מחזור 21: מנצחי ם 2:1 את בילבאו בבית (מסי, גריזמן)

אייל בסגר אינטרנטי או משהו…

סרג’י רוברטו האגדי חוזר מפציעה.
דסט עדיין פצוע.
קונראד חוזר לחמם את היציע, ויחד איתו מוריבה.
בוסקטס מושעה.
לא יפתח - פיאניץ’.

אני חושב שאני יודע למה…

לא…זו לא הסיבה.
אלא אם כן הבחור כל כך מציק, שהוא משפיע באופן חוצה יבשות גם על כמות העבודה שלי.
בעצם…יודע מה? אני לא אתפלא.

מקווה שדסט קנה מעיל טוב. הוא והיציע הולכים להכיר מקרוב.

הלם.

כן, הלם.
פיאניץ’ פותח, סרג’י רוברטו לא.
וגם - קומאן מצא לו בלם במקום גרסיה שלא יגיע.

תחכו למשחק הבא…

אני בטוח שאלבה הולך לחטוף פה, אבל לדעתי היה לו משחק מצוין.
למנגסה לעומת זאת היה משחק מזעזע. להוציא את האסיסט, הוא לא הצטרף להתקפות, ובהגנה נשטף בקלות עד ידי מסירות פשוטות. כל ההתקפות של בילבאו באו מהצד שלו.
פדרי ודה יונג מצוינים. גם בהגנה וגם בהתקפה, וזה מבשר טובות לעתיד.
ומסי. אחרי אלף נסיונות, סוף סוף זה נכנס.

נ.ב. זוכרים את הפרצוף של קומאן אחרי הגול של פוץ’ בגביע? היה לו אותו פרצוף גם אחרי הגול של מסי. אין פה משהו אישי נגד ריקי.

נ.ב2. היה פנדל ברור על דמבלה, אבל אחרי מה שעשו לריאל אתמול, אני לא מתלונן.

אין לי שום תלונות על אלבה אתמול. הגול העצמי לא רלוונטי, כי היחס בין “טעות” לבין ה"עונש" פה הוא גדול ביחס לטעויות אחרות שיכולות להיות לשחקן כמוהו. נתן משחק לא רע, אבל…הוא יצטרך להישפט במשחקים יותר משמעותיים מבילבאו בליגה באמצע עונה. שם הוא עדיין צריך להוכיח שהוא לא קורס מנטלית ברגע שטיפה לא הולך.

מינגסה לא מתאים, אבל זה בסדר. הוא לא אמור להתאים. הוא טלאי שנובע מהגנה שלא רק שהיא רעועה, היא גם פצועה. אצל הבלמים הוא רביעי ברוטציה, ואצל המגנים הוא שלישי, אחרי שרוברטו חזר. הוא לא אמור לזכות ליותר מידי דקות.

בהינתן האקסיומה שהיא “ריקי לא רואה דשא בליגה ליותר מדקה וחצי”, פיאניץ’ חייב לשחק יותר. זה לא רק עניין הירידה של בוסקטס, אלא גם העייפות שעוד-רגע-ממש-תבלוט של פרנקי. מתישהו ההולנדי יצטרך לנוח, ופיאניץ’ יצטרך לא לבוא קר לסיטואציה הזו. וזה בלי להתייחס כרגע לאפשרויות של פציעות.

סה"כ משחק לא רע, למרות שזעק בו עניין חוסר המחץ, או חוסר הדמות אה לה סוארס שמושכת אש ושחקנים בהתקפה כדי לפנות שטח לשחקנים אחרים. אולי כדאי להביא את בנזמה.

נ.ב. דמבלה עושה עבודת הגנה טובה ומתקל בלי סוף. הגענו לאחרית הימים.

אני לא יודע אם המטרה היא לשמור את פיאניץ’ שלא רואה דשא “רענן” לגביע מול גראנדה, אבל היחס אליו מביש. היה במשחק לא רע בכלל, ובלעדיו איבדנו מהשליטה במרכז השדה. הוא לא איזה ילד שכל הקטע זה להעביר אותו סדרת חינוך, זה שחקן שאשכרה מוסיף לקבוצה,ועל כן מדובר על מצרך נדיר בקאדר הנוכחי.

עוד משחק בו כנופיית הצרפתים מוכיחה את עצמה. מעניין אם הם אלו שעוד יצילו את העונה הזאת.

נ.ב

אני בהלם שאנחנו מקום שני באחת מעונות השפל שלנו. זו תעודת עניות לכל הליגה ובעיקר לריאל מדריד שאלוהים יודע למה הם מתעקשים לקחת לנו גם תואר “נפילת העונה”.

אם אני זוכר נכון הוא נפצע ולכן הוחלף

צריך לשים דברים בפרופורציות ולזכור שמסי בן ה33 עדיין טוב יותר מכל שחקן אחר שדרך על הדשא אי פעם, גם אם הוא טוב פחות מכמה גרסאות עבר של מסי. ומסי כבר הוכיח שהוא יכול לקחת אליפות גם עם 10 קונוסים. תחילת העונה הזוועתית נובעת מ3 גורמים:

1. ברתומיאו שהחליט להיכנס במסי חזיתית ולמכור לו את סוארז.
  2. קומאן שהחליט להתעקש על ה-4-2-3-1 חסר המעוף שלו, ולסרס את מסי.
  3. כושר פחות טוב של מסי שהצטרף לחוסר מצב רוח שלו מגני הגורמים הקודמים.

מהרגע שקומאן הפסיק להתעקש על הה4-2-3-1 המעיק שלו והפסיק לתקוע למסי מקלות בגלגלים, ומאז שחזר למסי מצב הרוח, אנחנו עם 8 ניצחונות ו-2 תוצאות תיקו ב10 משחקים, כולל חודש ינואר מושלם בליגה עם 5/5.

אז כן, הכדורגל עדיין דוחה, כי זה מה שההולנדי המייאש מסוגל לייצר, ואנחנו עדיין מפסידים במאני טיים כי לצד מסי יש קבוצה לוזרית עם מנטליות של מטאט, ואנחנו עדיין נובס בליגת האלופות כי ההגנה שלנו פחות טובה מזו של הוויזארדס, אבל לליגה מסי מספיק.

אם לא ההחלטה האומללה לשלם לסוארז כסף כדי שיביא לאתלטיקו אליפות, אנחנו גם פייבוריטים אחרי שמסי (למה אתה עושה לעצמך את זה?) נשאר אצלנו. לצערי אתלטיקו עם סיבוב היסטורי (50 נקודות בסיבוב, כששיא הליגה הוא 55) וכדי שזה יספיק לאליפות נצטרך לראות עוד היסטוריה (אף קבוצה מעולה לא איבדה יתרון דו ספרתי על שאר הליגה), שאני בספק שתקרה.

זה גם זה, אבל יותר מפתיע שזו בערך אותה ריאל שלקחה אליפות אשתקד והיא איבדה פער של שבע נקודות על פנינו. העיניין זה לא עד כמה מסי טוב (למרות שבמהלך המנצח לא היה קשור אליו ספציפית הפעם) זה שאשכרה בעונה הכי רעה שלנו אנחנו מקום שני. אני לא חושב שנגיד ב 2013/4 היינו מגיעים לאירופית עם היכולת הנוכחית, אבל זה לחלוטין לשחק בנדמה לי.