הגרלת משחקי ליגת האלופות ל-2024/25: ליברפול באנפילד, מילאן ודורטמונד בברנבאו

כי יכול להיות שלא תעפיל בגלל דברים שלא קשורים אלייך, בבית הישן אתה משחק עם כל הקבוצות והכל תלוי בהישגים שלך.

וואלה השיטה הכי מעניינת. יהיה כיף להיפגש עם מספר קבוצות מכל הגדלים. בעבר הדבר שהכי עניין בשלב הזה אם יהיו 6 נצחונות מ6 או רק 5 מ6.

אם איזו ליל או ברסט לא יעפילו רק כי הן סיימו מקום 17 וחא 16 באמת שלא אכפת לי.

אבל מצד שני, כמה זה הוגן כשבבית אחד שיחקו פריס, דורטמונד, ניוקאסל ומילאן לעומת בית אחר שכלל את ארסנל, לאנס, סביליה ואיינדהובן?

אין מה לעשות, בהגרלה תמיד המזל קובע את הגורל.

יש מזל ואז יש אותך שאתה שולט בגורל שלך, פה יש מצב שקבוצה תעקוף אותך בגלל ששיחקה מול קבוצות אחרות.

לריאל וכנראה גם לליברפול שלי(לפי איך שנראים כרגע בפתיחת העונה, עדיין בעירבון מוגבל מאוד אחרי שאין קלופ) זה לא כ’'כ ישנה, אבל לקבוצות היותר קטנות כן.

מצד שני, לקבוצות קטנות יש יותר הזדמנות לגרד נקודות כי הן ייפגשו מול 2 קבוצות ברמה שלהן, ועוד 2 ברמה קרובה להן.

מסכים שהקונספט של לא להיות תלוי רק בעצמך לא הוגן, אבל יש בו כמה יתרונות. גם לקטנות.

יש יתרונות לקטנות שיהנו מהשיטה, אבל יהיו גם קטנות שיכול להיות שיתנו טורניר טוב ויפתיעו ועדיין ידפקו חזק.
שוב, לגדולות זה טוב, כי גם אם פיקששת עדיין תקבל חבל הצלה, אלא אם כן ממש דפקת לעצמך את העונה במכוון.

יותר קבוצות קטנות נפגשות עם הגדולות ומביאות אותן לאיצטדיונים שלהן. מפגש עם ברצלונה או ריאל מדריד שווה לקבוצות האלו המון ושם אותן על המפה.

קבוצה שתשחק טוב ותנצח מספיק משחקים תעלה. בוצות שיגמגמו, חלקן יעלו וחלקן לא, ואז שיבואו בטענות לעצמן. אי אפשר שכולן יצאו מנצחות.

האוהד הזה מרדיט סיכם את זה בצורה הטובה ביותר

זה מפתה מאוד לרשום את זה, וגם לי זה עבר בראש לרגע, עד שנפל לי האסימון עד כמה הטיעון הזה שגוי: בשלב בתים נורמלי אולי ההגרלה יכולה לדפוק אותך, אבל השיטה לפחות ספורטיבית במובן הזה שמי שאתה מתחרה מולו מתמודד עם אותם הקשיים ואותן הקבוצות.

העיקרון הבסיסי הזה שהוא באמת אולי הבסיס הכי חשוב בספורט לא מתקיים בשלב הבתים הזה. ברצלונה יכולה למצוא את עצמה במחזור האחרון מתמודדת על העפלה מול פאריס כשכל קבוצה התמודדה מול קבוצות אחרות לגמרי. אין פחות ספורטיבי מהדבר הזה.

רק מזכיר מה שהיה לפני שנתיים בבית של חיפה, בנפיקה ופריס שיחקו על המקום הראשון, על יחס שערים וכל אחת מול יריבה אחרת ושופטים שנתנו לאחת עוד כמה דקות ולאחרת לא. חוסר ספורטיביות ייכול להגיע מכל כיוון

אני לא בטוח כמה זה באמת משמעותי. חוץ מהמובן המתמטי, לשחק נגד כל היריבות שלך, עדיין הגרלת הבתים חרצה גורלות של קבוצות טובות יותר לשחק במשחקים קשים יותר, לעומת אחרות שקיבלו הגרלות קלות.

הקלילות שבה מנצ’סטר סיטי עלתה לשלב הבא בעונה שעברה, לעומת ההדחה של ניוקאסל אפילו לא לליגה האירופית, זה משהו שבלט הרבה יותר מאשר העובדה שסיטי ניצחה בכל ששת המשחקים שלה ועל כן מגיע לה יותר מאשר לניוקאסל.

עכשיו יש לכל הקבוצות הזדמנות להתמודד מול קבוצות מכל הרמות, גם אם ההגרלה קשה. ברסט הוגרלה נגד ברצלונה וריאל מדריד, אבל עדיין תוכל לעלות לשלב הבא אם תנצח 3 יריבות.

אני רק רוצה לדמיין את מכבי חיפה ההיא בפורמט החדש.

אבל ההגרלה הזאת עובדת לפי דירוגים נכון?
2 קבוצות מדרג א’.
2 קבוצות מדרג ב’.
2 קבוצות מדרג ג’.
2 קבוצות מדרג ד’.

על הנייר כן נתקלים באותם קשיים.
סטיות תקן תמיד יכולות לקרות, גם בשלב בתים רגיל.

אחי, אנחנו סגורים על זה שזה אותו בית היוצר ששם את ליל כקבוצת דרג א’ כי במקרה התפלקה לה אליפות באיזשהי עונה, ולעומת זאת ריאל מדריד וליברפול הורדו לדרג ב’ כי טיפה חרקו בליגה, כן?

לא יודע מה איתכם, מעבר לפן הספורטיבי שנידון כאן כבר יחסית בהרחבה, אותי פשוט מרגיז שאפילו כאוהד יחסית אדוק של כדורגל יהיה לי קשה יחסית לעקוב אחרי מה המצב ב"ליגה", או אפילו מול מי הפאקינג משחק הבא.
כל המטרה של השינוי הייתה לכאורה להפוך את הכדורגל בכלל ואת ליגת האלופות בפרט ליותר אטרקטיבית, בדומה למה שעשו ב-NBA עם הפלייאין - שצמצם משמעותית את כמות משחקי הגארבג’, והעלה את רמת המתח והעניין.
אבל אופא בטמטומה שכחה את הכלל הכי בסיסי בשיווק 101, זה שהכניס מיליארדים לסטיב ג’ובס - הנגשה וממשק. אם עכברי כדורגל ותיקים כמונו מתקשים בהבנה הפשוטה של חוקי הפורמט, למה שילד טיקטוק ממוצע עם קשב של 3.7 שניות יטרח להתקרב?

כמו שכתבתי “סטיות תקן”.
בית של מילאן, ניוקאסל, פסז’ ודורטמונד זה סבבה?
בית של סיטי, לייפציג, יאנג בויז וכוכב האדום זה סבבה?

אגב, אני לא מתעמק בחוקי הפורמט אבל עושה רושם שהם די פשוטים. מה צריך להיות יותר מעניין מאשר ‘‘תנצח את המשחק הבא’’?

image

שינוי פאזה: יש לו"ז להגרלת משחקי ליגת האלופות: ריאל מדריד תפתח במשחק בית נגד שטוטגארט הגרמנית ביום שלישי ה-17 בספטמבר, מיד אחרי ביקור קשה באנואטה של ריאל סוסיאדד. במחזור השלישי משחק בית נגד בורוסיה דורטמונד בשחזור גמר ליגת האלופות וגם המחזור הרביעי בבית: קרלו אנצ’לוטי יפגוש את האקסית האהובה מילאן.

מתי אנפילד? משחק השיא ייערך ב-27 בנובמבר, יום רביעי, במסגרת המחזור החמישי. ריאל תסיים במחזור השמיני נגד ברסט ב-29 בינואר, המחזור האחרון יהיה כולו באותו היום ובשעה אחידה 22:00. למעשה כל המשחקים של ריאל בשעה 22:00. המשחק באנפילד לדוגמא שלושה ימים לאחר הביקור של ריאל מדריד בלגאנס. אין משחק בליגת האלופות סמוך לקלאסיקו. המשחק נגד מילאן בבית הוא כמה ימים אחרי ביקור במאסטייה.