סופר קאפ אירופי :: אלופים אחרי 2-0 על פרנקפורט

האיבוד כדור של מנדי שהוביל ל1-1 במחצית הראשונה זה פשוט רשלנות ממדרגה ראשונה

אני לא סובל שהוא עושה את זה, זה קורה הרבה ואנחנו תמיד משלמים ביוקר בגלל זה

עוד יום במשרד של ריאל מדריד וקרלו אנצ’לוטי: כדורגל בינוני ולעתים מתסכל אבל מנצחים וזוכים בתארים. המשחק הזה לא באמת לימד אותנו כלום (למעט אולי משחק שקט ונקי מטעויות של אדר מיליטאו ומהלך אחד מצוין שמנע שער או מצב מסוכן) - ‘עמוד השדרה’ די מצוין, לוקים בחסר בחלק ההתקפי. בסופו של דבר הטסט הראשון לעונה החדשה עבר בהצלחה. תהיה כאן ביקורת בהמשך, אבל אלה שלא היו יכולים לחכות וקטלו כבר אחרי רבע שעה - לא הגזמתם? בכל זאת משחק רשמי ראשון לעונה הנוכחית וכן הלאה. היה טוב וטוב שהיה. אחרי השער הראשון זה באמת היה קצת טוב יותר.

קודם כל קצת אוף טופיק: החבר שראיתי איתו את המשחק אמר שבסוף זה יקרה אבל דווקא בפנדל. קארים בנזמה עבר את ראול, אכן יום היסטורי. וזה מגיע לו בערב בו הוא מסמן V על תואר ראשון כקפטן, משתווה לפאקו חנטו. רק חבל שהגול דרד’לה כזה. בעצם הוא ו-ויניסיוס המשיכו מאיפה שהפסיקו.

אני מאוד לא אוהב את ההרכב ההגנתי הזה של קרלו. ואלוורדה סילון, מעביר כדורי רוחב מעולים ואיתו אתה לוחץ גבוה - אבל זה מיותר. גם כשאנחנו חוטפים כדור איכשהו - יותר מדי שחקנים ‘נגרים’ על המגרש - לא מסוכנים, כל פס לאחור כמו קרבחאל כאילו נתקע לו ה-X בג’ויסטיק בסוני, קאסמירו, מנדי שמאבד כדורים. זה הזמן להריץ את רודריגו בימין ובכל משחק לתת לו 60 דקות. אנחנו מאוד לא מסוכנים והיו דקות, בערך עד למשקוף - שהתבססנו על כדורים ארוכים אל עבר הסילונים בכנפיים ולא אהבתי את זה בכלל. מפחד שהיכולת הטובה של קרוס, עם כמה מספרים בולטים במחצית הראשונה - שוב ‘תתקע’ אותנו לעתיד.
גם בסגל הנוכחי שלנו שהוא מוגבל, כל עוד שחקני המפתח בריאים - ריאל יכולה וצריכה לשחק כדורגל טוב יותר. פרנקפורט היא אגוז קל יותר לפיצוח בגלל הגנה גבוהה ובכלל לקות טקטית בסיסית, נגד כל האלמריות והחטאפיות יהיה הרבה יותר קשה.
מילא קרלו בחר בהרכב מסוים, ניחא, היה 0:2 בשלב מוקדם, החילוף של סבאיוס זה קרלו קלאסי - בשביל הפרמיה, שחקן שאין לו פה עתיד במועדון הזה. למה לא הזאר למשל כדי שקארים ינוח או משהו? גם את קמאבינגה ואת שחקני הרכש אפשר וצריך היה להכניס לפני. גם אם קרלו אמר שנגד אלמריה יהיה הרכב אחר במקצת. להקדים תרופה למכה. בכל מקרה תודה שחזרת - התגעגעתי. האללה מדריד!

אתה רציני ? זה בערך ההרכב שמשחק אצלנו מאז שהמציאו את הכדורגל פחות או יותר, עוד לפני תחילת המשחק אני יכול לכתוב לך 98% מהמהלכים שיהיו במשחק עצמו.
מה שראינו כל כך הרבה שנים לא ישתפר פתאום, ואת זה אפשר היה לדעת עוד עם פרסום ההרכב, אפילו לא היה צריך רבע שעה.

הימרתי 12 ו 12 על הזאר, יהיה לו מאוד קשה להביא מספרים מהספסל :zipper_mouth_face:

מחזק.

אנצ׳לוטי אמר הרבה לפני המשחק שההרכב שעלה בגמר האלופות יעלה גם בסופר קאפ.
לא ברור לי איזה ביקורת אפשר להעביר, לטעמי היה אחלה משחק. כל אחד עשה את שלו כמו שקורה כבר שנים. אין הפתעות, לא לרעה ולא לטובה(אולי ויני טיפה לטובה).
ביקורת? אפילו על אנצ׳לוטי אין לי ביקורת, ההחלטה על אותו הרכב היא מעולה. שולחת מסר בריא לשחקנים.
הביקורת תגיע בהמשך העונה, על המשחק הזה אין מה לבקר.
מה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש.

לא יודע מה זה ‘לקטול’. כתבתי שהקבוצה היא בדיוק אותה קבוצה שראינו בשנה שעברה. אם מישהו רואה בזה קטילה אז כנראה הביקורת נמצאת בגוף הקבוצה.

החשש שלי הוא ממש לא מהמשחק שהיה היום. במשחק נתון, בכושר משחק מלא, אנחנו בקלות קבוצת טופ 5 בעולם (ויותר מזה), על אף הבעיה בצד ימין של ההתקפה והמוגבלות שלנו בשני הצדדים בהגנה.
החשש שלי הוא מאותן אלמריות וחטאפות - לא כי הן ישחקו סגור יותר, אלא פשוט כי המשחקים האלה יקרו בדצמבר, אחרי כמה חודשים של משחקים אינטנסיביים, שחיקה מאסיבית, ופציעות. אני חוזר על הטענה שלי פעם נוספת - הסיבה להיחלשות של ויני לא הייתה בגלל שהתחילו לשמור אותו יותר טוב, אלא כי הוא נשחק עד תום. קבלת החלטות זה הדבר הראשון שנפגע כשמתעייפים, וזה היה ניכר מאוד אצל ויני. העובדה שלו ולבנזמה (וגם למודריץ’ בתכלס) אין תחליף בסגל שלנו, בנוסף לזה שאין לנו שיטת משחק בהתקפה מה שגורם לתלות עוד יותר גבוהה בשחקנים מבריקים, גורמת לכך שהם צפויים להישחק גם השנה בצורה דומה לשנה שעברה. ניסים (רפואיים ומקצועיים) זאת לא שיטת עבודה.

יכול להיות שפלורנטינו חווה הארה עקב הנשיכה שקיבל מהצב, וחדל להאמין בטבע ובפיזיולוגיה. אחרי הכל המאמן שלו, ששבר כל שיא אפשרי, ממשיך כמנהגו בגיל שרוב בני האדם מבלים עם הנכדים; הוא עצמו, דון פרס, ממשיך בגיל 200 לנהל (או להתיימר לנהל) את עולם הכדורגל ולנסות לחולל בו תמורות, ושני שחקני השדה הטובים ביותר שלו נושקים לגילאי פנסיה ואין להם מחליפים. סגל עמוק זה לחלשים.
אז טבע ופיזיולוגיה אאוט, ניסים ונפלאות אין.
הים אותו הים, הקבוצה אותה קבוצה, חזקה ומלוכדת, מעניקה ליריבות ולצופים 90 דקות של עינוי שקשה שלא להירדם במהלכו, ובסוף מנצחת. בד"כ.
אני מאוד מקווה שבמהלך העונה שלישיית הקישור הנצחית תופרד מעט, כדי להכניס קצת אנרגיות חדשות, אפילו על חשבון הרדמת היריבות האסטרטגית והמקודשת.
ותקווה קטנה נוספת או משאלה - ששעות המשחקים יוקדמו, כי בגילי כבר קשה להישאר ער עם כדורגל כזה.

שתי השלישיות שונות לגמרי אחת מהשניה, אין אחת יותר טובה ואחת פחות. השלישייה הקלאסית יודעת לשלוט בקצב המשחק ויודעת לשחק “מסביב” ליריבה ולנטרל את החוזקות שלה, יש להם תנועה טובה ותקשורת טלפתית. השלישייה הצעירה יותר דינמית אינטנסיבית ואתלטית.

רונאלדיניו

רונאלדיניו, או סגנון המשחק של רונאלדיניו, לא רלוונטי לימים אלו יותר.
מסי פעם אמר שהוא לא עושה את התרגילים האלה כי זה סתם בזבוז אנרגיה מיותר. כריסטיאנו הפך למפלצת שהוא היה רק אחרי שנפטר מכל הטריקים האלה. ויניסיוס בשנה שנתיים הראשונות גם היה עושה את כל הטריקים האלה, ועכשיו הוא מקבל מחמאות דווקא כשהפסיק לעשות אותם והתחיל לשחק מהר ופשוט.

אין מקום לשואו של רונאלדיניו היום. היום המשחק מדיי אינטנסיבי כדי לבזבז זמן על טריקים. אם היה משחק היום אני מניח שהוא עדיין היה נחשב לשחקן על, אבל לא בגלל הטכניקה שלו כמו המהירות שלו או הסיומת.

שמע, צמד לפני שנתיים, שער ניצחון בגמר האחרון, אני מבין למה אתה לא אוהב אותו.

לי בהחלט חסרים עוד קוסמים כמו רונאלדיניו. בקבוצה שלנו? קצת ממודריץ’ ורק ויניסיוס. הדריבל עדיין דבר מבורך ואחד היפים בכדורגל. את הדריבל צריך לעשות כדי ליצור יתרון משמעותי - לעבור שחקן ולייצר סכנה. אם זה קורה יש לו ערך. כמובן שלא כמו הרולטות של מנדי באמצע. אפשר גם לתת שואו וגם להיות תאכלס. רונאלדיניו בשיאו היה משתלהב נהדר גם בכדורגל של היום.

ובהמשך למה שכתבתי בפוסט הקודם - לטעמי זה קצת מיותר להגיב אחרי עשר דקות משחק או על כל התרחשות. וכן זה ברור שהשמש אותה השמש וכן גם אני יותר מיודע שההרכב היה ידוע. ביחס לקצב של אוגוסט ואני לא אומר שהקבוצה תיתן הצגות באפריל - היה בסדר

מי דיבר על טריקים ? כתבתי לעצור את הכדור קרוב לרגל, הנגיעה הראשונה שזה הנשק הכי אלגנטי וקטלני בכדורגל, וניסיוס מתקשה מאוד בנגיעה הראשונה, כאילו יש לו רגליים מעץ בלי רגש, ורונאלדיניו בעולם אחר יחד עם יחידי סגולה שהפכו את הכדורגל לספורט הכי פופולרי בעולם, אין שם וניסיוסים בעולם ההוא.
ואם כבר רונאלדיניו, ראיית משחק, דימיון ובעיטה מצויינת, אחד הטובים בהיסטוריה ואפשר לטעון שבשיאו אולי הטוב בהיסטוריה, וניסיוס מצד שני בשיאו יהיה מהיר עם צעד ראשון פסיכי, ברגע שיאבד את הצעד הראשון יגיע לקטאר לסיים קריירה.
לא שונא את וניסיוס, הוא פשוט מסוג השחקנים שאני לא אוהב, למרות השיפור בקבלת ההחלטות.

ויני בהחלט לא הכי נקי, זה לא מנע ממנו להיות שחקן סופר מכריע בקבוצה שלקחה את כל התארים בעונה שעברה. העובדה הזאת לבד דיי מרסקת את הטענה שלך שמדובר בנשק הכי קטלני בכדורגל. הרי לך דוגמה טובה לכך שמדובר בתכונה אמנם יעילה במקרים מסויימים אבל ממש לא מהות הכל. אמבפה והלאנד גם לא ניחנו ביכולת עצירת כדור משובחת, האחרון מפספס אפילו כדורים נוחים יחסית לפעמים, וזה לא מונע מהם להיות הדבר הבא בכדורגל.

לעומת זאת איסקו וסבאיוס או אסנסיו למשל, שחקנים עם טכניקה אינסופית אבל אף אחד לא סופר אותם למרות זאת.

התכונה הכי חשובה וקטלנית היא לדעת לשחק מהר ומינימלי. עדיף בנגיעה.

וינסיוס הוא הרבה דברים טובים, משחק מינימלי הוא לא. הלוואי היה.

אף אחד לא מכחיש שלויניסיוס יש תכונה קטלנית (מהירות וצעד ראשון) שהופכת אותו לשחקן מכריע. כל מה שאומרים זה שברגע שהוא מאבד את התכונה האחת הזו הוא יהפוך לפח אשפה, וטיטי צודק בהקשר הזה. כי הוא כל-כך גרוע בכל השאר (והוא אכן גרוע בכל השאר). הוא פשוט עד כדי כך טוב במה שכן יש לו שהופך אותו לקטלני (ומאוד מתסכל).

יש לי כמה בעיות עם ההצבה המסתמנת של פדה בימין.
1- הוא באמת שחקן טוב באמצע, וחבל לי שהוא לא ישחק שם.
2- זה מרגיש כאילו אנחנו חוזרים לאנגליה שנות ה90 עם ה442 קלאסי של פרגי, לא יודע אם זה מתאים היום.
3- הוא חייב ללמוד להיכנס לאמצע ולא להישאר על הקו כי הוא די חוסם את היציאה קדימה של קרבאחל, וגם ככה אין לנו יותר מידי שחקנים למעלה, לוותר על מגן תוקף זה יומרני.
4- הוא חייב לספק מספרים של שחקן כנף.

לא טענתי לרגע שהוא משחק מינימלי, אתמול הוא כן שיחק מינימלי ולכן אמרתי שמדובר באחד המשחקים הטובים יותר שלו אצלינו למרות שלא כבש. מקווה שימשיך כך.
הטענה שלי היא שעצירת כדור קרוב לרגל או השתלטות על כדורים אבודים היא אחלה תכונה אבל היא לחלוטין אוברייטד.

הוא זריז, משנה קצב מהר, מוסר טוב גם בשמאל. הבעייתיות אצלו היא הסיומת, משחק התנועה שלו והריכוז במשחק. על כל זה הוא עובד ורואים שיפור מתמיד אצלו.

הבעיות אצלו הן המסירה, הבעיטה, הנגיעה הראשונה (בעצם, כל נגיעה. הוא שחקן מאוד גס), משחק הראש, והשכל. בקיצור, כל דבר שלא קשור למהירות וזריזות.

הוא כל-כך זריז ומהיר שזה בקלות הופך אותך לאחד משחקני ההתקפה הקטלניים בעולם. אבל באמת שהוא גרוע בבערך כל דבר אחר. אבל יעני ממש גרוע.

אני יכול לסכם את כל ההודעה שלך במשפט אחד:

שימו אותו מגן ימני.

אתה מחמיר איתו יותר מדיי. הוא מוסר מספיק טוב. כן, יש לו בעיה בקבלת ההחלטות אבל הוא משתפר. גם הסיומת שלו משתפרת. הוא שחקן לא צפוי, מושך את ההגנות אליו סוחט עבירות ויוצר שטחים לאחרים, מכריח את היריבות לשנות את סגנון המשחק שלהם ולשמור אותו אישית.

למרות שהוא עדיין בוסר ולחלוטין לא המוצר המוגמר הוא נתן עונה של 20 ו20. ברגע שסגרו לנו אותו, התקשנו לצאת להתקפות.

נכון,הוא לא השחקן המושלם לפלייסטיישן אבל את מי זה מעניין כשהוא אחד השחקנים הכי תכלס בעולם.

https://twitter.com/433/status/1557516524155445248?s=20

מה שמצחיק אצל ויני זה שהטכניקה הלקויה שלו הופכת לנשק מסוכן, הוא מנסה ללכת ימינה והכדור בורח לו שמאלה ובגלל שהוא הרבה יותר מהיר מהמגן זאת אחלה הטעיה מבלי להתכוון :rofl:

ויש הרבה שחקנים מהירים שאף אחד לא סופר, אז מה ?

הייתה השוואה בין ויני לרונאלדיניו, רק הערתי וכתבתי ששחקנים מהסיגנון של ויני לא יגיעו לרמה שאליה הגיע רונאלדיניו.

אין סיכוי שויניסיוס ייזכר כאחד הטובים אי פעם, האם הוא אחד הטובים בעולם כיום ? כן, עד שהצעד הראשון מפסיק להיות סופר פסיכי.

בנזמה, אברהימוביץ’ וזידאן הם דוגמאות לשחקנים שרחוקים מלהיות מהירים והפכו לאגדות בגלל טכניקה מטורפת, לא מכיר שחקן שהפך לאגדה רק מלהיות סופר מהיר.

לשחק מהר זה לא לרוץ מהר. לשחק מהר הכוונה היא לקבל את ההחלטה ולבצע את הפעולה במהירות המקסימלית.
זידאן, למשל.

אז אתה בעצם טוען שוניסיוס שחקן איטי ?