השלמה מהמחזור ה-21: הפסד בית שלישי ברצף, 1:0 לראיו ואיקאנו

הפדיחות שלנו במפעל?? רגע, מי זה? מישהו שם לובש אדום… אני לא מצליח לראות אם זה אלכס-ארנולד, מנולאס, או אולי סתם שחקן אקראי בבאיירן. תוכל לעזור לי?

היופי שבסוף, כמו כל כלב, אתם אלה שצריכים לאסוף את הח*א :smiling_imp:

אתה יודע מה הכי גרוע? שאתה חוגג תבוסות של מועדנים אחרים שהחטיפו לנו. אני לא צריך לחגוג את זה. אני רק צריך לזכור שברצלונה הכי גרועה בכל הזמנים דפקה לכם 4-0 בבית מול קהל מלא.

לא משנה כמה תתכחשו ותתרצו זה ישאר איתכם לנצח…

לא הפסדנו בגלל השיפוט. יודע מה? אם השיפוט הוא סיבה להפסד הזה, הוא בערך הסיבה ה-384 בחשיבותה להפסד הזה.

עזוב, זה לא רציני. מתלוננים על השיפוט כי היה מה להתלונן על השיפוט, לא כי זה הכריע את האליפות, או הפריע לניהול משחק מבריק של צ’אבי. מתלוננים על השיפוט כי נמאס לראות שחקנים מבזבזים זמן מדקה 50, ורק בדקה 90 מתחילים לקבל צהובים, או כשכל ההגנה שלך מפורקת, אבל הקבוצה היריבה לא זוכה אפילו לאזהרה.

בשורה התחתונה, המשחקים האחרונים של ברצלונה היו גרועים כי מאמן וכי שחקנים. השיפוט פשוט רק עזר יותר להרגשה הרעה.

זו לא ברצלונה הכי גרועה בכל הזמנים. אולי זו של 2003, זו של קומאן כלומר עד שבא צ’אבי. אבל זו הייתה תבוסה כואבת מאוד-מאוד-מאוד, הודיתי בזה, פרגנתי כשהיה צריך ואם לא בת’רד המשחק שלכם אז בקטנה אצלנו, בשיחות עם החברים מהעבודה וכאלה. באמת שאין לי הסבר למה שקורה בקלאסיקוס, זה יותר מזה שנוח לכם לשחק בברנבאו, סף שבירה נמוך, גאונות של מסי ועוד.

אני חושב שהוא התכוון “הפאשלות שלנו” במפעל ולא של ריאל מדריד. אבל אני רק שאלה - לא מצפה שתרקוד עם הבוקסר בבית ותקנה חולצת דה בריינה במיוחד - אתה לא תהיה מבסוט אחושרמוטה אם סיטי תבעט אותנו בחצי הגמר? וכשליון העיפה אותנו בעונת הבכורה של כריסטיאנו או שלוש פעמים ברציפות בחצי הגמר (נניח דורטמונד ובאיירן בפנדלים שוברי הלב, כי ב-10/11 פגשנו אתכם). כשריאל עפה מהצ’מפיונס, נניח ב-18/19 אחרי ההשפלה נגד אייאקס - חד משמעית היה חשוב לי שהגביע לא יילך אליכם, זה הגיוני ואין בזה פסול. והייתי מבסוט מהניצחון של ליברפול.

בסדר אבל כמה שזה כואב לרגע וגם יצא לי להיות בקלאסיקו אחד שחור וההפסד 3:0 ב-2017/18 (אחרי שנתיים תיקנתי עם ויניסיוס ובעיקר מריאנו הנינג’ה) - למי אכפת מזה ב-26 במאי כשבייל דופק מספרת מהסרטים ומביא את הגביע? מה שכן אני יודע שבתור אוהד אני כנראה לעולם לא אחווה ניצחון גדול ומשכנע ומשפיל כמו שאתם חוויתם לא פעם.

לא כי ההדחות של ריאל בשמינית זה תמיד היה מולנו.

גם אנחנו חגגנו עם ליברפול, ליון, באיירן וכל קבוצה שהדיחה אותם.

הייתי שמח לכתוב שגם נחגוג עם סיטי אבל ההרגשה שלי שריאל לוקחת גם השנה.

אתם לא הבנתם מה כתבתי, אז אני רק יחזור על זה שוב.

הם שמחים לאידנו, שקבוצות אחרות מביסות אותנו…

אנחנו לא צריכים את סיטי או פסז שיביסו אותם. אנחנו דפקנו אותם בעצמנו בלי לחכות “שקבלן משנה” יעשה את זה עבורנו.

מאז 4-1 המביש ההוא בסנטאיגו ברנבאו …

לכן ההטרלה שלהם שלבירפול ורומא ובלה ובלה בלה לא עובדת עלי. מצטער מראש.

דרך אגב לא צריך לקחת את זה ללב.

מדבר הבנאדם שלא עבר שמינית גמר כמה? 6 שנים? ליברפול ורומא? מצחיק שאתה מזכיר, אני זוכר את בניון נותן לכם 5 חתיכות. אני גם זוכר את טוטי מדיח אותכם.

אני לא מופתע שאתה לא זוכר. יש דברים שמדחיקים.

אם נחזור שניה לנושא התרד.

צאבי לפחות מדבר נורמאלי אחרי המשחק, מצביע על הבעיות בעיניו (שדי דומות ברובן למה שכתבו פה) ומאשים את עצמו בניגוד למאמנים קודמים, בדגש על האחרון.

אמנם לדבר זה נחמד וצריך גם מעשים, ובפועל הוא חוזר שוב ושוב על אותו דבר במשחקים האחרונים, אבל זה שלב חשוב בדרך וזו עונה טובה בשביל ללמוד.
נקווה שבאמת גם יהיה יישום ולמידה מטעויות בעונה הבאה.

תרשה לי להיות ציני, הוא כבר חמש משחקים מדבר אותו דבר.

אני חושב שלסיים בליגת האלופות נסיים. אבל אייל צודק. יש פה ווחאד נורת אזהרה שנדלקת.

הקיץ הקרוב הוא מאוד קריטי. צריכים להיפרד מכמה שחקנים, אלבה צריך להיות אחד מהם.

לא זוכה להבין למה שחקנים הכי גרועים כמו ריקי לא מקבלים דקות. באמת, אני מבין שהתחת של צ’אבי בטוח אבל הקישור שלנו כל כך נוראי ששוה לנסות משהו אחר יהיה מה שיהיה. להראות נורא ולבנות אעלק לילדים את הבטחון לא עובד, פאק, תנסה משהו אחר.

ואז צ’אבי אומר שהוא טעה בהחדרת מוטיבציה לשחקנים… לפעמים אני לא מבין מה הוא אומר.

מעניין אם לאפורטה יצוץ עכשיו ויגיד שהוא מראש אמר שצ’אבי לא מוכן ושהקהל לחץ אותו בכלל למנות אותו.

בשלב הזה אני חושב שריקי עשה עבירת משמעת ועבר את הגבול, אין הסבר אחר לזה, צאבי לפני שהגיע אמר לפונט שאצלו הוא יהיה שחקן פותח. אני לא חושב שהאשמה אצל צאבי בסוגיה הזאת. צאבי זה לא קומאן. והוא לא סתם מתעלם משחקנים.

דור,
ברור לי שזה ככה, ואני גם חד-משמעית מסכים לגמרי שהצ’מפיונס הוא הכי רחוק שיש מפרס ניחומים. פשוט קצת הצחיק אותי הניסוח והקישור לכאורה שעשית בין השניים…

משה,
א. זה אולי לא המקום והזמן לכתוב את זה, אבל חד-משמעית אני שמח כשבועטים אתכם מכל המדרגות. ואני מצפה מכם בדיוק את אותו דבר. אחרת בשביל מה בכלל אנחנו אוהבים את המשחק הזה?
ב. חד-משמעית זה שאנחנו לא בעטנו אתכם בעצמנו זה פער, ופער משמעותי. ובאותו מטבע, בשיא הרצינות - כל הכבוד לכם על זה שאתם מצליחים לחגוג ככה על חשבוננו פעם אחרי פעם. אני יכול רק להתקנאות בכם על זה.
ג. כל זה נכתב כתגובה על השטויות של שביט על “כלבה במשך 15 שנה” ו"פדיחות" במפעל הבית שלנו. אחרת לא הייתי נכנס לזה בכלל.

שביט,
למרות הירידות התכופות שלך על דור ועל הנטיה שלו להתרפקות על העבר, אני מבין שהחלטת לאחרונה להשתמש בכלי ההיסטוריה בעצמך (אולי בגלל המצב המזהיר של הקבוצה שלך בהווה). אני מניח שאני צריך להתנחם בזה שלפחות הפעם אתה לא מנסה להזכיר לי פדיחות שלנו משנות השלושים…

אם אין מוזיקה אני לא רוקד. אתה מדבר על רומא וליברפול ושוכח את החרא של הכלב שלך. זה לא היה בשנות ה30. אתה רוצה לדבר על כדורגל תפדל, אני אשמח.

תעלה ותראה מה שכתבתי, אני לא צריך קבלן משנה שיביס אותכם וישפיל אותכם. הקבוצה שלי עושה את זה לבד. לעומת זאת, הקבוצה שלך לא מצליחה להביס אותנו גם שהיא מתמודדת מול ברצלונה בלי מסי ועם קומאן בתור מאמן. שלא לדבר על צאבי…

ברור שאתם צריכים לשמוח שליברפול דופקת אותנו ובאיירן מזינים אותנו אבל לא יודע, זה די מדכא, שאתם יוצאים מאופוריה ואז נזכרים שזה לא אתם. אני לפחות מתנחם בזה.

בכל מקרה, אני חשבתי שזה בצחוק. הטרלות ברמה של חברים. ז אני יפסיק פה

א. מזכיר לך שגם פפ היה וואן טריק פוני בתחילת דרכו (ואולי גם היום זה קורה לו לא מעט). בסוף יש פה גם שחקנים שהיו עם יכולת X בתחילת דרכו של צאבי ועכשיו הם ביכולת 0.2X במקרה הטוב. ייתכן שעם סגל שהוא יבחר הוא יוכל לעשות יותר מלהעלות את לנגלה כחילוף ראשון ואת אדמה וממפיס כמושיעים.
אני גם רואה שהוא מדבר ככה יותר מפעם אחת אבל אז שוב חוזר על אותם דברים אבל אני מאמין שהוא כן מנסה לתקן וזה פשוט לא עובד. היום כן היה ניסיון שלא ראינו עד עכשיו (גם לוק וגם אובמיאנג עם דמבלה ואדמה ביחד)

ב. אני בטוח שיש מצב רצוי, כמו שליאור רוצה להעיף 3/4 קבוצה ויש מצוי. לא מאמין שנוכל להרשות לעצמנו להפרד מאלבה ומהרבה שחקנים אחרים בטח אם נרצה כבר בעונה הבאה להתמודד על תארים. כל פשפש עולה היום 70-80 מיליון וזה כסף שאין לנו.

אתה יכול להיפטר מכל שחקן בסגל. אתה יכול להביא את גרימאלדו. אתה יכול להתקדם עם באלדה. אתה לא חייב להישאר עם שחקן שאוכל לך משכורת פסיכית ולא שווה את זה כבר על המגרש. תכניס דם חדש.

אני גם לא חושב שדמבלה צריך להישאר בכל מחיר.

אני לא חושב שדמבלה צריך להשאר גם בחינם ואמרתי את זה גם אחרי הקלאסיקו למרות שסנטיאגו וטיטי הסבירו פה שהוא הדבר היחיד שיש לנו (וטיטי גם כתב בפורום של מדריד שכל השינוי של צאבי זה דמבלה בכושר).
ועדיין, בהנחה שלאפורטה רוצה להלחם על תארים כבר בשנה הבאה הוא לא יכול להרשות לעצמו הימורים ושנות התאקלמות.
בנוגע לגרימאלדו ובאלדה, גם את אריק מכרו כפיקה הבא והוא בנתיים ברוב המשחקים מזכיר את אריק בנאדו ולא רק בגלל השם.
שוב, אפשר לנסות לבנות על צעירים או על שחקנים לפני פריצה אבל תמיד אפשר לקבל דסט ודניס סוארס ולא משהו יותר טוב מאלבה ולא בטוח שיש למועדון את הסבלנות.

אני ראיתי מספיק את גרימאלדו בליגת האלופות ועוקב אחריו לא מעט בשביל לדעת שאתה מזלזל בו סתם. שחקן טוב מאוד. אולי הפיספוס הכי גדול שלנו בשנים האחרונות, מבחינת יציאה של שחקן לה מאסיה, רק טיאגו עולה עליו מבחינת הפיספוס.

אני לוקח אותו בעינים עצומות.

לא הדבר היחיד אלא מייצר המצבים העיקרי, בלי דמבלה אתם ממש מתקשים להגיע למצבי הבקעה.
גם נם השינוי שצ’אבי הביא בלי דמבלה אין תכלס.

הגדר יכול? בעולם אידיאלי היית רוצה את החיזוקים הבאים: מגן ימני או 2, 2 מגנים שמאליים, בלם וורלד קלאס, 2 ווינגרים וחלוץ וורלד קלאס.

בהינתן ואין למועדון את הכסף לכל זה, הוא יכול להביא חלק, אז צריך לעשות פשרות איפשהו.
המצב בצד ימין של ההגנה לדוגמא ספק חמור יותר