מחזור הסיום :: 2-0 מצוין על בורוסיה, הר הבית בידינו

איזה ריאל? ריאל שלנו?

מודריץ מדהים, רודריגו לא רע, בנזמה עושה את העבודה ורק מנדי מתעקש למסור ליריבה.

אומר זאת כך,
קצת פילוסופי, תיהיו איתי -
לוקה מודריץ׳ הוא כל מה שטוני קרוס לא.

• רודריגו כבר בנוי לקריירה אירופית יפה מאוד.
    (בקבוצות דרג ב׳)

• ויניסיוס אפילו לא לדרג ג׳

• הפרימדונה עם הספרה 8 על הגב שברה כל שיא אפשרי של זריקת זין הערב

• מנדי זה לא זה. אפילו לא ליד.

כל הכבוד לבחורינו האמיצים, צריך להגיד את זה.

ואסקז. וואו ואסקז. אני לא אגזים ואומר שזה המשחק הכי טוב שראיתי מעמדת המגן הימני. מעבר לבישול לבנזמה, הוא גם בישל עוד מצב מטורף למודריץ’ שנעצר בקורה והדביק עוד קורה אחת בעצמו. מעבר לכך הוא היה פשוט מושלם, התקפית והגנתית. השילוב שלו עם רודריגו היה פשוט מצויין. בעיניי שני אלו, ביחד עם מודריץ’, העלו אותנו לשלב הבא.

אגף ימין היה מדהים, אגף שמאל היה מאוד חלש.

מודריץ’, בנזמה וואסקז היו המצטיינים, קרוס ורודריגו גם במשחק מצויין.

יכול להיות שואסקז פיספס קריירה כמגן על?

סך הכל כצפוי ניצחון די קל.

ריאל מדריד כנראה הקבוצה הכי טובה בעולם כשהיא עם הגב לקיר, בנזמה במשחק טוב עם צמד ועוד 3 החמצות…בנזמה טיפוסי. לוקאס ומודריץ במשחק הכי טוב שלהם העונה, כל כך הגיע לשניהם להבקיע.

משחק לא הכי טוב של קאסמירו. מאז הקורונה יש ירידה קלה ביכולת שלו. מקווה מאוד שזה לא משהו שימשך הרבה זמן, אנחנו חייבים את הגרזן הזה חד להמשך העונה.
דבר אחרון, אין שום היגיון שאסנסיו יקבל דקה אחת כל עוד רודריגו כשיר. בלי לבדוק אני בטוח שלאסנסיו יש הרבה יותר דקות והתרומה שלו כרגע 0 בישולים ו 0 שערים. אם זידאן שפוי הוא לא יכול לפספס את זה.

משחק ממש טוב, יצרנו מספיק מצבים כדי לכבוש שישייה.

בשלב הבא יש לנו 4 אפשרויות - פורטו, אטאלנטה, לאציו או לייפציג

מדהים, פלורנטינו אפילו לא צריך לחמם את הכדורים. (למרות שלייפציג יכולים להיות בעייתיים קצת).

לגבי התלונות לויני + מנדי - זה מזין אחד את השני. שניהם לא האידיאל אבל כשהם משחקים ביחד ככה זה נראה פי כמה וכמה רע. מישהו יודע איך רגל שמאל של ואסקז?

קרבחאל נגד באיירן בחצי גמר 2014,מול ריברי בשיאו,מדהים.
אבל כמובן שלוקאס נתן היום הופעה על סף המושלמת,רק היה חסר לו כמה סנטימטרים שמאלה,שאפו ענק.
מודריץ ובנזמה היו אדירים,פשוט רקדו על המגרש,רודריגו עם בישול נהדר ובכלל הוא בתקופה לא רעה בכלל,קרוס היה מצוין,ההגנה הייתה נהדרת רק קאסמירו,ויניסיוס ומנדי היו מתחת לרמת שאר הקבוצה היום,ובכל זאת יכלנו להבקיע 6.
אם יש משהו שאי אפשר לקחת מזידאן,זה הכנה מושלמת למשחק ספציפי כשהוא עם הגב אל הקיר,מגיע לו להיות המאמן של ריאל מדריד החדשה,אני רק מקווה שפלורנטינו יהיה אחראי על הרכש ואנחנו מסודרים.

FB_IMG_1607554894643

הסיכויים בהגרלה

אפשר לוותר על ההגרלה נקבל את לייפציג

המצב כאן זה לא ויניסיוס דביל כרגיל, לפחות לא רק. זה ילד שמפחד. מאז התקרית של בנזמה ומנדי רואים את זה בכל מהלך ומהלך שלו הוא רק חושב על לרצות ולא על לשחק.

כולנו כל הזמן דורשים את המהפכה המיוחלת, אבל גם חייבים להודות: משחקים כמו אתמול לא היו קורים אילו המהפכה הייתה מתבצעת. כמו לא מעט פעמים בעבר, מדובר היה בהתעלות של השלד השבע (ראמוס, מודריץ’, קרוס, בנזמה, (אהמ ואזקס)), שכשהוא רוצה - כל אחד מהם הוא וורלדקלאס ששולט במשחקים באופן מוחלט. כשהחבורה הזו מתעוררת ריאל מדריד לרגע הופכת להיות המפלצת שהיא הייתה ואין ממש דרך להתמודד איתה.

קשה לשחק ככה לאורך זמן ואנחנו זקוקים לריענון דחוף, אבל עצוב לחשוב על זה שכשהוא יקרה, כבר לא יהיה לנו את השלד הזה שיכול ביום נתון להפוך לקבוצה הטובה בעולם.

ואסקז> קאפו
להריע לשחקן הזה על יריקת הדם וגם על יכולת כדורגל מפתיעה לטובה, 120 נגיעות בכדור אתמול.
הבישול של רודריגו- וואו.
מודריץ’ כאמור משחק פעמיים בשבוע בגיל 35 ומציג יכולת וורלד קלאס (בניגוד לקרוס האנמי).

האמת הייתי בטוח שאנחנו לוקחים את זה, העובדה שסיימנו במקום השני אולי תאפשר לנו להגיע לרבע ולעוף שם במקום (לא רוצה את קללת שמינית הגמר שוב).

משחק מעולה שלנו, כשמגיע אז מגיע. גם זידאן עם ההכנה למשחק וגם השחקנים ששמרו על אותה הרמה לאורך כל 90 הדקות (טוב, לפחות רובם).

משהו אחד שאני מרגיש צורך להתעכב עליו - השער השני של בנזמה הוא פשוט ביזיון. מקבל הגבהה אלוהית מרודריגו, ניצב פחות או יותר לבד מול השער, ובכל זאת נוגח בדיוק(!) לכיוון הידיים של השוער שאיכשהו מצליח להשמיט את הכדור. העיקר שהשדרים הישראלים לא הפסיקו להתלהב מהביצוע שלו. אגב, אני לא בא לרדת על הצרפתי - היה לו משחק מעולה אתמול - אבל צריך לדעת לשים דברים בפרופורציות.

מה אתה רוצה? נגיחה חזקה מאוד, טיפה הצידה, לשוער לא היה שום סיכוי. הביזיון הוא שיש מישהו שעוד מעז להתלונן על זה.

להתלונן שהוא לא דפק נגיחה בעוצמה לחיבורים זה כמו להתלונן ששחקן לא קולע מסוף המגרש. יש מעט מאוד שחקנים שיודעים לכוון נגיחה חזק מאוד לחיבורים ומעט מאוד היו עושים את זה אתמול במצב דומה. בנזמה, אגב, אחד מהשחקנים האלה, והשער הראשון שלו למשל זה שער שכמעט ואין שחקנים בעולם שהיו שמים ברשת - נגיחה ממצב כמעט בלתי אפשרי.

לא צריך לחפש אותו בכח.

רק קצת פרופורציות שמדובר בסך הכל בבורוסיה מנשנגלדבאך ולא בבאיירן מינכן, החשש העיקרי לפני המשחק היה בגלל הבעיות שלנו ולא בשל היריבה שממול. אנחנו לא מפלצת ולא היינו טובים מאז 2018. אני חושב שהמשחק הכי גדול שלנו בתקופה ב’ של זידאן הוא ה-2:2 נגד פריז סן ז’רמן.

ירדה לי אבן מהלב, נגיד את זה ככה, הקבוצה נתנה את משחקה הטוב ביותר העונה בדיוק בזמן וחמקה באלגנטיות ממשחקי ענק בשמינית הגמר, יפה שהכל הסתדר לנו. אין לנו מה לחגוג, בשביל ריאל מדריד שמינית הגמר אמור להיות מובן מאליו ושלב הבתים שלנו היה מביך. הרי היה הרבה יותר טוב לזידאן אם המשחק מחר היה על סף הפרוטוקול בלבד בשבוע שהתחלנו בפיחואן ונסיים בדרבי. לא אתפלא אם במשחק הבא יצוצו שוב הבעיות שלנו ועם סימן קריאה - אין לנו אגף שמאל, לא ויניסיוס (מה הוא ניסה לעשות בתוך הרחבה כשהיה בודד? אף כדור רוחב הוא לא העביר והוא בקושי מכדרר) ולא מנדי.

נפעם מלוקה מודריץ’ ולוקאס ואסקס, פשוט ככה. מודריץ’ בן 35 ומה לא יאריכו לו חוזה? בגלל עקרונות? הקשר הכי טוב שלנו בפער, עכשיו שזידאן יישבור את הראש אחר כך מתי הוא ינוח. הגיע לו לכבוש אתמול, חבל שהשער נפסל. לוקאס? חלק קראו לו פה סמרטוט ריצפה במילים אחרות, תפסו אותו לעתים כשעיר לעזאזל, אמרו שאין לו מקום בסגל. אולי דווקא כמגן מחליף הוא יאריך את שארית הקריירה שלו כמו חסוס נבאס? זה לא רק מלחמה וריצה בלתי פוסקת, הוא מסוכן מאוד, אולי הקשר הכי מסוכן שלנו העונה, מייצר מצבים לגול בכל משחק, מרווח את המשחק וגם מבשל. אני אוהב אותו ורוצה שיישאר. מחמאות גם לרודריגו, בינתיים יש לו טריק אחד של משיכה לצד שמאל ואז פריצה בכל הכוח לימין, אבל אין ספק שהוא אינטיליגנט וכרגע ראוי לשחק.

מקווה שביום אחר הכדורים ייכנסו קצת יותר ועדיין נראה שלישיות או רביעיות ולפחות עוד שערים מהירים, אנחנו מבזבזים המון אנרגיה נגד כל האלאבס למיניהן. היריבה אתמול די קפאה מלבד האחד על אחד של פלאה. מעניין מי יכול לכבוש בקבוצה שלנו חוץ מקארים. יאללה לדרבי - יש פער לצמצם בפסגה.

בנזמה אמנם היה טוב אתמול וכבש צמד,אבל כל חלוץ ברמה היה יוצא מהמשחק הזה עם צמד במינימום,מי שהיה מעבר לרמה המצופה הם מודריץ ולוקאס ואסקז שנתנו משחק כמעט מושלם.
לגבי חילופי הדורות- זה צריך להיעשות בהדרגה,אני חושב ששני השחקנים שהכי משפיעים מוראלית על הקבוצה הם מודריץ וראמוס והם ראויים לקבל חוזה חדש לחנוך את הצעירים ולסיים את הקריירה במדריד.
על קרוס ובנזמה עם כל הכבוד,הייתי מוותר לטובת דם חדש.

הפריחה המחודשת הזו של מודריץ’ בגיל 35 מרגשת כל משחק מחדש. פשוט מטורף השינוי מהשנה וחצי שקדמו לעונה הזו - הזריזות, הקלילות ובעיקר הצעד הראשון שזה הכלי הכי חשוב שלו, כל אלה חזרו כמו במכונת זמן. לא יודע מה אתכם, לי זה נותן תקוות לאיזה last dance גם של מרסלו.

אחלה נגיחה אבל לא צריך לעוף.

כשנראים ככה אפשר לקחת הפסקה קטנה מהתלונות הקבועות ולהיכנס לרזולוציות.

• ויניסיוס נראה בדרך הבטוחה לסדרת השאלות.
  • עוד על הגריל: קסאמירו שפחות איתנו לאחרונה ומנדי שממשחק למשחק עושה חיים קלים למבקרים כאן.
  • מילה טובה ל: קארים ראש הזהב, מודריץ’ שממשיך להוכיח שלכישרון אין גיל או תחליף, רודריגו שפשוט עושה מהלכי כדורגל מעולים וכמובן ואסקז שהשלים את קורס הסבת המקצוע שיכול להיות וקנה לו עוד כמה שנים במועדון.
  • איפה הימים שהכל אצלנו עבר דרך אגף שמאל ואם קרבאחל לא שיחק היה אפשר לשווק את השטחים באגף ימין לקק"ל. ויניסיוס ומנדי זה יותר מדי חוסר טאצ’ ביחד בשביל להעמיד אגף נורמלי.

שכר מאמן כושר חדש, הבעיה היחידה שלו זה המצב הפיזי. התשוקה והטכניקה עדיין שם זה ברור. אולי ישוב מי יודע אם יש אפילו סיכוי לעוד עונה שתיים עם גדול המגנים שאי פעם שיחק אני אמשיך לחלום גם.