מחזור 20 :: הפסד נוסף בחסות הפציעות עם 1-0 למאיורקה. ביי ליגה?

הייתי נגד כניסה של שניהם במקביל אבל הם היו טובים. מה עוזר קישור אתלטי אם אף אחד בקבוצה לא יודע ללחוץ והמאמן בעצמו לא יודע איך לאמן משחק לחץ? מאיורקה הייתה יעילה פי 1000 בלי הכדור ויש לה שחקנים שלא היו נכנסים לקסטיליה.

במצב הנוכחי עדיף שאחד מקרוס ומודריץ’ ישחק לצד 2 קשרים אתלטיים יותר. כנראה הרע במיעוטו.

עם זה אני מסכים.
אבל אין לך בקבוצה שחקנים שיודעים להרביץ.

כי הם שיחקו ביחד מיליון דקות, הקישור שפתח שיחק ביחד בפעם הראשונה, יש להתחיל להריץ קישור חדש ואתלטי, אי אפשר לזרוק קישור שפעם ראשונה משחקים ביחד ואז אחרי מחצית להחזיר את הזקנים והגמורים.

כל מה שקרוס ומודריץ’ עשו זה למסור לויני הסגור ע’'י 3 שחקנים, לפחות לפי הרבע שעה האחרונה שזה מה שראיתי, זה לא נקרא לשחק טוב, זה לשחק לרגלי היריבה.

אני בכלל לא מחסידיו של אנצלוטי, אבל האשמה העיקרית היא לא עליו, זאת לא אשמתו שפרז מתחיל להתחרפן עם הגיל, זאת לא אשמתו שהקבוצה בכלל לא התחזקה בקיץ ולא הביאו חלוץ מחליף נורמלי לבנזמה.
לאנצלוטי יש הרבה בעיות והוא מאמן מקובע, אבל הוא לא אשם במצב של הקבוצה.
אני בכלל לא מעוניין לראות שוב את זידאן, אני מעוניין בקבוצה שמשחקת כדורגל שמח והתקפי ולא הגנתי עם 1000 הגבהות לרחבה.
אסנסיו היום הוכיח בפעם ה 1000 שהוא פשוט לא יכול להיות שחקן מוביל באף קבוצה, כשראיתי שהוא בועט מיד הבנתי ששער לא נכבוש, פשוט קורס מהלחץ.

אתה לא טועה אבל גם אי אפשר להנחיל שיטה חדשה מ0 בפברואר כשאתה בפיגור 5 נקודות מהמוליכה. אני מאשים את אנצ’לוטי בזה שהוא לא יודע לאמן, לא בזה שהוא לא מנסה דברים חדשים out of the blue אחרי שנים ארוכות של 0 גמישות טקטית.

בכל מקרה אין מצב שהוא מסיים כאן את העונה. יש לנו עוד קלאסיקו לקבל בו בראש ובליגת האלופות הפעם באמת שאין סיכוי, אז זו לא תהיה בעיה להרבה זמן.

אולי הגיע הזמן שמישהו יתעורר ויבין שזה לא קשור למערך, להרכב או למזל.
הקבוצה הזו מוגבלת מאד עם שחקן אחד בהתקפה שכל הכדורים הולכים אליו וגם הוא לא בכושר, יש כאן סגל בינוני מאד ויותר מידי עמדות עם שחקנים שלא ראויים ללבוש את החולצה, 4-5 עמדות לפחות שצריכות שינוי, הזנחה של 3-4 שנים ומאמן שמציג קבוצה לא מאומנת עוד פחות מהכלים שיש לו.

אנחנו דינוזאור, ככל שנפנים את זה מהר יותר השינוי יקרה מהר יותר.

@titi_camara אני תוהה עד מתי תמשיך להאמין בקשקוש הזה של הקישור האתלטי בלי מח. זה לא עבד, זה לא עובד וזה לא יעבוד. קישור לא יכול להיות רק אתלטי, וכמובן שהקישור האתלטי היום קרס לחלוטין והיה נוראי בכל הדקות שלו. ברגע שקרוס ומודריץ’ ניהלו את המשחק באמצע הקבוצה השתפרה פלאים.

כן - הכדורגל הופך יותר מודרני וכן, אנחנו צריכים יותר אתלטיות (כלומר אי אפשר באמת לאורך זמן עם קרוס ומודריץ’ יחד). אבל לוותר על שניהם יחד בלי אף אחד אחר זה לא יעבוד לעולם. קשרי כדורגל צריכים להבין את המשחק ולדעת לחלק כדורים לאזורים הנכונים, אי אפשר לשחק עם שלישיית קישור שלא יודעת לעשות את זה.

יש, רק שלא נותנים להם, סתם בשלוף למחצית השנייה עוברים לקישור של פדה צ’ומה וקמאבינגה, רודיגר עולה לשחק חלוץ מעל רודריגו וכל כדור מיד דוחפים לרחבה, לא מניעים ולא כלום, מיד לרחבה וכל איבוד מיד מתנפלים ולא נותנים להם לנשום, הכדור כל הזמן ברחבה שלהם, בסוף משהו יפול, בסוף ישברו, בסוף יפלו מהרגליים.
מה עשינו ? הכנסנו את מודריץ וקרוס שמניעים ימינה ושמאלה ובנתיים ההגנה מספיקה להתארגן להכין קפה ולשתות אותו ברוגע וקרוס עדיין מתמסר עם אלאבה בקו האמצע.
תכה אותם חזק בכל שנייה של המשחק ולא יהיה להם זמן לאנוס לאט לאט את ויני

תשחק ככה בשילוב השופט של היום, כשאין לך הגנה, אתה תקבל את השני לפני שתשים כדור במסגרת.

אתה לא בנוי לשחק ככה.
תביא את האלאנד, תדאג לצמד מגינים טובים ואז תאנוס קבוצות עם כדורים לרחבה.

איפה לא עבד ?
ליברפול עשתה עונות מדהימות עם קישור כזה, הקישור שלנו הרבה יותר מוכשר מהקישור אז של ליברפול.

ולמה קישור של פדה צ’ומה וקמאבינגה זה בלי מוח ? זה קישור מבריק וחכם רק שאנצ’לוטי מקובע, זה שהם אתלטים לא אומר שאין להם טכניקה או ראיית משחק.

קמאבינגה קשר מודרני מדהים, גם צ’ומה טכני מאוד לתפקיד שלו ופדה הראה העונה התקדמות מרשימה, קישור מושלם, אתה רק די תקוע בעבר.

אחד טוען שברגע שמרביצים בחזרה- כך מנצחים משחקים (קראתם נכון). השני טוען שאחרי כניסת הצמד חמד קרוס את מודריץ’ השתפרנו פלאים (עלק השתפרנו). נו באמת.

לא צריך שום פרשנות, הגיעו מים עד נפשם. זה הוא. ריאל הגדולה של השנים האחרונות פג תוקפה. בעצם אנחנו סוחטים את הכוכבים שלנו כבר כמה וכמה שנים.
בנייה מחדש (תהליך אותו התחלנו עם קאמא; צ’ומא; וויני; רודריגו; פדה ומיליטאו) עם צירוף השחקנים המתאימים לעמדות הנחוצות; קשר, מגן ושחקני התקפה עם המאמן הנכון- רק אז נוכל לחזור לקדמת הבמה.

דרך אגב, מה שהולך בליגה הספרדית זה בושה וחרפה. ככה לא משחקים כדורגל. כדורגל כזה לא צריך לראות. פשוט תת רמה. בכל המובנים. ולא, אני לא מאשים את השיפוט. בכלל לא.

אמרתי וחוזר ואומר שהעדפתי את האלאנד בכסף על אמבפה בחינם, לא קרה, כרגע סה מה יש ועם זה אפשר לעשות הרבה יותר, רק שאנצ’לוטי עם כל בעיה קטנה חוזר לשיטה הישנה שכבר לא יכולה לתרום כלום.

אני לא תקוע בעבר, אני תקוע במשחק ולא מגיע עם דעות מהבית. ריאל מדריד ניסתה כבר כמה פעמים קישור אפור שכזה בתצורות שונות וזה נכשל באופן סיסטמטי. אני לא זוכר אפילו פעם אחת שגם מודריץ’ וגם קרוס לא היו על המגרש בעונה וחצי האחרונות שנראינו טוב. אחת.

אני לא יודע להגיב על ליברפול ומה קרה שם כי לא ראיתי אותם מספיק, ובכל אופן זו קבוצה אחרת בליגה אחרת עם כדורגל אחר. בריאל מדריד, בטח זו שההתקפה שלה מורכבת משחקן וחצי, זה בחיים לא יעבוד. אוי ואבוי לנו אם באמת יבנו על הרכב ראשון של טשואמני, ואלוורדה וקמאבינגה (השחקן היחיד מהשלושה שלדעתי באמת שווה בטווח הארוך הרכב ראשון).

הם קראו נכון, אתה לא.

כתבתי שבמשחק כמו היום יש להחזיר בכוח, כי הם לא נותנים לשחק כדורגל, יש לקחת את המשחק הזה בשיניים, זה סוג משחק שראמוס וקסמירו מנצחים, לא מהסוג של קרוס ומודריץ’.

כשהקבוצה השנייה מרביצה ולא נותנת לשחק, תשתמש בפיזיות והאתלטיות שיש בסגל ותאנוס אותם עד שהם נופלים מהרגליים.

כדורגל זה לא רק טכניקה, לפעמים יש לנצח בכוח, בהרבה כוח.

מחצית פה ורבע שעה שם אי אפשר לטעון שנכשל באופן סיסטמטי.
וכן היו בתחילת העונה משחקים שההרכב האתלטי(לא האפור, קרוס ומודריץ’ כרגע זה האפור) שיחק כדורגל טוב.
יש להריץ אותם ביחד לפחות 5 משחקים, אבל אנצ’לוטי לא יעשה זאת.

ושוב, להניע כדור לאט ולתת להגנה להתארגן רק כדי שבסוף בכל התקפה והתקפה למסור לוניסיוס שכבר סגור ע’‘י 3 שחקנים זה לא שיפור, זה שבלונה שלא מביאה כלום, במיוחד כשבאיבוד כדור אין לנו יכולת ללחוץ ולהשיג את הכדור תוך כמה שניות.
ברגע שאין את ה bbc ו/או בנזמה של העונה שעברה מקדימה קרוס ומודריץ’ זה להרים ידיים ולוותר על המשחק.

גולסטאר מרוקו| אמרתי שאין לי חשק לכתוב אבל בכל זאת, ניסיתי להדחיק והאמנתי שננצח היום ויהיו כמה שעות של כיף (לא במשחק, אחרי שריקת הסיום) כנראה שזה חזק ממני וזה עוזר לכתוב. קרלו אנצ’לוטי אמר שחודש ינואר היה קשה אבל עברנו אותו וכעת הטוב ביותר עוד לפנינו. אין ספק שחודש פברואר יאיר לנו פנים.

הדבר הטוב שקרה היום זה שהבלון התפוצץ ואני אופטימיסט חסר תקנה - הבנתי שהולכים לים ככה בקור ובספרד עוד יותר קר. הליגה זה פאן, זה רשות, ככה על הדרך לנצח פה ושם. לא יקרה. תוריד פאניקה דור. הכל בסדר טודו בום. ועדיין קצת עצבים:

איך אנחנו תמיד “יוצאים” מהליגה בשלומיאליות ועושים להם את החיים כאלה קלים. פער עצום, אסטרונומי. ריאל מדריד קלאסי. לא ניתן להם קצת להקיז דם בדרך לאליפות, שזה יוכרע ככה במחזורים 35 ומעלה, אולי אחרי הקלאסיקו השני. קצת קשה אז אנחנו מוותרים, נימוסיים, אציליים, אולי שאננים כמו בקיץ. מתי אנחנו לקחנו אליפות בקלות כשהייתה להם קבוצה נורמלית? העונה שעברה היא לא מדד.

למה לא לפתוח חזק ושהתנועה תהיה אל עבר השער שלהם? בטח כשיש לנו יתרון במרכז המגרש. שער מהיר משנה את כל הסיפור. במקום זה כרגיל חטפנו. למה אין את הניסים האלה של ליגת האלופות גם בליגה?

ביותר מדי משחקים העונה היינו חסרי אונים. היריבה היא רק תפאורה מתחלפת, ימים, שעות, מגרשים עם יותר או פחות מקומות. זו לא באמת משנה אם זו מאיורקה כמו היום ש’מכסחת’, ראיו ויקאנו ‘הלחץ הגבוה’, ויאריאל שמזיזה את הכדור יפה באמצע. מריאנו במקרה נגח היום לשער וגם רודיגר ונאצ’ו וכולם ברחבה מחכים להרמות הסבירות של אלאבה - בלמים-חלוצים.

אולי אני בדעת מיעוט אבל גם עם המעט שהיה - צריך לשחק יותר טוב, לבעוט למסגרת, להיות קבוצת כדורגל. גם מול אוטובוס ו"מכות". הייתי משאיר את מרקו אסנסיו על המגרש לא כי הוא טוב או הישועה תגיע ממנו אלא מעביר אותו למרכז השדה ולא מחליף אותו רק כי הוא “התקפי”. ואכן לא השתכנעתי שאפשר בלי קרוס ובלי מודריץ’ וצריך רק אתלטיות ורגליים ושרירים באמצע. אבל זה גדול מזה. זה לא באמת משנה. שכחנו לרגע שכל החבר’ה הספרדיים הם בינוניים ולא יעשו את ההבדל כנראה.

כל מה שאעלה הוא נקודתי ולא מספר את הסיפור אבל רודריגו איכזב אותי מאוד והוא צריך לגדל ציפורניים במשחקים האלה. זה לא מנקה אותו מאשמה שגם היתר היו גרועים. הוא צריך “למרוד” במצב, להבקיע את הגולים האלה בקושי. וכן היום החמישה בפברואר, יום חג, מזל טוב כריסטיאנו רונאלדו, לא היה כיף אם היה עולה מהספסל?

גם קרלו מעצבן כשהוא אומר שאנחנו שם עד הסוף. אנחנו לא, זה בדיחה. נניח יניפו בטעות את הגביע בדיחה הזה בראשון - ומישהו יהיה באמת שמח ויעלה לאינסטגרם? איכס. חטא היוהרה. יש למישהו חשק לטוס לשם בכלל מהשחקנים? גולסטאר מרוקו. עם שייע לפני שהורחק, עם אייל גולן והיורש גם ירון ברלד.

אני פחות אוהב להתייחס ליריבה. ברצלונה התאבדה בקיץ על האליפות הזו עם רכש מאסיבי, שיעבדה נכסים בצורה כזו או אחרת, התעקשה על רוברט לבנדובסקי. ריאל מדריד עשתה את המינימום, ישנה בעמידה. ברצלונה הפגינה תשוקה ורעב וידעה להתגבר על משבר סביב ההפסד בקלאסיקו הראשון וההדחה מליגת האלופות.

אני לא אתייחס למשחק. אני רוצה לגעת כאן בכמה נקודות.

הראשונה היא היעדר הרכש של הקבוצה. אני חושב שהרבה מזה נובע מכמות הסרח העודף שיש לנו בקבוצה. הזארד, ומריאנו בעיקר, בעונות הקודמות היו גם בייל, איסקו ומרסלו ויוביץ׳. כולם יושבים/ישבו על משכורות מפוצצות. במקביל לשיפוצים, לקורונה ולחיסכון אמבפה, לא ממש היה ריאלי לצפות לרכש. לדעתי בהנהלה הבינו את זה ולכן החליטו לסמוך על הגווראדיה הותיקה כמה שניתן ולעשות רענונים מאוד נקודתיים.(בעיקר ניצולי הזדמנויות בשוק. קמאבינגה, אלאבה, רודיגר, טשואמני) אוהדי ברצלונה מתלוננים הרבה על התקרה, אבל היא תקפה גם לריאל. מספיק עוד הזארד אחד ויכול להיות שריאל תיתקע גם מבחינת החתמות. בהינתן המצב הזה אני לחלוטין מבין למה הם ממשיכים לחסוך כסף.

מכיוון שאי אפשר להיפתר בקלות מהסרח העודף אנחנו צריכים להכיל גם אותם וגם את המשכורות שלהם. עד עכשיו בגלל הנפילה של בארסה גם הייתה לגיטימציה גבוהה להנהלה להמשיך בשיטה. נמשיך להסתמך על הותיקים, התארים יגיעו כי כל הקבוצות בספרד עדיין חלשות יותר עד שניפתר מכולם ולאט לאט נבנה את הקבוצה מחדש.
לכן הם גם התפשרו על אנצ׳לוטי כמאמן. דובי חמודי שיהיה היס מאן שלהם והשחקנים יחבבו אותו.

הזכייה בצ׳מפיונס בעונה שעברה המשיכה לתת לגיטימציה לאסטרטגיה הזו. ולכן גם לדעתי קאנסלו סורב. הוא עם משכורת גבוהה והיה מגיע עם אופציה שהם מלכתחילה לא מתכננים לממש.

לכן, ההתחזקות של ברצלונה(המינופים אגב נובעים בעיניי מההצלחה היחסית של ריאל. לולא הדאבל בעונה שעברה לדעתי הם היו ממנפים יותר ברוגע) היא דווקא טובה לנו, שכן יש לה את הפוטנציאל לשנות את האסטרטגיה(שגם ככה בקרוב תמצה את עצמה כי הסרח העודף הצטמצם משמעותית).

עונה רעה לצד עונה טובה של ברצלונה יכולות להאיץ את התהליך. עזיבה(ופרישה ככל הנראה) של אנצ׳לוטי בתום העונה וגישה יותר אגרסיבית בשוק ההעברות.

שלא יובן לא נכון, אנחנו ריאל מדריד ותמיד צריך להתחרות ולעולם לא לקבל אובדן של תואר כמובן מאליו. אבל יש דרך להסתכל פה על חצי הכוס המלאה.

זה עדיין לא מסביר איך לא החתימו בהשאלה את המגן אולי הטוב בעולם,זו רק יהירות,הכל היה צפוי.

העונה שלנו נראית בדיוק, אבל בדיוק כמו שהעונה הקודמת הייתה אמורה להיראות, אילולא:

• התעלות יוצאת דופן של בנזמה
  • חולשה קיצונית של ברצלונה
  • סדרת ניסים בצ’מפיונס

השנה, באופן לא מפתיע בכלל - אף-אחד מהתנאים הנ"ל לא מתקיים, ולכן העונה גם נראית בהתאם.

אה, ומיורקה היא המיץ של הזבל של הליגה הספרדית. אבל היא המיץ של הזבל שהליגה הספרדית מאפשרת (שלא לומר מטפחת).
כשהאלופה המכהנת נראית ככה, מובילת הליגה משכנה את העתיד הכלכלי שלה בשביל רכש ששקול לאחר-צהריים מנומנם אחד של צ’לסי, ויתר הליגה שואפת לחקות את סגנון המשחק של מאיורקה - אין בי שום פליאה על זה שהאנגלים ה"מטומטמים" לא רוצים שום קשר עם זה. למה להם? בשביל מה להם להכניס תרנגולת מטילת ביצי זהב ובריאה, למיטה חולה-גוססת?

מסכים עם הכל אבל אסייג את התמונה, גם אם היה לנו קאסמירו היום, זה לא מספיק מול 11 כאלה שמקבלים גב משופט.