מחזור 2 :: 3-0 במשחק חלש מול ויאדוליד. שער בכורה לאנדריק

לקראת ויאדוליד

image

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק הבית הראשון שלה העונה סופר-מאוכזבת אחרי תיקו 1:1 גרוע מאוד במאיורקה – לא רק התוצאה אלא גם היכולת – כאוס אדיר במגרש. השחקנים חייבים להגיב, בדיוק כפי שקרה אשתקד אחרי הדרבי נגד אתלטיקו מדריד בספטמבר – זו הציפייה של אנשי המועדון, של קרלו אנצ’לוטי וכמובן של האוהדים. אולי תדרבן אותם העובדה שהם אפילו הפכו ל-“מם” ברשת – למה כולם בצד שמאל? ואם מישהו היה צריך עוד ניעור אחרי קצב הליכה במאיורקה אז הגיע אימון המסכות (מדללות החמצן) עם אנטוניו פינטוס. הלחץ מורגש היטב ותעיד על כך לא רק ‘תקרית רודריגו’ שתפסה כותרות בספרד – אלא גם העובדה שמסיבת העיתונאים הוקדמה לשישי והקבוצה התאמנה בדלתיים סגורות בסנטיאגו ברנבאו בשבת. אהה, כן, ויש עוד פציעה לאוסף: ג’וד בלינגהאם ייעדר לחודש, קורבן שני של 2024-25 שרק החלה. “אנחנו רוצים לנצח ולהציג תמונה טובה”, אמר קרלו. מדברים על מגרש מלא - ייתכן

בזמן שבתקשורת ו"ברחוב" מדברים על ‘התפוצצות’, ריאל מסתכנת בפער גדול מברצלונה (כן – גם אם זה בסה"כ המחזור השני) שתשחק שוב לפניה, והיא לא רוצה להשתוות לקבוצה של 2001-02 שהייתה היחידה במאה הנוכחית שפתחה את העונה ללא ניצחון בשני מחזורי הפתיחה (אז – אחרי הפסד 1:0 במאסטייה הגיע תיקו 1:1 חלש נגד מלאגה בבית). ב-2020-21, הפעם האחרונה בה ריאל פספסה במחזור הראשון – היא תיקנה מיד עם ניצחון על בטיס. חס וחלילה שיישמע כמו תירוץ אבל שעת המשחק – 17:00 שעון ספרד בחום של אוגוסט – מעצבנת. “אנחנו משחקים מתי שאומרים לנו”, אמר קרלו בהתייחס לכך. שתי כותרות עלו השבוע במדריד: הפציעה של בלינגהאם וסאגת רודריגו והמקורבים לו מה שתפס את כותרות העיתונים.

חשבנו לגבי ההרכב, שינוי אחד בלבד יבצע המאמן ב-11 שלו וגם הוא כפוי – פרלאן מנדי שהורחק באדום ישיר יוחלף בפראן גארסיה שהיה שלישי בדקות המשחק בקדם העונה (247) ויוכל להוסיף עוד דחיפה התקפית, כפי שעשה בפתיחת העונה שעברה לדוגמא, אז בישל פעמיים בניצחון על ריאל סוסיאדד. פראן פתח את העונה שעברה כשחקן הרכב וסיים עם חמישה בישולים וגול. אלא שגם ג’וד נפצע כמובן וזה פותח את המקום לארדה גולר – אמרו הרומנטיקנים – אך סביר להניח שזה יהיה הקפטן לוקה מודריץ’, שישחק שעה ולאחר מכן יגיע זמנו של הטורקי. אשתקד בזמן שהאנגלי לא שיחק ברהים דיאס קיבל קצת יותר קרדיט. זה לא יקרה, לא יהיה שחקן קו ימין אמיתי ונקווה שלא כולם ימשכו שמאלה. “למדנו מהטעויות שלנו, עבדנו קשה ולאט לאט נתקן”, אמר קרלו שהוסיף שטבעי שהמשחק הולך שמאלה “בגלל” ויניסיוס ג’וניור ובעבר גם קארים בנזמה אהב לשחק בקו הזה. אבל למה להיות שליליים. ייתכן, אגב, שנראה את רודריגו כמספר 10.

אמבפה שלא הצליח לכבוש נגד מאיורקה – התקרב, ניסה, איים אבל לא היה חד מספיק – חולם לעשות זאת בבכורה שלו בברנבאו ולהצטרף לרשימה מפוארת של שחקנים שעשו זאת כמו רונאלדו-פנומנו ב-2002-03, כמו דיוויד בקהאם ב-2003-04, כמו כריסטיאנו רונאלדו ב-2009, גם שמות פחות נוצצים כמו איסקו בעונת הדסימה או ווסלי סניידר בדרבי ב-2007-08. הציפייה עצומה. וכמובן שגם ג’וד, הכוכב האחרון, הבקיע נגד חטאפה עמוק בתוספת הזמן אשתקד במשחק הבכורה שלו לעיני הקהל. “הצגתו כשחקן המועדון הייתה אירוע מרהיב וגם הפעם. זה יהיה יום נחמד מאוד עבורו. אני בטוח שיהיה לו משחק נהדר ואנשים ייהנו ממנו”, אמר המאמן. בדקנו מתי מגיע הגול הראשון של אמבפה בליגה. בשנתיים האחרונות זה הגיע במחזור השני וכן ב-2018-19, וב-2020-21 במחזור השלישי

אנצ’לוטי התייחס גם לרודריגו, שכבש נגד מאיורקה את שער היתרון הפנומנלי והיה היציב מבין שחקני החלק הקדמי כנראה בשני משחקי הפתיחה. ריבאלדו, אגדת ברזיל, אולם גם אגדת ברצלונה ושיש לו אינטרס, אמר שהוא מבין אותו. קרלו סגר סיפור עם או בלי קשר לעיתונות במדריד שתוסיף את ה-‘R’ לטריו. שוחחתי איתו, הוא שמח כאן וזה מה שחשוב. אמר לי שזה לא בא ממנו וההודעה הזו בוואטספ הייתה מזויפת. הנושא הזה נסגר". התשובה הכי טבוה של רודריגו תהיה עוד שער שכן אשתקד גם כבש את השער הראשון שלנו בליגה ואז נקלע לבצורת אכזרית. בקיצור, בריאל מצפים לניצחון, כזה מרשים, יום עבודה שהכל הולך – ולדחות את הספקות – להמשך. ריאל בדר"כ עושה את העבודה תחת אנצ’לוטי והברנבאו סוג של מבצר, עם 72 ניצחונות ב-95 משחקי ליגה.

רודריגו. נקודת האור מהערב החלש במאיורקה

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל (לוקאס ואסקס), אנטוניו רודיגר, אדר מיליטאו, פראן גארסיה| אורליאן טשואמני, פדה ואלוורדה, לוקה מודריץ’| רודריגו, ויניסיוס ג’וניור וקיליאן אמבפה

מה המצב ויאדוליד?

ויאדוליד ששבה לליגה הבכירה אחרי עונה אחת בלבד (סיימה שנייה בסגונדה) לא הייתה יכולה לחלום על קאמבק טוב יותר כשפתחה את העונה עם 0:1 ביתי חשוב על אספניול בקרב העולות החדשות לעיני 22 אלף צופים בחוסה סוריה. ראול מורו היה הגיבור המקומי כשכבש בדקה ה-23 והרים את הקהל על הרגליים לאחר שחתך לאמצע יפה והכדור שבעט פגע בשחקן הגנה. ויאדוליד חשה אוויר פסגות שקרי שכן היא אחת משלוש קבוצות בלבד שניצחו במחזור הפתיחה. החגיגה הייתה שלמה כאשר לפני המשחק הקבוצה עשתה כבוד לגיבורים לפני 40 שנה שהביאו גביע היסטורי עם 0:3 על אתלטיקו מדריד במשחק הגמר השני ב-1983-84 והם עלו לכר הדשא עם חולצות מיוחדות. ובחזרה למשחק - “ויאדוליד קבוצה של הליגה הבכירה. היא הייתה ראויה ליותר על לוח התוצאות”, נכתב במארקה, והמאמן מבטיח: “נהיה קבוצה שמאוד-מאוד קשה לשחק נגדה”.

הקבוצה עשתה מספר שינויים בסגל ובין הקורות - צריך להתרגל - תראו את קארל הריין המושאל מארסנל, שוער צעיר בן 22 שכבר הצליח לשמור על שער נקי, ולא ג’ורדי מאסיפ הוותיק (35) ששיחק מנובמבר בכל המשחקים אשתקד ושמר על שער נקי במחציתם. לאחר שבע שנים בהן גם שימש כקפטן בחלק מהזמן וצבר 227 הופעות - השוער עזב. גם הקשר המרכזי מונצ’ו שתרם שישה שערים ובישל שלושה - לא נמצא, הוא בא"אק אתונה. פרט לכך הקבוצה שמרה פחות או יותר על השלד, והאתגר שלה הוא לכבוש יותר שערים אחרי שאשתקד כבשה רק 51 ב-42 מחזורים בסגונדה- שש קבוצות כבשו יותר ממנה. האם חואנמי לטאסה הוא הפיתרון? לא בטוח.

בינתיים ויאדוליד מבסוטית ממה שיש ואפשר לומר שהיא גם במעין מירוץ נגד השעון בתקווה שהלה-ליגה תאשר - לרשום את שחקני הרכש החדשים שמוכרים לכם היטב חואנמי לטאסה החלוץ שאשתקד הושאל לחטאפה והוא תוצר הקאנטרה שלנו כמובן – שאם ישחק נגדנו סביר שיכבוש, וכן מריו מרטין שחתם ממש אתמול. ויקטור מסגר שהיה מלך שערי הקבוצה אשתקד עם עשרה – קשר מרכזי, כן? – עלה מהספסל רק ל-21 דקות. “כבר שוחחנו עם מריו מרטין ובשבת יהיה לו (הדברים נאמרו בשישי) סשן וידאו אישי כדי להסביר מה אני רוצה ממנו. הוא ייתן לנו איכות עם הכדור, הוא מתמקם היטב ומבין את המשחק היטב. הוא שחקן מעניין עם עתיד גדול, אני מקווה שנעזור לו, נמצא את הגרסה הטובה ביותר שלו ונצמח ביחד”, אמר המאמן פאולו פסלאנו בהתחשב במריו מרטין, והוא אופטימי מאוד לקראת המשחק.

לעולה החדשה פתיחת עונה מרגשת במיוחד שכן שני מחזורים אחרי ריאל מדריד - במחזור הרביעי - ויאדוליד תפגוש גם את ברצלונה הסגנית, והסוריה סביר להניח יהיה מלא. מצד שני זה אתגר גדול ואולי לא פשוט עבור עולה חדשה שרוצה לאגור נקודות. אתגר? אלברטו מרקוס, שיאן ההופעות של ויאדוליד איי פעם (שחקן עבר) דירבן את החבר’ה בריאיון ל-AS: “מי שאין לו שאיפה להשיג משהו בברנבאו - צריך להישאר בבית”. הוא משוכנע שכדאי לפגוש את הגדולות בתחילת העונה - “לפני שהן מתחילות להתגלגל. במאיורקה הם היו תקועים”. הוא הימר על 0:1 תוצרת דיוויד טורס, שחקן הנוער. במחזור השבוע תחכה לה לגאנס, עוד עולה חדשה, יריבה במידותיה, אבל תהיו בטוחים שאף אחד לא חושב על המשחק הזה עכשיו ולא מרים ידיים מראש. לראיה - ויאדוליד לא אמורה לשנות את המערך ותשחק ב-4:4:2 הרגיל, הבלם חאבי סאנצ’ס שגדל בריאל מדריד יוביל את ההגנה אחרי עונת סיוט כשחזר לכשירות רק בסוף ינואר בשל פציעה ארורה ושולב במחזורי הסיום.

פסלאנו לא אמור לבצע שינויים ב-11 ביחס להרכב שניצח את אספניול, הוא מבסוט מהרוח הגבית: “איך מתכוננים? מדברים על מה שעלינו לשפר ודברים אחרים שצריך להמשיך לעשות. ריאל יריבה קשה, הטובה בעולם, יש לה כמה מהשחקנים הטובים בעולם. זה הולך להיות קשה מאוד, בטח בברנבאו, אך עלינו לעשות את שלנו, להתחרות וללכת בתקווה להשיג משהו. עלינו לתת מאה אחוז ולדעת לסבול”. הוא הבהיר: “יש להם הרבה איכות אבל אני מתעסק בקבוצה שלי. תמיד צריך לשחק בהתלהבות ובאומץ ולתת הכל, “למות” על המגרש עד לדקה המאה. הולכים להיות שינויי מומנטום ועלינו לנצל את הרגעים הטובים שלנו. עלינו להימנע מטעויות”. הוא אומר כי הקבוצה במצב פיזי מצוין, “ניהלנו את הזמנים היטב כדי שכולם יהיו במאה אחוז”.

ויאדוליד - הרכב משוער: קארל היין| לואיס פרס, חאבי סאנצ’ס, אנסו בויומו, לוקאס רוסה| סלים אמאייה, אראיי קומרט, קיקה פרס| אמאט נ’דייה, ראול מורו וסאייה

היסטוריה ומפגשי עבר:

בפעם האחרונה שוויאדוליד הגיעה לברנבאו היה כיף, רגע של נחת בעונה די סתמית. ריאל מדריד ניצחה 0:6 במחזור ה-27 ונהנתה משלושער נאה של קארים בנזמה תוך שבע דקות. קודם לכן כבש רודריגו, כאשר מרקו אסנסיו ולוקאס ואסקס הוסיפו במחצית השנייה. האמת שלאוהד המצוי יש זיכרונות של ויאדוליד ושביעיות. למשל ה-2:7 המיתולוגי מעונת הקיירוש לפני יותר מ-20 שנה – שלושער של ראול כולל בעקב, וכמובן הוולה של זינדין זידאן מהבישול של דיוויד בקהאם. אחת פחות סקסית אבל 0:7 “נקי” הגיעה ב-2007-08, מול יריבה עם קו הגנה גבוה. גוטי השתולל עם צמד ושלושה בישולים, גם ראוליטו כבש פעמיים, אחד בפנדל, ואפילו רויסטון דרנטה כבש. כמובן שריאל בדרך כלל מסתדרת עם ויאדוליד, אבל יש גם תקדימים אחרים. תיקו 2:2 הזוי במחזור החמישי בעונת 2001-02 כחלק מפתיחת עונה איומה, ובעיקר הפתעה גדולה ב-2019-20. קארים בנזמה כבש שער יפה ומאוחר (82) שהיה חייב להספיק לניצחון, אבל ריאל לא שמרה על היתרון וסיימה רק ב-1:1 – סרג’י גווארדיולה השווה (88).

לאלה חסרי הסבלנות - ב-46 המשחקים בהם ריאל אירחה את ויאדוליד - היא ניצחה 39 פעמים (85%), ארבעה משחקים הסתיימו בתיקו (9%) ושלוש פעמים ויאדוליד ניצחה (7%). בעונת הדסימה זה נגמר ב-0:4 חלק עם שלושער של גארת’ בייל ואחד של קארים בנזמה. ראול מאוד אהב לפגוש את ויאדוליד וכבש צמד נגדה ב-2:4 של הגלאקטיקוס 2.0 במחזורים הראשונים של 2009-10 (וגם צ’יפ של גונסאלו היגואין), במשחק בו הפך לשיאן ההופעות של המועדון. ריאל ניצחה ב-11 מ-12 משחקי הבית האחרונים שלה נגד ויאדוליד. ההפסד האחרון היה במחזור הסיום של עונת 1999-00 כשהראש היה כבר בגמר ליגת האלופות. ויאדוליד ניצחה גם בעונת 1993-94 כבר במחזור השני. היו גם ניצחונות דחוקים של ריאל כמו 0:1 במחזור הרביעי ב-20-21 עם שער של ויניסיוס ג’וניור בבעיטה בסיבוב. נספר כי לריאל רצף של 11 ניצחונות רצופים על ויאדוליד מ-1981-82 ועד עונת 1991-92.

גוטי משתולל| כאמור, יש שביעייה אחת אייקונית מאוד נגד ויאדוליד, זו בתחילת 2003/04 - ניצחון 2:7 כשכל גול בצבע, וישנה אחת נוספת, פחות סקסית, אבל 0:7 “נקי” ב-2007/08. כמה שחקנים של ריאל מדריד שהם לא כריסטיאנו רונאלדו היה מעורבים בחמישה שערים במשחק? סביר להניח שמעט מאוד. אחד מהם הוא גוטי. במחזור ה-23 בעונת 2007/08 כאמור, ריאל אירחה את ויאדוליד בברנבאו והיריבה הסתכנה כששיחקה עם קו הגנה גבוה. היא קיבלה בראש, כבר במחצית היה 0:5. גוטי השתולל עם צמד ושלושה(!) בישולים.
ההיילייטס תוצרת גוטי:
דקה 30: בישול - גוטי בכדור עומק לראול - החלוץ עוקף את השוער וכובש ברגל ימין (0:2)
דקה 32: בישול - גוטי שהיה בחצי שלנו - בכדור ארוך לאריאן רובן שכובש בקלילות מול השוער (0:3)
דקה 43 - שער - רויסטון דרנטה בכדור אלכסוני נהדר, גוטי נע לעומק בתזמון מעולה ובועט פנימה (0:5)
דקה 62: שער - אריאן רובן מצד שמאל, מוסר פס אחורה וגוטי בועט נהדר לקורה ולרשת (0:6)
דקה 79: בישול - גוטי הפעם בנגיחה אל עבר רויסטון דרנטה - קשר הכנף נותר לבד בצד שמאל ומבקיע

אני לא מחכה - ברצלונה מנצחת - שוב אומר שאני לא מתייחס לקרקס סביב המועדון אלא מנתח על כר הדשא, הם בינתיים פתחו פער ואסור שזה יגרום לריאל מדריד ללחץ מחר, לא זה ולא השעה הלא נוחה לשחק - בהחלט שרב בספרד ולא ברד, כמו בתל אביב ובלה-בלה-בלה. תעלו בסנטיאגו ברנבאו לשחק כדורגל, כמובן שהצגה תתקבל בברכה, לפצות על המשחק הראשון.
זה נשמע דרמטי מדי וכן אני מבין כולה משחק שני העונה אבל נגד מאיורקה זה היה כל כך רע ברמה הזו ששחקנים כל כך מנוסים נראו אובדי עצות, ציפיתי משחקנים להבין את המצב גם אם המאמן על הקווים נרדם, הייתי מאוד כעוס ומתוסכל לא מהתיקו אלא בעיקר הדרך. האמצע הרך, זה שאין לחץ להחזיר את הכדור. גם זה שכולם בצד שמאל - זה נראה כמו ילדים במתנ"ס - אף אחד לא מבין שזה לא הגיוני?

בכל הרכב צריך לנצח מחר את ויאדוליד לפני שאני מדבר על שחקן אחד כמו ארדה גולר במקום שחקן אחר - לוקה מודריץ’. אבל ואני שואל גם אם נפרק נניח 0:6 אפילו - אני מגזים בכוונה - כמו בעונה הסתמית ההיא ב-2022/23 אז מה זה אומר? זה המבחן שלנו? שלב ההוכחות והמבחנים יגיע בהמשך.

אמנם במאיורקה כבשנו שער מהיר יחסית ונרדמנו אבל כמובן שזו הדרך, אם אפשר לפתוח חזק ובמוטיבציה ולא להתחיל לשחק רק בדקה העשירית, וגם להפעיל לחץ גבוה לשם שינוי כי יש שני שחקנים אתלטיים באמצע ואולי אחד מהכוכבים למעלה יעזור בהגנה - דיינו.

קרלו אנצ’לוטי השמרן הגדול היה יכול לעשות טוב ולבחור במשהו חדש לאור הפציעה של ג’וד בלינגהאם, לנצל את זה שיש שינוי כפוי - ארדה גולר שהוא קצת כנף ימין וגם שחקן שזז באמצע, מעניין, אולי יבעט מרחוק, הזדמנות מעולה לבחון אותו עם כל הכבוד לקפטן החדש לוקה. אסור שיהיה שיקול כמו ‘צריך לתת לו לשחק’ ואני לא מזלזל בכדורגל שלו גם בגילו כעת והוא מזיז את הכדור נהדר אבל יש דברים שצריך לבדוק, גם ברהים דיאס יכול לשחק ואסור לשכוח אותו. בעולם מושלם היינו רואים את גולר ומודריץ’ משחקים ואת אורליאן טשואמני שאינו נחוץ במשחק כזה - יורד הספסלה.

דרך לפתוח בונקר ומה שנעשה במשחק הקודם אבל עקום - ולא יצא לי לדבר עליו - אלו בעיטות מרחוק. עדיף שזה יהיה פדה ואלוורדה ואורליאן טשואמני אם ישחקו ולא הבלמים שלנו אדר מיליטאו ואנטוניו רודיגר שעשו את זה לא רע למען האמת אבל זה לא מתפקידם.

קראתי שיש סיכוי שרודריגו ישחק קצת כמספר 10 וכל שינוי הוא מבורך אבל אם ההוראה היא שישחק בכנף ימין אז זה מה שצריך לעשות, שלא יהיה אגף שומם מה גם שדני קרבחאל רדום מאוד, עדיין לא נחת אחרי עונה לפנתיאון.
פחות עקבים ויותר תאכלס, גם לתת גול בדחיקה ממטר זה אחלה לפי מה שידוע לי. קיליאן אמבפה היה לא רע כשהכדור אצלנו - אהבתי את הדהירה מליד החצי שלנו, גם הגיע למצבים, אחד מהם בנה לבד, אני רוצה עוד מהלכים כאלה כמו שבעט לפינה הקרובה אחרי פס אלכסון של ויניסיוס ג’וניור ולא להתפתות ללכת לכנף. השער בסופר קאפ די נשכח לו אחרי הבכורה הפושרת בליגה - פושרת כי משחקן כזה כשהוא בועט לשער 4-5 פעמים באיזור המסוכן אתה מצפה שהוא יבעט לרחוק וינצח את השוער. מחר ב-18:00 זה מגוון, קצת מוקדם אבל עדיף על הסיוט הזה של 22:30 - עבורי כצופה ופחות עבור השחקנים. צריך שמשחק הבית הראשון יהיה חוויה. האללה מדריד

תרשום, 5-1 קליל ומהנה, נספוג כי מיליטאו כשיר, אין מה לעשות נגד זה.

הייתי מעדיף שארדה יעלה במקום מודריץ’, אבל למשחק מחר זה לא כ’'כ ישנה אז לא ממש אכפת לי שהקרואטי יקבל את הכבוד המגיע לו :crown:

הפתעה!! ארדה בהרכב.

זה בטוח אנצ’לוטי בתמונה הקטנה?

יש מצב שמודריץ’ פצוע?

לא הוא לא פצוע, קרלו אנצ’לוטי שתה מיץ אומץ, לוקה מודריץ’ בסגל ואין שום דיווח בטוויטר:

אהבתי את הרעיון, אשמור את התלונות שלי לפעם אחרת (מתפתה לכתוב על לוקאס ואסקס במקום דני קרבחאל אבל שיהיה). תמיד צריך לגוון, בין אם כך, בין אם באמצעות רודריגו למשל כ-10, אולי ברהים דיאס בפעם אחרת. מה שכן שוב זו תחושה שיש לנו הרבה מאוד מה להפסיד במשחק הערב - גם אם ניתן מאניטה זה לא אומר כלום, משחקים נגד עולה חדשה במשחק בית (כאילו כולם מצפים ל-0:5) זה משחק שלא בטוח שאפשר להסיק ממנו משהו למעט ארדה גולר כמובן בין אם ישחק במרכז ואז פדה ואלוורדה נוטה ימינה ובין אם ישחק בכנף. אמשיך ואשתמש בשתי מילים: “חווית צפייה” (גם בשנה שעברה ‘הפחות גלאקטית’ היו משחקים שנהנינו. לא בחודש הראשון אבל אחר כך).

איך אף אחד פה לא אמר כלום על התספורת החדשה של ויניסיוס? אולי לא הייתם בטוויטר השבוע, יותר טוב.

אגב, האחרונה שהרסה לנו את המסיבה במשחק הבית הראשון העונה זו אותה ויאדוליד ב-2019/20 עם תיקו 1:1.

זו אמירה מאוד חזקה על גולר. על פניו מודריץ’, בראהים ואפילו סבאיוס לפני בהיררכיה לעמדה הזאת (סבאיוס רק מטעמי שמרנות של אנצ’לוטי הקודם).

אני לא כזה מופתע, אנצ’לוטי עף על ארדה והייתה לי הרגשה שהוא ירכיב אותו בהזדמנות הראשונה.
מסקרן יהיה לראות את פראן גרסיה באגף שמאל. אנחנו נחלשנו משמעותית מהבחינה ההגנתית בלי מנדי אבל פראן גרסיה תוקף טוב מאגף שמאל.

בסך הכל אמור להיות משחק נוח. מבחינתי אגיד שוב שזה בסדר שלוקח להם קצת זמן להתחבר, אבל הפעם צריך יותר מלגרד ניצחון.

הבלמים נוראיים בהנעת כדור, כשהם מקבלים כדור הם מנסים לנהל משחק ולייצר מהלכים, מחזיקים כדור ומרימים את הראש לחפש כדור עומק ארוך, כאילו מדובר בבקנבאואר וקומאן בשיאם, תשחררו כדור מהר ימינה ושמאלה יא עגלות חסרות טכניקה.
גולר חייב לבוא אחורה ולקחת משני אלה את הכדור

אנחנו זוועה. כמה חסר קרוס. טשואמני וגולר לא קיימים. ויני לא משחק. אמבפה לא מבין איפה הוא אמור להיות. פשוט גועל נפש מול קבוצה עם 0 יכולת.

כאילו העירו אותם מהשינה לפני עשר דקות ואמרו להם יעלה עולים לשחק. הייתי בכדורגל בחמישי ברמת גן ואחרי משחק-שניים עם החבר’ה שאיתך אתה מבין את החוזקות של כל אחד, אנחנו נראינו יותר ‘מאומנים’. ידעתי שלא יהיה קל אבל לא חשבתי שיהיה כל כך גרוע. חסרי אונים אז אנטוניו רודיגר צריך לנסות לבעוט מ-40 מטר. שוב הצפה משמעותית בצד שמאל, לא עשינו כלום חוץ מהוולה של קיליאן אמבפה שהוא לא בדיוק זינדין זידאן נגד ויאדוליד לפני 21 שנה. אורליאן טשואמני חלש מאוד וארדה גולר במשחק עם וואן טריק-פוני. הממים כבר בהכנה, אנחנו פאתטיים. באים לאימון מצטלמים והולכים הביתה. אין מאמן.

ויאדוליד לא עושה שום דבר מיוחד, הם עם רביעיית הגנה בסה"כ, כמובן מאוד מתלהבים ועומדים מאחור, הם לא מבזבזים זמן בצורה גסה, אין איזה פאולים יוצאי דופן, להיפך, לא צריכים אפילו לכסח. לא המציאו את הגלגל.

כל אחד לוקח כדור ומכדרר עד שמאבד, שיא השכונה, מפתיע אותי שהבוז הגיע רק בדקה ה-37. זה נראה לפעמים מעצבן מאוד כמו ויניסיוס ג’וניור ולפעמים קצת יותר טוב כמו רודריגו. אפילו להזיז את הכדור מהר שמאלה לאחד המכדררים הם לא מסוגלים. גולר ממזמז את הכדור מלא, טשואמני, כולם. למחצית: לוקה מודריץ’ במקום אורליאן טשואמני ולוקאס ואסקס במקום דני קרבחאל.

לא יכול לשמוע כבר את העניין הזה של בונקר של היריבה שממול, גם נגד ברצלונה ישחקו בונקר, נגד מנצ’סטר סיטי כל שבוע בונקרים. צריך לדעת להתמודד אבל יש לנו אפס אינטיליגנציה והלחץ רק ייגבר. זו ההגנה של ויאדוליד סה"כ ולא זו של יובנטוס בשיאה. גם בהגנה הקבוצה מתבססת רק על הפיזיות והאתלטיות אם זה אדר מיליטאו, אולי קצת שכל מצד פדה ואלוורדה.

כמו מסעדת גורמה שהאוכל בה מקולקל, מתעסקים בהכל חוץ מכדורגל בקבוצה הזו. חדר הלבשה משופץ, הציגו את גביע הסופר קאפ, הכל יפה עד שעולים לדשא לשחק. אם לא ננצח פה זו קטסטרופה אמיתי גם אם זה מחזור שני. עלוב מאוד. @titi_camara הבטחת 1:5 זה עדיין כתוב פה בת’רד , הימור עדכני?

דווקא המון יכולת, 0 עבודה טקטית
נראים כאילו אנחנו משחקים ב10 שחקנים, כל השחקנים רחוקים אחד מהשני, אין שום תנועה לעומק, שום דאבל פס

שיעמום טוטאלי

אי אפשר להמשיך לשחק עם קישור כזה, אין לי מושג מה הצרפתי עושה במרכז המגרש ולמה אנחנו ממשיכים להתעקש לשחק מהאמצע.

בית זונות מבית היוצר של אנצ’לוטי :grimacing:

אף שחקן לא יודע מה הוא אמור לעשות ולאן לרוץ ומתי

5-0

מחצית פשוט מרדימה
הצמד פדה וצ׳ומה חסרי יכולת לתת מסירה בלתי צפויה.
הבעיה שאין פיתרון נראה לעין.

מודריץ’ במקום טשואמני והמשחק יהפוך ליותר מסודר.
יש עוד שבוע למצוא מחליף לקרוס. הבעיה שאין כזה.

גולר חייב לרדת אחורה יותר לנהל את המשחק

טשואמני או שמשחרר את הכדור מאוחר מדי או שמשחרר לא טוב

אמבפה עם המון תנועות נהדרות לעומק, הבעיה שאין מי שבאמת ימסור לו כמו שצריך, והבעיה היותר גדולה - כמו שלמדנו בשנה שעברה - מול בונקר צריך חלוץ 9.
זה מאוד פשוט

ויני משחק?

למה אנצ’לוטי דוחף את ארדה לפינה הימנית במקום לשחק במרכז מאחורי השלישייה ההתקפית ?

אם רודריגו לא רוצה לשחק קיצוני בצד ימין אפשר לשבת על הספסל ולהעלות שחקן שכן רוצה לשחק שם, ברהים ישחק לשחק שם.

מיליטאו גורם לי גועל, לא סובל אותו, אהבתי אותו הרבה יותר כשהוא סבל מצולבת בברך.

צריך מחליף לטשואמני. צריך גם מגן שמאלי שיכול לעזור.
במצב הנוכחי אני מקווה שאלאבה יחזור מפציעה ויחזור להגנה. כרגע חשוב יותר בלם שמסוגל להוביל כדור.