מחזור ראשון - השלמה: מנצחים 2-0 את חטאפה במערך חדש (בנזמה, מנדי)

נו בוודאי שההתייחסות שלי היא לעונה הנוכחית ובתוספת הסגל הבעייתי. גם עם ה-11 הטובים שלנו נפלנו לא פעם נגד קבוצות כאלה ואני לא יודע עד כמה זה טוב לנו שמחנים את האוטובוס נגדנו, לרוב אנחנו לא מסתדרים, בטח אם אין איזה שער מהיר. גם ברצף הניצחונות שלנו שים לב כמה שערים כבשנו במתפרצת נגד אתלטיק בילבאו וסלטה ויגו וכן הלאה. כבר אמרתי - ויניסיוס הכי מהיר - אבל הוא הכי טיפש. אין לנו מספיק טכניקה ומהירות בהרכב שלא נדבר על קילריות. מחכה עדיין עם הניתוח המקצועי לגבי הילדודס אבל זה היה מרענן.
קח בשלוף משחקים שהיו יותר גרועים העונה - התיקו באוססונה, ההפסדים לאלאבס ולקאדיס בבית, התיקו נגד ריאל סוסיאדד בפתיחת העונה, הניצחון על ויאדוליד…

אגב בספרד דנו בזה יותר מדי, אני לא יודע עד כמה חכם וטוב לשחק עם שלושה בלמים נגד אטאלנטה כשקרוס, קרבחאל קצת “עצור” התקפית אבל לוקאס יהיה הימור.

בונוס - המספרים מהמשחק נגד חטאפה:

ריאל מדריד עם ניצחון ביתי מספר 12 ברציפות על חטאפה! רצף שהחל עם ה-2:3 הדרמטי של גונסאלו היגוואין בדקה ה-90 בעונת 2008/09. ריאל ניצחה את חטאפה ב-14 מ-16 משחקי הבית בליגה. רצף המשחקים ללא הפסד נגד חטאפה בליגה, בית-חוץ גם יחד - עלה ל-14, מאז עונת 2012/13.
קארים בנזמה כבש את השער ה-29 שלו בנגיחה בליגה הספרדית - מבין השחקנים הפעילים, רק סרחיו ראמוס הגדול (38) עשה זאת יותר פעמים ממנו. ראול גארסיה (28) ואלברו נגרדו (27) מדורגים אחרי החלוץ. עדיין בנזמה, הוא כבש העונה חמישה שערים בנגיחה בכל המסגרות - בדומה ליוסף אן נסירי מסביליה. אף אחד לא הבקיע יום מהם בכל הקשור לכדורגל הספרדי.
ממשיכים לתת בראש: ריאל כבשה את השער העשירי שלה העונה בנגיחה, יותר מכל אחת אחרת. גרנאדה שנייה עם תשעה שערי נגיחה. קאסמירו הבקיע שלושה מהם.
זו הייתה הפעם השנייה בלבד מאז תחילת 2020 שהיריבה לא בועטת לשער של קורטואה - הפעם הראשונה? בדרבי האמיתי נגד אתלטיקו מדריד בדצמבר השנה.
טבלת המבשלים שלנו העונה: רודריגו ראשון עם שישה, בנזמה שני עם חמישה. ויניסיוס שבישל לבנזמה - השתווה ללוקאס וקרוס עם בישול רביעי העונה. הנתונים רלוונטים לכל המסגרות.
מה עם הנאחס של מרסלו? הוא חזר לנצח לראשונה אחרי ארבעה משחקים כשחקן הרכב (שלושה הפסדים ותיקו נגד אלצ’ה). העונה יש לו שישה הפסדים לעומת שלושה ניצחונות כשחקן הרכב.

באיזו עמדה לדעתך הוא יכול לשחק אצלנו?

אני מת על מרסלו והוא ללא ספק אחד הגדולים בהיסטוריה של המועדון, אבל קצב המשחק והכושר הגופני שלו (ושל איסקו, שניהם באותה סירה) כרגע רחוקים שנות אור מהרמה הנדרשת ברמות הגבוהות ואפילו ברוב הקבוצות בליגה. גם אם הוא יצליח איכשהו לשנות לטובה את כושרו הגופני, לא רואה שום סרט שהוא יחזור לקצב שהיה לו בעשור הקודם או למשהו קרוב לכך לצערי, וזה בעייתי במיוחד אצל שחקני אגף על כל סוגיהם (כלומר, בכל העמדות האפשריות בצדדי המגרש) שנדרשים לבצע ספרינטים באופן תכוף.

העמדה בה הוא שיחק היום כווינגבאק, או אפילו שיהיה גם שחקן התקפה.

אני מסכים עם רוב מה שאתה כותב. רק שבניגוד לסיטואציה עם איסקו, מרסלו תורם המון גם מחוץ למגרש. הוא משמש דוגמא לשחקנים הצעירים.
שחקן מבוגר אחרי שיאו שירד לספסל, מקבל את זה בהבנה ועל פי הדיווחים גם מתאמן אקסטרה ומשקיע במיוחד כדי לחזור להרכב. הלוואי וכולם היו כמוהו.

גם כשהוא משחק אם תתרכז בו אתה תמיד תוכל לראות אותו מחלק הוראות לשחקנים אחרים.

הוא לא צריך להיות שחקן הרכב, אתה צודק שהוא לא ברמה. אבל אם אפשר להחביא אותו בהגנה, התרומה ההתקפית ותוספת המנהיגות על המגרש לגמרי שוות נוכחות שלו לטעמי.

חוץ מזה, מבחינתי הוא הקפטן האמיתי. לא עושה צרות על חוזים, מקבל בהבנה את המקום על הספסל טעובד קשה כדי לשנות. הקבוצה מאוד חשובה לו, אני זוכר גם את המאמר שהוא כתב לטריביון על מה זה בשבילו לשחק בשביל ריאל.
מבחינתי שיישאר לנצח, לגמרי הרוויח את המקום פה. בניגוד לראמוס, הייתי מאמין למרסלו אם היה אומר שאין לו בעיה לשחק בריאל בחינם.

מרסלו עדיין שחקן ההתקפה הכי טוב בקבוצה וצריך לשחק כשחקן חופשי מאחורי בנזמה

מחשבה שעלתה לי.
זה לא שמרסלו לא מסוגל לרוץ, הוא פשוט לא מסוגל לתת ספרינטנם כל המשחק כמו שדרוש ממגן.
הוא אחד השחקנים הטובים שלנו על שטח קטן עם מסירה טובה, שליטה בכדור, ויכולת הגנתית טובה ביחס לכל שחקן שאינו שחקן הגנה.
האם הוא יכול אולי להמציא את עצמו מחדש כקשר?
לא מצפה ממנו להחליף את מודריץ׳, אבל גם ככה כמגן הוא יוצר חורים, ולא רואה אותנו משחקים עם 3 בלמים יותר מידי, אז אולי כשנחסר 2 קשרים (כמו אתמול) וגם כשנבחר להמשיך ב433, אז הוא יכול אולי להצליח כקשר 50-50.

בכל אופן, הייתי שמח אם נמשיך לראות את שיטת ה3 בלמים.
קרבאחל פציע וואסקז יוצר חורים כמגן, אך ואסקז יהיה מושלם לעמדה הזו. גם ויניסיוס הראה שהוא מסוגל. גם מרווין היה שם לא רע (אם כי ויניסיוס יותר טוב).
באגף שמאל, מלבד מרסלו גם רודריגו ואסנסיו לטעמי ידעו לשחק שם בצורה טובה (גם מנדי במצבי חירום, אבל אם מי שישאר לנו זה הוא אז אעדיף שישחק מגן שמאלי רגיל).

יש לנו בלמים טובים וגם מנדי הראה שהוא יודע לשחק כבלם השמאלי בצורה טובה מאוד, ככה שהשחקן שנרוויח הוא שחקן טוב.

הקישור שלנו הוא העמדה הכי פחות עמוקה שלנו, שכוללת שחקן בן 36, ואת וולוורדה שמסתמן כשחקן שנוטה להפצע (ובנוסף זו עמדה שמקבלים בה הרבה צהובים יחסית) ומערכי ה3 בלמים למיניהם יכולים לכפות על כך בצורה טובה.

שפטתי את זידאן הרבה לאחרונה (ובצדק), אך כשמגיע פרגון הוא גם יקבל אחד. זידאן עם גמישות טקטית מאוד מהנה לצפיה, וניהול משחק טוב מאוד. אולי היה מקום להוציא את מודריץ, קאסמירו או בנזמה לנוח ב10-15 דקות האחרונות ולתת למריאנו ועוד איזה ילד לרוץ בלי הפסקה ולקבל קצת דקות משחק.

אלבס עשה המרה כזאת בשלהי הקריירה וגם עם מרסלו זה יכול להיטיב. היכולת הטכנית שלו היא טופ 5 בעולם בכל רגע נתון, תמיד חשבתי שמוזר ששחקן כזה מוכשר טכנית הגיע לעמדת המגן.

עוד נקודה שמעניינת אותי - הילדים היו צריכים לזכות בליגת האלופות לנוער כדי להבין שהם שחקנים טובים שמגיעה להם הזדמנות? שנים שלא ניתנה הזדמנות כזאת לילדים של ריאל, גם אם זה בלית ברירה. זה לא שלא היו עד עכשיו כשרונות כמו אוסקר רודריגס או רגילון ששווים כמה דקות כמחליפים (כשהיו שחקנים במילואים).

השאלה לסביליה או חטאפה זאת הזדמנות הרבה יותר טובה מאשר לשחק כמה דקות כמחליף כשכל הסגל פצוע (ולהעביר שנה שלמה באימונים ומשחקים בליגה השלישית).

אגב מארבין לא באמת ברמה, הוא מקבל מחמאות בתקשורת כי הוא קאנטרנו אבל הוא לא נתן הופעה טובה יותר מיום בינוני מינוס של לוקאס ואסקס המושמץ.

לא התכוונתי לתת לשחקן עכשיו מקום קבוע בהרכב או בספסל. אבל כן היה מקום לתת לילדים האלה מדי פעם לעלות כמחליפים או לפתוח בהרכב כשהיו פצועים \ שחקנים שלא בכושר (כמו איסקו). לתת בהם אמון קצת יותר מדי פעם. אתמול באמת לא היתה ברירה, אבל אפשר היה מזמן לתת למגן מהמילואים לפתוח במקום אודריוסולה או לאלתר עם לוקאס ואסקס.

האמת, לראות אותם משחקים גרם לי להבין יופי למה הם לא מקבלים הזדמנויות בהרכב הראשון. מוזר שאלו הכוכבים היותר גדולים של הקאנטרה.

אני חושב שלהתייחס למארווין ולאריבאס באופן זהה זה לא הוגן.
מרווין קיבל כבר 3 צאנסים ואתמול אפילו צ׳אנס בהרכב ולא הרשים בכלל. לא היה רע אבל גם לא טוב.
אריבאס מנגד קיבל משהו כמו 20 דקות לראשונה והיה די טוב אפילו עם השתחררויות יפות והמסירה למרסלו בשער השני.
בכל אופן גם את אריבאס אני לא ממהר להכתיר על סמך 20 דקות לא רעות נגד קבוצה חסרת קישור.
גם ויניסיוס וגם רודריגו נראו (ונראים) טוב פי כמה מהם בגיל שלהם, וגם עליהם יש לנו תלונות.

בכל אופן יש מקום לשניהם לראות דקות מהסיבות הפשוטות שאין לנו שחקנים בוגרים על הספסל והם כבר פספסו את ההזדמנות שישאילו אותם העונה. כרגע על העמדות של מרווין אין אף שחקן על הספסל, ועל של אריבאס רק את איסקו (ובשני המקרים מדובר ב2 עמדות). לכן למה שלא יראו דקות?

בקבוצה בה שחקנים כמו יוביץ׳ מיובשים מרבית העונה על הספסל ולא חסר עוד דוגמאות, אין סיכוי לשלב שחקני נוער. צריכים להיות ראליים, זידאן הוא לא המאמן שיקח שחקן צעיר ויהפוך אותו לאט לאט לשחקן הרכב לגיטימי ולכן האפשרות הטובה ביותר היא לצאת להשאלה.

אני חושב שזה מוקדם מאוד להחליט האם מארווין טוב או לא לסגל. מה כבר הספקת לראות ממנו? 100 דקות בטוטאל? אני לא טוען שיש פה איזה וונדר קיד, אבל אל תחרצו גורלות בלי לראות את הילד משחק.

הדבר היחיד שזה אומר על אריבאס לדעתי זה שהוא יושאל בעונה הבאה, אבל יעלה יותר כסף לקבוצה שתרצה אותו, כי בכל זאת זה נחשב לו לניסיון בליגה הבכירה.

2 הבדלים.
ה300 דקות שאודגארד קיבל הן כלום לשחקן כמו אודגארד, אבל כמות יפה לשחקן כמו אריבאס.
אודגארד היה קשר חמישי בהיררכיה, אריבאס היום עם הפצועים הוא קשר רביעי.

שמחנו מ30 דקות שאריבאס קיבל ביותר זמן העונה מאודגארד, ואצל אודגארד התבאסנו מפי 10 מכך. פרופורציות חבר.

מה הקשר בין מה שאני כתבתי לבין מה שענית? מה הטעם לצטט את ההודעה שלי ולכתוב גיבוב של מילים ללא תוכן.

אני אתייחס בכל זאת למה שכתבת.
אריבאס לא שיחק את כמות הדקות של אודגור וזאת למרות שהנורווגי היה פצוע חצי מהזמן.
מה קשור אם שמחנו או לא מהדקות שהוא שיחק? כתבתי שאין לו מקום בריאל כי שחקנים בכירים ממנו (אותו אודגור שציינת) לא קיבלו הזדמנויות וזו עובדה שאתה לא יכול להתווכח איתה, אלא אם כן תביא לי שחקן צעיר שזידאן טיפח בלי ששמנו לב.

אם אתה בוחר להתייחס להודעה שלי, שזה בסדר גמור, תתייחס לתוכן הנכתב ואל תנסה להסיק מסקנות שלא נכתבו.
תודה חבר.

כתבת את זה לאחר ההודעה שלי שהתייחסתי לנושא. הנחתי שזה בה בעקבות ההודעה שלי.
הבנתי אותך ככל הנראה לא נכון.
בכל אופן גם בחלק שכתבת שתגיב לי פספסת את כוונתי.
מצחיק שהתגובה שלי פספסה את הכוונה שלך ושלך פספסה את שלי.
אני ממש לא חושב שלמישהו מהצעירים צריך להיות מקום בסגל והיה עדיף שיושאלו.
אבל המצב הנתון הוא שיש לנו 3 קשרים כשירים בסגל ואת איסקו שלא נספר (בצדק), למד אריבאס ומרווין שבין אם נרצה או לא כבר לא יושאלו העונה לשום מקום.
במצב הקיים בהחלט יכול להיות שנראה אותם יותר. ואני שמח מכך סך הכל כי כיף לראות את הילדים מקבלים דקות, לא כי מישהו מהם יביא לנו אליפות.

אני מאלה שביקרו פה את זידאן לא מעט על היחס שלו לשחקנים שאינם האונסה דה גאלה, אין סיבה להרצות לי על כמה זידאן לא יודע לקדם שחקנים.
למרות משחק טוב דעתי עליו לא השתנתה, רצוי שייקח איזה שנתיים 3 חופש ויחזור אלינו אחרי שיהיה לנו סגל חדש בנוי כדי לסחוט את הלימון החדש עד הסוף, בנתיים שיתן למאמנים שיודעים גם לקדם שחקנים ולבנות שיטה לנטוע את העץ