מחזור 2 באלופות :: מובכים 1-2 בבית מול שריף

להפסיד בבית לשריף הילד הדרוזי זה השיא. מביך.

אף אחד לא מסוגל לתת גול.

אנצ’לוטי הימר על כל הקופה ב1-1 שלא לצורך. היה מקום לחילופים אבל אי אפשר לשחק באמצע רק עם קרוס ומודריץ’.

שנה רביעית ברציפות שמושפלים בבית בשלב הבתים. שומרי מסורת.

נקסט. משחק טוב שלנו, הצלחנו ללחוץ באופן כמעט הרמטי על קבוצת הדייגים הזאת ויצרנו מספיק מצבים בשביל 3-4 שערים בטוחים. להם נכנס גול מחצי התקפה ועוד פוקס מארץ הפוקסים, קורה. ננצח אותם בחוץ ונסיים במקום הראשון.

• ויניסיוס יכל לסיים עם שלושער. הוא אכן שחקן טוב יותר השנה, אבל הסיומת אותה סיומת. אפס ציפייה יש לי כשהוא עם הכדור ברחבה.
  • החילוף המשוגע של אנצ’לוטי קצת הוריד לנו את הקצב, ואלא אם הזאר התעייף, הוא לא היה צריך לצאת - בטח שלא עבור יוביץ’.
  • מי עוד ינוסה בתור מגן שמאלי לפני שאלאבה יואיל בטובו לעבור שמאלה?

זה לא משחק לבוא בטענות להגנה.
עוד יש סיכוי קלוש כלשהו שחזרה של מנדי וקרבחאל יעזרו להגנה.
מה בדיוק יעזור להתקפה הזאת? משחקים נגד מאיורקה.

קבוצה שלא מנצלת מצבים לא תנצח.
31 בעיטות לשער וגול אחד מפנדל זו בושה.

היתה התקפה שהכדור הגיע ליוביץ’ בתיבת החמש, ובמקום לבעוט בנגיעה אחת הוא ויתר על הכדור לוויניסיוס ועוד בא אליו בטענות, בכנות רציתי לזרוק נעל על המסך. הבחור חסר ביטחון לחלוטין, אחרת איך אפשר להסביר דבר כזה?

זה ההסבר, הוא מפחד מהכדור ומהצל של עצמו. מקבל כדור ומדדה איתו לכיוון אקראי

תאכלס חוסר מזל. כמובן שהיו נקודות תורפה אבל כמות הנחמצות לא נתפסת. זה יכול היה להסתיים בלפחות חמישייה שלנו.

ויניסיוס השתפר השנה. אבל כמו שנכתב מעלי הסיומת אותה סיומת. גם בגולים שהוא כבש ניתן היה לראות זאת.
הסכנות שהוא מסוגל לייצר ליריבותיו מדהימה. אם היה מסוגל לנצל טוב יותר את פעולותיו היינו קבוצה טובה בהרבה.
אני עדיין אופטימי לגביו. לא יכול להיות ששחקן עם כ"כ איכויות כמו שלו מתקשה באחת הפעולות הבסיסיות ביותר בכדורגל. אני באמת חושב שהיא אפילו לא ברמה של הליגה שלנו בארץ.

לא נורא, הכל טוב, אינטר ושחטאר בצרות יותר גדולות.
לפעמים ננצח משחקים משני מצבים ולפעמים נפסיד משחקים משני משחקים ליריבה.
זה הכדורגל, זה למה אנחנו אוהבים אותו והערב מדינה שלימה תרגיש גם היא את זה.

ליוביץ’ רעדו הביצים, ואי אפשר להאשים אותו בכך אחרי שהוא משחק פעם ראשונה מאז הבר מצווה ועוד במצב כזה.

קמאווינגה עם משחק טוב, ויני הרגיע אותי עם חצי שני סביר אחרי חצי ראשון גרוע. הוא עדיין רחוק מלהיות יציב עדיין לדעתי.

ניהול המשחק של אנצ’לוטי מזעזע. אני מאלו שהגנו עליו פה אבל במשחקים האחרונים אני מבין יותר טוב את הטענות של החברים כאן. דווקא כשהקבוצה לוחצת להחליף חצי קבוצה ולשנות את כל הדינמיקה? הזאר משחק טוב סופסוף, למה להחליף אותו דווקא? למה יש 6 שחקנים בתוך הרחבה והפסיקו לשחק כדורגל מסודר, אחרי שדווקא זה עבד והגענו לאינסוף מצבים?

עם זאת מהדקה ה30 עד ה80 היה משחק בסדר גמור. רק היה חסר כדור ברשת.

שאפו לשריף. משחק של פעם בהיסטוריה עבורם, הם את זלהם עשו בכל מקרה.

לא לנצח קבוצה כמו שריף בליגת האלופות ולא משנה בבית או בחוץ זה פשוט ביזיון.
אפשר לנסות להסתכל על חצי הכוס המלאה, רק שהפעם אין, זה פשוט האמאמא של הבזיונות.
החילוף הזה או החילוף ההוא, המגן או החלוץ, כולם שיחקו חרא אם הפסדנו לקבוצה כזאת.

הבעיה עם תוצאות מביכות כאלה שזה עלול לגרום לאמבפה והולאנד מחשבות שניות אם בכלל לבוא לפה.
הקבוצה הזאת צריכה סקוררים ומגנים. איך הגענו למצב שואלוורדה וקמאבינגה משחקים בתור מגנים…

קרוס לא שיחק מאז היורו. לזרוק אותו למשחק כזה במצב של תיקו, אחרי שהתאמן עם הקבוצה 3-4 ימים בלבד זה לא רציני.

ביחס לזה שהוא אחד השחקנים הכי מיובשים בהיסטוריה הוא דווקא נותן עבודה לא רעה. כמעט בכל משחק שהוא עולה מהספסל הוא מוריד איזה כדור מסוכן, אין לו מזל ו\או בטחון בכלל אבל אני לא יכול להאשים אותו. חבל שלא נותנים לו הרכב במשחקים כמו היום, מעבר למנוחה לבנזמה טיפה למתן את ההתרסקות בשווי שלו ואולי להרוויח חלוץ שני-ראשון מאז מוראטה.

זה מצחיק אבל לשניהם יש סט יכולות שלגמרי מתאים למגן. עם וואלורדה לא כ"כ הולך אבל קמאבינגה נתן דקות טובות, זה לא הרעיון הכי גרוע בעולם להריץ אותם טיפה שם שיהיו זמינים כplan c.

כאוהד בארסה הייתי גאה מאוד לראות את הקבוצה שלי בועטת 31 פעמים לשער - גם אם מפסידה. יש ימים שלא נכנס אבל אם אתה מטווח בקביעות את שער היריבה מתישהו הסטטיסטיקה תתיישר.

כנראה הסטנדרטים של אוהדי בארסה חזרו רוורס 20 שנה…

ההפסד הזה לא דומה להפסדים לשחטאר עונה שעברה,נגד שחטאר זה היה נראה כאילו הם ריאל מדריד ואנחנו הפועל חדרה,הם פשוט פירקו אותנו בכדורגל מעולה וגרמו לנו להיראות כמו קבוצה קטנה,אתמול שריף בעטה 3 פעמים למסגרת,כבשה 2 והייתה צריכה שאלוהים יתחפש לשוער שלה כדי לצאת עם נקודות,חוסר מזל נטו.

ועדיין אנחנו חייבים עוד שני סקוררים לפחות בהרכב.

ביזיון ותוצאה מביכה במיוחד אין מה לומר, אבל ריאל לא שיחקו רע. שריף הבקיעו 2 גולים מ-2 מצבים, אין לי טענות להגנה. הלוואי וכל משחק יגיעו נגדנו רק ל-2 מצבים.
בהתקפה עשינו הכל טוב הכדור פשוט לא נכנס, לא הייתה שאננות, מהמחצית השנייה התנפלנו עליהם ובסוף כלום לא נכנס. לא נעים לא נורא.

הדבר החיובי הוא שההפסד הזה מגיע בצ’מפיונס ולא בליגה שבה חבל לאבד גובה בגלל הפסד כזה.

אנצ׳לוטי הגיע בגישה של ״אם נספוג אחד, נבקיע כפול מזה ואם זה נספוג 2 שערים נבקיע 3-4 וננצח״ וכן הלאה.

זה עבד נחמד מול כמה נמושות בליגה שלא יזמו, אבל כל קבוצה שתנסה מולנו תבקיע. לא הגיוני שאנחנו סופגים כ-ל משחק! ועד עכשיו פגשנו קבוצות דרג ב׳ או מתחת.
אי אפשר לחשוב שכל משחק ניתן גוליאדה שכשיש רק שחקן אחד בסגל שמסוגל להבקיע בכל רגע נתון. אנחנו לא באריין מינכן ששם כל שחקן התקפה או קישור מסוגל לתת גול.

כמו שכתבתי מהמשחק הראשון- לקרלו מגיעות כל המחמאות על השיפור ההתקפי, אבל הקישור ומטה פשוט מזעזע, אין שום תירוץ מתקבל על הדעת בהפסד ביתי לפאקינג אלופת מולדובה. אנשים כאן כנראה חושבים שריאל זו מכבי תל אביב ואין שום בעיה עם ״הפסד פה ושם״.

מביך, מביך, מביך.

אנשים כאן אוהדי ריאל מדריד כבר המון זמן ויודעים שכל שנה אנחנו חוטפים “הפסד היסטורי” מול קבוצת הדייגים התורנית. תקרא לה שריף, שחטאר, או אלקורקון.

אתמול פערי האיכות השתקפו באופן הכי חד משמעי שראיתי מהקבוצה בשנים האחרונות, וההפסד הגיע בגלל חוסר מזל קיצוני. מה נעשה? אין מה לעשות בימים כאלה.

אגב, מדובר בהפסד בודד, עדיין לא “פה ושם”.

ועל כן בכל פעם שיהיה עוד הפסד מביך כזה - נתעצבן ובצדק. לא עשינו כלום בחצי השעה הראשונה וגם החילופים של אנצ’לוטי פגעו במשחק שלנו משמעותית. אשכרה אפילו לא היינו מסוגלים להוציא תיקו ביתי מקבוצה ממולדובה. אוי ואבוי אם נתלהב מזה שהיינו דומיננטיים בהחזקת הכדור נגד קבוצה כזו. אלה בדיוק ‘פערי הרמות’ שצריכים להיות וזה ששיחקנו ‘לא רע’ זה לא מספיק ואוי ואבוי אם זה יספיק. ההפסד הגיע לא רק בגלל חוסר מזל אלא גם חוסר יכולת. כשהכדור מגיע ליוביץ’, להזאר, לוויניסיוס (עדיין), כשקרוס מצטרף מאחור ובועט וכן הלאה - אתה מאמין שמישהו מהם מסוגל לתת גול? אני לא. זה או בנזמה או כלום. בערבים כאלה אולי גם רודריגו. כתבתי שוב, לדעתי זה משקף יותר את מצב ההתקפה שלנו מאשר החמישיות והשישיות.

די כבר עם השקר הזה.
מבין 4 המשחקים האחרונים, מול אינטר וויאריאל לא ספגנו.

ההגנה לא 100 זה נכון, אבל מתי היא כן הייתה?

יש הפסדים ואיבודי נקודות מובנים. שנה שעברה הם היו מגיעים מתצוגות ביזיוניות, השנה אנחנו לפחות משחקים כדורגל.

ההגנה שלנו שמרה את שריף על 0.37 שערים צפויים! זה נתון מצוין להגנה. מה לעשות שלפעמים הכל הולך ולפעמים כלום לא הולך. מה אפשר לעשות מול בעיטה כזו?
אנחנו הגענו ל3.19 שערים צפויים דרך אגב.
בסוף ההבדלים בין הxg לתוצאה הן החלטות פרטניות של השחקנים (חוסר דיוק בהגנה ובהתקפה).

לשם השוואה, הנה מדדי הxg של יריבותינו משנה שעברה נגדינו:
שחטאר 3-2: 1.41
שחטאר 2-0: 1.42
מנשגלדבך 2-0: 0.87
מנשגלדבך 2-2: 1.41

אז כן, יש משחקים של ביש מזל. שריף עם פאקינג 0.37 צפוי כבשה מולינו פעמיים ואנחנו עם 3.19 רק פעם אחת.

אזור לשכוח שאנחנו עולים למשחק ללא כל שחקני ההגנה הפותחים שלנו בשנה האחרונה.

אין לי בעיה עם הטענות למשחק ההגנה יש לי המון טענות, בראש ובראשונה נושא המגנים.
מה שיש לי בעיה איתו זה עם הטענה שזה בעקבות הגישה של אנצ׳לוטי. זה פשוט לא נכון, לפחות לא במשחק הזה.

אני גם עקבי, כששיחקנו טוב תחת זידאן ולא ניצחנו (לא משנה אם באלופות או בליגה) אמרתי שאלה איבודי נקודות שאני מוכן לקבל. לא תמיד הכל הולך. אני לא רוצה לראות את הגרנאדות למיניהן עושות לנו בית ספר.

לגבי המערכים.
חלאס כבר עם האילטורים האלה בעמדות המגנים!

אני גם תומך בלתת למרכז ההגנה ליצור חיבור יחד, אבל לא בכוח. לא אם זה אומר לשחק עם נאצ׳ו בשמאל.
פדה כשהוא לא בקישור הוא פשוט מיותר, שיתנו דקות לואסקז שפשוט הרבה יותר טוב מפדה כמגן. גם נרוויח את
פדה כקשר וגם את ואסקז כמגן.

או אולי אפילו לעבור ל5 שחקני הגנה וככה נרוויח את נאצ׳ו כבלם ואולי נשחק עם אסנסיו/רודריגו בשמאל וואסקז בימין.

אבל פשוט די עם החלטורים האלה באגפי ההגנה, שה מיותר ואנחנו מאבדים על זה נקודות.

רגע של אופטימיות, אני קונה את זה שנפסיד בשלב הבתים ולא בליגה. מהבית נעלה כמקום ראשון כנראה ככה או ככה. בליגה כל נקודה חשובה. גם כדי שנגיע לרגעי האמת עם אוויר לנשימה ולא עם משחק על כל העונה כל 3 ימים.

לא יודע אם אפשר לקרוא לסיומת הרעה של השחקנים שלנו חוסר מזל. כבר כמה שנים שהקישור שלנו לא נותן מספרים ובהתקפה רק בנזמה כובש במספרים יפים (וגם מחמיץ המון). הזאר לא נותן מספרים מאז שהגיע. ויני התחיל טוב את העונה אבל נראה שמרוב תשישות החמצן לא מגיע לו למוח. אתמול הוא חירב מלא התקפות, ועדיין היה השחקן הכי מסוכן שלנו. הוא חייב לקבל מנוחה כדי להתאפס על עצמו.

עם כמה שאני אוהב את ואלוורדה צריך להודות שהוא די מוגבל התקפית מול קבוצות שמצופפות מאחורה. הוא לא הבעיה שלנו כמובן, אני רק מקווה שהוא ישפר את האספקטים ההתקפיים במשחק שלו.

לנו היו 31 בעיטות אבל רובן לא היו מדויקות ועם כל הכבוד לשוער שלהם הוא לא נתן הצלות מטורפות. חוץ מהפיצוץ לפרצוף שקיבל ממודריץ’ רוב הבעיטות הלכו לו ישר לידיים. הכדור החופשי של בנזמה למשל לא מהווה איום על השוער.
לשריף היו 4 מצבים וכבשו שלושה שערים. אחד נפסל בגלל נבדל של 10 ס"מ. שני שערים שקורטואה לא יכול לעשות כלום מולם. ועוד החמצה ב-20 ס"מ אחרי שקורטואה מסר לשחקן שלהם. איזה הבדל באיכות בין הסיומת שלהם לשלנו.

אנחנו היינו צריכים פנדל בשביל לגרד שער. זה לא חוסר מזל. ראינו בשנים האחרונות שיש לנו בעיה בסיומת.

אפילו במצבים נייחים אנחנו כבר לא מסוכנים כמו פעם. במקום ראמוס ווראן יש לנו את אלאבה שאין לו משחק ראש ואת מיליטאו שדווקא כבש פעם בנגיחות אבל במדים שלנו הוא בעיקר מחמיץ בשלומיאליות.

הפחד שלי שאחרי אתמול אמבפה יחשוב לעצמו שהוא נמצא בקבוצה שמנצחת את סיטי, למה לו לעזוב את הבית ולעבור לקבוצה שמפסידה לשריף טירספול…

1. כדי להיות הכוכב והפנים של הקבוצה. בפריז למרות שהוא הכי טוב הוא מקבל פחות סיקור ממסי ואולי גם מניימאר.
  2. כי הוא מסתכל על העתיד ולא על המצב כרגע. אם לא הוא הם לא טובים מסיטי. בשער הראשון מגיע לו רוב הקרדיט ובשני חלק. שים אותו בריאל והיא לא מפסידה לשריף ולטעמי תהיה עדיפה על פריז. בנוסף, מסי מבוגר וניימאר רק בדעיכה משנה לשנה, העתיד של הכדורגל לא נמצא אצל שניהם אחא אצלו.
  3. כי לא בודקים אחרי משחק נקודתי. מה נעשה כשפריז יעשו תיקו מול ניס ואנחנו ננצח בקלאסיקו? נשאל למה אמבפה מעדיף להיות בקבוצה ששווה לניס ולא בזו שניצחה בקלאסיקו? או שנפסיק עם ההשוואות האלה.
  4. גם אם יחליט להשאר, יש את האלאנד. גם אם האלאנד לא יגיע יש עוד שחקנים ויהיה לנו הרבה כסף בכיס (להזכירכם ה200 שהצענו עליו עדיין אצלינו)

הפסד אחד, ועוד 2-3 משחקים בפוטנציה כמו ולנסיה, אינטר, ויאריאל ואפילו מיורקה שאם הייתה פחות נאיבית הייתה שמה לנו 2-3 חתיכות. תסתכל על זה איך שאתה רוצה. מבטיח לך שאם נמשיך ככה יגיעו עוד ועוד תמוגות נפל.
כנראה שהכדורגל המשעמם של זידאן גרם לכולם לרצות פה אקשן ולא משנה לאיזה צד.