שודדים את סלביה 2-1 (מסי, שער עצמי) טר שטגן איש המשחק

יוסי, זה השם שבחרתי! (תבע אותי) אני לא מסיר שום אחריות ממנו, אני פשוט התיאשתי ממנו. המועדון לא יכול להכריח אותו לעבור ניתוח. אבל מה שהמועדון היה צריך לעשות ושנה שעברה. זה לעביר לו אולטימטום. עד שלא תעבור ניתוח לא תשחק. ובאותו זמן לחפש לו אלטרנטיבה. שבקיץ ויתרו על דה ליכט (או בלם אחר) המסר לאומטיטי היה ברור. “אתה חסין” המועדון עומד חסר אונים מולו.

אני מודה בפה מלא, שהוא עשה את הפוזות בהארכת חוזה שלו. אני היתי מאלו שגוננו עליו . מודה לחלוטין שטעיתי. הכעס הכי גדול עליו שהוא בגד באמון שלי. אבל בשלב הזה אני מרגיש שזה חסר טעם לבוא אליו בתלונות. הוא איבד את החשק שלו להיות כדורגלן. אבל מעליו אמור להיות צוות מקצועי שישים לב לזה.

אני ביקורתי מאוד כלפי פיקה. אבל סלח לי. ראמוס יכול ללמד אותו הרבה דברים על זריקת זין ו"משעמם לי באמצע קלאסיקו אז בוא נעשה עבירה מיותרת ונשאיר את הקבוצה שלי בעשרה שחקנים" באמת . שמור אותו בקבוצה אצלך. תודה.

דרך אגב זה לא שינאה לראמוס. בתור בנאדם הוא אחלה. ואני ממש מעריך אותו, (דגל ישראל וביקר אצל משפחה של שוטר מגב שנרצח, הלואי שלמסי היה את הביצים שלו) מבחינה מקצועית, הוא משפר לנו את הסיכוים לניצחון בכל קלאסיקו מולכם…

הבנת הנקרא?
מה שרשמתי שפיקה תמיד משתדל לעומת ראמוס שהרבה פעמים פשוט שם זין.

כולנו חשבנו שראקי חסין, והנה הוא מקבל פירורים בלבד העונה.
לא ממש ברור מה קורה בחדר ההלבשה.

אגב, למה אתה חושב שזה אינטרס של פיקה ומסי להשחק עד בלי די?
שני השחקנים מאוד אינטיליגנטיים. אני לא קונה את המחשבה שהם לא מבינים שעדיף להם לנוח ולהגיע רעננים למשחקים.

חשוב להזכיר, זו לא קבוצה שמשחקת משחק אחד בשבוע. אנחנו קבוצה של 3 מפעלים במקביל. שני משחקים בשבוע כמעט כל השנה. אם שחקנים ירדו לספסל לרוטציות הם עדיין ישחקו מעל 40 משחקים בעונה.

ושוב, לא עונש על משחק גרוע (פה אני מסכים איתך שזה לא יקרה), אלא רוטציות למנוחה ושיגיעו רעבים. לך ״עם״ השחקנים, ולא נגדם. תשכנע אותם שזה טוב להם.

וחוץ מזה, גם מסי וגם סוארז התבטאו באופן דומה לגבי כמות המשחקים בעונה שהיא גדולה מדי עבורם, ועל הצורך שלהם במנוחה על מנת לשמור כושר טוב לקראת סוף העונה.

אני באמת לא חושב שהם הבעיה והגורם לשחיקה. אני מאמין שזה המאמן השבלוני והמקובע.

לגבי fc messi…
עצוב לי להודות שזה נראה נכון :slightly_frowning_face:

צודק :slight_smile: עכשיו אני מקבל את מה שכתבת :slight_smile:

ראקי זה סיפור יוצא דופן, לדעתי נקבל את האמת אחרי שהוא יעזוב ויכול לדבר חופשי. אישית אני לא חושב שזה צירוף מקרים או החלטה של מאמן , אבל זה רק נראה בעוד כמה שבועות שהוא יעזוב ויוכל לדבר.

מה שהם אומרים בראיונות זה נחמד מאוד. אבל יותר חשוב מה שקורה במגרש. וזה ברור לכולם.

מסי באופן אישי, דווקא מקבל מנוחה לא מעט, אם אני לא טועה שנה שעברה הוא הרבה פעמים הוחלף. בעיה לא איתו. בעיה עם שאר השחקנים שנצמדים אליו.

יש גם בעיה מקצועית, תחזור למשחק מול אייבאר. הוא מוסר בלי הפסקה לסוארז ופעם אחת שסוארז היה מצב בלתי אפשרי אז הוא מוסר לדה יונג. מה הבעיה? תשאל למה הוא לא מוסר לגרייזמן… גם השדרן והפרשן bein sport שאלו את זה.

אתמול. סוארז 90 דקות מחרב כל התקפה אבל החילוף האוטמטי זה גריזמן . יש כאלו שחושבים שזה סתם. אני לא.

דרך אגב, אף אחד לא כתב את זה. אבל אתמול גם התפוצצה לה עוד אגדה אורבנית שאומרת שוידאל צריך לשחק במקום בוסקטס.

הפעולה הראשונה שלו היתה לעשות עבירה על קו הרחבה… ואחרי שראקי נכנס כבר לא עברנו את האמצע. אז וידאל הוא לא פיתרון לבעיה של חוסר שליטה שלנו. (הוא לא אשם וזה לא תלונה נגדו)

אולי אלנייה היה יכול לעזור בדקות הסיום. אבל הוא מצורע.

לוידאל היה תיקול נקי (הגיע לכדור לפני שנגע ברגל של השחקן) והשריקה של השופט הייתה מוטעית.
וידאל מצויין כשהוא משחק, אבל הוא לא פתרון לבעיה. הוא גם לא הגורם לה.

לא ברור למה אלניה מצורע. אולי בגלל העניין עם החולצה מספר 21, אולי מסיבות אחרות.
אישית, אוהב אותו אבל לא מת עליו. יש את סרג׳י על העמדה שלו כקשר מחליף מהלה-מאסיה, אז זה משאיר לו הרבה פחות הזדמנויות לשחק.

סמדו מצויין לטעמי במשחקים האחרונים, וצריך לקבל את המפתחות לעמדה באופן קבוע.
לא ברור לי אם וואגה הוא מחליף לגיטימי או לא.
רוברטו חזר לקישור, זו עובדה.

לדעתי ראקי מיובש כי יש עודף קשרים ומבינים שם שלפחות בקישור, המפתחות הולכים לדה-יונג וארתור.
אולי זו רק משאלת לב שלי שבעצם הבינו שראקי חזק בעבר של המועדון, אבל הוא לא חלק מהותי מהעתיד ולכן מראים לו את הדלת החוצה.
אם זה היה נכון, זה היה צריך לתפוס גם לגבי סוארז ופיקה.

ואגב, בוסי נח הרבה העונה ולא פותח כל משחק. אני לא חושב שהוא במעמד של ראקי, אבל אני סתם מנחש.
לעתים זה נראה כאילו מישהו הבין שצריך לעשות משהו עם הקישור ועכשיו עובדים על זה, אבל זה לא מסביר למה שכחו את שאר החלקים של הקבוצה…

זה לא מנע מואלורדה נגד אייבאר לשים את רוברטו בהרכב ולהכניס את סמדו רק שרוברטו נפצע. וזה אחרי שסמדו היה לו את המשחק הכי טוב שלו בברצלונה נגד סביליה.

תשים לב , שראיקטיץ במקרה הטוב נכנס כחילוף שלישי. ולפעמים אפילו לא נכנס . נגד בטיס הוא הכניס את פאטי ולא ראקיטיץ.

לא מתלונן על זה כמובן. אני חושב שזמנו של ראקי נגמר בברצלונה (שחקן טוב אבל די נגמר) אבל זה לא שיקול מקצועי בלבד מה שקורה איתו.

פיקה וסוארז הם עדיין שחקנים הרבה יותר משמעותיים ממנו. אי אפשר להשוות בינהם. לטוב ולרע.

אני חושב שפה הבעיה, הוא רואה את הילדים משחקים ומבין שכן הכל על הכתפיים שלו.

זה לא מנע מואלורדה נגד אייבאר לשים את רוברטו בהרכב ולהכניס את סמדו רק שרוברטו נפצע. וזה אחרי שסמדו היה לו את המשחק הכי טוב שלו בברצלונה נגד סביליה

גם סמדו צריך מנוחה, אתם בדיוק מתלוננים על אותו דבר בגזרת הבלמים

סמדו לא היה בספסל בגלל מנוחה… והבלמים הבעיה הגדולה שלהם לא שהם לא מקבלים מנוחה. אלא שלדעתי הם לא מספיק טובים בכושרם הנוכחי לברצלונה. בטח לא להיות הבלמים הפותחים. אולי לנגלה עם בלם יותר טוב מפיקה בכושרו הנוכחי. היה יכול להצליח יותר.

אתה באמת חושב ששחקנים בקאליבר של מסי אלבה סוארז פיקה סרגי רוברטו וראקיטיץ, תומכים במאמן רק כי הוא מוותר להם על אימונים, נותן לטוס לעניינים פרטיים, ולעשות מה שהם רוצים?
באמת באמת?
אתה חושב שאין בהם טיפה מקצוענות, אין חשיבות לתארים קבוצתיים ואישיים, לא אכפת להם איך הם נראים בטלויזיה, לא אכפת להם מה עיתונות כותבת עליהם, ולא אכפת להם מהבונוסים שהם מקבלים על הישגים? וגם לא כסף מהפרסומות שלא מגיעים כי הם משחקים גרוע?
כל מה שמעניין אותם זה להיות בטטות במיטה ולהתאמן כמה שפחות?

אני חושב שהם פשוט שבעים. משחקים במועדון אחד יותר מידי זמן. וזכו בכל תואר אפשרי. וזה התוצאה. רובם שחקנים שמתקרבים לסוף הקרירה ומתחילים בצדק מבחינתם כבר לחשוב על היום שאחרי.

דרך אגב, כל מקרה לגופו. דין מסי זה לא דין ראקיטיץ או פיקה. כל אחד סיבות אחרות אבל התוצאה היא זהה ואנחנו רואים את זה בתוצאות במגרש כמעט כל משחק.

אי אפשר להתעלם מזה. תסתכל על כמה השחקנים הצכים רצו אתמול וכמה שחקני ברצלונה רצו.
(שחקנים של ברצלונה רצו הכי פחות מכל קבוצה אחרת במפעל…)
https://twitter.com/Sport_EN/status/1187337796878524416
אלבה לדוגמה, מבין שהוא יפתח כל משחק לא משנה כמה חורים הוא ישאיר מאחור. (אתמול בהזמנות הראשונה של הצכים הוא פשוט ליוה את השחקן הצכי באדיבות עד שהוא מסר ברחבה…) וזה רק דוגמה.

נתתי לך דוגמה קטנה בעניין האימונים. תראה לי כמה מקרים אתה זוכר שמאמן ביטל אימון יום לפני משחק… אחרי המשחק מול בילבאו הוא נתן להם חופשה (שהתבטלה רק בגלל לחץ ציבורי) . באמת שאני צריך לדבר על המובן מאליו?

לא כותב את זה בשמחה או איך כתבת בפורום של מדריד שאני אוהב להשמיץ את הקבוצה שלי, אני פשוט רואה את המציאות. חושב שרוב האנשים מסכימים איתי בנושא הזה.

דרך אגב, אני לא חושב שהם עושים את זה בזדון או בכוונה רעה. פשוט זה טיבעי לחלוטין. כולנו נהיה במקום אחד יותר מידי שהבוס לא דורש מאיתנו יותר מידי. לא משנה כמה נאהב את מקום העבודה בסופו של דבר נהיה שבעים והתוצאות היו בהתאם. זה אנושי לחלוטין.

אין פלא שהשחקנים היחידים שבעלי ביקורת עצמית זה דה יונג (היחידי שרץ אתמול במשחק, שגם אם היה לו משחק רע אי אפשר להאשים אותו בזלזול וטר שטגן שבעצמו אמר שיש בעיה קשה) הם השחקנים היחידים שלא מרגישים כמובן מאליו את היותם שחקני ברצלונה.

אולי סוף סוף נפל האסימון?
https://twitter.com/MovistarFutbol/status/1187351398276587522

קודם האשמת את השחקנים שהם זורקים זין כי הם UNTOUCHABLE. ובגלל זה הם תומכים בוולוורדה.
כללת ברשימה שלך גם את מסי, את סוארז, סרג’י רוברטו .
עכשיו אתה אומר שהם שבעים ולא מתאמנים מספיק. אולי זה באמת נכון.אבל זה לא מה שרשמת קודם.
ואז לינק שמסי כואז על וולוורדה. אז הוא כן אוהב אותו או לא אוהב אותו? אתה כל פעם משנה את הגרסה שלך קצת.

שמתי לינק על מסי, זה יותר משאלת לב. כמו שכתבתי אולי האסימון יפול. זה לא עניין של אוהב או לא אוהב. ואלורדה מאמן נח למסי ולחברים שלו. ושם האינטרס.

כתבתי במפורש. הם מרגישים נח עם מאמן שלא דורש מהם ולא מצמיד להם גבולות. מאמן שהם מריגשים תחתיו, איך כתבת UNTOUCHABLE. מאמן קל שנותן להם חיים קלים, בין היתר יותר מידי חופשות והרבה פחות אימונים. פיקה רמז לזה בעצמו שהוא אמר שהוא טס לארה"ב בניגוד לרצון של ואלורדה.

אין לי ספק שהם אוהבים את ברצלונה. אבל שחקנים שבעים שמרגישים טוב עם עצמכם. באיזה שלב של הקרירה שלהם מתחילים להוריד את הרגל מהגז . ופה צריך מאמן שיחזיר את הרגל לגז.

תקרא לזה איך שאתה רוצה. שאני רואה מאמן שמפחד פחד מוות להחליף את סוארז גם במשחק כזה. אז מה סוארז לא יתמוך בו? איך תקרא לזה משהו אחר מUNTOUCHABLE? סימואנה בראיון אמר שהוא לא חושב שגריזמן יתאים לשמאל המאמן של צרפת אמר אותו דבר. אבל מה ואלורדה עושה? את אותו הדבר שהוא עשה עם קוטיניו. וזה להתנגש עם הראש בקיר ולחשוב שמשהו ישתנה הפעם. אני כבר מחכה שימכרו את גריזמן תמורת פחית קולה ואז יגידו שזה אשמתו.

אין לי בעיה עם רוב הביקורת שלך כלפי המאמן. לפעמים אתה מגזים לדעתי, אבל אני מסכים עם רוח הדברים.
יש לי בעיה עם מה שאתה כותב על השחקנים. הם מקצוענים, גם בגיל 33 אכפת להם ממה שהם עושים ואכפת להם ממה שכותבים עליהם בעיתונות ואיך האוהדים מתיחסים אליהם. אין לי ספק שהם היו מחליפים את וולוורדה במאמן טוב יותר לו היה מבטיח יותר הישגים תמורת יותר אימונים.

אני לחלוטין לא בטוח שהשחקנים תומכים בו. אם ישאלו אותם בראיון בוודאי שהם יגידו שהוא מצוין והם תומכים בו. אבל זה רק פוליטיקלי קורקט, כל שחקן בכל קבוצה לא יזרוק רפש על המאמן שלו בפומבי. מה הם חושבים בתוך תוכם אנחנו לא יודעים.

היחיד שאני יכול להאשים בחוסר מקצועיות שכזה הוא דמבלה, ויש סימנים מחשידים לגבי אומטיטי. שניהם לא בסוף הקריירה ולא אמורים היות שבעים.
פיקה, ראקיטיץ’ , אלבה, סוארז לא מראים לי שום חוסר חשק לרוץ ולהשקיע. הם לא היו עצלנים לאורך כל הקריירה ואין שום סיבה להניח שהם פתאום נהיו כאלה עכשיו. המשחק אתמול היה רע, אבל אתה מאשים את השחקנים מהסיבה הלא נכונה.

לגבי זה שבארסה רצה רק 100 ק"מ, הכי מעט בליגת האלופות.
בארסה תמיד רצה פחות מהיריבה. הכדור אצלה, שחקני בארסה מתמסרים, ושחקני היריבה רודפים אחרי הכדור. גם במשחק מול אינטר רצנו 10 קמ פחות מהם.
לא הצלחתי למצוא סטטיסטיקה של משחקי הליגה, אז לשם השוואה הלכתי למשחק טוב שלנו באלופות בשנה שעברה. במחזור הראשון נצחנו את PSV 4-0, ורצנו גם כן 100 ק"מ, 6 פחות מהיריבה. במחזור השני ניצחנו את טוטנהם בחוץ 4-2, רצנו 108 קם לעומת 117 של טוטנהם. מחזור שלישי, ניצחנו את אינטר 2-0 ורצנו 107 לעומת 110 שלהם. בשמינית, 5-1 מול ליון, רצנו 103 לעומת 105 שלהם. לא בדקתי משחקים נוספים, נראה לי שהמגמה ברורה.

בקיצור, הקילומטראז’ תמיד היה ככה. זאת רק אפיזודה חולפת שבמחזור הזה בארסה רצה הכי מעט, זה לא מוכיח כלום.

אני רק ישאל אותך שאלה קצרה. לפני שאני משיב.

בוא בעולם אלטרנטיבי , שפפ או מוריניו (או כל מאמן עם אוטריטה היה מאמן את ברצלונה) תבחר מי שאתה רוצה. היה במקום ואלורדה, ואני יקח את פיקה, אבל אפשר לשים שם כל שחקן אחר, היה רק מעיז להגיע אליו לפגישה ולבקש ממנו לא להשתתף באימון חשוב לפני משחק רישמי כי הוא צריך לטוס לארה"ב לעסקים ?(אני לא רוצה לדבר על התגובה של פפ לראיון של פיקה, לדעתי זה היה סוף הדרך שלו אצל פפ) מה אתה חושב שהיה התוצאה של אותה פגישה?
אני יתן לך רמז לתשובה. בסרט שעשו על פפ טים שיצא שנה שעברה, פיקה דיבר בו ורמז שבסוף הקדנציה של פפ , ברמיזה מאוד עדינה הוא היה בדרך לפיצוץ בין שתי הפגיורות. (יש הרבה שמועות על פיקה ושעבר חתול שחור בין שתיהם במיוחד לקראת הקלאסיקו השני של אותה עונה, אבל זה יותר שמועות)

אם אתה תבחר לענות לעצמך בכנות על השאלה ששאלתי. אתה תבין בדיוק למה אני מתכון.

אצל פפ אין דברים כאלה . הוא ההפך הגמור . אני זוכר פרשה שהוא שכר חוקרים פרטיים כדי לעקוב אחרי אותו פיקה בחיים הפרטיים כדי לוודא שהוא מנהל אורך חיים ספורטיבי. פפ הוא דוגמא קיצונית.
את מוריניו אני לא מכיר מספיק.
יש גם את רייקארד שהצליח לבנות חתיכת קבוצה, ורונלדיניו קיבל הנחות הרבה יותר גדולות ממה שפיקה מקבל.

אם בבארסה הנוכחית מותר מדי פעם להפסיד אימון, אני לא רואה בעיה ששחקן ינצל את זה כל עוד זה לא פוגע ביכולת שלו על המגרש. והבעיה בכל מקרה אצל המאמן , לא אצל השחקן.
אני יכול להעיד על עצמי. אני עובד בהייטק. יש חברות סטארטאפ שמקובל לעבוד 12 שעות ביום, ומי שעובד רק 10 מסתכלים עליו כאילו הוא לא בסדר. בחברה שלי עובדים 9 שעות, וכך גם אני. בסטנדרטים של סטארטאפ אני לא בסדר.
ככה גם אתה לא צריך לשפוט התנהגות של שחקן על פי סטנדרטים של מאמן אחר.

מה שהרגיז אותי בהודעה ההיא שלך שהאשמת את השחקנים באי ספורטיביות. שהם תומכים בוולוורדה כי הוא נותן להם חופשים, וזה בא על חשבון ההישגים. אני טוען שזה שטות.
הבעיות של בארסה הן ספורטיביות נטו. מאמן לא מספיק טוב, סגל לא מאוזן, רכישות מיותרות, קיבעון מחשבתי. לא עצלנות של השחקנים.

אני אוהב את רייקארד לדעתי עד היום הוא לא קיבל מספיק קרדיט על התקופה שלו אצלנו. אבל אתה זוכר איך המנדט שלו הסתיים בברצלונה ? בדיוק בגלל זה. והוא היה איש נהדר. מאמן פי עשר יותר טוב מהנוכחי.

ואם אתה רוצה לתמוך בעמדה שלך לדעתי להביא את רונאלדיניו בתור דוגמה זה רק מזיק לך. רונאלדיניו הוא הדוגמה הכי טובה לשחקן שהסיבה שהוא לא השחקן הטוב בהיסטוריה (ולמי שעוקב אחריו גם אחד שדי בצרות כלכליות) זה בין היתר כל ההנחות שהוא קיבל מהסביבה שלו. (דרך אגב , זה הטרגדיה של רוני, היה לו את הכל בשביל להיות הטוב ביותר. חוץ ממשמעת עצמית)

השנה הנוכחית מזכירה לי בדיוק את השנה האחרונה של רייקארד. רק שאז ריאל היתה קבוצה תחרותית. (דרך אגב אני מאמין שבסוף ריאל תתעורר סוף סוף והם יזכו באליפות, סתם הרגשה)

אני טוען ואני חושב שסיפקתי לזה מספיק הוכחות. שהשחקנים הכבדים של ברצלונה , נוח להם עם המאמן. התרגלו אליו, מקבלים ממנו הנחות, הוא לא מספיק חזק בשביל לשמור על קשיחות מולם, הוא לא מעיז לגעת בסטטוס שלהם. (אפשר להתוכח על זה?, כמו שתתוכח איתי שכדור הארץ לא עגול) ולכן הם שנה שעברה והשנה יצאו בפה אחד והגנו עליו.

שוב אתה מייחס לזה כאילו אני חושב שזה בזדון או כונות רעות. כתבתי במפורש ההפך. זה אנושי וטיבעי. ביום שאלבה וסוארז ופיקה (ועוד כמה…) יתחלו להזיע בקשר למקום עבודה הנוכחי שלהם. אתה תראה שהם פחות ירוצו להגן עליו בתקשורת.

דרך אגב אני מניח שלא תשמע את ראקיטיץ הנוכחי יוצא בחירוף נפש להגן על ואלורדה (בניגוד לראיון שהוא עשה אחרי הבושה באנפילד) מעניין מה הסיבה…