עידן חדש :: מפסידים 2-4 בסופר-קאפ האירופי מול אתלטיקו

הדבר העיקרי שצריך לעשות זה קודם כל להעיף את איסקו מההרכב. שחקן כל-כך חלש ומיותר, כרגע מרגיש לי כמו שחקן שיש להכניס בעיקר כשצריך לשמור על תוצאה ולהתמודד עם לחץ.

שנית, אסנסיו חייב לשחק במרכז. זה משהו שמתגבש אצלי עוד מהעונה שעברה אבל הקדם עונה ואפילו המשחק אתמול רק חיזקו את זה אצלי: מדובר בשחקן אגף מאוד מוגבל שהיתרונות שלו באים לידי ביטוי רק במשחק מעבר. במרכז, מנגד, הוא מסוגל לגרום להרבה יותר בלאגן פשוט כי הוא קרוב יותר לרחבה. נדמה בינתיים שלופטגי כן מנסה את זה פה ושם, ומכך לפחות אני מרוצה.

שלישית זה רכש, אבל זה כבר משהו אחר. אנחנו צריכים שחקן ברמה גבוהה בכל אחד מהאזורים במגרש למעט השער. הספסל שלנו זה בדיחה עצובה.

כל כך הרבה מלל על כלום. איך המצב היום בבוקר שונה מאתמול? אחרי כל הטקטיקות, השרטוטים והחפירות כדורגל מתנקז בסופו של דבר לפעולות אישיות. אם 3 מתוך 4 השערים הגיעו אחרי מחדלים אישיים זה חסר טעם לדבר על כל המסביב. לזה שדייגו קוסטה (נשגב מבינתי איך הוא מייצר כל כך הרבה עם כל כך מעט שאלוהים נתן לו) מצליח לחלוף על פניי וראן וראמוס ברחבה, שמרסלו עושה טעות של נערים ב’ ושמאבדים כדור בפאניקה ברחבה אין שום קשר לקמצנות של הנשיא, לחילופים של המאמן או לכוכב שעזב.

לא סוף העולם וגם גמרים צריך להפסיד מתישהו. הכדורגל היה טוב ועד הדקה ה-70 זה היה “הלוואי שכל המפגשים שלנו מול אתלטיקו בשנים האחרונות היו נראים ככה” עד שהחל מופע הנאיביות. חיזוק להתקפה צריך בלי קשר ושום אליפות לא תהיה פה אבל אולי סופסוף נזכה לכדורגל שלא גורם לשיער לנשור.

אני בד"כ ראשון הפסימיים אבל קצת קשה לי להיות פסימי במיוחד לאור 90 הדק’ שראיתי. כל עוד זה יהיה מודריץ’ במקום איסקו ולא במקום אסנסיו אני מניח שאנחנו נראה בסדר.
אין ספק שאנחנו צריכים שחקן התקפה ועוד איזה גיבוי לספסל - לוקאס ואסקז זה לא השחקן שיציל את המולדת, וגם לא דני סבאיוס.

יצא לי לראות את האזרד בשבת מול האדרספילד והאימפקט שהוא נותן למשחק ההתקפה הוא עצום. אשכרה שחקן שיכול לעשות דריבל ולייצר מצבים, גם אם לא לסיים אותם בעצמו. צריך לשפוך קצת כסף ואין ברירה, עם הסגל הזה, שגם ככה מוגבל מהיסוד, אנחנו לא נגיע לשום דבר.
עם כל הכבוד ל’תהליך’ ול’בנייה מחדש’ אני לא רואה כאן שום תהליך שנבנה. לא הגיעו שחקנים שיגרמו לתחרות אמיתית על ההרכב, וגם לא שחקנים שיתנו אימפקט בטווח הקרוב של השנה-שנתיים הקרובות.

אנשים פה איבדו את זה בנוגע לתלונות על הכדורגל תחת זידאן, אני חושב שבחצי השני של 2015/16 שיחקנו כדורגל טוב מאוד, היו נצחונות קלים כמו שאנחנו אוהבים, וב-2016/17 הקבוצה הופיעה במאני-טיים. אני נותן יותר ‘נק’ זכות’ למשחק טוב בנוק-אאוט נגד אתלטיקו ו-3:0 בברנבאו שהם לא עוברים את החצי או למחצית חשמל נגד יובה בגמר בעיקר מאשר קשיים שסבלנו מהם במשחקי הליגה עם ההרכב הראשון.
מעניין אותי לראות עד כמה לופטגי אכן יעמוד מאחוריו באש ובמים הרי בכל-זאת הוא לא כוכב-כוכב כמו כריסטיאנו או בייל שמשחקים על אוטומט. בהנחה שלופטגי רושם אותו אוטומטית בלוח אני מקריב אפילו את מודריץ’ לסירוגין כדי שנראה שלישיית התקפה אחרת זה יהיה קשה לצפייה.

ברור שאתמול הפסדנו משגיאות עלובות בהגנה אבל גם אם היינו זוכים בתואר זה לא משנה, הבעיות ידועות והן היו צפות בשלב יותר מאוחר. כמו שאמרו כאן, אף פציעה והספסל כל-כך דל, יותר שוערים מחלוצים. הלוואי אגב על בנזמה ובייל רק חלק מהטירוף של דייגו קוסטה. אין לבייל טירוף

אולי הוא לא אמר להם את זה ממש במילים הללו, אבל היה ברור שהוא אמר להם דברים דומים: אל תעיפו כדורים, שחקו מרגל לרגל בכל מחיר. אולי הטעות של מרסלו פחות מסגירה את זה אבל ההתמהמהות של וראן דווקא כן. רואים שהוא לא יודע למי למסור וכמו ילד טוב שעושה מה שאומרים לו לא מעיף את הכדור לקיבינימט. חוץ מהטעויות הללו היו עוד מספר פעמים שעברנו דפיקות לב מיותרות בגלל השטות הזאת.

הוא מאוהב בשטאנץ הספרדי והוא לא ילד בן 16 שעכשיו ישנה את דעתו. הוא דיי גווארדיולה לעניים.

זה כמו במקרה של רפא בניטז נועד לכישלון. לא רק בגלל לופטגי, אלא בכללי.

נקודה נוספת, בעונת 2016/17 מוראטה חאמס ורונאלדו הבקיעו ביחד 80 שערים. שלושתם אינם, ובמקומם הבאנו 0 שחקני התקפה. אפס. נאדה. זירו. סרו. אפילו את מריאנו דייז שהרשים מעט העפנו לצרפת ובמקומו הבאנו עוד שחקן שהוכיח שהוא לא מוכח. למישהו יש הסבר הגיוני לזה?

לגבי הטעות של וראן, הוא אמנם לא היה מפוקס אבל מי שהיה צריך להרחיק את הכדור הוא סרחיו ראמוס. בטח לא למסור לוראן שהיה עם הגב למגרש. אני חושב שזאת זחיחות סרחיו ראמוסית טיפוסית לפני שזאת הנחייה של לופטגי. אין ספק שהוא מכוון יותר להחזקת כדור “בכל מחיר”, אבל יש מצבים שבהם שחקן צריך להגיב למתרחש עם שכל (הפאסיו של קובאצ’יץ’ בקלאסיקו כדוגמה קיצונית לכך).

@Raulito-7
אף אחד לא בא בטענות לזידאן. עשה שנתיים וחצי שכולנו היינו חותמים עליהן. מזדהה עם המחמאות לקבוצה ההיסטורית הזו. הנקודות הן מתוך הבנה שהרבה ממה שעבד עד עכשיו כנראה לא יעבוד העונה, אז נדמה שיורדים על הקבוצה. זו לא הכוונה, אנחנו פשוט מפחדים להיות וואן טריק פוני שהתקלקל לו הטריק.

הגול בדקה הראשונה זה דבר שכבר קרה לנו לא פעם ואני מוכן לקבל, כבר אמרתי, חוסר תיאום, חלודה, תחילת עונה - תרתי משמע. אבל כשואראן מכדרר ברחבה עם הפנים לשער שלו - תעיף כדור כבר כוס-אמק!! - זה בלתי-נסלח, המאמן שלי בילדים אמר לי לא לכדרר כשאני אחרון. זה חלק מזה שואראן לעתים יותר מדי אלגנט והכל ‘נקי מידי’. גם מרסלו עשה שטות נוראית אבל אצלו זה לא חדש ולדעתי אמנם זה מפגר להוציא כדור חוץ אבל זה פחות גס - ממש בצד, ואתלטיקו עשתה עוד איזה 2-3 מסירות לפני הגול.

לגבי זידאן, לאף-אחד לא היו ביקורות כמובן על ההצלחה, הרי איך אפשר לבקר אותו בכלל, מי יודע מתי קבוצה תזכה שוב שלוש פעמים ברציפות בצ’מפיונס. אבל גם הביקורת על הכדורגל תחתיו היא מאוד-מאוד מוגזמת, והרי בעצמינו כתבנו לא פעם שהוא הוציא מים מהסלע וקיבל קבוצה שאמורה להיות קצת אחרי השיא - כריסטאינו לא יוצר לבד, בנזמה בירידה, בייל, מודריץ’ יותר מבוגר ועוד ועוד, והצעירים איסקו-אסנסיו וכן-הלאה הם שחקנים עם כדורגל אסתטי אבל פחות שחקני הכרעה, אסנסיו לפחות היה כזה.
תמיד כשהייתי מאדיר את תקופת הגלאקטיקוס היו הדוגמאות כנגדי על דל-בוסקה ושלושה בלמים בקאמפ-נואו ב-2001/02 בחצי גמר הצ’מפיונס למרות שאנחנו קבוצה טובה מבארסה בדרגה אחת לפחות וכן-הלאה. לא מצפה מריאל מדריד לתת שואו באליאנץ’ ארנה נגד באיירן. אגב ה-3:0 על יובה העונה נניח זה אחד המשחקים הכי טובים שלנו בצ’מפיונס. כמובן שאנחנו נזכור יותר גמרים אבל מבחינת כדורגל נטו - נניח שהשער של כריסטיאנו הוא פוקס, היו שם שתי הברקות נוספות - הגול הראשון וגם מהלך קבוצתי מחשמל בגול השלישי, שליטה טוטאלית בכדור ויובה על חצי מצב וגם עוד 2-3 הזדמנויות שלנו.

אין בעיה, אבל שים לב על מה הכדורגל הטוב וההצלחה הזו מבוססים:

1. שחקנים שבאופן קבוע נוטים לא להתאמץ יתר על המידה - במשחק הזה יעשו את האמיתי שלהם
  2. שחקן ששווה גול בכל משחק שהוא משחק
  3. שלושה שחקני הגנה שלא עושים שטויות אך ורק במשחקים מהסוג הזה, בשאר המשחקים אנחנו מתחילים במינוס 1
  4. גם באותם משחקים גדולים, נראה שאנחנו אחרי השיא

איך שלא תהפוך את זה, אנחנו אותה קבוצה מינוס אותו שחקן שווה גול ועם פקטור הזמן שממשיך לעבוד לרעתנו. לא נראה שיש איזה Game changer, ככה שהמחמאות שאתה נותן פחות רלבנטיות למציאות הנוכחית.

אבל לשפוט בשלב כזה, כששחקנים חזרו אחרי מונדיאל והקבוצה לא התאמנה ביחד יותר מדי זה פשוט לא נכון. בטח שלא להסיק מסקנות חורצות.

מבלי להתייחס למשחק אתמול - מסכים לחלוטין עם דור, הביקורת על הכדורגל תחת זידאן מוגזמת. אני חושב שלחלק מהאנשים (לא בהכרח פה) יש מעין פנטזיה כזאת שעכשיו שכריסטיאנו וזידאן הלכו הכדורגל יהפוך ליפה, והכדור ינוע מרגל לרגל, ויהיו דאבל פאסים, והגולים יתחלקו בין כולם וסוף סוף נהנה ממה שאנחנו רואים. לא קונה את זה. גם אם איכשהו לופטגי יצליח להטמיע פה פילוסופיה וצורת משחק שכיף לראות, הרי שהתוצאה הישירה מעזיבת רונאלדו היא סיכוי נמוך יותר לכיבוש שערים. אז מה עשינו פה בעצם? יש פה בכלל רצון להתקדם? או שנהפכנו להיות פלורנטינו, שאני מניח ש-3 גביעים ברצף מספיקים לו כי אין לי הסבר אחר למה שאנחנו רואים הקיץ. השאיפות שלנו הפכו להיות דומות לשל סביליה, ואנחנו ריאל מדריד בשם האלוהים.

ואגב, כשלא היה לי כיף לראות את הכדורגל של ריאל - תחושה שליוותה אותי בעיקר בקמפיין הנוקאאוט האחרון בצ’מפיונס - נזכרתי בעובדה פשוט מדהימה. והיא שאלופות גרמניה, איטליה וצרפת לא הצליחו לגעת בנו גם בימים רעים. מטורף וכיף לחשוב על הדומיננטיות.

*אף פעם לא הגבתי על כך פה כראוי, אך ידעתי שכריס עוזב ישר אחרי הגמר. עם זאת אני עדיין בהלם טוטאלי. החור עצום. האם בונים על בייל למשבצת הזאת? הלוואי, באמת הלוואי. אבל קשה לי מאוד להאמין. מפה לשם הוא כבר בן 29, עדיין שברירי. ועם כמה שהוא שחקן - הוא באמת כזה טוב להשאיר אותנו בעניינים בתחרויות השונות? הלוואי ואני אוכל את הכובע.

כל מה שיקרה העונה וגם עזיבתו של כריסטיאנו לא קשור בשום צורה לדיבורים די גסים הייתי אומר על הכדורגל של ריאל מדריד של זידאן. נטו 2015/16, ומאז הדרבי השחור ההוא בברנבאו עם ההצהרה של כריסטיאנו לגבי הצעירים הבוסרים לעומת בנזמה ובייל ופפה - שיחקנו מעולה באותה עונה - ועד לשריקת הסיום בקייב. הכדורגל בטח לא היה גרוע ובטח לא כל הזמן. לפני כל משחק גדול בברנבאו בצ’מפיונס מדברים על רוח חואניטו ואשכרה היינו זקוקים רק לרמונטדה אחת בתקופה שלו - נגד וולפסבורג. ניצחנו את יובה בסטייל, ונגד באיירן זה המצ’אפ הראשון בתקופת זידאן שהיינו פחות טובים. ככה זה נוק-אאוט, לרוב עוברים די בשיניים ושיחקנו לא רע בכלל.

טוב שער המארקה הבוקר, צועק, נו, אתם יודעים, מה עם ר-כ-ש???