מחזור 2 :: מתארחים בטוטנהאם (שבת, 19:30)

אם בעבר לקראת תחילת עונה ציפיתי בעיקר לראות כדורגל מהנה ופחות תוצאות טובות, שבודאי יגיעו בהמשך, העונה החלפתי דיסקט. לא עוד ציפיות לכדורגל טוב עד אוקטובר, רק לעבור בשלום את השבועות הראשונים כדי שכשנתחיל לשחק כדורגל, נהיה במרחק סביר מהצמרת.
משחק הפתיחה אמור היה לאפשר, לכאורה, גם וגם. יריבה די מפורקת, בבית, עם סגל כמעט מלא ושני שחקני רכש שעברו מחנה אימונים בהרכב. אבל כמו שקורה לא מעט בליגה הזו, המשחק התפתח לכיוונים שונים לחלוטין מהמצופה. שום כדורגל מהנה לא ראינו על הדשא, אבל למרבה המזל והודות ל-VAR, כן עברנו את המשחק בשלום.
וזה מה שצריך בינתיים. שחקנים בכל העולם פותחים את העונה גמורים, שבורים, קרועים, לא מסוגלים לעמוד באינטנסיביות המשוגעת אחרי חודש של ‘הכנה’ עם 10,000 מיילים של טיסות בין משחקים ושבועיים מנוחה אחרי משחקי נבחרת מיותרים. הסגלים עדיין לא שלמים, עם רכש בדרך או בסימן שאלה, כך שתכנית המשחק לשאר העונה עלולה להיות שונה בתכלית מזו שאפשר להוציא לפועל בתחילתה. לצפות לכדורגל טוב על ההתחלה נראה לא הגיוני.

אבל הארי קיין כבר לא בטוטנהאם, אז אולי בכל זאת?

3 לייקים

חייב להגיד שכילד אחד הזיכרונות הראשונים שלי מהליגה האנגלית זה מנצ’סטר יונייטד הופכת 3:0 במחצית נגד טוטנהאם ל-3:5 מטורף, על רקע השידור האגדי של רמי וייץ ב-2001/02. יונייטד של אז סיימה בלי כלום אבל הייתה עם התקפה מפלצתית - רוד ואן ניסטלרוי הכל יכול, דיוויד בקהאם, ראיין גיגס, אולה גונאר סולשיאר, פול סקולס וכן הלאה. ההגנה, מה שהביא לרכישתו של ריו פרדיננד בסכום גדול אחר כך - מסננת.

זה הרגיש לי האמת שיש לכם “מ’צאפ” יותר טוב מכולם. הנה התוצאות מהעשור האחרון. כמובן שה-6:1 עם סולשיאר על הקווים זו נקודה כואבת וגם השלישייה עם ז’וזה מוריניו יחסית זכורה, בעיקר בגלל הכפיים וכדומה. אבל כשמנצ’סטר סיטי פוגשת את טוטנהאם נראה שהספרס קבוצה שבנויה בדיוק כדי לפרק אותה במתפרצות.
אני חושב שזה יהיה משחק אחר. לטוטנהאם יש הרבה כלים בהתקפה אבל נראה את יונייטד במוד פחות התקפי, קצת יותר מתאמצת ומבוקרת ויורדת לגליצ’ים. אני מניח שגם נראה שיפור ביכולת האישית של השחקנים, ברונו פרננדש ומרקוס ראשפורד בעיקר.

אנחנו מגיעים במצב רוח לא טוב , טוטנהאם איבדה את החלוץ הבכיר שלה ונראית כמו אחת שתחטוף על ימין ועל שמאל העונה אבל אני מרגיש שאנחנו אנדרדוג.
לא בגלל איכות הסגל אלא בגלל המשחק הראשון הנוראי ( זה היה אחד הרעים שניפקנו ) ובגלל הקישור שאמור להיות נקודת אור העונה ובפועל כרגע יש לנו שם שתי מספרי 10 שנראים כמו הצרות שלי.
ראשפורד צריך לחזור לאגף כדי להיכנס לעונה הזו, רק שלא יחזור לחוסר היציבות הזאת שאפיינה אותו פעם.

ניצחון עם יכולת טובה יתן הרבה שקט , פחות מזה ואני אהיה מאוד מודאג לגבי לאן אנחנו הולכים.

עצם העובדה שצוות הvar לא שלח את מר אוליבר למסך מעידה על מדיניות שהשתנתה הרבה יותר מטעות אנוש אקראית. לא הגיוני שלא היה להם צל של ספק

2 לייקים

היונייטד משחקים עם קשר אחורי אחד וחמישה תוקפים. זו התוצאה - משחק שהולך מחוף לחוף בלי טיפת סדר והיגיון. אמנם היונייטד היתה יותר מסוכנת אבל גם טוטנהאם הגיעה למצבים שלה. לא אוהב כדורגל בסגנון הזה, לי הוא מרגיש מאוד מבורדק וחסר סדר.

3 לייקים

אם אנחנו מפסידים לטוטנהאם נטולת קיין אפשר לסגור את העונה פה.

לייק 1

כמו שחנן אמר, יונייטד תוקפת וזה נחמד אבל היא משאירה את עצמה כל כך חשוםה באמצע ומאחור שזה מביך.

אם טן האח רוצה לא להיות בעונה שהוא שוב לא רלוונטי זה לא יכול להיות מאונט קאסמירו וברונו ביחד

צריך מישהו שיעדכן אותנו לגבי נגיעות היד ברחבה והפנדלים בכללי. במיוחד בכדורגל האנגלי. לא יתכן ש-יד כזאת ברורה ומושטת מחוץ לגוף לא נחשבת כעבירת יד. צריך הסברים.

אה,
אנתוני פשוט שחקן בדיחה

משחק עלוב למדי. מחצית ראשונה סבירה עם פנדל ברור והחמצה מזעזעת של ברונו. מחצית שניה חושך מצרים. הופעה גרועה סטייל ה-4-0 מול ברנטפורד, רק שהפעם לא הייתה מולנו קבוצת כדורגל אז חטפנו רק שניים. אנחנו משוועים לחלוץ בצורה קיצונית. ראשפורד עושה תנועה טובה אבל זה לא מספיק, וגם הסיומת שלו לא 100, ובעיקר הוא נחוץ באגף שמאל כי גרנאצ’ו לא מספיק חד עדיין.
אם מישהו יכול להסביר לי מה מאונט עושה על המגרש אני אשמח. בדיוק השחקן של נבחרת אנגליה עד כה.

לייק 1

עוד הפסד לקבוצת צמרת בחוץ, נוהל קבוע תחת טן האח בעונה שעברה ובינתיים גם העונה.
הלקח מהניצחון המפוקפק על וולבס ומההפסד המוצדק היום פשוט: התכניות של טן האח מקדם העונה כרגע פשוט לא עובדות.
הקישור קאסמירו-מאונט-ברונו שהיה אמור גם לשפר את יצירת המצבים וגם להיות יציב הגנתית לא עושה לא את זה ולא את זה, כשבעיקר בפן ההגנתי זה נראה רע מאוד.
התקפית ממשיכים להחמיץ בלי סוף וגם בזה אין שיפור בכלל, אמנם הוילנד יחזיר בקרוב מפציעה ואולי יסייע בזה אבל בסוף עדיין מדובר בשחקן בן 20 שאולי יקרוס תחת נטל הציפיות.
עם יותר דיוק במחצית הראשונה ושער מוצדק אולי הדינמיקה היתה שונה והיינו מוציאים משהו, אבל איך שהתפתחה המחצית השניה אין מה להתלונן, שיחקנו מזעזע וההפסד מוצדק. בלט לרעה שואו שהיה קטסטרופה הגנתית וקולוסבסקי עשה לו טרור באגף כל המשחק.
הכדור רגע בידיים של טן האח שצריך לחשוב מחדש על האסטרטגיה שלו, אם לא ישכיל לעשות מהפך כמו שעשה בדיוק בנקודת הזמן הזאת בעונה שעברה יש מצב שהוא לא יסיים את העונה הזאת.

לייק 1

להפסיד במשחק חוץ לטוטנהאם זה משהו שיכול לקרות, אבל כמובן שהיא אמורה להיות ‘בהלם’ ובקושי להתארגן ללא הארי קיין. ועדיין אם הייתי אוהד מנצ’סטר יונייטד הייתי מרגיש שעבדו עליי. המשך ישיר למשחק הבכורה הכושל. קטע, קאסמירו (שפתח את העונה רע) לבד באמצע לא מספיק. כולם ראו שמייסון גרינווד וקצת ברונו פרננדש כעוזרים פה ושם זה עדיין מרכז שדה שהוא מרגרינה, על העמדה של מרקוס ראשפורד כבר דיברנו. אם ברונו רוצה שייקחו אותו ברצינות הוא צריך לשחק קצת יותר טוב מהממוצע של החברים שלו. אין חדש תחת השמש ביונייטד למעט המהירות של גרנאצ’ו בחלק הקדמי, אבל הוא לא יהיה ראיין גיגס ביום אחד. כן אפשר לדבר על אוננה, זה שינוי. לוק שואו גם בעוד חמש שנים לא יבין מה התפקיד של מגן. וזה לא שבהתקפה הוא רוברטו קרלוס.

לא ראיתי את המשחק ( כנראה זה עדיף ) , יצא לי לראות את התקציר וממה שיצא לי לראות זה היה משחק שכל קבוצה יכלה לנצח - הרבה הזדמנויות לשני הצדדים ומעט מאוד הגנות .
הפנדל שלא נשרק זה מחדל גדול , במיוחד שאירוע כזה משפיע מאוד על מהלך המשחק - מקווה שצוות השיפוט יקבל הרחקה טובה.
בכל מקרה, אין סיבה שנחטוף פעמיים מהכלום ושום דבר שיש לטוטנהאם להציע , מרכז השדה שלנו פתח את העונה ללא אנרגיות ועם חוסר ארגון קיצוני.

טן האח יכול לבוא רק לעצמו בטענות , הוא קיבל מה שרצה בקיץ עכשיו הגיע הזמן שיוכיח את עצמו .