ליגת האלופות- שלב הנוק אאוט 2018\2019

סך הכל משחק דיי משעמם לא?

העונה הכי גדולה(ואכזרית) שאני זוכר בליגת האלופות

אם יש משהו שאני שונא בטורנירי נוקאאוט זה קבוצה כמו טוטנהאם שהעיפה שתי קבוצות שהיו יכולות לנצח את ליברפול בגמר רק כדי להיות בשר תותחים. מזל טוב לליברפול על גביע שישי. הייתה להם עונה גדולה וראוי שזה יגמר עם תואר.

עד מתי שגיא כהן :cry: :sob:

מזכיר לי את 2013. כולם רצו מראש בארסה-ריאל וקיבלנו באיירן דורטמונד.

אוסף משחקי הנוקאאוט של העונה הזאת- ישר לפנתאון. העונה הגדולה איי פעם, כל התמודדות מתעלה על הקודמת. מישהו צריך לשבת ולסכם את כל הדרמות שראינו השנה.

וזה לא רק דרמות, זה כדורגל התקפי ותוסס, קבוצות שלוקחות סיכונים. אין זכר לאוטובוסים בחנייה. כוכבים “אלמוניים” נולדים ללילה (אוריגי, סון, לוקס מורה, ואן דה ביק…) תענוג עצום, ומפצה על החוויה העגומה האישית של העונה הזאת בתור אוהד ריאל.

יש עונות בהן העיקר הוא הזכייה, או בציפייה לאירוע גמר. העונה, הדרך הייתה מהממת. לא אכפת לי מה יהיה בגמר, לא אכפת לי שזה גמר אנגלי. פשוט מטורף

או במילים אחרות, אתה שונא את סוג הקבוצה שמדיחה את ברצלונה ומעניקה את הגביע לריאל מדריד כל שנה, למרות שברור שפנים מול פנים לבארסה יש יתרון על ריאל.

זה הפורמט, לטוב ולרע. הוא נותן כל כך הרבה טוב, ריגוש וערבים בלתי נשכחים, שנסלח לו על הרע. בכלל, הגמר תמיד הרבה פחות טוב ממשחק נוקאאוט ממוצע פלוס. שמי שלא יזכה, יהנה עם הגביע. אנחנו פה בשביל החוויות בדרך.

כאוהד נייטרלי אחרי הדיכאון של אתמול נהנתי מדרמה אדירה. ועדיין למרות הדרמה אני חושב שלמען הספורטיביות הגיע הזמן לבטל את חוק שערי החוץ.
גמר כל אנגלי, שנה שניה ברציפות שיש קבוצה אנגלית בגמר, 4 אנגליות בשלב השמינית, זה פאקינג מרשים! מרגיש שהשליטה הספרדית נגמרה.

ברור :joy::joy:. זה לא שאני לא חושב שליברפול תהיה אלופה ראויה, אבל עצם זה שקבוצה כמו טוטנהאם הדיחה גם את סיטי וגם את אייאקס על שערי חוץ (לא יכול לחכות שיעיפו כבר את השטות הזאת) ממש מבאס אותי. בייחוד כי אני אוהב את שתי הקבוצות האלה. מול ליברפול אין לה סיכוי, וגם כנראה עדיף שלא יהיה לה.

מה שקורה השנה בליגת האלופות אמאל’ה! זה הזוי על גבול הלא חוקי! ליבי עם אייאקס, באמת. מצד אחד טוטנהאם זו גם הפתעה דיי נעימה, אבל היא קבוצה דיי לגיטימית להגיע למעמדים כאלו ומצד שני אייאקס, שכנראה שנה הבאה לא תהיה אותה קבוצה והפעם האחרונה שהייתה בגמר הייתה אי שם. איזה עצוב. לא יודע מה לחשוב.

אף אחד לא היה מאמין בתחילת העונה שטוטנהאם תגיע לגמר. למשמע האפשרות לגמר עם הספרס, התגובה המתבקשת הייתה כנראה “כמה רומנטי!”. עכשיו הם איכשהו הגיעו לגמר עם שתי דרמות היסטוריות, בלי השחקן הכי חשוב שלהם, ובגלל שהם העיפו קבוצה עוד יותר סנסציונית מהם, הם הפכו לרשעים.
ההגעה של טוטנהאם לגמר היא בלתי נתפסת. הגעה של אייאקס הייתה הזויה יותר, אבל לא צריך לגרוע מההישג המטורף של טוטנהאם. 80 אחוז מהעונה היא משחקת בוומבלי, בלי רכש, בלי קיין, מעפילה מבית קשה, מעיפה את דורטמונד, סיטי ואת הקבוצה שהעיפה בצדק מוחלט את יובה וריאל.

הייתה כתבה מאוד יפה בספורט 5 על עניין שערי החוץ, כתבו שם יפה שזו שיטה מעצבנת ומבאסת, אך כזו שיוצרת משחקים טובים יותר ומעניינים יותר ומונעת את תופעת ההסתגרות של קבוצות במשחקי חוץ.
בנוסף מצב של הארכה יש יתרון גם לקבוצת החוץ מכיוון ששער שלה שווה יותר, ולא רק לקבוצת הבית שההארכה תשוחק בבית שלה.
לטעמי כדאי להשאיר את השיטה. מעדיף לתפוס את הראש יותר אך לקבל את הדרמות והשערים הרבים.

טוטנהאם עלתה 3 פעמים העונה על שערי חוץ (אינטר, סיטי ואייאקס). חוסר צדק משווע בכל אחד מהמקרים.

אם היינו כובשים מול ליברפול, היינו עולים בלא פחות חוסר צדק מטוטנהאם.

שערי חוץ זה דבר נורא, ואני ממש אשמח כשהדבר הזה יעלם מן העולם.

חוסר צדק?! למה? רק כי על הנייר היא נחותה מבארסה וסיטי ופחות סקסית מדורטמונד ואייאקס? טוטנהם עולה סופר ראוייה- כבשה בקאמפ נואו (תשאל את יונייטד וליברפול כמה זה פשוט) כבשה שלושה שערי חוץ במנצ’סטר ושרדה את המכבש שם, והיו לה את הנשמה והביצים לעצור את הטירוף של אייאקס, שוב בחוץ. אלו הם החוקים הידועים מראש. בארסה יכלה לנצל זאת גם כן- גול אפשרי מוקדם היה משתיק את אנפילד.

הם עלו על חוט השערה, אבל התמודדו מול 3 מארבע הקבוצות הכי דומיננטיות השנה במפעל, ציפית לנוקאאוטים? גם קרואטיה עשתה דרכה לגמר דרך הארכות ופנדלים, ועוד מול יריבות נחותות בהרבה בהקבלה.

הינה שער קטלוני “חגיגי” לקראת הגמר אשתקד:
1527286411642
ברצלונה אמנם זכתה בדאבל השנה, אבל התחושות לגבי ליברפול היו דומות אני חושב, באופן יחסי לכך שאליפות מקומית היא עניין תדיר.
זה מה שיפה ויחד עם זאת רע ומפחיד בהתמודדות, המחשבה שמחצית אחת הרגה לאייאקס עונה מפוארת שלמה. איזה מחצית, שנייה אחת! לא פלא ששחקנים מחרבנים במכנסיים. אפשר מנגד לחשוב על העולות לגמר, שבכל שלב הצליחו לעמוד בטירוף הזה. וטוטנהם עוד הייתה בשני הצדדים, גם הצליחה להדוף רמונטדה בעור שינייה, וגם הצליחה להפוך בשנייה האחרונה!

תבינו כל אוהדי ה"צדק" וה"מגיע" (למרות שלטוטנהם כן הגיע לדעתי), אם היו נותנים את הגביע לקבוצה הכי טובה על הנייר, סביר שברצלונה הייתה זוכה עשר שנים ברציפות. הזוכה פה היא הקבוצה שניצחה את טורניר ליגת האלופות, לא הקבוצה הכי טובה באירופה.

ובעונות רגילות, הייתי מצטרף לבאסה שלך ומקווה לגמר יותר סקסי ובין-לאומי כגון סיטי בארסה או יובה ליברפול, המציאות עלתה על כל דמיון ואני שמח סה"כ שהעניינים לא הלכו לפי המתבקש.

כי על הנייר היא עלתה 3 פעמים מתוך 4 מול קבוצות שכבשו מולה את אותו מס’ שערים שהיא כבשה מולם.

גם אינטר כבשה שער בקאמפ נואו, ולא במחזור האחרון כשלברצלונה כבר ממש לא אכפת.
גם אייאקס ניצחה בחוץ, ועוד ניצחה על האפס.

טוטנהאם לא הייתה טובה יותר באף מפגש, פרט לזה עם דורטמונד.

וכמו שהוא אמר, גם קרואטיה, ועדיין כולנו היינו בעדם.

מסכים שזה לא 100% פייר, אך החוק הזה יוצר לנו משחק מעניין יותר.
אם לא החוק, קבוצות היו מגיעות להסתגר במשחקי חוץ ולנסות תמיד לנצח בבית והיינו מקבלים משחקים משעממים.
אם לא החוק היינו מקבלים יתרון מוחלט לקבוצת הבית במשחק השני בגלל כמות ההארכות שתתן חצי שעה נוספת ופנדלים בבית של הקבוצה שזכתה לארח את הגומלין בהגרלה. למה שהגרלה תתן יתרון כזה משמעותי?

אקח שוב את הכתבה הזו מספורט 5, בה הכתב השווה את השיטה לדמוקרטיה בעקבות המשפט של צרציל, שיטת שערי החוץ גרועה, אך עדיפה על החלופה.
אני מעדיף יותר תפיסות ראש וקבוצות שכביכול עולות לא בצדק בשביל לקבל משחקי כדורגל מהנים הרבה יותר עם יותר שערים.
ואגב, זה מאוד פיירי, כי 2 הקבוצות מקבלות סיכוי זהה לכבוש בחוץ.

היחיד ששמעתי שחזה את טוטנאהם, כשקראתי את זה בזמנו חשבתי שכנראה זה נכון שהוא על סמים…

רונאלדיניו הפתיע: “אני חושב שטוטנהאם תזכה בליגת האלופות השנה”

טוטנהאם תגיע הערב לאצטדיון איתיחאד שבמנצ’סטר כדי לפגוש את מנצ’סטר סיטי בגומלין רבע גמר ליגת האלופות. היא תגיע עם יתרון של 0:1 מהמשחק הראשון הודות לשער המאוחר של סון יונג מין, כשהיא חולמת על העפלה היסטורית לחצי הגמר במתכונתו הנוכחית, והעפלה ראשונה למעמד המכובד מאז עונת 1961/62.

לא רבים מאמינים שהתרנגולים יכולים ללכת עד הסוף במפעל, אבל אחד מתומכי הקבוצה של מאוריסיו פוצ’טינו הוא לא אחר מאשר אגדת הכדורגל הברזילאית רונאלדיניו. שחקן העבר, שכיכב בעיקר בברצלונה, סיפר ל"דיילי סטאר" שמבחינתו - דווקא טוטנהאם היא הקבוצה שיכולה ללכת עד הסוף.

כשנשאל מי לדעתו תזכה בליגת האלופות ענה: “אני חושב שטוטנהאם תלך עד הסוף. למה לא? כי אין להם היסטוריה במפעל או בגלל שהם לא עשו את זה קודם לכן? כל קבוצה שזוכה בליגת האלופות צריכה לזכות בו בפעם הראשונה. הם מאוד הרשימו אותי במשחק נגד מנצ’סטר סיטי, שהיא לדעתי אחת מהקבוצות הטובות בעולם. בשלב הזה הם רק צריכים להאמין בעצמם”.

היפה מכולן: על העונה הכי גדולה בתולדות ליגת האלופות

הגביע עם האוזניים הגדולות, ליגת האלופות תמיד הייתה פסגת הכדורגל, ואלו גם התמונות הראשונות שאני זוכר כילד. כאוהד שגדל על ליגת האלופות, כבר משמינית הגמר העונה הזו הרגישה כגדולה מכולן, זו שתיזכר לעד כעונה שגרמה לנו להתאהב מכדורגל בחדש. כזו ששברה מוסכמות (על פייבוריטיות ומשחקי בית), שהוכיחה שאנחנו לא מבינים כלום והכל יכול לקרות. כזו שתיזכר לא בגלל דריבלים ענקיים או בעיטות לחיבורים אלא בזכות הרבה לב, דמעות, וגיבורים חדשים. גאה לכתוב את הטור השלישי שלי לספורט1 על העונה המיוחדת של ליגת האלופות. במילה אחת: תודה!

אוהדי אייאקס סופרים לאחור לסיום המשחק. כמו לחזות בפיגוע

אין סיבה. יש שלב בתים מיותר של 6 מחזורים? הסדר של בית חוץ צריך להיות לפי התוצאות המקדימות. מי שעלתה עם הכי הרבה נקודות תארח בגומלין את מי שעם פחות נקודות.

זה קורה בשמינית, מה עם הרבע והחצי? להמשיך עם הדירוג הזה?
האמת זה פתרון מעניין, אך עדיין אני נהנה מתצוגות השערים שאנחנו זוכים להם בזכות החוק. אז שנה אחת הוא בעדי ושנה אחת נגדי, זה עניין של מזל.
נוצר מצב בו לקבוצת החוץ כדאי לכבוש, וקבוצת הבית עם תמיכת הקהל לא רוצה להתבנקר. ללא החוק כל הסיבוב הראשון של כל משחק פלייאוף יהיה חצי בונקר של קבוצה כלשהי