שודדים את סלביה 2-1 (מסי, שער עצמי) טר שטגן איש המשחק

אומטיטי פצוע וסרגי רוברטו פצועים. אלניה מצורע וקרלס פרס בחוץ, עוד שתי שחקנים ינופו לפני השריקה.

2 לייקים

אין הפתעות בהרכב.

2 לייקים

לא צריך הפתעות, צריך ניצחון.
אם אפשר לשלב את דמבלה ופאטי במחצית השנייה זה בכלל יהיה משמח :call_me_hand:

לייק 1

זה השידור הראשון בעברית שאני רואה מזה שנתיים.
אני ממש מתקשה להחליט מה יותר כואב לאוזניים, אייל שני מפרשן אוכל או אלי גוטמן מפרשן כדורגל

לייק 1

המחצית הזאת מראה את ברצלונה של ואלורדה בצורה מושלמת. מבקיעים שער בהברקה או טעות של יריבה. וטר שטגן מציל לנו את התחת פעם אחר פעם.

מצד שני סוארז, אומנם יבקיע שער מחצי מגרש במחצית הישנה וינצח לנו את המשחק. אבל מחצית שלמה שהוא מחרב כל התקפה שהוא מעורב בה. אני חושב שזה אחת המחציות היותר הרסניות שלו.

טיפיקל ברצלונה.

לייק 1

סוארז מסרב על בסיס אידיאולוגי להבקיע גול שהוא לא ממספרת, מחצי מגרש או מזווית בלתי אפשרית.

וואו איזה תחת יש לואלוורדה. תחת גלקטי.

דה יונג וטר שטנגן נהדרים כרגיל אבל ככלל, מביך למדי :flushed:
הזוי שאנחנו גונבים ניצחונות מסלאביה פראג, עם כל הכבוד לסלאביה פראג.

לייק 1

גם את התחת אתם רוצים לקחת מאיתנו ? מה יהיה ?

3 לייקים

משחק מחריד, מזעזע, נוראי- כמו רוב המשחקים שלנו השנה בחוץ. הקבוצה חסרת אנרגיה בקטע אחר ועל זה אחראי רק ואלוורדה, אפשר לבקר אותו מ- DAY ONE אבל מה שקורה לקבוצה מאז אנפילד מהבחינה המנטלית הוא פשוט בלתי נסבל.

חייבים דמות חדשה על הקווים אבל אני לא רואה את זה קורה עד סוף השנה.

אגב לא מסכים בכלל שדה יונג היה מצוין, בניגוד למשחק הקודם היום הוא היה סתמי למדי. פרט לטר שטגן אף אחד לא ראוי למילה טובה.

4 לייקים

מסכים עם כל מה שאמר אסף, חילוקי הדעות היחידים שלי איתו זה ההנחה שזה מאנפילד. זה ברצלונה כבר כמה שנים. אנפילד כמו רומא הבלון פשוט מתפוצץ.

דרך אגב, דורטמונד מפסידה . ואחרי כל החרא. אנחנו בעמדה מצוינת לעלות מהבית הזה. לך תסביר את זה.

ראוים למילה טובה חוץ מטר שטאגן - לנגלה וסמדו+אלבה על המחצית ראשונה.

היינו צריכים לגמור את זה מזמן, מסי וסוארז היו חייבים להכניס את השלישי ולחסוך לי עצבים.
פיקה ובוסקטס במשחק לא טוב, גם סמדו במחצית השניה.
גריזמן לא עשה כלום. חילוץ כדור חשוב ברחבה, קצת הציק לקשרים של סלאביה וזהו.
דה יונג לא היה מעולה, אבל היה בסדר. הוא הרגיל אותנו לסטנדרטים גבוהים.

בצד החיובי, המבקיע המצטיין שלנו מהשנים האחרונות באלופות חוץ ממסי, שער עצמי, מתחיל לחזור לכושר הבקעה.

2 לייקים

בנוגע לואלוורדה כבר הסברתי את דעתי כמה פעמים- בהנתן התנאים שהיו לו אני חושב שהעונה הראשונה כן הייתה מוצלחת ביחס לציפיות, והכדורגל לא היה מבריק אני מסכים אבל אז היו בסגל את פאוליניו וגומש ולא ארתור ודה יונג, ובנוסף ניימאר עזב ובלי קשר למכה המורלית מבחינה מקצועית בלי דמבלה המחליף חצי עונה היינו צריכים לשחק עם פאקינג דאולפואו בהתקפה. הקבוצה שיחקה לא מבריק אבל כן הרגשתי רוח קבוצתית ומוטיבציה.

העונה השנייה הלכה קל מדי בליגה והתחושה הייתה שבצמפיונס נדע להעלות הילוך, אבל אני מסכים שהכדורגל היה מאכזב וראוי לביקורת ללא קשר למשחק באנפילד.

ואז הגיע המשחק באנפילד, מאז אותו משחק זה לא שהכדורגל לא מבריק או משעמם, פשוט אין קבוצה- כחלמשחק חוץ הוא פשוט סבל ונראה כמו אונס לא משנה מי היריב.

זה לא היה המצב בעונה הראשונה וגם לא בחלקים מהעונה השנייה- הקבוצה עכשיו נמצאת במצב שהשינוי אווירה על הקווים בין אם אתה תומך או מקורב של ואלוורדה באופן כללי הוא הכרחי.

4 לייקים

מה יש להוסיף, אחרי שנצרבנו בעיניים פעם ועוד פעם. אני משווע להיפגש עם קבוצה מדרגת איכות גבוהה בשלב מוקדם על מנת שהחורים הפעורים בכל פיקסל במגרש יכריעו את הכף לחובת המאמן.

אגב
מסי במשחק מינוס פושר שלו, מראה לנו אפקטיביות שכנראה תיהיה בו גם בגיל 60.

אגב 2
גריזמן כמשל.

לייק 1

כמובן, היה משחק מזעזע.
אני לא רוצה להתעכב על המאמן וההכנה. הביזיון נמשך ונראה מה יגאל אותנו מהכאב הזה בעיניים שעובר עלינו כל עוד הנמלה על הקווים.

נקודות שכן רציתי להתעכב עליהן,

מתי זמן טודיבו?
זה לא שאני מצפה ממנו לגדולות ונצורות. הוא עלול להצליח ועלול להיות כישלון. כך או אחרת, חייבים לתת לו דקות ולהכניס אותו לעניינים. את אומטיטי* צריך להעביר לפריזר עד שימכר תמורת בזוקה או משהו כזה. בכל מקרה, אנחנו עדיין צריכים בלם שלישי. זו תהיה טעות קשה לתת לו לשחק רק כשכבר חסר לנו בלם שני.
וחוץ מזה, ההגנה שלנו כל כך מזעזעת, שמה זה משנה אם יהיה שם טודיבו במקום אחד משני הליצנים? (דווקא מלנגלה אני פחות מבואס) מה כבר יכול להשתבש? מה? קבוצות כמו סלביה פראג יפתחו לנו את התחת? זה קורה כבר עכשיו. אין צורך להזהר מזה ע״י ״ייצוב ההגנה״ בראשות פיקה.

בהתקפה אני רוצה לראות את מסי ואת סוארז נחים לסירוגין, כשפאטי ודמבלה נכנסים לעניינים על חשבונם.
ברצינות. לא מבין למה שני החטייארים האלה צריכים לשחק כל משחק ולהשחק. תנו לי אותם רעננים ומלאי אנרגיות. מסי כבר משחק שלישי או רביעי ברצף נראה כבוי ולא חד. מאבד כדורים בצרורות. לא מצליח לדרבל יותר מדי פעמים. מחמיץ מצבים שפעם היו ברשת בקלות. יותר מדי כבד על הכתפיים של הפרעוש… תנו לו לראות את הילדים משחקים ומסתדרים בלעדיו. זה יכניס בו אמונה ויעצים אותו כשהוא ידע שלא כל הקבוצה על הכתפיים שלו.

בכלל, בליגה הראינו שאפשר להסתדר גם עם מחליפים בהתקפה כשמסי, סוארז ודמבלה היו פצועים. אפשר לעשות רוטציות יותר אגרסיביות עם מסי וסוארז כי הם לא צריכים את הזמן ״להתחבר״ לקבוצה. לשחק הם יודעים. זה המחליפים שצריכים את הזמן. יש לנו סגל בן-זונה השנה. המון שחקנים מעולים. למה לייבש ככה? למה לשחוק? תתפרע מר וואלוורדה. תשתמש במה שיש לך. ״תשחק״. על אמת.

*אומטיטי:
משה, אני לא מסכים איתך שזו רק אשמת המועדון (יוסי או יוסף, מה שבא לך :stuck_out_tongue_winking_eye:). המועדון לא יכול להכריח אדם להסכים לניתוח. יש מצב שזה גם מעוגן בחוזה. אני באופן אישי לא הייתי עושה את הניתוח, אבל אני אדם פרטי והמקצוענות שלי לא נמדדת בברכיים. הסירוב של הצרפתי לעבור את הניתוח היא לחלוטין בעיה שהוא מציב ומעלה. המועדון צריך להפטר ממנו, כן. וכמה שיותר מהר.

2 לייקים

אני מסכים מאוד עם מה שכתבת בנוגע לרוטציות.

איכשהו, עברתי קצת את סף הכעס לגבי איך שהקבוצה מנוהלת ונראית במגרש והגעתי בחזרה לצד החיובי.
כלומר, אני מיואש לחלוטין מהקבוצה תחת הנסיבות הנוכחיות, אבל זה שחרר אותי א’ לראות את האספקטים הקומיים יותר וב’ את הדברים הטובים שכן יש בה לקראת הקבוצה החדשה שאני מקווה שתהיה תחת מאמן חדש או לפחות פוסט ברטומאו.

בשלב הנוכחי, כשאין לי יותר מידי ציפיות ואני אפילו קצת מקווה שלא ניקח אליפות שקר, כל מה שאני רוצה זה לראות את ארתור, דה-יונג, דמבלה, פאטי וטודיבו משחקים כמה שיותר. הם יכולים להיות אחלה בסיס פוטנציאלי לקבוצה החדשה. אוסיף לרשימה גם את פוץ ואת מוריבה.

אגב, בעוד שאין לי שום ספק שפיקה ראוי לביקורת שמופנית כלפיו, גם הבלם ‘הטוב יותר’ כרגע, לנגלה, הוא לא משהו בכלל. הוא הוא יכול להיות בלם משלים טוב עם עוד בלם וורלד קלאס לידו, אבל אין לו את זה, וכרגע לפחות הוא לא הרבה יותר טוב מפיקה לדעתי.

2 לייקים

אין לי שום תלונה לשום שחקן. בעיניי כולם שיחקו נהדר, לא פחות.
כמובן “נהדר” במסגרת הכלים שהפח על הקוים נתן להם.

אתה לא יכול לייצור מנוע 3000 סמ"ק טורבו ולצפות ממנו לתת לך 500 כ"ס כאשר אין תזמון בין ההזרקה להתסתה, שאין יניקת אויר טובה ובכלל אין חיבור לתמסורת הילוכים.

כך שלוורד יש מנוע (סגל) אדיר, אבל אין התאמות שהוא כמכונאי (מאמן) אמור להתאים ולחבר.

בכלל ההרגשה שלי שוורד הוא סוג של שחקן גולף שנתנו לו פירארי ומצפים ממנו לנצח את שומאכר בשיאו.

הכשל הוא בבחירת המכונאי בראש ובראשונה, וממשיך עם היומרה של המכונאי שהוא “יודע מה הוא עושה” במקום לשים מפתחות ולחזור לשחק גולף.

מיואש!

לייק 1

אם להיות הוגנים, הקבוצה לא מאורגנת כמו שצריך. קל ליפול על שני הבלמים שנותנים את התחת שלהם כל משחק ביחד עם טר-שטגן לחפות על חוסר היעילות הקבוצתית. אבל הבעיה העיקרית היא שאין לנו משחק לחץ מסודר ואין לנו משחק הגנה (כקבוצה) מסודר. פעם היינו ״מתבנקרים״ בבונקר המודרני. כלומר, מחזיקים בכדור בלי סוף ולא מאפשרים ליריבה לתקוף (קצת קשה לעשות את זה כשאין לך את הכדור :stuck_out_tongue:). היום זה לא המצב. אנחנו לא מדוייקים במסירות ולא מספיק טובים בדריבל. וכשמאבדים את הכדור כל הקבוצה הופכת לאנדרלומוסיה של חוסר הבנה מי צריך לעשות מה.

אחרי הדיסקליימר הזה, פיקה ולנגלה שניהם לא מאוד טובים ולא מאוד גרועים העונה.
אני יותר מבואס מפיקה מכיון שאני יודע איזה בלם אדיר הוא. עצוב לי לראות אותו מבולבל ומרחיק כדורים בצורה כל כך מגושמת ולא יעילה.

מלנגלה לא היו לי ציפיות. אשר על כן, הוא בקלות מצליח לעמוד בהן :laughing:

עדיין, חייבים רוטציות בהגנה. אסור לנו להשאר רק עם שני בלמים עד לצהוב החמישי הבא של פיקה ( או האדום הבא של לנגלה. מה שבא לכם להשתמש בו בתור תסריט אימים).

לייק 1

אני חושב שלפני הכל אתם ממש זקוקים לבלם…
לא נעים לי ללכלך על פיקה כי ברור שאני לא אובייקטיבי לגביו, אבל בכל זאת, הוא פשוט בלם חלש מאוד כרגע ולראות את החורים שהוא משאיר ואת ההסתבכות שלו מול שחקנים מאוד מוגבלים היה די מביך. לעומת ראמוס שבמשחקים כאלו עושה טעויות כי הוא פשוט שם זין דווקא נראה שפיקה כן משתדל.

אני באמת משועשע שחושבים שפיקה סוארז ועוד, החברים לכת הסודית שנקראת “מסי fcb” משחקים כל הזמן רק בגלל ואלורדה.

צריך להכיר באמת, יש מאפיה של שחקנים בברצלונה שאי אפשר לגעת בהם והם ישחקו תמיד וללא הפסקה. ואלורדה מטבעו הוא יס מאן. ולכן השחקנים כל כך עומדים מאחוריו. אין שום צירוף מקרים בזה , מסי אלבה סוארז פיקה סרגי רוברטו וראקיטיץ (בזמנו, היום נראה לי הוא מרגיש נבגד) הם מגדולי הסנגורים של ואלורדה. השחקנים שרשמתי למעלה, יודעים :

א. הם היו buit in להרכב לא משנה היכולת שלהם.
ב. ואלורדה לא יעניש אותם או ינזוף בהם על שום דבר.
ג. יכולים להסריח את הדשא 90 דקות ולא לראות ספסל (סוארז אני מדבר בין היתר עליך)
ד. ישחרר אותם לחופשות ארוכות ולא יקשה עליהם באימונים, ושאחד מהם ירצה לטוס באמצע השבוע לארה"ב בשביל טניס הוא יסתכל לכיון השני.

אז למה השחקנים הכבדים בחדר הלבשה של ברצלונה ירצו מאמן אחר?

סיפור שקראתי השבוע, בד"כ (האמת אני חושב תמיד) יש אימון יום לפני משחק. נגד סלביה לא היה. עוד סיבה למה השחקנים אוהבים את המאמן הזה… לא דורש מהם כלום ולא מעמיד שום רף מולם. ואחרי זה מתפלאים למה גומרים כל משחק עם פצוע אחר.

גם מי שלא חושב שהמאמן אשם בהכל (ואני לא חושב שהוא אשם בהכל) צריך להכיר בזה, חייבים מאמן חדש. אבל לא סתם מאמן אלא מאמן קשוח שיבוא וישחט כמה פרות מאוד מפונקות וקדושות.

3 לייקים