מחזור 21: מנצחים את ויאריאל 1:0 במשחק קשה (פדרי)

פרנקי שחקן נפלא, שלדעתי הרבה זמן היה קצת אנדרייטד. שחקן שאי אפשר לקחת לו את הכדור.

הפריצות שלו מעולות, אבל לפרקים גם מפחידות אותי כשהוא קשר אחורי. זה תפקיד עם אחריות, וכשהוא רץ הרבה קדימה, זה משאיר אותנו פגיעים מאחורה, גם עם הגנת הברזל בראשות אראוחו, קונדה ושות’.

אגב, באלדה הראה המון שיפור, אבל לדעתי האישית הוא לא שם עדיין. הגנתית הוא לא מספיק טוב, והתקפית הוא לא רע, אבל כשג’ורדי נכנס, נהיה מהר מאוד ברור שגם בחזית הזו יש לו הרבה מה ללמוד.

אני חושב שהעובדה שהוא צעיר, נמרץ ומהיר קצת מסתירה את מה שציינתי למעלה.

מסכים מאוד לגבי באלדה.
הוא התראיין לא מזמן, ואמר שהוא לומד לעשות קרוסים מאלבה ולהגן ממארקוס אלונסו. הבחור בעונה הראשונה בבוגרים, ומה שהוא עושה מאוד מאוד מעודד.
גם אלבה התראיין לפני כמה ימים למארקה, ואמר שבאלדה מעולה, שאין לו בעיה לשבת על הספסל ושהוא נהנה להיות מנטור. למרות שיש 3 מגנים שמאליים, נראה שצ’אבי איכשהו הצליח לשמור על שקט בחדר ההלבשה.
גם זה ראוי לציון.

זה נכון אבל צריך לזכור שבאלדה גם שיחק בימין לא מעט (לפחות לפני המונדיאל למיטב זכרוני) ואלונסו משחק גם (ואפילו בבלעדיות) בעמדת הבלם, אני זוכר אולי שני משחקים שלו בעמדת המגן השמאלי וגם הם לא היו מלאים.

האמת שהעמדה הזאת עקרונית יכולה לעבוד טוב יותר עבורו כבלם שמאלי במערך של שלושה בלמים. גם ככה יש לנו שני מגנים בצד שמאל שיודעים לעלות ולתקוף. הבעיה היחידה שיש לנו זה בצד ימין בהיעדר קונדה.

זה רק מחזק את מה שאמרתי על השקט בחדר ההלבשה. שחקנים משחקים לא בעמדות הטבעיות שלהם או מסופסלים הרבה, ואף אחד לא מצייץ.
גם האמיגוס אלבה ורוברטו.