מחזור 20:: מסיימים ב-1:1 נגד גרנאדה בחוץ (לוק דה-יונג)

הסגל שלוקח צ’אבי למשחק -

ממפיס, גאבי, באלדה, בוסקטס, דסט ואבדה חוזרים לסגל.

פדרי, פרנקי וטורס (בנוסף לברייטווייט ורוברטו) - בחוץ.
פאטי נשמר לסופר-קופה, ובחוץ גם הוא.

אלבס מזומן למשחק הליגה הראשון שלו בקדנציה הנוכחית.

אחרי פגרה קצרה מכתיבה על קבוצות, אני שמח לחזור ולהציג יחד עם הקמע החמוד הזה, את הקבוצה השלישית של מחוז אנדאלוסיה העונה לשם גראנדה, שמעבר לעיר שנחשבת לאחת היפות בספרד, היא גם מחזיקה את הקבוצה שהייתה בעונות האחרונות למרעננת של הלה ליגה, עם קבוצה מפתיעה, שמשחקת כדורגל בקצב מהיר והתקפי תחת המאמן המבטיח דייגו מרטינז. תחת הספרדי הצעיר, גראנדה עלתה מהסגונדה לליגה הראשונה, ותוך עונה אחת הבטיחה את עלייתה לליגה האירופית, וישר לאחר מכן נתנה טורניר מצויין שבסיומו היא הודחה רק ברבע הגמר ע"י לא אחרת מאשר מנצ’סטר יונייטד.

לאחר אותה שרשרת הצלחות, מרטינז החליט שהוא מעוניין לסיים את החוזה עם האנדאלוסים, ובחר להישאר ללא קבוצה, שמי שהגיע להחליפו הוא רוברטו מורנו, מאמן ספרדי שנחל כישלון יחסי בצרפת כשלקח עם מונאקו מקום תשיעי בלבד, רק כדי למלא את הנעליים המאוד גדולות של דייגו מרטינז.

גראנדה התחילה את העונה רע מאוד, כשככל הנראה שילוב של קורונה ומשחקים מאוד לא פשוטים שכוללים את ויאריאל בחוץ, ולנסיה בבית, ראיו בחוץ, בטיס בבית, בארסה בחוץ, סוסיאדד בבית וסלטה בחוץ, הביאו למצב שהיא מהקבוצות הבודדות שלא הצליחו לחבר ניצחון בחודשים אוגוסט וספטמבר, ורק מתחילת אוקטובר דברים התחילו להישתנות עבורה כשהיא ניצחה את סביליה בלוס קארמנס 1-0 שנתן את הפתח לתפנית הגדולה. מאחרי אותו ניצחון גראנדה הפסידה פעמיים בלבד (לאספניול וריאל), עם ארבע תוצאות תיקו וארבעה ניצחונות כולל אחד יוקרתי מאוד על אתלטיקו מדריד. בכללי מסוף ספטמבר מול סוסיאדד גראנדה הפסידה רק פעם אחת מול ריאל מדריד, כשבבית קרו כל הנצחונות הגדולים שלה גם מול סביליה ואתלטיקו. ההצלחות בתקופה האחרונה בליגה מציבים אותה במקום 13 עם 23 נקודות, שזה נתון לא רע בכלל בהתחשב שמדובר על קבוצה שלא ראתה שלוש נקודות עד אוקטובר.

החלק הארי של אותה גראנדה הוא בהכרח ההתקפה. עם 23 שערי זכות שמציבים אותה מעל קבוצות עם קאדר התקפי מוכשר מאוד כמו אספניול וסלטה, יש מקום להתייחס לסקוררים לא רעים בקבוצה כמו חורחה מולינה בן ה39 עם 7 שערים ושני בישולים או לואיס סוארס הקולומביאני עם 4 שערים ושלושה בישולים, או אפילו קשרים לא רעים כמו לואיס מייה, או רוצ’ינה (עם 3 בישולים), כשבין היתר יש שחקנים שלא ממש הגיעו עדיין לרמה המצופה מהם כמו מאצ’יס מונצואלה או קרלוס באקה קשישא.

למרות השוער המצוין מקסימיאנו בין הקורות, ההגנה של גרנאדה היא אחת הרעות בליגה עם מאזן רע של 26 שערי חובה, כשהיא מסיימת רק 4 משחקים העונה עם שער נקי. אומנם כולנו זוכרים את הבונקר המאוד ציני שלהם בקאמפ שנשבר בסוף בתוצאה שהסתכמה ב 1-1, אבל אם יש משהו עליו גראנדה פשוט לא יכולה לסמוך עליו זו ההגנה שלה, שמצליחה לחטוף לא משנה מה.

צ’יפ לצ’אבי:

אני מעריך שנראה משחק שונה לגמרי עכשיו ממה שראינו בקאמפ. החלוצים שלהם בכושר מעולה, ומנגד ההגנה שלנו איבדה את אחד השחקנים הכי טובים שלה. אני לא יודע אם הייתי פותח עם 3-4-3 (כפי שכל ההערכות מציינות), ואני מאוד חושש מעקיצה של האנדאלוסים, הואיל וקל מאוד להגיע לשער שלנו, ואפילו נראה שכל יותר להכניס מולינו את הכדור לרשת. מצד שני, ללא פרנקי שעושה עבודה שחורה ללא סוף בקישור, יכול להיות שני שחקנים כדי למלא את החלל שההולנדי טוב ישאיר.

ברצלונה חייבת את הניצחון כדי לשמר את המומנטום, ובשאיפה בלי עוד פציעות להמשך (טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה).

שיהיה בהצלחה.

המספרת של לוק דה יונג בשבוע שעבר קנתה לו עוד שבוע בהרכב (זה לא קשור להיעדרויות! אל תשקרו!).

אלבס והסתום פותחים גם הם.

ניקו המלך וגאבי חוזרים לפתוח כצמד על הדשא, בזמן שריקי סוף סוף מקבל מנוחה.

ממפיס יתחיל מהספסל.

ההרכב של גרנאדה -

קויאדו מיודענו בספסל

אומנם קשה לקבוע משהו לפי החלטות מסויימות כי בכל זאת יש לנו עסק עם מחלימים, אבל מעניין לראות את ז’וטגלה לוקח את המקום בהרכב במקום עבדה ואחומאש. יש רק משבצת אחת לשלושה שחקני נוער והוא קיבל את העדיפות. יהיה מעניין לראות אם דווקא הוא יצליח להביא לידי ביטוי את השאיפות של צ’אבי משחקי האגף.

על ההעדפה הברורה של גאבי על פני פוץ’ אין צורך להוסיף.

לגבי לוק, לפי חישובי חוק “3 שחקני נוער” כנראה שלא הייתה ברירה. ללא פרנקי, והחברה ההדרגתית של פאטי וממפיס הפתרון היחיד לחוד הוא לוק.

אני רק מקווה שצ’אבי כן יבין מה הוא קיבל מריקי במחצית וחצי שלו ולפחות יתן לגאבי וניקו הוראות ברורות לגבי תפקידם בניהול ההתקפות.

יותר גרוע מזה שאריק גארסיה יוצא, זה שלנגלה נכנס.

בקושי נכנס כבר צהוב. רק אתה לנגלה.

מי
צריך
את
הלאנד
???

נ.ב. דני אלבס מבשל. הציפורים מודות לאלוהים.

מהר להעלות את המחיר של לוק ל400 מיליון !

מאז שער עצמי ומסי לא ראיתי סקורר כזה בברצלונה :rofl:

בארסה לא מנסה אפילו לשחק משחק ברסאי. זו האכזבה הכי גדולה. כובשים גול מקרי בהגבהה לרחבה ונגיחה. מסתפקים ב1-0, חוטפים גול ואז אין לנו שיטה להישען עליה. אפס יצירתיות, אפס ניהול משחק, אפס שליטה על כדור או על קצב… אפס בארסה.

1. כל פעם שאני חושב שאני לא יכול לשנוא יותר את דמבלה, הוא עושה עוד דריבל מטומטם לתוך קיר ובועט מקיבינימט, ומוכיח לי אחרת.
    כולי תקווה שפראן טורס יירשם ויהיה כשיר בקרוב, וידחוף את הדביל הזה למעמקי הספסל.
  2. אנחנו חייבים בלם, מגן ימני, ומגן שמאלי - דחוף. אראוחו פציע ופצוע, גארסיה לא מסתמן כמישהו שאפשר לסמוך עליו באופן מוחלט, דסט נראה כאולי מחוק אצל צ’אבי, ואלבה ואלבס במרחק פיליפינית אחת מלהיות מושבתים גם הם.
  3. החדשות הטובות? עוד רגע ממפיס (שבדיוק חזר), פדרי, פרנקי, פאטי, טורס ואפילו ברייטווייט חוזרים/מצטרפים. זה לא שזה יהיה מושלם, ממש לא, אבל לפחות לצ’אבי יהיו יותר אפשרויות להרכבים, שיטות משחק, תרגילים ומערכים, מעבר לחוסר הברירה שיש לו עד עכשיו.
  4. החדשות הפחות הטובות? זה לא היה המשחק של צ’אבי מבחינת ניהול נכון, וחילופים טובים. יש לו הרבה הקלות, בין אם זה מצב התחלתי לא טוב או סגל בעייתי גם בלי קשר לחיסורים המרובים האחרונים, אבל גם בדברים שהוא כן היה יכול לעשות היום - זה לא עבד. החילוף של לוק והאי-חילוף של גאבי הן הדוגמאות הבולטות.
  5. בהמשך לסעיף 3 - אם גם סאנס (למרות שהוא קשר אחורי, אם אני לא טועה) מקדים את ריקי בהיררכיה, אז יאללה…אולי די.
  6. מצד שני, אדומים היום: גאבי - 1, ריקי -
    tumblr_pwab52NytV1qh60cio1_540

מסכים .

אני רק רוצה להגיד שאני חוזר בי מהתנגדות לשתף את דמבלה. הוא כל כך גרוע שאם אני הסוכן שלו אני דורש מברצלונה לא לשתף אותו כי זה רק מוריד את הערך שלו לשנה הבאה… יאללה לקרוע אותו 90 דקות עד שהוא נופל מהרגליים, וזה אומר משחק אחד. בקצב הזה הוא ירויח פחות מערן זהבי שנה הבאה…

לא האמנתי שאראה שוב את דני אלבס בהרכב של ברצלונה. פייר? זה טיפה נחמד לי, מה גם שהוא היה לא רע בכלל.

לא שזו סיטואציה טובה כן? אבל יש לנו מגן ימני יותר טוב בסגל כרגע?

מעבר להסכמה הטוטאלית שלי עם כל הנאמר ע"י @Eyal - וש, רק אוסיף כמה דברים:

1. זה לא שזה היה היום הכי מדהים ברמה האישית של כולם. אבל זה היה משחק מספיק טוב של מאטס, פיקה, ניקו, לוק וכמובן אלבס בשביל שניקח פה את שלושת הנקודות. זו ההתמהמהות של צ’אבי (לא פעם ראשונה העונה) בחילוף של גאבי שהכניסה אותנו לפינה הזאת. מאותו רגע כל הפעולות של צ’אבי היו מבוהלות ובארסה נראתה כמו אחת שתחטוף. היו לצ’אבי אופציות לפתור את המצב הזה מראש והוא פשוט טעה.

2. אלבס, אלבס ושוב אלבס. איש המשחק אצלינו שעוד במחצית הראשונה הראה לנו דברים שלא ראינו כמעט עשור. כל כניסה פנימה לאיזור פתוח, כל ניסיון יצירתי, והבישול זה רק הדובדבן שבקצפת בהופעה יוצאת דופן שכל מגן ימני שעבר אצלינו איי פעם צריך להקליט וללמוד. זה לא שהוא אתלט אדיר בגיל 38, או שהוא היה נקי מטעויות בהגנה וזה לא שלא הלל לו קשה לבנות מהלכים ים השחקנים הקיימים, ועדיין הוא ממש נקודת מוקד למרחק הגדול בתפיסת המשחק בין שחקני הסגל הנוכחיים למה שאלבס זוכר מברצלונה ההיא.

3. גם במשחק פושר בסטנדרטים שלו, גאבי הראה לי בדיוק את העומק שהיה חסר במשחק הגביע. לא ניקו ולא פוץ’ מצליחים לאתגר את קווי ההגנה של היריבה כמו שגאבי עושה. שוב, זה לא היה משחק מדהים שלו, אבל הוא פשוט יודע להביא את הערך המוסף שלו למשחק.

4. אני עד עכשיו לא מבין מה הולך לקרות במחזורים הבאים ומתי מגיע מחזור 21 שלנו.

זה כמעט ברור כמו ההנחיות האחרונות בנושא הקורונה בארץ - אם ברצלונה תעבור את ריאל מדריד בסופר קופה, אז היא תשחק את המחזור ה-21 אחרי בדיקת PCR, בהנחה שהיא מחוסנת אחרי שמינית הגמר מול בילבאו. אחרת יש בדיקת אנטיגן ביתית שקונים ברמי לוי, ומשחקים קודם את מחזור 22 עם תו ירוק, במתחם חנה וסע.

מה עוזר לי שגאבי עשה פעולת עומק יפה או שניקו עשה דריבל מרשים ועבר 2 שחקנים אם כל פעם שהם משחקים פשוט אין לנו קישור?

ומה עוזר לי העומק של גאבי כשהוא חסר תאכלס וכשהמשמעות שלו היא 10 התקפות מאורגנות מבוזבזות על כל פעולה חיובית?

פעולת עומק זה לא רק דריבל בפעולה אישית, אלא מדובר על יותר תנועה לתוך השטחים קדימה, פוץ’ באופן הזה סטטי מידי, ומה שראיתי ממנו כששיחק זה קושי לעודד הנעת כדור קדימה, אלא הרבה יותר רוחבי.

בכל מקרה לאור ההתעלמות ממנו היום והכניסה של אלבארו הייתי מייעץ לו בחום להחליף קבוצה.

אין שום טעם לעשות תנועה לתוך השטחים קדימה כשאתה זה שאמור להכניס את הכדור לתוך השטחים קדימה… תעשה את זה כשהכדור ב30 מטרים הקדמיים אבל לא כשהכדור לפני קו האמצע…

המשוואה היא פשוטה… כשריקי משחק בארסה טובה יותר גם אם ריקי כשחקן עושה פחות רושם מגאבי או מפדרי. כדורגל זה לא התגנבות יחידים.

אגב הלאנד מעולה בהתגנבות יחידים (אבל הוא לפחות חלוץ)

כלומר זה שהוא הכניס את סאנס ולא את ריקי/דסט/מינגסה, גרם לנו להיות במרחק שטות אחת של לנגלה מהפסד טכני?

מצטער, זה פשוט טמטום של צ’אבי. הימור מסוכן מידי.