הליגה האירופית 19/20 :: חצי גמר מול סביליה (ראשון, 22:00)

לא יודע כמה פוסו מנסה גרוע , לפני הפציעה הרצינית הוא נתן עונה טובה בפאלאס ( זאהה וסאנה העידו שקשה מאוד לעבור אותו באחד על אחד ). מה שבטוח זה שהוא לא מגן - אין לו יכולת התקפית מספיק טובה, לא ראיתי ממנו הרמה אחת לרחבה או כדור רוחב טוב.
צ’ונג מאוד הרשים אותי, מגן שמאלי הוא לא אבל מהירות ויכולת טכנית יש לו, צריך להמשיך להתחזק פיזית וכמובן לצאת להשאלה ( הבילד כבר דיווח שורדר ברמן מעוניינים בו , הליגה הגרמנית מאוד מתאימה לו ).
ראינו את קבוצת המחליפים החלודה שלנו:, ג’יימס נוראי בנגיעה האחרונה, מאטה סביר ולינגארד עם משחק טוב ( אני כבר רואה אותו מקבל חוזה חדש :hot_face: ).

הרכב:

רומרו
וואן-ביסאקה, באיי, מגווייר, ויליאמס
פרד, פוגבה, ברונו
ראשפורד, מרסיאל, גרינווד

ספסל:
דה חאה, פוסו-מנסה, לינדלוף, מנגי, אנדראס, ג’יימס, לינגארד, מאטה, מאטיץ’, מקטומיניי, צ’ונג, איגהלו.

אין שום סיבה שלא נתפור את זה.
נקווה לראות עוד תצוגה טובה מפרד שקצת נשכח מאז הגעת ברונו אבל היה מעולה לפני כן.

משחק שהזכיר את יונייטד בעונה הראשונה של מוריניו, אחלה התקפות, ים הזדמנויות, לא מצליחים לסיים כמו שצריך אף אחת מהן ועל הדרך השוער של היריבה תופס יום משל היה שמייכל בשיאו.
בסוף השופט קצת ריחם עלינו עם פנדל רך ביותר כי במשחק פתוח לא היינו כובשים גם בעוד 1000 דקות.
זה הולך להיות קשה נגד וולבס/סביליה בטח כשהשחקנים עכשיו סחוטים אחרי 120 דקות אינטנסיביות בשיא החום אבל נקווה שבמשחק שם יעבדו יותר קשה.

מגיעה גם מילה טובה למאטה שהיה טוב מאוד בהארכה אחרי שכבר די הספדתי אותו וגם למרסיאל שהיה נפלא ועם קצת יותר ריכוז בסיומת היה יוצא בכיף עם שלושער.

אז תפירה לא הייתה פה.
הדנים הגיעו מסודרים וצופפו את האמצע כך שנהיה תלויים באגפים הלא קיימים שלנו - ביסאקה וויליאמס היו בינוניים מינוס , גרינווד כל הזמן באמצע ולא מנסה דריבלים ( היה קרוב לכבוש ) וראשפורד פשוט בכושר נוראי כל הזמן עם עצירות הכדור המעצבנות שלו תוקע את ההתקפה.
היו פרקים במשחק שברונו נראה כמו שחקן נוער, לא מצליח להשלים פס פשוט אבל הוא נכנס לקצב בסוף ולמזלנו הוא כובש פנדלים מחונן.
לא אהבתי את ההופעה של מגוויר, צהוב שטותי ורגעים של שייקיות שאתה לא מצפה מהקפטן של הקבוצה. דווקא לינדלוף שנכנס היה מאוד רגוע ונתן ביטחון.
פרד קיבל את ההזדמנות שלו ונתן כמה פעולות טובות אבל שחקן שמאבד כדור כזה כשהוא אחרון פשוט אי אפשר לסמוך עליו , מה הוא יעשה כשסיטי / ליברפול ילחצו אותו.

לא יודע את מי אני מעדיף, הספרדיות תמיד עשו לנו בעיות אבל וולבס קבוצה טובה יותר.

Official: Manchester United will face Sevilla in the Europa League semi final. The match will take place at 20:00 BST, on August 16th. #MUFC pic.twitter.com/dZDUBdkvIc

— United Update (@UnitedsUpdate) August 11, 2020

אז אנחנו נפגוש את סביליה בחצי , מצד אחד יש לנו זיכרון לא טוב מהם ( ההדחה ואחריה מסיבת העיתונאים ההזויה של המיוחד ) ומצד שני אני שמח שהם עברו - נמאס לי כבר ממפגשים מול וולבס ועם איך שהם שיחקו לא הגיע להם לעלות.
המפתח מבחינתי הוא לשלוט בטמפו של המשחק, אם הספרדים יקחו את השליטה במשחק זה יהיה הרבה יותר קשה.
מאטיץ’ חייב לחזור להרכב ופוגבה יהיה חייב לעזור לו ולא להיעלם כמו שכבר קרה לו במשחקים חשובים, סביליה תבוא לתקוף אז יהיו לנו שטחים וזה בדיוק מה שהחוד שלנו אוהב.

פרננדש הוא הברומטר של הקבוצה והוא נראה רע כבר כמה משחקים כולל נגד קופנהגן.
אם הוא יופיע ככה מול סביליה אני לא רואה אותנו עוברים אותם.

יופי תוצאה משמחת. גם וולבס קבוצה מאוסה שכל מה שיש לה להציע זה לבעוט כדורים לטראורה שיילך מכות עם ויליאמס כל המשחק, וגם יהיה נחמד לראות מה אנחנו שווים מול קבוצה ספרדית שאמורה להיות ברמתנו, פחות או יותר.

אני מצפה שנעבור אותם, גם אם זה יהיה מכוער. יום כמו שיאנסן תפס כבר לא ישתחזר, ואני סומך על החמישייה הקדמית שגם ביום רע יגיעו לשלושה מצבים של שער. להגנה מצפה אתגר גדול יותר משנתקלה בו עד כה במפעל, אבל אם רומרו פותח ולא דה חאה אני רגוע.

United line up as follows:

De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire ©, Williams; Fred, Pogba; Greenwood, Fernandes, Rashford; Martial.

Substitutes: Romero, Grant, Bailly, Fosu-Mensah, Mengi, Mata, Matic, McTominay, James, Lingard, Andreas, Ighalo.

הזוי מבחינתי שמאטיץ’ על הספסל, הקשר האחורי הכי טוב שלנו בפער והיחיד שיודע לשלוט בקצב של משחק.
גרינווד חייב לנו גול על ההוא שנפסל לו :face_with_monocle:

לדעתי המשחק יקום ויפול על 2 גורמים:

1. האם דה חאה ייתן הופעה של שוער יונייטד או שוער נבחרת ספרד.
  2. האם פרננדש יחזור להיות מדוייק בכדור האחרון או ששוב יהיה קצת עייף ומפוזר כמו שהיה בתקופה האחרונה.

נחזיק אצבעות.

מה פרד עושה בהרכב בחייאת.
שמח לראות שאין הפתעות מבחינת מערך, ואנחנו ממשיכים עם ה-4-2-3-1 איתו נראינו הכי טוב העונה. מסכים שאם ברונו קם על צד ימין אפשר לשים רגליים על השולחן ולהיות רגועים, אבל הסיכוי שזה יקרה נמוך לדעתי.
חבל כל כך שרומרו לא פותח. דה חאה Wildcard משוגע ובעונות האחרונות לא בקטע טוב.

לא מאמין שאני כותב את זה אבל ביסאקה בינוני מינוס הגנתית, הגול די על הראש שלו.
כמה שטחים אנחנו מקבלים וראשפורד פשוט לא מנצל, גרינווד חלש מאוד וחייב לבעוט כבר לשער.
מישהו חייב להיצמד לרגילון ואנחנו אמורים לכבוש פה עוד אחד לפחות.

אפשר לדבר על לינדלוף הכושל עד מחר, אבל אם רומרו בשער הוא מלקט את הכדור הזה בקלילות כשהוא יוצא לרוחב, והדבר הזה בכלל לא הופך למצב. שוער גרוע שבורח מאחריות רק כי יש לפניו שחקן הגנה עוד יותר גרוע.

אין ספק שנשדדנו אבל ככה זה בכדורגל מי שלא מבקיע חוטף.
ניהול משחק כושל של סולשיאר, גם עם ספסל גרוע כמו שיש לנו היה חייב לרענן סביב הדקה ה-65 .
ברונו נעלם לחלוטין במחצית השנייה ופוגבה כרגיל עם פיק ברכיים במעמדים חשובים.
אם ההדחה הזו מקדמת את הרכש אז מצויין שהודחנו אבל לך תסמוך על וודוורד.

מי שמחמיץ…

היו לנו הרבה הזדמנויות לכבוש ברבע השלישי של המשחק. לא ניצלנו אותם, וסביליה ניצלו את ההזדמנות שלהם. זה הכל. היינו טובים יותר.

הרכש הכי חשוב שאנחנו צריכים לעשות לעונה הבאה זה להעיף את דה חאה. מרתיח שהטעויות שלו חומקות מהעין כי לינדלוף שגה גם הוא. דה יונג בעט מתוך תיבת החמש, ודה חאה עומד על הקו ומסתכל עליו. זה האיזור שאמור להיות הממלכה של השוער, ואנחנו חוטפים ממנו גולים שוב ושוב ושוב, כי דה חאה מסרב לצאת לכדורי גובה גם אם החיים שלו תלויים בזה.

הוא נתן לנו עונות יוצאות מן הכלל, אבל כבר 3 עונות שהוא עולה לנו בנקודות, והשנה עלה לנו בשני גמרים בוודאות מוחלטת. שיחזירו את הנדרסון או שיתנו לרומרו את חולצת ההרכב, דה חאה שוער גמור ואם נמשיך איתו הוא ידפוק לנו גם את העונה הבאה.

הגענו למאני-טיים וקיבלנו משחק שמסכם את רמת הקבוצה הנוכחית ואת הבעיות הקיימות.
אנחנו כרגע בשולי הדרג השני באירופה, פחות או יותר ברמה של סביליה.
תכנית משחק אחת בלבד שכעיקרון לא רעה אבל כשהיא לא עובדת אין עוד תכנית ואין אפילו עוד שחקנים שינסו לבצע אותה טוב יותר מאשר ה11 הקבועים.
לופטגי שיחק בכל הכח על האגפים, ניצל משחק רע של ואן-ביסאקה ואת ההססנות של דה חאה וסולשיאר לא ממש ניסה להגיב (בעיה חוזרת אצלו).
סולשיאר לפחות כבר התחיל לומר בפומבי שהוא חייב רכש אבל בינתיים דברים מתנהלים די בעצלתיים כשעוד חודש מתחילה עונה חדשה עם קצב רצחני.
האמת שהעתיד כבר לא נראה כל כך ורוד.

לא הייתי אומר שמבחינת איכות אנחנו ברמה של סביליה, זו סביליה אפרורית שחסרה שחקנים מהקישור ומעלה וזו תעודת העניות להגנה שלנו שחטפנו פעמיים מהתקפה די חלשה.
מתחילת המשחק ראינו מה שידענו, הם יתקיפו בעיקר משמאל עם רגילון הנהדר אבל סולשיאר לא היה מוכן לכך וביסאקה היה לבד מדי שם וכמובן שחטפנו. במחצית השנייה אטמנו את האגף שם ואז היה הרבה יותר קל בכללי.
כמה פעמים אפשר להגיד שהצמד לינדלוף- מגוויר זה לא מספיק ? שני שחקנים איטיים, שלעיתים טועים במיקום בכדורי רוחב ( איזה מספר זה כבר לשבדי ) וזה פשוט לא מספיק לקבוצה שתהיה בעונה הבאה בליגת האלופות.

גרינווד עם עוד משחק אפאטי, הוא עוד צעיר אבל קיצוני פרופר הוא לא - בראש ובראשונה הוא סקורר חסר תקנה שחייב לבעוט לשער, יש לו דריבל אבל הוא לא מנסה לעבור שחקנים והפעולה האחרונה אצלו צריכה כיוונון.
קיבלנו אולי את המשחק הכי לא חד של מרסיאל מאז הפגרה, בדרך כלל הוא מכניס בלי בעיה את המצבים האלה.
ראשפורד חלש מאוד מאז הפגרה, אני לא בטוח שהוא כשיר מאה אחוז אבל הבעיה העיקרית היא בראש ככשוב אנחנו מקבלים את ראשפורד הישן שעושה פעולות בלי מחשבה בתוספת תקיעת המשחק.

סולשיאר היה בזיוני אתמול- עד דקה 86 לא לעשות חילוף זה חסר תקנה, היה מקום לאיגאלו לקבל יותר דקות.
עכשיו זה השלב בו אולה יצטרך לגדל זוג ביצים ולהתחיל לדפוק על השולחן - הגיע הזמן שהקמצנים בהנהלה יתחילו לפזר כסף, הקורונה היא לא מכת מוות למועדון כל כך עשיר ויש הרבה רזרבות שצריך להתחיל לנצל.

אהלן, חזרתי אחרי תקופה שלא הגבתי ולמען האמת עקבתי אבל בעיקר דרך הנייד, צפיתי במשחקים אבל בהרבה פחות, בעבר הייתי סופר דקות למשחקי ידידות של יונייטד, היום ? אני צופה רק כשמתאפשר לי.

מה אני אגיד לכם ? יש כאן שלד לקבוצה טובה, אבל אם לא יתחיל להתבצע פה רכש רציני, אנחנו לא נתקדם במילימטר. כשמסתכלים על יונייטד זה מאוד ברור ששחקן קישור ימין סטייל נאני (רק יציב) יהפוך את הקבוצה להרבה יותר רצינית. בנוסף בלם במקום לינדלוף הליצן זה הכרחי, ולא באיי לא יכול להחליף אותו כי הוא נפצע כשהוא מתקלח.

ופוגבה ? ואוו איזה luxury player, באמת שחקן שבא לקחת משכורות וללכת הביתה , אפס רגשות אפס מאמץ, ברונו לעומת זאת , גם במשחקים חלשים שלו, איזה כיף לראות את האמוציות את המאמץ , מת עליו באמת.