מחזור 20: 0-2 על חטאפה

לקראת חטאפה:

image

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי עוד ניצחון קשה-עוד רמונטדה: 1:2 בחוץ על לאס פלמאס. תחליטו אתם אם הקבוצה מפגינה אופי בדרך לאליפות אולי או שמדרון ינואר הידוע לשמצה ‘יתעדכן’ לצערנו למדרון פברואר. כעת ניצב בפניה עוד משחק חוץ, הדרבי הקטן כחימום לדרבי הגדול כשאוטוטו גם משחק העונה נגד ג’ירונה כבר כאן. אך אל תטעו, זה משחק קשה מאוד. “במועדון יודעים שזה אחד המשחקים הכי קשים שנותרו העונה. זה יהיה משחק של קרב, קרב ועוד פעם קרוב”, נכתב במארקה. ריאל רוצה לנצח למעשה את משחק ההשלמה שלה מהמחזור ה-20 כדי לחלוף על פני הסינדרלה של ספרד (ולפתוח פער של שתי נקודות יתרון), ונותרו לה עוד שלושה משחקים עד לשמינית גמר ליגת האלופות נגד לייפציג. המטרה ברורה: 9 מתוך 9. מצב הרוח חיובי, דרך אגב, בטח כשהיא מקבלת חיזוק משמעותי בדמות שחקן העונה ג’וד בלינגהאם שנעדר מהביקור באיים הקנארים בשל כרטיסים צהובים. בינתיים הוא כבר לא בודד בפסגת הפיצ’יצ’י. נדיר לשמוע את קרלו אנצ’לוטי מדבר בנחרצות כזו על משחק ליגה ובטח במחזור ה-20.

אנצ’לוטי יודע שאין תירוצים והוא מחפש את הניצחון ה-125 שלו (במשחק ה-175) בליגה שישאיר אותו בודד במקום השני, אחד יותר מזינדין זידאן ושני רק למיגל מוניוס אותו אף אחד לא ישיג לעולם. המאזן שלו בקולוסיאום עומד על שלושה ניצחונות והפסד בודד, והוא לבטח קונה 0:1 קטן-גדול כמו זה של אדר מיליטאו אשתקד. במסיבת העיתונאים הוא גם נשאל על צ’אבי והסכים עם הלחץ האינסופי שיש במועדונים האלה. “המשחק מחר יהיה מכריע לעונה שלנו וגם ללה-ליגה. המשחק הזה ידרוש מאיתנו הרבה. אבל אנחנו מוכנים לעשות משחק טוב. היריבה סולידית, משחקת טוב, חזקה בדו-קרבים, מאורגנת עם שחקנים איכותיים”, אמר המאמן ושיבח את בורחה מאיורל שעושה עונה גדולה וגם את חברו חוסה בורדלאס: “יש לנו רעיון כדורגל דומה ואני רוצה לברך אותו, הוא עושה עבודה פנטסטית”. ואם כבר מאמנים, קרלו הבין לליבו של צ’אבי והסכים שהלחץ אדיר.

זו נקודה טובה שבמועדון מבינים עד כמה המשחק מחר קשה. ריאל מדריד חייבת לשים לב לשתי בעיות שצצו שוב לאחרונה. “הדבר הטוב ביותר הוא להבקיע שער מוקדם. היכולת שלנו לחזור ולבצע קאמבקים? זה סיכון, אבל מראה את הפוטנציאל והאמונה שלה”. ריאל נוטה לפתוח משחקים בנמנום וזה רע על אף הקלישאה שכדורגל משחקים 90 דקות (וקצת תוספת זמן – ככה זה בריאל). אז ככה: ריאל כבשה 14 מתוך 45 השערים שלה, כלומר 31.2% בלבד במחצית הראשונה מול 68.8% במחצית השנייה. היא גם הובילה במחצית רק בשמונה משחקים, כמעט שליש מ-21 מחזורי הליגה.

בעיה נוספת שהאמת קצת קשורה לזו הקודמת היא משחק ההגנה. ריאל עם הרצף השלילי ביותר שלה העונה – היא לא הצליחה לשמור על שער נקי כבר שישה משחקים ברציפות ולא חשוב מי השוער. אפילו מול ארנדינה היא ספגה. שניים נגד אלמריה, אחד נגד לאס פלמאס ועוד ועוד. פרלאן מנדי שיחליף את פראן גארסיה אולי יחליף חוסן נקודתי, אבל האמת שזו קריאת השכמה לנאצ’ו, ואנטוניו רודיגר שאצלו אולי קצת מורגשת העייפות. והאיש בין הקורות? אומרים שאנדריי לונין צבר נקודות אחרי ההופעה האחרונה, אבל אין לדעת. “אני לא אגיד לך מי ישחק מחר, חכה ותראה”, אמר קרלו במסיבת העיתונאים. בתקשורת אולי רצו ליצור ‘בעיה’ עם לוקה מודריץ’ שלא שותף בצמד המשחקים האחרונים (וכנראה כאשר דני סבאיוס מועדף על פנייך – סליחה דני – זו ממש בעיה), וקרלו הבהיר – אין שום דבר. “הוא אגדה של המועדון. הוא זה שיחליט אם להמשיך או לא”, אדון לגורלו. מודריץ’ צפוי להמשיך על הספסל. לגבי ארדה גולר אמר המאמן שהוא משתפר פיזית יום אחר יום.

“התשובה” של קרלו לחטאפה היא קישור של אורליאן טשואמני-פדה ואלוורדה-ג’וד בלינגהאם, כאשר שלושתם לא שיחקו באיים הקנארים. האנגלי כבר הכריע את הקבוצה מהקולוסיאום עם שער ניצחון עמוק בתוספת הזמן ב-1:2 בסנטיאגו ברנבאו. פדה המנוע היה זקוק למנוחה, נדיר שהוא מסופסל, במועדון מקווים שטשואמני לוקח צעד קדימה עם שער הניצחון, אך קשה לדעת האם הוא בוודאות יפתח. כי ישנו גם אדוארדו קמאבינגה שנאבק איתו על מקום בהרכב והוא היה פנטסטי ואף בישל את שער השיוויון. שניהם חייבים להיזהר מצהוב שימנע מהם לשחק בדרבי. ואם כבר שערים, כמה עוד נחכה לשער ה-50 של רודריגו בריאל מדריד? ומברזילאי לברזילאי – אם ויניסיוס ג’וניור יתעסק בכדורגל כמו בחצי השני בלאס פלמאס – הסיכויים של ריאל לנצח יהיו גבוהים מאוד. “אני לא מדבר איתו באופן מיוחד, אני רואה אותו כל הזמן - באימונים, במשחקים. הוא תמיד אותו דבר. הוא תורם הרבה, בעיקר שערים ובישולים. הוא מאוד מסוכן, לפעמים הוא מנסה כשלא צריך, אבל זה הכוח שלו”, הבהיר קרלו. מתי השלישייה ההתקפית שלנו כולם היו במיטבם למעט הקלאסיקו בזמן האחרון?

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| דני קרבחאל, נאצ’ו, אנטוניו רודיגר, פרלאן מנדי| אורליאן טשואמני, טוני קרוס, פדה ואלוורדה| ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב חטאפה?

חטאפה מגיעה למשחק במצב רוח מצוין ואחרי ניצחון קליל 0:2 על גרנאדה ביום שני, קטע שני הפסדים, כשמחצית אחת הספיקה ואל תדאגו לה, היא לא עייפה למרות שהיה לה מעט מאוד זמן להתכונן למשחק - אלא מלאת מוטיבציה. הקבוצה של חוסה בורדלאס נהנית לשחק כדורגל ומנערת מעצמה את תדמית האפורה שהתגבשה כבר 20 שנה. היא מדורגת במקום העשירי, בפער גדול מהקו האדום ובכלי התקשורת אפילו זורקים “מלחמה על אירופה” אם הכל יתפוס. המה זה שונה מהמצב בעונה שעברה. חטאפה עם 29 נקודות רושמת את פתיחת העונה השנייה הכי טובה שלה ב-15 השנה האחרונות. אשתקד היא דורגה במקום הלפני אחרון כשהיו לה עשר נקודות פחות. כמה לא מפתיע שאדריכלי הניצחון האחרון היו מייסון גרינווד ובורחה מאיורל, שחקני העונה של חטאפה ואחד הצמדים הטובים העונה בלה-ליגה. “הקבוצה של בורדלאס הופיעה מול גרנאדה אחרי שני הפסדים רצופים שיצרו ספקות, אבל לא לקח זמן רב עד שהמארחת ניקתה אותם. בזכות גרינווד שהוא כדורגלן ליגת האלופות”, נכתב במארקה על הניצחון האחרון. חואנמי לטאסה, תוצר קסטיליה, אמר: “יש לנו מוניטין של קבוצה קשוחה אבל אנחנו משחקים כדורגל טוב מאוד”.

בקיץ זה היה נראה אחרת כשחטאפה קיבלה בראש לא מעט על ההחלטה שלה לנסות לשקם את הכוכב האנגלי של מנצ’סטר יונייטד אחרי הפרשה החמורה בה היה מעורב, אולי אף המהלך הצטייר כנואש, מעבר לפגיעה במותג. גם אוהדיה נגעלו ואף איימו בחרם. בסיבוב הקודם הוא עדיין לא שיחק נגד ריאל והשתלב לאט לאט אבל גרינווד שגרם לביקורת – הוסיף גם לעניין. לאף אחד לא היה ספק לגבי הכישרון שלו וכעת הוא לא עוצר. שותפו לחוד, כמובן – בורחה מאיורל בעונת חייו. 16 שערים, 14 מהם בליגה – השתווה לג’וד בלינגהאם וארטם דוביק רחוק שניים מקביעת שיא קריירה – יותר מהכמות שכבש ברומא. החלוץ לא התבייש לומר לאחר הניצחון האחרון שהוא חולם להגיע לנבחרת. ומאמנו אמר: “המספרים שלו מרהיבים, הוא מביא ערך מוסף, וזה יהיה אדיר עבורו, עבור המועדון ועבור האוהדים אם יהיה לנו נציג בנבחרת”. הוא כבש צמד ועוד ארבעה שערים בבודדת בששת המחזורים האחרונים ולהט גם נגד אתלטיקו מדריד. גרינווד בן ה-22 מחזיר בכל דקה על המגרש. תרם שישה שערים וארבעה בישולים והוא מעורב בגול כל 150 דקות. כבר שנים שלא היה לחטאפה שחקן ששווה לקנות כרטיס עבורו. חטאפה פשוט שינתה את ה-DNA שלה. וכששניהם נראים כל כך טוב לא עולה געגוע לאנס אונאל, הכובש הבכיר של הקבוצה אשתקד, שמתאושש לאט לאט מפציעה ויידרש לו עוד זמן לחזור לעצמו.

אז הטבלה והנתונים מספרים שלחטאפה יש הפסד ביתי אחד בלבד, דווקא לראיו וייקאנו, והמאזן שלה נפלא בכל זאת עם שישה ניצחונות ו-21 נקודות מתוך 30 כלומר 70% הצלחה – לא רע בכלל. אבל האמת היא שאותו הפסד היה במשחק שנערך – כמה מצחיק – בוונדה מטרופוליטאנו. ומאז שבורדלאס חזר באפריל הקבוצה רשמה 12 משחקי בית ברציפות ללא הפסד. חטאפה פתחה את העונה עם תיקו מאופס מכובד מאוד נגד ברצלונה בביתה וגם בלטה ב-3:3 נגד אתלטיקו מדריד כשלא הרימה ידיים גם כשפיגרה 3:1 עד לדקות האחרונות ואמרה את המילה האחרונה למעשה. דובר לא מעט על החלק הקדמי, אז במשחקי הבית גם ההגנה מצטיינת עם שש ספיגות בלבד – בדומה לריאל מדריד. “בורדלאס מאתגר את אנצ’לוטי בקולוסיאום שלו”, נכתב. בורדלאס כמובן לא היסס לפנות לאוהדים ואמר שהוא מקווה לשמח אותם, “והכי חשוב כאשר המשחק יסתיים שנהיה גאים בעצמנו”.

בורדלאס זרק ככה על הדרך שהוא בהחלט שוקל רוטציות בשל עומס המשחקים. הקשר מאורו ארמבארי ייעדר מהמשחק, בעוד דמיאן סוארס (חוזר לאחר שספג כרטיס אדום), חוסה אנחל קרמונה ולואיס מילה שחיוני מאוד במרכז המגרש – זמינים. מילה יפתח בהרכב, וג’ורדי מרטין עשוי לשמור על מקומו. הבלם גאסטון גם צפוי לשח’. אונאל חזר לשחק בינואר ועולה מהספסל לאט לאט. למשל נגד אוססונה אפילו פתח בהרכב ובמחזור האחרון עלה ל-27 דקות. עוד לפני הניצחון האחרון הקפטן דג’נה “הרים את קולו” ודיבר על הטעויות המרגיזות בהגנה וסימן קודם כל את יעד 40 הנקודות כדי להבטיח את ההישארות, כן. הוא החמיא גם לאוהדים: “השנה המגרש תמיד מלא, זה כיף, חוויה פנטסטית, אנחנו מרגישים משהו אחר".

בקבוצה רוצים להראות שהם לא נבהלים מריאל מדריד. אחרי המחמאות לקרלו (“יש לי אהבה והערצה לכל מה שהשיג ולכל מה שהוא מסמל עבור המאמנים”) וגם לריאל מדריד (“זו קבוצה שתמיד קשה נגדה, ג’וד בלינגהאם פנטסטי, עבדנו על כניסה מקו שני”), הוא מבהיר כי הוא לא חותם על תיקו מראש. בורדלאס חולם על ניצחון בכורה נגד ריאל ב-12 משחקים (עשרה הפסדים). “זה משחק מרגש מאוד בפתח, חדר ההלבשה מרגיש טוב. אין לנו בעיות, הסגל כמעט מלא, אנחנו הולכים להגיע בהתלהבות רבה ועם אמונה. אנחנו רוצים לשמח את האוהדים שלנו”. הלוח הוא מה שהוא (ריאל נחה יומיים יותר), אנחנו לא נתלונן על זה. היה לנו מעט זמן להתכונן, מעט מאוד, אבל אנחנו יודעים שעלינו להציג משחק טוב".

image

חטאפה - הרכב משוער: דויד סוריה| דמיאן סוארס, דג’נה, גאסטון, דייגו ריקו| לואיס מילה, נמניה מקסימוביץ’, חאיימה מאטה, ג’ורדי מרטין| מייסון גרינווד ובורחה מאיורל

היסטוריה ומפגשי עבר::

בהתחשב בכך שהמשחק הראשון ביניהן בקולוסיאום אלפונסו פרס של חטאפה נערך ב-2004-05, אז היסטוריית המפגשים מכובדת. המשחק מחר יהיה ה-19 בו ריאל תתארח בדרבי הקטן. המאזן? ריאל ביתרון אבל המשחקים צמודים בדרך כלל. ריאל ניצחה בעשרה משחקים (56%), שלושה מפגשים הסתיימו בתיקו (17%) וחמש פעמים המארחת ניצחה (28%), יחס שערים 30:16 לטובת ריאל מדריד כמובן. ריאל הייתה צריכה לחכות עד למשחק הרביעי כדי להשיג ניצחון בכורה – כאשר אז בעונת 2007-08 אריאן רובן דהר ודהר במתפרצת, העביר רוחב, ברגל ימין – וסרחיו ראמוס דחק לרשת מכל הלב. בחמשת הביקורים הראשונים היא ניצחה פעם אחת והפסידה בשלושה. ריאל פתחה עם הפסד 2:1 בעונת 2004-05 שגמר את סיפור האליפות כמעט לחלוטין (סנטיאגו סולארי צימק), גירדה 1:1 בעונת 2005-06 וכעבור שנה רונאלדו הורחק וריאל הפסידה 1:0 משער של אלכסיס רואנו.

כריסטיאנו רונאלדו כבש צמד ב-2009-10 והוביל את ריאל לניצחון אחד מתוך שלושה. אפילו בעונת האליפות 2011-12 בה ריאל דרסה כל מה שזז היא הסתפקה ב-0:1 קטן בקולוסיאום עם שער של ראמוס בנגיחה אחרי כדור קרן. הניצחון הכי גבוה של ריאל על חטאפה בחוץ היה 1:5 נהדר בשלהי 2015-16 עם זינדין זידאן על הקווים - בנזמה, איסקו, בייל, חאמס וכריסטיאנו הבקיעו. חטאפה ירדה, חזרה כעבור שנה ודני סבאיוס כבש צמד נפלא. לאחר מכן נקטע רצף ארבעת הניצחונות שהוא השיא של ריאל בקלוסיאום. בעונות הראשונות של קרלו אנצ’לוטי זה נגמר פעמיים ב-0:3 קל, בעונת הדסימה גם לוקה מודריץ’ הבקיע שער יפה מחוץ לרחבה כרגיל. ואולם ב-2021-22 משחק החזרה מהפגרה, ריאל ספגה 1:0 חלש. אנס אונאל הבקיע שער מהיר, מודריץ’ החמיץ פנדל והיה לא כיף. ב-2019-20 זה נגמר ב-0:3 די משקר עם שער עצמי של דויד סוריה ושערים של רפאל ואראן ולוקה, ולאחר מכן 0:0 מאכזב. אשתקד זה שוב היה על הקשקש עם שער של אדר מיליטאו בנגיחה לאחר מצב נייח כבר בדקה השלישית רגע לפני הקלאסיקו. המאזן ב-37 משחקי הליגה מציג יתרון גדול לריאל כמובן - ריאל מובילה 6:27 בניצחונות ויחס שערים 29:79.

אני מקווה שהכותרות במארקה נכונות ועם כל הכבוד למסיבת העיתונאים בה תמיד זה בנוהל לשבח את היריבה – ריאל מדריד יודעת עד כמה המשחק מחר קשה ומסובך ונראה אותה עובדת בהתאם. זה מסוכן בגלל הכושר הלא טוב שלנו, המומנטום של חטאפה שהיא אולי הסיפור השלישי הכי גדול העונה אחרי ג’ירונה ואתלטיק בילבאו שמריחה ליגת האלופות, ומאזן הבית שלה, גם עצם זה שהדרבי והג’ירונס באופק…אני קונה בעיניים עצומות 0:1 קטן-גדול-ענק כמו בעונה שעברה כשבתפקיד אדר מיליטאו – יהיה אנטוניו רודיגר.

למעט גמר הסופרקופה בו פגשנו יריבה מרוסקת, השלישייה ההתקפית לא מציגה סינרגיה. כשוויניסיוס ג’וניור טוב (תתרכז שוב רק בכדורגל – בבקשה. בלי לריב. אתה יודע שהשופט לא ישרוק לך לפעמים, שינסו לכסח אותך ולעצבן אותך) היתר לא, רודריגו נתן חודשיים ונרדם עד שמסקרן לראות את חוסלו אפילו במקומו וזה משנה את שיטת המשחק שלנו. כמה חשוב שג’וד בלינגהאם חוזר מחר ואני מקווה שהוא רעב לנצח ולהסתער מחדש גם על קרב הפיצ’יצ’י.

יותר חשוב מזה – וחטאפה עשתה מעין “עדכון גרסה” או יותר נכון מתיחת פנים כמו זו שעשתה האחות הגדולה אתלטיקו מדריד – היא הפכה לקבוצה עם חלק התקפי לא רע בכלל. בורחה מאיורל מבקיע מחר, זה ברור לכם, כל חובבי הווינר כבר שלחו את הטופס. והאמת שיש לו עונה גדולה ולדעתי הוא חלוץ טוב מחוסלו – שיהיה לו בהצלחה במשחקים האחרים. מתאים לנו גם להיכנס לקרקס מייסון גרינווד.

אז…עדיף שלא. לפתוח את המשחק כמו שצריך. באחריות, שכל אחד יידע את המקום שלו, עם ריכוז ובלי מתנות. להתנפל – תהיו פדה ואלוורדה! (נח נגד לאס פלמאס, הטעין את המצברים. הבעיטות מרחוק הן אפשרות לפתוח בונקר, אני מקווה שיעלה גם קדימה ולא רק יהיה השומר של טוני קרוס. הרמונטדות זה מרגש אבל זה לא יקרה בכל יום. שער מהיר זו לא מילת גנאי, איזה כיף היה בקלאסיקו למשל. אז אני לא מצפה לטייל ולראות חטאפה-ריאל מדריד 1:0 בדקה הרביעית וטבעי שיש שלב גישושים אבל לפחות שניתן את הטון. לראות שהקבוצה לומדת משהו ומשפרת את עניין המחצית הראשונה. להפסיק כבר עם מרתון הספיגות. אני חושב שאנטוניו רודיגר טיפה מותש אבל נאצ’ו בכושר קטסטרופלי אז אין שום סיכוי שהוא יקבל מנוחה.

יש כאן תחרות בין הצרפתיים, אני הולך עם אדוארדו קמאבינגה עם כל הכבוד לשער המרגש של אורליאן טשואמני. הולך איתו ומחזיק אצבעות שיקרה נס ולא יספוג כרטיס שימנע ממנו לשחק בדרבי. קמאבינגה גם בלי הבישול היה מצוין נגד לאס פלמאס. יוצא קדימה וקשה להוריד אותו, מחלץ כדורים, הכל בקלילות. מתסכל את היריבות ואנחנו מתקרבים איתו לאיזור המסוכן. טשואמני צריך להתלכלך יותר ולבלוט יותר בשני צידי המגרש.

זה לא הוגן עבור הקבוצה אם אני אזכיר כל פעם את התיקו מול ראיו וייקאנו בסנטיאגו ברנבאו רגע אחרי הניצחון המרגש בקלאסיקו – קטיעת המומנטום ובעיטה בדלי - אבל יש הרבה תקדימים בשנים האחרונות ל-למה הקבוצה הזו לא לוקחת מספיק אליפויות. ריאל צריכה לדלג עם הציפורניים על המשוכה הזו מחר. האללה מדריד!

אוי איזה משחק סיוט.

המשחק הזה מאתגר בראש ובראשונה את המנטליות של השחקנים שלנו. במימד הזה אנחנו דווקא לא קבוצה איכותית. מקווה שההכנה מספיק טובה ושנצליח לנצח אותם על הדשא.

גם כשהוא פותח עם חוסלו הוא מחרבן את זה ופותח בלי שחקן אגף ימין.

אני מתחיל לחשוב שהוא שומר את ה-433 כתכנית מגירה או משהו. מה הקטע?

אין סיכוי שוולווארדה יחזור לתפקד קיצוני ימני כמו פעם?

אני מקווה שבדקה 60 רודריגו יכנס במקום מודריץ’ ונעשה מהפך…

אין לי כח עוד הפעם לויני באמצע. זה מתסכל אותו, זה מתסכל אותנו, זה לא עובד. אני לא יודע אם זה יהיה יותר 442 כשבלינגהאם בצד, או יהלום עם צמד חלוצים וג’וד מאחריהם, בכל מקרה נראה שעמדת המוצא של ויני תהיה באמצע ולא באגף. נראה מה יצא מהניסיון הזה של קרלו.

מאוד מטריד אותי לפגוש את חטאפה גם מהבחינה ההגנתית. יש להם הפעם התקפה, הם מסוגלים לתסכל אותנו, להגן, יש להם את כל הכלים שהיו להם תמיד כדי לעצור אותנו והפעם הרבה יותר.

אולי הוא רוצה לשמור על רודריגו יותר טרי לדרבי. רודריגו שחקן שמתעייף הרבה יותר. מודריץ’ מיובש יותר מדיי זמן על הספסל וכנראה הוא בהרכב משיקולי פוליטיקה.

אז תפתח עם ברהאים, או לפחות עם פראן גרסיה. כבר ראינו את פראן מבשל לא פעם לחוסלו. אמנם לוקה קצת בהגנה, אבל התקפית הם עובדים טוב ביחד.

מרגיש לי הרכב מסורס מדי מבחינה התקפית.

מסכים עם הקו הכללי שלך. נראלי שהוא חיפש דרך למצוא דרך לדחוף את מודריץ’ מבלי לפגוע יותר מדיי בקבוצה.

לגבי פראן גרסיה… לא נראה לי שזה רעיון טוב להציב אותו מול גרינווד. עדיף שמה מנדי.

בכל מקרה נחכה בסבלנות לדקה 60.

יש לי המון ביקורת על ההרכב, אבל אני רואה שהאיש והאגדה חוזר אחרי פציעה להרכב אז אני שמח, רק חבל שגם מודריץ’ חוזר להרכב.

צריך להרחיק את הקבוצה הזאת מהכדורגל. פשוט קבוצה מסריחה ומיותרת.

לא יודע על מה אתה מתלונן, ניצחון ואנחנו מקום ראשון.

איזה כיף, יום אחרי שנסגר חלון ההעברות רודיגר נפצע

הייתי זורק את כל השופטים בספרד הרבה לפני חטאפה

רודיגר קצת הגזים עם התיקול המלא תשוקה הזה בפול אמוק (מזכיר את הפציעות שקורות למיליטאו כל משחק).

זה נראה כמו רגל עץ, זה כלום, גם אם לא ימשיך יהיה זמין למשחק הבא.

מומחים בלירות לעצמנו ברגל פשוט זה לא להאמין.

איזה סימבולי זה יהיה אם רודיגר נפצע. זו נראית סתם מכה ולא פציעה, ועדיין מוזר שהשאירו אותו על המגרש מדדה 10 דקות.

בקשר למשחק, פעמיים הגענו למצב ממשחק ישיר, אז זה אומר שאנחנו זורקים להם את הכדור ורק מחכים לאותם מצבים ישירים. אני כל כך לא אוהב את זה. אנחנו לא יכולים להיות יוצר מקבוצת מתפרצות? או לשחק כדורגל גם כשאנחנו לא בפיגור?

מזלנו הוא שכבר כבשנו, ושאנחנו מצליחים לנטרל את חטאפה.
נראה רק מה יהיה עם רודיגר במחצית השניה.

מי שלא הבין מה מצאו בטשואמני גם אחרי המחצית הזאת, כנראה שגם לא ימצא. איזה שחקן אדיר הוא. העבודה שלו בלי הכדור פשוט אדירה.

חילוצי הכדור של צ’ומה מעולים מהקישור האחורי. מקווה שהוא לא ישחק בלם.

חוסלו יכול להיות פיתרון מצויין במשחקים כאלה, כפי שראינו הוא מוסיף מימד שחסר מאוד להתקפה שלנו, לפעמים לא צריך יותר מהרמה טובה לחלוץ גבוה ברחבה כדי לגמור משחק.

חוסלו פשוט חלוץ נהדר,כל השער הזה שלו מההורדה בחזה ועד הסיומת האדירה,מלך.