הליגה האירופית 19/20 :: חצי גמר מול סביליה (ראשון, 22:00)

ההרכב להערב:
רומרו
דאלוט לינדלוף מגווייר שואו וויליאמס
מאטה מאטיץ’ אנדראס
לינגארד מרסיאל

ספסל:
דה חאה, באיי, וואן ביסאקה, פרד, ברונו, ג’יימס, איגלו

סולשיאר מעלה הרכב מועד לפורענות ועם הרבה מזל יוצא מהמחצית הזאת בתוצאה טובה.
פריירה, מאטה ולינגארד כל כך איומים שזה מרגיש כאילו אנחנו עם 8 שחקנים.
חלוץ מהיר אחד מפרק את מגוויר ולינדלוף , וויליאמס במשחק הכי גרוע שלו בינתיים .
פרננדס דחוף להרכב.

פשוט מדהים הפער בין הקונוס פריירה לפרננדס. הוא ופרד עלו ופתאום יש קישור, יש תנועה קדימה ויש מצבים. אמנם עם לינגארד הגמור ועם איגהלו שבינתיים יש להודות עושה רושם של בטטה לא היו יותר מדי אופציות בתחום הסיומת אבל לפחות יש מי שייצור מצבים ויחלק מסירות.
תוצאה סבירה בטח ביחס ליכולת הנוראית בחצי הראשון.
אמורים לסיים את זה בבית אבל אם ויליאמס ומגווייר יראו ככה גם בגומלין אז זה יגמר בבכי.

אין ספק שפרננדס זה רמה מעל מה שיש לנו בקישור, שחקן שיודע לעצור כדור כמו שצריך ( אצלנו זה לא מובן מאליו ) , לחלק מסירות עומק ולעשות תנועה בזמן שכל האחרים מהלכים להם בכיף.
אני מקווה שמתישהו העונה סולשיאר יבין שקישור של מאטיץ’ , פריירה ולינגארד זה קישור שלא יכול לשחק מול שום קבוצה בפריימרליג או באירופה.
זה לא להאמין איך כל קיץ יש לנו רשימה של לפחות 4 שחקנים שלא אמורים לשחק פה , בקלות הייתי מעיף את ג’ונס,פריירה, מאטה, לינגארד - יש פה בטח בסך המשכורות בזבוז לא נורמלי.
אני מקווה שבקיץ מי שלא אחראי על ההעברות אצלנו יסתכל קצת אצל וולבס - קבוצה נפלאה שאני לא מבין איך רובן נבס עדיין שם (חייבים לחטוף אותו ) וג’וטה / חימנז יכולים לשדרג אותנו בהתקפה בלי להיכנס לסיוט של משא ומתן.

אני חושב שסולשיאר הבין מזמן שפריירה ולינגארד מקומם בהפועל דייגים, אבל כרגע אין לו קישור. כשמקטומיניי יחזור, הקישור יורכב ממנוס מפרד ומברונו, וזה קישור יחסית מכובד בהתחשב בשיפור של פרד העונה. בקיץ אני מקווה שיביא קשר איכותי במקום פוגבה והמצב יהיה אף טוב יותר.

הרכב לגומלין:
רומרו
שואו-מגווייר-באיי-ואן ביסאקה
פרד-מקטומיניי
ג’יימס-פרננדש-מאטה
איגהלו

טוב תכלס כבר נגמר המשחק, אבל קווים לדמותו של המטומטם:
א. אתה בפיגור עקב שערי חוץ
ב. אתה באולד טראפורד
ג. אתה לא שחקן יונייטד אלא של קבוצה יריבה ונחותה משמעותית
ד. מצב די טוב לשער, אבל לא ודאי כי יש מאחוריל שוער סביר
ה. תיגע ביד בכוונה
ו. תמנע מצב טוב לשער אבל תמורת סידור מצב עוד יותר טוב לשער
ז. תקבל אדום ברבע השעה הראשונה ותדפוק לקבוצה שלך כל סיכוי לעלות

איזה אידיוט.

דלי הדביל גמר לברוז’ את המשחק אחרי רבע שעה.
אם כי יש לומר שנראינו די טוב גם לפני האדום, כמובן בראשות פרננדס שמזכיר לנו כל משחק איך אמור להיראות קישור התקפי יצירתי.
מקטומיניי ופרד חזרו והקישור נראה מאוד יציב. אמנם זה היה מול ברוז’ המסכנים אבל אם הם ישחזרו את מה שהראו בליגה לפני הפציעה עם פרננדש שיתן את הספארק בהתקפה אולי יש סיכוי ליצור רצף טוב גם בליגה.
הם גם חלקו ביניהם שלושה שערים, אמנם מול יריבה גמורה אבל כקבוצה שכובשת כל כך מעט מהקישור שלה אם נראה מהם משהו באספקט הזה גם בליגה זה יהיה נפלא.
איגהלו כבש שער בשעה טובה, מחליף ברמה למרסיאל הוא לא (אם הפציעה שלו היא משהו רציני אנחנו בצרות), אבל ראינו ממנו כמה רגעים יפים של לינק אפ פליי ומשחק עם הגב לשער ולפחות לשים רגל לגול מרחבת החמש הוא יודע, זה גם משהו.
גם מאטה פורח כשיש לידו את ברונו שמנצל את הכניסות הקטנות שלו לעומק, ואפילו לינגארד עשה כמה פעולות טובות כשנכנס, עכשיו כולם כבר יודעים שתפקידו הוא במקרה הטוב מחליף במשחקי גביע כשהמשחק גמור ולפחות שם שיעשה משהו, אולי נראה איזו התאוששות איטית.

ורק שלא נקבל את וולבס בשמינית זה יהיה סיוט.

קטלתם מספיק את דלי אז אני לא אזכיר את שמו שוב :smiley: .
ברוז’ הגיעו גם ככה בהרכב די חלש אז ב-10 שחקנים זה היה לגמרי גדול עליהם, מגוויר יצא בכל זאת חמור כשאחרי שתי דקות כמעט נתן להם פנדל שהיה מכניס את הקבוצה לפאניקה.
מקטומיניי חזר ואיזה כיף שיש עוד שחקן חוץ מפרננדס שנותן פס לעומק , צריך עוד לראות אם השלישיה הזאת עם פרד תעבוד הגנתית מול יריבות בפריימרליג אבל התקפית זה הכי טוב שיש לנו בקבוצה ( אולי פוגבה יזכר שיש לו יורו עוד מעט וירצה קצת לשחק ).
הכדור של פרננדס בגול של איגהלו הזכיר לי את הכדורים המתוחכמים של דה בריינה, המרחק מהבלגי עוד גדול אבל שם המשחק מבחינת הפורטוגלי יהיה יציבות - בינתיים הוא ממש לא נד ביכולת בין המשחקים וזה הדבר הכי משמח לגביו, הוא ממש לא אחד שיעלם לכל המשחק בניגוד לפוגבה.
צ’ונג כשנכנס נתן פעולות טובות אבל לא מעט פעמים טעה, לא ברור לי למה הוא לא מוכן להאריך חוזה - הוא עוד בוסר בטח מבחינה פיזית והשאלה אולי לגרמניה יכולה לתת לו ביטחון , אפשר לראות העונה שסולשיאר בהחלט מאמין בצעירים כל עוד הם מספיק טובים להרכב.
מקווה לקבל בהגרלה את ריינג’רס , יריבה נוחה וזה יהיה פיקנטי מול ג’רארד.

לא וולבס (בינתיים) תודה לאל ולא ריינג’רס.
לאסק האוסטרית תתמודד נגדנו בשמינית הגמר.
כאשר המשחק הראשון יהיה באוסטריה והגומלין באולד טראפורד.
יריבה נוחה יחסית שעל הנייר אנחנו חייבים לעבור. נקווה שאכן כך יהיה.

במה שנראה כמשחק האחרון לפני פגרת קורונה במפעלים האירופיים:

רומרו
ויליאמס, באיי, מגווייר, שואו
פרד, מקטומיניי, ברונו
מאטה, איגהלו, ג’יימס

ספסל:
דה חאה, לינדלוף, טואנזבה, אנדראס, מאטיץ’, צ’ונג, גרינווד.

תוצאת מחצית שבהחלט משקפת את המתרחש על המגרש. יונייטד נראית טוב, הרבה יותר מאיך שנראתה מול ברוז’ בחוץ, ועולה ליתרון מוצדק מאיגהלו שמתחיל להיראות כמו בינגו. שליטה נהדרת בכדור, משתחרר מצויין מהשומרים שלו ואחלה סיומת.
האוסטרים מאוד לא מדוייקים לאורך רוב המחצית ונקווה שישארו כך. החוליה החלשה בינתיים היא ויליאמס שמשחק בעמדה לא טבעית בשבילו באגף ימין ועם מאטה שצריך לעזור לו בהגנה, לא בדיוק השחקן למשימות כאלה, באיי בינתיים עושה עבדה טובה בחיפוי נקווה שמשם לא תבוא איזו תקלה.

טוב קצת כואב על האוסטרים כי לא הגיעה
להם לקבל חמישייה, אבל היה משחק מרגיע ומהנה. ברונו היה חייב לצאת ברגע שכבשנו את השני, לא רק כי כבשנו שלישייה בלעדיו אלא כי גם 2-0 זה אחלה יתרון על קבוצה אוסטרית שצריכה להגיע לאולד טראפורד, גם אם יהיה ריק (אם בכלל יהיה משחק). צריך לשמור עליו בכפפות של משי כי הוא כרגע ההבדל בין קבוצת צמרת לגיטימית לנוריץ’.

כיף שג’יימס כבש אחרי 32 משחקים בלי שער. רצף כזה גרם לו להיראות כמו ג’סי לינגארד, אבל הוא כן היה מעורב, בישל ותרם לקבוצה בניגוד לרקדן האוטומטי. מגיע לו ונקווה להמשכיות בליגה (ונקווה לליגה).

גרינווד כרגיל קליני, אנדראס מנצל קאריוסיזם מצד השוער האוסטרי כדי להוריד קוף מהגב, וגם מאטה עם +1 חשוב לסטטיסטיקה. נקודה חשובה נוספת היא כמובן השער הנקי התשיעי ב-11 משחקים.

חבל שהדרך תיעצר כאן כי אנחנו לגמרי בדרך הנכונה בטורניר הזה.

בתקופה האחרונה הקבוצה מוחצת קבוצות חלשות בתוצאות מרשימות שלא ראינו מאז סר אלכס.
חמישיות על ברוז’ ולאסק באירופה, טראנמיר ודרבי חוטפות בראש בגביע, וגם בליגה כשכבר הולך מול קבוצות חלשות, אז באמת הולך (ווטפורד ונוריץ’ כמשל), זה שינוי מרענן וחשוב מימי ואן חאל ומוריניו כשאז גם כשניצחנו זה היה עם שער אחד וכשהשחקנים מתבנקרים בדקות האחרונות משל היו האדם האחרון ששרד את מגיפת הקורונה.
הקבוצה בנויה נהדר להעניש קבוצות שדוחפות קדימה את הקישור כדי להשיג שוויון ומפקירות את ההגנה, וברגע שהשער הראשון מגיע (והוא כרגע הדבר שהכי קשה לנו להשיג) אז כבר מגיע מבול.
חבל שרק עכשיו אנחנו זוכים להנות ככה מלראות את הקבוצה משחקת כשנראה שכבר מקפלים הכל.

לפי ואלה
אופ"א הודיעה כי משחקי ליגת האלופות והליגה האירופית יושבתו עד הודעה חדשה. מדובר במשחקי שמינית הגמר שתוכננו לשבוע הבא (17 ו-18 במרץ) כמו גם משחקי הגומלין בליגה האירופית.

טיפוסי לעונה הזו - עד שדברים מתחילים להסתדר והקבוצה בפורמה מעולה אז הכל מושבת.
לגבי המשחק אתמול, זה הרגיש כמו פערי רמות תהומיים למרות שלאסק כבר ניצחה כמה קבוצות לא קלות באירופה העונה.
חלק מהמשחק שיחקנו בהילוך ראשון ומתי שרצינו ידענו להגביר את הקצב, הגול הנפלא של איגאלו ( מאיפה זה בא בכלל ) פרץ את הסכר ומשם לא באמת היה לאוסטרים סיכוי.
פרננדס ממשיך להיות הברומטר שלנו, כל עוד הוא על המגרש אתה יודע שמשהו הולך לקרות ואני מקווה שאני לא מנחס אבל זה נראה שמצאנו את הדה בריינה שלנו .
גרינווד כובש אחרי 5 דקות על הדשא והמאזן שלו באירופה לא אמיתי ( 5 שערים ב-7 משחקים ) , אין לי ספק שבעונה הבאה הוא יקבל יותר דקות והשמיים הם הגבול מבחינתו- יש לו כל מה שצריך כדי להפוך לחלוץ ענק .

היום נערכה ההגרלה בליגה האירופית וקיבלנו את קופנהאגן / באשאקשיר .
אם נעבור החצי נגד וולבס- אולימפאקוס / סביליה -רומא .
הגרלה מצוינת עבורנו, רק בגמר נוכל לפגוש את אינטר שהיא הקבוצה הכי טובה שנשארה מלבדנו.

אצל איסטנבול קבוצתו של ארדואן יש כמה שחקנים מעניינים בסגל: בראשם רוביניו, גם דמבה בה, מרטין שקרטל, גאל קלישי, אינלר השווייצרי וכו וכו…
בפועל מדובר בקבוצה די בינונית ורוב הכוכבים המזדקנים לא ממש מקבלים דקות.

סולשיאר בוחר הרכב משני סך הכל למשחק הגומלין נגד לאסק אחרי שעשינו את העבודה כבר במשחק הראשון.
הרכב משני וספסל מאוד חזק מסיבה לא ברורה, סולשיאר באמת פוחד שנשמוט בבית 5-0?

רומרו
וויליאמס-מגוייר-באיי-פוסו מנסה
מקטומיניי-פרד
לינגארד-מאטה-ג’יימס
איגהלו

ספסל: גרנט, מנגי, ואן-ביסאקה, פוגבה, מאטיץ’, גארנר, פריירה, מרסיאל, ראשפורד, צ’ונג, גרינווד, פרננדש

פוסו מנסה שחקן די גרוע.
לכל אחד משחקני ההתקפה שלנו יש תכונה אחת טובה, וכששמים אותם ביחד כל התכונות הטובות בטלות.
אולי סולשיאר הביא ספסל טוב כדי שלא נמות משיעמום.