גביע המלך: עוד תואר הלך לאיבוד. בושה וכלימה - מפסידים 2:1 לאלקויאנו בהארכה (מיליטאו)

image

זמן גביע: פוגשים את אלקויאנו | בעת משבר, אחרי הדחה מהסופרקופה ותקופה גרועה בליגה - ריאל מדריד תתארח הערב במסגרת שלב 32 האחרונות בגביע אצל אלקויאנו מהליגה השלישית, אותה פגשה גבר ב-2012-13 והדיחה אותה עם ניצחון כפול 1:4 בחוץ ו-0:3 בבית. בנזמה, אגב, הבקיע צמד. ריאל תשחק בהרכב רוטציוני כמובן כשקרבחאל הפצוע היה מקבלים מנוחה בין כה. סביר שגם הזאר לא ישחק ומעבר לכך זו תהיה ההזדמנות של מרסלו לתקן את מאזן האימים שלו. בתקשורת מדברים על כך שאולי אפילו אנדרי לונין שחתם לפני למעלה מ-900 ימים אך טרם שיחק - יערוך בכורה רשמית והיסטורית. מיותר לציין כי זה התואר היחיד שחסר לזידאן, כשהפאשלות הגיעו אגב דווקא בברנבאו (“זידאן, ניסיון רביעי בגביע: הטורניר הארור שלו והתואר היחיד שעומד בפניו”). ויקטור צ’וסט ואנטוניו בלאנקו הם הצעירים שנכללו בסגל . מודריץ’ מקבל ורפאל ואראן קיבלו מנוחה, גם הקפטן ראמוס בחוץ. מרטין אודגור לא זומן משום מה על אף שלא נטען על פציעה כלשהי. פדה ואלוורדה “המבוזבז הגדול ביותר” של הזמן האחרון, כך לפי הגדרת התקשורת, יפתח במרכז השדה. גם מריאנו ישחק. בקיצור “הגביע פותח דלת והזדמנות לשכוח עבור זידאן, הזמן של האחרים”, כפי שהגדירו ב-AS.

זידאן קיים את מסיבת העיתונאים וכמובן נשאל על הרבה “מסביב” כמו דויד אלאבה, קיליאן אמבפה ואחרים וגם פרגן ללוקה יוביץ’ ואמר שהתחרות בריאל מדריד קשה והוא שמח על הצמד שלו [מסיבת העיתונאים המלאה - בפייסבוק שלנו]. בקשר למשחק, זידאן אמר: “אני לא יודע למה יש לנו רצף רע בגביע המלך. צריך להיות מוכן כי אין קבוצות קלות ומדובר במשחק בודד. אנחנו תמיד רוצים לנצח ולזכות בתארים גם אם לא תמיד זה קורה”. על ההרכב: “אני אבחר 11 כמו תמיד, כולם מוכנים”.

על הזאר: “התהליך שלו ארוך וכבד. אני לא מטיל בו ספק ולו לרגע. הוא מוכן לסבול ויודע שהוא צריך לקבל ביקורת. הוא מתאמן היטב ויישאר אותו שחקן. בקרוב נראה אותו”. האם הוא עייף מהביקורות: “בין אם כן ובין אם לאו - זה יימשך. אבל לא רק מי שמנצח הוא טוב. יש הרבה דברים מאחורי הקבוצה - לא רק המאמן. ביקורת לא תשנה את עבודתי, זה כבר קרה לנו בעבר. ריאל תמיד מגיבה וננסה לעשות זאת שוב”.

הרכב משוער: אנדרי לונין| אלברו אודריוסולה, אדר מיליטאו, נאצ’ו, מרסלו| קאסמירו, פדה ואלוורדה, איסקו| מרקו אסנסיו, אדן הזאר ומריאנו דיאס

ובהקשר זה: חוסה רודריגס נזכר באלקויאנו| זוכרים אותו? חוסה רודריגס ייצפה במשחק הגביע מחר בין אלקויאנו לריאל. הקשר, כיום במכבי חיפה, לא ישכח לעולם איך בגיל 17 נכלל בסגל הקבוצה הראשונה למשחק הגביע ב-2012/13. “זה שינה את חיי, אחד מהרגעים הטובים בקריירה שלי. אייטור קראנקה היה איתי בקבוצות הצעירות, התאמנתי פה ושם עם הבוגרים. יום לפני המשחק הוא אמר לי ‘תתכונן - אתה הולך לשחק’. כשנכללתי בסגל, התקשרתי למשפחה שלי. מוריניו? זו הרגשה מיוחדת”.

הילד עלה מהספסל בדקה ה-46 ובדקה ה-67 בעט בסיבוב לרשת. “הגעתי למגרש ולא האמנתי שאשחק, חשבתי שאולי חמש דקות. אני זוכר שזה לא היה רק השער אלא תחושה נהדרת באופן כללי”. הוא שיחק בהמשך גם דקה אחת בדרבי, שלושה ימים לאחר מכן 18 דקות נגד אייאקס וגם פתח בגומלין. ככה חוגגים יום הולדת 18. “שמרתי הכל מהבכורה שלי. שמתי הכל בשקית. כולם מחאו לי כאפיים כשהגעתי לחדר ההלבשה. אתה בבועה כצעיר, אתה לא מבין את הזכות שנפלה בחלקך. שיחקתי עם בנזמה וכריסטיאנו שהם האלילים של הילדים שלי. אבל זו התחושה הכי מיוחדת שמוריניו הבחין בך. למחרת הכירו אותי בכל ספרד”.
הוא סיפר שמוריניו שוחח איתו לפני המשחק בין טוטנהאם ומכבי חיפה - “הוא התעניין אם הכל בסדר אצלי בחיי האישיים ואמר לי שבמשחק אין לנו סיכוי”. על הקריירה: "ברור שלא עמדתי בציפיות, החלפתי סוכנים וטעיתי אבל יש לי עוד הרבה זמן בכדורגל, אולי עשר שנים.

אלקויאנו סיימה אשתקד במקום הראשון בליגה הרביעית עם הפסד בודד ב-28 מחזורים והעפילה לליגה השלישית שם תפסה את המקום השלישי. במאזנה ארבעה ניצחונות, ארבע תוצאות תיקו ושני הפסדים. אחרי פתיחת עונה לא טובה חלה התעוררות עם שלושה ניצחונות רצופים, רצף שנקטע עם ה-0:0 נגד הרקולס לפני שלושה ימים. בדרך למפגש היוקרתי נגדנו היא גברה על לארדו מהליגה השלישית 1:4 וגם הדהימה את הואסקה עם שערים של החלוץ מוראד אל גזואני והקשר חורחה מולטו שעלה מהספסל וכבש חמש דקות לסיום.

image

אז הפעם לזידאן אין ברירה והנה זמן רוטציות - הנה ההרכב של ריאל לקראת המשחק נגד אלקויאנו ב-22:00 (שידור ישיר בספורט3). אנדרי לונין עורך בכורה רשמית בשעה טובה, כמעט 950 ימים לאחר שנרכש. ויקטור צ’וסט, שחקן Juvenil A פותח כבלם לצד אדר מיליטאו שלא שיחק מאז אוקטובר (ה-1:4 על הואסקה). אלברו אודריוסולה רשם הופעה אחת בלבד - ב-0:1 על ויאדוליד בחודש ספטמבר. התגעגעתם למרסלו? הוא שוב בהרכב. אמצע קאסמירו, פדה ואיסקו שיוצא מהפריזר - לא פתח מאז ה-4:1 החלש במאסטייה. בחוד ההתקפה מריאנו ובכנפיים ויניסיוס ולוקאס (בפעם המי יודע כמה). האללה מדריד.

ההרכב המלא: אנדריי לונין| אלברו אודריוסולה, ויקטור צ’וסט, אדר מיליטאו, מרסלו| קאסמירו, פדה ואלוורדה, איסקו| לוקאס ואסקס, ויניסיוס ג’וניור ומריאנו דיאס

פעם היינו אומרים על משחקי הגביע ששם אפשר לשחק כדורגל יפה. אני זוכר את השער הפסיכי של נאצ’ו נגד קולטורל בעונה הגדולה ההיא כשזידאן, חאמס ומוראטה תפסו את הראש. ההרכב הזה מתבקש ושיהיה בהצלחה לילדים אבל יש מצב שנעוף :slight_smile:

מי שחושב שהמצב שלנו טוב משל בארסה טועה בהחלט.
אנחנו הולכים לשנים קשות מאוד כי לא ידעו להיפרד מ״דור הזהב״ בזמן. אנחנו בדרך הבטוחה להפוך למילאן/יונייטד/אימפריה שנפלה מנכסיה.
זידאן בלי התחת זה לא מאמן שצריך לאמן בליגה בכירה.

אחרי שפוצ’טינו חתם בפ.ס.ז’ אין מאמן פנוי ברמה גבוהה שאפשר להביא.

עוד אבן ציון בדרך של תחילת המהפך, מקווה שביחד עם חוסר התארים בליגה וגם בליגת האלופות זה יביא לשינוי משמעותי לקבוצה החולה הזאת. הריקבון מגיע מהמאמן המטומטם שאחראי מאוד גדול לאיך אנחנו נראים, גם עם עונה בלי תארים לא רואה את פרז מפטר אותו, לכן מקווה מאוד שיימאס לו ויתפטר לבד.

אם לא הייתה קורונה והיה קהל בברנבאו (ויותר כסף בקופה) אז 99% שזידאן היה מפוטר.
במצב הכלכלי של המועדון בעידן הקורונה, לשלם לזידאן פיצויי פיטורין יכול להיות מעמסה גדולה מידי על התקציב.

הטעות הגדולה כמובן הייתה להחזיר את זידאן ולתת לו מלא צעירים, כשהוא לא יודע איך לפתח שחקנים.

זידאן כל הזמן מדבר על כמה הוא והשחקנים ״סובלים״. הוא חוזר על המילה הזו שוב ושוב בכל מיני הקשרים. מעניין מתי הוא יבין כמה סבל הוא והקבוצה גורמים לנו האוהדים השנה.

האם הדחה בגביע לקבוצה מליגה שלישית זה עד כדי כך קיצוני? אני אומר שלא, תשאלו את אתלטיקו מדריד. אפילו באיירן הודחה בשבוע שעבר ע״י קבוצה מליגת המשנה. אז מה ההבדל בנינו לבין הקבוצות הנ״ל? ההפסדים של באיירן ושל אטלתיקו לא מלמדות דבר על העונה שלהן. אצלנו מנגד זה רק העצים והדגיש את הבעיות שעולות כאן בפורום לא מעט פעמים.

אני חושב שבשעת לילה מאוחרת זאת עליתי על הקטע הכי עצוב מבחינתי … כבר לא אכפת לי. רק עכשיו שעות אחרי אני נכנס לפורום לראות את התגובות( המעטות ובצדק). צפיתי במשחק בחוסר חשק ובחצי עין. לא התרעמתי על הכדורגל ולא קיללתי את השחקנים, התרגלתי. כשחטפנו את ה2-1 פשוט כיביתי את הטלוויזיה ברוגע והלכתי להכין קפה. את תוצאת המשחק בדקתי רק חצי שעה אחרי וידעתי בוודאות שלא חזרנו מזה.

אני אוהד ריאל מדריד כבר מעל 20 שנה רואה כל משחק ומשחק. חוויתי תקופות נוראיות ותקופות חלומיות אבל באף אחת מהן לא הייתי אפטי כל כך לקבוצה. ההרגשה היא שלא אכפת להם אז למה שיהיה אכפת לי.

מה שהכי מעצבן,זה שכולנו יודעים בתוך הלב שעכשיו יהיה איזה רצף נצחונות נחמד אחרי כל מיני שיחות מוטיבציה של ראמוס עם השחקנים,בלי הגביע אולי אפילו ניתן פייט על האליפות ואולי נגיע לרבע גמר הצמפיונס,וזה הדבר הכי רע שיכול לקרות לנו,עוד עונת שקר שתביא ל 0 שינויים הכרחיים בקיץ.
אם עד עכשיו ניסיתי לשכנע את עצמי שעם סגל יותר נוצץ ומאוזן זידאן יכול להחזיר אותנו לגדולות,היום הבנתי סופית שזהו,הוא מיצה את עצמו בתור מאמן במועדון הזה,בחיים לא אשכח את הקדנציה הראשונה שהייתה פשוט חלומית ותמיד יקבל קרדיט על זה,אבל די,מהסגל הזה הוא לא מסוגל כבר להוציא יותר מכמה משחקים טובים בעונה ואני לא מאמין ביכולת שלו לבנות קבוצה חדשה,כל רכש שמגיע לפה פשוט נזרק לפח,הגיע הזמן להיפרד.

שפל חדש וגם: שעת נעילה? (לא ראיתי מילה מהסדרה הזו אבל שמעתי עליה המון)| קודם כל התמונה הזו כואבת, זידאן שפוף, אבוד, עצוב לי לראות אותו ככה. לא דיבר עם השחקנים בכלל בתדרוך להארכה ובמהלכה. האיש שהביא אותנו לפסגות כל כך גדולות, זה מרגיש כמו הסוף. הגיע חמק מאיתנו תמיד וגם ממנו כשחקן עם הפסדים בגמר כשחקן ב-2002 וב-2004, טרגדיות ספורטיביות, אבל זה נראה אחרת, זה נראה כמו הסוף. ביום בו רונאלדו הופך לגדול המבקיעים אי פעם וזוכה בתואר עם יובה. ההבדל תהומי בין שתי הקדנציות. אז זידאן לא ויתר על רונאלדו כמובן אבל הוא הביא אותנו למצב הזה. אני לא מצליח להבין למה הוא חזר - עם כל הכבוד לאליפות, הרי הוא הבטיח “Vamos A Cambiar Cosas” ולא עשה זאת, שחקנים שגמרו את הסוס לפני שלוש שנים…

צריך לחזור על הדברים שוב כדי לעכל (מעבר לזה שאני במשמרת בוקר בספורט1 מ-5 וחצי בבוקר וכועס שהם עוד העזו להגיע להארכה בשביל להפסיד, כאב לכם לעוף ב-90 דקות?) - הודחנו על ידי קבוצה מליגה שלישית (אלקורקון, זוכרים?) כשהיא בעשרה שחקנים ועל כר הדשא היו כבר אדן הזאר (המושיע!), טוני קרוס, מרקו אסנסיו (הגיע למצב וחצי, מאוד חבל), קארים בנזמה. גם ההרכב שעלה היה צריך להיות מספיק טוב אבל איסקו מכדרר בלי תכלית, מרסלו לא חד, לאודריוסולה ומריאנו ממש לא התגעגעתי. לא לחצנו מספיק כדי לכבוש שער נוסף, היינו זחוחים. אני לא אאשים את לונין ואת שחקני השוליה. הלוואי ולא היה אכפת לי, אכפת לי. מחכים לפברואר…

הוא לא מתפקד. זאת צריכה להיות העילה המרכזית להיפרד ממנו. איך אפשר לא לתת הוראות לשחקנים לפני הארכה? אפילו סתם שיחת עידוד. יש עוד דיווח לפיו זידאן לא דיבר עם חלק מהשחקנים במשך חודשים. הזוי מה שקורה פה. סימפטומים של קבוצה חולה ומפורקת.

צריך לבדוק האם היה תקדים ספורטיבי בו ראוי ונכון להעיף 20/26 שחקני סגל בקיץ אחד.

-קורטואה
-קרבאחל
-ראמוס (לא מקצועית)
-קאסמירו
-מודריץ (גם מקצועית)
-וואלורדה

כל השאר, הביתה.
זה המצב כיום.

לא נסחפת קצת?
מה לא טוב בשחקנים כגון מילטאו? ואסקס ואסנסיו כמחליפים? ומה עם בנזמה? אני אחד ממבקריו הגדולים מאז ומעולם, אבל הוא לא הבעיה בקבוצה החולה שלנו. כנ״ל לגביי ואראן, אם הייתה לו תחרות בריאה מידי פעם כשהוא מפשל אין לי שום ספק שהיינו רואים אותו בפורמה טובה יותר.

לפניי שמבצעים חריש עמוק בסגל כמו שאתה טוען שצריך, הגיע הזמן להסתכל על הבעיות הברורות יותר כגון ניהול משחק, ניהול הסגל, חלוקת הדקות, קידום שחקנים ועוד. בקיצור אם כבר מישהו עף אז הראשון הוא זידאן. למזלו המאמנים הפנויים בשוק אינם בעלי שם נוצץ מספיק עבור ריאל.

הזכירו כאן את השימוש התדיר במילה “סבל” (sufrir) - אין דרך יותר טובה לתאר את המצב שלנו. במקום פשוט לשחק כדורגל ולהנות, השחקנים צריכים להקיז דם כל שלושה ימים. פעם היינו קמים ביום של משחק עם פרפרים בבטן, עכשיו אנחנו בבאסה מהבוקר לקראת מה שיקרה בערב.

ברור שהמצב חארבנה ושלזידאן יש חלק גדול בזה. אין ספק גם שזה היה ההפסד הכי מביש בתקופתו. אבל זעקות השבר כאן כמובן מוגזמות. עוד רגע מוכרים את הברנבאו ותולים את זידאן בסיבלס. הרי אף אחד כאן לא מופתע מההפסד אתמול, אז לא ברור מאיפה כל האימפולסיביות הזאת. צריך כאן חריש עמוק. זה לא יקרה בקיץ אחד ואם נאהב את זה או לא, זידאן הוא הדמות הכי טובה לעמוד בראש המערכת המורכבת הזאת בלי קשר להימצאות אלטרנטיבות אחרות.

דבר אחד חיובי משני ההפסדים האחרונים: יש לנו שקר אחד פחות לספר לעצמנו - שקר “התארים הקטנים”. נצחונות על קבוצות קיקיוניות, טורנירים של 2 משחקים, הנפות גביע שמנפחות את האתוס אבל בדיעבד יוצרות יותר נזק מתועלת.

אז מה לגבי ההמשך? הקיץ הכי גורלי שאני זוכר בתור אוהד לפנינו. או שזידאן ישנה גישה, ישחרר מהקיבעון ויכנס למוד של בנייה מחדש (ושפלורנטינו שמר מספיק מזומנים בפר"י) או שאלוהים יעזור לו ולנו.

בקיץ 2009 פלורנטינו חזר אחרי שנתיים וחצי בחוץ, שתי הדחות נוספות בשלב שמינית הגמר כשספגנו השפלות גדולות במשחקים המכריעים (כלומר ה-17 ניצחונות ותיקו נגד “שאר הליגה” - הוכח כלא שווה כלום). שלוש שנים קודם לכן ניצלנו את פרשת השחיתות באיטליה והגיע מאמן ענק כמו ז’וזה מוריניו. כבר ידענו להפוך את הקערה על פיה, אפשר לסמן גם את קיץ 1994 כנקודת מפנה עם חורחה ואלדאנו או כעבור שנתיים עם פאביו קאפלו. כעת אני חושב שהמשימה קצת גדולה עלינו ולא ברור לי עד כמה לפלורנטינו בגיל 70 יש את הדרייב או מה המצב הכספי שלנו.
שוב עולה אותה השאלה עד כמה זידאן היה החסם לאי ביצוע המהפכה, ואי אפשר לכוון רק לאמבפה או הולאנד. כבר נתתי כאן את הדוגמאות של פראן טורס או דיוגו ז’וטה. אני חושב שזה טבעי לשלם שכר לימוד על שחקנים ופרט לקשרי הכנף לא ראינו את זה קורה. לא כולם תותחים כמו ראול בגיל 17 או משתלבים היטב מהשנייה הראשונה כמו כריסטיאנו או פיגו…

אגב חוץ מעניין של דינמיקה שלילית ותקופה שכלום לא הולך (כמובן שזה קורה לנו יותר מדי) - גם הרכב ‘ריאל מדריד ב’ שחלש משמעותית מ-2017 וגם מ-2012 - היה צריך להספיק נגד היריבה החביבה הזו והשוער בן ה-40 שלצערי לא פרגנתי להם מספיק על הישג באמת מרגש. בתקשורת שוב ילכו למרסלו ואיסקו (חייכו קצת בהארכה, מעצבן אבל אפשר לחשוב) שבין-כה בקושי משחקים…

חולק עליך בגדול. האיש הכי פחות מתאים למשימה הזו והוא מוכיח את זה כל פעם מחדש. אם זה תלוי בזידאן - מודריץ, בנזמה, ראמוס וקרוס מולחמים להרכב של ריאל גם בגיל 40. איבדנו יותר מידי כישרונות צעירים כמו יורנטה, חכימי, רגילון, יוביץ’ ואודגור (בקרוב מאוד) בגלל הקיבעון הלא נורמלי של האיש הזה. גם השחקנים שכן מקבלים דקות כמו ויניסיוס, רודריגו ופדה לא עושים את הקפיצת מדרגה, שאין לי ספק שעם מאמנים עם גישה טובה יותר לשחקנים צעירים היו כנראה עושים.
וכמו שאמרו פה לפניי, יותר סבל מאשר כדורגל. אין סיבה שלא נשחק כדורגל התקפי יוזם ואטרקטיבי, זו לא בקשה גדולה מידי ממאמן ריאל מדריד ולהפך, מאמן אחר כבר היה מוצא את עצמו בחוץ מזמן.
בקיצור, זה הזמן להיפרד ויפה שעה אחת קודם. תודה על הכל (ויש הרבה על מה כמובן).

אני בעד פיטורים של זידאן, לא באמצע העונה ולא בכל מחיר. חייבת להיות תוכנית ברורה מאוד לקיץ והמאמן החדש שיגיע (במידה ויהיה כזה) צריך להתאים ולדעת להתנהל עם סגל השחקנים שיישארו ושחקנים חדשים שעתידים להגיע. אם המאמן החדש לא ידע להתמודד עם כוכבים או לחילופין לא יקדם שחקנים צעירים אז מה עשינו פה? שינוי לשם השינוי בלבד?

מקווה מאוד שפרז הבין שחייב חיזוק משמעותי בקיץ. אם הוא לא לגמריי הבין זאת אתמול, הדחה מול אטלנטה תסגור פינה.

קידום צעירים בריאל מדריד ? ממתי זאת הייתה דרישה ממאמן ריאל ? בדורטמונד ואייאקס מקדמים צעירים, בריאל זוכים בצ’מפיונס.

רגליון הוא מגן בינוני להחריד ולא דוגמא לכלום.
ויורנטה זה לא פיספוס כי באתלטיקו הוא נכשל לגמרי כקשר אחורי וחצי עונה כמעט ולא היה בסגל ורק צירוף מקרים נדיר ופציעות גרמו לו לעלות כמחליף נגד ליברפול ואז מ 2 בעיטות עשה 2 גולים ומאז הכל התהפך והוא נולד מחדש כקשר התקפי.

ריאל מדריד לא צריכה רגילונים או אודוגארדים או לקדם צעירים, ריאל מדרדי צריכה 2 שחקני על לחלק הקדמי, אחרי שאלה יגיעו השאר יסתדר מעצמו. אין מספיק כישרון התקפי בסגל ולא משנה באיזה שיטה ואיזה שחקנים יעלו להרכב ואת מי מהצעירים זידאן יקדם אי אפשר להוציא יותר התקפה מהסגל הקיים.

זידאן הוכיח שכשיש לו מפציצים מקדימה הוא זוכה ב 4 תארים חשובים ב 3 עונות, הוא יודע לנצל אותם, יודע מתי לתת להם לנוח ויודע להוציא מהם את המירב, להביא שחקנים התקפה בטרליוני יורו ולשחרר את זידאן זה טימטום.

גם השף הכי מוכשר לא יכול להכין סטייק עסיסי מחתיכת פרגית שהייתה תקועה בפריזר איזה 5 שנים.

המזל בכדורגל זה שלאנשים יש עיניים במהלך העונה ולא רק בסופה שמחשבים את הנתונים.
העונה היחידה שבה היינו קבוצה באמת מרשימה הייתה ב16/17.
ב17/18 זכינו באלופות דיי במזל. לא היינו טובים מאף אחת מהקבוצות הגדולות שהתמודדנו מולן. היה לנו את רונאלדו וכל חבורת גיל הזהב שהיתה במיטבה.
ניהול הסגל של זידאן היה מוצלח מאוד. וזה בערך הכל.

הקטע עם השוואות למועדונים אחרים בנוגע לקידום צעירים דיי משעשע. בעיקר משום שאנשים ממשיכים לחשוב על ריאל במונחים של עשור קודם. הפריבלגיה שהיתה פעם נעלמה. לא כולם עומדים בתור להגיע אלינו. אפשר להתייחס לזה בזלזול כ"קידום צעירים" ואפשר פשוט להביט סביב ולראות שכמעט אצל כל הגדולות זה הולך ככה. בין רונאלדו לויניסיוס יש שטח עצום. גם ביחס לרמת הכדורגל וגם ביחס לגיל.
קלופ הפך שחקנים טובים למצוינים. גם פפ וגם פליק. ועוד רבים.
זידאן יודע לקחת שחקנים מצוינים ולייצר עבורם תנאים טובים. זה בהחלט חוזקה שלו. אף שחקן לא הפך לטוב יותר תחתיו. אולי קאסמירו.
אם יבטיחו לנו שתמיד נקנה את התוצר המוגמר והמצוין הייתי חושב שזידאן מאמן מתאים לזה. אבל נראה לי שהמציאות מוכיחה שתמו ימי הזוהר שלנו. הסאגה סביב אמבפה רק מוכיחה כמה נואשים אנחנו.

השף המוכשר שאתה מדבר עליו הוא זה שהגיע לקצב, קנה בטעות פרגית והשאיר אותה חמש שנים בפריזר.

מאוד מפתיע, שחקנים יצאו מהפריזר והם לא משחקים בשיא היכולת שלהם.
יש לי הרבה תלונות לגביהם, אבל אולי שוב נסתכל על האין שיטה?

השחקנים הם לא הבעיה, כל אחד מהם הוכיח שהוא לפחות לרמה של שחקן מחליף, צריך להבין למה שחקן יכול להיות אחד מהבלמים/קשרים/חלוצים הטובים בליגה תחרותית בקבוצה אחרת ואז להגיע לריאל ולהראות פחות טוב משחקן ליגה שלישית.

בוא נגזים, נכון שמבחינת הרכב פותח אני לא רואה לנכון להשאיר כמעט אף שחקן שלא מאלה שציינת, אבל למחליפים? מי אתה חושב ישב על הספסל? מאנה?
ואסקז יותר מראוי להיות שחקן מחליף, גם אסנסיו (בהנחה שמשאילים את הברזילאים).
וראן לטעמי יכול להמשיך לפתוח (הראה כבר שהוא בלם טוב)
מיליטאו ונאצו יופי של מחליפים.
מנדי אחלה מגן מחליף.
קרוס אחלה של קשר שלא הייתי זורק (אם כי אני אעדיף שהוא ומודריץ לא ישחקו יחד)

אנחנו צריכים ניקוי אורוות ולהוציא שחקנים להשאלות:
השאלות - רודריגו וויניסיוס.
הביתה - איסקו, מרסלו, מריאנו (במידה ויש חלוץ טוב יותר) להביא).
ויותר חשוב, שזידאן ידע לנהל סגל. אי אפשר גם לצפות לשחקן טוב כמחליף וגם לא לתת לו דקות. שום שחקן טוב לא יהיה טוב בלי דקות, ושום שחקן טוב אחר לא יגיע אחרי שיראה איך מתייחסים אצלינו לשחקני ספסל.
האם אודגאר כזה גרוע? בלי הקשר אולי הטוב בעשור האחרון (מודריץ) וקשר אחורי ברמה של קאסמירו הוא נבחר ל11 הטובים של עונה שעברה. אז כנראה משהו השתנה.

כמובן שהכי נחוץ לנו זה לקנות לא מעט שחקנים. אבל אני באמת שחושב שעם מגן שמאלי (אלאבה) ואמבפה אנחנו יותר ממסוגלים לאיים על ליגת האלופות שנה הבאה על הנייר (אפילו אם הזאר לא יהיה אותו שחקן מצ׳לסי).