מחזור 2 :: רמונטדה ראשונה לעונה זו בג'ירונה (4-1)

טוני קרוס יאלץ שוב ללכת לישון מאוחר הלילה, וריאל מדריד תנסה לחזור מג’ירונה עם תוצאה טובה יותר מאשתקד (הפסד 2-1).

קורטואה אמור לפתוח לפני הדיווחים בתקשורת, וכמוהו גם לוקה מודריץ’ שסיים את תקופת המנוחה אחרי המונדיאל. אם זה אכן יקרה נזכה לראות לראשונה את מי לופטגי בוחר לספסל: אסנסיו, איסקו או אולי בכלל קאסמירו. מעניין.

הקטלונים שמרו על הסגל כמעט בשלמותו. קבוצת החסות של מנ’צסטר סיטי איבדה את המגן הימני והחבר של מסי, מפאו, שחתם בשטוטגרט אבל קיבלה בהשאלה מפפ את הווינגר האנגלי המוכשר פטריק רוברטס. השינוי הגדול היה על הקווים: פאבלו מאצ’ין עבר לסביליה אחרי העונה הנפלאה שעשה ובמקומו הגיע אוסביו הברסאי אחרי שלוש שנים בסוסיאדד.

את סטואני, פורטו ושאר השחקנים שתפרו אותנו אשתקד נפגוש גם הערב. במחזור הקודם ג’ירונה סיימה בתיקו 0-0 מול ויאדוליד במשחק שפתח את הליגה. ג’ירונה הייתה טובה יותר אבל לא הצליחה לכבוש.

לקראת ג’ירונה

image

קורטואה יפתח בין הקורות| רוטציות במרכז השדה - מודריץ’ וקאסמירו שוב בפנים, הפעם קרוס כנראה על הספסל, גם ואראן בהרכב|
התמונה שבפתיח, סרחיו ראמוס ברשתות החברתיות - ‘שש…ריאל מדריד משחקת’.
ריאל ניצחה בשני מחזורי הפתיחה רק 6 פעמים ב-18 העונות בשנות ה-2000. 2004/05 - עם קמאצ’ו, 2007/08 - עם שוסטר, 2009/10 - עם פלגריני, 2011/12 - עונת האליפות הגדולה עם מוריניו, 2013/14 - עונת הדסימה עם אנצ’לוטי, ו-2016/17 עם זידאן.
שני משחקים שונים בתכלית אשתקד נגד ג’ירונה - הפסדנו כבר בג’ירונה בעונה שעברה 2:1, אחרי שער יתרון של איסקו. ואחרי המשחק הזה בערך הבנו שסיפור האליפות גמור; מצד שני, 6:3 כיפי ומשוגע בברנבאו עם יום עבודה גדול של כריסטיאנו שכבש רביעייה.
וידאו של מרסלו לכיף - כדאי

ג’ירונה בעונה הראשונה בתולדותיה בליגה הספרדית רשמה הספק יפה מאוד: ולו לרגע אחד לא הייתה במאבק הירידה, הצליחה להשתחל לעשירייה הראשונה ולפני מחזורי הסיום אפילו הייתה במאבק על אירופה, החייתה את הקריירה של כוכביה - פורטו וסטואני, וכמובן הצליחה לנצח את ריאל מדריד 2:1 במגרשה הביתי במה שנחשב למשחק הגדול ביותר שלה. האמת שכבר משחק הפתיחה שלה היה המרגש והיא כמעט ניצחה את אתלטיקו אך למרות שהובילה 2:0 - ספגה שערים מאוחרים מאוד. פורטו וסטואני עדיין כאן. הבלם רמלהאו פצוע וגם המגן השמאלי מוחיקה.

אופתע מאוד אם קרוס יסופסל. קדימה יוליאן, תפתיע אותי.

20 שחקנים יצאו לג’ירונה, כולל יורנטה ואודריוסולה שהחלים מהפציעה. אחד מהם ינופה ויישב לצד קיקו קסיאה ביציע.

אולי זה קשור להתמרמרות של קרוס על שעות השינה שלו ולופטגי ייתן לו להשלים שעות על הספסל (אני מניח שהוא לא עקב באדיקות אחר הקבוצה בעונה הקודמת ולא מודע ליכולת המופלאה של קרוס לנמנם גם על הדשא במידת הצורך). או שבאמת יש ניסיון לשנות מעט את הקישור הקונבנציונלי שלנו, המתמחה במסירות רוחב וסולד עקרונית מהצטרפות להתקפה.

המיסטר במסיבת העיתונאים, כשנשאל האם ישתנה המערך (לחץ גבוהה ב-433) בעקבות חזרתו של מודריץ׳ (לארבעה קשרים עם החזקת כדור):
״הנושא הזה של המערכים זה משהו קצת אקראי. זה לא כל כך חשוב, המערכים. מה שמשנה הוא מה שהשחקנים עושים בתוך המערך, אילו שחקנים מוצבים ובאיזה גישה משחקים. 433, 4231 זה קצת משתנה עם ההרכב, אבל בכל מקרה אנחנו נמשיך לעשות מה שאנחנו מאמינים בו, מה שיעזור לנו להיות תחרותיים ולשחק טוב יותר. שחקן זה או אחר לא ישנה הרבה.״

עוד הוא נשאל על פוזשן מול משחק לעומק, והשיב שהוא ״מודע לדיבורים האלה. אנחנו מחפשים לנצח ולא להחזיק בכדור. החזקה בכדור יכולה להיות אמצעי שצריך לדעת להשתמש בו. זה תלוי ביריבה ובעוד דברים. כדי להיות דומיננטים, לפעמים נצטרך להחזיק בכדור וליצור שטח, ולפעמים קיימת אפשרות לתת את הפס הזה קדימה ולהשיג אותו דבר בלי לרוץ. השחקנים שלנו מסוגלים להבין את זה ולהעניק לנו את האיזון הקבוצתי הנדרש.״

אשמח להסבר איך למורות שיש לנו רק 2 שחקני התקפה בספסל, שאחד מהם [מיוראל] ספק אם
מתאים בכלל לליגה הראשונה בספרד וויני בכלל לא בסגל. האם זה הדרך של לופטגי להתמודד עם לחץ?

אישית אני מאוד אוהב את קרוס, ומעניין אותי באיזה עולם איסקו נחשב שחקן טוב ממנו?.
גם במציאות שקרוס לא פותח, זה לא שאיסקו או סביוס הם שחקנים של מספרים. זה שאיסקו מצטרף להתקפה ממה שראינו ממנו עד עכשיו לא בטוח שזה כזה טוב. מה גם שאסנסיו פרח בדיוק שאיסקו יצא שלדעתי זה לא צירוף מקרים, מההרגשה שלי איסקו דורך לו על העקבים יותר מדי ששניהם על הדשא.

אני מסכים שאיסקו יכול להיות טוב יותר ובנתיים מאכזב באופן יחסי, אך סליחה השוואה לסבאיוס זה כבר שטותי ומוגזם.
איסקו שחקן משמעותית טוב מסבאיוס, באופן כזה שלדעתי לא קיימת כאן שאלה, זה בגדר עובדה כמו שהכדור הוא עגול.
לא אכנס שוב לויכוח של מי עדיף, אם איסקו או קרוס, אני הבנתי שפה אני בעמדת מיעוט, אבל לא צריך להגזים בחוסר ההערכה לאיסקו.
מתי אסנסיו פרח דווקא כשאיסקו יצא? לא הייתי מבסס כלל כלשהו על סמך מקרה בודד…
בכל מקרה, בין אם אתם בעד הרכב עם קרוס ובין אם הרכב עם איסקו, השני מבין השניים צריך להיות המחליף הראשון עם כל הכבוד לסבאיוס.

סבאיוס בן 20 ולא קרוב להיות מוצר מוגמר, מה גם שהוא לדעתי עדיין לא התאקלם לחלוטין במועדון.
וגם כאן בפורום הקטן שלנו לא יודעים איך לאכול אותו או מה לצפות ממנו. איסקו כבר בן כמה 25? 26?
הדבר היחיד שאפשר לקוות לקבל ממנו זה יציבות, גם זה עם כל מאמן ועמדה שהוא עובר מתחיל להרגיש כבקשה מוגזמת. הוא היה 10 קלאסי ואיבד את המקום לחאמס עונה אחרי זה חאמס לא היה ואיך שהוא הוא איבד את הקרדיט בלי שתהיה לו תחרות על העמדה. רונלדו שיחק חלוץ והוא בשמאל?! זה לא עבד בימין?! הפסיד לוואסקז בשלישית הקישור? מעולם לא הצליח לנצח אף אחד מהשלוש על מקום קבע.
דיללנו הקיץ את הסגל למצב מביך, ויש מאמן שחולה עליו ועדיין איך שהוא הוא מוצא את הדרך להיות חלש מספיק כדי שאחרים ירגישו כאפשרות טובה יותר. שנחה עליו הרוח הוא יכול להסתכל בלבן של העין לכל קשר בעולם, השאלה אם צריך להמשיך לתת לו הזדמנויות על חשבון שחקנים אחרים ורכש שלא מביאים?.

אני לא רוצה לדבר על התפקיד של איסקו כ10 כי אני לא רוצה לראות אותו שם על אף שהוא כן טוב שם, כנ"ל לגבי האגפים, פשוט כי זה גורם לקבוצה לשחק בהרכב שאני לא נהנה ממנו. אבל העובדות שכתבת פשוט לא נכונות. חאמס היה הפותח כשהגיע ואם כבר מישהו הרוויח את מקומו על חשבון יריבו זה היה דווקא איסקו (שעובדה שכאשר היה צריך להחליט מי נשאר ומי עוזב אז איסקו נשאר, וכלכלית איסקו שווה יותר מ50 מיליון).
אני לא בא לסנגר על איסקו, לטעמי אחד האוברייטדים הגדולים שהיו בכדורגל, אך הוא אוברייטד כי עשו ממנו קראק ברמה של הגדולים ביותר, ובציפיות האלה הוא לא עמד. הוא בהחלט שחקן מצוין עם מציבים לו מטרות ריאליות יותר שהן לא הובלת קבוצה (מה שאגב גם קרוס לא עושה).

אני רוצה לראות את איסקו בקישור, בעמדה הזו ראינו את איסקו משחק ב"ריאל מדריד ב" של עונת האליפות (לא דוגמה לכלום), ובחצי בערך מרצף הניצחונות של אנצ’לוטי ב2015. מאז איסקו לא מתופקד באמת כקשר בשלישית קישור לאורך זמן.
בשלישית קישור אני רוצה לראות אותו כי הוא מביא לנו יותר ישירות לקישור המאוד לא תכליתי שלנו, לא כי מבחינת יכולת הוא הכי טוב.

בכל מקרה לא אכנס לדיון מחדש, רק רציתי להעמיד כמה דברים על דיוקם.

הבעיה עם איסקו בקישור זה שהתנועה החופשית שלו מתבטא בלחזור אחורה ולקחת כדור מהבלמים ולהעביר אותו לשחקני הקישור. בקיצור, מיותר לחלוטין. בהתקפה הוא לא קיים חוץ מלאבד כדורים ולעשות פעולות מרהיבות נורא וחסרות תועלת בסיסית.
איסקו כרגע יותר פריסטיילר מאשר כדורגלן. בהתקפה הוא פשוט לא מספיק טוב. אין לו את המהירות והקילריות לשחק מקדימה.

אולי יש לי זיכרון קצר, וזה מרגיש לי ככה כי אני זוכר שהערכתי אותו הרבה יותר לפני לא הרבה זמן, אבל בכושר הנוכחי אין לו מקום בהרכב של ריאל מדריד. לא בהתקפה, לא בקישור וגם לא בשער.

למרות זאת ברור לי שהוא הולך לפתוח, ברור לי שהוא הולך להסריח תדשא. עם זאת אני עדיין לא איבדתי תקווה לגביו ואני לא פוסל את האפשרות שהוא סוףסוף יממש את הפוטנציאל שלו מתישהו בעתיד. רק שזה יקרה בקרוב כי הילד כבר לא ממש ילד…

https://twitter.com/realmadrid/status/1033788634212839427

לופטגי מפתיע: קיילור יפתח בין הקורות שוב ולא קורטואה שהיה קונצנזוס סביבו בתקשורת, וזה לא רק זה: נאצ’ו המעולה ממשיך ע"ח ואראן וגם מודריץ’ שוב על הספסל בפעם השלישית ברציפות. הטריו ההתקפי - כרגיל.
אגב, גם בג’ירונה הפתעה, סטואני על הספסל ולא קראתי על שום פציעה או משהו, דווקא פורטו שכביכול מבוקש בקבוצות אחרות - בהרכב.

מצפה למשחק מאוד-מאוד קשה, הלוואי ונוכל לתת גול מוקדם כדי לפתוח את האוטובוס של ג’ירונה שיש לה את אותם שניים שמיררו לנו את החיים אשתקד. אני לא מחשיב את מודריץ’ ככלי התקפי וכך גם את דני סבאיוס, והיות ו-ויניסיוס שיחק בקסטיליה וזה היה צפוי - לוקאס ואסקס הוא השחקן ההתקפי היחיד בסגל חוץ מבורחה מאיורל שאולי ייכנס להציל את המולדת. חבל. יהיה מאוד קשה לייצר מצבים היום, חייבים את קארים במשחק כמו מול אתלטיקו בחצי הראשון וגם את אסנסיו של המחצית השנייה נגד חטאפה. איש ההכרעה הוא בייל.
כבר ציינתי את הרקורד שלנו בשני מחזורי הפתיחה, רק ב-6 מתוך 18 העונות בשנות ה-2000 הצלחנו לנצח בשני מחזורי הפתיחה, צריך לנצח בקושי.

כל עוד קאסמירו-לוקה-קרוס לא פותחים יחד אני מבסוט.

רק שיפסיק כבר עם הקיילור הזה…

אני מאמין שלופטגי עושה לוראן ומודריץ’ “קדם עונה”. אני לא רואה את מודריץ’ הופך לשחקן ספסל בלי שזה גורם למאמן והנעת הכדור ללכת הביתה. גם לא את וראן. בעוד משחק או שניים אם מודריץ’ לא יפתח המקהלה תפצח ברינונים. בינתיים זה מובן.

קיילור או קורטואה, אני בינתיים עם לופטגי. גם משדר לקיילור שעדיין סומכים עליו ושאם ישחק טוב הוא בהחלט בתמונת ההרכב, וגם משדר לקורטואה שהוא יצטרך לעבוד קשה בשביל לשחק ולא יהיו לו חיים קלים.

בבקשה אדון פרז, סבלנו עם ריאל מדריד הזאת הרבה, התאהבנו הרבה עוד יותר, תמכנו צרחנו בכינו…מה לא עשינו בשביל ריאל. אז בבקשה מתנה אחת פרז וזה הוא(ולא, לא מעניין אותי אצטדיון חדש): אבמפה.

בנזמה ענק :upside_down_face:.

image

זו השיטה| הנה הסיקור המלא שלי למשחק, כבר באתר. כמה נק’ בקצרה:
אנחנו אוהבים את הביטוי ‘לילה לבן’, מזכיר נשכחות, וכל משחק גדול בצ’מפיונס הייתי רואה בשידור חוזר מייד, מנהג מגונה שפתחתי, גם אם עובדים למחרת ב-5 בבוקר. אבל מה יהיה עם השעות האלה, אתה מרים להם טלפון, סבא טוני? מה נסגר?

אז השיטה החדשה בהתקפה: אסנסיו סוחט פנדלים ברחבה ואם זה יקרה בכל משחק ככה נוכל להתגבר על 50 הגולים של כריסטיאנו והיום שאחרי, והכישרון של בייל יעשה את ההבדל. גול גדול שלו, ולפני-כן רציתי לשאול ‘איפה איסקו’ - אפילו תרגילי יוטיוב לקליפ העונתי לא היו. גם העצירה של בייל והבעיטה המהירה אחרי הכדור הארוך של מרסלו - כל-כך מהיר, כל-כך חד. אסור שבייל ישחק בצד שמאל ויכניס כדורי רוחב. אנחנו צריכים אותו ברחבה, כריסטיאנו כבר איננו.
אני רוצה לראות את אסנסיו של המחצית השנייה - כבר במחצית הראשונה, דז’ה-וו מהמשחק נגד חטאפה. ולגבי בנזמה - מתי הוא כבש צמד בליגה בפעם האחרונה? פרס מובטח לפותרים נכונה.

בגדול אפשר להיות מרוצים. מחצית ראשונה טיילת וחרפה - לא מצפה מהקבוצה הזו להבריק אבל כן למזער טעויות בהגנה ולשחק באחריות - אבל מחצית שנייה משופרת לחלוטין. זה לא יחזיק מעמד לאורך זמן אבל אפשר לא חשבתי שיהיה גארבץ’-טיים של חצי שעה בג’ירונה. לילה טוב.

לחשוב מה היה קורה אם התחרות הייתה עושה אצל החלוצים מה שהיא עושה לקיילור.

כיף לראות את הקבוצה, אני מצפה למשחקים בליגה וזה דבר חדש אחרי קרוב לשנה.

מקצועית, שמח שאיסקו היה טוב יותר היום. ההגנה הייתה רעה, לא היינו רחוקים מפיגור כפול. מגרש קטן וקשה.

שוב ראינו שריאל מדריד הזו טובה כשהיא מקבלת שטח.

קאסמירו וקרוס היו רעים מאוד בעיניי. הגול שחטפנו “קל” מידיי, לא סביר ששחקן ייקח כדור ויחדור לרחבה מהאמצע כשארבעה שחקנים קרובים אליו. ופה לא מדובר בדייגו קוסטה ולא בדקה הראשונה של המשחק. מרסלו, קרוס וקאסמירו צריכים לקבל מכות.

חוץ מזה היה אחלה. כולם היו טובים ואף שחקן לא היה במשחק ממש יוצא דופן, אולי חוץ מקיילור, וזה מאוד משמח. יש קבוצה.

בייל ואסנסיו במחצית השנייה היו נהדרים. אסנסיו מתחיל לקחת על עצמו יותר ולהתראות מה הוא שווה לאט לאט, בייל פורח כשהוא מקבל יותר תשומת לב מהחברים ואפילו בנזמה סיים איכשהו עם צמד.

עם כל הכבוד לבישול, אם איסקו רוצה להמשיך באריאל מדריד הוא צריך לחזור לתקופות שהוא גם היה מבקיעים ומסכן את השער. אחרת זה לא יעבוד.

מתי החלפת את הכינוי שלך לקארים9? יש מצב קצת לפני הגומלין נגד באיירן ומאז הוא נותן גולים? לא כבש צמד בליגה מאז אייבר במרץ 2017, יפה.

בייל מאותת שהוא רוצה להיות הפנדליסט אגב. אני כן מתלהב מכל נגיעה שלו בכדור. שימו לב: 9 שערים ב-9 המשחקים האחרונים, וב-2018 בליגה הוא כבש 16 שערים ב-1515 דקות, מספרים שרק הפורטוגלי עם המס’ 7 ניפק.

אתמול לופטגי החליף את מרסלו שאמר שהוא ‘לא מבין, אבל מכבד כמובן’, דבר לא שכיח. כנראה משום שפורטו עשה שם קירקס באגף שמאל וכמובן שמרסלו לא טוב במשחק הראש. ההגנה חרפה כרגיל, קאסמירו עם שיפור קל במחצית השנייה לדעתי.

אני לא רוצה להתלהב מאסנסיו, הוא באופן קבוע נתקע במחצית הראשונה ואני לא סובל את זה שהוא בא לקבל כדור מקרבחאל ליד החצי, הוא צריך להיות קרוב לרחבה וחייבת לקחת על עצמו עוד. איסקו אם לא הבישול, לדעתי, כפי שאמרתי - שום דבר, אפילו לא טריקים ביוטיוב.

איסקו אכן רחוק משיאו אבל חוץ מהבישול הוא עשה שתי כניסות טובות מאוד לרחבה: אחת הוא בעט החוצה ב0-0 והשניה הסתיימה בפנדל הראשון. אם יעשה את זה כל משחק יהיה טוב.

לגבי החילוף של מרסלו לופטגי אמר שהוא רוצה לחזק את האגף הזה של פורטו, ורצה את וראן שיעזור בגובה.