עם דאבל שני תוך שלוש שנים נסכם את עונת 2023/24

חודש אוגוסט - צעקה נשמעה בוולדבבאס, טיבו קורטואה קורע את הרצועה הצולבת. כעבור יומיים גם אדר מיליטאו מצטרף למרפאה. מי שלא הצטרף זהו קיליאן אמבפה, אלא רק חוסלו, וגם בלם לא הגיע בינואר אחרי הפציעה של דויד אלאבה, ושוב יגידו שעזיבתו של קארים בנזמה הפתיעה את המועדון. קפצנו קצת פחות משמונה חודשים קדימה - דאבל היסטורי נוסף, ריאל מדריד לא מסתפקת בזכייה באליפות מרשימה והסופרקופה שהגיעה לארון עוד בינואר. ואימרו מעתה: A Por la 16. בכוונה חיכיתי עם פתיחת הדיון כי הרגשתי שהזכייה באליפות ספרד עם כמה שהיא מרשימה - בלי אף משבר אמיתי, שני קלאסיקוס, 31 מחזורים בפסגה, הפסד בודד אחד וכדומה - זה לא הדבר האמיתי.

מסכמים את העונה של ריאל מדריד:

-סכמו את העונה במשפט עד פיסקה.
-מה חלקו של קרלו אנצ’לוטי לטוב ולרע.
-השחקן המצטיין: טוויסט בעלילה מצד ויניסיוס שמאפיל על ג’וד בלינגהאם?
-השחקן המאכזב:
-השחקן המפתיע\התגלית?
-השחקן המשתפר?
-השחקן שהתחברתם אליו העונה [וקודם זה לא קרה]
-המשחק הטוב ביותר או המרגש ביותר.
-המשחק הכושל
-שער העונה - והיו לא מעט שערים יפים
-הרגע בו ‘ידעתם שזה שלנו’ - אליפות ספרד, ליגת האלופות, כל דבר.
-מה היה הכי חסר לנו העונה - נקודת תורפה במערך, אולי בעיה כללית של סגנון, כדורגל לא מספיק אסתטי?
-איך אתם עם ההודעה על המשך דרכו של לוקה מודריץ’? מה דעתכם על קפטן נאצ’ו?

-משפט הלל אחד על פלורנטינו פרס הכל יכול.

-רגע יפה שלכם שקשור לעונה הזו
-מרצ’נדייז חדש שקניתם
-איפה ראיתם את הגמר.

-בונוס: הנבחרת שלכם ביורו הקרוב או שאתם מעדיפים מינימום סיכונים מצד ריאל מדריד.
-מתרגשים לקראת בואו של קיליאן אמבפה? (ככל הנראה)

[דיון הסטטיסטיקה יעודכן סופית עם הנתונים של המשחק האחרון והמרגש - בערב.]

מבט לריאל מדריד 2024/25: רכש שהייתם רוצים לראות, שיטת המשחק.
-האם אנחנו מסוגלים לזכות באליפות שנייה ברצף? ליצור רצף סוף-סוף? האם התחזיות על השתלטות של ריאל מדריד על הכדורגל או לפחות בספרד, והזלזול בברצלונה הוא מציאותי?

הוספתי סקרים. ניתן לבחור בעד 2 שחקנים לכל שאלה:

שחקן העונה:

• ג’וד בלינגהאם
  • ויניסיוס ג’וניר
  • טוני קרוס
  • אנטוניו רודיגר
0 מצביעים

השחקן המפתיע:

• מנדי
  • ג’וד בלינגהאם
  • בראהים דיאס
  • חוסלו
0 מצביעים

השחקן המאכזב:

• רודריגו
  • אף אחד
0 מצביעים

אולי נוסיף את דני קרבחאל למועמדים לשחקני העונה או שאני מגזים ורוכב על השער שלו אתמול והתפרצות הרגשות הזו? נראה לי כן ראוי. הרגשתי רוב העונה שהוא בסדר גמור הגנתית גם אם היה יום יותר קשה נגד ג’ק גריליש והוא נהנה מהעזרה של פדה ואלוורדה. לגבי החלק הקדמי אני לא חושב שיש ספק בכלל, אלה אפילו לא רק המספרים. בדרך כלל ידע מה לעשות עם הכדור ויצר מצבים. התנועה שלו לעומק מאוד חכמה.

לדעתי אתה רוכב, קשה לי לדמיין מישהו שיבחר בו.

בלי קשר אני כבר לא יכול לשנות את הסקר לאחר שהתחילו להצביע, רציתי להוסיף את לונין לקטגוריה של השחקן המפתיע וזה לא נתן לי.

מגזים מאוד, אתמול לדוגמא היה הכי חלש על המגרש.

קרבאחל ופדה מועמדים ראויים לדעתי
קרבאחל עם עונה גדולה, פדה השחקן הכי קריטי שלנו

אני לא רוצה להסיט את הדיון אבל אתה קצת קשוח איתו. הוא נגח כדור מסוכן לפני השער למשל, זה היה החימום. ולהגיד את זה אתמול? כאשר ג’וד בלינגהאם גרוע, רודריגו לא מורגש? היו אפילו דקות שגם קודש הקודשים טוני קרוס הרגיש לי כמו שחקן סביר לגמרי…היכולת הממוצעת של כמעט כל ההרכב אתמול הייתה גרועה. אני חושב שקרבחאל בטופ חמשת המצטיינים העונה.

לא משנה. מי שרוצה מוזמן לכתוב קצת על העונה שהסתיימה לה. למשל אני רואה שהוסיפו עוד סקר, המאכזב שלי למשל זה אורליאן טשואמני. אולי גם דויד אלאבה שהיה בור לפני הפציעה אבל השאלה אם יש ציפיות ממנו, כנראה שלא.

איך אני אוהב את הסיכומים . . .

סכמו את העונה במשפט עד פיסקה.
מבחינת החוויה האישית שלי- קרן אור בוהקת ובודדת בשנה מסוייטת.

מה חלקו של קרלו אנצ’לוטי לטוב ולרע.
לטוב, רק לטוב. אני יודע שלאוהדים תמיד יש תלונות אבל כבר למדתי להבין שככה זה (וטוב שככה, כי זה גם מה שדוחף מועדון גדול להצלחות). בכל אופן כל הקרדיט לדון קרלו. מבחינתי הוא יכול גם להיות ראש ממשלת ישראל. גם בלי לדעת מילה בעברית. אין לי ספק שהוא יצליח.

השחקן המצטיין: טוויסט בעלילה מצד ויניסיוס שמאפיל על ג’וד בלינגהאם?
אני בוחר בבלינגהאם למרות שביישורת האחרונה הוא היה פחות טוב מויניסיוס, שבאופן כללי היה יציב יותר. אלא שפשוט חייבים לקחת בחשבון את השערים הסופר-חשובים שלו ואת העובדה שאם הוא לא היה פותח את העונה ביכולת העילאית שהפגין, לא בטוח שהיא בכלל הייתה מתפתחת כפי שהתפתחה.

פרט לג’וד וויני ראויים לציון גם:
רודיגר שר ההגנה, טוני קרוס ה"מבוגר האחראי" שניהל על המגרש, והדינמו האנושי וואלורדה שהיה המנוע של הקבוצה.

השחקן המאכזב:
בעונה כזאת קשה לבחור מישהו. בוודאי לא אחד הפצועים.
יהיו אולי שיגידו רודריגו אבל הוא סה"כ היה לדעתי בסדר בתור “שחקן תומך” ולזכותו השער באיתיחאד.

השחקן המפתיע\התגלית?
לונין? לונין!
להיות שוער בריאל מדריד זו אחת מהסיטואציות המלחיצות ביותר בעולם הספורט.
אז לחשוב מה זה לתפוס כל העונה את מקומו של השוער הטוב בעולם, ולעמוד במשימה!

השחקן המשתפר?
נאצ’ו.

השחקן שהתחברתם אליו העונה [וקודם זה לא קרה]
טוני קרוס. השנה למדתי להעריך את התרומה שלו יותר מאי פעם.

המשחק הטוב ביותר או המרגש ביותר.
המרגש ביותר- הגמר.
הטוב ביותר . . קשה לומר. התצוגה ההתקפית מול סיטי בברנבאו הייתה כנראה השיא אבל ספגנו 3 שערים . . .

המשחק הכושל
אתלתיקו בגביע.

שער העונה - והיו לא מעט שערים יפים
באלופות השער של וואלורדה מול סיטי.
בליגה אני הולך עם בלינגהאם- הראשון נגד ברצלונה בחוץ, והאחרון מולם בברנבאו.

הרגע בו ‘ידעתם שזה שלנו’ - אליפות ספרד, ליגת האלופות, כל דבר.
אצלי אין כזה דבר. עד השניה האחרונה אני כוסס ציפורניים…
אבל אם צריך בכל זאת לבחור רגע שבו האמנתי שיש סיכוי אמיתי לזכות, אז באלופות כמובן מיד אחרי הפנדל של רודיגר. בליגה, אחרי הניצחון בבית על ג’ירונה נפתח איזשהו פער מברצלונה, אבל רק אחרי הניצחון בקלאסיקו הביתי הייתי רגוע.

מה היה הכי חסר לנו העונה - נקודת תורפה במערך, אולי בעיה כללית של סגנון, כדורגל לא מספיק אסתטי?
אולי הסגנון, שמול הקבוצות החזקות לא מבוסס על שליטה במגרש ואז מגיעים לסיטואציות מלחיצות.
צריך לזכור שבליגה, שני הניצחונות על ברצלונה הגיעו לאחר הדקה ה-90.
באלופות ריאל עברה אמנם את אלופת אנגליה, אבל בצורה לא ממש מרשימה במשחק החוץ (אם כי מבחינתי כן מעוררת גאווה עקב הלחימה וההקרבה). פנדלים זה גם סוג של רולטה והפעם זה הלך איתנו. מעבר לזה, ריאל פגשה בארבעה קבוצות מהליגה הגרמנית, אף אחת מהן לא הטובה ביותר בליגה הזאת, ולא ממש הרשימה מולן, אלא יותר “עשתה את המוטל עליה”.

כך שבמובן מסויים ריאל אף פעם לא לגמרי בשליטה והכישלון קרוב באותה מידה כמו ההצלחה.
התרגלנו לסגנון ולדרך הזאת תחת אנצ’לוטי, ואולי כדאי לעלות מדרגה ולהפגין דומיננטיות, אולי לא כמו של ברצלונה וסיטי הגדולות בשיאן, אבל לפחות שיהיה משהו לא רחוק מהן.

איך אתם עם ההודעה על המשך דרכו של לוקה מודריץ’? מה דעתכם על קפטן נאצ’ו?
לוקה בהחלט יכול להמשיך שנה נוספת כשחקן “רוטאציה”.
מקווה שנאצ’ו ימשיך. אין ולא תהייה לו את הקריירה של אייקונים כמו היירו וראמוס, גם לא מבחינת היכולת, אבל הוא הוכיח השנה שלפחות לפרקי הזמן הדרושים הוא יכול להיות עוגן בהגנה הטובה בעולם, להפגין יכולת גבוהה ולשמש (יחד עם קרבאחל) בתפקיד שאותו היירו וראמוס איישו בעבר- “שחקן הבית שהוא בעל הבית”. הקפטן.

משפט הלל אחד על פלורנטינו פרס הכל יכול.
במילה אחת- אגדה.
כמה ביקורת הייתה לי עליו ב"קדנציה" הראשונה (2000-2006).
בקדנציה השנייה הוא התעלה על האגו (מאד לא מובן מאליו) והוכיח שגם עבור אדם במעמדו הדרך להצלחה עוברת ביכולת ללמוד מטעויות, לתקן, ולהשתפר.

מרצ’נדייז חדש שקניתם
חולצה של מודריץ’.

איפה ראיתם את הגמר.
בבית, עם לחץ דם שמסוגל להפעיל סוללות כיפת ברזל.

בונוס: הנבחרת שלכם ביורו הקרוב או שאתם מעדיפים מינימום סיכונים מצד ריאל מדריד.
מסורתית אני תמיד בעד ספרד, אבל הפעם חשבתי שאהיה בעד אנגליה, בשביל שתהייה עונה מושלמת לבלינגהאם (וכי מגיע להם כבר, יאללה). אבל בלינגהאם צעיר ועוד יהיו לו הזדמנויות (טפו טפו). עכשיו אני נוטה לטובת גרמניה- בשביל הסיום המושלם, בטורניר הביתי, לטוני קרוס, שרק התואר הזה חסר לו לקריירה מושלמת!

מתרגשים לקראת בואו של קיליאן אמבפה? (ככל הנראה)
לא, ואפילו קצת מודאג. מקווה שהוא ישתלב בקבוצה ולא יהיה פרימדונה.

האם אנחנו מסוגלים לזכות באליפות שנייה ברצף? ליצור רצף סוף-סוף? האם התחזיות על השתלטות של ריאל מדריד על הכדורגל או לפחות בספרד, והזלזול בברצלונה הוא מציאותי?
על שיטת המשחק כתבתי.
“ריפיט”- לא רק יכולים, פשוט חייבים. מוכרחים.
רכש- צריך לגעתי בלם, ונצטרך לדעתי “מבוגר אחראי” שייכנס לנעליו של קרוס. ג’וד עוד צעיר מדי, לוקה מבוגר מדי, היתר לא מתאימים בתפקיד או ביכולת. זה תפקיד קריטי לדעתי וזה מה שהכי מדאיג אותי לקראת העונה הבאה.

השתלטות וזלזול בברצלונה?
אנחנו כבר מספיק מנוסים לדעת שאין דבר כזה, ובכדורגל המטוטלת יכולה לנוע בחדות ובפתאומיות. שום דבר לא בטוח.

-האם אנחנו מסוגלים לזכות באליפות שנייה ברצף? ליצור רצף סוף-סוף? האם התחזיות על השתלטות של ריאל מדריד על הכדורגל או לפחות בספרד, והזלזול בברצלונה הוא מציאותי?

אם יורשה לי לחרוג מהטמפלייט ולסכם את העונה הזאת בצורה קצת פריסטייל וממבט יותר אישי.

העונה הזאת היא הייתה העונה הטובה ביותר שחוויתי כאוהד כדורגל, ולבטח המשמעותית ביותר. לא בגלל שהכדורגל של ריאל מדריד היה גדול, בואו נשים את הקלפים על השולחן, הוא לא. העונה הזאת הורדתי משמעותית מהזמן שצפיתי בליגה הספרדית, ולמעשה צמצמתי את זמן הצפיה שלי למשחקים של ברצלונה וריאל מדריד בלבד. במקום זה, אני ראיתי המון כדורגל גרמני שהתאהבתי בו, כדורגל אנגלי שפחות התאהבתי בו אבל הכי קל לי לעקוב אחריו, קצת איטלקי עד שהליגה שם הפכה לשעמומון. בשנה הזאת הכדורגל היה המפלט שלי מהחיים האמיתיים, ואפשר לי להתנתק מהלחץ, העצב והתסכול שכולנו חווינו כישראלים.

והעונה הזאת, הייתה חתיכת עונה מוזרה. התחלנו אותה בצורה כזאת שבתוך 48 שעות נודע לנו שקורטואה קרע את הרצועה, אמבפה ימשיך בפסז ונאסר עשה שולם עם הקקה הצרפתי, ואז גם מיליטאו קרע את הרצועה, וכן שלא יגיע חלוץ. למרות כל זה וגם הפציעות שבאו בהמשך, על הדשא, מבחינת הפרויקט, הכל היה כמו חלום. אם אחד נפצע אז נכנס מישהו אחר ומחליף אותו, הכל תקתק, אין תירוצים והכל דפק. בין לבין אפשר היה לראות שהכל רוקם עור וגידים, בין ההתקדמות עם אמבפה ושאר הרכשים, מהבחינה האסטרטגית של המועדון לטווח הארוך במספר מישורים (הברנבאו החדש לצורך העניין). וחוץ מזה, גם מחוץ לריאל מדריד, הכל תפקד כל כך יפה. המירוץ באנגליה היה מאוד מעניין, הכדורגל הגרמני בראשות לברקוזן גרם לי באמת לאהוב כדורגל מחדש, וגם אני אשקר אם אתכחש לכך שהקרקס שהולך בברצלונה לא גרם לי גם קצת רגעי צחוק העונה.

בתחילת העונה פתחתי כאן ת’רד ושאלתי אתכם מה הציפיות שלכם מהקבוצה. רובם ככולם צחקו ואמרו שאין ציפיות, אני הגדרתי בעיקר מטרות של פיתוח וקידום הפרויקט, ולמרות כל הסט-בקס שחווינו עדיין הצלחנו, כלומר קרלו הצליח, להתגבר עליהם ולהתפתח. אבל זה כבר לפרויקט אחר.

-סכמו את העונה במשפט עד פיסקה.
מעז יצא מתוק

-מה חלקו של קרלו אנצ’לוטי לטוב ולרע.
קרלו המאמן של הקבוצה הזאת. הוא זה שאחראי על השקט בחדר ההלבשה, על האווירה המשפחתית. הוא זה שקידם את ויני ויתר השחקנים. הוא זה שמצא פתרונות כששחקנים נפצעו וכן הלאה. נכון שהוא לא שיחק את הכדורגל האופטימלי שהוא יכול לשחק אבל בואו, הוא לא פה יומיים, זו לא הסיבה שהוא פה ואין סיבה שבגיל 66 נצפה ממנו להיות אחד כזה.

-השחקן המצטיין: טוויסט בעלילה מצד ויניסיוס שמאפיל על ג’וד בלינגהאם?
ג’וד הצטיין בחצי העונה הראשון ואז נפצע, ירד ביכולת, שינה עמדה, וואטאבר, לא שיחזר את היכולת במרבית המחצית השניה של העונה. ויני במחצית הראשונה של העונה התעסק בחרא, העסיקו אותו בחרא, שינה עמדה, נפצע, וואטאבר, והצטיין רק במחצית השניה של העונה. שני שחקנים העונה היו יציבים וקריטיים מאוד להצלחה שלנו, ואלו היו רודיגר ופדה. אני אבחר ברודיגר כמצטיין מכיוון שאת העונה הזאת ניצחנו דרך ההגנה בראש ובראשונה, והעונה הוא היה הבלם הטוב ביותר בעולם בצורה חד משמעית.

-השחקן המאכזב:
אני כל כך אוהב אותו, הכדורגל שלו מרגש, הסיפור שלו מרגש, הוא דחה את ברצלונה בשניה האחרונה כדי לחתום אצלינו, תליתי בו כל כך הרבה תקוות, ואני רואה איך שהן הופכות ללא ריאליסטיות מיום ליום. עדיין לא איבדתי תקווה לגביו באופן סופי, אני עדיין חולם על זה שידובר על כך שהוא נלחם על כדור הזהב מול ויני אמבפה וג’וד, אבל אני חושש שהוא לא שם למעט חודשיים בעונה. אז רודריגו, אולי השחקן האהוב עלי מבין הצעירים, הוא השחקן שגן הכי אכזב אותי.

-השחקן המפתיע\התגלית?
קל. ברהים דיאס. בקיץ הייתי כל כך מתוסכל שמי שמחליף את אסנסיו זה ברהים. לא אהבתי אותו וחשבתי שאהיה מתוסכל מכל רגע שלו על הדשא. אוי איזה אידיוט יצאתי.

-השחקן המשתפר?
לונין. לא היה לנו את ה15 בלי ההופעות שלו מול לייפציג וסיטי. שתי הופעות היחיד הטובות ביותר בין כל השחקנים ששיחקו השנה בליגת האלופות על פי מספר אתרים.

-השחקן שהתחברתם אליו העונה [וקודם זה לא קרה]
אני דיי אנטיפת כלפיהם. אני לא מתחבר כל כך מהר בקלות לשחקנים. יש את רודריגו פדה דני לוקה ונאצ’ו שאני אוהב, את השאר אני בעיקר מעריך. העונה הצטרף לחבורה הזאת ג’וד.

-המשחק הטוב ביותר או המרגש ביותר.
לא היה משחק שאמרתי וואו הקבוצה סופסוף נראית כמו שחלמתי, בעיקר הבאנו תוצאות. אם אני צריך לבחור משחק אחד אז המשחק השני מול ז’ירונה היה המשחק הטוב ביותר שלנו. חבל רק על הפציעה של ג’וד שם.

-המשחק הכושל
הפסדנו שני משחקים העונה, שניהם לאתלטיקו. המשחק הראשון, בליגה, אני דווקא מחשיב אותו להצלחה אדירה, מכיוון שהמשחק הזה לימד את הצוות המקצועי הרבה על החסרונות שלנוף, בעיקר ההגנתיים. השני היה כישלון, אולי היחיד שלנו העונה, והוא גם זה שמנע ממנו את התואר היחיד שלא זכינו בו מהתחרויות בהן השתתפנו.

-שער העונה - והיו לא מעט שערים יפים
היו לג’וד איזה שני שערים יפים, מול נאפולי והראשון בקלאסיקו הראשון, אבל השער שהכי הלהיב אותי זה היה השער של ברהימסי מול לייפציג. זה היה ביצוע מרשים.

-הרגע בו ‘ידעתם שזה שלנו’ - אליפות ספרד, ליגת האלופות, כל דבר.
כשניצחנו את ז’ירונה בסיבוב השני כבר קיררתי את השמפניות. באלופות - אחרי שהדחנו את סיטי. לא חשבתי שככה נסתבך מול באיירן והייתי בטוח שזה יהיה משחק יותר פשוט.

-מה היה הכי חסר לנו העונה - נקודת תורפה במערך, אולי בעיה כללית של סגנון, כדורגל לא מספיק אסתטי?
הכל היה פרפקט ועבר את הציפיות. אני חושב שלצפות מאנצ’לוטי לכדורגל אטרקטיבי זה פשוט לא ריאליסטי.

-איך אתם עם ההודעה על המשך דרכו של לוקה מודריץ’? מה דעתכם על קפטן נאצ’ו?
התנגדתי בתחילה לכך שמודריץ’ ימשיך, אבל שהובהר שהוא מקבל את המעמד החדש כשחקן משלים, ובטח אחרי שטוני עזב, אני שמח שהוא ממשיך.
נאצ’ו הסריח את הדשא למשך רוב העונה אבל במאני טיים הוא היה חד. עדיין אני מעדיף להיפרד ושנזכור אותו ברגעים האלה, כי אם הוא יחזור ליכולת של אמצע העונה זה פשוט יהיה מביך ולא נעים.

-משפט הלל אחד על פלורנטינו פרס הכל יכול.
מי זה?

-איפה ראיתם את הגמר.
משחקים חשובים אני אוהב לראות רק בבית, שאף אחד לא יפריע לי.

-בונוס: הנבחרת שלכם ביורו הקרוב או שאתם מעדיפים מינימום סיכונים מצד ריאל מדריד.
גרמניה, ברור. גם התאהבתי בכדורגל הגרמני העונה, אבל גם אם לא, כישראלי אני חושב שזו האופציה היחידה.

-מתרגשים לקראת בואו של קיליאן אמבפה? (ככל הנראה)
בעבר זה היה יותר מרגש, אבל אני חושב שראיתי יותר תמונות שלו במדים של ריאל מדריד בטוויטר מאשר עם מדים של פסז. אני בעיקר שמח שהסאגה הזאת נגמרה.
אגב, הרבה חוששים מהפרסונה שלו, אני לא. אני חושב שהוא צריך את ריאל מדריד יותר מאשר ריאל מדריד צריכה אותו והוא מגיע לתוך קבוצה שכבר הוכיחה את עצמה. חובת ההוכחה מוטלת עליו.

בימינו כבר הכל ידוע מראש. אני חושב שהקיץ הזה הולך להיות אדיר. נראה מה יהיה עם יורו ודייויס, אני דיי אופטימי בעיקר בנוגע לצרפתי. האמת, גם שיטת המשחק בעונה הבאה דיי ידועה, אבל קרלו אוהב להפתיע, רק במהלך העונה שינינו מערך כמה פעמים. שלא לדבר על ה"הברקה" של אתמול"…

הפערים בין ריאל מדריד וברצלונה כל כך העמיקו שאני חושב שאם אנחנו לא נזרוק את האליפות לפח, ברצלונה לא פקטור. אני לא רואה איך אחרי העונה הזאת ובתוספת אמבפה אנחנו לא לוקחים אליפות בעונה הבאה. באירופה, אני עדיין חושב שסיטי קבוצה יותר טובה, ואם אנחנו רוצים לשנות את זה אנחנו צריכים להתמודד מולם בצורה יפה. חשוב גם לנצח בצורה משכנעת אם רוצים להשתלט לגמרי על הכדורגל.

מסכמים את העונה של ריאל מדריד:

סכמו את העונה במשפט עד פיסקה.

אליפות ידועה מראש, גם צ’מפיונס לא מפתיע במיוחד, טענתי עוד לפני תחילת העונה שיש לנו את הסגל השני הכי טוב בעולם.

מה חלקו של קרלו אנצ’לוטי לטוב ולרע.

לטוב זה הרוגע, הקבוצה רגועה ובטוחה בעצמה, קרלו מנהל אגו אולי הכי טוב בעולם, אין אצלו שחקנים ממורמרים ועם סגל כמו שיש לנו זה מספיק.
הרע זה כמובן אלפי דקות של כדורגל שבלוני ומשעמם.

השחקן המצטיין: טוויסט בעלילה מצד ויניסיוס שמאפיל על ג’וד בלינגהאם?

ויניסיוס השחקן הכי טוב בעולם כיום, ג’וד עם פתיחת עונה של מסי ורונאלדו אבל חזר לעצמו, קשר על, מקווה שישחק קשר עונה הבאה.
אם לא ויני אז רודיגר.

השחקן המפתיע\התגלית?

דיאס וחוסלו היו הפתעות נעימות, במיוחד דיאס שקרלו די התעלל בו לדעתי, אבל התגלית זה ללא ספק לונין, משוער שלא רוצים אותו כשוער שני לחומה ואחד השוערים הטובים בעולם.

השחקן המשתפר?

פדה כששיחק קשר מרכזי וויני כששיחק חלוץ מרכזי.

השחקן שהתחברתם אליו העונה [וקודם זה לא קרה]

אין, אולי ג’וד בעתיד אם יעבור לשחק קשר מרכזי.

המשחק הטוב ביותר או המרגש ביותר.

באיירן המשחק השני.

המשחק הכושל

היה אחד בלבד כל העונה אז אין פה בחירה.

שער העונה - והיו לא מעט שערים יפים

דיאז נגד לייפציג או פדה נגד הסיטי, גולר עם כמעט שער העונה מחצי מגרש

הרגע בו ‘ידעתם שזה שלנו’ - אליפות ספרד, ליגת האלופות, כל דבר.

אליפות ידעתי כבר אחרי התבוסה לברצלונה בקדם עונה, למרות התבוסה הבדלי הרמות נראו ברורים ורק בנס לא הבקענו 5 שערים אותו משחק, לאחר המשחק הזה כתבתי שיש לנו סגל עדיף בכמה רמות ושתהיה בושה ענקית אם לא נזכה באליפות.
צ’מפיונס אחרי שהדחנו את סיטי.

מה היה הכי חסר לנו העונה - נקודת תורפה במערך, אולי בעיה כללית של סגנון, כדורגל לא מספיק אסתטי?

קרלו לרע, חייבים לשחק 433 ולא לתת לשחקנים שחייבים בייביסיטר הרכב, קרבחאל וקרוס בעיקר.

איך אתם עם ההודעה על המשך דרכו של לוקה מודריץ’? מה דעתכם על קפטן נאצ’ו?

שמח שמודריץ’ נשאר אחרי שקיבל את המעמד החדש שלו, נאצ’ו חייב להישאר, יחד עם ואסקז השחקן הכי אהוב עליי בקבוצה, עונה בינונית אבל כשהיה באמת צריך אותו הוא היה שם בגדול.

משפט הלל אחד על פלורנטינו פרס הכל יכול.

גאון.

איפה ראיתם את הגמר.

כרגיל, לבד בבית בחדר נעול כדי שאוכל לקלל חופשי.

מתרגשים לקראת בואו של קיליאן אמבפה? (ככל הנראה)

לא כמו שהייתי מתרגש מהגעה של קיין

בלם, ועוד בלם וגם קשר
לעבור ל 433

האם אנחנו מסוגלים לזכות באליפות שנייה ברצף? ליצור רצף סוף-סוף? האם התחזיות על השתלטות של ריאל מדריד על הכדורגל או לפחות בספרד, והזלזול בברצלונה הוא מציאותי?

ברצלונה היא גוויה מהלכת, חייבים לעשות רצף של כמה אליפויות, ברצלונה כרגע במצב שהיו בו לפני רונאלדיניו, לא רואה איך עוד פעם יפול להם רונאלדיניו מהשמיים ואז מסי יחליף אותו.

קראתי את רוב סיכום העונה שלך ואני לא באמת זוכר מה כתבתי אם כתבתי בדיון הציפיות. אני זוכר שבעיקר רטנתי על קרלו אנצ’לוטי לאור העונה שעברה הלא טובה. מה שכן אני חושב שגם בצל הפציעות שהיו לנו בהגנה וכדומה - האליפות שלנו היא לא איזה נס, זה לא להוציא מים מהסלע, לא ברמה כזו. הזכייה בתואר עצמה - לא, אחוזי ההצלחה, הטיימינג והעובדה שיכולנו לנוח חודש לפני גמר ליגת האלופות זה בהחלט כן.

למה אי אפשר לצפות מקרלו לכדורגל קצת יותר יוזם\בעל סגנון מסוים גם אם לא טוטאלי\מהנה לפחות במשחקים מסוימים ובבית?

אתה יכול לראות מה כתבת שם, גם הציפיות שלך היו מאוד נמוכות. לא חלילה מאשים, כולנו היינו פסימיים בתחילת העונה ואף אחד לא שיער שהעונה הזאת תהפוך לעונה היסטורית.

כי זה לא הוא. הוא יודע לקדם שחקנים ולגרום לחדר הלבשה אופטימלי, אבל הוא מעולם לא היה אסטרטג או טקטיקן גדול. הוא לא מאמין בזה ואפילו בז לזה. הוא אמר לא פעם ולא פעמיים, שמאמנים שמאמנים את השחקנים שלהם יותר מדיי רק מפריעים להם.

אם הוא היה יודע בדיוק מה הוא רוצה מהכדורגל של עצמו הוא גם לא היה כל כך גמיש עם הסגל בפתיחת העונה, ובטח לא אחרי שנפצעו לו שחקנים. הכדורגל שלו אקראי במודע, זה עובד לו, והוא פשוט לא ישנה את זה היום.

לעונה האחרונה שבה הסגל שלנו עדיין היה בתקופה של בין לבין ועדיין לא מושלם, הוא היה מבין המאמנים המתאימים ביותר שמתאימים להוביל את הסגל. לקחנו דאבל שני כשאנחנו בתקופת ביניים ולא בשיא. אם תרצה בתקופה שבין רונאלדו לאמבפה. אפילו בנזמה כבר לא כאן וג’וד את ויני צעירים ועדיין לא התגברו על בעיות הלחץ והציפיות מהם, וזה עוד לפני שמדברים על הפציעות. זה הישג אדיר שאני לא יודע אם מאמנים אחרים שמשחקים כדורגל הרבה יותר תובעני ומסודר היו מצליחים לייצר בתנאים הנוכחיים.

אני לא אעיד על כל הקבוצות שלו אבל מילאן בפרק זמן מסוים שיחקה כדורגל נהדר, עם קאקה, עם אנדריי שבצ’נקו, עם אנדראה פירלו ועוד. אני חושב שברצלונה התפרקה די מהר, היו לה הרבה מאוד בעיות, היא איבדה את הסיבוב כבר אחרי ההפסד נגדנו בקלאסיקו. זה לא שגברנו בדרך על קבוצה מפוארת. אגב גם בעונה שעברה לדעתי היה לנו סגל יותר טוב ממנה.

לי אישית כן מפריע שאנחנו מנצחים את המשחקים האלה נגד בורוסיה דורטמונד ואת האוססונות למיניהן, לעתים קרובות - באותה הצורה.

כבר דיברנו על זה במהלך העונה, ואמרתי לך שגם אני לא אוהב את זה. תוכל למצוא כמעט בכל ת’רד משחק הודעת מחצית שלי שאני חוטף בה התמוטטות עצבים על הכדורגל שלנו. זה לא סותר את זה שאנצ’לוטי מביא איתו יתרונות אחרים שמתאימים יותר לסטטוס הנוכחי של הפרויקט. כשהפרויקט יושלם הציפיות שלי מהקבוצה והכדורגל שהיא מציגה ישתנו.

עם זה אני מסכים, אבל גם בלי קיליאן אמבפה ואלפונסו דייוויס למשל אפשר לשחק כדורגל הרבה יותר טוב, יש לנו אחלה סגל. אף אחד לא חשב בתחילת העונה שברהים דיאס וחוסלו כאלה טובים. רוצה לומר שאני לא משוכנע שזה ישתנה, וזה פחות חשוב באיזה נקודה אתה מציב אותנו לגבי השלמת הפרויקט. היתרונות שלו ברורים ושימשיך לרקוד עם השחקנים ולעשות שטויות אחרי כל זכייה בתואר.

לא לא, לא הבנת אותי. הבעיה היא לא שאין לו סגל טוב ורק אם היו לו את דייויס ואמבפה הכל היה טוב, הבעיה היא שהוא לא ישחק כדורגל יפה ומודרני בכל מקרה. כשהפרויקט יושלם והסגל יתייצב ויתחבר היתרונות שלו כבר לא יהיו משמעותיים ויהיה אפשר להתקדם למאמן אחר, שאולי פחות גמיש בדרישות שלו אבל ממצה את הסגל באופן טוב יותר.

כולנו ? :thinking:

זה מה שאתה כתבת שם. עם זאת אתה בהחלט אמרת בהזדמנויות אחרות שנזכה באליפות בעיקר כי ברצלונה זוועה ובזה אכן צדקת. לא זכור לי שאמרת משהו לגבי ליגת האלופות.

וזה לא מדויק ? קיוויתי שנשחק כדורגל מהיר ומודרני ושיחקנו זוועה רוב העונה.
כתבתי בהזדמנויות אחרות שיש לנו את הסגל השני הכי טוב בעולם, הרבה יותר טוב מברצלונה ולכן אליפות זה חובה, בקשר לצ’מפיונס מבחינתי תמיד היינו המועמדת השנייה הכי בכירה, בתחילת העונה אף אחד לא הסכים איתי אם זוכר נכון.
כתבתי גם שליברפול אחרי עונת בלהות תסיים מקום שני ותלחם על האליפות עד למחזורים האחרונים.

אגב, היו כמה שבועות שקרלו שבר אותי, חשבתי שהוא יצליח להרוס אליפות שנמצאת עמוק בכיס, לשמחתי זה לא קרה.

והנה תחזית לעונה הבאה, אליפות קלילה לריאל, המועמדת הבכירה לזכות בצ’מפיונס, נשחק כדורגל מצויין.
ליברפול עונה הבאה ? לא רוצה לדבר על זה :cry: מקווה לנס וטופ4

כן כן, זכור לי שהאמנת בקבוצה, ספציפית לא זוכר שדיברת על ליגת האלופות אבל לא פוסל את זה. מגיע לך קרדיט על זה. בכללי מסתבר שיש לך פה ג’ורה, גם זה, גם הפציעה של מיליטאו אחרי החלקה… אני חושב שאתה צריך להתחיל לשקול מילים.
ליברפול עשתה את שלה ותצטרך לעבור תקופת בניה. אין מה לעשות כל קבוצה חייבת לעבור מדיי פעם תקופה של off years. חוץ מריאל מדריד כנראה.