מחזור 2 :: רמונטדה ראשונה לעונה זו בג'ירונה (4-1)

אני מודה, אני לא יודע איך לאכול את הקבוצה. אני כן נהנה יותר לראות משחקים, אבל זה לא חכמה כי
עונה שעברה המשחקים ברובם היו ממש קשים לצפייה. מצד שני מרגיש שמשחקים לרוחב וכאשר מרגיש בוער
לכבוש אנחנו עוברים ליכולת אישית נותנים את הגולים שלנו וסוגרים סיפור. ניתן לזה עוד זמן.

איסקו: היה חלש ברוב שלבי המשחק, אבל כן עשה כמה פעולות טובות עם הצטרפות מאחור להתקפה
בישול לבייל ו2 החמצות שאחת מהם הייתה חייבת להיכנס. עדיין מרגיש לי שהוא דורך לאסנסיו על העקבים.
בייל: הבין שהוא לא צריך להיות כריס אלא פשוט להישאר הוא, זה מרגיש כאילו רונאלדו כיבה אותו כדי שלא ינצוץ יותר מדי ועכשיו הוא פשוט בוער, כאשר הוא לא חייב לשחק בשביל שחקן אחד בלבד. פשוט תענוג לראות אותו משחק. אישית מקווה שהוא ייקח את הפנדלים, נקווה שלופטגי יפתח עמוד שידרה וייקח אותם מראמוס.
מרסלו: זורק בהגנה, מעגל פינות מה שאתם רוצים. אפשר לכתוב ספר על ההשפעה שלו על המשחק ועל עמדת המגן. לא חושב שהיה בהיסטוריה מגן עם השפעה כזאת על משחק של הקבוצה, ממש מנהל משחק מעמדת המגן. הדברים שהוא עושה זה על סף ההזויים.
קארבחל: רק אני מרגיש כאילו משהו ממש רע עובר עליו? אולי כדאי לתת לרכש החדש לטעום קצת דשא
והתחרות תעשה לו טוב.
אסנסיו: נקווה לראות השפעה שלו בדקות רבות יותר של המשחק, כמו כן נקווה שהוא ואיסקו ישפרו את שיתוף
הפעולה שלהם. אולי זה רק אני אבל זה מרגיש כאילו הם דורכים אחד על השני.

דווקא אתמול איסקו היה בהופעה פחות חלשה,הבישול לבייל היה גדול,קיבל כדור ארוך מנבאס השתלט מצוין ומסר מושלם למהירות של בייל (שזה די קל).
חוץ מזה היו כמה פעולות לעומק כולל כניסות לרחבה ללא כדור שזה הדבר שאולי הכי חסר לנו מהקשרים שלנו אז זה היה מרענן קצת (איזה כדור רוחב של בייל!!).
אסנסיו היה מדהים במחצית השנייה וזה מעורר מחשבה ,למה הוא מחכה? כל פעם שהוא ברחבה או קרוב אליה זה חצי גול.
קאסמירו נראה לא כל כך בכושר,כבד ולא מדויק,עדיין היו לו כמה חילוצים נהדרים במיוחד אחרי הכניסה של מודריץ׳ הוא הפך לכמעט בלם שלישי ועשה עבודה מעולה.
בסך הכל משחק מעודד,אבל לא יודע כמה זמן השמיכה הקצרה הזו תחזיק,כל נפילה של בייל זה חצי התקף לב.

בעיניי קרבאחל היה דווקא מהטובים אתמול בהגנה… הוא ונאצ’ו חיפו הרבה על העצלנות של ראמוס, מרסלו וקרוס.

• בנזמה עם משחק טוב , אבל מרגישים את החוסר בקילר אינסטינקט מקדימה.
  • בייל כרגיל תותח עד שטפו טפו טפו…
  • איסקו ואסנסיו התעוררו במחצית השנייה כשהאחרון מראה ניצוצות של וורלד קלאס…עדיין שניהם צריכים לעשות יותר מול השער.
    *בחזרתו של המודריץ’ הייתי מוריד את איסקו לספסל.

הנה המשחק של איסקו. למעשה, עד הבישול לבייל, כל הנגיעות שלו בכדור היו או מיותרות, או איבודי כדור. חסרות שם עוד מספר פעולות שהוא איבד בהן את הכדור, אחת מהן זכורה במיוחד בה הוא החזיר פס אחורה בצורה רשלנית ובישל מצב מצויין ליריבה.
איסקו עדיין גרוע, אם כי אחרי הבישול משהו אצלו השתחרר והוא שיחק טוב בדקות שנותרו עד החילוף.

אסנסיו מדהים. רואים שהוא מנסה יותר, הוא לא נותן פס אחורה ובורח מאחריות. יש לו הססנות מסויימת מול השער, ראינו את זה גם בגמר הסופר קופה מול אתלטיקו, וגם אתמול, אבל כל פעולה שלו מסוכנת.

ללא רונאלדו הקבוצה הרבה יותר מאוזנת ומשוחררת. אני אוהב את זה שבייל לא דורש לבעוט פנדלים ולהיות האיש המרכזי. למעשה, אין לנו איש מרכזי אלא שלישיית התקפה שעובדת מצויין ביחד.

ולהלן החדשות: בנזמה אכן שחקן כדורגל!
אני מאוד מקווה שכל הבעיה שלו היתה רונאלדו. זה משחק שלישי ברציפות שהוא אשכרה משחק טוב. מי היה מאמין.

מחצית ראשונה רעה לדעתי, ראינו את הנעת הכדור הזו שלא הביאה שום תועלת, השינוי התחיל כשהקישור התחיל לקחת אחריות ולעשות תנועה קדימה תוך כדי הנעת הכדור, מה שכן גם לג’ירונה די נגמר הכוח אחרי הלחץ שהם עשו במחצית הראשונה ככה שהיה כבר הרבה יותר קל בסוף.

לדעתי קאסמירו במשחק לא טוב ולא מאוזן, הוא יכול לחלץ 3 כדורים גדולים ולתת בסוף בישול לפורטו לחצי גול. הוא בכללי מראה יכולת ירודה בשנה האחרונה לפי מה שהתרגלתי לראות ממנו.

איסקו מבחינתי הוא תעלומה, כאילו הוא צריך לשחק שעה רק כדי להכנס למשחק. גם במשחק הקודם הוא הראה סימני התעוררות באיזור הדקה השישים ואתמול הראה שהוא באמת יודע לעשות יותר. במהלך המחצית ראשונה הוא קיבל כדור מהקו האחורי וכמו שהוא בישל את הגול לבייל במחצית השניה, יכל לבשל לו בדיוק באותו מצב כשבייל התחיל את התנועה, אבל העדיף להעביר רוחב לבנזמה ותקע את ההתקפה, אותו מהלך, 2 החלטות שונות לחלוטין שאחת נגמרה בגול והשניה לא הייתה קרובה להביא תועלת.
אני חושב שמה שמשפיע על היכולת שלו קשור הרבה לעניין מנטלי, אבל עד שהוא לא ישפר את קבלת ההחלטות, הדיוק והריכוז במסירה (לפחות בתחילת המשחקים) ואת החוסן המנטלי אנחנו לא נראה ממנו יותר מדי תועלת.

מרסלו לכדור הזהב! :joy: פשוט תענוג לראות כל נגיעה שלו בכדור.

איסקו פשוט צריך להאריך שיער. ההפך מראול.

יש מקום לבקר את איסקו כי הוא אכן לא טוב זמן רב, אך לעיתים יש כאן הגזמה וקטנוניות לגביו. עם כמה שהוא היה לא טוב אתמול, הוא היה פחות חלש ותרם יותר לניצחון מקאסמירו וקרוס. אני הייתי רוצה לראות אותו במקום קרוס ולצד קאסמירו ומודריץ’ במשחק הקרוב.

כמו כן, אמנם נאצ’ו גבר על חלל אבל אתמול כבלם היה לו משחק לא טוב והוא עשה כמה טעויות שבמזל לא שילמנו עליהם. את ראמוס אחרי משחקים כאלו מעלים לגרדום כאן.

אסנסיו, בייל ובנזמה היו נהדרים ככל שהמשחק התקדם. בכלל אסנסיו ובזנמה הביאו שם כמה מהלכים לא רעים בכלל.

למרות שמדובר רק בשני משחקים, לא זכורה לי פתיחת עונה בה הקבוצה נראתה כל כך מחוברת ויודעת מה היא רוצה מעצמה (בדרך כלל גם לאחר מונדיאל ניכרת עייפות ורפיסות כללית, וזה לא המצב). כנראה שלופטגי עושה משהו נכון.

ועדיין, מבט לספסל לא מבשר טובות. לא נביא תארים עם מחליפים ברמה של בורחה מיוראל, והרי גם תורו יגיע כשהעומס יתן את אותותיו.

בנוסף, הטיילת ברחבה שלנו חייבת להיפסק. קבוצה חזקה יותר היתה עושה (ועוד תעשה) מזה מטעמים, כפי שאתלטיקו עשתה.

אסנסיו ענק. פשוט תענוג לצפות בו משחק.

לא ראיתי אתמול את בנזמה ואני לא יודע מה עשה לו ההוא עם הספרה 9 על הגב.

אורי תרשה לי לחלוק עלייך: שנה שעברה, אחרי 3:0 קליל על דפור בריאזור - והיה שם איזה גול חביב של קאסמירו כשריאל העבירה 25+ מסירות בלי שדפור נוגעת בכדור או משהו כזה - אמנם יצאנו בתיקו עם ולנסיה בברנבאו וכביכול אסנסיו מנע הפסד כשהשווה, אבל זה היה משחק מצוין ודי נעים לעין אפילו, כדורגל התקפי ומהיר בכיכובו אבל הבעייה הייתה הרגל המסיימת של בנזמה, 5:2 לריאל מדריד די היה משקף.

בהקשר זה, מסכים שאולי השנה אנחנו קצת פחות שאננים ומאמינים שננצח על אוטומט, מבינים שצריך לעבוד קשה בכל משחק, אבל את זה נצטרך לבדוק לאורך זמן. וההמשך המתבקש: פציעה של בייל\אסנסיו לא משחק בגלל צהובים והנה אין התקפה.
ובנוסף, בארסה 7 עונות ברצף פותחת עם 6 מ-6 בשני מחזורי הפתיחה - חשיבותה של יציבות. בואו נעיף מבט על השנים בהן זה לא קרה לנו:

2012/13 - ריאל הובילה גם 1:0 על ולנסיה בברנבאו(נגמר בתיקו 1:1) וגם על חטאפה בחוץ(ואיכשהו הפסידה).
2014/15 - יתרון 2:0 באנואטה לא הספיק לנו(ראמוס ובייל) ובמחזור השני ריאל נכנעה 4:2 לסוסיאדד
2015/16 - תיקו מאכזב בחוץ נגד גיחון העולה החדשה, 26 איומים לשער אבל כולם מחוץ לרחבה, ורק 0:0.

נקודתית לגבי המשחק אתמול: אני מוכן לקבל את הפלוס של איסקו - ההצטרפות לרחבה אתמול פעמיים, בהחלט משהו שחשוב שיקרה. מודריץ’ לא עושה את זה אף-פעם. אבל רמת הציפיות שיש ממנו עם לופטגי - זה יותר מזה.
לגבי אסנסיו ובנזמה - אני רוצה לראות אותם משחקים טוב יותר גם בהתחלה נגד צפיפות ולא עושים חיים משוגעים רק כשג’ירונה מפקירה את העורף, נניח אחרי השער של בייל. אני הראשון שרוצה להגיד שאסנסיו עושה את קפיצת המדרגה והוא יותר מעורב אבל הוא לא מספיק מסוכן, וזה מצחיק כי אני כן בוטח בו שהוא ייתן את הגול במצב אחד אליו יגיע במשחק חשוב - ראו באיירן באליאנץ’ ארנה אשתקד.

אגב, קשור יותר לדיון הפנטזיות או האקסים, אבל סביליה בדרך לרכוש את מריאנו ב-40 מיליון יורו - 35% מהסכום יגיע לריאל מדריד בעקבות ההסכם. הייתי חותם בעיניים עצומות על כך שיהיה המחליף שלנו.

משחקים בלי רונאלדו תמיד נראו “קבוצתיים” יותר מאשר משחקים איתו. כך היה גם בתחילת העונה שעברה, וגם בימי קבוצה ב לפני שנתיים. זה כמובן לא אומר שעדיף בלי רונאלדו אבל ברור שבלי מלך שכולם משרתים תחושת הקבוצתיות מתחזקת.

זה לא רק התוצאות (ויכול להיות שהסניליות עושה בי שפטים), אלא בעיקר החיבור, המשחק הקבוצתי והתחושה שכמעט כל שחקן מנסה להוציא מעצמו קצת יותר בהיעדר המפלצת. בוא נגיד שהחשש שלי, שבעידן פוסט-כריסטיאנו, או לפחות בתחילתו, נחזה באסופת מבולבלים שאיבדו את הכתובת, בינתיים לא מתממש. זה עדיין לא סותר את העובדה שחייבים רכש התקפי, לא ניוושע מהמיוראלים.

כשאין מלך לשרת משרתים את המלכה.
אין באמור לעיל להוריד בחשיבות הכמעט נואשת לרכש של לפחות 2 שחקני התקפה.

אסנסיו שיחק טוב מאוד במחצית השניה, ובעיקר במחצית השניה של המחצית השניה.
ועדיין, בכדי לעשות עוד צעד קדימה הוא יהיה חייב לעבוד על שלושה דברים:

• דריבל. הבנאדם לא יודע לעבור שחקנים. או שהוא מסתובב במקום או שהוא מוסר ישר. הוא מהיר, זריז ועם הטעיות גוף לא רעות. שמישהו יעבוד על זה איתו באימונים.
  • בריחה מאזורים צפופים. דווקא אתמול הוא לא פחד להיכנס לאזורים כאלה, אבל זה עדיין מעט מדי. כשהמשחק עומד או שהיריבה מצופפת אין ברירה אלא להיכנס לאזורים כאלה. בעיקר כשאתה בקבוצה כמו ריאל מדריד.
  • רכות. רבאק, תהיה אגרסיבי יותר. נצמדים אליך? תתן גוף.
    דייגו קוסטה עשה על זה קריירה.

איסקו לא במשחק טוב, אך תרם יותר מקרוס.
כדי לשחק בהרכב אתה לא חייב להיות מושלם, פשוט לתרום יותר מהתחרות שלך. איסקו לא היה גדול ועשה כמה שטויות ואיבודי כדור אך נתן דברים שכיף לראות מקשר אצלינו.
כשמודריץ חוזר אני מוציא את קרוס.

אני לא מבין את האמירות של מאיסקו אני מצפה ליותר
או שבגלל לופטגי אנשים שופטים אותו אחרת, תשפטו אותו נטו לגבי מה הוא נותן לנו לעומת קרוס (הרי אף אחד לא מוציא את לוקה). עם קרוס ומודריץ יחד המסירות יותר מדויקות, אך אנחנו תלויים בעיקר במגנים ובנוגחים, אני לא רוצה להתבסס על השיטה הזו כשהנוגח הכי טוב שלנו בעשור האחרון עזב.
לא איסקו הוא לא קאקה, לא זידאן וגם לא אינייסטה, אך כל עוד הם לא יחכו על הספסל שלנו אז אני לא מבין מה זה קשור לדיון של מי יפתח

איסקו נותן לנו כניסות לעומק שקרוס לא נותן. מכאן ועד תרם יותר מקרוס המרחק גדול מאוד.
מה שאיסקו מאבד במשחק קרוס לא מאבד בסיבוב שלם. אין ספק שחייבים שאחד משחקני הקישור
יהיה שחקן שיוזם כניסות לעומק אבל שוב מכאן ועד איסקו תורם יותר מקרוס? אין לזה שום אחיזה במציאות.

אמרת בעצמך שצריך שאחד משחקני הקישור יתן כניסות לעומק. השחקן היחיד שנותן את זה בסגל שלנו כקשר הוא איסקו.
איסקו לא יהיה טוב מקרוס בעמדה של מנהל המשחק, אך לעמדת מנהל המשחק יש לנו שחקן נוסף שיכול לשחק בה, שחקן שהוא לדעתי הטוב בעולם בתפקיד הזה, מודריץ שמו.
אסביר את עצמי טוב יותר, כאשר מודריץ משחק אעדיף שזה יהיה לצד איסקו ולא לצד קרוס, כי איסקו שחקן שיותר מתאים לצורת המשחק אותה אני רוצה לראות בריאל.

אולי כתבתי לא נכון את המושג תורם, אך זה בעייתי טיפה להשתמש במושג הזה כי כל שחקן תורם לאספקט אחר של המשחק. איסקו לא חשוב יותר או תורם יותר, אבל קרוס לא עושה טוב את התפקיד של איסקו כמו שאיסקו לא עושה טוב את שלו, ובניגוד לספרדי לקרוס יש על הספסל שחקן טוב ממנו שיכול לבצע בצורה טובה יותר את העבודה שלו. זה הכל

לא הייתי לוקח כלום מהמחצית השניה. זה פאטרן שהולך לחזור על עצמו הרבה העונה (כמו תמיד): מתקשים עד הגול הראשון, ואז המשחק נפתח, היריבה צריכה גול ונראה כאילו אנחנו טובים הרבה יותר. כשזה איכות מול איכות אנחנו יודעים מי צריכה לנצח, אין פה שאלה.
ז׳ירונה הפתיעה בלחץ גבוה שהביך אותנו לא פעם, וזו בהחלט נקודה שצריך לשפר. וזה ישתפר כשוראן ישחק.

לגבי איסקו, לדעתי הביקורת פה אוטומטית. אני הייתי מראשוני המבקרים כשהיה צריך, אבל אתמול איסקו היה טוב. כניסה לעומק, מסירה ארוכה ועזרה בהנעת כדור. דרך אגב, הסיבה שהוא היה טוב אתמול היא שהוא לא בדיוק היה חלק משלישיית הקישור, אלא יותר קדימה באופן ברור.
לא חסיד של מפות חום, אבל תראו איפה איסקו נוגע בכדור, בהשוואה למשחק נגד חטאפה. יותר דינאמי ויותר קרוב לשער (כיוון ההתקפה הפוך בין התמונות. בראשונה אנחנו תוקפים ימינה, בשנייה שמאלה).
59
46
שימשיך ככה.

אותו דבר לגבי טוני קרוס. אני הראשון להכיר בחשיבותו, אבל מגיעה לו יותר ממילה רעה על ההפקרות ההגנתית אתמול. לפחות תעמיד פנים שאכפת לך כמו שעשה קאסמירו. את שאר הנעת הכדור הוא עשה כמו תמיד, אני זוכר גם כדור ארוך אחד תחת לחץ, שאם המוסר היה אלונסו היו מתמוגגים פה. קיצר - בואו נשפוט לגופו של עניין.

עוד נקודה ששווה להתעכב עליה היא קאסמירו. כיוון שהוא הרבה יותר לחיץ מקרוס ומודריץ׳, זידאן פשוט היה מחביא אותו קרוב יותר לשער כשאנחנו עם הכדור. ההתמסרות לא הייתה עוברת דרכו, התקפה טיפוסית הלכה בערך ראמוס-קרוס-מרסלו-איסקו-מרסלו-משהו יקרה. זה עשה שכל גם במובן של היכולת שלו להגיע לריבאונד ולבעוט מרחוק. לופטגי משחק בצורה קצת שונה, קאסמירו נדרש לגעת בכדור מאחור קצת יותר. מאד מעניין יהיה לראות איך המיסטר יגיב לכך. מקווה שקאסמירו ישתפר עם הזמן, כי אין לו תחליף.

דבר אחרון - בנזמה. יותר קרוב לשער ויותר אפקטיבי. כנראה שלעובדה שמדובר במגרש קטן מאד פיזית יש חלק (כמו אצל איסקו), אבל שיחק טוב.