סופר קאפ אירופי :: אלופים אחרי 2-0 על פרנקפורט

לקראת פרנקפורט:

image

לקראת פרנקפורט| זהו-זה, הכדורגל חוזר! ריאל מדריד, אלופת אירופה הגאה, תפתח מחר (רביעי, 22:00) את עונת 2022/23 ותרצה להכניס תואר ראשון לארון, אחד מתוך שישה, עם הסופר קאפ נגד מחזיקת הליגה האירופית. האונסה דה גאלה מפריז ישחקו

חודשיים וחצי עברו מאז שריאל מדריד זכתה בליגת האלופות בפעם ה-14 עם השער של ויניסיוס, הידיים של קורטואה (שעצרו הכל) והלב של ואלוורדה, ואנחנו עדיין לא מעכלים. הזכייה הכי מרגשת איי פעם. כל משחק נוקאאוט שנבחר יהיה לפנתיאון, קרו בו דברים פשוט לא הגיוניים. אבל במועדון הטוב בעולם גם ההצלחה הכי גדולה שיש היא רגעית וכבר כמעט שכחנו. חופשת הקיץ עדיין לא הסתיימה אבל ריאל מדריד, אלופת אירופה הגאה, חוזרת לעבוד, עם כל הכבוד למשחקי ההכנה המשמימים, ורוצה, חייבת וצריכה להסתער על התואר הראשון העונה – הסופר קאפ האירופי נגד איינטרכט פרנקפורט. ברור מי הפייבוריטית.

עם אותם אונסה דה גאלה שאתם מכירים היטב – לטוב (קורטואה-מודריץ’-ויני-בנזמה) ולרע (אין עוד כוכב בהתקפה, פדה בכנף). עם הגווארדיה הוותיקה שאי אפשר בלעדיה ועם הצעירים המרגשים. בפעם האחרונה שריאל הייתה כך על גג העולם עם זכייה בדאבל – קיץ 2017 – זה התחיל טוב עם זכייה קלילה בקלאס ובאפס מאמץ בשני הסופר קאפ השונים - אבל הסתיים עם מאבק אליפות של חודשיים וחצי. ריאל מדריד צריכה לתת שוב אמירה שהיא רעבה, שהיא עדיין כאן עם כל הכבוד לרעשי הרקע מצד ברצלונה שעשתה קיץ פנומנלי. ואני משוכנע שאתם בדיוק כמוני. תקומו מהכיסא כשהכדור יגיע לוויניסיוס, תתעצבנו על הטעות הראשונה בהגנה ותתרגשו כשהכדור יגיע לרשת. עונת 2022-23, עונת ששת התארים, איזה כיף להגיד את זה. תודה לאל שהכדורגל חוזר. מ-ת-ח-י-ל-י-ם.

Liverpool 0-1 Real Madrid: Vinicius Junior goal downs Reds in Champions League final as chaotic scenes at Stade de France mar game | Football News | Sky Sports

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד ניצבת בפני עונה מרגשת בפתח – “עונת ששת התארים” (“אנחנו הולכים לעשות כל מה שאפשר. אני לא יודע אם ננצח את זה כי זה באמת מאוד מסובך”, אמר המאמן) והיא רוצה לזכות בתואר הראשון של העונה כבר עכשיו, במשחק שיהווה גם את הטסט האחרון לפני פתיחת הליגה. הפעם היעד הוא הלסינקי, פינלנד מקום בו ריאל לא ביקרה מעולם. מעבר לכך שהזיכרון האחרון מהסופר קאפ האירופי הוא חמוץ (מספיק לכתוב ‘קיץ 2018’) – המאזן שלנו במפעל ידוע לכל – ארבע זכיות (אחת פחות מהשיאניות) ושלושה הפסדים. לא ממש דומה למה שקורה בליגת האלופות למשל. אם הקיץ התחיל כביכול בסערה עם הצטרפותם של שני שחקני רכש מצוינים – הוא המשיך בעצלתיים עם שממה ושיממון ומשחקי הכנה חצי קלאץ’. ריאל צריכה ורוצה לשחק כמו נגד יובנטוס (0:2), במשחק בו ראינו לחץ גבוה וגם יכולת טובה של שחקני הספסל. קרלו אנצ’לוטי כבר הבהיר מזמן שהוא ישמור על ה-‘אונסה דה גאלה שלו’ – גיבורי פריז שזכו בצ’מפיונס אחרי ה-0:1 על ליברפול. ואתם יודעים מה זה אומר: פדה ואלוורדה מתרוצץ בכנף ימין ותחליטו אתם מה דעתכם (מצד אחד כל כיף לראות אותו משחק וזה עבד נהדר, מצד שני זה כלי טוב נגד יריבות חזקות מאיתנו).

הכי חשוב שקרלו תמיד שקט ורגוע ויש לו חשק להומור ועוד בדיחה טובה. “אם אנחנו כאן זה בבירור בשל העבודה שעשו אלו שזכו בליגת האלופות. לא זכינו בה רק עם האחת עשרה, אלה שיפתחו, יש גם אחרים שמגיע להם לשחק… אבל אני אשים את הקבוצה שניצחה, כן. עם ספק, שניים, שלושה… השניים שנמצאים כאן הולכים לשחק, אם הם רוצים”, אמר וחייך לאלה שלצידו – קארים בנזמה ולוקה מודריץ’. קרלו שכבר שבר שני שיאים אדירים אשתקד והגדיר את עונת 2021-22 כעונה הטובה בקריירה שלו, ישמח להוסיף עוד אחד ברזומה. הוא יכול לזכות בסופר קאפ האירופי הרביעי שלו – יותר מכל מאמן אחר (כרגע בשוויון עם פפ גווארדיולה). וחשוב מכך – זה יהיה התואר השמיני שלו במועדון, אם וכאשר, מעל ויסנטה דל בוסקה ובמקום השלישי יחד עם לואיס מולווני. קרלו חזר שוב על כך שהקבוצה מוכנה, דיבר על המפתחות לעונה שעברה המדהימה ואמר שהוא לא מתעסק בשיאים שלו אלא פשוט רוצה לראות את הקבוצה שלו משחקת טוב. “אני חושב שהחתמנו שני שחקנים מעולים, הסגל טוב מאשתקד והקבוצה גם זמן רב ביחד. אני חושב שהעונה שעברה הייתה הכי טובה בקריירה שלי. אף פעם לא הצלחתי לזכות בליגה ובליגת האלופות. השחקנים שלי עשו את זה בשילוב נהדר של רוח, גישה, איכות, ניסיון, התלהבות של הצעירים… מכל הסיבות האלה אני חושב שהשגנו משהו חשוב בזכות ניצחונות על קבוצות גדולות”. המאמן לא מקל ראש בפרנקפורט על אף ההפסד הגבוה. “מדובר בקבוצה חזקה מאוד. הגיע להם לזכות בליגה האירופית שהם ניצחו, הם עשו את זה נגד קבוצות חזקות מאוד. זו קבוצה דינמית שאנחנו מכירים היטב. כדי לנצח צריך להילחם, לשחק טוב”.

אימון ריאל מדריד - 09-08-2022

קארים בנזמה רוצה להמשיך מהיכן שהפסיק בעונה שעברה. אז “האתגר המשולש שלו” הוא כזה – הוא מחפש את התואר ה-23 שלו במועדון – כמו פאקו חנטו! אם גם יבקיע, הוא יתנתק מראול ויהפוך לסגן היחיד של כריסטיאנו רונאלדו ככובש מספר 2 בתולדות המועדון (ה-324 בדרך?) וגם יניף תואר ראשון כקפטן. אכן סיבה למסיבה. במסיבת העיתונאים היום (נשבר הנאחס? החלוץ העדיף כזכור שלא לדבר לפני הגמר משום שזכר שהיה זה שהגיע למסיבת העיתונאים לפני המפלה נגד פריז סן ז’רמן) הוא ומודריץ’ החמיאו זה לזה. “הגיל לא חשוב, אני עובד קשה מאוד. אני לא זה שאגיד אם אני השחקן הכי טוב בעולם. אני תמיד רוצה לעזור לקבוצה ולתת את המיטב”, אמר וסיפר שוב על ההבדלים בין השחקן שהוא היום לבין תקופת כריסטיאנו רונאלדו. “אנחנו מוכנים, זה חלום להיות כאן”. כמובן שקארים מתרגש מהיותו קפטן והוא שוב יהיה שחקן המפתח, האיש שבסקר המארקה אוהדים רבים האמינו שיגיע גם ל-50 שערים ואפיל על ה-44 אשתקד. “לא דמיינתי שאהיה הקפטן ביום שהגעתי כילד בן 21, זו גאווה עצומה אבל דבר לא השתנה מבחינתי”. על לוקה הוא אמר: “הייתי לוקח ממנו הכל”.

אבל מה קורה כשקארים לא מבקיע? החלוץ אמר שזו לא שאלה עבורו האם ריאל צריכה חלוץ נוסף, אלא לנשיא או למאמן. קרלו ניסה להתחמק וסיפק כמובן תשובה לא משכנעת. אחד מהשחקנים שיפתחו על הספסל הוא רודריגו, כשרודריגו של אפריל היה קטלני אשתקד. הוא מחפש שער בכורה בסופר קאפ בהופעתו הראשונה. המאמן ציין גם את אדן הזאר (שוב יהיה כ-‘9’ לכמה דקות?), מרקו אסנסיו, אפילו מריאנו דיאס – כל מי שאפשר. “זה קשה בלי החלוץ הטוב בעולם אבל כשקארים לא יוכל לשחק – נסתדר”, הבטיח. מי שעוד נהנה לראות אותו משחק הוא מודריץ’. “אני שמח שכולם מבינים עכשיו את כל מה שבנזמה תמיד עשה. הייתי לוקח ממנו הכל. אולי בעיקר את היכולת להבקיע כי הגולים חסרים לי”. באימון הוא דווקא הבקיע, עוד שער מדהים עם הפאלש הייחודי שלו.

2-0: Impressive win over Juventus in the final game of the tour | Real Madrid CF

“זה מיוחד להיות כאן בגלל איך שזכינו בליגת האלופות”, הבהיר לוקה. “אנחנו מוכנים ואני מקווה שנוכל להראות את זה. אנחנו רוצים להתחיל עם ניצחון, לא כמו מה שקרה ב-2018. אנחנו צריכים להתחיל בצורה הכי טובה שאפשר”, אמר, החמיא לסגל והוא כמובן רוצה להמשיך לשחק ולהיות שחקן סופר-חשוב. הוא ממש לא עסוק בחישובים ועומס לקראת המונדיאל. "שום דבר לא משתנה. הגיל לא מדבר, מה שאתה מראה על המגרש כן. צריך לעבוד הרבה בשטח ובחוץ. המאמן יודע שמה שאני אוהב זה לשחק. ככה אני מרגיש הכי טוב. אני הולך להיות מוכן בדיוק אותו הדבר. אנחנו הולכים לתת הכל כדי לנסות לנצח עם הסגל הטוב שיש לנו. כצפוי, נראה את שלישיית מרכז השדה המיתולוגית. ובכל שמונת משחקי הגמר שהם פתחו יחד – ריאל ניצחה. ממש קמע! קאסמירו, אגב, יעבור את פפה עם 335 משחקים בריאל. הוא פותח את העונה עדיין כשחקן הרכב אבל התחרות שלו תהיה סופר-קשה. טוני קרוס יוכל להשתוות לפאולו מאלדיני כשיאן הזכיות. מה שהרבה יותר חשוב הוא שכל הסגל בריא בינתיים, טפו-טפו-טפו. מתודת אנטוניו פינטוס.

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’, פדה ואלוורדה| ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב פרנקפורט?

איינטרכט פרנקפורט צבעה את קאמפ נואו בלבן במשחק בלתי נשכח אשתקד בחודש אפריל, כשאחרי 1:1 ביתי – הוליכה 0:3 בספרד עם צבא אוהדים מאחוריה, ניצחה 2:3 והמשיכה הלאה. המשחק הזה זכור לא פחות מהגמר המרגש נגד ריינג’רס שהוכרע בפנדלים. מחזיקת הליגה האירופית זכה בתואר אירופי ראשון מאז 1980 וריגשה את אוהדיה, אלא שלמשחק הזה היא מגיעה שפופה. אמנם הגרלת המשחקים הייתה אכזרית ופרנקפורט פתחה את העונה בבונדסליגה בצורה הכי קשה שיש – משחק חוץ נגד האלופה באיירן מינכן הסופר-רעבה, אך אף אחד לא ציפה למפח נפש כזה. כולם חשבו שהעובדה ששיחקה כבר שני משחקים רשמיים (אחד נוסף בגביע) – תהווה יתרון עבורה. “אסון לפני הסופר קאפ”, נכתב בצדק ב-AS. פרנקפורט ספגה כבר בדקה הרביעית, פיגרה 5:0 כבר בהפסקה בתצוגה רכה, איומה ומבזה, והובסה 6:1. אף קבוצה לא פיגרה מעולם 5:0 במחצית במחזור הפתיחה ועם הבושה הזו והליקויים המקצועיים יצטרכו בפרנקפורט לחיות.

מעבר לכך, מכה נוספת נחתה על הקבוצה שכן פיליפ קוסטיץ’, קשר הכנף שהיה מהמצטיינים אשתקד – בדרכו ליובנטוס וכמובן שלא ישחק. קוסטיץ’ רשם עונת שיא עם שבעה שערים ובעיקר 15 בישולים, שישה מהם בליגה האירופית וחסרונו יורגש היטב בהתקפות המעבר. הוא גם היה שלישי במספר הדקות. “נפרדנו ממנו בדמעות כי הוא איבדנו שחקן ענק, הוא עזב כגיבור. רציתי שהוא ישחק בגמר אך זה לא יקרה”, אמר המאמן אוליבר גלסנר בן ה-47 שיש לו בדיוק 50 משחקים כמאמן הקבוצה. אגב, רגע שיא נוסף היה ניצחון ליגה גדול על באיירן מינכן, במחזור השביעי, במשחק במינכן. אותו קוסטיץ’ כבש את שער הניצחון.

רפאל סנטוס בורה נושק לליגה האירופית בה ניצחה איינטרכט ב...

במועדון מנסים ‘להרגיע’ ובטוחים שהסטירה נגד באיירן תעשה להם טוב (“לדעתי זה יעזור לנו בהמשך העונה, הבנו שאם לא נילחם מספיק ולא נהיה אחד בשביל השני – יהיה רע מאוד”, אמר רפאל בורה מלך השערים). כמובן שהם מלאי מוטיבציה ואין להם מה להפסיד. “אנחנו מצפים למשחק הזה בקוצר רוח וחד וחלק לא מפחדים או משהו כזה. תמיד יש הזדמנויות במשחקים והראינו זו בעונה שעברה”, המשיך המאמן שהבהיר גם כי קבוצתו לא תשנה את השיטה ושכל פעם ששחקן טוב עוזב נפתחת הזדמנות חדשה בפני אחרים. אולי אחד מהם הוא מריו גצה, השחקן המרתק ביותר בשורות הקבוצה. הגרמני הגיע מפ.ס.וו איינדהובן בארבעה מיליון יורו. כובש שער הניצחון בגמר המונדיאל ב-2014 פתח בהרכב כבר. “משחקים גדולים כאלה הם לא משהו חדש עבורו וזה חשוב. יש לו הרבה איכות והוא השתלב מצוין”, הבהיר מאמנו. עוד חלוץ שהגיע הוא לוקאס אלריו מבאייר לברקוזן. הרכש החדש רנדל קולו מואני, החלוץ שהגיע מנאנט – כבש שער מצמק במהלך התבוסה לבאיירן.

בורה, רק בן 20 ובעיקר המבקיע הבולט שאשתקד רשם 11 שערים וסיפק שמונה בישולים נזכר בימיו בוויאריאל: “בשני המשחקים נגד ריאל עמדנו מולנה איתנים. אנחנו חייבים להיות סולידיים כקבוצה”. ברמה האישית אמר: “אני נהנה מאוד ממה שקורה איתי. לשחק במשחק כזה זו פריבילגיה גדולה ובונוס על העונה הגדולה שלנו בליגה האירופית. אנחנו רוצים להמשיך לעשות היסטוריה וזו הזדמנות מצוינת”. האליל שלו הוא לא אחר מאשר מרטין פאלרמו שכשחקן בוקה ג’וניורס ניצח את ריאל בגביע הבן יבשתי בשנת 2000. “הוא רוצה ללכת בעקבות האליל שלו”, פירגנו במארקה.

גם בעונה שעברה החלק ההגנתי של הקבוצה לא היה מי יודע מה עם לא פחות מ-49 ספיגות בבונדסליגה – כמעט שער וחצי למשחק. חמש פעמים בלבד הרשת נותרה נקייה. כצפוי, בפרנקפורט מתמקדים בבנזמה אך לא רק. “כמובן שצריך הגנה מיוחדת נגד ריאל מדריד, בנזמה אחד הסקוררים הטובים בעולם, אבל לא רק הוא. עלינו להגן בצורה קומפקטית. תמיד יש הזדמנות במשחקים ועלינו לצמצם מרווחים”. השוער קווין טראפ שיהיה אחד משחקני המפתח אמר כי ‘זו משימה של כולם’ לעצור את החלוץ. “אנחנו מכירים את שחקני ריאל ואת האיכות שלה. לא בכדי היא זכתה כל כך הרבה פעמים בליגת האלופות”. הגרמני מדבר על המשחק כפרס לכבוד ההיסטוריה שעשו בעונה שעברה. “זה תענוג לשחק מול הקבוצה הטובה בעולם”. השוער גם הטריף את האוהדים הגרמנים, כשבנקודה הזו כמובן שיש להם יתרון. “הלילה בקאמפ נואו גורם לי לפרפרים בבטן. אנחנו רוצים לחגוג שוב!”.

Europa League final result and highlights: Rangers beaten by Eintracht Frankfurt on penalties | Sporting News United Kingdom

איינטרכט פרנקפורט – הרכב משוער: קווין טראפ| אלמני טורה, טטה, איבן אנדיאקטה| קנאוף, ג’יבריל סוו, סבסטיאן רודה, כריסטופר לנץ| דאיצ’י קמאדה, מריו גצה ורפאל בורה.

במארקה קיבצו לנו עוד מספר אנקדוטות וסיפורים לקראת הסופר קאפ האירופי: קודם כל אי אפשר לשכוח את השער המדהים של דני קרבחאל נגד סביליה ב-2016. הוא כבש רק שער אחד בעונת השיא בחייו – עונת הדאבל – והוא היה מרהיב מאוד. נדיר לראות את דני כובש| ואם כבר שער – מרקו אסנסיו כבש את שער הבכורה שלו בריאל במשחקו הראשון – בומבה נגד סביליה בסופר קאפ, פתח לנו את התיאבון עם רגל שמאל האימתנית שלו. כל שלישיית ה-B-B-C נחו במשחק (לא פתחו בהרכב)| מי שישמח לקבל דקות ראשונות סוף סוף הוא נאצ’ו שלא נכלל בסגל לסופר קאפ האירופי ב-2014 ולא שותף בשלושת האחרים אלא נותר על הספסל ב-2016, ב-2017 וב-2018. המטרה של חסוס ואייחו למשל תהיה להיכלל בסגל ולא להיות מבין השניים שינופו| אדן הזאר הפסיד פעמיים בסופר קאפ האירופי במדי צ’לסי – הן לאתלטיקו מדריד בעונת הבכורה שלו והן לבאיירן מינכן כעבור שנה. בריאל מדריד אין לו דקה ‘במשחק על התואר’ – לא בסופרקופה הספרדי אשתקד ובטח שלא בגמר הצ’מפיונס| השלישייה באמצע: המשחק הראשון של טוני קרוס במדי ריאל מדריד היה הסופר קאפ האירופי נגד סביליה ב-2014| לוקה מודריץ’ פתח על הסםסל במהלך ההפסד לאתלטיקו מדריד, קיבל מנוחה משום שהגיע לגמר המונדיאל| קאסמירו עצמו עבר בהשאלה לפורטו בקיץ 2014. מאז – אתם יודעים. במשחק ב-2017 נגד מנצ’סטר יונייטד הוא כבש מהאוויר| ‘הטירונים הנוספים’ – פרלאן מנדי ואדר מיליטאו שלא לקחו חלק במשחקים כאלה, כך גם אדוארדו קמאבינגה. אורליאן טשואמני מעולם לא זכה בתואר במדי הקבוצות שלו, לעומת הזכייה בליגת האומות עם הנבחרת| באותו 2:3 דרמטי נגד סביליה, את שער השוויון כבש הקפטן סרחיו ראמוס. ומי בישל לו? לוקאס ואסקס, שחקן הנשמה, בהקפצה נפלאה מצד ימין. אפשר לומר שהבישול הרך הזה, האמונה והריצה הבלתי פוסקת עד לדקה ה-90 – מסמלות את הקריירה שלו| האתגר של רודריגו – הוא היה צריך דקה אחת כדי לכבוש במשחק הליגה הראשון שלו, חמש דקות בגביע המלך ובליגת האלופות כבר בהופעה השנייה הוא כבש שלושער. הוא לא יפתח בהרכב אבל כן יעלה מהספסל…
היסטוריה על הסופר קאפ האירופי וגמר אחד בלתי נשכח:

כמו שאמרנו, אם ריאל מדריד תנצח את איינטרכט פרנקפורט ותזכה בסופר קאפ האירופי – זו תהיה הפעם החמישית, ובכך היא תשתווה לשיאניות מילאן (מאזן 2:5 בגמרים) וברצלונה (מאזן 4:5 בגמרים). ריאל כרגע מדורגת שלישית כשיש לה ארבע זכיות בדומה לליברפול, אם כי המאזן של ריאל דל – שלושה בפסדים. אם המאזן שלה בגמרי ליגת האלופות עומד על 82% הצלחה, הרי שבסופר קאפ – 57% בלבד. “הסופר-קוץ של ריאל מדריד”, נכתב במארקה בכותרת דרמטית. ככה זה עם שלושה הפסדים בשבעה גמרי סופר קאפ – כמספר ההפסדים ב-17 גמרים של ליגת האלופות.

ריאל מדריד הפסידה בשני משחקי הסופר קאפ הראשונים. ב-1998 היא פגשה כאלופת אירופה הגאה את צ’לסי ונכנעה 1:0 משער של גוסטבו פיט בדקה ה-83 כשגם הרכב די מלא הביא למשחק חלש התקפית; וכעבור שנתיים גם בניסיון השני היא נחלה כישלון עם הפסד 2:1 לגלאטסראיי. מריו ז’רדל שהצטיין בליגת האלופות הבקיע לטורקים, ראול השווה בפנדל במשחק שהיה משחק הבכורה של לואיס פיגו בלבן, והחלוץ של היריבה ניצח את המשחק בשער זהב בהארכה בדקה ה-102. בפעם האחרונה בה ריאל הגיעה למעמד היא גם כן הפסידה, פישלה עם הפסד 4:2 לאתלטיקו מדריד. ריאל פתחה כשהיא חולמת בהקיץ ודייגו קוסטה כבש כבר אחרי דקה. קארים בנזמה השווה בנגיחה אחרי בישול של גארת’ בייל וסרחיו ראמוס אף כבש בפנדל וקבע מהפך, אבל דייגו קוסטה השווה וכפה הארכה. ריאל עשתה שטויות בהגנה וסאול וקוקה הבקיעו ליריבה.

FC Real Madrid celebrates UEFA Super Cup win against Manchester United

הזכייה הראשונה של ריאל מדריד הגיעה ב-2002, עדיין ללא רונאלדו, הרכש הגדול של חלון ההעברות. מי שגנב את ההצגה היה ברזילאי אחר, רוברטו קרלוס. שש דקות אחרי שער עצמי של שחקן היריבה, רוברטו קרלוס כבש שער נפלא בבעיטה מסובבת לחיבורים ברגל ימין. הוא גם נבחר ל-MVP ובצדק. פייר ואן הוידונק צימק בכדור חופשי (56) אבל ריאל לא נלחצה כאשר ארבע דקות אחר כך לואיס פיגו שם את הכדור בדיוק על הראש של גוטי. הזכייה השנייה הגיעה בקיץ 2014, הופעת בכורה לחאמס רודריגס בקבוצה. בכל מקרה, על הגולים היה אחראי כריסטיאנו רונאלדו, כמובן. אחד בגליץ’ אחרי בישול מבריק של בייל והשני בדקה ה-49.

ב-2017, הזכייה הרביעית והאחרונה שלנו, פגשנו את מנצ’סטר יונייטד וריאל מדריד ניצחה 1:2 בלי הרבה מאמץ. קאסמירו כבש מהאוויר אחרי בישול של דני קרבחאל (24) ובדקה ה-52 איסקו ביצע דאבל פס עם בייל וכבש בקלילות. 0:2, אפשר להוריד הילוך, וגם השער של רומלו לוקאקו לא הזיז לאף אחד. כריסטיאנו עלה מהספסל רק בדקה ה-83. בהמשך ריאל טיילה גם לזכייה בסופרקופה הספרדי.

המשחק בקיץ 2016 היה למעשה הקדימון לעונת הדאבל המשוגעת שלנו. ריאל פגשה את סביליה ללא כריסטיאנו וללא בייל, כשבנזמה על הספסל. אבל מי צריך אותם כשמרקו אסנסיו בהופעת הבכורה דופק גולאסו לחיבורים בדקה ה-21? וואו! סביליה עוד ביצעה מהפך עם פראנקו ואסקס וקולופליאנקה, אבל צוחק מי שצוחק אחרון. סרחיו ראמוס שגרם לפנדל מיותר – עלה להתקפה והשווה בנגיחה אחרי הקשתה של לוקאס ואסקס (90+3) – אלה הדקות שלנו, אלה הדקות שלו. האנדלוסים נותרו בעשרה שחקנים וזה היה רק עניין של זמן עד שהרמונט דה תושלם, אבל אפילו קרבחאל עצמו לא האמין שהוא יחטוף כדור ליד החצי, ייצא למבצע סולו ויסיים עם הפאלש – 2:3 ענק.

וכמובן, אי אפשר בלי אותו 3:7 עצום- מפגש העבר היחיד נגד איינטרכט פרנקפורט. משחק עליו אפשר היה לכתוב ספר, ובמקום זה יש פרק מיוחד בספר שלנו “המלכים של אירופה – סיפורה של ריאל מדריד”. מאז 1960 שתי הקבוצות לא שיחקו ראש בראש זו נגד זו, אותו ערב קסום בו ריאל השלימה את השושלת שלה עם זכייה חמישית ברציפות בגביע אירופה בגמר בלתי נשכח. בהאמפדן פארק בגלאזגו קיבלנו מופע כדורגל של 3:7, אחד המשחקים הכי גדולים איי פעם לעיני קיבולת שיא של 127 אלף איש. הגרמנים עוד הוליכה, אבל אז פושקאש ודי סטפאנו נכנסו לתמונה. לה סאטה שכבש צמד זריז וביצע מהפך – סיים עם שלושער, וההונגרי האפיל עליו עם רביעייה! מיגל מוניוס הפך לראשון שזוכה בגביע אירופה הן כשחקן והן כמאמן.

זה נחשב לאחד המשחקים הגדולים בהיסטוריה, לא פחות רועם מהניצחון המדהים של הונגריה של פרנץ פושקאש מול אנגליה. אחד מאלה שלא ישכחו את הערב הזה הוא דווקא בובי צ’רלטון כוכב מנצ’סטר יונייטד. “זה היה כדורגל ברמה אחרת. לא מה שלמדנו, ראינו או ידענו. הדבר הראשון שחשבתי עליו אחרי שראיתי את המשחק של ריאל מדריד היה שהכל מזויף, כמו סרט ערוך או שהיו מניפולציות. השחקנים האלה עשו דברים בלתי אפשריים, הם לא היו אמיתיים, הם לא שיחקו כמו בני אנוש”. גם ג’ימי ג’ונסטון מסלטיק אמר: “זה היה כמו סיפור משמיים, לא ראיתי מעולם כדורגל כזה, לא לפני המשחק ולא אחריו. אני אוכל לדקלם את השמות של חלוצי ריאל מדריד עד יום מותי”. ג’ימי גריבס, אייקון של טוטנהאם ואלוף העולם עם אנגליה ב-1966 אמר: “מעולם לא ראינו דבר כזה, מעולם לא. ריאל הייתה מכוכב אחר. צפינו בה מהריכוז של הנבחרת בפה פעור, כל אחד מבין, אבל לא מעז להודות בכך, שאם זה היה כדורגל, אנחנו היו במרחק אלפי שנות אור”. עוד נכתב על ה-11 ההיסטוריים שתמיד יזכרו אותם, לא רק פרנץ פושקאש כובש הרביעייה או אלפרדו די סטפאנו, אלא גם פאקו חנטאו, דל סול, זאראגה, סנטמיירה, מרקיטוס והמאמן מיגל מוניוס שעמד מעט מאוד זמן על הקווים.

ועוד קצת צבע: חוסה סנטמאריה האורוגוואי ששיחק באותו ניצחון 3:7 על איינטרכט פרנקפורט וזכה עם ריאל מדריד בארבעה גביעים - נזכר בהתלהבות באותו המשחק, אותה הקבוצה ואותה התקופה. הוא אחד משני הבודדים מה-11 ההיסטורים שעודנו בחיים, בגיל 93. ומספר בריאיון למארקה.

מה אתה זוכר מאותו 3-7 שהיה בגמר גביע אירופה השלישי שלך - “איינטרכט הגיעה חזק מאוד. הם היו קבוצה צעירה, עבדו טוב מאוד וניצחו את ריינג’רס בחצי הגמר [4-12 במצטבר, ניצחו 3-6 בסקוטלנד]. גם לנו הייתה קבוצה נהדרת הם הבקיעו ראשונים ואמרנו… ‘אוף’ אבל אז חזרנו למשחק”.
אומרים שזה המשחק הכי טוב בתולדות המועדון - “זה קשה לומר. זה היה משחק נהדר, אבל היו הרבה, ללא ספק. כן, התוצאה הזו בולטת ביחס למעמד הגמר. זה היה שער של אחד, שער של השני… ואז, הדבר הכי טוב היה מה שקרה אחרי סיום המשחק. הנשיא, מר סנטיאגו ברנבאו, רצה להגיע עם כל הצוות למדריד כדי להצליח לחגוג היטב את התואר. והוא לא נתן לנו לצאת מהמלון בגלזאגו אחרי הגמר. אז חגגנו עם עוגיות מריה ומיץ תפוזים. זו הייתה החגיגה שלנו [צוחק]. אבל הייתה סיבה: למחרת בבוקר נסענו למדריד ומשדה התעופה הגענו ישר לבית העירייה. מה שדון סנטיאגו רצה, בשיקול דעת טוב, זה שאף אחד לא יגזים בשום דבר ויגיע שלם להציג את הגביע, שם כן שתינו ואכלנו טוב”.
מי היה מספר אחד בקבוצה הזו? - “הייתה לנו דרך לשחק ושני אנשים שהיו אחראים, בצורה טובה: האחד היה אני, שארגנתי את החלק האחורי, והשני, שהיה אלפרדו, שניהל את ההתקפה אנשים מחאו כפיים לדי סטפאנו, חנטו, פושקאש… בפראות”.
בילית תשע שנים במדריד וזכית בארבעה גביעי אירופה. האם המשחק נגד איינטרכט היה המשחק הטוב ביותר שלך בלבן? - “אני לא יודע. המשימה שלי כמגן הייתה להגן על השוער שלי ועשינו זאת, אבל לא עם הגנה קלאסית, ידעתי גם לצאת קדימה”.
באותו גמר ריאל הבקיעה שבעה שערים וגם תקפה בלי סוף - “הם היו טובים מאוד. הם כבשו שער ופתאום הם מצאו את עצמם עם סערה של התקפה שלנו. אפילו בובי צ’רלטון הדגיש את זה. האנגלי היה ג’נטלמן והראה שהספורט הזה צריך להיות לג’נטלמנים”.
אומרים שהיו 127,000 אנשים בהמפדן פארק. זה היה מורגש? - “האמת שלא ספרתי אותם [צוחק], אבל אנשים נראו בכל מקום. זה היה מדהים. היו אנשים תלויים מכל מקום. למרבה המזל, לא הייתה מפולת או משהו ולא קרה כלום. אין ספק שכמות האוהדים הייתה גבוהה מהמותר. אנחנו, השחקנים, נהנים. זו האמת”.
ואתה, בגאווה מייצג את אורוגוואי, המדינה שלך - “אני לעולם לא שוכח את מוצאי האורוגוואי ואני מנצל הזדמנות זו לברך את בני ארצי דרך הריאיון הזה במארקה. עכשיו, במדריד, יש לנו עוד אחד, פדה ואלוורדה, שהוא פלא”.
האם ריאל פייבוריטית ברורה מחר? “אם נעשה את הדבר הנכון, שזה לעבוד בכל 90 הדקות, אנחנו הולכים לנצח, אני חושב. בגמר שלנו, איינטרכט הגיעה חזק מאוד, קבוצה נהדרת. מצפה מריאל לנצח”.

דור רומנו מכין אתכם לסופר קאפ והעונה החדשה:

סוף סוף ריאל מדריד חוזרת ומחר יוצאת לדרך עונת 2022-23, “עונת ששת התארים” המרגשת. מצד אחד אני עדיין לא מעכל את הזכייה בליגת האלופות, רואה שוב ושוב את הגולים של רודריגו. זכייה שסימלה יותר מכל את מה שתמיד אמרתי ונכתב גם בספר שלי: “המלכים של אירופה: סיפורה של ריאל מדריד”. מצד שני, במועדון הזה אסור להתרפק על העבר, תשאלו את אנצ’לוטי. אני בטוח שכבר ב-0:0 הראשון במחצית בברנבאו – הקהל ישרוק בוז. בסרטון אני מדבר על העונה הבאה מכל נקודת מבט – הכעס העצום על כך שהקבוצה לא החתימה חלוץ| ההרכב הרצוי – שלא יעז לשחק שוב עם ארבעה קשרים| ואלורדה ורודריגו שחייבים לקחת צעד קדימה – והזאר שאין סיכוי שהפעם זה יצליח| הציפיות – לשמור על תואר האליפות על אף הקיץ הנהדר של ברצלונה, וליהנות מהקבוצה שלי משחקת כדורגל התקפי.

וכמובן, אוהדים יקרים, עוד הפתעות בהמשך. מוזמנים לרכוש את הספר שלי, יחיד מסוגו בישראל, ספר חובה לכל אוהד. ולהתעדכן באתר מספר אחד בארץ עם עדכונים 24-7 סביב הקבוצה הגדולה בתבל. תודה לכל מי שצופה!

אז זה לא האולפן ב-Real Madrid TV או בערוץ הספורט למרות שלדעתי זה יושב עליי בול, ואני לא יודע אם זה יגיע לאלפי עיניים. וזה עדיין כל כך כיף לעשות את מה שאתה אוהב בלי להתייחס ללייקים\צפיות\פידבק (למרות שאוהדים כותבים לי בפרטי). פשוט להתנתק, להיכנס שוב לעולם משלך, המגרש הפרטי שלך תרתי משמע, כזה שאף פעם לא אכזב.

זה כל כך כיף לייצר תוכן, לעצב את החדר שוב בקפידה כמו אולפן עד הפרט האחרון – כולל הטלוויזיה. וזה מרגש לראות את ההתקדמות, הצעדים קטנים. הפעם הראשונה הייתה לפני שלוש שנים והחשק חזר לי בשנה שעברה. אם פעם היה צריך לצלם 12 טייקים על דקה אחת ורציתי ‘מושלם’ – היום אני מבין שאין מושלם וזורם. כמעט קורס טלוויזיה מזורז. אשכרה חמש דקות על כדורגל שהיו יכולות להיות גם חמש שעות – ושלושה-ארבעה וידאו וסיימנו עבודה. מה אתה מחייך ככה. כולה כדורגל

כותרות העיתונים הבוקר לקראת הסופר קאפ:

image

שער המארקה: על רקע תמונה יפה עם קצת גוון של שמש מהאימון המסכם בהלסינקי: “מוארים” – ריאל מדריד, מלכת אירופה, מחפשת את התואר הראשון שלה מתוך השישה עליהם תילחם העונה, והיא פייבוריטית ברורה נגד היריבה הגרמנית| אנצ’לוטי, כפי שאמר במסיבת העיתונאים: “אנחנו נילחם על כל התארים”| עוד נכתב על כך שההרכב יהיה זהה לגמר ליגת האלופות, אותם הגיבורים שזכו בגביע ה-14. “ריאל משחקת לראשונה בפינלנד ורוצה את הזכייה החמישית שלה, כמו ברצלונה ומילאן. שחקני הרכש החדשים יצטרכו לחכות”, נכתב עוד.

שער ה-AS: “סופר-פייבוריטים”, נכתב על רקע תמונה של לוקה מודריץ’ בפעולה באימון המסכם - ריאל מדריד מחפשת זכייה חמישית בסופר קאפ| גם כאן אזכור לבחירה בהרכב מהגמר בפריז| “זכייה בששת התארים היא קשה מאוד ומאתגרת אך אפשרית”, המשפט של קרלו| נכתב אצל הגרמנים כי קוסטיץ’ הוא הנעדר הבולט שכן השחקן שהצטיין אשתקד - סגר ביובנטוס.

בפריויו למשחק נכתב: “Sextete, תחנה ראשונה” - המאבק על ששת התארים יצא לדרך - ריאל מחפשת את הגביע החמישי מול יריבה מתלהבת אך קצת פצועה וללא קוסטיץ’. אנצ’לוטי שם את ‘11 האלופים שלו’ לפני שחקני הרכש הנהדרים שהגיעו בקיץ. עוד נכתב כי “במובן מסוים, המשחק הוא הנס האחרון של שנה מופלאה , כי הכרזה של הסופר קאפ הזה שיוכרע היום באולימפיאדת הלסינקי לא הייתה בשום תחזית. אי אפשר היה לתאר את יכולת ההישרדות של מדריד, וגם לא את הלידה מחדש של איינטרכט, שכשנכנסה לשמינית הגמר של הליגה האירופית לא הייתה בין עשרת הפייבוריטיות לזכייה בתואר. קרלו עדיין רואה את ‘קבוצת האלופות רצה’ אבל במפעל הזה דווקא יש לה תקלות. האתגר מתחיל”.

בכתבה אחרת עשו סריקה של כל שבעת משחקי גמר הסופר קאפ של ריאל מדריד. החל מהמפלה נגד צ’לסי בהזדמנות הראשונה וכנ"ל נגד גלאטאסראיי, התואר שהגיע לראשונה לארון ב-2002, שלושה חודשים אחרי חגיגות הלה-נובנה, ההצלחות עם זינדין זידאן על הקווים וגם “הקוץ” נגד אתלטיקו - “עמוד שחור נוסף בהיסטוריה של ריאל במפעל הזה”.

קצת טורי דעה לקראת המשחק הלילה. אלברו בניטו כותב: “מדריד יוצאת לדרך” ומציג ארבע נקודות. הראשונה ואולי הכי חשובה – מוטיבציה: “בספורט יש רק דבר אחד יותר קשה מניצחון, וזה לנצח שוב. המוח האנושי הוא כזה. אנחנו מסוגלים להתמודד ולהתגבר על כמעט כל מצוקה כדי להשיג את המטרה שלנו, מורכבת ככל שתהיה, אבל ברגע שהושגה, אתה בהכרח נרגע. נגד המצב הזה, בנוסף ליריבות, ריאל מדריד תצטרך להילחם אחרי ההצלחה העצומה שלה ב-2021-2022. למרות העובדה שלרבים מהשחקנים בהרכב כבר הייתה בטן מלאה בתארים, הייתה להם גישה מלאה בענווה ולחימה על המגרש, מה שהוביל את הלבנים להתגבר על מצבים קיצוניים במהלך התחרויות – כל המשחקים הגדולים בליגת האלופות. כדי להשיג את זה אתה צריך להתרגש כדי לסבול ושם אנצ’לוטי, אתה חייב לעשות עבודה נהדרת כדי שאף אחד לא יאבד שמץ של רעב”. בפן הטקטי הוא מנתח את היריבה ואומר שאמנם קוסטיץ’ לא יהיה אבל קנאוף בהחלט כן, מדבר על המהירות ביציאה קדימה ומנגד על יכולת חלשה ובלבלול של היריבה האחורית.

פרדריק הרמל כתב בטור כי הקיץ הוא הזמן הטוב ביותר של האוהדים באמת להבין מה הקבוצה השיגה בעונה שהסתיימה וקצת ליהנות ממשחקים בהילוך שני כשאין את סיר הלחץ. הוא מזכיר ציטוט של קרלו אנצ’לוטי שאמר ש"הכדורגל הוא הדבר הכי חשוב מבין הדברים הפחות חשובים" ומשווה בין הרצאה טקטית של פפ גווארדיולה שהוא עם פנים רציניות, מדבר הרבה וקשוח לעומת קרלו שצנוע, מלא אדיבות ומחויך. "ועם צורת החשיבה הזו, הוא נהנה וממשיך ליהנות ושובר שיאים יותר מכולם. קרלו הוא השמחה. הגן השמח של ריאל.

מיסטר צ’יפ מכין אותנו לקראת המשחק הערב כמיטב המסורת עם הרבה-הרבה נתונים. ‘טובעים במספרים’:

קודם כל ריאל מדריד ואיינטרכט פרנקפורט נפגשו כמובן רק פעם אחת, בגמר 1960 וריאל מדריד ניצחה 3:7. 62 שנה עברו מאז המשחק הרשמי האחרון, וזו ההמתנה הכי ארוכה של ריאל למשחק נגד יריבה שכבר פגשה, פרט לריאל אוניון (61 שנה – בין 1961 ועד 2012)| ריאל מדריד עם 11 משחקים ללא הפסד נגד יריבות גרמניות מאז אותה מפלה 2:0 נגד וולפסבורג ברבע הגמר 2016 בגרמניה. יש לה שבעה ניצחונות וארבע תוצאות תיקו| הגרמנים הפסידו בשני הדו-קרבים הראשונים נגד קבוצות מספרד אך יש להם רצף של עשרה משחקים ללא הפסד, תשאלו את ברצלונה שפיגרה מולה 3:0 בקאמפ נואו| ריאל כאמור מחפשת לשפשף את המאזן שלה בגמרי הסופר קאפ – ארבעה ניצחונות מול שלושה הפסדים, להגיע לחמש זכיות כמו מילאן וברצלונה השיאניות. זה יכול להיות התואר ה-98 שלה בהיסטוריה, בשאיפה להגיע למאה בינואר 2023 עם הסופרקופה הספרדי. לקבוצות מגרמניה הסופר קאפ הוא ‘מקולל’ – שתי זכיות בלבד, שתיהן של באיירן, מתוך תשעה ניסיונות. עבור פרנקפורט זו הזדמנות ראשונה וכל הגרמניות כשלו בניסיון הראשון שלהן| אלופת אירופה, כלומר מחזיקת גביע ליגת האלופות, זכתה בסופר קאפ 27 פעמים אל מול 20 הפסדים בגמר. מנגד, בתשע העונות האחרונות רק פעם אחת זוכת הליגה האירופית הצליחה לנצח| ב-21 מתוך 27 המקרים בהם הגמר הוכרע במשחק בודד, זו שכבשה ראשונה – גם ניצחה. אף משחק אגב לא הסתיים ללא שערים, מתוך ה-27| מאזן יפה: ריאל לא הפסידה במשחק גמר מול אף יריבה זרה – שאינה מספרד – מאז גמר הגביע הבן יבשתי נגד בוקה ג’וניורס בשנת 2000. מאז יש לה רצף של 11 ניצחונות| מאז ההפסד ההוא, הלבנים שיחקו נגד באייר לבקוזן (גביע אירופה 2002), פיינורד (סופרקאפ אירופי 2002), אולימפיה (הגביע הבין יבשתי 2002), סן לורנצו (אליפות העולם למועדונים 2014), קאשימה (אליפות העולם למועדונים 2016), יובנטוס (גביע אירופה 2017), מנצ’סטר יונייטד (סופר קאפ אירופי 2017), גרמיו (אליפות העולם למועדונים 2017), ליברפול (גביע אירופה 2018), אל-עין (אליפות העולם למועדונים) וליברפול (גביע אירופה 2022

בוקר טוב טוב לכולם, קודם כל כיף שהכדורגל חוזר, אין כמו ריאל מדריד, הריגוש והטירוף האלה היו חסרים לי. וזה בכלל לא קשור לסוף מהאגדות שהיה לעונה שעברה. אני בטוח שגם ב-0:0 היום בדקה ה-28 העיניים שלי יתמלאו ברק במצב הראשון אל עבר השער.

הלאה, חשוב לי לראות קבוצה רעבה שרוצה לזכות בתארים ולא נחה על זרי הדפנה (לזכותם של הוותיקים אשתקד יהמר שהם לא היו שבעים אולי למעט מריאנו הגדול), כי לפחות לגבי הקיץ שלנו נראה שבמועדון ישנים בעמידה. צריך לפתוח את העונה ברגל ימין גם אם ברור שזה לא התואר החשוב ביותר שיש. זה טסט אחרון לליגה, צריך להגביר את קצב המשחק שלנו. הרבה כתבו ודיברו על זה, אני לא מחפש ‘להוכיח’ לברצלונה כלום או לקבוצה אחרת, אלא רוצה שהקבוצה תסתכל על עצמה.

כמו שאמרתי בסרטון וידאו, אני כן מסמן את אליפות ספרד כמטרה אבל בעיקר שנוכל ליהנות מכדורגל התקפי, לשבת רגל על רגל, נניח בפאב עם בירה ביד – אפילו אני, לחייך, לדבר עם החברים למחרת על המהלך היפה של ויניסיוס (אני לא הייתי מבסוט דווקא מקדם העונה שלו), מהירות, קסם, עניין. בעונה שעברה זה קרה לפרקים קצרים מדי וגם המשחקים נגד סלטה ויגו ומאיורקה בברנבאו ניפחו את הסטטיסטיקה, את מה שקרה מאפריל אי אפשר להסביר, הקסם של הברנבאו. צריך להנחיל לחץ גבוה, לחשוב איך לפצח בונקרים, קבוצת כדורגל חייבת להתחדש.

בעניין הזה קרלו די מעצבן אותי, אני מרגיש שפדה בכנף ימין, ואני הולך להתלונן הרבה (הרי אין לנו את חכימי או טרנט) – זה טוב כדי ‘לרצות את כולם’ ולא לספסל אף אחד מהוותיקים. פדה קשר מרכזי שצריך להיות מעורב יותר במשחק ולבעוט לשער – כי הבומבה הזו תיכנס יום אחד. המערך הזה טוב כשאנחנו פוגשים יריבה עדיפה כמו בנוקאאוט. רודריגו, לא אהיה ביקורתי מדי על סמך 150 דקות בערך בקדם העונה, אבל זה לא מדהים, אבל בכל זאת צריך לשחק בצד ימין והמשחק היום הוא אחלה הזדמנות. על ההגנה הרגילה כבר התלוננתי. עוד לגבי פדה, היום אני אעשה את ‘הפרמיירה’ עם החולצה החדשה שהזמנתי, מתרגש.
בואו נראה את קאסמירו מוכיח לקרלו שהוא צודק עם הקרדיט, יורד לגליצ’ים בתזמון מדויק כמו פעם ועוצר את הגרמנים במתפרצות. צר לי שקוסטיץ’ לא ישחק, הגיע להם והגיע גם לו להיפרד ככה אחרי העונה הנפלאה אשתקד. הייתי מעדיף שיהיו בהרכב מלא. אין להם מה להפסיד כמובן. אולי המשחק הטוב של קרוס נגד יובה יתברר כצרה-צרורה…אין מה לחכות עם חילופי המשמרות.

בניחוח הסופר קאפ, לא אשכח את הבומבה של אסנסיו לחיבורים ב-2016 ככה משום מקום, מאז שמתי לב אליו. אני לא אומר שהוא יעלה מהספסל ויכריע את המשחק אבל כן אומר שאם קארים לא מבקיע, ודווקא אשמח לראות מישהו אחר עושה זאת על אף ההתרגשות שהוא יהיה עם סרט הקפטן (שיעבור את ראול ביום אחר) – צריך ששחקן אחר יקח אחריות. הזאר נתן טעם של עוד עם המהלך בשער השני נגד יובנטוס, אבל זה באמת לא מספיק. ויניסיוס במבחן גדול אחרי העונה שעברה, הרי הדריבל שם והמהירות תמיד הייתה גם כן אבל ויני שמייצר גולים או ויני שרק מייצר שואו – זה שמיים וארץ גם עבור הקבוצה. אנחנו תלויים מדי בבנזמה. האללה מדריד!

(אגב, חשבתי אחרי ‘שראיתי הכל’ בעונה שעברה אז לפחות עניין ה-‘לסקר’ ולעדכן קצת יידעך אצלי. אז בינתיים לא. תהנו, תבלו)

יש הרכב למשחק פתיחת העונה נגד איינטרכט פרנקפורט! מתחילים ב-22:00 . בקיצור, כצפוי, אותם האונסה דה גאלה, 11 הגיבורים מהגמר נגד ליברפול, מקורטואה ועד הקפטן בנזמה - ינסו להתחיל ברגל ימין עם תואר ראשון ולא אחרון העונה בדמות הסופר קאפ האירופי. פדה הסילון בכנף ימין, הטריו הרגיל באמצע. שחקני הרכש על הספסל, בעיקר רודיגר. האללה מדריד!

בסקר אוהדים במארקה, בו הצביעו קרוב ל-7,000 - 73% מרוצים מההרכב וטוענים שההרכב שניצח בגמר את ליברפול אכן ראוי. 23% רצו ‘משהו חדש’, קצת שינוי, והיתר, ארבעה אחוזים בלבד, מאוכזבים מכך ששחקני הרכש אינם משחקים. “אין שחקן הרכב ברור בצד ימין, כל אחד יכול לשחק. היום זה שוב פדה אבל גם אסנסיו או רודריגו”, נכתב.

ההרכב: קורטואה| קרבחאל, אלאבה, מיליטאו, מנדי| קאסמירו, קרוס, מודריץ’| ואלוורדה, ויניסיוס ובנזמה

(אגב, שימו לב עד כמה ההרכב הזה שונה מההרכב בפתיחת העונה שעברה, הניצחון 1:4 על אלאבס, אם כי כמובן שהיו פציעות והיעדרויות. אלה היו ה-11 שלנו, כולל הוולשי והבלגי: קורטואה| לוקאס, מיליטאו, אלאבה, נאצ’ו| קאסמירו, מודריץ’, פדה| בייל, הזאר ובנזמה)

15 דקות בתוך המשחק, והים אותו ים.

בנזמה, קצת ויני ומודריץ’, וקורטואה אחד גדול. זהו.
שיהיה לנו בהצלחה.

אנחנו הולכים להירדם בדקה ה20 של כל משחק העונה :yawning_face:

חייבים מגנים תוקפים. אי אפשר ככה.

ממשיכים בגישה של להעיף כדורים לויני בתקווה שיתפוס 1 מ10 ויעשה משהו.

חוץ מזה שום דבר התקפי, עדיין לא משלים עם זה שהצב לא איתנו…

מעניין כמה זמן יקח לקרלו להגיע למסקנה שה"הרכב השני" שלנו יותר מתאים מול קבוצות כמו פרנקפורט.

1-0
כרגיל, חוצבים גול עם הראש

אתה מדבר על פלורנטינו, כן?

ויני כוכב עליון.
משחק ברמת סופרסטאר (אהמ… רונאלדיניו), לא אמרתי כלום.

יש לנו 2 מהכי טובים בעולם על המגרש, אבל שניהם לא משחקים מגינים היום…

יש יותר סיכוי לראות את רודיגר ולוקאס בעמדות האלו מאשר ה2 שאתה מפנטז עליהם

צ׳מעו מנדי נגר ברמות קשות זה כבר לא מצחיק הסיפור הזה… הוא לא כדורגלן פשוט זה רמת טכניקה של ליגה למקומות עבודה.

ואז פתאום דופק לך מסירת עומק על 60 מטר כמו צ’אבי אלונסו בשיאו :rofl:
מוזר מאוד המנדי הזה.

אז רודיגר הגיע כדי להשתלט על תפקידו של נאצ’ו ? :thinking:

מחצית שנייה מעולה שלנו,שליטה מוחלטת,שחקנים נראים טוב יחסית,במיוחד ויניסיוס ובנזמה וזה מאוד מעודד.
שלישיית הקישור השתפרה עם הדקות,קאסמירו היה מעולה,גם קרוס עושה רושם נכנס טוב לעונה,מודריץ היה הפחות טוב מבין השלושה אבל נתן דקות טובות לפני שהוחלף,ואלוורדה כרגיל מעל כולם.
בהגנה מיליטאו היה נהדר,אלאבה היה בינוני מחצית ראשונה אבל השתפר אחרי השער.
קורטואה ממשיך להיות אלוהי.

בקיצור ערב די מעודד לנו,פחות לרודיגר.

ד״א1: איך אנצ׳לוטי מתכנן להחזיר את הזאר אם יש לו עוד חילוף ואנחנו מובילים 2-0 וזה כל כך מתבקש להחליף את בנזמה והוא לא עושה את זה?

ד״א2: הרגע הזה שבנזמה מושך את צ׳ואמני קדימה ומגיש לו את הגביע כדי שיהנה מהרגע😍

ד״א3: טפו על ערוץ הספורט שחתכו את השידור בדיוק ברגע הזה.

טוב ברור לכולנו שזו אותה קבוצה של העונה שעברה. הקבוצה שמורידה את הקצב כדי להרדים את היריבה, הקבוצה שלא שולטת (למרות שהערב דווקא כן) אבל תמיד בשליטה, הקבוצה של מודריץ’ בקישור, בנזמה בהתקפה, וויניסיוס אחראי על ליצור את הכל.

בנוגע לאחרון, בעיניי אחד המשחקים היותר טובים שלו בקבוצה. הוא לא הסתבך יותר מדיי, תמיד היה צעד אחד לפני המשחק. הוא עשה הרבה מאוד תנועה והיה לו הרבה יותר לינק אפ פליי, ולא רק כדורים לרגל וניסיון לבצע אחד על אחד או אחד על שניים. הוא יצר מצבים, היה קרוב ליצור יותר. הבעיטה שלו לפינה במחצית הראשונה הייתה טובה, לאחר מכן עוד השתלטות ואיום טוב ברגל שמאל. בניגוד לתחזיות הקודרות שהוא לא יכול לשחזר את היכולת שלו, אני מאמין שהוא ישחזר ואף יותר מזה. הניסיון שצבר בעונה האחרונה הוא קריטי.

גם אהבתי את המשחק של מיליטאו. שקט, חזק, העלים אותם פעם אחר פעם בלי הרבה דרמות.

תואר ראשון העונה לאוסף. האלה מדריד!

אני שמח שחלק מהחברים הצליחו לראות דברים חיוביים במשחק הזה.
אני חושב שהיה משעמם מאוד ולא הצלחתי למצוא משהו שיגרום לי לאופטימיות בקשר לעונה שבפתח.
אם נמשיך לבנות בעיקר על ההרכב שפתח המשחקים שלנו יהיו מהכי משמימים באירופה.

השלישייה בקישור נראית כשילוב הכי טוב האפשרי כי הם משחקים ביחד כמה עשורים, אז כשמנסים שילוב אחר זה נראה פחות טוב אם לא נותנים להם זמן להתחבר, ואז אחרי מחצית חוזרים לשלישייה הקלאסית ומתלהבים שאנחנו נראים יותר טוב.

קסמירו היה מצויין ? כן הוא חטף הרבה כדורים, אבל כמו שב nba בודקים כמה איבודים מול אסיסטים צריך גם אצל קסמירו, וחוץ מזה ב 2022 לשחק עם קשר אחורי שלא יודע לבנות מאחורה והוא חייב לזוז קדימה ולשחק מעל קשרי ה 50/50 כדי שנוכל להניע כדור ? אנחנו עדיין תקועים בעונה הראשונה של זידאן בקדנציה הראשונה.

או מודריץ’ או קרוס או אף אחד מהם, אבל אף פעם לא שניהם ביחד.

מנדי זה לא כדורגלן.

פדה זה קיצוני שמשחק מגן, מבזבזים שחקן התקפה שיכול לשחק קיצוני אם פדה ישחק מגן.

וניסיוס זה לא רונאלדיניו, הראשון עם רגלי עץ בלי רגש והשני הכי טוב מאז ומעולם בלעצור כדור קרוב לרגל, גם כדור ירוי מאקדח.

עוד אליפות משעממת לאוסף.

לא רונאלדיניו ולא קרוב.
אבל באמת משחק נהדר שלו, מקווה שימשיך ככה. מאוד תכליתי, קבלת החלטות טובה. מאיים מרחוק, מוציא רוחב כשצריך(ומדויק). אשרי המאמין.
נראה שהוא ממשיך להתבגר ולהתפתח.
רק שימשיך, טפו חמסה טפו חמסה.