ליגת האלופות- שלב הנוק אאוט 2018\2019

כמו בNBA שקבוצה מבטיחה את הביתיות לאורך כל הפלייאוף. זה הרבה יותר הוגן מהגרלה כזו או אחרת.

זו הייתה הטענה המרכזית נגד הVAR. אני ממש שמח שהפסיקו עם העניין הזה של “פעם איתי ופעם נגדי”.

אני לעומת הרבה אחרים שונא אנדרדוגים. אני רואה ספורט כדי להינות, ורומנטיקה in my ass. הסיבה שרציתי שאייאקס יקחו השנה לא כי הם איזו קבוצה קטנה, אלא כי הכדורגל שלהם (ושל סיטי, תאר לך כמה אני שונא את טוטנהאם העונה) היה הכי יפה באירופה.

הזכירון הכי מוקדם שלי מכדורגל זה הגול הוא של רונאלדו במדי בארסה. הקבוצה הראשונה שבחרתי לעצמי לאהוד הייתה ברזיל, במונדיאל מהמם ה2002. הסיבה שאני אוהד בארסה, היא כי רונאלדיניו פשוט היה קסם לעיניים.

לצערי כל העניין הזה של רנדומליות מקובע חזק בענף, וההתקדמות של הVAR הייתה הדבר הכי משמעותי, ששנים חיכיתי לו. אני מאמין שברגע ששערי החוץ יבוטלו, ההתקדמות משיך להיות חיובית. אין סיבה שקבוצות ישחקו בונקר, אלא להיפך, הן תהיינה יותר משוחררות מהחוק המעיק הזה.

חוק שערי החוץ זה משהו שהיה צריך להתבטל ומזמן . בעיני חוק רע ונוראי וחסר צדק. ורק בשביל להדגים כמה חסר צדק הוא. תארו לכם שבדקה 90 בזמן פציעות ברצלונה אתמול תוקעת גול מקרי ועולה בזכות שערי חוץ. זה היה שוד לאור היום. וכולכם היתם צועקים ובצדק.

אני שונא הארכות ופנדלים אבל אם מכריחים אותי לבחור בין זה לבין החוסר צדק של השערי חוץ . אני בוחר באפשרות הראשונה anytime. לדעתי זה יותר ממדהים שהוא שרד כל כך הרבה זמן עד שביטלו אותו.

לפי מה שאני מבין מבטלים את זה שנה הבאה. מקווה שזה נכון.

גם חוק הנבדל פעם אחת נגדי ופעם אחת לטובתי, זה לא אומר שאתה בעד לבטל אותו, אפילו אם הטיעון שנכון לגביו שימש אותך בפסילת חוק אחר
אני בעד הואר ועדיין בעד שערי החוץ.

עכשיו יותר עניינית, הואר מתקן טעויות, הוא אמצעי טכני לפתרון טעויות. פה לא מדובר בטעות אלא פשוט בחוק שאתה לא מסכים איתו (כמו נבדל לצורך העניין, רק שלגביו כולנו מסכימים לדעתי).

אילולא החוק הזה כל קבוצות החוץ בסיבוב הראשון באמת יבואו להעביר את ההכרעה למשחק השני ופשוט ימנעו מלתקוף כי הם יבינו שעדיף להם משחק בלי הרבה שערים כשרוב הסיכויים שהשערים יפלו לרעתם בגלל עניין הביתיות.

החוק פייר, כי זהו חוק (בניגוד לואר) שפועל ל2 הכיוונים בצורה שווה. אתה יכול להגיד שאצה לא מסכים איתו, אך עניין הפייריות שלו לא צריך להיות לדיון כי מדובר בחוק שיוויוני.

אגב אם אתה מחפש חוק להשוות את שערי החוץ אליו אז מדובר בעניין הפרש השערים, שכשהוא שווה אז הקבוצה שכבשה יותר תעלה (אפילו שהיא גם ספגה יותר).

בעבר הייתי נגד החוק בטענה שהוא מאפשר הכרעה על סמך נתון לא רלוונטי כשאין באמת הכרעה, ולא באמת משיג את המטרות שלו.

כיום אני כבר הרבה יותר אמביוולנטי ואפילו נוטה לטובת החוק כיוון שאני חושב שהוא דווקא כן משיג במידה מסויימת את המטרות שלו.

בכל אופן קשה יהיה להכריע בלי “ניסוי” שיבדוק האם ממוצע השערים יורד דרמטית בלעדיו. יש אפשרות גם שקבוצת בית תרגיש משוחררת יותר אילולא החוק. מה גם שאם כמות שערים גדולה הייתה מהות הכל, אזי גם הנבדל היה מבוטל, ואני מניח שכולם פה נגד זה.

בקיצור, לא יודע

לא מסכים. ללא הנבדל קבוצות פשוט היו משחקות עם קו הגנה נמוך בהרבה. לא מסכים בכלל שזה היה גורם ליותר שערים. זה היה גורם למשחק הרבה יותר שבלוני והרבה פחות טקטי.

אני הכי בעד החוק הזה. אנחנו נראה רק בונקרים אם יבטלו אותו. קבוצות הלוץ יתבנקרו ויעבירו את ההכרעה אליהן הביתה.

תראו איזה משחקים מדהימים אנחנו מקבלים שנה אחרי שנה בליגת האלופות. משחקים שאין דומה להם בשום טורניר אחר.

Don’t fix it if it ain’t broken.

והחוק הזה מצוין גם אם הוא גרם לכך שדה יונג לא ייקח את ליגת האלופות השנה.

עד לפני שנתיים שלוש ליגת האלופות הייתה פיהוק אחד גדול ואני זוכר הודעות בפורום הקודם שרק דיברו על שערי החוץ שגומרים את המשחק.

מה שהשתנה זה הקאמבק של בארסה מול פריז הפתטית שנתן לכל הקבוצות את היכולת להאמין שהם יכולות לחזור ומאז לנצח במשחק הראשון נהיה הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות.