מחזור 2: 4:1 באנואטה על סוסיאדד (לבנדובסקי 2X, פאטי, דמבלה)

image

אחרי תיקו 0-0 מעורר תהיות, ועוד סמיני שעולים גם בצל הפייר פליי, ברצלונה מגיעה למשחק חוץ לא פשוט סוסיאדד המצויינת של אימאנול, שכהרגלה בקודש צפוייה לפתוח את העונה בקול תרועה רמה. לצד בסיס מצויין של הקבוצה הבאסקית עם שחקנים כמו אויירסבל, רמירו, דויד סילבה, אריץ וכ’ו, מצטרפים שחקנים שהגיעו לעזור למרכז השדה השדה בדמותם של מיודעינו טאקה קובו וברייס מנדס מסלטה ויגו.

מבחינת בארסה יש כרגע המון שאלות סביב מה יקרה עם עמדת המגן השמאלי- באלדה מול אלבה, האם קונדה ירשם ושאלת מליון הדולר: מי יחליף את בוסקטס?

בהמשך נעלה הרכבים משוערים, סגלים וכ’ו.

שאלה גדולה לקראת המשחק כפי שכתבתי קודם היא: “מי יחליף את בוסקטס?”. כשצ’אבי נשאל על האופציות הוא אמר שיש שחקנים שעומדים לרשותו כמו פרנקי, קסייה ופיאניץ’. איך זה יכול להיראות:

פדרי
קסייה פרנקי

פדרי גאבי
פרנקי

פדרי
פיאניץ’ קסייה

פדרי גאבי
פיאניץ’

לדעתי האופציות ה ראשונה והשלישית הכי הגיוניות. בוסקטס באופן רגיל עושה עבודה של שני קשרים כשהוא גם לרוב מוביל במספר הצילומים של הקבוצה, וגם עם חלק ארי בניית הכדור והכתבת הקצב של הקבוצה כשהכדור אצלה. פרנקי ופיאניץ’ הגנתית לא יצליחו להחזיק לבד את הקישור האחורי, וקסייה לבדו לא יצליח להחזיק התקפית את הקישור האחורי וצפוי לאבד המון כדורים. אני עוד לא סגור לגביי מי מבין פיאניץ’ או פרנקי יועדף, אבל שתי האופציות ואלידיות בעיניי.

אופציה נוספת וסבירה זה מערך של 3-4-3 שיכול להיות מה שצ’אבי מתכנן מכמה סיבות:

1. החיסרון של בוסקטס.

2. העובדה שאין בסגל מגן ימני אמיתי אחד (לא סופר את דסט) וריבןי הדיווחים שאלבה לא יפתח ויש סיכוי קלוש שבאלדה יעלה. אני לא יודע אם צ’אבי רוצה להמר עליו כרגע בהרכב הפותח.

3. סוסיאדד מחזיקה במרכז שדה דומיננטי. יכול להיות שכדי להתמודד מולו צ’אבי ירצה לייצר יתרון מספרי במרכז השדה.

מה שיכול להיות שיקרה זה מערך של:

גאבי פדרי

קסייה פיאניץ’/פרנקי

ללא בוסקטס, צ’אבי יהיה חייב להמציא דרך חדשה לחלוטין לנהל את המשחק ולייצר דינאמיקה שונה בקישור. יהיה מעניין מול קישור דומיננטי כמו זה של ריאל סוסיאדד.

פרנקי חייב לשחק, הוא הראה את זה מול ראיו.
פדרי הוא באנקר.
מבחינתי השמחק הלא טוב של גאבי מול ראיו לא מספיק כדי לספסל אותו. אני רוצה לתת לו המשכיות. פיאניץ’ או קסיה יכולים להחליף את הקשר הפחות טוב מבין גאבי-פרנקי-פדרי במחצית השניה.
אני לא כל כך מבין מדוע צ’אבי הפסיק לעשות חילופים במחצית כשהוא רואה שמשהו לא עובד. כשרק נכנס לתפקיד , הוא לא פחד לעשות את זה. אחר כך הפסיק.
הייתי מספסל את דמבלה או את ראפיניה לטובת פאטי בשמאל. שייכנסו במחצית השניה מול מגן קצת עייף וישרפו אותו. פאטי היה מצוין מול ראיו, מגיע לו לפתוח על חשבון אחד מהם.

לא יודע מה איתכם אבל אני הייתי נותן לסרג’י רוברטו להחליף את בוסקטס ומלפניו שם את פרנקי ופדרי.

פרנקי אחורי, פיאניץ’ ופדרי, רוברטו מגן ימני.

רוברטו ואלבה יפתחו כמגנים.
פרנקי, פיאניץ’ ופדרי יפתחו בקישור.

בגלל זה היה לי מוזר שלא רשמת אפשרות שבה שניהם יפתחו מאחורי פדרי. זה יכול להיות קישור מאוזן מבחינת הנעת כדור, כשלפדרי גם יהיה חופש הרבה יותר גדול על תקן אינייסטה.

אני מסכים שהסיכויים של רוברטו לפתוח גבוהים, מקווה שזה אומר שבאלדה יקבל מקום בהרכב.

אני חושב שצריך לקחת בחשבון את היריבה ואת האיצטדיון.

אם היינו משחקים בקאמפ מול אלצ’ה הייתי אומר יאללה פרנקי אחורי ולתת לפדרי וגאבי ללכת קדימה אבל מדובר בסוסיאדד עם מרכז קישור של מרינו, מנדס, סובמינדי וסילבה שמאוד לוחץ ומאוד מניע כדור

אני חושב שחייבים שם את קסייה שיתן לנו יחד עם פרנקי מרכז מגרש קצת יותר פיזי ואגרסיבי.

דווקא פיאניץ’ כחילוף מחצית שנייה כקשר 50/50 שיכול גם ללחוץ וגם ללכת קדימה להתקפה זה ריענון טוב.

לא הייתי מפיל אותנו על מרכז מגרש “חלש” מול סוסיאדד שגם ככה תהיה מולנו ביתרון מספרי שם

קצת הרכבים משוערים -

FB_IMG_1661066360901

מה המסקנה? לאף אחד אין באמת מושג לגביי ההרכב היום, חוץ מכמה באנקרים שידועים לכולם (מאטס, אראוחו, פרנקי, לבנדובסקי, פדרי).

דסט שוב בחוץ.
במשחק הראשון לא הייתי בטוח שזה מסר עבורו, עכשיו זה ברור אפילו לי.
פבלו טורה משלים אם ה 23 של הסגל במקום בוסקטס.

• דסט הקבוק הזה בטח בים עכשיו עם גופייה של הבולס. יש מצב שהוא עצמו לא הבין את הרמז עדיין.
  • קונדה עדיין בחוץ. בתקווה שבפעם האחרונה.
  • אובמיאנג וממפיס בסגל. מעניין.

ההתנהלות מול דסט זה פשוט טימטום. גם מוריד מהערך שלו והופך אותנו לנואשים וגם פוגע בתדמית שלנו

ואף אחד פה לא יצליח לשכנע אותי שארואחו או רוברטו יותר טובים ממנו שם. אפשר לתת לו להיות בסגל וגם לנסות ולמכור אותו.

לא מצליח להבין את זה.

אם צ’אבי באמת באמת לא רוצה אותו, ורואה שגם באימונים מחוץ למשחקים הוא לא מרשים - מה אמורים לעשות?

באמת שואל, כי אין לי החלטה משלי. מצד אחד לא נכון לפרסם לכל העולם שהוא לא רצוי, כי זה מוריד את המחיר, אבל מצד שני כן צריך לשדר לשחקן שיש לו עכשיו 10 ימים לקחת את עצמו למקום אחר, אחרת הוא לא ישחק, או ישחק ממש ממש מעט. אין הרבה אפשרויות לעשות את זה חוץ מלהשאיר אותו מחוץ לסגל, או לפחות מחוץ להרכב.

אני חושב שלצ’אבי נשבר מדסט מקצועית, אבל גם בלי קשר - הסגל הקיים, כולל הרכש, נבנה בצורה שמסמנת שצ’אבי מחפש מגן ימני יותר הגנתי (וגם פחות טמבל, כנראה), כדי להשאיר את הקו לדמבלה ו/או ראפינייה (בניגוד לצד השמאלי, שמשאיר לאלבה יותר מקום לעלות). לזה דסט כנראה לא מתאים, וכנראה שבגלל זה יש גם אראוחו, גם קונדה, וגם התעניינות בפוית’.

הבעיה הגדולה העיקרית שלי עם הסיטואציה, היא “למה לעזאזל עכשיו?”. נגיד והחלטנו ללכת על פוית’, שיתפקד כחצי מגן חצי בלם - אחלה. קיבלתי. אבל למה לא לחתור לזה לפני כן? כלומר - למה לחכות לשבועיים האחרונים של החלון, כדי גם לדחוף את דסט החוצה, וגם להביא מגן אחר פנימה? למה להביא את עצמנו, בפעם המיליון, למצב שאנחנו עם הגב לקיר גם מצד הרכש לעמדה, וגם מצד המכירה?

הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו, זה שבמועדון חשבו שהגעה של אזפיליקווטה תהיה ה-רמז עבור דסט, אבל גם אז - מה אם היה עושה ברייטווייט ומחליט שהוא נשאר בכל זאת?

קודם כל, שיתן לו להיות בסגל. עכשיו הוא נזכר? ולמה שיחררו את אלבס? משכורת נמוכה עד ינואר, אבל כתבו לי פה “שזה יפגע בהתפתחות של דסט וצאבי סומך עליו”

בהנחה שקונדה ירשם עד שבוע הבא, אז שיחפשו מגן ימני ראוי אחר ובאותו זמן צאבי צריך להסתדר עם דסט , זה עוד מצורע אחד נוסף לסגל… בקיצור, במקרה הטוב נשחרר אותו בחינם לאיזה חטאפה כלשהי.

אני לא חושב שחיכו לשבועיים האחרונים.

כמו עם פיאניץ, ממפיס והלא באנקרים האחרים. עשה קדם עונה באופן ראוי וקיבל את הצאנס. לא הרשים וכנראה שמאז משדרים לו שילך.

לא חושב שהמעמד המקצועי שלו כמו של אומטיטי או ברייטוואייט, אבל כנראה שחושבים שיצליחו לעשות עליו כמה גובות וכנראה שיש אור ירוק מהמאסטרו לשחרר.

לעזאזל… מוכנים לשחרר את אובה בשביל כמה גובות… אז למה שיתעקשו להשאיר את דסט?

כן, רק שזה לא מסתדר עם זה שאולי חובה שיעזוב, כדי לרשום את קונדה (שלא לדבר על אלונסו).

פיאניץ’, ממפיס, ולא באנקרים אחרים (שהם לא מצורעים) כן לפחות היו בסגל ב-2 משחקי הליגה.

שוב.
דעתי היא שיש מגעים מאחורי הקלעים לגביו.

אני גם מפנטז שצ’אבי לא רוצה אותו כי יש לו תכנית סדורה ודסט לא משתלב בה כמו שהוא היה רוצה. אבל זו רק פנטזיה…

אני מאוד פסימי לקראת המשחק, מרגיש לי שקבוצות עם מרכז שדה דומיננטי ולוחץ זה הנמסיס של הטקטיקה של צ’אבי. מקווה מאוד שנעלה ב3-4-3 שלדעתי ייתן לנו יותר סיכויים לצלוח את המשחק, אבל אם נעלה ב4-3-3 אני צופה למשחק דומה לאשתקד, נראה אם יהיה לנו את אותו מזל שהיה לנו אז.

דרא, לפחות לפי מאניה, צ’אבי אמר במסע"ת לקראת המשחק שהוא רואה בפרנקי קשר התקפי ולא קשר אחורי, אז נראה לי שאפשר לרדת מהרעיון הזה. מאמין שפיאניץ’ יהיה קש"א היום.

ההרכב של ברצלונה -

באלדה, אראוחו, כריסטיאנסן ואריק גארסיה בהגנה.

פרנקי, גאבי ופדרי בקישור.

הבאנקר, דמבלה ולבנדובסקי בהתקפה.

הרכב מעניין של צ’אבי.

קודם כל - באלדה אכן פותח, כמו ש"הובטח" לנו, ועוד במשחק חוץ קשה.

פיאניץ’ לא מקבל את חולצת ההרכב, במקומו של בוסקטס המושעה, אלא פרנקי.

ובהתקפה, “קלאסי” למה שצ’אבי כנראה מתכנן - שחקן קו מימין, ושחקן שייכנס הרבה לאמצע משמאל וישאיר למגן את הקו.

ההרכב של סוסיאדד -

זהו, פראן כשיר. לא צריך כל כך הרבה שחקנים בהתקפה…