מחזור 20: מתחילים את הסיבוב השני עם ניצחון 2:0 אצל אלצ'ה (דה-יונג, ריקי)

הסגל שלוקח איתו קומאן -

בחוץ:
מסי - מושעה.
פיקה, רוברטו, פאטי, קוטיניו - פצועים.

בפנים:
דסט - נכנס ברגע האחרון.
פרנקי, אלבה - חוזרים אחרי המנוחה שקיבלו בגביע באמצע השבוע.

שטגן; מינגזה, אומטיטי (!), אראוחו, אלבה; דה יונג, בוסקטס, פדרי; דמבלה, רונאלדו הברזילאי ,גריזמן;

הרכב צפוי, נקווה ל3 הנקודות ודקות לקונארד וריקי.

קונארד אולי יקבל, ריקי אולי יתעטש וקומאן יגיד שהוא נמצא חיובי לקורונה.

בוסקטס קיבל צהוב. למה הוא לא מחליף אותו?

השופט לא שרק לפנדל כי הוא רצה לחסוך מאיתנו את עוגמת הנפש …

נ.ב שער ראשון לילד בברצלונה קומאן בתגובה מעיף אותו מהסגל…

אתה תחזור בך, שמעת? :star_struck:

וואי וואי…מה שקומאן הולך לעשות לריקי עכשיו…

האמת שלראות את הפרצוף המבואס של קומאן אחרי הגול אומר את הכל.

עצוב לראות את היחס של המאמן לא רק לאחד היהלומים היותר מבטיחים שלנו, אלא בכלל לשחקן שמשקיע ונותן כל כך הרבה מעצמו.

אני תוהה מה יכול לשנות את הדינמיקה הזו, כי אנחנו מפספסים שחקנים מאוד חשובים לקבוצה. לא רק ריקי, גם פיאניץ’.

אגב, אומטיטי נראה טוב היום. אני מקווה שהפציעות מאחוריו ואולי נזכה לקבל שוב את הבלם הטוב שהוא (אבל על מי אני עובד…).

אגב 2, אני שמח שאראוחו מתחיל להתגלות כבלם שאפשר לסמוך עליו. היה חסר לנו אחד כזה בסגל, והפציעה של פיקה עשתה לנו רק טוב בהקשר הזה (כמו שכולנו ידענו שיהיה…).

רק אני השתגעתי שהם חוטפים כדור בטוח הרחבה של אלצה ולא יודעים מה לעשות .
השאלה עם הלחץ הזה יכול לעבוד עם מסי על המגרש , בעבר המשחק היה נגמר בדקה 20 .
באמת שאני לא מבין איך לא מחשבים את טר שטגן כשוער הטוב בעולם .

נ.ב. איך הם הוציאו תיקו מריאל

בעיקר בגלל שנוייר עדיין משחק. והוא עדיין יותר טוב ממנו. הסיבה השניה זה פיקה לנגלה ואומטיטי… אבל זה דיון אחר.

image

אני עושה לו חסד, בתמונה שלפני זו הוא היה יותר מבואס…

יש נתון לגבי הפעם האחרון שנצחנו חמישה משחקי חוץ רצופים?

לפי בארסה מאניה, 2015/16.

האמת שקומאן עם פרצוף תחת כל המשחק, לא רק בגול של פוץ’.
גם אני לא מבין מדוע פוץ’ דחוי, אבל אני לא חושב שקומאן אומר לעצמו “הוא כשרון ענק, אני אדפוק אותו”. הרי פדרי, אראוחו, מינגסה, דסט מקבלים הרבה דקות. גם טרינקאו מחליף קבוע.
היו שמועות שבבארסה לא מרוצים ממוסר העבודה של פוץ’ ולקומאן זה מאוד חשוב. אני לא יודע אם זאת אמת, אבל אני לא רואה מהמעט דקות שהוא משחק שהוא משקיע הרבה מעצמו.
כמו שאני רואה את זה, גם פרנקי וגם פדרי צריכים להיות לפני פוץ’ בהיררכיה. כשאחד מהם ייפצע, זה בין פוץ’ לבין קוטיניו. ואם רוצים לעשות קצת כסף על קוטיניו, הוא יקבל עדיפות.

כמו שאני רואה את זה, פרנקי, פוץ’ ופדרי צריכים לשחק יחד.

החילוף התמוהה של ריקי בפדרי בכל פעם שריק עולה לשחק, מזכיר לי שפעם אמרו על צ’אבי ואינייסטה שהם לא יכולים לשחק ביחד. כולנו יודעים לאיזה קישור מטורף הם התפתחו למרות האמירה הזו. אני מצפה למשהו דומה מריקי ופדרי אחרי שההולנדי יעזוב \ מישהו יסביר לו את החשיבות של ריקי על המגרש - אההממ, לאפורטה.

ולגבי שאר הדברים. אין לך הוכחות וזה הכל תקשורת שמנסה לכסות על כך שאחד השחקנים הכישרוניים במועדון מחמם את הספסל באופן קבוע ולא מנוצל לתרום למועדון הבאמת בינוני שנהיינו.

והנה אנקדוטה קטנה לגבי הסיבות שאני לא קונה את “ריקי לא עובד מספיק באימונים”. הרי נאמר גם שהוא לא אהוד בחדר ההלבשה. אם ראית את המשחק, אז ראית את קבלת הפנים החמה מאלבה עוד בחילוף כשהוא עלה למגרש, וראית את השמחה של כל השחקנים בגול שלו. העיקר להגיד שהוא לא אהוד בחדר ההלבשה.

ומילה לגבי הכישרון של הילד, אני פשוט נהנה לראות אותו על המגרש. גם התנועה שהוא עושה היא טובה והוא לא סטטי. גם הרבה מהמסירות שלו הן קדימה ולא אחורה כמו שהתרגלנו בשנים האחרונות ובעיקר, יש לו מסירות חדות, מהירות ובין שחקני הגנה. דבר שעושה אותן גם לא צפויות וגם קשות יותר ליירוט. אני לא מבין איך אחד הקשרים הכי פחות צפויים שלנו נמצא כל כך למטה בהיררכיה.

דימיטרי למה הוא לא הוציא את בוסי אחרי הצהוב?

אני בניגוד לאלפרנדו מרטינז מאמין לדיווח הזה, אתה יודע מי אלו השחקנים (לפחות הניחוש שלי). כל אלו ש"בישלו" לנו לדוגמה את 8:2…

ריקי ודומיו, מאימים עליהם ועל האגו שלהם.

מה? הוא לא מפסיק לרוץ, ללחוץ, ולדחוף את הקבוצה קדימה. אשכרה עולה עם נוכחות מאוד מורגשת כל פעם שהוא על המגרש. הוא לא דניס סוארז האפאתי שיכלתי עוד להבין אם נאמר עליו שהוא לא עובד מספיק.

“לא נראה שהוא משקיע” זה משפט שנראה לי תמוה ביחס לפוץ’.

תקן אותי עם אני טועה, אבל גם צ׳אבי וגם אינייסטה יותר דיפנסיביים מפדרי ופוץ׳.
גם יש את עניין הקשר האחורי והבלמים מאחוריהם. לקישור הטוב בעולם זה עבד עם בוסקטס כקשר אחורי שבשיאו לא רואה את דה יונג של היום, בטח ובטח מבחינה הגנתית שם אתם צריכים את האיזון.
אז מבחינה הגנתית:
בוסקטס > דה יונג
אינייסטה > פדרי
צ׳אבי > פוץ׳
כל זה כשמאחורה נמצאים מינגזה ואראוחו ולא פויול ופיקה (הצעיר).
בנוסף, כדי שאותו קישור יעבוד היה צריך אימון של שנים לשיטה מסוימת, משהו שלא קורה אצלכם בתקופה האחרונה.
לכל זה תוסיף את הניסיון, צ׳אבי ואינייסטה יצרו את הקישור הטוב בעולם יחד כשהיו יותר מבוגרים ועם ניסיון, משמעותי מאוד.

גם על קרוס אמרו שהוא לא מספיק הגנתי לקשר אחורי, ו… ובכן צדקו.
למצוא דוגמה של היוצא מן הכלל לא מוכיח על הכלל.

אז יש המון סיבות למה קישור כזה לא יצליח, סיכוי טוב שקומאן בדק זאת באימונים והבין שזה כל כך הזוי שאין סיבה לנסות זאת במשחק. או שמלכתחילה הבין זאת.

אם תשאלו אותי, מי שיכול להתאים בול לברסה וגם לא יהיה קשה מידי להשיג אותו אחרי הייבוש שהוא עובר ביונייטד זה ואם דה ביק. הוא בדיוק הקשר ההתקפי הזה שגם עושה המון לחץ והגנה ויהיה מסוגל ליצור קישור מאוזן יותר מפדרי/פוץ׳ (ואז אחד מהם ישחק).
אולי יש מקום לטרייד על דמבלה ועוד איזה שחקן.

אני חושב שאם יש עמדה אחת בברצלונה שלא צריכה חיזוק מיידי זה עמדת הקישור שלנו… ובטח שאני לא מקנא בקשר שמתייבש ביוניטד עכשיו.

דימיטרי אתה אולי שוכח, אבל קצת לפני שהתחילו הדיבורים על כך שריקי לא משקיע, קומאן אמר כמה וכמה פעמים שהוא רואה את ריקי באימונים עובד קשה ונלחם על המקום שלו. דר"א הוא אמר את זה גם היום. מעניין, שבוע אחד ריקי בא להשקיע ושבוע אחרי זורק. אתה מחפש היגיון איפה שאין. קומאן סימן אותו נקודה.

עוד דבר, כולם מדברים על החגיגות בשער של ריקי והכל אבל תשימו לב איזה חיבוק הוא מקבל מפדרי בחילוף. ללא ספק שנוא ע"י חדר ההלבשה.

ערבבת כמה דברים ביחד, ובכנות גם המון חוכמה בדיעבד. המשולש שאתה מדבר עליו היה מורכב משחקן צעיר שתמיד ירדו עליו שהוא רך (אינייסטה), הסביבון הישן (צ’אבי) ועוד שחקן צעיר שכמעט זרקו בכלל להשאלה אם המאמן שלו לא היה מתערב (בוסקטס). אני יכול גם לדבר על הילד שלא הצליח ביונייטד (פיקה) והשחקן החלוד שמשדר פאניקה (פויול), אבל אתמקד בקישור.

1. קודם כל, לא פדרי ובטח לא פוץ’ תופקדו באופן בו גווארדיולה עבד עם צ’אבי ואינייסטה. במערך הסטטי של קומאן יש משבצת אחת לשחקן קדמי בקישור שמתפקד בעיקר בשליש הקדמי במגרש (מה שנקרא Trequista בעולם הטקטיקה). התפקוד הזה מעולם לא היה קיים אצל פפ, ובאופן שיטתי הוא הסב כל קשר מהתפקוד המדובר למנהל משחק מהמרכז לכל אחד מצידי המגרש (סוג של semi- regista), כך שקשה לי להשוות את מידת ה"הגנתיות" כביכול בין השחקנים, שכן הם מעולם לא נוסו או תופקדו בצורה בה יש להם מחוייבויות מהסוג הזה.

2. נוטים לשכוח את זה כי הוא נמצא בתוך קישור אפור וחסר השראה, אבל דה יונג היה כבר אחד המקשרים האחוריים הטובים באירופה, ולקומאן אין באמת מינימום של אומץ לנהל חילוף משמרות לגיטימי בינו לבין בוסקטס, אלא מעדיף לדבוק בדאבל פיבוט שלו. אומנם דה יונג אחלה כ50-50 בבארסה, אבל אני לחלוטין חושב שהוא מפוספס בכל עמדה שהיא לא קשר אחורי, ואם בוסקטס הילד האלמוני קיבל הזדמנות על הראש של יאיא טורה (הקשר האחורי הפותח ב08/09 ובנבחרת חוף השנהב דאז), מין הראוי שדה יונג יזכה להזדמנות.

3. הבעיה האמיתית בקישור לטעמי לא נובעת בהכרח מחומר השחקנים, אלא ההדרכה. שים לב כמה טביעת האצבע של המאמן הייתה חשובה בבניית הקישור והקבוצה בכלל. אני לא יכול להשוות את החומר הנוכחי לחומר בעונת השיא כי אין להם תנאים מקבילים להשוואה הזאת. יודע מה, אני בתכלס לא יכול אפילו להגיד שאני במאה אחוז צודק ברצון שלי לראות את שלושתם משחקים יחד, אבל עד שזה לא קורה אני לא יכול אפילו להתחיל להשוות.