מחזור 20: מתחילים את הסיבוב השני עם ניצחון 2:0 אצל אלצ'ה (דה-יונג, ריקי)

קודם כל ציינתי זאת.
ברור שמעורב בזה חוכמה בדיעבד, אין לי דרך אחרת לוט אצ אותו קישור של ברסה. בדיעבד אני יכול להעיד על מספר תכונות רב שאני רואה אצל צ׳אבי ולא אצל פוץ׳.
איזון זה שם המשחק.

אני חושב שיש פה הרבה יותר רומנטיקה מפרקטיקה. אולי עוד כמה שנים של עבודה טקטית ובניית קבוצה שתחזור לטופ תוכלו להעמיד קישור כזה עפ כאלו שחקנים. היום? יש אפשרות אבל לטעמי היא לא תקרה עם פוץ׳ ופדרי יחד. אולי אם הייתם מצליחים להנחית את טיאגו.

כן ולא. ברור שיש פה המון רומנטיקה, והמון עיוורון לאי-הצלחות של שחקנים מבטיחים מהעבר. אבל זה לא העניין. אם תיאגו, או מישהו דומה, היה נוחת פה, התלונות על אי שיתופו של ריקי (או על צורת המשחק) היו פחות גדולות, כי היה היגיון בלשחק עם תיאגו ולא עם ריקי. יש גם המון רומנטיקה כלפיי בוסקטס, פי כמה מריקי, אבל עובדה שמבינים שכשזה לא זה, זה לא זה, ואפשר וכדאי לנסות משהו אחר (פיאניץ’, דה-יונג כקשר אחורי יחיד, ריקי, וואטאבר). אבל אנחנו יודעים את זה, כי אנחנו רואים את בוסקטס.

מה אני רוצה להגיד? שאני לא יודע מה קורה באימונים, וכנראה לעולם לא אדע. אבל במשחקים עצמם, ריקי-פרנקי-פדרי יכולים לעבור עבודה טקטית ובניית קבוצה שתוכיח שהם שלישייה מעולה (או גרועה, גם אפשרי) רק אם הם…אתה יודע…משחקים. ומכיוון שזה לא קורה, וגם רואים שמה שכן קורה לא עובד (או עובד עם חריקות) - יש תלונות. חוץ מכמה הזויים (לא פה בפורום, בכללי), אף אחד לא היה מתלונן על דקות המשחק של ריקי, או ההחלפה הקבועה של פדרי בריקי, או מפנטז על שלישיית קישור שאולי תעבוד ואולי לא - אם היה משהו אחר יותר טוב להציע. ואין.

גב, אתה אומר את המובן מאליו. בוסי, צ׳אבי ואינייסטה בשיאם גדולים יותר מפדרי, ריקי ופרנקי כשהם עוד רחוקים משיאם.

החוכמה היא להבין, מבין קאדר הקשרים שיש לנו כעת, מי יכולים להיות היורשים.

אם היית מביא לי את בוסי וצ׳אבינייסטה בשיאם, אז הייתה עכשיו רק מועמדת אחת לאליפות, ותסלח לי אתלטיקו עם סוארז והרצף היפה שלהם. לא היינו סופרים אותם.

אז בוא נסתכל רגע על המצב הנוכחי.
בוסקטס מעבר לשיא שלו. לא סתם מבקשים להחליף אותו בפיאניץ׳ - שחקן שהגיע לפה בעסקת מכבסה מלוכלכת ושלאף אחד אין רומנטיקה בעבורו. אבל הוא משחק טוב יותר מבוסי של השנה האחרונה.

פיאניץ׳, כאמור משחק טוב, אבל גם הוא כבר בן 30 ושיאו מאחוריו. לא משנה מה הוא יעשה השנה, זה לא יחזיק הלאה לעוד חמש שנים.

רוברטו - יש צורך להרחיב? שיישאר קשר מחליף.
קאוטיניו - יקר, היינו מעדיפים למכור ולחסוך את המשכורת שלו. אבל בעיקר, לא מוצא את עצמו במשחק הקבוצתי. ואם מדברים על הגנה אז לא הוא האיש, נכון?

פדרי - ילד בן 18 שהפך לשחקן הרכב בעונה הראשונה שלו. אני לא עף עליו מספיק בשביל לשים אותו שחקן הרכב פותח כבר מעכשיו, אבל הוא נותן עבודה טובה ויש לו עוד לאן להשתפר. אם הוא לא יפתח אגו שיגביל את ההפתחות שלו, הוא יהיה קשר גדול עם עתיד מזהיר בבארסה.

פרנקי - צריך להוסיף משהו על הקשר הכי בשל שלנו עד כה? אזכיר שהוא משחק בקבוצה שלא יודעת מה היא רוצה מעצמה, ועדיין מתבלט לטובה.

ריקי - מי שרואה אותו משחק לא צריך הבהרות נוספות. בהנתן שהילד יקבל מספיק דקות בשביל להכשל, אני אהיה מוכן לאכול את הכובע. כרגע, במעט שהוא מקבל הוא מצליח לזהור. כן, יש לפעמים איבודי כדור ומסירות שלא מגיעות ליעד. כן, לפעמים העובדה שהוא קטן ומנפנפים אותו נראית קצת מטרידה. אבל בינתיים זה בקטנה. לא ראיתי אותו הורס משחק כמו שחקנים אחרים. ואם לאחרים אנחנו עושים הנחות, אז בטח ובטח שעליו אין מה לדבר. ושוב, כשישחק מספיק אפשר יהיה לראות אם הוא יותר דוחף קדימה או יותר מאבד כדורים. כרגע, זה לא רציני לפסול אותו. ושוב, שיאו עוד לפניו ויש לו לאן להשתפר.

אם כבר הגענו עד לכאן עם חילופי דורות, וכולנו נהנים לראות את סוארז מפציץ באתלטי, תוך כדי שאנחנו אוכלים את הלב, אז חשוב שנסתכל קדימה ולא אחורה. העתיד הם ריקי, פדרי ופרנקי.

כל שילוב אחר לעתיד, צריך לכלול קשר שכרגע לא נמצא פה. בהתחשב בכך שאין לנו תקציב למנה פלאפל, ובהתחשב בכך שרוב האוהדים הברסאים ממילא נותנים אמון בשלושה שציינתי, אני לא מבין מעבר לחוכמה בדיעבד מה רצית לאמר.

ואגב, אני לא מהמר שהשלושה יהיו אי-פעם גדולים כמו צ׳אבי, אינייסטה ובוסקטס בשיאם (אולי כן, אולי לא). אבל אם הייתה איזשהי נוסחא איך לייצר כזו שלישיה, אז כל קבוצה הייתה עושה את זה. מסכים איתך ועם אחרים שאומרים שזה היה דור זהב, אבל סבבה, אנחנו לא מתכוונים לסגור את הקבוצה רק כי לא נראה עוד דור זהב כזה באופק הקרוב. יאללה, תנו לעבוד עם מה שיש ותניחו לעבר היפה להיות נוסטאלגיה.

אני מחפש הסבר הגיוני כלשהו למצב של פוץ’.
אני לא מאמין שקומאן סתם שונא אותו, אחרת לא היה יורד מהיציע לעולם.
אני מקבל את מה שאתם אומרים , שהדיווחים בתקשורת על חוסר השקעה ובעיות בחדר ההלבשה הם שקריים.
אני לא כל כך מבין איך אפשר להגיד שהוא משקיע או לא משקיע על המגרש מה 4 דקות שהוא משחק פעם בחודש. לכן אין לי דעה בנושא הזה.
אבל אני לא חושב שיש פה איזושהי התנכלות מצד קומאן. פוץ’ לא מתאים לו מסיבה כלשהי, ואני מנסה להבין מדוע.

לפי כמות הפעמים שהוא מדבר עליו במסיבות העיתונאים, נראה שהתקשורת מאוד לוחצת עליו לספק הסברים.

כבר ראינו את קומאן חוגג גולים לא פעם ולא פעמיים. הפרצוף שלו אחרי הגול אמר יותר מהכל ״שיט. הם שוב פעם ישאלו אותי למה הוא לא משחק יותר, ושוב אצטרך לספק להם הסברים״

והנה הציטוט ממסיבת העיתונאים בנוגע לפוץ׳ - באדיבות בארסה מאניה:
על ריקי: “בוודאי שאהבתי את השער של ריקי. למרות שהוא לא מקבל הרבה דקות אבל הוא תמיד נהנה לשחק ורוצה להראות שיש לו עתיד במועדון. זה היה שער חשוב שחתם את המשחק”.
“אני אוהב את זה שריקי לא מוותר, השחקנים שלא מקבלים הרבה דקות צריכים להוכיח את עצמם. מצאנו את הקישור שלנו עם פדרי, בוסקטס ודה-יונג, הקבוצה השתפרה מאז. זה הרבה יותר ברור עכשיו, ובנוסף יש לנו שחקנים כמו פיאניץ’ וריקי שיכולים לעזור לנו”.

ראינו אותו משחק מספיק פעמים בסוף העונה הקודמת, לא? היה נקודת האור היחידה בסיומה של עונה מקוללת. גם בעונה הזו, כשהוא עולה למגרש הוא תמיד עם התלהבות. ולהתלהבות שלו יש גם כתובת. הוא לא רץ באמוק עם ראש של תרנוגלת. הוא משחק חכם.

פה אני מקבל חלקית. קומאן בחר לשחק ב 4-2-3-1. אין שם מקום לקשרים התקפיים עם הדאבל-פיבוט האימפוטנטי הזה. סיכוי טוב שאם פאטי וקאוטיניו היו כשירים, גם לא היינו מדברים על פדרי בכלל כקשר פותח בהרכב. פאטי היה מקבל את כנף שמאל, פדרי וקאוטיניו היו מתחלקים בדקות - כמו שהיה עד לפציעות של השניים.

ועדיין, גם אם במערך של קומאן יש פחות מקום לקשרים בסגנון של ריקי, ראינו שכאשר הוא משנה ל 4-3-3 אנחנו נראים טוב יותר. ובנוסף, הוא יכול היה להכניס את ריקי לדקות יותר משמעותיות. החילוף בדקות 86-87 שהוא נותן לו מדי פעם, מראה בעיקר שהוא מנסה לצאת ידי חובה ולתת לריקי דקות. זה לא רציני.

בכוונה הדגשתי את המילה הגנתית בדיוק בשביל שלא יכתבו לי תגובות כאלה.
אני מדבר מבחינה טקטית. מבחינת התפקוד על המגרש.
צ׳אבי 50:50 ועושה יותר הגנה משניהם. וגם אינייסטה היה עושה לא מעט הגנה.
אולי עם מאמן שיתן להם תפקוד שונה זה יעבוד, ביכולות הנוכחיות שלהם ובתפקוד הנוכחי הם שניהם ״אינייסטה״.
הקישור של ברסה לא היה נראה אותו דבר עם 2 אינייסטה, צריך מישהו קצת יותר מאחורה גם.

היום אני לא רואה איך קישור של פדרי פוץ ודה יונג יתן את אותו כוח הגנתי כמו צ׳אבי אינייסטה ובוסקטס, וזה עוד כשאני מתעלם מכל השאר (בלמים טובים ומהירים, טוב, פויול מהיר, התקפה מלחיצה, מגנים תוקפים וכו).

האם שווה ניסיון בעונה שאין לכם מה להפסיד? בגדול כן, אבל אני חושב שהשחקנים האלה לא בשלים לכך ויכשלו ואז גם בעתיד לא תנסו את זה

אתה צודק, אבל כאמור - אין לנו 20 שקל למנה פלאפל (בכל זאת, אני גר בכפר-סבא והכל פה יקר). אז בהתחשב בקאדר הקשרים שיש לנו ובלי פנטזיות בלתי אפשריות מהספסל של היונייטד, על מה אתה היית מהמר?

אגב, פה אני ממש מסכים. המאמן צריך לעשות יותר עבודה על התפקוד של הקישור. חומר הקשרים שיש לנו לא מראה את התפוקה שאפשר להוציא ממנו. פה ההולנדי כושל.

לפחות בהגנה אנחנו מתחילים להראות יותר טוב ולנגלה מתחיל לראות יותר ספסל :slight_smile:
(כלומר, רוצה לאמר - המאמן לא עציץ לגמרי. הוא כן מכניס קצת שינוי מבורך לקבוצה, גם אם השינוי הזה נכפה עליו בגלל פציעות)

יונייטד כבר רצו את דמבלה בעבר.
אתם מנסים להפטר ממנו.
הם לא מרוצים מואן דה ביק.
דווקא זה יכול אולי לעבוד. אבל ברור, כל טיפה של השקעה עדיף לכם לשים בהגנה ובחלוץ 9 קודם כל.

בתור אחד החצופים היחידים שאין לו בעיה לאיים על השער בכל משחק, אני אישית לא רוצה להפטר מדמבלה.

טיפש או לא, האיש שווה נקודות ובלעדיו אנחנו בכלל נהיה אימפוטנטים*.

אבל פה אני בדעת מיעוט.

• האמת, דה-יונג מתחיל לאיים יותר על השער ולהכנס יותר לרחבה, וזה נראה טוב יותר מאשר בעבר. גם פדרי פה ושם מנסה איזו בעיטה…
    אז כן, דמבלה הוא לא היחיד, אבל לטעמי הוא עדיין המסוכן ביותר אחרי מסי.

אגדיל ואומר שבלעדיו אין לנו משחק אגפים. כן, זה עד כמה הסטנדרטים של הקבוצה ברצפה.

אולי עם חזרתו של פאטי ודקות לקונארד בימין (עם דסט) נוכל לוותר על דמבלה, כרגע הוא שחקן הרכב כל עוד רגליו יעמדו בזה.

הודעה מאוד יפה יוסי.

זה נשמע כאילו קומאן מתחיל לחשוב קצת יותר על פוץ’.

Koeman: “I clearly like the fact that Riqui doesn’t give up. It’s how all the players should be, that after many games without playing, they want to show that they have a future. Puig hasn’t had many minutes today but he was influential in this game.”