מחזור 19 :: ניצחון לא מוצדק 1-2 בחוץ על בטיס

דור רומנו חוזר, גם ריאל מדריד תחזור?

לקראת בטיס

ריאל מדריד יוצאת למשחק סופר-קשה בבניטו ויאמרין של בטיס(21:45) כשהיא במומנטום רע מאוד ומחוץ לצ’מפיונס כרגע, ובסגל חסר מאוד(רשימת חלקית: ללא אסנסיו, בייל ומריאנו הפצועים, וללא לוקאס המורחק). ויניסיוס החולה בסגל. מניין תגיע הישועה?

סטטוס אלופת אירופהX3:

ריאל מדריד מגיעה למשחק החוץ בבטיס כשהיא עם הגב אל הקיר בלשון המעטה ובדרך לסגור את הסיבוב הראשון הגרוע ביותר שלה במאה ה-21. בעונתו האחרונה של זידאן על כר הדשא(2005/06), היו לריאל מדריד 33 נק’ בחלוף חצי עונה. כעת לריאל מדריד 30 נקודות, אבל זה הרבה מעבר למספרים או להרכב החסר - טוב מראה עיניים. ריאל פתחה את השנה החדשה בצורה מאכזבת, או שאולי דווקא, כמה עצוב לומר - בדיוק כפי שציפו ממנה. הניצחון 3:0 באמצע השבוע על לגאנס בגביע היה לא יותר ממשכך כאבים . אף אחד לא שכח את חוסר הריכוז בויאריאל(תיקו 2:2) או התצוגה הנרפית מול סוסיאדד בברנבאו(הפסד 2:0), כשויניסיוס הוא נקודת האור היחידה. סולארי חוטף את האש על התבטאויות המיותרות, התוצאות(שמתיישרות - דז’ה-וו ללופטגי?) והשימוש בסגל. לקראת המשחק הוא אומר - “הכוח של ריאל מדריד תמיד היה הקבוצתיות שלו”.

אבל נראה שזה ממש לא מספיק. איך כתבו בשער המארקה : סולארי צריך ‘להמציא’ משהו לקראת הערב, ולא רק כי בטיס יריבה קשה. כבר שנים שקשה לזכות את ריאל מדריד מגיעה למשחק ליגה כשהיא סוג של אנדרדוג(צריך לסייג), ובטח שלא בקלאסיקו. “אנחנו רוצים לנצח למרות הפצועים והנעדרים”, אומר המאמן, ומדגיש שבפני ההרכב כל האפשרויות פתוחות. ריאל שניצחה רק שלוש פעמים העונה בחוץ - תצטרך להציג משחק יוצא דופן, עם הרבה אחריות מאחורה ולקחת את הנקודות בכוח. והיתר? קלישאות רגילות. המצב כל-כך חמור שסולארי ייאלץ בלית-ברירה לתת אשראי בהרכב לאיסקו, שפתח בהרכב רק פעמיים עד עכשיו, למרות היחסים העכורים שבהם. ככה זה שאפילו ויניסיוס חולה בשפעת ונכלל בסגל למשחק אבל בספק גדול. הסגל שלנו, נפלא, למקרה ששאלתם:

מתוך רשימת השחקנים ניתן למצוא ארבעה מגנים וחלוץ אחד בלבד בכיר - קארים בנזמה שמו. רק נקווה שבנזמה ימשיך את הרצף היפה שלו במגרשה של בטיס - כבר בכל ארבעת הביקורים האחרונים שלו שם. מריאנו למרות שיפור במצבו - נותר מחוץ לסגל, כשהנעדרים המרכזיים הם גארת’ בייל כצפוי, אסנסיו שהקאמבק שלו התעכב. אסור לשכוח שלוקאס ואסקס ספג אדום ראשון בקריירה(קריעת החולצה - תמונת העונה) בטיימינג בעייתי והוא מושעה. בתקשורת מדברים אפילו על אפשרות של שלושה בלמים לאור הסגל הדל או לסירוגין לשחק עם מרסלו כקשר. גם מרקוס יורנטה, טיבו קורטואה וטוני קרוס לא ישחקו. הילדים, חלקם לפחות, הביאו את הניצחון בבלאידוס על סלטה ויגו, אבל זה היה מזמן. אופצייה נוספת היא שילובו של הילד ואלוורדה בהרכב. לאיסקו יש הזדמנות פז לתת משחק גדול ולהוכיח שהוא עוד כאן. ‘איסקו - עכשיו או לעולם לא’, סיכמו ב-AS.

מי שתמיד נמצא הוא הקפטן סרחיו ראמוס עליו תוטל לא מעט אחריות, והפעם לא בגולים אלא במשחק הגנתי נורמלי. ‘מנהיג בלי הפסקה’, כתבו במארקה על ראמוס ששיחק את מלוא הדקות ב-18 משחקי הליגה עד עתה, לראשונה בקריירה, והוא עתיד לסיים סיבוב מושלם עבורו. את הביקור האחרון שלו באנדלוסיה ראמוס יקווה לשכוח אבל האמת שאפשר לומר זאת על ריאל מדריד כולה. בין היתר גם דרכו של קיילור נאבאס נסללה להרכב הראשון וזו תהיה הופעה ראשונה שלו בליגה מאז בג’ירונה בסוף חודש אוגוסט. קיילור נראה טוב ביחס לשוער שלא משחק בכלל ושמר על שער נקי בגביע, והוא עשה זאת גם נגד רומא בצ’מפיונס ונגד מלייה ולגאנס בגביע המלך. תהיו בטוחים שהוא ייתן הכל על המגרש הערב. והקבוצה, מה איתה? בכל השנה התחושה היא שהחלק הקדמי הוא אלתור. והיום? על אחת כמה וכמה.

צ’אנס בלתי חוזר בריאל מדריד. איסקו, הכל עלייך

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיילור נאבאס| ראמוס(C), ואראן, נאצ’ו| קרבחאל, קאסמירו, סבאיוס, מרסלו איסקו| בנזמה

מה המצב בטיס?

בטיס של קיקה סטיין נדחקה החוצה מהמקום המוליך לליגה האירופית, בשל הניצחון של חטאפה אמש, ולאחר שתי תוצאות מאכזבות בליגה שעצרו את הדהירה שלה - תיקו ביתי מיותר מול אייבר(1:1) ובעיקר הפסד מפתיע שלא יעבור בשתיקה, נגד הקבוצה החלשה בליגה, הואסקה(2:1) - המוטיבצייה שלה בשמיים לקראת ריאל מדריד. בבטיס בטוחים שאותו הפסד היה מעידה ותו לא. אין ספק שמדובר באחת הקבוצות המוכשרות בליגה השנה, שפשוט צריכה להיכנס לזון הנכון, כמו בקאמפ-נואו למשל, אז ניצחה 4:3 ושיבצה במעט את הרקורד הרעוע שלה שם לאורך ההיסטוריה. שנת 2018 שהסתיימה הייתה עבורה שנה מהאגדות - בטיס ניצחה גם בברנבאו(כמה חודשים לפניכן), גם בקאמפ-נואו, גם בסאן-סירו נגד מילאן בליגה האירופית, וגם בדרבי. ולמקרה שתהיתם, למרות שהיריבה העירונית מדורגת מעליה - בטיס עדיין מלכת אנדלוסיה, כשניצחה את סביליה משער של חואקין בנגיחה. בטיס חזק-חזק בשלושה מפעלים.

עם האוכל בא התיאבון ובטיס לא עצרה השנה. היא שמה את ידה על שחקני ליגה טובים מאוד כמו אינוי, קנאלס שסיים חוזה בריאל סוסיאדד, וכמובן איך אפשר בלי ג’ובאני לו-סלסו, מלך שערי הקבוצה העונה עם 8 שערים. רובם בגביע המלך אמנם אבל זה ממש לא משנה. לו-סלסו אגב רוצה ‘לנקום’, אחרי ששיחק נגד ריאל במדי פאריס סן-ז’רמן אשתקד והודח מולה בשמינית הגמר.

ממש בימים אלה הנחיתה בטיס את דייגו לניאז, הרכש המבטיח של הקבוצה בחלון ההעברות. בטיס מציגה עושר התקפי עצום ביחס לקבוצה קטנה והמאמן קיקה סטיין יכול לנהל רוטציות ככל העולה על רוחו. נכון לעכשיו קיימת ההתלבטות האם להמשיך במערך של שלושה בלמים שאפיין את הקבוצה בשנה האחרונה עם חופש גדול למגנים במשחק ההתקפה, או בדומה למשחק הגביע נגד סוסיאדד שהיה מעין ניסוי - לעבור לשניים בלבד. כך או כך, בטיס תהיה מסוכנת, ונראה שמאזן הבית שלה היה חייב להיות טוב יותר(מאזן 4-3-2).

המאמן מוזכר שוב ושוב כאיש שיירש את ארנסטו ואלוורדה בברצלונה. בינתיים הוא מרוכז כל-כולו בבטיס ולא רוצה שהקבוצה, חלילה, לא תעניק לריאל מדריד את הכבוד שמגיע לה, לצד האמונה כמובן שאפשר לנצח, ובטיס רוצה לנצח את ריאל ובארסה באותה עונה בליגה לראשונה מזה 11 שנים. “ריאל מדריד זו ריאל מדריד, ראיתי שהיא כבשה שלישייה בגביע כך שהיא לא כזו גרועה”, אמר בציניות במסיבת העיתונאים. המאמן סיכם את השאלות על השיטה וההרכב - “התרגול נגד סוסיאדד היה טוב. בכל-מקרה אנחנו ערוכים לצמיתות לשנות את המערך, גם תוך כדי משחק, הקבוצה מגיבה מהר”. מבחינת המאמן בטיס תמיד משחקת אותו הדבר - “אין לנו גירסה שונה נגד קבוצות אחרות. אנחנו רוצים לשחק עם אומץ, לדחוף למעלה ולנצח”. הקשר וויליאם קרבאליו נשמע בטוח יותר ואמר שהוא לעולם לא היה מוכר את כריסטיאנו רונאלדו, גם לא בתמורה ל-200 מיליון יורו.

דווקא לקראת המשחק נגד ריאל מדריד, צפוי האקס חאבי גארסיה לרדת לספסל. בטיס מעדיפה מוליכי כדור טובים ממנו, כמו קנאלס שהגיע בקיץ והשתלב לא רע בכלל, וגווארדאדו, שכמו חואקין - יחזור ל-11. הקפטן הוותיק יתחיל את המשחק בכנף ימין כמו בימים עברו, אבל כמובן שהוא לא מוגבל במגרש. ובשנתיים האחרונות הוא דווקא מתפקד בעמדות שונות לסירוגין, ולורן יהיה האיש בחוד. במצב כזה, שימו לב, סאנרבייה שכבש את שער הניצחון בברנבאו אשתקד, נמצא על הספסל כמו גם סרחיו לאון. המגן השמאלי ג’וניור פירפו פצוע, וביחס להצגה שנתן בקאמפ-נואו עם גול ובישול - אלה בשורות רעות עבור בטיס, והבלם מנדי בספק למשחק. השוער פאו לופס זכור לכם היטב מתקופתו בריאל סוסיאדד. העונה שמר על שער נקי בשבעה משחקי ליגה, אבל זה קרה רק פעמיים מאז ספטמבר. בשנה שעברה לבטיס הייתה נקודה יותר בשלב הזה של העונה. מצד אחד לוקח לה זמן להתניע, והקצב הטוב שלה היה בנובמבר-דצמבר. מצד שני, אולי הרוטציות מוגזמות ואסור לשכוח את אירופה.

בטיס לא מפחדת מאף קבוצה. הניצחון בקאמפ-נואו היה רגע השיא שלה

בטיס - הרכב משוער: פאו לופס| ברגאן, בארטרה, מאנדי, פראנסיס| חואקין, גווארדאדו, וויליהאם קרבאליו, קאנלס, לו-סלסו| לורן

היסטוריה ומפגשי עבר:

אפשר רק להביט בערגה על המשחק בבניטו-ויאמרין בשנה שעברה. כחלק מהסיבוב השני המשופר, ריאל התארחה בבטיס ושבוע אחרי שדפקה חמישייה לסוסיסאדד(5:2) הצליחה לנצח 5:3 בבטיס. זה היה הערב של אסנסיו שכבש צמד שערים נהדר, אחד מהם אחרי בישול ענק של קרבחאל. גם ראמוס - בנגיחה, איך לא, כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה הבקיעו. ריאל הוליכה ובטיס ביצעה מהפך ל-2:1 אבל קשה לזכור. את איבוד הנקודות הראשון שלו כמאמן ריאל - רשם זיזו בתיקו בבטיס בעונת 2015/16. סחודו כבש שער בבעיטה אדירה וחאמס המחליף הציל נקודה סמוך לסיום(מנבדל אמנם), אחרי אינסוף הזדמנויות של ריאל. אבל המשחק הזכור יותר היה בעונת האליפות, כשריאל התפוצצה עם 6:1 - ניצחון החוץ הגבוה ביותר שלה בעידן זיזו, והוציאה עצבים אחרי שלוש תוצאות תיקו ברצף. בין ההיילייט - השער הקל של איסקו אחרי התקפה מתפרצת לתפארת.

במבט על ההיסטוריה, המשחקים בין בטיס וריאל תמיד היו צמודים והמאזן התנדנד בין הקבוצות. בעקבות עשור וחצי מוצלח מאוד, מ-2005/06 ועד לעונה שעברה - ריאל טיפסה ליתרון במשחקים. המאזן ב-52 המשחקים כשבטיס המארחת: 20 נצ’ לריאל מדריד, 18 נצ’ לבטיס ועוד 14 תוצאות תיקו, יחס שערים 92:72 לטובת ריאל מדריד. בתקופת הזמן הזו ריאל השיגה שבעה נצחונות נגד בטיס, כולל 5:0 ענק בעונת הדסימה עם אנצ’לוטי ושערים נפלאים מרחוק - בין היתר של כריסטיאנו ובייל שפתחו את החגיגה, ואנחל די-מאריה, בנזמה ומוראטה המחליף בהקפצה - הצטרפו. בתחילת שנות ה-2000 המשחקים הסתיימו בעיקר בתוצאות תיקו - תוצאת 1:1 חזרה על עצמה 3 פעמים מ-2002 ועד 2005. ראול כבש את השיוויון פעם אחת ורונאלדו עשה זאת פעמיים. בטיס תזכור בעיקר את הניצחון על ריאל מדריד כעולה חדשה בליגה, ב-2001/02, הניצחון שהושג בזכות חואקין.

מ-1994 ועד 2006 זו הייתה התקופה של בטיס שמנצחת, וריאל מדריד השיגה באותו הזמן רק ניצחון אחד. בניגוד לתוצאות האחרונות, הנצחונות של ריאל בבניטו ויאמרין לרוב דחוקים. 2:0 ב-2006(אלברו מחייה, זוכרים?), 1:0 בעונת הקאפלו(מהמאדו דיארה), ו-2:1 ב-2009, כשאיקר קסיאס הודף פנדל ורוד מנצח ברגע האחרון, או 3:2 צמוד בעונת האליפות עם מוריניו(ריאל מדריד באדום) בדפדוף אחורה במרוצת השנים נוכל למצוא גם 6:2 כביר של הקינטה דל-בויטרה ב-1986/87 - הוגו סאנצ’ז ובוטראגיניו ביום עבודה עם צמד כ"א, וגם מיצ’ל הבקיע. בשנות ה-60 לריאל היו עוד שתי חמישיות אבל כמה אפשר להתרכז בעבר…

סולארי מעדיף להעלות בלם שלישי על פני איסקו (או מרסלו, או קיקו, או כל שחקן שהוא לא בלם!)
מה עובר על הבנאדם?

הרכב באמת לא ברור, הוא כנראה מנסה משהו חדש עם 3-5-2, מזכיר קצת את ימיו האחרונים של לופטגי כשנגמרו לו הרעיונות (למרות שבאמת מצבו קשה עם כמות הפציעות, אבל עדיין לא מצדיק).
במקומו הייתי מוותר במצב כזה על קאסי ומנסה להכניס עוד שחקן יצירתי לקישור, מקווה שלא נראה מופע בלהות הערב.

אזהרה: נבואת זעם לפניך. גם בפריויו באתר כתבתי את זה: לא זוכר את עצמי מגיע כל-כך פסימי ו’חשוך’ לקראת משחק בליגה שהוא לא קלאסיקו בקאמפ-נואו- כבר הרבה-הרבה זמן. גם בהרכב מלא היינו מפסידים הערב אבל המצב מאוד מתסכל. אולי לטווח הארוך נרוויח את מרסלו שנראה קטסטרופה גם מנטאלית וגם פיזית, אבל היה מפתה לשים אותו הערב דווקא עם המערך הזה, כביכול הרבה יותר חופש התקפי, אולי אפילו לשחק איתו כקשר(למרות שברור שהשטחים שיש כקשר הם לא כמו מגן שמצטרף מאחור). מנסה לכתוב איך נוכל לגרד משהו - מצב נייח של ראמוס, יום גדול של קיילור, פריצות של קרבחאל - אבל לא מצליח לסיים משפט, כי זה לא יקרה. בטיס תנטרל את ויניסיוס שנקווה שהוא בריא - וזהו, עשתה את שלה. הספסל שלנו סופר-עלוב, לגבי איסקו לא יודע כבר מה לומר. סביליה הפסידה ואלאבס עשתה תיקו, אני כבר מסתכל למטה. בדרך לחצי העונה העלוב ביותר שראיתי.

כולם בדאון. משחק קשה, משחקים עם 12 שחקני הגנה, המוראל והמומנטום של הקבוצה והשחקנים ברצפה. אני דווקא מהמר על ניצחון. איסקו לא משחק, הקבוצה עם הגב אל הקיר, עכשיו הם יתחילו לשחק כדורגל. אללה מדריד!

בחיי שזה הפך לעונש לצפות בריאל השנה.
כזו חוסר יצירתיות, כזה משחק הגנתי, שנים, שנים שלא ראיתי מריאל. אם בכלל

לא מעניין אותי איך ייגמר המשחק הזה אבל כבר מעכשיו אפשר להגיד שהניסוי של סולארי כמאמן כבר נכשל, הוא פשוט לא יודע לנהל את המשחק ולא שולט בו בכלל, החילופים שלו גרועים ,הוא נותן למאבקים האישיים שלו להשפיע על הקבוצה והשחקנים פשוט בפאניקה.
הנכשל הגדול העונה הוא פרז ללא ספק.

האושר הפשוט. העונה הזו היא סיוט אחד גדול שלא נגמר, באמת שיש רגעים שגם המקום בצ’מפיונס מתנדנד והקבוצה שוברת שיאים שליליים, הכל רע אבל כמה אני אוהב אותם. ניצחנו ואני שמח, קפצתי בגול של סבאיוס(דווקא הוא, והיה חשוב לו, מול הקהל של בטיס), מודה ואני מבסוט על זה. נקודות חשובות להמשך העונה. מחצית ראשונה מצוינת שלנו עם יציאה טובה למתפרצות, ויניסיוס היה טוב וזה כבר לא משחק מעפן בגביע, מחזור נעילה בצ’מפיונס או דקות נגד ריאל סוסיאדד אלא משחק חוץ שהוא שחקן התקפה בכיר. קסטיליה שיחקה טוב, והמחצית השנייה אנטי כדורגל, אבל נו, אפילו בנזמה שהיה היחיד ששרד את מכת הפציעות - אפילו הוא, נו באמת.

אגב, ראיתם את מרסלו קופץ על רגילון אחרי השער הדרמטי? המצלמה לא הלכה לעבר איסקו אבל לדעתי הוא גמר את הסיפור פה והוא יעזוב כבר בימים הקרובים.

זה ממש מרגיש שסולארי איבד את זה לגמרי. פציעות או לא, אני כבר מתבאס שהעפנו את לופאטגי.

לא חושב שאי פעם שמחתי מגול שהיריבה הבקיעה לנו אבל היום, וואו זה היה מגיע לנו. איך אנחנו מגיעים למצב שבטיס עושה לנו משולשים ליד הרחבה פעם אחר פעם, שסולארי בטוח שהוא ז’וזה מוריניו עם אינטר נגד ברצלונה ומשאיר אותנו עם שחקן התקפה אחד (עם כל הכבוד לכריסטו… מי?) ועוד עשרה שלא יוצאים מהחצי שלנו בכלל.

רגע של עונג - ויניסיוס פותח ג’ורה על ברטרה. תגידו טכניקה שמטכניקה, אני מת על החוצפה שלו. חוצפה של שחקנים גדולים באמת, וואלה גבר.

עם כמה שהמשחק הזה היה נוראי, בהרכב ראשון השבלוני להחריד ולהבהיל אני בטוח שהיינו מפסידים\מוציאים תיקו לכל היותר שם.
ההתקפה והקישור האלה לא יודעים לדחוק את היריבה אחורה כמו ההרכב הראשון, אבל הם הרבה פחות צפויים וזה קצת שיחק לטובתם בכמה מתפרצות שהם השכילו להרוס.

• כבר בנקודת זמן הזו אפשר לומר שואלורדה ו-ויניסיוס יהיו שחקנים של ריאל מדריד גם בעונות הבאות, מה שאי אפשר להגיד על רגילון בינתיים. עם קראקים אמיתיים מקדימה ויניסיוס יהיה מיוחד מאוד. כרגע הדבר הזה שנקרא סגנון המשחק של ריאל גומר אותו ואני לא מופתע שהוא ניסה להוציא בי"תים.
  • כריסטו חלש להחריד אבל לא באמת אפשר למדוד אותו במשחק שהוא נוגע בכדור פעם ברבע שעה בקושי.
  • אוהב את איסקו, אבל זה לא הפסד גדול כבר. הוא לא יתפתח למימדים אחרים ואם כל מה שהצלחנו להוציא ממנו זה דריבליסט טוב ומאבד כדורים בקצב מסחרי אז האשמה היא לא על המועדון אלא עליו.
  • לא יודע איפה נאצ’ו מתחבא העונה אבל אני לא הולך להאמין שהבחור שדומה לו ופתח כבלם הערב זה באמת הוא. הם לא יעבדו עליי.
  • כל משחק שאודריוסולה (תמיד מרים בחלקיק שניה האחרון ואז נמרח על הדשא) ולוקאס ואסקז לא משחקים נהיה הרבה פחות נורא לצפייה, גם כשהוא בלתי ניתן לצפייה כמו היום.

משחק קשה מאוד לצפייה.

מילה וחצי על דיאז. לבחור יש רגליים ובכלל תנועות גוף זריזות מאוד. צריך לדעת להשתמש בו נכון. שחקנים מהסוג הזה מייצרים יתרון על היריבה בשטחים צפופים ובמסגרת של כמה מטרים בודדים. באגף הוא קצת מתבזבז.
לדעתי הוא צריך לשחק באמצע מתחת לחלוץ. משהו כמו דיבאלה או טבז.

מילה וחצי על בטיס. קבוצה מלהיבה וצבעונית.
הם בדיוק קנו את דייגו ליינז המקסיקני. אחד הכשרונות הגדולים בעולם שמאוד רציתי שנקנה בעצמנו.
מעניין מאוד איך הוא יתפתח.

השמחה שלי מהניצחון נראית לי טבעית - אני אוהד בסה"כ, הרי לא חושב שנצא לדרך חדשה, אם כי אולי שמחה ילדותית. מה שכן, בטוח שהביקורת על המשחק היא במקום? זה עצוב וקשה לצפייה, גם לי צרם בעין לראות 75-25 לבטיס בהנעת הכדור.
ועדיין: אם ואלוורדה לא מתחכם ועושה 2:0 במחצית הראשונה הלא רעה שלנו - זה אולי היה נגמר. אבל חשוב מזה: בכושר העלוב וחוסר הביטחון שלנו, במשחק חוץ נגד יריבה קשה ובעיקר בסגל הנוכחי - בלי בייל, בלי אסנסיו, בלי מריאנו כאופצייה לחלוץ, בלי בנזמה אפילו ובלי לוקאס(איסקו זו סוגייה נפרדת) - וואלה, אני הייתי ממתין למשחק הנפל הבא או אפילו מוותר עליה. אני מסתכל נטו על ה-90 דקות ולא על 2018/19 שהיא קשה כמו מזג האוויר.

אז איכשהו עברנו את זה בשלום, מכל המשחקים העלובים שלנו לאחרונה זה האחרון שהייתי אומר שנצליח לנצח, ועוד כמו ווינרים בדקה ה89.

כמה נקודות:

• שמח לראות שמודריץ’ לקח אחריות ונתן משחק טוב, הוא חשוב מאוד שהוא בעניינים, אין לנו אף מנהיג בקישור (ובכלל) ואנחנו צריכים אותו בשייפ טוב.
  • שמח מאוד בשביל סבאיוס שמשום מה אוהדי בטיס שורקים לו בוז, אני לא בטוח שיש לו מה שצריך בשביל להיות שחקן מדריד לטווח הארוך אבל בהחלט יש לו כישרון, הוא צריך לבעוט ולנסות יותר כשהוא מקבל את ההזדמנויות.
  • אני די אוכל סרטים על איסקו, תמיד היה אחד האהובים עליי בקבוצה, על הכישרון שלו אין עוררין ומצד שני גם לי זה נראה שהוא די מיצה את עצמו ואת היכולות שלו פה (יכול להיות שביובנטוס או בפריז הוא יוכל לעשות יותר), מצד שלישי אני לא מאמין שנראה פה את סולארי אחרי הקיץ אז האם צריך להזדרז ולמכור את איסקו כי הוא לא מתאים למאמן הנוכחי? לא יודע… או שאולי אני תמים וההוראה הגיע בכלל מלמעלה.
  • בין שלל החננות שלנו בהתקפה שחקן כמו וינסיוס הוא הכרחי, מהסיבה הראשונה שהוא היחיד שמעיז לעשות מהלכים לא צפויים, מנסה לעבור (גם אם לא תמיד מצליח), מנסה לבעוט, עושה לחץ ויורד להגנה. בכל מצב מבחינתי הוא הראשון בהרכב, היה לי נחמד לראות את קריאות העידוד של אוהדי בטיס שבארטרה לקח לוינסיוס את הכדור אחרי שהשני ניסה לעבור אותו, בטוח שאם זה היה לבנזמה הקהל היה נשאר אדיש, גם הם מבינים מי השחקן מספר אחת שלנו בהתקפה.

האמת היא שויניסיוס הוא תופעה. נשגב מבינתי כיצד שחקן שכל נגיעה שלו בכדור היא כל-כך גסה (וזה לא משנה אם זה דריבל, מסירה או בעיטה) מצליח ליצור כל כך הרבה בלאגן וסכנה לקבוצה היריבה. בינתיים הוא הפתעה טובה.

מנגד, צריך להגיד גם את זה: הנגיעה הגסה גם מבזבזת לנו לא מעט מצבים. החוצפה, האומץ והמהירות שלו מובילים למקומות טובים, אבל הבעיטה והמסירה האחרונה שלו לרוב יהיו ברמת נמוכה יחסית. צריך לעבוד איתו על זה כי ברגע שהוא משפר את זה הוא באמת יכול להיות אחלה שחקן.

הוא נטול מניירות, לא נופל סתם ומאמין ביכולות שלו. אני בנתיים מאוד אוהב את ויניסיוס.