מחזור 19 :: מסיימים את הסיבוב הראשון במקום הראשון עם 1-0 קטן על מאיורקה

לקראת מאיורקה

image

סטטוס ריאל מדריד

ריאל מדריד מגיעה למשחק נגד מאיורקה אפילו בסוג של ‘היי’ מסוים – באווירת הסלפי של פגרת חג המולד והאימון הפתוח עם האוהדים. ריאל השתלטה על הפסגה, המאמן קרלו אנצ’לוטי האריך את חוזהו כבר בשישי – הפתעה גדולה (בתקווה שזה יביא לתנופה), ממש שישו ושמחו, וגם המרפאה מתרוקנת, תזמון טוב לפני מרתון המשחקים של החודש הקרוב – חמישה בוודאות עם פוטנציאל לשמונה – רצוי. “הרצון הוא להתחיל את החלק השני של העונה בצורה טובה. היו לנו חדשות טובות מאוד באימונים. הרבה שחקנים חוזרים או קרובים לחזרה. נגיע עם מחויבות והתלהבות ונקווה לעשות משחק טוב”.

משחק טוב=תוצאה טובה ותוצאה טובה=ניצחון. אחרי המסיבה קרלו מחפש את ניצחונו המאה בריאל מדריד בפרק ב’ ב-142 משחקים: 99 ניצחונות, 20 תוצאות תיקו ו-22 הפסדים. העומס כן ישפיע על שיקוליו. אם ריאל תנצח מחר זה יהיה הסיבוב הראשון שלה עם הכי הרבה נקודות מאז 2014-15 (תוכל להשתוות ל-48 הנקודות האלה), כשרק בעונת האליפות ההיסטורית עם ז’וזה מוריניו היו לה יותר נקודות - 49. אמנם העובדה שהמשחק ייערך בסנטיאגו ברנבאו, וצפוי קהל רב, מצמצמת את הסיכוי לפאנצ’ר – ריאל פישלה העונה רק נגד ראיו וייקאנו, ועדיין – יש תקדימים, ריאל לפעמים זקוקה לזמן כדי לחזור מהפגרה. זה היה עקום מאוד אשתקד, ב-2022 ריאל נכנעה לחטאפה בקרב בושידו ובפתיחת 2015 זו הייתה צניחה חופשית שהחלה בהפסד במאסטייה. “הברנבאו ייתן את הדין ויהיה השופע”, נכתב ב-AS בהתחשב בכך שריאל מארחת את רוב הגדולות בסיבוב הזה.

אז בואו נעשה לכם סדר במצב הפצועים. דני קרבחאל חזר בכל הכוח וייפתח בהרכב במקום לוקאס ואסקס, גיבור המחזור האחרון. ויניסיוס ג’וניור (“מחר אני חוזר, נתראה מחר”) גם כן קיצר את תהליך ההחלמה שלו וההערכות הן שיפתח במקום ברהים דיאס, שחקן חודש דצמבר של האוהדים. ותחזיקו חזק, קרה נס חנוכה קצת באיחור ואפילו ארדה גולר בסגל, כמו אלבארו קאריו הצעיר בשל מצוקת שחקני ההגנה – היכונו-היכונו לאורליאן טשואמני ואנטוניו רודיגר יחד, כאשר נאצ’ו מושעה. פרלאן מנדי עדיין לא חוזר אבל הוא ואדוארדו קמאבינגה יהיו גם יהיו בשבוע הבא, כך שפראן גארסיה ישחק.

בין הקורות ישחק אנדריי לונין שיועדף על פני קפה כפי שחזו במארקה. האוקראיני הציג ביצועים טובים יותר באימונים. קרלו הבהיר כי זה לא אומר דבר אבל רמז שתחושת הבטן שלו למחר היא שעדיף לאוקראינה לשחק. לונין רשם תשעה משחקים העונה, ספג שישה שערים ושמר על שער נקי ארבע פעמים. “לוקח צעד קדימה וזוכה ביתרון”, נכתב עליו בעשר המארקה וגם האוהדים בעדו, כש-84% בחרו בו בסקר המארקה כשוער המועדף. “לא קיבלתי החלטה גורפת כי שניהם טובים, אחליט לגבי מי שנותן לי יותר ביטחון, מחר לונין משחק”, אמר.

המאמו התייחס גם לארדה גולר שכבר היה העונה פעמיים בסגל אבל לא הצליח לשחק. אולי הוא סוף סוף ירשום את הופעת הבכורה שלו בריאל מדריד, והאמת שעם כל הציניות והתסכול מהפציעות – מגיעה לו הזדמנות. “הדבר החשוב הוא שלאט לאט גולר חוזר לרמה הטובה ביותר שלו. יש לו את כל הזמן שבעולם ואין לנו מה למהר איתו”, אמר קרלו בקלישאה, ולאחר מכן הגיע לתאכלס. אם זה יתאפשר הוא ישחק מחר ואם לא – הכל בסדר. פחות חגיגיים היו הדיבורים על האין רכש בינואר – החלטה שנלקחה. קרלו גם דיבר על חוזהו, קיווה להמשיך עוד, אמר שהקבוצה משתנה ובעיקר הבהיר: “היו שיחות עם ברזיל אבל זה תמיד היה תלוי בריאל מדריד. רציתי להישאר כאן, אני שמח מאוד שהמועדון העריך את עבודתי”. ואנחנו רוצים שהקבוצה תמשיך לעשות את מה שהיא עושה עד עתה…בעיקר ג’וד בלינגהאם למשל, עם חצי עונה ראשון פנומנלי ו-17 שערים.

ובחזרה לכדורגל…

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, אורליאן טשואמני, פראן גארסיה| טוני קרוס, פדה ואלוורדה, לוקה מודריץ’| ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב מאיורקה?

מאיורקה מגיעה למשחק במומנטום מצוין, הקבוצה של חאבייר אגירה (בעונה השנייה בתפקיד) יצאה לפגרה עם 2:3 גדול על אוססונה וכן רצף יפה של חמישה משחקים ללא הפסד – הטוב ביותר שלה מאז חזרה מהסגונדה ב-2021-22. בשלב הזה אשתקד למאיורקה, היו שמונה נקודות יותר (25), פרט למחזור הפתיחה היא לא דורגה מעל המקום ה-14. אבל לפחות בחודש האחרון היא החלה להזכיר את אותה קבוצה קשוחה שלא כיף לשחק נגדה. לראשונה בתולדותיה היא תגיע ל-20 אלף מנויים מה שלא היה גם בימי סמואל אטו העליזים. במשחק האחרון מאיורקה נקלעה לפיגור אך הגיבה מהר עם שערים של נאסטסיץ’, דני רודריגס והקפטן אנטוניו ראיו. רודריגס בכלל היה נפלא עם שער ושני בישולים. “רודריגס נתן חמצן למאיורקה - הוביל אותה לניצחון מוצדק לחלוטין והרחיק אותה מהתחתית בערב גדול שלו”, נכתב במארקה. גם מן הצד השני הודו שמאיורקה ניצחה בצדק, יותר מזה? מאיורקה מדורגת במקום ה-14 במרחק חמש נקודות מהקו האדום.

מה שעומד למאיורקה לרועץ הוא מאזן החוץ הדל שלה – ניצחון חוץ אחד בלבד וגם הוא הושג במחזור השלישי, איי שם בחודש אוגוסט. מבט על לוח המשחקים ילמד כי לגדולות היא נותנת פייט. העונה היא כבר הוליכה 0:2 על ברצלונה בביתה אך הסתפקה בתיקו 2:2 שכן דעכה ביכולתה. לג’ירונה ואתלטיקו מדריד היא הפסידה ויש לה ניצחון על סביליה שבעונה כזו אולי הוא לא ערכי במיוחד. מאיורקה חולמת לעשות סנסציה ולנצח בברנבאו לראשונה מזה 15 שנה. שחקן העבר מיגל אנחל נדאל, שיאן ההופעות של הקבוצה בליגה אמר: “התוצאות האחרונות ב-2023 נתנו למאיורקה קצת שקט ולנו האוהדים הרבה אופטימיות. אני בטוח שהיא תיתן פייט גדול למדריד”.

יש כמה שחקנים בכירים שמושבתים מה שיהפוך את המשימה לקשה שבעתיים. אגירה, שלא התלונן, הזכיר: “במשחק אשתקד הובלנו אבל ריאל הפכה. אני מצפה למשחק דומה עם מעט מצבים ונצטרך להיות חדים יותר”. ואם מדברים על חדות, הסקורר ורדאט מוריקי שכבש אשתקד בנגיחה בברנבאו – ייעדר בשל פציעה. חזרתו למגרשים קרובה, אך עדיין לא – מושבת מתחילת נובמבר. אשתקד תרם 15 שערים. בינתיים מאיורקה מנסה להסתדר בלעדיו, אבדון פרטאס הוותיק בן ה-31 עשה את שלו עם שמונה שערים. סמו קוסטה שמושעה בשל כרטיסים צהובים, לא יוכל לעזור לה, וגם הסקורר ורדאט מוריקי ייעדר בשל פציעה. החלוץ לא משחק מאז תחילת נובמבר (15 שערים תרם ב-2022-23 כולל אחד בברנבאו), אבל העונה אבדון פרטאס בן ה-31 עושה את שלו עם שמונה שערים בכל המסגרות, חמישה מהם בליגה. הוא לא מרבה לפתוח בהרכב וגם מחר צפוי לשחק רבע שעה פלוס-מינוס. סייל לארין כן יפתח והוא צריך גול בדחיפות. ולא מעט ייפול על דני רודריגס. מוריקי אגב הוא עוד קורבן של וירוס פיפ"א.

דיברנו על שחקנים חשובים, הבלם, מרטין ואליינטה שמדורג גבוה במספר הדקות – ייעדר בשל פציעה, מה שלא ימנע מאגירה לשמור על מערך שלושת הבלמים כשהמנהיג הוא אנטוניו ראיו הקפטן.המגן פאבלו מפאו זכור לנו בשל העבירות הרבות שביצע על ויניסיוס אשתקד. בעמדת המגן השמאלי נראה את ג’ובאני גונזאלס ככל הנראה, כאשר חואנמה קוסטה ייעדר בשל כרטיסים צהובים ובמקומו ישחק חוסה מנואל קופטה. מאיורקה סובלת מבעיות בהתקפה עם 17 שערים בלבד, אבל ההגנה שלה יחסית יציבה, ספגה 22 שערים שזה הטוב ביותר בעשירייה השנייה יחד עם ולנסיה. השוער פרדראג ראיקוביץ’ עצר אשתקד פנדל של מרקו אסנסיו למשל. הקשר סרג’י דרדר סופג ביקורת על כך שהוא “ממשיך לא להשתלב בקבוצה” על אף שהשקיעו בו כסף גדול ביחס למימדיה הצנועים של מאיורקה. ישנה התלבטות בינו לבין מאנו מוראלנס.

בניגוד לקבוצות רבות, מאיורקה תפתח את שעריה לאוהדים באימון מרגש רק בחמישה בינואר, והיא חולמת לחגוג עם האוהדים ניצחון על ריאל. אגירה אישר כי עומר מסקאראל זמין. “עלינו להפגין אישיות כדי לעמוד מולם ונראה אם נוכל לנצח. אני בטוח שנתחרה היטב”, אמר. אגירה החמיא לריאל מדריד ואמר שהוא שמח על חידוש חוזהו של אנצ’לוטי: “הוא מאמן שמחזק את היוקרה של הליגה”. על בלינגהאם: “בכל פעם שהוא נכנס לרחבה הוא מבקיע, הוא לא סולח לאף אחד. הוא כמו ריאל של פעם”. הוא לא מתרגש כמובן מהחסרונות של ריאל – “לרודיגר תהיה נוכחות במשחק האווירי”, ומוסיף: “קשה מאוד להכניע את ריאל. יש להם מרכז שדה עם כל כך הרבה אפשרויות”. אגירה ניצח פעמיים בעבר בברנבאו, עם אוססונה וגם עם סראגוסה. זו הייתה אולי משאלת חג המולד שלו.

image
שחקני מאיורקה. מתחילים להזכיר את הקבוצה של אשתקד

מאיורקה - הרכב משוער: פרדראג ראיקוביץ’| ג’ובאני גונזאלס, חוסה מנואל קופטה, אנטוניו ראיו, מאתייה נאסטסיץ’, פאבלו מפאו| אנטוניו סאנצ’ס, סמו קוסטה, סרג’י דארדר| לארין ודני רודריגס

היסטריה ומפגשי עבר::

בתקווה גדולה לא לנחס נספר לכם שריאל מדריד, שמן הסתם מחזיקה במאזן ביתי טוב נגד מאיורקה – נמצאת ברצף הכי טוב שלה עם שבעה ניצחונות בית רצופים. הניצחון האחרון, 1:4 אשתקד איי שם במחזור החמישי, גם היה אחד ממשחקי הליגה הטובים שלה או לפחות גולים מרהיבים. ריאל פיגרה, אבל פדה השווה בשער עצום עם דריבל מדהים ממש לפני המחצית, ויניסיוס הפך ורודריגו כבש גולאסו. רודיגר כבש שער בכורה בלבן לפני שנפרדים. גם המשחק הקודם היה חגיגה גדולה עם 1:6 במחזור השישי של עונת הדאבל, הערב בו מרקו אסנסיו הוצב במרכז השדה ועמד בציפיות עם שלושער נפלא דווקא נגד הקבוצה בה גדל. ניצחון פחות מרשים אבל חשוב מאוד היה בעונת הקורונה, חלק מסריית הניצחונות הרצופים – 0:2 קשה עם שער של ויניסיוס ואחד נוסף של ראמוס בכדור חופשי נהדר. ב-2012-13 זה נגמר ב-2:5 לא ממש רלוונטי בסיבוב השני, אבל כן נציין בומבה של לוקה וצמד של גונסאלו היגואין. שנה קודם לכן ריאל סיימה את עונת אליפות השיאים שלה עם 121 שערי זכות ומאה נקודות כשחגגה עם 1:4 ביתי על מאיורקה, עם צמד של מסוט אוזיל.

איזה גול פדה!

אבל חגיגה אמיתית והמשחק המרגש ביותר היה באליפות מספר 30, כמובן, 1:3 במחזור הסיום של 2006-07. למרות פיגור מוקדם, למרות שרוד ואן ניסטלרוי נפצע – ריאל הפגינה אופי בפעם המי יודע כמה. היא פיגרה עד לדקה ה-68. חוסה אנטוניו רייס המחליף ז"ל, זה שהחליף את בקהאם במשחק הפרידה – השווה בנגיעה הראשונה בכדור אחרי שתי דקות, מבישול של היגואין. דיארה נגח מכל הלב את השער השני, והחגיגה האמיתית החלה כשרייס השלים צמד בבעיטה מסובבת נהדרת. אמנם הייתה רביעייה נהדרת בעונת 2005-06 עם צמד של רוברטו קרלוס, אחד מהאוויר, אבל שנות ה-2000 או לפחות תחילתן היו לא פשוטות עבור ריאל במשחקי הבית נגד מאיורקה, שלא הפסידה במשך ארבע שנים ברציפות לגלאקטיקוס. מאיורקה ניצחה 0:2 בעונת 2000-01, הנחילה לריאל את הפסד הביתי היחיד שלה גם ב-2002-03 במשחק שחור עם חגיגה של סמואל אטו, בישורת האחרונה ב-2001-02 זה נגמר בתיקו מאופס, ובעונת 2003-04 במחזור ה-36 כשריאל כבר הרימה ידיים היא הפסידה 3:2 כשפנדל של פיגו לא הספיק לכלום. שלושה מארבעת הניצחונות שלה במקדש השיגה מאיורקה בתחילת שנות ה-2000. ניצחון 1:3 בפתיחת הסיבוב השני של 2004-05 שמה קץ למשבר – פיגו, וולטר סמואל וסנטיאגו סולארי עם שער העונה בגולאסו.

בסה"כ 31 משחקי הבית שלה נגד מאיורקה בסנטיאגו ברנבאו, ריאל ניצחה 24 פעמים (77%), שלושה משחקים הסתיימו בתיקו (10%) ומאיורקה ניצחה ארבע פעמים (13%), יחס שערים 81:31 לטובת ריאל… המפגש הראשון נערך איי שם ב-1960-61 וריאל ניצחה 0:3. היא כבשה שתי חמישיות ב-1962-63 (2:5) ו-1:5 כעבור שנה (צמדים של חנטו וגרוסו) ואז נעצר רצף הניצחונות לאחר ארבעה.בסוף שנות ה-80 הקינטה דל בויטרה כבשה שלוש שלישיות רצופות. מאיורקה ניצחה לראשונה במקדש ב-2001 כאמור, והניצחון האחרון שלה היה בעונת 2008-09, חלק משרשרת ההפסדים האיומה של ריאל שאמרה נואש? במחזור ה-37 ניצחה מאיורקה 1:3, כאשר שער יתרון של היגואין לא הספיק. זה היה משחק הפרידה של פאביו קנבארו מהברנבאו. עונה אחר כך זה נשכח, כשהיגואין שלח בעיטה לחיבור של דודו אוואט וגם גראנרו הבקיע. בסה"כ מפגשי הליגה המאזן קצת יותר שוויוני – ריאל מובילה 11:40 בניצחונות ועוד 11 משחקים הסתיימו בתיקו.

מריח לי קצת רע המשחק הזה. אני לא יודע אם זו הנגטיביות שאופפת את המועדון עם סיפור אמבפה והאין בלמים, הכושר של מאיורקה והמניפולציות המגעילות שלהם, או זה שכקבוצה חדשה אנחנו עדיין לא חוזרים הכי חדים מפגרות.

ויני לא צריך לפתוח לדעתי. לחזור ישירות למאצ’אפ מול מפאו זה מתכון לחזרה עם רגל שמאל. בפעם הקודמת שחזר הוא היה מאוד חלוד ולא מרוכז במשחק, מקווה שהקעקוע החדש בגב יכנס לו קצת לראש, ויאמץ את המנטליות של הענקים שמקועקעים לו שם.

אני לא אוהב את הקעקועים, אבל זה לא בהכרח מלמד על מנטליות אנטי ספורטיבית. אמנם הראשון שעלה לי לראש זה ניימאר שאין מה להרחיב את הדיבור על הספורטיביות ומיצוי הפוטנציאל שלו (בקצה השלילי) אבל מנגד לברון ומסי מלאי הקעקועים והם ברף הרצוי מבחינתי בהיבט של המקצועניות והרצינות.

עניין של תקופה ואופנה. עד העשור וקצת האחרונים כמעט אף אחד לא היה מקועקע, השרוול של מסי בזמנו היה די שוק. היום כמעט אף אחד לא נטול.

לא הייתה הכוונה שלי. הוא קעקע את קובי בראיינט, ג’ורדן, פלה, שחקנים שהתפרסמו בין היתר גם בגלל המנטליות שלהם. מקווה שבאמת הוא לוקח אותם כדוגמה אישית ולא סתם עשה את הקעקוע הזה.

מה עם עלי? אבל אני לא התייחסתי לדמויות שבקעקוע אלא על זה שעליו הקעקוע. ויש מספיק דוגמאות לשני הצדדים. ורק שלא יהיה לניימאר

זה שעליו הקעקוע האנטיתזה שלהם, אבל אני מקווה שהוא מתקדם בעניין הזה.

הקעקוע של הסתום הזה הראה איזה אהבל חולה סרטים אמריקאים הוא.
הוא מתעסק בחרא כי זו הרמה שלו.
לא סתם הוא קעקע רק ספורטאים שחורים. הוא שולח פה “מסר” שהוא קורבן כמו כל השחורים אי פעם. ומתנכלים לו כי הוא שחור כמובן.

מי שרוצה לחזק את המנטליות שלו לא מתעסק בקעוקים אלא עובד מבפנים על הדברים האלה ובשקט.

הוא פשוט טיפש מדי. מנטליות או לא. לא יצא ממנו שחקן. הייתי משחק עם רודריגו בשמאל וזורק אותו למרבה במחיר.

קשקוש. טוב שלא אמרתם למה הוא קיעקע את לברון זורק ביד שמאל או לא יודע מה. ויניסיוס עדיין צעיר ויכול למתן את עצמו. הוא עובד ללא לאות. הוא לא אותו שחקן ברזילאי של דריבל בלבד. תראו את השרירים והמסה שלו, זה לא מגיע ברגע. רודריגו גם נראה כמוהו? הוא לא טלית שכולה תכלת אבל הוא גם עבר דברים בספרד. לא חושב שהשופטים, חבריו לקבוצה או המועדון הגנו עליו מספיק. אפשר לשפוט אותו על כר הדשא בבקשה? גם סרחיו ראמוס עם מיליון קעקועים. הוא אולי לא קיעקע אותו על גופו אבל בחדר כושר שלו בבית בקיר יש גם את רונאלדוס.

איזה כיף שריאל מדריד חוזרת היום. ואפילו בשעה סבירה (קצת מוקדם מדי). מה שכן, בימים בהם אני אגיד לחבר’ה ‘ארבע-חמש חתיכות’ בביטחון כמו פעם לפני משחק בית, בלי לספור את היריבה (את רובן) אדע שריאל מדריד באמת חזרה. בינתיים למזלנו פישלנו בבית רק נגד ראיו וייקאנו.

על פניו זו אמירה להיות אחלה “מסיבה”, וציינתי למה - האימון הפתוח, הארכת החוזה של קרלו אנצ’לוטי, העפלה לפסגה, לאט לאט שחקנים חשובים מאוד חוזרים, משחק בית. אבל צריך לעצור כאן. אנחנו לא מספיק טובים כדי לנצח ברוורס. בגישה כמו שהייתה נגד אלאבס. גם אם במשחק בית מאיורקה פחות תוכל לכסח ולעצבן אותנו - זכר למה שהיה אשתקד - עדיין צריך להתאמץ כדי להכניע מערך של שלושה בלמים והם במומנטום סבבה. כמובן שבמקביל גם ג’ירונה-אתלטיקו מדריד וברצלונה רק מחר וזה משמעותי.

כנראה שלנצח נזכור את החזרה של הקבוצה מהפגרה ב-2015, כמובן שאי אפשר תמיד לנצח אבל היה המשחק המטופש הזה נגד מילאן, ההפסד במאסטייה - למה לא מסרת בייל? והקבוצה איבדה את זה לחלוטין.

השתדלתי כמה שפחות להתעסק בארדה גולר עד עכשיו, מה זה אומר? או “לצפות” לו, אף אחד לא יודע עד כמה הוא שחקן טוב וכמה אפשר להתבסס על מהלכים באימונים, גם לא לקטול אותו יותר מדי. זה יהיה נחמד אם יעלה מהספסל לכמה דקות וישחק בגביע, מגיעה לו הזדמנות הוגנת.

בעיקר חשוב לי לראות את ויניסיוס עולה מהספסל ולא פותח ב-11. זהירות, זהירות ועוד פעם זהירות, וגם מחשבה. גם אם זה מגניב שהוא התאושש מהר ממה שחשבו. אני כן מניח שנדע להסתדר בלעדיו במשך שעה. רודריגו בפורמה טובה, ג’וד בלינגהאם גם כן, ברהים דיאס לא לחינם היה שחקן החודש של האוהדים, זה צריך להיות הדרגתי גם אם אתלטיקו מדריד מעבר לפינה. אנחנו לא יכולים להסתכן. גם בלי ויניסיוס יש לנו מספיק מהירות ודריבל כדי ליצור מצבים ואולי פחות פוזה, יכול להיות.
אני בלי קשר מקווה שהוא יחזור שליו, ישאיר את ההתעסקות במסביב מאחור, יעלה למגרש הכדורגל שמח מאוד, בטח בבית. בלי ריבים, בלי להתעצבן, בלי לנסות לכדרר כשאין צורך, לשפר את המספרים מהעונה שעברה. מאיורקה קבוצה מציקה וכולנו זוכרים את הבושידו שלה אשתקד. “תמיד להרגיע” כמו שאבא שלי אומר לי, בכל דבר.

זאתאומרת שגם אם לא יהיה שער מהיר אז להמשיך לשחק וכאן אפשר לתת כדוגמא טובה את הניצחון על אלאבס והיו עוד כמה כאלה העונה. אם נפעיל לחץ גבוה אז האפשרות לשער מהיר אולי תעלה. זה לא ההרכב האידיאלי לכך ואין לנו עדיין מספיק עוצמה באמצע, אבל נגד ויאריאל שיש לה שחקנים קצת יותר טובים זה כן הצליח, זה עניין של גישה-מחויבות-רצון-הוראה מלמעלה.
טוב שמוריקי לא משחק ומצפה מטשואמני לשחק באחריות ולהסתגל לעמדה. בטח פדה ואלוורדה יהיה צמוד לבלמים ובצד שמאל ג’וד בלינגהאם יעזור גם כן, הפלוס של פראן גארסיה הוא התקפי.

מצפה לפתוח את השנה החדשה ברגל ימין, לשמור על המומנטום ושהחזרה של הפצועים לאט לאט תשפר אותנו אפילו עוד יותר. לא להרפות, לא להירדם, לא לבעוט בדלי.

משחק חזרה מפגרה זה תמיד מוקש (לפחות אצלינו), ומאיורקה שמשחקת ציני אז זה לא מקל. אם רוצים אליפות זה סוג המשחקים שצריך לנצח
אני מקווה שנמשיך לראות את השליטה והשטף משחק שהיו לנו לפני הפגרה, אם נמשיך באותה יכולת גם נבקיע וננצח

הרבה מוקדם מידי- דווקא היום אני מלמד מאוחר…

כמה זמן ייקח לאנצלוטי להבין שמודריץ לא עושה שום דבר מועיל במגרש?
אגב, המשחק הגרוע שלנו מתכתב עם החזרה של ויניסיוס, הבנאדם לא עושה כלום ורודריגו פשוט נעלם בימין.

אבל הוא עם 97% דיוק במסירות…

לפעמים הרבה יותר עדיף חלוץ גבוה אחד ברחבה מ 97% דיוק במסירות, במיוחד כשמודריץ’ משחק קשר התקפי ובפועל מפריע לקרוס לנהל את המשחק מאחורה.

טוב משחק מאוד קשה כצפוי, אבל אני מבסוט על פדה שאני אוהב לבקר בדרך כלל. סופסוף נראה כמו שחקן על. בלי תפקיד מוגדר, עושה הכל ובכל מקום.

מודריץ’ שוב פעם פחות שחקן, זה כבר נהיה חזרתי וצפוי.
ג’וד חסר לי במשחק הזה, הוא צריך לקחת יותר עליו.
כל כך אין לי כוח עכשיו עד שויני שוב יוריד חלודה ויתחיל להתרכז במשחק. חודש קשה לפנינו. אחר כך זה ישתלם.

אוי כמה לא התגעגעתי לויניסיוס, בצד השני רודריגו גרוע מאוד.
מקווה לשינוי כלשהו בגישה במחצית השנייה.

מיורקה עם 5 בהגנה ואנחנו עם שניים בהתקפה.
התחכום והזריזות של ברהים יכולים להועיל מול בונקר שכזה.
איך שהמשחק מתפתח כנראה שגם היום גולר לא יערוך את הבכורה…

איזה כיף שפלורנטינו הבטיח לנו כבר מעכשיו עוד 2 עונות מהטוב הזה.

הצטרפתי למשחק רק בעשרים הדקות האחרונות, וראיתי (לשמחתי) משחק יחסית שוטף וקצבי, עם רודריגו מלהטט בשמאל, בראהים מרווח את המשחק בימין, חוסלו פיבוט באמצע, ג’וד חופשי מאחוריהם, ופדה ומודריץ’ דוחפים מאחור (וכל זה מול האין התקפה של מאיורקה, כמובן).

ואז אני נכנס לכאן, ומגלה שלמעשה זה 180 מעלות מההרכב שפתח.

למה אנצ’לוטי?
למה אי אפשר לשחק נכון מתחילת המשחק?

כי אי אפשר לשחק נגד בונקר בלי חלוץ,לפעמים יהיה לנו מזל ונבקיע שער מוקדם וננצח בקלות אבל לרוב זה פשוט מסרס אותנו ומוריד לנו מהסיכויים לנצח בצורה דרמטית.

תודה רודיגר.