איבוד נקודות ראשון העונה - 2:2 מול ז'ירונה בקאמפ נואו (מסי ופיקה כבשו, לנגלה הורחק)

בזמן שחלקנו עוד יישב בסוכה לארוחת החג, ברצלונה תארח את האחות הקטנה ז’ירונה לדרבי קטאלני, במשחק שינעל את המחזור החמישי בלה-ליגה. ערב המחזור, ברצלונה היא הקבוצה היחידה ששמרה על 100% הצלחה בליגה, והבחורים של ארנסטו ואלוורדה ירצו להמשיך עם המאזן הזה, גם בסיום המחזור.

מה שלומך ברצלונה?

לאחר משחק אמצע השבוע באלופות, בו ברצלונה ניצחה 4:0 את איינדהובן (שלושער למסי, דמבלה השלים), ברצלונה חוזרת לליגה, להמשך הרצף של 7 משחקים ב-22 ימים. בהתחשב בעובדה שהמשחקים הקרובים כוללים את ז’ירונה (בית), לגאנס (חוץ), בילבאו (בבית), ולאחר מכן את טוטנהאם ו-ולנסיה (שתיהן בחוץ), ניתן לשער כי הרוטציות יימשכו גם במשחק מחר.

מבחינת הפצועים: סאמפר קיבל ביום שישי (21/9) את הפטור הרפואי, מלקום עדיין לא קיבל את הפטור שלו.

הסגל של ואלוורדה למשחק -

דניס סוארס בפנים.
סאמפר (שכאמור רק קיבל את הפטור הרפואי), אלנייה, ורמאלן וראפיניה - בחוץ.

קצת סטטיסטיקה –
טבלת הדקות/שערים/בישולים/כרטיסים -

הערות:

• טבלה זו תקפה לליגה הספרדית בלבד, ולא כוללת נתונים ממשחקי הגביע, אלופות וכו’.
  • בעמודת "הופעות", המספר שבסוגריים מייצג בכמה משחק השחקן נכנס כמחליף, מתוך סך ההופעות שלו.

טבלת הלה ליגה (נכון לכרגע) –

מה שלומך ז’ירונה –

הקבוצה הקטנה, מהעיר הממקומת צפון-מזרחית לברצלונה, עלתה בסוף עונת 16/17, לראשונה בתולדותיה, לליגה הבכירה בספרד. בניגוד ללא מעט תחזיות מוקדמות, עונתה הראשונה בלה-ליגה הייתה מוצלחת ביותר, והיא סיימה אותה במקום העשירי (בין השאר מעל ריאל סוסיאדד, סלטה ויגו ואתלטיק בילבאו), תוך הצגת כדורגל יפה לעין ומשחקים זכורים, כמו הניצחון על ריאל מדריד, ה-3:3 מול סלטה וכו’. לקראת סיום העונה שעברה, ההעדפה של המאמן הקודם, פבלו מצ’ין, למיעוט ברוטציות, גרמה לשחיקה ובעקבות כך – גם לירידה ביכולת הקבוצה.

את העונה הנוכחית פתחה ז’ירונה, אותה מאמן כיום אוסביו, עם 7 נקודות (מ-12 אפשריות), הכוללים נצחונות על סלטה ויגו ו-ויאריאל, הממקמים אותה, ערב המחזור, במקום השביעי.

בסגל של ז’ירונה אנחנו יכולים לפגוש את מארק מונייסה מיודענו, וגם את פורטו וכריסטיאן סטואני, אשר בעונה הקודמת השלימו 11 (בתוספת 5 בישולים) ו-21 שערים, בהתאמה, ושמסוגלים לעשות לא מעט צרות להגנת ברצלונה.

ז’ירונה תחסר במשחק את ג’ונאס רמאליו, חואן מוחיקה, וקרלס פלאנס הפצועים.

הסגל של אוסביו למשחק -

הרכבים משוערים -
sport:

el mundo:
img_hnavarro_20180922-221700_imagenes_md_propias_hnavarro_grafico-previa-web-barcelona-girona-bona-kp8C--572x326%40MundoDeportivo-Web

לא שזה נאמר מתוך זילזול בג’ירונה, שבאמת נתנה עונה טובה אשתקד, אבל ברצלונה חייבת לעשות רוטציות. אנחנו מתחילים להרגיש את פערי חלוקת הדקות בין השחקנים, ועם הפערים הללו עשוייה להגיע התשישות ברגעי מפתח. פיקה, סוארז, רוברטו, מסי ואלבה משחקים את כל הדקות, בעוד למסי ואלבה אין מחליף בסגל, אני מקווה שרוטציות בקרב האחרים נלקחות בחשבון.

הבעייתיות במשחק כמו ג’ירונה היא האינטנסיביות. קבוצות בסדר גודל של ברצלונה מתרכזות בחלוקת עמוסים בכמה מפעלים, בעוד קבוצות כמו ג’ירונה בשלב זה מתעסקות מתחילת הליגה בהישרדות לאור הציפיות שלה מעצמה. ז’ירונה קבוצת אמצע טבלה טובה, אבל עדיין היא חיה ממחזור למחזור כמו כל קבוצת אמצע טבלה אחרת.

אני מרשה לעצמי להיות אופטימי במשחק הזה ואומר שאני מאמין שנראה במשחק הזה את דניס וארתור משחקים (לא פותחים יחד רחמנא ליצלן, אבל שניהם יראו דקות). אין הרבה ברירות, חייבים לחלק את העומס ולהפשיר את הקפואים.

מצד שני, בתחילת החודש מצפה חנו רצף משחקים רצחני, טוטנהאם וולנסיה פגרה סביליה אינטר מדריד…

ואנחנו בפתיחת השנה, כלומר חייבים לעבוד כדי להרים את סרגל המאמצים ולשפר את התיאום בפלאן A.

מבחינתי צריך לפתוח עם האונסה שלו ובמידה והכל בסדר לעשות חילופים (כל השלושה) דק’ 60-70.
סוארז אלבה ופיקה בעדיפות.

פבלו “מסי אישי” מפאו עבר בקיץ לשטוטגרט ולא ייקח חלק במשחק היום.

הילדים של סיטי שכן עשויים לשחק הם הקשר הספרדי אלייש גארסיה (שיחק בז’ירונה גם בעונה שעברה), הקיצוני האנגלי המוכשר פטריק רוברטס (עונה שעברה בסלטיק) ובעיקר הקשר הברזילאי דוגלאס לואיז שלא נשאר בסיטי העונה פשוט כי ההתאחדות האנגלית סירבה לתת לו רישיון עבודה, בניגוד להמלצות של פפ וטיטה (שיחק בז’ירונה גם בעונה שעברה).

נקווה שזה לא יהיה הדרבי הקטלוני האחרון על אדמת ספרד העונה.

אייל , סיקור טוב מאוד. כל הכבוד!

מבחינתי, ארתור חייב לפתוח (לא לקבל דקות, אלא לפתוח). ואני מקווה שדניס יקבל גם דקות. מצד שני אני לא מבין את ההתעלמות מורמאלן, שנה שעברה הוא שיחק טוב מאוד במשחקים שהוא שותף, במיוחד בברנבאו. שהוא כשיר הוא הבלם שהיתי בונה עליו לקראת וומבלי. לא מובן לי ההתעלמות ממנו.

שנה שעברה המפגש מולם היה חגיגה ואין סיבה שהשנה זה היה אחרת.
,

קצת באיחור (עקב ארוחת החג), אבל הנה ההרכב שהעלה ארנסטו ואלוורדה -

סמדו, וידאל, לנגלה וארתור פותחים.
סרג’י רוברטו, אומטיטי, קוטיניו (למה הוא לא פותח יותר?) וראקיטיץ’ (מסתבר שהוא כן יכול לנוח מידי פעם) - מקבלים מנוחה.

נכון לעכשיו, אין לי יותר מידי מה להגיד על המשחק הזה, אולי מחר יהיה.

אבל בינתיים - פיקה שווה לפחות גול בכל משחק, לטובת היריבה. יופי שהוא כבש, יופי שהוא סוג של הציל גול. אבל גם אם ננקה אותו, איכשהו, בגול השני שספגנו, הזריקה המחזורית שלו בגול הראשון כמעט גרמה לי לשבור את המסך.
כל משחק מחדש, ואין שינוי. שיעוף לספסל.

לבארסה הייתה תוכנית למשחק, וכך נוצר מצב בו צניחה אינדיבידואלית הופכת לקולקטיבית. פיקה חתום על שני גולים של ג’ירונה, ולנגלה יצא עם אדום מוקדם.

נוטה להסכים עם אייל לגבי פיקה, ביותר מידי שערי חובה הוא נמצא בפריים. לפחות, ראינו נסיון ממשי לרוטציה.

אני די עצבני, אבל אני רק יגיד משפט אחד, אם שחקן של היריבה של ברצלונה היה מקבל את האדום של לנגלה. כל הרשת היתה זועקת אופאלונה… המרפק לא היה מכון. העבירה בוצעה ע"י שחקן היריבה. (הוא אפילו לחץ ללנגלה את היד, כי הוא הבין שזה לא בכוונה).
אני כבר הרבה זמן שואף שהסטירה תגיע. כי מגיע לנו לקבל סטירה. אבל לצערי, חלק יפילו את האשמה על השופט והמסר של הסטירה לא באמת יגיע…

נ.ב פיקה אשם בשתי הגולים. כושר נוראי, אבל חוץ מאלבה, אני מתקשה לזכור שחקן אחד שמתפקד בהגנה…

.

אז זהו משה, אני מבין בדרך כלל את נקודת המבט שלך, אבל מה הייתה הבעיה עם ניהול המשחק היום? היו רוטציות, ארתור שיחק, ועד האדום ברצלונה כן ניסתה לשחק דרך הנעת כדור הרבה בזכות ארתור.

איזו כאפה הייתה צריכה לבוא שלא בגלל יכולת אינדיבידואלית של לנגלה ופיקה?

פיקה במשחק בלהות ממש. האמת שכבר תקופה יחסית ארוכה שהוא מתקשה מאוד בהגנה. אפילו המיקום שלו כבר לא מכפר על האיטיות והכבדות.

לא הגיע אדום ללנגלה.

אני לא חושב שפיקה בגילו צריך סדנת חינוך, זו לא בעיה מנטלית - הוא תמיד היה איטי וחכם. המשחק האחרון באמת היה זוועתי אבל לדעתי העונה האחרונה היתה דווקא טובה, יהיה מאוד קשה למצוא לו מחליף וזה לא שהשוק מלא בבלמים יוצאי דופן.

האדום מעצבן, אבל לדעתי מסי לא התנהג כשורה כשסירב ללחוץ את היד לשופט.

מדוע דווקא קוטיניו נבחר לרוטציה? כל דקה שבה הוא לא על הדשא זה פשע.

הכתובת הייתה על הקיר. עם ההרכב לפני המשחק, ותוך כדי המשחק עם ההרחקה.

ולדי ידוע בשינויים התכופים שלו בהרכב, אבל בחוסר רוטציות נורמליות. קוטיניו הוכיח שכל דקה שלו מחוץ למגרש, היא חיסרון משמעותי בשבילנו, אבל המאמן הבאסקי לא יודע להפנים מטעויות. הוא היה צריך שקוטיניו יכנס פעם אחר פעם להציל את המולדת, עד שהפעם הוא לא הצליח. אני בספק אם המשחק הזה ישנה את דעתו.

מנגד, סוארז בכושר נוראי, נראה על סף התמוטטות, ומדבר בראיונות על כך שהוא צריך (ורוצה) לקבל יותר מנוחה השנה. בתגובה ולדי טוחן אותו, ואנחנו פשוט נמשיך לקבל את הגרסה השבורה של סוארז שמתקשה לעשות פעולה אחת חיובית על המגרש.

אומטיטי יהיה השחקן היחיד שיקבל מנוחה בעוד שבוע במשחק ליגת האלופות. תגובתו של וואלורדה היא לתת לו מנוחה גם במשחק ליגה. לעומתו, פיקה שמתקשה להיכנס לעונה, ומציג כושר רע, ממשיך לשחק.

ובכלל אומטיטי, יש אוהד אחד שלא ידע שאנחנו יורדים למחצית ב1-1? כבר ראינו את בוסקטס כבלם בתקופתו של פפ, וזה היה עם פיקה בשיאו לצידו. בטח ובטח שלא פיקה בכושר נורא כזה. אבל המאמן הזה החליט להשאיר לנו חור עצום בדמות בוסקטס באמצע המגרש, ולתקוע אותנו עם שני בלמים, שהחור בניהם בגול השוויון הוא כל כולו אשמתו.

ואז כשהוא כן הכניס את אומטיטי - זה היה על חשבון דמבלה. אחד השחקנים הכי טובים שלנו מתחילת העונה, כזה שבאמת מביא דם חדש לקבוצה, ועדיין לא מסיים 90 דקות. שוב. מנוחה לסוארז מישהו?

במשחק עצמו וידאל היה טוב מארתור. משחק לא טוב של הברזילאי. אבל לא ברור לי למה הם פתחו ביחד, הרי ברור שליד שחקן כמו ארתור צריך שחקן שמשחק יותר לעומק כמו קוטיניו/דניס. הציוות עם וידאל (הנה פאוליניו החדש, תתכוננו לראות אותו המון השנה) הקשה על ארתור בהנעת הכדור, ונראה היה שאין לנו דרך לקדם את המשחק דרך הקישור. לא סתם בכל פעם שמסי קיבל כדור הוא דהר קדימה.

ולדי יכול להמשיך להתלונן על שופט כמה שהוא רוצה. האדום אולי היה מוגזם, והגיעו לנו עוד כמה וכמה עבירות על סף הרחבה שלהם, אבל כשאתה עושה כל כך הרבה טעויות - אתה האשם במצב של הקבוצה.

שוסאקו, סלח לי אבל זו חוכמה בדיעבד.
סוארז ופיקה לא נכנסו טוב לעונה אז בגלל זה וולוורדה חייב לתת להם כמה שיותר דקות כדי שיכנסו לכושר כי הם בהחלט שחקנים חשובים.

אתם לא אוהבים את וולוורדה וזה לגיטימי, אך בחייאת זה כבר על סף המביך לשמוע את ההאשמות שלכם כלפיו. כשפותח עם הרכב חזק אתם מתלוננים על היעדר הרוטציות, כשהוא פותח עם הרכב רוטציות אתם מתלוננים על כך שהוא מוציא שחקנים שאסור להוציא.
כלומר שום דבר שיעשה לא באמת טוב בשבילכם.

לדעתי במשחק הזה הוא עשה את מה שהיה צריך. נתן רוטציות וגם שיחק נכון. עד האדום הלא מוצדק הייתם בדרך לניצחון פשוט עם רוטציות מקסימליות.

אתה מדבר בלשון רבים, למי אתה מתכון? מי עוד התלונן על הרוטציות? לא איבדנו נקודות בגלל רוטציות.

איבדנו את הנקודות בגלל השופט, פיקה ואה וזה שהוא “חלם” ולא הכניס את אומטיטי בזמן…

צודק לחלוטין, אני אוהב את מסי, אבל איניסטה ופויול בחיים לא היו מתנהגים בצורה כזאת.

אם זה היה תלוי בי, אומטיטי בכלל לא היה בסגל של המשחק הזה בתור עונש על האדום השערוריתי והטיפשי שהוא חטף ביום שלישי… אבל זה רק אני.

כמה דקות לפני ההרחקה. היה חור איום ונורא של צמד הבלמים שפיקה הרחיק מהקו. הינו ב11 שחקנים.
גם אז זה היה באשמת השופט? השערים המגוחכים שקיבלנו , גם זה רק באשמת השופט?
בכלל אחרי ה2-2 ולמרות שגירונה הפסיקה לשחק, כמה הזדמנויות אמיתיות באמת הגענו אליהם? אז יופי שלטנו במרכז המגרש, אני באמת מתרגש.

השערים הדביליים הם באשמת פיקה. הראשון יותר מהשני. הקבוצה סך הכל עמדה טוב, אבל התצוגה של פיקה היא זו שגרמה לנו לאבד נקודות.

אז אומטיטי נכנס במחצית השנייה ולא בראשונה, האם השער השני נמנע? לא. הוא לא רצה לוותר על מצבת השחקנים הנוכחית וזה נפל יותר בגלל חוסר ערנות של פיקה מאשר יתרון מספרי בשלב כלשהו של ג’ירונה בהתקפה. אני לא רואה את הקורלציה בין אי הימצאות אומטיטי לשער הראשון.

למה דמבלה ולא סוארס? כי דמבלה לא יכול לעשות מכלום גול, סוארס כן, או שפתיחת העונה החלשה שלו קיצרה לכולם את הזכרון כלפיי סוארס?

למה עלה השילוב וידאל וארתור? כי הוא עבד טוב במעט דקות שהם שיחקו יחד, הן נגד איינדהובן, הן באחד המשחקים הליגה האחרונים ( לא זוכר בדיוק איזה, זוכר שהשילוב עלה). אני מן הסתם יכול להבין את השאיפה שקוטיניו יפתח, והעובדה שהוא לא פותח בקביעות היא תעלומה גם עבורי, אבל עצם זה שטל הזכיר את דניס כאופציה עדיפה מוידאל היא לא הגיונית כרגע.

האמת שגב פתח פה חתיכת תיבת פנדורה כי זו ההרגשה התמידית בדיונים שנוגעים לבארסה בשנה וקצת האחרונות. באמת שאין לי סיבה לאהוב את ואלוורדה יותר ממאמנים אחרים, אין לי זיקה ספציפית לסגנון תחתיו בארסה משחקת (אפילו ההפך, הייתי שמח לראות את ברצלונה יותר מניעה כדור, ויותר מנהלי משחק), אבל הטיעונים נגד ואלוורדה כבר חסרי הגיון. זה לא שאני אוהב אותו כמו שכולם כבר החליטו שהוא הפך אותנו לבילבאו הקטאלונית.

גב לא פתח פה כלום, הוא כתב שכולנו האשמנו את ואלורדה על הרוטציות. אבל חוץ ממשתמש אחד, אף אחד לא כתב פה מילה על זה.

אולי בגלל שדמבלה בכושר נפלא בהתחלת העונה וסוארס בחושך נוראי? אני אוהב את סוארז , הרקורד ההיסטורי שלו לא רלוונטי למשחק שלנו, אם הוא לא בכושר… בסוף המשחק, רואים שסוארז תפס את הרגליים. מוניר נמחק לחלוטין מהרוטציה.

אתה כותב שאנחנו מאשימים את ואלורדה יותר מידי? אני יכול לקבל את זה. אבל מהצד שלי, אני רואה משתמשים מסוימים שמגינים בחירוף נפש על ואלורדה על כל החלטה שלו. גם אם היא שיא הגיחוך, כמו להשאיר את בוסקטס במגרש כמו האנואטה בספסל… או משתמשים שאחרי המשחק נגד אואסקה, שהוא פתח בהרכב הכי חזק, כתבו שאסור לעשות רוטציות. אז שבועיים אחרי, שואלורדה עולה במגרש האחרון שצריך לעשות בו רוטציות בהרכב שערוריתי, אז הופכים את עורם ומגינים אליו. בדיוק בתירוץ ההפוך ממה שהם כתבו שבועיים לפני…

לכל דבר בחיים יש שתי צדדים.

אשמח לדוגמאות, קדימה.
איכשהו, תמיד כשעולה הטענה ששופטים את ואלוורדה לרעה על כל דבר שהוא עושה, נשמע חזרה הטיעון “אבל יש כאלו שמגינים עליו, לא משנה מה”. אז קדימה, מי האנשים האלו פה שכל כך מגינים על ארנסטו ואלוורדה או איפה ההודעות שמגינות על ואלוורדה “בחירוף נפש”, שאתה אשכרה רואה פה 2 צדדים למטבע?

שמסבירים לי שנגד אואסקה חיבים לעלות בהרכב הכי חזק שאפשר אבל ששבועיים אחרי ואלורדה עולה בהרכב מגוחך נגד סוסידאד במגרש החוץ הכי קשה שלנו בספרד ועוד עם בוסקטס בספסל אז פתאום נזכרים שיש לנו לוז קשה וחיבים לעשות רוטציות… הנה קבל דוגמה.

לא, זו לא דוגמה. רשמת שיש משתמשים שמגינים בחירוף נפש על ואלוורדה. איפה המשתמשים האלו, ואיפה “חירוף הנפש”?
לתת את אותה דוגמה מעורפלת שנתת לפני שביקשתי שתבסס את הטיעון שלך, שחוזר על עצמו לא מעט, על משתמשים שכל כך מגינים על ואלוורדה - לא מוכיח שום דבר.