מחזור 20 :: הפסד נוסף בחסות הפציעות עם 1-0 למאיורקה. ביי ליגה?

כמה יורם ארבל לא בעניינים? הוא אמר שהרננדז הרננדז הולך עם הקבוצה ממדריד…

הגיע הזמן לחפש ברצינות מאמן חדש לעונה הבאה.
לא רק מדיניות הרכש שלנו מוזרה, גם תהליך בחירת המאמן היה אלתור.
רצו את אלגרי שסגנון הכדורגל שלו לא מתאים לנו, למזלנו הוא העדיף את יובה.
בסוף אנצ’לוטי הוא זה שהתקשר למנכ"ל והציע את עצמו לאמן. הפוקס הזה עבד במשך עונה אחת.

מקווה שלקיץ הקרוב נגיע מוכנים. אין יותר מדי אפשרויות טובות(?) על המדף.
זידאן, טוכל, פוצ’טינו וגז’ארדו הם השמות הבולטים בלי קבוצה.
לכולם יש חסרונות. אצל זידאן הכדורגל זוועתי והוא שומר אמונים לגווארדיה הוותיקה.
טוכל מאמן טוב עם אופי קשה שמסתכסך עם כולם. פיצוץ בינו לפלורנטינו זה עניין של חודשים ספורים.
פוצ’טינו קיבל תווית של לוזר, באשמתו או שלא באשמתו.
גז’ארדו מאמן צעיר ומבטיח עם קבלות בדרום אמריקה אבל בלי נסיון אימון באירופה.

אני מקווה שלא יחזירו את זידאן ולא יתפשרו על ראול.

אבל… זה כן מסביר.
הם לא רוצים להעמיס עוד על תקציב השכר ולא מתכוונים להוציא 70 מיל ועוד חוזה(שככל הנראה יהיה עם שכר זהה או אפילו גבוה יותר), לא משתלם להעלות את תקציב המשכורות בשביל חצי עונה. זה גם די הגיוני אם תחשוב על זה.

(ואני מתעלם פה כמובן מדעתי האישית שאישית הייתי מחתים אותו). זה פשוט הולך נגד האסטרטגיה.

אני מציג בפניכם את מדד האשמה שלי.
מי אשם יותר ומי פחות, מה היה ניתן לעשות אחרת ואיך, ומי (אם בכלל) חסין מפניי המדד הזה?

במקום השלישי - השחקנים.
אם קרן האור היחידה בחצי העונה הזו היא סבאיוס ונאצ׳ו זה אומר הכל. יותר מידי שחקנים בכירים בעונה רעה, אבל לא מדובר רק בחולשה של יחידים. החלק האחורי מזעזע, הקישור לא דומיננטי גם מול קבוצות תחתית וההתקפה לא פוגעת.

במקום השני - קרלו.
Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me. קבלנו את אותו אנצ׳לוטי מהקדנציה הראשונה. מקובע, ללא תכנית משחק ברורה, משחק לחץ על גבול הלא קיים (ואם קיים אז מבוצע ברמה של בני יהודה). הייתי מצפה שיתאבד על רכש, שיפעיל לחץ בחדרי חדרים. המינימום היה להתאבד על קאנסלו עכשיו, ברנרדו בקיץ ואחרים.

במקום הראשון - פרז.
איך הנשיא הכל יכול שלנו התדרדר ככה? מהאיש שהיה מביא את בקאהם, זידאן, פיגו, רונאלדו2x, בייל, קקה…הוא הפך לצל של עצמו. הוא התאהב בעונת הקורונה בה לא עשה רכישות ואז הגיע שברון הלב עם הסופר ליג והקש ששבר את גב הגמל היה אמבפה.
לפניי עשור פרז היה מלך. הוא היה החלוץ בכל עונת המלפפונים. הרכישות שלו היו בסטייל ותמיד ידענו שיגיע שחקן בעל שם מפוצץ. להביא ילדים ברזילאים זה יפה, מגניב ואם זה מצליח אז על אחת כמה וכמה אך היעדר plan b והישענות על שחקני עבר היא מתכון לאסון.

מעט מחשבות אופטימיות לקראת סיום.
קשה להאמין שנוכל להיות יותר גרועים. אולי אם בנזמה ו-ויני יזכירו במעט את העונה שעברה יחד עם הצגות של טיבו ואיזו פציעה או השהייה של 5-6 משחקים ללבנדובסקי נוכל לחזור חזק למאבק האליפות ואולי דווקא רמונטדה בליגת האלופות שתחזיר את האמונה ותתחיל מומנטום שייגמר רק עם הנפה של הגביע?

הבעיה שהוא כבר הושהה ל4 משחקים והם עדיין הצליחו לאסוף את הנקודות. כרגע, איתו או בלעדיו הם נראים בדיוק אותו דבר. ניצחונות מסריחים של 1-0. אם כבר זה פציעה של טר שטגן או פתאום הבחור יציג את אותה יכולת כפי שהוא הציג בגביע/ליגת אלופות ואז אנחנו נוכל לחזור.
הוא נמצא בפורמה פשוט משוגעת בליגה, הוא יושב על כ87% הצלות, זה משהו שאם אני לא טועה קורה רק פעם שנייה או שלישית בלה ליגה[זה גם נתון מדהים לכלל הליגות]!
אם הוא היה יושב על 81% הצלות[קוראטה יושב על 81% הצלות העונה, עונה קודמת היה על 77.5%]הכל היה נראה אחרת.

אם בארסה תזכה בליגה, טר שטגן חייב לקבל את שחקן העונה. מובן שזה לא יקרה, כיוון שהוא שוער[כמו חוסר הקרדיט שקוראטה קיבל בכדור הזהב].

אהבתי את האופטימיות.
כל מה שריאל צריכה כדי לזכות באליפות זה שברצלונה תאבד נקודות?
ראיתם את המשחקים של ריאל העונה?
להשוות בין בנזמה ללבנדובסקי זה לא פחות ממגוחך.
אני מהמר שהפער רק יגדל.

למרות שלמדנו כבר שזה לא נגמר עד שזה לא נגמר, ויותר מפעם או פעמיים, וכן למרות שרק נפתח עכשיו הסיבוב השני וכדורגל זה משחק של מומנטום, סביר להניח שלא ניקח העונה אליפות. אני מקווה שלפחות יופקו לקחים ושמכל המר הזה יצא מתוק.
עם זאת אני לא אופטימי. אולי אלו הן השמועות שריאל מפוקסת על בלינגהאם וזה מזכיר לי מדיי את אמבפה, אולי אלו החלונות האחרונים בהם לא עשינו צעדים משמעותיים ובפרט החלון האחרון בו ויתרנו על קאנסלו, אבל בשורה התחתונה אני מצפה שעוד הפעם יאכילו אותנו לוקשים בסוף העונה.

שני ריקושטים די בולטים מאתמול, פעמיים ויניסיוס ג’וניור:
-הרעש עושה את שלו: נסו להיזכר בשער האחרון של ויניסיוס במשחק חוץ. משימה לא קלה. הוא לא הבקיע בליגה מאז המחזור השלישי - נגד אספניול, כלומר שמונה משחקים ברציפות. שום דבר במטרופוליטאנו נגד אתלטיקו, חטאפה, אלצ’ה, וייקאס (ראיו וייקאנו), ויאדוליד, ויאריאל, בילבאו ומאיורקה. והוא בדרך כל גם לא מבשל.
הצייד נמשך: מאיורקה ביצעה אתמול 29 עבירות - שיא העונה בליגה. שליש מהן היו נגד ויניסיוס - עשר. הוא השחקן שחטף הכי הרבה פאולים מאז איסקו בהופעת הבכורה שלו במועדון - נגד בטיס במחזור הפתיחה של 2013/14.

ובונוס: ריאל מדריד לפני המונדיאל: עשרה ניצחונות ותיקו ב-11 משחקים - > אחר כך עשינו מאזן 11-2-1| ריאל מדריד אחרי המונדיאל: 3-1-2 - כלומר 10 נקודות מתוך 18 בליגה - קצת מעל 50% - דיכאון.

ברצלונה פתחה את הקיץ עם גריזמן וקוטיניו שהם אולי לא הזאר אבל כנראה הדבר הכי קרוב אליו ברמות השכר/פלופ/ מחיר קניה, בנוסף הם הצליחו להיפטר מהשכר של דסט, טרינקאו, סמואל פאקינג אומטיטי ועוד ועוד.
אני מצטער, אבל מועדון מקצועני לא יכול להתנהל כמו שאנחנו מתנהלים.
הזאר פה להישאר וכנראה שאין מה לעשות אבל מריאנו? בגלל ה5 מיליון יורו שהוא מקבל אין לריאל חלוץ מחליף? הרי מספיק משחק בליגת האלופות שהחלוץ המחליף ינצח וזה שווה את זה, שלא לדבר על הצלחה בעונה, עליית שלבים או תארים, אם זה מה שמפריד בין ריאל לחלוץ בסגל הוא היה צריך לקבל את ה5 מיליון יורו שלו ולעוף לקיבינימאט, זו התנהלות שיותר מזכירה את מכבי פתח תקווה ולא את ריאל מדריד.

את החיסכון על אמבפה ידענו כבר לפני גמר הצ’מפיונס בשנה שעברה שלא נממש והיה קיץ שלם לחזק את הקבוצה עם הכסף הזה או 50% ממנו? 30%?
והיו מספיק שחקנים יכלו להגיע, אנחנו פשוט לא רצינו אותם.
ועם כל זה שהיה לנו המון סרח עודף עדיין היינו מוכנים לבצע עיסקת ענק הן ברמת השכר והן ברמת המענק ולהביא את הצרפתי מה שאומר שאת האפשרות הייתה ההנהלה פשוט לא רצתה להביא משהו אחר.
בין מריאנו לבין אמבפה והאלנד יש המון המון אמצע ואם אתה מחליט שאתה מביא רק שחקני על תדאג שהם גם אכן יגיעו אליך, בקיץ נראה שאותו סיפור עתיד לקרות עם בלינגהאם שזה או הוא או כלום אז אם זו האסטרטגיה לפחות שיגיעו בסופו של דבר.

גם כאן, קאנסלו הוא לא היחיד שסורב, פדרו פורו שעל פי כל הדיווחים הכי אמינים היה ברשימות של קאלאפט ושל המועדון במשך המון זמן היה על המדף ופשוט לא רצינו ללכת עליו, לפחות לנסות כדי לקנות שחקן בעמדה סופר בעייתית לטווח ארוך.

אסטרטגיה זה מעולה אבל תמיד צריכה להיות חשיבה מחוץ לקופסא וסטייה מהתכנית במידה וצריך, בכל מקרה הטופ פריוריטי תמיד צריך להיות שתהיה קבוצה איכותית ותחרותית, בעיני זה יותר חשוב מהכל כי בסופו של דבר לטווח הארוך זה גם כלכלי יותר מכל הבחינות וגם נכון יותר מקצועית, אם הדילמה היא בין זה שהאסטרטגיה היא שלא מביאים שחקן בינואר לבין סיכון ממשי שהקבוצה הולכת לים בפברואר אין לי ספק מה התשובה הנכונה.

ההשוואה לברצלונה לא נכונה. הם נפתרו בקלות מטרינקאו ודסט(דסט בכלל מושאל, כן?) כי הם צעירים ועוד יכול לצאת מהם משהו. גריזמן גם הושאל והוא ככלל במצב הרבה יותר טוב מהזארד ומריאנו. הוא קודם כל שיחק וגם מדי פעם כבש והיה לא רע. הכישלון שלו כהעברה הוא אך ורק בגלל הציפיות. הוא עדיין שחקן מעולה ולכן גם עבר. את קוטיניו אפשר להקביל למה שעשינו עם בייל רק עם הבדל אחד - הוא שיחק מספיק טוב כדי שיקנו אותו.

והם לא בדיוק הורידו את אומטיטי מתקשרת השכר שלהם - הם פרסו את שכרו על פני טריליון שנים והשאילו אותו בחינם כאשר הם מקבלים תשלום לפי הופעות.

ודווקא לדעתי המועדון כן מתנהל בצורה מאוד מקצוענית. הוא מתעלל שיקולים כספיים ולא נותן לפאניקה להכתיב צעדים. זה דווקא מעיד על החוזק והעוצמה של ההנהלה לא לעשות מהלכים פופולסטיים

מעבר לזה אני מסכים עם כל מה שאמרת מן הסתם, אני גם בשמחה הייתי מביא איזה אדין דזקו בזול שהיו שמועות עליו בקיץ, והייתי מביא את קאנסלו וכו’ וכו’ וכו’.

אני רק מכיר בעובדה שהתקרת שכר תקפה גם כלפינו, מריאנו לא בדיוק יושב על תנאים של חלוץ מחליף סטנדרטי. ומספיק שאנחנו נופלים עם כוכב שנביא ביוקר וכל מדיניות הרכש תיתקע שנים קדימה.

הסיבה ששמרו כל כך הרבה לאמבפה/הולאנד היא מהסיבה הפשוטה שאיתם, ואני מניח שאתה תסכים איתי, ההסתברות ליפול היא משמעותית נמוכה יותר מהשאר. ולכן לדעתי הם ממשיכים לחכות. כדי שיבוא לקבוצה שחקן שבאמת ביטחון גבוהה, יוכל להשפיע באמת.

ואגיד שוב, אני מן הסתם מסכים עם רוב ההודעה שלך, השאלה האמיתית שצריכה להישאל היא לא למה האסטרטגיה היא כזו, אני חושב שזה די ברור. אלא, איך האסטרטגיה נהייתה כזו.

אני רואה אפס סיכון בחיזוק הקבוצה בינואר עם חלוץ מחליף זקן לשנה וחצי למשל. אדין דז’קו הוא אחלה. אפילו אם זה היה אדינסו קבאני בקיץ. וראיתם איפה ראול דה תומאס סיים. אני מסרב לקבל את הגישה הזו. קודם כל ויניסיוס ג’וניור ורודריגו נרכשו כבר לפני הרבה זמן ו-40-50 מיליון יורו עבור שחקנים כאלה צעירים זה גם כן הימור. ובכל מקרה בכדורגל חייבים להמר. אי אפשר שמשום שאדן הזאר נכשל, ואין מה לעשות, גם הפציעות הם כוכבית קלה - מהועדון לא יקח יותר סיכונים לעולם. אנשים שוכחים שרכש ועיבוי הסגל גם ‘מעיר מתרדמת’ מה שנקרא את השחקנים הקיימים. אני לא אגיד שוויניסיוס היה חושש למקום שלו ובטח שלא בנזמה אבל הבנתם את המסר.