מחזור 2: מנצחים 2:1 את בילבאו במונז'ואיק (לאמין, לבנדובסקי)

המון פיקנטריה במשחק הערב -

ניקו וויליאמס נפגש שוב עם לאמין, רק מהצדדים השונים של המתרס אבל על אותו צד במגרש, ובעיקר נפגש עם החברים לקבוצה החדשה שכמעט הייתה. ארנסטו ואלוורדה חוזר, שוב, לנהל משחק נגד קבוצתו לשעבר, אותה עזב כשהייתה במצב לא טוב, ומאז היו המון שינויים לטובה כגון.
תוסיפו לזה את זה שאומנם דני אולמו רשום, בערך, בסגל למשחק, אבל שאלת רישומו כאשכרה שחקן במועדון שיכול לשחק במשחק הזה, תישאר מוטלת בספק עד הרגע האחרון.

אבל בעיקר, ותסלח לי ולנסיה, זהו המבחן היחסית גדול הראשון של האנזי פליק על הקווים. בילבאו היא כמעט תמיד יריבה קשה, עם ובלי קשר לנושא ניקו והאם יש רצון מצד השחקן והמועדון שלו להראות משהו לברצלונה הערב. ומול היריבה הזו פליק יצטרך להסתדר עם 3 בלמים “בכירים” כשירים, ללא כריסטנסן, ועם החשש התמידי שפדרי במרחק עיטוש אחד לא נכון מלהיעדר גם הוא.

סרג’י דומינגז ימלא את תפקיד הבלם הרביעי, כי יש 2 מושבתים, ו-2 שבשלבי אריזת המזוודות. מניח שנראה אותו לא מעט, לפחות על הספסל, בשבועות הבאים. כנ"ל לגביי הצמד ברנאל את קסאדו, שלפחות הערב, כל עוד אאא"פ לא ישתלט על חולצת ההרכב, ינסו להתמודד עם העובדה שהם בני 12, מול באסקים בגובה 3 מטר.

הסגל שייטפס להר היהודים -

פרנקי, גאבי, אראוחו, פאטי - פצועים ותיקים.
כריסטנסן - פצוע חדש. עוד מעט יצבור קצת ותק.

אולמו - נרשם עם כוכבית, כי לא בטוח שיירשם עד למשחק (בטח לא יירשם, אבל לחלום זה בחינם, ולאפורטה אוהב חינם).

אני אוהב אותך פרמין חוזר לסגל, לאחר שנעדר מהמחזור הראשון כי מותר לו ומי אתם שתגידו עליו משהו רע?

הסגל של ואלוורדה -

ישפוט: חיל מנסאנו. יהיה כיף.

הרכבים משוערים:

c3616ca2-c81e-4484-a50a-921074ca1f8e_16-9-discover-aspect-ratio_640w_0

לא שהיה ספק, בהתחשב באופציות הקיימות והאחרות, אבל ישנה תמימות דעים מוחלטת לגביי ההרכב הצפוי:
מאטס
באלדה, איניגו, קובארסי, קונדה
ברנאל, פדרי, קסאדו
ראפיניה, לבנדובסקי, לאמין

אצל אתלטיק אין הרבה פצועים, אבל יש להם בעיה בעמדת השוער.
השוער הראשון אונאי סימון פצוע ולא בסגל.
השוער השני אגירזבאלה רק חזר מהפציעה.
השוער השלישי פדיה הוא זה ששיחק במחזור הקודם. הוא שוער קבוע של קבוצת המילואים שלהם.
כך או כך, שוער זאת נקודת הטורפה שלהם. חייבים לנצל.

בילבאו היא מזה זמן לא רק ערימה של שחקנים פיזיים. היא קבוצת מעברים מצויינת עם קישור טכני ושחקני התקפה מהירים. מה שמפריד בינה לבין מלחמה מול קבוצות רציניות יותר זה בעיקר הסגל הקצר, נקודת התורפה של כל הספרדיות מחוץ לשלושת הגדולות ככלל ושל וואלוורדה בפרט. הבעיה? שזה לא יבוא לידי ביטוי במחזור השני.

אני מאוד אופתע אם ננצח היום, ופוג של וואן הלכתי על התרחיש הרע של קרב חפירות נוראי בדמות 1-1 או 0-0. יש לציין שאני בכלל לא פוסל שנפסיד היום לבאסקים. ניצחון שלנו בהלך הרוח הנוכחי יפתיע אותי מאוד.

מאז שהצנון חזר לבילבאו, נפגשנו עם הקבוצה שלו 8 פעמים. 7 מתוכן היו כאשר צ’אבי אימן אותנו:

21/22:
1-1 בסן ממס כשקומאן עוד היה מאמן
2-3 בשמינית גמר גביע המלך, בהארכה
4-0 בקאמפ נואו בתקופת הרביעיות ההיא

22/23:
4-0 בקאמפ נואו לפני היציאה לפגרת המונדיאל
1-0 בסן ממס משער של ראפיניה

23/24:
1-0 בהר היהודים הנוראי
2-4 ברבע גמר הגביע, שוב בהארכה
0-0 בביקור האחרון בסן ממס

שני המשחקים בגביע המלך היו אצל בילבאו. עם 2-2 מהמשחק הראשון, היינו עוברים אותם בקלות אם היה גומלין. גם כי זה וואלורדה, וגם כי אנחנו יותר טובים, עם כל הייאוש הלא ברור הזה של כולם. בילבאו לא בלבל שלנו.

3 ניצחונות בבית עם מאזן 9-0 מול בילבאו של הצנון. נכון שבהר היהודים זה היה הרבה יותר קשה, והתסריט של רביעייה לא ריאלי עד שנחזור לקאמפ נואו, ועדיין הם לא כבשו מולנו ולו שער אחד. גם אצלם בסן ממס הם עדיין לא ניצחו אותנו במסגרת של 90 דקות. ארבע תוצאות תיקו: 0-0, 1-1 ופעמיים 2-2 בגביע המלך, וניצחון מינימלי בעונת האליפות.

פתחנו טוב את הליגה עם ניצחון במסטאייה, שממשיך את משחקי ההכנה הטובים (להוציא את משחק הנפל מול מונאקו). אני ממש לא בטוח שהלך הרוח אצל האוהדים דומה לזה שנמצא אצל השחקנים, יש לנו הרבה שחקנים צעירים שמגשימים חלום בימים אלה כאשר הם שחקני הרכב בקבוצה הראשונה, ואני בטוח המוטיבציה שלהם היא לתת פתיחת עונה גדולה לפני שכל הפצועים חוזרים וירצו להדיח אותם מההרכב.

הפתעה ענקית לקראת הערב -

לא יודע מה להגיד לכם.

ההרכב של פליק -

פליק מפתיע - פראן עולה בהרכב במקומו של קסאדו.

עם כמה שזה מוזר להגיד “מפתיע”, במקרה של ספסול שחקן צעיר כמו קסאדו, עדיין הבחירה לעלות עם ראפיניה ו-פראן, גם כשפדרי חוזר להרכב - לא ברורה מאליה. בכלל.

מעניין מאוד מה שפליק מנסה לעשות. השאלה האם זה עניין של הרכב חסר בלבד וזה שרק הילדים זמינים, או שזה ימשיך ככה. לצערנו יש הרבה זמן לגלות.

ההרכב של ארנסטו -

הוויליאמסים פותחים, כצפוי. גם פאדיה, השוער השלישי.

עושה רושם שפדרי ישחק ליד ברנאל וראפיניה שוב יפתח מאחורי לבה. ביג לייק לפליק.

ממש. לא יודע אם זה יעבוד, ואולי יהיה צריך לעשות חילוף דקה 20, אבל חוסר קיבעון מחשבתי זה דבר שאנחנו משוועים לו כבר שנים.

לא יודע אם זו התאמה נכונה מול האינטנסיביות של בילבאו. זה קישור מאוד רך. נראה אם זה יעבוד לו.

לא כל כך מבין מה פליק חושב שיקרה פה. זה הרכב מאוד התקפי, מה גם שהויתור על אמצע המגרש מגיע כדי להכניס את פראן שזה… לא מועיל. הייתי עולה עם קסאדו.
אני חושד שנחטוף.

זה נכון, אבל אני אוהב את החשיבה של ראפיניה מתחת לחלוץ ופדרי בעומק הקישור.
עכשיו הוא יוכל לנהל את המשחק כמו ש-Ganjo כל-כך מתגעגע.

מסכים, הוא היחיד בסגל שיכול בעתיד להיות סוג של regista.

אי אפשר לרשום את אולמו במחצית, ואז להכניס אותו במקום פראן? :joy: :joy: :joy:

פדרי רך מידי לתפקיד הזה. לדעתי.

יש סיכוי שלפני שסרג’י עזב הוא העביר את כל הקלטות לפראן? ובגלל זה הקדריט גם תחת פליק?

הייתה שבת נחמדה עד עכשיו. למה להכניס לי את המחשבות האלו?

ופה אנחנו משלמים מחיר על אי קניית קשר אחורי במקום רותם חתואל מלייפציג שיש עליו 7 שחקנים בעמדה

זה לא באמת משנה, במשחק הזה ספציפית. גם אם היית קונה את זובימנדי/קימיךשך/קאנטה/בוסקטס בגיל 25 - הוא לא היה משחק הערב כי ממש עוד שנייה מגיע הכסף מנייקי הנה זה בא ו…אייי…חבל…טוב, אז עד המשחק מול ראיו זה בטוח יקרה. מאה אחוז.

בנוגע לפראן, אני חושב שפליק מבין שבהינתן שאנחנו לא יודעים אם לבנדובסקי יכול באמת לחזור לכושר של לפני שנתיים - אסור לו לעשות צ’אבי ולזרוק אותו לפריזר. הרי היו לו כבר תקופות שבהן הוא נראה טוב ואשכרה כבש גולים.

ממה שאני מבין פראן נותן לו טקטית את מה שהוא רוצה בהינתן שאולמו לא רשום. השאלה אם ויקטור לא יכול לתת את זה או שהוא פשוט מעריך את פראן.