מחזור 20:: מסיימים ב-1:1 נגד גרנאדה בחוץ (לוק דה-יונג)

אם כבר, אז פיקה. היתה שם עבירה שלו על באקה על גבול האדום. פשוט נכנס בו מאחורה. אני הייתי מוציא לו אדום ישיר על זה, אבל השופט ריחם.

החילוף של סאנז לחלוטין לא ברור. לא רק עניין של הפסד טכני, בכלל. למה להוציא דווקא את דמבלה? היריבה ביתרון שחקן ובפיגור, ברור שהיא תילך קדימה. אז תשאיר את השחקן הכי מהיר שלך ותוציא את ממפיס.
למה דווקא סאנז? תכניס את דסט או את מינגסה ותעביר את אלבס לקישור האחורי כמו נגד לינארס. עדיף הניסיון שלו משחקן צעיר כדי להרוג את המשחק.
במקום זה שוב קיבלנו פניקה מוחלטת ובסופו של דבר יריבה חלשה מבקיעה נגדינו.

נכון נכון. סתם לכלכתי על לנגלה מתוך הרגל, האמת שהוא עוד הציל גול.

אבל הכוונה הייתה ברורה.

העבירה של פיקה היא לא אדום בשום עולם. הוא הלך לכדור וגם נגע בו. הבעיה שזה היה מאחורה, וזה בעיקר היה טיפשי. חוץ מזה לפיקה בעיניי היה משחק מעולה, והוא היחיד שאשכרה תפקד בכדורי גובה. הגול, כרגיל, על בוסקטס שפשוט מתפלל לאלילת המזל במקום להיות אקטיבי. הכדור פאקינג אצלך. אם בוסקטס היה פאקינג מטר וחצי זה לא היה משנה כלום, הגובה שלו פשוט חסר כל תועלת. 0 אחד גדול בכדורי גובה, אלוהים.

המשחק הזה הוא שיעור גם לגאבי וגם לצ’אבי. איבדנו היום נקודות בגלל החוסר ניסיון, ואני מוכן לקבל כאלה משחקים בשביל שגם הילד ילמד וגם המאמן שלנו ילמד. צ’אבי היה צריך להחליף את גאבי, וגאבי היה צריך להיזהר. אני מאוד אוהב את הלוחמנות של הילד, ואם אתה שואל אותי ליאור-זאת עוד סיבה למה אני אעדיף את גאבי על פני פוץ’ כיום. פוץ’ הרבה הרבה קץ כמו תרנגולת בלי ראש ומוח בכל מה שקשור בהגנה, גאבי לעומתו על זה. הוא יעשה את התיקולים, הוא יתלכלך בבוץ. פוץ’ תמיד אתה תראה אותו רץ מאחורה. אם אתה שואל אותי, זאת נקודה קריטית שכנראה הרבה מאמנים רואים אצל פוץ’-החלק ההגנתי שלו לא מספיק. הלוואי והיה עוד משחק שהוא יפתח או יכנס מחליף ואני אתפוס לך רגע קריטי שתבין, אבל למשל אצל גאבי הצהוב הראשון שלו היה רגע שריקי פוץ’ לא היה “קולט”, הוא לא היה שם לעשות את הגליץ’ ולעצור את המתפרצת. אז הפעם גאבי קיבל צהוב, אולי גם פעם הבאה, אבל אחרי זה אנחנו כבר נראה תיקול נקי ומושלם.
ואם המחמאות לגאבי, מאמן צריך לעבוד איתו על מתי צריך לקבל את הצהוב ומתי המלחמה מיותרת, כי זה לא סטנדרטי כמות הצהובים שלו. צ’אבי היה צריך להחליף אותו.

ג’ורדי אלבה כרגיל זה זבל של העולמות, זבל עופות שאני מתבייש שלובש את החולצה. כרגיל היה עוד מקרה שבו הוא לא הצליח לחטוף כדור, נפל, במקום לקום ולחזור להגנה הוא פשוט עשה הצגה כאילו קויאדו שבר לו את הכף רגל. למזלנו זה לא היה רגע קריטי ושחקני גרנאדה היו מספיק פראיירים לאכול את ההצגה ולהוציא כדור. אני הייתי ממשיך. מלבד זה כמובן 0 תרומה בהתקפה, וגם בהגנה שתי מגה חורים שהוא עוד נמצא בעמדה! באחת הוא פשוט חלם ונתן לכדור לעבור אותו כי הוא לא האמין שימסרו לשחקן אגף, הרי למה שיעשו דבר כזה? בפעם השניה הוא מצא זמן להמר, נתן גליץ’ מטומטם וכמובן לא הגיע לכדור…חמור אמיתי.

ועכשיו לדובדבן של הקצפת-דניאל אלבס. מי שמוכר, אני לא מחסידיו. הוא היה בין השחקנים הכי שנואים עלי בתקופות מסוימות. עם זאת, היום אני מאוד מעריך אותו, ובמשחק הזה אני רוצה לציין אותו לשבח. ולא, לא בגלל הבישול, אלא בגלל המחוייבות. כאשר יש לך שחקנים כמו אלבה ובוסקטס שלא מראים מחוייבות מקצועית (פאק איט, גם לא מחויבות רגשית עם החוזים, כלבים) זה חשוב מאוד שהילדים יראו שחקן כמו אלבס מאבד כדור בצורה מפגרת, אבל ישר מתאפס נלחם ויורד לגליץ’ התאבדות להציל את זה. לא משנה מה המחיר. פאול, צהוב, you name it. היה לי מאמן שפעם הסביר לי, הוא אמר לי שהרגעים האלה “מדבקים”, והיה אפשר לראות את זה באיבוד כדור הראשון של אלבס-הוא רץ ישר, הצליח להוציא את הכדור מהרגיל של השחקן, ואז ישר גם ניקו התערב והצליח להוציא את הכדור מאוד שחקן של גרנאדה. זה מדבק. שימשיך להדביק את הילדים לא רק בשמחת חיים שלו, אלא גם במחוייבות הזו. הוא סיפק עוד 2-3 תיקולים מוצלחים. אני שמח שהוא חזר.

אוף מאיפה להתחיל, חדש אז תהיו עדינים…
בארסה לא נותנת לי את מה שאני מחפש כבר 9 שנים. חוכמת משחק, מסירות חכמות, חיתוכים של ההגנה, הכל הלך ונעלם והקמצוץ שנשאר הלך לפריז. דוגרי משעמם. ולכן אני מבין ומסכים עם @Ganjo - מרכז השדה של ברצלונה הוא גנרי לחלוטין ואף אחד מהשחקנים ששיחקו היום לא נותנים ערך מוסף. לא יודע אם זה פרסונלית חוסר יכולת של שחקנים, חוסר הבנה טקטית או הוראות של המאמן. איפה המסירות החכמות? איפה העקיפות מהצדדים? איפה החדירות הבלתי צפויות? מהסיבה הזאת הייתי רוצה לראות יותר שחקנים שמעיזים כמו ריקי פוץ’. בחייאת תנו להנות ותנו קצת עניין.
צ’אבי מאכזב כי הוא לא מביא את החוכמה והיצירתיות שהייתה לו כשחקן. לחץ על כל המגרש זה טוב ויפה אבל לקבוצה אין מושג מה לעשות כשהכדור אצלה. תפסיקו לכדרר למען השם ותפסיקו כבר למסור אחורה, נמאס לי לצעוק בשקט על הטלויזיה

אומר כמה דברים על זה:

1. כל מה שכולנו רוצים לראות מהקבוצה מצריך זמן, וזה עוד מבלי לדבר על סגל מתאים. דיברנו לא מעט על המגבלות של צ’אבי בלייצר כדורגל מורכב כמו שהיה איי שם לפני תשע שנים של הקרוייפיזם היה בשיאו. כרגע צריך הרבה בניית יסודות כדי לעבוד השיטה ואינטיליגנציית המשחק אצל השחקנים, שכן אפילו הלה מאסיה היא כבר לא מה שהייתה.

2. עם כל הנאמר, צ’אבי הוא מאמן חסר ניסיון. בזמנו שדיברנו על החסרונות בהבאת צ’אבי לעומת גז’ארדו לדוגמא זה חוסר הניסיון שלו באופן כללי, ואחת כמה לכמה בבנייה מאפס עם סגל בינוני, מפורק מנטאלית ועם לחץ של צבירת נקודות אחרי תחילת עונה רעה. צ’אבי ביסודו לא מאמן רע, ומי שתמך בזה שצ’אבי צריך לאמן אותנו לטעמי צריך גם לקבל את שכר הלימוד הזה. לא כולם הם פפ, שהמסלול שלו שונה לחלוטין מזה של צ’אבי.

3. ופה הנקודה לגבי הציטוט. ריקי פוץ’ הוא לא אותו שחקן מלא תעוזה. אני חושב שהמלחמות עם קומאן גמרו לו על הביטחון. כל רגע בו הוא משחק, אני לא רואה את הדחיפה שלו קדימה, אני לא רואה את האנרגיה בקישור שהכדור או בלעדיו. אני מאוד רוצה שהוא יצליח, אבל אני לא רואה את פערי הרמות אליהן נגיד ליאור (@Ganjo ) מכווין אותנו.

מקווה לראות עוד תגובות שלך, ואחת לכמה זמן תנסה להלל את סרג’י רוברטו כדי לשגע את @Eyal , את אלבה כדי להדליק את @Mendieta או את דמבלה בשביל להצית את כולנו :wink:

עזבו ריקי, צ’אבי, גדול קשרי בארסה, כמאמן, לא מנסה בכלל להשיג עליונות במרכז המשחק. לא מנסה להשיג שליטה על הכדור. לא מנסה להשיג שליטה קצב המשחק. זה היה הבסיס לכל המשחק שהוא כשחקן שיחק.

פפ, לפני הוריאציות בהתקפה, לפני ההתאמות ולמידת היריבות, לפני הדרישה ללחץ הרמטי ומוחלט לאורך 90 דקות, לפני הכל, כל הכדורגל שלו עסק באיך משחררים את הכדור מהשוער להגנה ולקישור, איך שומרים על הכדור ומייצרים התקפות מסודרות בעיקר על ידי מסירות, איך שומרים את הכדור אצלנו גם למטרות התקפה אבל גם למטרות הגנה. קודם כל ולפני הכל איך הכדור אצלנו.

איפה צ’אבי?

ריקי פוץ’ הוא משל לכיוון שבו בארסה צועדת בשנים האחרונות ואולי לאן שהולך הכדורגל המודרני באופן כללי. לדעתי צ’אבי מנסה לחקות את הטקטיקה של קלופ ולוצ’ו הרבה יותר מאשר הטקטיקה של פפ. צ’אבי צריך לקבל זמן וסבלנות להעמיד את הקבוצה ולגשר על הפערים העצומים בהבנת המשחק. אם זאת, מה ההוראות שהוא נותן לגאבי, ניקו ושות’? המשחק של בארסה משעמם כי אין לקיחת סיכונים בהתקפה ואין פעולות יצירתיות שידליקו את האש.
זה מטריף אותי, למה לפורטה נתן לו את המספר 6 ולמה השאיר אותו בקבוצה אם הוא כ"כ גרוע? אולי הוא רואה מה שמאמנים אחרים לא, וזה את החזון של בארסה. ממש לא חושב שריקי הוא המושיע וכל הצרות יפתרו כשהוא ישחק. אבל הוא מסמן את השאיפה לכדורגל יוזם שלא מתבסס על חטיפת כדור וריצה באמוק לכיוון השער.
@Aimarito יש לי רשימת רפרנסים באורך הגלות ולא אהסס להשתמש בהם :smile: כולל את סרג’י רוברטו והציפורים של אלבס

לאיים על @Aimarito עם רפרנסים, זה כמו לאיים על סרג’י רוברטו עם קלטות על מאמנים. הוא חי מזה.

מסכים עם כל מילה, השאלה מדוע זה קורה? אולי כבר לא ניתן להשיג שליטה בכדור והחזקה בו כל עוד אין קראק בחלק הקדמי. כלומר כשאין אטו, סוארס או וייה, תכלית הקישור לא יכולה להיות גם החזקה של הכדור וגם הנעה שלו קדימה.
כולי תיקווה שכשיגיע קראק מקדימה, פדרי, דה יונג, גאבי, ניקו ובוסי נניח, יוכלו יותר להחזיק את הכדור אצלנו.

אגב
בקצה הנעל של אלבס מתגורר יותר כישרון מכל שחקן בקבוצה (לבד מבוסי)

בסה״כ היה משחק טוב.

שלטנו במשחק כמעט לכל אורכו והיינו טובים יותר מגראנדה. נפילת המתח בעשר הדקות האחרונות היא שיפור משמעותי לעומת נפילות המתח של מחצית שניה שלמה שהתרגלנו אליהן. וגם עשר הדקות האחרונות הן עניין מנטאלי פתיר. אנחנו בדרך הנכונה.

אם אני צ׳אבי אני טופח לגאבי על השכם ואומר לו שהיה לו משחק טוב. נותן לו עידוד על כך שהוא מבצע היטב את ההוראות שקיבל ועובד איתו על ניהול סיכונים.
תזכורת, צ׳אבי נתן הוראה לשחקנים לעשות עברות ולמנוע מתפרצות. צ׳אבי לא רוצה משחק רכרוכי שבו כל זב חוטם מוצא את עצמו ברחבה שלנו ככה חופשי חופשי כמו עשרת הצדיקים. צ׳אבי רוצה קבוצה שיודעת להתלכלך בבוץ כשצריך, ואת זה בדיוק גאבי עשה. היה מקום להחליף אותו מוקדם יותר ויש הרבה מקום ללמד אותו על ניהול סיכונים כשכבר יש לו כרטיס צהוב. במצב כזה עדיף לא לעצור מתפרצת בעבירה מסוכנת אלא לתת לאחרים לעזור ולראות איך מחלצים את הכדור בלי סיכון. להשאר בעשרה שחקנים זו פריבילגיה לא נוחה בכלל.

תגידו, לאף אחד אין מה לאמר על מאטס? פאקינג חזר לשמור לנו על נקודות האיש. כמעט שמר לנו אתמול על כל השלוש, ובכל מקרה לא נראה לי שהספיגה הייתה עליו.

מאטס זוכה לחדש את הביטחון העצמי שלו ואנחנו נהנים, גם אמש וגם מול לינארס היו לו הצלות יפות שכבר לא ראינו ממנו הרבה זמן. איזה כיף שיש מאמן שיודע לעשות עוד דברים חוץ מלקבוע הרכבים ולריב עם שחקנים (או להתנמנם על הספסל, תלוי כמה אחרוה רוצים לחזור…).

וגם מילה טובה לייצוב ההגנה. משחק הלחץ הכללי מביא את ההגנה להיות יותר מוצלחת. פיקה זוכה להרבה מחמאות לאחרונה, אבל זה לא בגלל פיקה אלא בגלל המשחק הקבוצתי.
היה דיון בעבר על כמה ההגנה עוזרת לשוער. בעיקרון כשההגנה עומדת ועובדת נכון, אז ההגנה מצמצמת ליריבה את האפשרות לבעיטה לשער, ולכן השוער צריך להגן על ״שער יותר קטן״. מה שבתורו מאפשר לשוער להצליח יותר בהצלות.

אני טוען שגם להגנה יותר קל להגן כשהקישור וההתקפה עושים לחץ נכון ומתואם. פיקה שחקן חכם. כשעוזרים לו לנתב את ההתקפה של היריב ולא משאירים ליריבים המון שטחים, הוא יודע לעצור ולחלץ את הכדור. אגב, גם גארסיה היה טוב אתמול עד לפציעה והראה שבנוגע לחכמה גם הוא יודע את העבודה. חבל שבגיל כל כך צעיר הוא עדיין שחקן איטי.

וכל המחמאות לאלבס ולוק. לא רק בגלל בישול ושער, אלא בגלל אמונה, תעוזה והצלחה גפ יחד. שני שחקנים שהיה כיף לראות אתמול.

ומהצד השני, משהו דעך בממפיס מאז שצ׳אבי הגיע. לא יודע אם זה קשור, אבל הוא לא השחקן עם ההתלהבות שהיה כאן מתחילת העונה ושהתרגש ושמח להגן על החולצה. כעת הוא נראה בעיקר כמו שחקן מתקופת הקלוב-דה אמיגוס. עייף, שבע ולא מוצא את עצמו.

זה באמת יפתיע אתכם אם אני אגיד לכם שזה לא בהכרח תלוי בשחקנים? או לחילופין רק בדרישה של מאמן? ראיתי הרבה מאמנים עם כדורגל מורכב כושלים קולוסאלית כשהם מנסים להטמיע רעיונות בזמן אפס, ולצערי ראיתי את זה יותר בנבחרת ארגנטינה עם סמפאולי וביילסה. שניהם דורשים המון מהשחקנים שלהם, שניהם הגיעו “להציל את המולדת” תוך פרק זמן קצר, לשניהם היה סגל טוב משל צ’אבי בהרבה, ושניהם בסופו של יום הציגו נבחרת ארגנטינה לא טובה.

מנגד, מי כן הצליח לייצר משהו בנבחרת? סקאלוני חסר הניסיון. למה זה עבד לו? בעיקר כי היה ברור לו איך הוא רוצה שארגנטינה תשחק, הוא הביא איתו סגל מקצועי שהוא סומך עליו, זימן את השחקנים שהוא באמת רוצה בנבחרת והוא קיבל המון זמן ואורך רוח מצד ההתאחדות והאוהדים יחד עם פירגון מאוד גדול מצד השחקנים. צ’אבי לא זכה לכל הטוב הזה, וזו אחת הסיבות שלדעתי לאפורטה רצה לדחות את ההגעה שלו לינואר, או בכלל לא לתת לו את המפתחות ולתת למאמן יותר מנוסה עם סגלים מינימליים לספוג את האש- מרסלו גז’ארדו, בעוד שצ’אבי יוכל לעזור להחזיר את המערכת למוטב ולצמוח מתוך המועדון כמו פפ.

ביחס לעובדה שרוב האנשים שמאוכזבים מצ’אבי הם אלו שאמרו שהוא האדם היחיד למשימה הזאת והוא יקבל את כל הסבלנות שצריך מבחינתכם אתם דיי איך לומר… צבועים. אי אפשר לייצר את הכדורגל שאתם רוצים תוך חודשיים עם לחץ עקבי של משחקים והסטריה סביב כל שלוש הנקודות. זה לא שצ’אבי מושלם, וכבר אמרתי אפילו בהתייחס רק למשחק הזה שההפסד הזה הוא על הראש שלו, אבל מפה לבין ציפייה שנראה משולשים ביציאה קדימה וטיקי טאקה עד השער זה לטעמי מנותק מהמציאות.

זה המחיר כנראה של תקופת פפ, היא מייצרת מסר שגוי ודלוזיות בכל הנוגע לתהליך הבנייה של קבוצה הסטורית. בארסה של פפ היא לא תוצר רק של ההגעה של פפ לתפקיד, היא תוצר של מלאכת מחשבת של שנים עם עבודת בסיס מקבוצות הילדים עד לקבוצה הבוגרת, וזה הגיע לשלמות יוצאת דופן רק לאחר עשורים של השקעה. זה לא רק כי פפ הגיע ואמר “זהו, מעכשיו טיקי טאקה לחץ גבוה, ובינגו ברכש”, זה רק תהליך מהיר ומיידי למראית עין.

אם צ’אבי מצליח להחזיר את המכונה של ברצלונה לעבוד לרמה שהיא מייצרת כדורגל טוב זה מבחינתי תעודת צל"ש לו, לאלמאן, לאפורטה ולמעשה כל הצוות מאחורי הקלעים, וזה שזה לוקח זמן וזה לא אידאלי זה לא מאכזב מבחינתי כמו שזה בעיקר צפוי. לצערי זה הרגע בו חששתי מההגעה של צ’אבי, שהוא פשוט לא יצליח להתמודד עם ההשוואות הלא הגיוניות לפפ.

לצ’אבי יש אצלי קרדיט אינסופי. לא משנה כמה אני מבקר אותו, הוא בלב שלי ואני בעדו. בדיוק כמו שלא משנה כמה גולים נחטוף בגלל בוסקטס או פיקה. מבחינתי הם ישחקו עד שיחליטו שהם לא רוצים או יכולים יותר.

אני גם לא חושב שמישהו מצפה שצ’אבי יציל את המולדת. אנחנו מדברים פה על מקום רביעי כתסריט חיובי כן? מה שאני מצפה מצ’אבי זה שיהיה נאמן לכדורגל הברסאי. גם אם נפסיד בעודנו מנסים. עדיף על להפסיד בלי לנסות. צ’אבי כרגע עבד של תוצאות ולא של כדורגל.

שמע, רק מהפסקה הזאת אני מבין שאתה גם רוצה שהוא ישחק כדורגל יפה וגם יעלה אותנו למקום ששווה לליגת האלופות כשיש בליגה הזאת 5 קבוצות עם סגלים עמוקים משלנו (ריאל, אתלטיקו, בטיס, סביליה ו-ויאריאל). זו בדיוק המשמעות של הצלת המולדת, הואיל ואליפות או תארים בכלל הם לחלוטין OUT OF THE QUESTION העונה.

נדב , אם צאבי לא מגיע למקום רביעי בסופו של דבר עם כדורגל מכוער (לי אישית כרגע זה לא משנה ואני גם לא מצפה לכדורגל יפה) אתה תחשיב את זה בתור כישלון?

אנשים לא מבינים את המשמעות של אי הגעה לליגת האלופות. אנחנו לא יוניטד שלא הגיעו כמה שנים לצמפיונס אבל היה להם בטן מספיק עמוקה בשביל לספוג את זה.

לא מעניין אותי עכשיו טיקי טאקה או משולשים, מעניין אותי שהמועדון האהוב שלנו ישרוד את המשבר העצום שהוא נמצא בו.

אתקן: אני רוצה שהוא ינסה לשחק כדורגל יפה. זה כל מה שאני מבקש. מקום רביעי יהיה בונוס. לשחק יפה יהיה בונוס מטורף. כל מה שאני רוצה זה שננסה לשחק בברסאית. לא בקלופית, לא בלוצ’ית, לא בגז’ארדית, רק בברסאית. כמו שהוא עונה בקטאלן, שישחק בברסאית.

שאלה טובה, אני חושב שזה שם את ברצלונה צעד אחורה מבחינת השאיפות שלה וזה מקבע אותה במעמד של מועדון קטן יותר לעוד עונה אחת לפחות. למעשה, אם לא נגיע למקום באלופות זה רק ימשיך את כדור השלג אותו לאפורטה אמר שיעצור מעצם בחירתו. מקום מתחת לטופ ארבע יהווה כישלון כבד עבור המועדון. אני לא חושב שזה יהיה הוגן להעיף את צ’אבי בתסריט כזה, אבל זה כן כישלון כי זה ממשיך להעצים את המשבר במועדון.

אני מאוד רוצה לראות את הסגנון חוזר בהדרגה, ואני מוכן לקבל את העובדה שהסגנון זה משהו שיכול להיות שנראה חוזר לאט יותר לעומת צבירת נקודות. לצערי עתיד המועדון תלוי בזה, ויש לו כרגע יותר מידי מה להפסיד.

מעניין שאתם נוגעים בנושא הפחד. אני חושב שיש בבארסה פחד משתק ברמת השחקנים ורמת המאמנים. פחד לקחת סיכון ולמסור קדימה, פחד לנסות לבעוט מרחוק, פחד מלחטוף גול שניה אחרי שכבשת. אני זוכר את זה גם בימי פפ, כאילו כל בעיטה חייבת להיות 100% גול וס"מ מקו השער, לעמוד באיזשהו סטנדרט או אידיליה של מושלמות. כשמחפשים כל הזמן את הבעיטה המושלמת אז פוחדים לנסות בכלל ונשארים עם 0 איומים לשער. בארסה הולכת אחורה אחרי כל גול מהפחד שהיא תחטוף. ואז היא חוטפת…
https://twitter.com/Barca_Buzz/status/1480133226442207235?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1480133226442207235|twgr^|twcon^s1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.redditmedia.com%2Fmediaembed%2Frzvz1n%3Fresponsive%3Dtrueis_nightmode%3Dfalse

והרפרנס היומי - שכחתי לציין את דמבלה, אחד האחראים לכדור השלג הזה שהתחיל בהחמצה הנוראית מול ליברפול