עם דאבל שני תוך שלוש שנים נסכם את עונת 2023/24

אני אשם שהוא מחליק כ’'כ הרבה ? אני הזהרתי אותו עשרות פעמים לפני הפציעה שיפסיק להחליק…
אבל ההחלקה הזאת כנראה הביאה לנו צ’מפיונס, אליפות היינו זוכים גם יחד איתו.

בעיקרון סיכום עונה זה הוא בהתאם לציפיות. אני לא רוצה להתחיל פה עם roast אבל אומר זאת כך: אני זוכר הודעות נחמדות מאד מהשנים האחרונות, מהקיץ האחרון ספציפית ובפרט אחרי הפציעות. עונה מצויינת של ריאל מדריד ועל הדבר הזה כל הקרדיט לקרלו ולמערכת. ליגת אלופות, 95 נקודות, לא הפסדנו בברנבאו, אופק להמשך…

ההזיה הזו שנקראת הקדנציה השניה של קרלו עוד עלולה להסתיים בשלוש אליפויות בארבע עונות

מבחינתי העונה התעלינו על הציפיות, לבטח אם נביא בחשבון ששניה לפני התחילה נפצע השוער הטוב בעולם, ושניה אחרי הלך הבלם שהיה הבכיר מבחינת המערכת. את האליפות של 2023 הפסדנו בשלומיאליות עם סגל עדיף על בארסה, ואז התחלנו את 2024 עם צוות כביכול מוחלש (הלך בנזמה ובא חוסלו, הלך אסנסיו ובא ברהים, ורק ג’וד כהבטחה צעירה), בעוד בארסה המשיך להשאיל ולקחת שחקנים בחינם/כמעט.
גם בצ’מפיונס לא נחשבנו לפייבוריטים, כאשר המדרגים הניטראליים (סוכנויות הימורים) שמו אותנו בערך במקום ששי בעדיפות לזכיה. נכון שכשעברנו את סיטי זה הרגיש שעשינו מה שצריך לזכיה ב 15, אבל לטעון שזה מרגיש הכי טבעי לזכות בתואר לבטח חוטא למציאות.
לצורך העניין אני בטוח שיש גם אוהדים שיקטרו על אובדן גביע המלך ויציינו זאת כסיבה לעונה טובה אך לא מושלמת

אם יש כאלה כאן אז הם חייבים לקבל באן מידי מהפורום :grin:

אני לא הולך לקטר על זה אבל יהיה נחמד מתישהו לזכות בכל התארים האפשריים בעונה אחת.

או שתי עונות ברצף, שעד כמה שידוע לי אין עוד אף קבוצה שהצליחה לעשות.

סכמו את העונה במשפט עד פיסקה.
עסקים כרגיל.

מה חלקו של קרלו אנצ’לוטי לטוב ולרע.
הוא מאד רגוע ושליו, ולפעמים בקטע מעצבן כשחקנים צריכים לקבל סטירת לחי מצלצלת או להיות מוחלפים, רצוי לפני דקה 85.

השחקן המצטיין: טוויסט בעלילה מצד ויניסיוס שמאפיל על ג’וד בלינגהאם?
ויניסיוס. ביום שג’וד יצליח לסחוב את כל הקבוצה לבד כל הגב, אשנה את דעתי. בהגנה רודי- שחקן על ואחד האהובים עליי בקבוצה.

השחקן המאכזב:
כולם יציינו בצדק רודריגו אבל בשבילי זה טשואמני. נכון לפעמים יש אילוצים וצריך לשחק בעמדה לא טבעית (עייף ערך קמא מגן שמאלי) אבל הוא עשה אפס התקדמות בתפקיד אליו יועד -קשר אחורי ושלא לדבר על הפציעות והכרטיס הצהוב מטופש מול סיטי בבית כשאפילו קמא הצליח להימנע ממנו.

השחקן המפתיע\התגלית?
וואלה, אני בוחר את גולר. סביר להניח שנראה אותו גם משחק יותר אחרי העזיבה של קרוס, ובטח אחרי העזיבה של מודריץ’. מעניין.

השחקן המשתפר?
הייתי אומר קרוס ונאצ’ו ,שהיה מחריד ,אבל אני עם מבט לעתיד ולכן אבחר בברהים דיאז. עונה מדהימה. לא ציפיתי שנקבל ממנו מספרים כאלה.

השחקן שהתחברתם אליו העונה [וקודם זה לא קרה]
אנדריי לונין. כל הסאגה שלו מזכירה לי קצת את קיילור. מקצוען אמיתי. הניח את השוערות של הגמר לטיבו על מגש.

המשחק הטוב ביותר או המרגש ביותר.
סיטי בבית. וואוו איזו רמה. הלוואי והיינו יותר עקביים בקצב המשחק כל העונה.
רגע מרגש- חוסלו, האוהד שירד ליגה, מבקיע צמד מול באיירן.

המשחק הכושל
לייפציג בבית. צריך להרחיב?

שער העונה - והיו לא מעט שערים יפים
בשביל הסמנטיקה, השער של קרוס מול אתלטיקו.

הרגע בו ‘ידעתם שזה שלנו’ - אליפות ספרד, ליגת האלופות, כל דבר.
ניצחון בפנדלים מול סיטי.

מה היה הכי חסר לנו העונה - נקודת תורפה במערך, אולי בעיה כללית של סגנון, כדורגל לא מספיק אסתטי?
קשר אחורי-
כל מאבקי הגובה כמעט מוכרעים לטובת היריבות.
טשומה , למרות שנראה חסון , לא מורגש ולא דומיננטי. חייבים למצוא לזה פתרון או שנגמור כמו הרכב פיפ’'א.
חלוץ , כי חוסלו החביב עד מאד הוכיח שהקישור שלנו הוא המתנה הכי גדולה שחלוץ יכול לחלום עליה.
איזון-חלה השתפרות מסויימת העונה בהפעלת אגף ימין אבל עדיין לוקה בחסר. מה גם הבייביסטר של פדה על דני זו רעה חולה שצריכה לסור מן העולם.
סתימת חורים זה הדבר היחיד שפדה עושה העונה. בפעמים המעטות שהוא השתחרר ראינו כמה הוא יכול לתרום( למרות שלטעמי קמא עולה עליו התקפית והוא זה שצריך להיות יותר קדימה)

איך אתם עם ההודעה על המשך דרכו של לוקה מודריץ’? מה דעתכם על קפטן נאצ’ו?
האמת, האמנתי כמו כולם שבדיוק ההפך הולך לקרות . קרוס נשאר לוקה עוזב. לא יודע איך אני מרגיש עם זה למען האמת.
נאצ’ו חייב להישאר אם בלם לא מגיע. הוא היה מעולה במאניטיים ומגיעה לו הזדמנות. אין לי אמון עדיין באדר ולא צריך לדבר על אלבאה שבא לפרוש בריאל מלכתחילה…

משפט הלל אחד על פלורנטינו פרס הכל יכול.
אלף מדינות נפט לא יוכלו עליו.

רגע יפה שלכם שקשור לעונה הזו
סאגת הפרידה מקרוס. פרידות זה דבר קשה אבל זה היה מושלם. גם קינח ל 100, עגול סמלי, בישולים. משעשע שזה גם היה מהרמת הקרן שלו שכולנו אוהבים…

איפה ראיתם את הגמר.
בבית חולה עם חום.

בונוס: הנבחרת שלכם ביורו הקרוב או שאתם מעדיפים מינימום סיכונים מצד ריאל מדריד.
לא ממש חובב כדורגל נבחרות. מקווה שיהיה כדורגל טוב ,לא משנה לי מי תזכה.

מתרגשים לקראת בואו של קיליאן אמבפה? (ככל הנראה)
האמת שלא כ’'כ. אני יותר מוטרד מנקודות אחרות אצלינו שנחשפו בגומלין מול סיטי, גם השנה וגם שנה שעברה. בלי לגרוע מפפ, אנחנו לא יכולים להיראות כמו קבוצה קטנה, זה מביך. חלוץ לא יפתור את הבעיה לטעמי.

מבט לריאל מדריד 2024/25: רכש שהייתם רוצים לראות, שיטת המשחק.
בלם ומגן ימני.
שיטת משחק? להפסיק לפחד מיריבות(לא לזלזל כמובן) התעלינו על סיטי בבית למרות התוצאה, מחצנו את באיירן ב10 דקות האחרונות של הגומלין ומחצנו את דורטמונד במחצית השניה. למה לעזאזל לא לשחק ככה משריקת הפתיחה?

האם אנחנו מסוגלים לזכות באליפות שנייה ברצף? ליצור רצף סוף-סוף? האם התחזיות על השתלטות של ריאל מדריד על הכדורגל או לפחות בספרד, והזלזול בברצלונה הוא מציאותי?
“לצערי” כן, אני לא רואה איך ברצלונה יוצאת בקרוב מהברוך, הקלאסיקוס כבר לא מרגשים אותי בשיט, וסימאונה נראה שחוק לאללה.
נחמד יהיה לראות מרעננות עונתיות סטייל ג’ירונה. נהניתי ממנה מאד העונה.

עונת 2023/24 הייתה היסטורית, עונה כמו חלום מתוק. אני זוכר איך התחלנו ולבטח זוכר איך זה הסתיים. כמו ההצעה שקיבלתי להצטרף לפודיום לפוד קלאסיקו, ההקלטה הראשונה בכיכר המדינה. ועד לזה שאוהדי ריאל מדריד מחפשים אותי באינסטגרם ושואלים אותי מתי הפרק הבא, מכירים אותי. או.קיי אז הטרבל ההיסטורי ימשיך לחכות, זו עונה היסטורית, עם תוצאות פשוט פסיכיות. אליפות ספרד ‘בלבד’ לא הייתה מספיק לי אחרי שהדחנו את מנצ’סטר סיטי. את איכות הכדורגל צריך ודחוף לשפר. זו הייתה עונה בה התעלו כוכבים גדולים כמובן אבל גם ‘שחקני המשנה’ וריאל ידעה להסתגל להכל.

השחקן המצטיין-מבחינתי טוויסט בעלילה, אין מה לעשות, מה שהחל כמגמה ב-2024 התעצם בשלבי ההכרעה בליגת האלופות, הלכתי עם ויניסיוס ג’וניור בעיקר לאור מה שקרה נגד מנצ’סטר סיטי וקדימה, והמשחק נגד באיירן מינכן בעיקר. אפילו נגד בורוסיה דורטמונד והמהלך הזה שהוא העביר שם בין הרגליים עם העקב. במקום השני ג’וד בלינגהאם שפתח מדהים, ניצח את הקלאסיקו הראשון לבד, כבש המון בזמן שהקבוצה עוד חיפשה את עצמה. במקום השלישי אפרגן לטוני קרוס, אחר כך אנטוניו רודיגר ואז דני קרבחאל ופדה ואלוורדה יחד.

השחקן המאכזב-אין כאן ממש בחירה מובהקת. אין לי ממש ציפיות מדויד אלאבה. רודריגו לא עשה את קפיצת המדרגה מבחינתי, נחלש מאוד, נתן פיק טוב של חודשיים, והוא שיחק ה-מ-ו-ן. אורליאן טשואמני כנ"ל. עדיין לא מרגיש בעל הבית, לא חוצפן ונועז מספיק.

השחקן המפתיע -אני אלך על ברהים דיאס בגלל מהלכים עוצרי נשימה, המספרים המדהיים שסיפק, חשבתי שנחלשנו כשהוא הגיע במקום מרקו אסנסיו ואיזה כיף שטעיתי. במקום השני אבחר בחוסלו כי ידענו שהוא שווה דאבל-פיגרס אם ישחק, ותודה על הצמד נגד באיירן מינכן. אולי ארדה גולר שלישי.

השחקן המשתפר - אנדריי לונין זה סיפור מקסים, ראינו אותו, מעט כמובן, מפשל קצת בכדורי הגובה נגד אלקויאנו, לא מבריק בעונה שעברה כשטיבו קורטואה נפצע, והעונה הוא לקח אותנו לגמר. לייפציג, דו-קרב הפנדלים נגד מנ’צסטר סיטי וגם אחלה נגד באיירן מינכן.

השחקן שהתחברתי אליו תוך כדי תנועה - אני חושב שרודיגר היה אחלה גבר מההתחלה והעונה זה בא לידי ביטוי גם במנהיגות ובתאכלס על המגרש. אולי את טוני למדתי להעריך לאט-לאט. קניתי חולצה של לוקאס ואסקס, זה נחשב? גם לפני זה ממש אהבתי אותו.

המשחק הכושל: ברוך השם לא היו הרבה אופציות, ההפסד 3:1 בליגה כשכל השערים שספגנו אותו דבר - הבלמים נרדמים, אין לחץ ושמירה צמודה גם על השחקן שמרים מהצד. קיבלנו גול איך שהתחיל וגם בפתיחת המחצית השנייה. המשחק הזה נתן לנו את הכאפה הנחוצה. אני מאוד סבלתי בגומלין נגד לייפציג וזה היה רע.

המשחק הטוב ביותר: אני אלך על ה-3:3 נגד מנצ’סטר סיטי כי עמדנו מול קבוצה מפחידה, אמנם בהרכב לא מלא, כבשנו שערים יפים, הגענו למצבים, היה להם טיפ-טיפה מזל שזה נגמר 3:3. הרגע המרגש? חוסלו נגד באיירן מינכן, דו-קרב הפנדלים והגמר. גם שני שערי הניצחון של ג’וד בלינגהאם בקלאסיקו.

הרגע בו ידעתי שזה שלנו: אחרי ה-0:4 על ג’ירונה ידעתי שאין סיכוי שהם נשארים בתמונה, ברצלונה הייתה רחוקה ועם אותו 2:3 בבנבאו זה ממש היה משחק הכתרה.

שער העונה: בגלל החשיבות אבחר בוולה של פדה, שלא הבקיע הרבה, הברנבאו היה בטירוף. בהתחלה לא הבנתי לאן ויניסיוס מרים ופיצוי על הגול שנגזל לו נגד נאפולי| השער של ג’וד בקלאסיקו הראשון בבעיטה עוצמתית משום מקום| ויניסיוס ג’וניור לחיבורים של ג’ירונה במשחק העונה| וגם ברהים דיאס נגד…תבחרו. ברצינות: נגד ויאריאל למרות שגם נגד לייפציג זה היה וואו!

מה היה חסר העונה: הצטרפות של שחקנים מקו שני וזה חבל כי פדה כבש המון אשתקד והיו משחקים בהם הוא לא בעט, לגבי אדוארדו קמאבינגה לא החלטתי אם הוא באמת יודע לבעוט טוב אבל הוא משתחרר נפלא לבעיטה. דבר שני זה מינימום כדורגל מצד פרלאן מנדי שהוא שחקן מהיר ואף פעם לא רץ לעומק. כן גם היו משחקים שהרגשתי שזה לתת את הכדור לוויני וזהו ושאין סגנון.

משפט הלל: פלורנטינו פרס הוא האדם הכי חשוב בהיסטוריה של ריאל מדריד ככל הנראה וללא ספק הנשיא הטוב ביותר בהיסטוריה של הכדורגל. חוזר לספר המחזור שלי.

שאר ירקות: ראיתי את הגמר באירוע בזאפה בפארק בשורה הראשונה, הרמנו אחר כך את גביע הדמה אני ובן והבטחתי בפרק בפודיום שאם ריאל זוכה אני קונה גביע גדול גם כן וזה כמה אלפי שקלים. היה מחשמל וכיף אדיר לשיר את ההמנון| קניתי השנה כמה וכמה וכמה חולצות| הרגשתי שהכדורגל מגן עליי ותמיד מרים אותי ברגעים הקשים, כמו תמיד, ואני אסיר תודה.

הנבחרת שלי ביורו הקרוב: נבחרת ספרד, מאז ומעולם, מימי רבע הגמר עם ראול האגדי, הילד איקר קסיאס ועוד. אני שמח שנאצ’ו זומן וכך אני מרגיש קצת זהות ואוכל גם לעודד לשם שינוי את הילד המפלצתי לאמין ימאל. לא באמת מעורב רגשית.

העונה הבאה: נאצ’ו - תישאר| לוקה מודריץ’ - זה אחלה!| צריך בלם לשנים הבאות| אלפונסו דיוויס גם כן| בקשה טקטית זה לראות את ג’וד בלינגהאם יורד לקישור ולשחק עם שלושה שחקני התקפה מובהקים. לעלות כדי ליזום, להבקיע מהר, להביס, השנה ראינו מעט מאוד הצגות. קיבלנו יהלום כמו קיליאן אמבפה וחיכינו לזה זמן רב. עונה של מיליון משחקים אבל לכן נבנה סגל רחב מאוד. לא להיות פאסיביים, אם קרוס בחוץ אז יש לנו במקומו עוד שחקן שיכול לקדם אותנו לכדורגל מודרני של לחץ גבוה. אני מצפה לשיטת משחק, לגיוון בהתקפה, לא להיות פאסיביים. זכייה באליפות בליגה, רצף ראשון מאז 2007-08 בגדר חובה.

זה באמת נראה שאנחנו כמה רמות מעל ברצלונה - ניהולית-סגל-מומנטום או לא יודע מה אבל אני אציב כאן כאות אזהרה את קיץ 2003 למשל ששינה את הכדורגל הספרדי| את קיץ 2012 בו חשבתי שאלופת המאה נקודות תמשיך בשלה! בטח כשלוקה מודריץ’ הנפלא הצטרף| ובעיקר את קיץ 2017 כשניימאר עזב את ברצלונה, אנחנו עשינו מהם צחוק בסופרקופה ו…אתם יודעים.

נקודה שהייתי רוצה להעלות פה -

הרבה מן הסתם יכתירו את לונין להפתעת העונה או משהו כזה, ובאמת שאני לא מבין את זה.

הבנאדם מעולם לא הציג יכולת יוצאת מן הכלל, שערים נקיים בערך כמו קפה (באחוזים), משחק רגל זוועתי, טעה מול סיטי, באיירן ובארסה ובכל זאת זכה להייפ שלא היה מבייש את טיבו אחרי הגמר בפריז…

רק אני האידיוט שמודאג מ"שוער העתיד של ריאל מדריד"?

היו לו טעויות נקודתיות פה ושם, אבל בסך הכל הכללי הוא היה מעולה. אם משווים אותו לקורטואה אז כמובן שאין דיון, אבל בסך הכל בהשוואה למה שציפינו ממנו הוא נתן מעל ומעבר. בסופו של דבר איתו זכינו בדאבל להוציא מספר משחקים בהתחלה ובסוף העונה בהם קפה שיחק.

וגם

בלי לונין בחיים לא היינו עוברים את השמינית. מגיע לו קרדיט על זה.

טעויות כאלה בשלב כזה קריטי של העונה - בעצם, 3 המשחקים הכי חשובים שהוא שיחק בהם - הן לא “טעויות נקודתיות פה ושם”.

ומה שהבאת רק מחזק את הטענה שלי -
מול סיטי הוא לא עשה יותר מדי (נשגב מבינתי איך על 2-3 הצלות לאורך המשחק שחקן מקבל כזה ציון גבוה), כמו גם מול לייפציג, שם הוא היה צריך לעצור אוסף של דרדלות ובעיטות לאמצע השער.

בסך הכל הוא היה למלם, אני לא טוען שהוא גרוע רק שהוא ממש לא ראוי להייפ שהוא זוכה לו, פריצת העונה הוא לא והוא רחוק מלהיות שוער העתיד שלנו.

טוב מכאן והלכה זה רק העיניים שלך מול העיניים שלי, אז במקרה הגרוע פשוט נשאר עם רשמים שונים על השחקן הזה. בכל מקרה בעונה הבאה קורטואה חוזר להרכב.

תסע בזמן לשנת 2016 ואת כל מה שכתבת כאן אפשר לכתוב על קיילור נאבאס.
רוצה לומר- לונין לא עושה רושם של אול טיימר, אבל קורטואה שוער אלוהי לחלוטין ולא הוגן לשפוט שוערים אחרים לפי הסטנדרט שלו. לונין עשה את עבודתו נאמנה, אמין בהרבה מקפה החרבן וגם מקאסייה בזמנו שהיה סופג כל בעיטה שניה- אז הוא בהחלט הפתעה נעימה.

יחס השערים הנקיים שלהם בערך שווה…

אתם מוזמנים לראות סרטון היילייטס שלו ולחפש איזו הצלה שתפיל אתכם מהכסא… אבל מסכים לגמרי שמכאן זה מבחן העין, נסכים שלא להסכים וכו’

קודם כל, הקריירה של קפה בניגוד לזו של לונין לא מסתכמת בעיקר בעונה הזו. קפה עשה הרבה שטויות לאורך שנים.
יותר מזה, ראיתנו את שניהם משחקים- הטכניקה של קפה עקומה לגמרי, הוא הודף הרבה כדורים לרחבה ובכללי הוא שוער נמוך יחסית שלא מכסה את השער. גם היה לו מזל במעט ששיחק, נגיד במשחק הראשון שלו הוא השמיט כדור ברשלנות אבל למזלו השער נפסל.

כמובן לונין גם נתן הצלות בליגת האלופות ושיחק יותר מול התקפות טובות, ואני די בטוח שיחס הספיגות שלו עדיף מזה של הספרדי.
לא שזו איזו תורה משמיים, אבל הנה הציון הממוצע של לונין בwhoscored

והנה הציון של קפה

כשלספרדי משחק רגל עדיף שאמור להעלות במעט את הציון שלו

בעיניי קפה לא שוער. זה לא שהוא שוער לא טוב, זה פשוט שהוא לא שוער. משתנה בוליאני. קפה נמצא במצב “0”. הוא שוגה בכל כך הרבה דברים בסיסיים שאין לי מושג איך הוא הגיע לרמות האלה. הוא גם נמוך יחסית. באמת שהוא אחת החידות הכי לא מובנות לי כיום בכדורגל. אולי יום אחד אני אצליח להבין.

ללונין קרה בדיוק אותו דבר רק שלמזלו השחקן החטיא (לקראת סוף המשחק, שכחתי איזה).
מסכים שהטכניקה של קפה לא טובה, אבל כדור ברגל של לונין = חוץ ליריבה.

המשחקים שלו בצ’מפיונס הם שיא האוברייטדיות, מול לייפציג עשה את המינימום הנצרך, כנ"ל מול סיטי ובאיירן שלהן הוא גם נתן מתנות.

לגבי הציונים, אם על סיטי ולייפציג הוא קיבל 9.4 ו-9.7 זה בעיניי אומר הכל.

אני לא אומר שקפה עדיף עליו, אני כן חושב שבמידה מסויימת הוא נותן לו פייט, זו נקודה לרעתו של לונין וסביב זה הדיון.

לא יודע לגבי קפה ולונין (כנראה לונין עדיף), אבל אני מסכים שההתלהבות מלונין נראית מוגזמת. הוא היה בסדר גמור העונה וזה אמנם משמח אבל הוא לא הראה משהו באמת חריג.

אני בספק גדול אם הוא שוער העתיד שלנו, ובלי קשר אני לא אתפלא אם יעדיף לעזוב (בצדק מבחינתו).