מחזור 21: מתארחים בוויאדוליד (ראשון, 22:00) בתקווה לסיים את המחזור בפסגת הטבלה

משהו שמאוד מעניין אותי לשאול אותך, למה אתה צופה בכדורגל? רק בשביל התארים? אין לך תשוקה?
אני צופה בכדורגל כדי ליהנות, אני רוצה שהקבוצה שלי תנצח אבל אני גם רוצה ליהנות על הדרך, כרגע אני סובל כל שבוע מחדש, זה אנטי כדורגל וזה משעמם.
טוני קרוס הוא מכונה בלי רגשות, הוא לא בנאדם.

אם יש דבר יותר בטוח ממס הכנסה בחיים, זה זה. LMAO

11 שחקנים שנלחמים 90 דקות זה לא תשוקה? הריצה והחיבוק של נאצ’ו עם זידאן לא תשוקה?
זה הסגל שיש ורק ככה הסגל הזה יצליח, להביא אליפות עם מה שיש עכשיו יותר מרגש אותי מהאליפות של מוריניו.
כדורגל זה לא רק הכדורגל, זה גם ואולי בעיקר הסיפור.

יזכרו, וזה דובר פה רבות

אני חושב שזה מסוג הדיונים שפותרים את עצמם.
נראה לי כולם פה כותבים עם הטראומה שעברנו במשך שעתיים עוד טרייה בראש. הסיכוי שנזכה באליפות אם נמשיך לספק משחקים כמו היום הוא סופר קלוש וזה לא משנה כמה בארסה במשבר וכמה תחת יש לזידאן. כל תסריט של אליפות חייב לכלול כדורגל טוב יותר. אולי עדיין מכוער, אולי עדיין לא מה שהיינו רוצים, אבל קצת טוב יותר. (וכנראה נצטרך גם נצחון בדרבי הקרוב, מה שבהחלט יעזור קצת להשכיח את המשחק היום, אינשאללה).

חוץ מקאסמירו הייתי קונס את כולם בשבוע משכורת, הם שחקני כדורגל וזה לא היה כדורגל. מבנזמה הייתי לוקח שבועיים

רואה את לוקאס ואסקז נכנס, חושב לעצמי “הנה גיבור האומה”, ואסקז משיג קרן, חושב “תכלס הכי טוב שאפשר”… בום! שער של נאצ’ו הגבר. אחלה שער, אמוציונלי, מלווה במשחק שקירב את הקטראקט. לטובת זידאן יאמר שהסגל ההתקפי פשוט דל. בייל יכול להימכר אתמול ואף אחד לא ישים לב, הזארד ואסנסיו לא בנמצא ואנחנו נשארים עם שני ילדים ברזילאים, כישרוניים, אך כל אחד עם הבעיות שלו, וחלוץ שתמיד היה כמעט ממש טוב, בכושר כמעט ממש גרוע.

רודריגו ומנדי - משתפרים ועוד ישתפרו עם הזמן ומאמין שתקרת הזכוכית שלהם גדולה יותר מפדרו ומיגל טורס בהתאמה. בזמנו נאמר פה על כך שמנגיעה ראשונה שרואים אם יש את זה לשחקן ואומנם יש עוד המון גורמים להצלחה, אבל אני חושב שלשניהם יש נגיעה טובה (למנדי) עד טובה מאוד (לרודריגו) בכדור. מנדי עם יותר ביטחון, היכרות עם הקבוצה ומעט יותר עורמת משחק יכול להיות מגן תוקף לא רע בכלל והגנתי מעולה. החיסרון של מרסלו, ייתכן, עם התקפה טובה יותר, היה משמעותית פחות צורם. גם רודריגו עוד ישתפר עם הניסיון והביטחון.

חייב להגיד שזידאן בניהול סגל פשוט מבריק. היכולת שלו להשאיר את כל השחקנים בעניינים, לבצע רוטציות, לשמור על הילדים מעין הסערה כל עוד הם לא 100%, לתת ביטחון גם לשחקנים אבודים כמו איסקו ומזדקנים כמו מודריץ’ ועם כל זאת להמשיך לנצח, היא יכולת אדירה. הכדורגל נראה רע אבל במצב הסגל הנוכחי מראה העיניים הוא הרע במיעוטו וכשהזארד ומרסלו היו בעניינים, צריך לזכור, הקבוצה נראתה נהדר. ההגנה התייצבה ובהתקפה אין שחקן אחד שאפשר להגיד עליו שהיה יכול לשפר את המצב. הקשרים עושים את העבודה ולכן משחקים, שחקני ההתקפה לא. לראייה רק הפסד אחד בליגה, אך 4 תוצאות תיקו 0:0. בהינתן הסגל המצב לא רע בכלל.

אני מסכים שהכדורגל ממש לא טוב. גם אני רציתי לעקור לעצמי את העיניים מספר פעמים דו ספרתי במשחק בזה ובכל משחק בחודשיים האחרונים. אבל, אם אני אובייקטיבי יש כמה דברים שאני לא יכול להתעלם מהם;

1. יש משחק הגנה, על אמת. לא חושב שזה רק מזל. אנחנו עוצרים מתפרצות בקלות. ראמוס ו-וראן ממש מחויבים ורואים שהרעב שלהם חזר והם רוצים אליפות. שנה שעברה במשחק הזה 2-3 הרמות עוברות את וראן כאילו הוא אוויר ומייצרות מצב. ראמוס עם כמה שהוא מטריף עם טעויות לפעמים, הוא פשוט בלם חכם ברמות. העונה הוא מראה כמה חשוב בלם בהנעת הכדור ודחיפת כדור קדימה ב-2020 ומביא את זה לשיאים חדשים. לטעמי גם אתמול.
  2. יש שיטת לחץ והתנפלות בקישור שאני לפחות רואה בה טביעת אצבע של מאמן. כמובן שמאוד עוזר לזה שקאסמירו פאקינג מפלצתי (גם מבחינת טיפול בכדור תחת לחץ מרגיש כאילו הוא עשה בקיץ איזה Masterclass אצל בוסקטס או משהו) ולפדה יש מיקום הגנתי ומנוע נדירים. אני לא חושב שצריך לזקוף את זה רק לעובדה שיש 2 שחקני התקפה ולא 3 בהרבה משחקים.

ריאל ב16/17 בליגה: מתוך 106 שערים, 22 היו ממצבים נייחים ו-8 מפנדלים. כלומר 2 שערים ‘רגילים’ למשחק.
העונה יש לנו 30 שערים בלי נייחים ופנדלים ב-21 משחקים (1.42 למשחק). סתם לצורך השוואה חסרת הקשר: לליברפול יש 39 שערים כאלו ב23 (1.7).
ברור שהחצי שער הלך עם רונאלדו, מ-2 המצבים היום של בנזמה מהכדורים של איסקו ורודריגו רונאלדו נותן גול. הוא גם אשכרה נתן אחד כזה בדיוק אתמול מול נאפולי מאותו מצב כמו הכדור של איסקו.
בעונה ההיא היו 2 מגנים תוקפים מתפקדים שהם חלק אינטגרלי מההתקפה ומייצרים מצבים על בסיס קבוע. אני מצטער אבל אני פשוט לא מסוגל לראות את מנדי בחצי של היריבה ועל קרבחאל העונה דובר מספיק. אולי אני בעמדת מיעוט אבל לדעתי רגילון יכל לפרוח העונה ולהיות מגן טוב מספיק, ככה זה נראה בסביליה.

בקיצור כשמנצחים 4-2, עולים ליתרון מהיר בדקה 20 ולא אוגרים תוצאות כמו 0-0 - פחות שמים לב לכדורגל חסר יצירתיות, אבל קרוס לא השתנה מדי מאז 2016 להיום. הוא פשוט לא נחוץ במשחק כמו היום. ראמוס מוסר למגנים ודוחף את המשחק במרכז לא פחות טוב ממנו. לא יודע מה זידאן מנסה להשיג בספסול הרצוף של פדה, הוא באמת עדיין לא סומך עליו כמו על מודריץ׳ בגילו?

אני לא אופטימי בכלל מבחינת שיפור איכות היכולת בשליש האחרון כי מרגיש לי שהזאר יחזור כבד ואולי נכנסנו לתקופה שבה בנזמה הולך לעשות מלא פלאשבקים ל-2017, אבל אם ההגנה והקישור ימשיכו ככה אנחנו נגנוב אליפות ואני מוכן כן להמר על 85+ נקודות, שזה כבר מספר סביר לגמרי. גם מול סיטי אני מאמין שיש סיכוי, אבל בשביל זה יותר מדי דברים צריכים ליפול טוב (משחק טוב פתאום של קרבחאל ומרסלו נגיד).
עוד שבועיים אני מול סלטה בברנבאו, מקווה לראות 5-2 ולא 1-0 :wink:

אני גם מתגעגע לאיזה 2:4 אפילו שיישבור את הריטואל שחוזר על עצמו, גם מאזן הספיגות (איך שאנחנו עומדים זה בהחלט עוזר, אבל יש גם שיפור וחדות אישית) וגם ההתקפה. אני עדיין חושב שלמרות שאין לנו אף אופצייה שאפשר להגיד שאנחנו שלמים איתה במאה אחוז, גם אם בייל משחק אגב - הבחירה של זידאן אתמול הייתה הגרועה מכולן. גם ארבעה קשרים איטיים וגם בלי מרסלו, אפילו לא שחקן כנף אחד אמיתי, למה לא יוביץ’, ואני לא רוצה לחזור על עצמי. לגבי המגנים - זו תחושה שהייתה אצלי כבר אשתקד - האם מרסלו מסוגל להימנע מפציעות והאם נכון לצפות ממנו את אותה התרומה ההתקפית המזהירה.

הקבוצה מ-2016/17 לא ברת השוואה, שלישיית ה-B-B-C לא הייתה טובה והיו משחקי נפל, משבע קטן באמצע העונה (לאס פלמאס וכאלה, הפסד בפיחואן, הדחה מהגביע), אבל הכדורגל הממוצע שלנו היה טוב פי כמה. עדיין זו הייתה עונה שהבקענו בה בקלות גם בלי רונאלדו ואפילו בעונה חלשה של בנזמה.

יכול להיות שעונות שהליגה נגמרה בהן מוקדם הן בהחלט לא מדד אבל לא סבלתי ככה גם לא בסוף הגלאקטיקוס (נניח 2004/05 עד הגעתו של לושמבורגו) וגם בעונה לאחר מכן בה היו הבזקים עם קצת גוטי, קצת רוביניו, קצת זידאן, אפילו סיסיניו. אין לנו אפילו הברקות בחלק הקדמי בלי קשר למשחק קבוצתי.

במועדון ממשיכים עם הריספקט העצום לקובי בראיינט ז"ל, מעבר להודעת האבל וכל הציוצים של השחקנים. תראו את הקפטן שלכם בדקת הדומייה באימון:

image