מחזור 21 :: אתגר ראשון בעידן סולשיאר - ניוקאסל בסנט ג'יימס (רביעי, 22:00)

3 נצחונות במאזן שערים של 12-3 (קודם לכן היינו צריכים 7 משחקים כדי לכבוש 12 שערים), אווירה טובה, שחקנים שמחים ואוהדים רוכבים על עננים. זו מנצ’סטר יונייטד של תקופת הכריסמס הקשה. תקופת סולשיאר נפתחה בצורה הטובה ביותר, אך גם עם לוח המשחקים הנוח ביותר שניתן היה לבקש - משחק חוץ מול אחת הקבוצות הגרועות בליגה, ושני משחקי בית מול נמושות, יחסית.
ניוקאסל לא מאריות אירופה וגם לא מאריות אנגליה. אבל, על הקווים של המגפייז עומד מאמן מנוסה ולא פראייר, שיודע לתסכל יריבות עדיפות. חשוב מכך, סנט ג’יימס’ס פארק אצטדיון נפלא שמלא ביותר מ-50,000 אוהדים גם כשניוקאסל משחקת בצ’מפיונשיפ. מהצד שלנו, אחרי 3 משחקים בשבוע וקצת, רוטציות הן הכרח, וקשה לצפות מג’סי וראשפורד להמשיך לרוץ ספרינטים 90 דקות כפי שעשו במשחקים האחרונים. אי אפשר להשוות את המשחק הערב לזה שמחכה לנו בלונדון מול טוטנהאם, אבל גם לא לזה שעברנו בקארדיף. הערב סולשיאר יצטרך לענות על שאלות שהוא כלל לא נשאל עד כה.

אלכסיס חוזר לסגל, לוקאקו חזר כבר בראשון. שחקני ההתקפה שעומדים לרשות המנג’ר הם, אם כך: ראשפורד, לינגארד, מרסיאל, אלכסיס, לוקאקו, מאטה. להם צריך להוסיף את פוגבה שעושה ככל העולה על הרוחו למגרש, ולשם שינוי - בקטע טוב, וההתקפה שלנו פשוט מפחידה.

סולשיאר דיבר במסיבת העיתונאים על הצד שכן צריך חיזוק - ההגנה, ואמר שעלינו להיות מרוכזים כדי לשמור סוף סוף על שער נקי, וזו אחת המטרות שלנו כרגע. לצערו, רוחו וסמולינג פצועים ואריק באיי מושעה, מה שמשאיר את פיל הפצוע האנגלי ג’ונס ואת לינדלוף כבלמים הזמינים היחידים.

משחק מסקרן, וההתרגשות מהקבוצה חזרה. שיהיה בהצלחה!

אני לא אוהב שמאטה פותח במשחקי חוץ, אבל כבר אי אפשר לדעת איך זה יראה.

לסלס בא להרביץ, ומרינר החמור מאפשר לו לפוצץ לנו את השחקנים באין מפריע. אנחנו עושים פעולות יפות ומגיעים למצבים, אבל את המשחק צריך לנצח עם שיניים. למאטה הרכרוכי אין מה לחפש על המגרש ואלכסיס צריך להיכנס לעשות קצת בלאגן במקומו. קשה לי לוותר על ראשפורד אבל לסלס הורג אותו וזה עוד יגמר בפציעה. אני רוצה לראות את המנוול הזה מנסה להעיף ככה את לוקאקו.

במשחק הזה הרגשנו בעיקר את העייפות, השחקנים היו ממש רצוצים, מרסיאל ופוגבה נראו גמורים.
הצלחנו לנצח משחק בתנאים לא פשוטים במגרש שאף פעם לא עושה לנו חיים קלים. עשינו את זה וכרגע סולשאר והצוות עם 4/4 זה כבר מעבר להתלהבות, יש כדורגל בקבוצה.

אחד הדברים שהקשו עלינו הם הנעת הכדור הלא טובה שלנו, מיהרנו לעשות פעולות נועזות ולא חוכמות וזה הזכיר את תקופת מוריניו. צריכים ללמוד להניע כדור בסבלנות. אני די בטוח שהעייפות הייתה הגורם המרכזי לאיבודים האלה.

סולשאר עם חילופים שמביאים שינוי , הבנאדם ידע לשנות משחק כשהיה שחקן ונראה שגם כמאמן.

אני לא יודע מה איתכם אבל חזר לי החשק לראות כדורגל, אני שוב מחכה למשחקים של יונייטד כמו משוגע התחושה הזאת לא טריוויאלית בכלל, 6 שנים שלא הרגשתי ככה.

כל הכבוד!

מגרש קשה, קבוצה קשה שמתגוננת עם 9 שחקני שדה ומכסחת בלי הכרה. הגענו למצבים, בשונה מהנצחונות בשיניים עד כה, בהם היינו על 100% ניצול הזדמנויות. כאן יכלנו והיינו צריכים לנצח בהפרש 4 שערים. לא היה משחק קטסטרופלי ולא שיעמום נוראי, אלא משחק בינוני מול בונקר עצבני, אחרי 3 משחקים בשבוע, ויצאנו עם 3 נקודות ורשת נקייה (סוף כל פאקינג סוף!). מצוין.

משחק קשה שמזכיר ניצחונות בשיניים מתקופת פרגי, לא האמנתי שנצליח לצאת בלי פצועים- מפרז הדביל, לשלבי שצריך לשבת בחוץ על מה שעשה ועד לסלס שחשב שהוא בקרב איגרוף ולא במשחק כדורגל.
טוב לראות שאולה רואה את המתרחש ומגיב לו בניגוד לקודמו , חילופים בדיוק בזמן ומדוייקים במוחלפים.
3 נקודות זה העיקר מהתקופה הלחוצה הזו, מתחילים להבין כמה חסר דעת היה מוריניו על הקווים.

מלבד העייפות שבאמת הורגשה כמו שהזכירו לפני, נראה שהקבוצה עלתה במוד הגנתי יותר באופן מובן.
ולנסיה לא עלה למעלה בכלל וגם שואו מיעט להצטרף להתקפה וזה הורגש. היה ברור שהסיפור הוא בעיקר הגול הראשון כי אחרי זה ניוקאסל תיחשף לגמרי מאחורה וטיפת המזל הגיעה וטוב שלוקאקו עלה מאוד חד למגרש.
מי שלא עלה חד בכלל והיה מתחת לכל ביקורת זה אנדריי מארינר. שיפוט ביזיוני, על איך ניוקאסל נשארו עם 11 שחקנים צריכים ועדת חקירה.
3 נקודות סופר חשובות, מצמצמים את הפער מטופ 4 ל-6. וניצחון על רדינג בשבת ויהיה אפשר לסמן וי ענק על תקופת הכריסמס.

דווקא משחקים מהסוג הזה מראים שגם כשאנחנו מתקשים למצוא את הרשת אנחנו עושים את זה בסופו של דבר וזה קריטי למנטליות של השחקנים שלנו, הם צריכים ללמוד להתמודד עם קבוצות שלא מתרפסות , משחק כזה מוכיח לנו את השינוי האמיתי שעשה סולשאר, משחק קשה עם עייפות נגד קבוצה שבאה לריב מכות ונהנית מ24 שעות אקסטרה של מנוחה ושופט חד צדדי ובכל זאת שלטנו ברוב שלבי המשחק.

עם מוריניו? ככל הנראה היינו רואים גלים על גבי גלים של התקפות מצד ניוקאסל שבסופו של דבר הייתה מוצאת את הרשת לפחות פעם אחת. היום שליטה ברורה שלנו והגיע לנו לנצח , ב10 דק האחרונות יכולנו לכבוש עוד שתי שערים במתפרצות. גם כשמובילים אנחנו חייבים ללמוד להעניש קבוצות שמעזות לנסות לתקוף, היום לא עשינו את זה.

כריסמס מושלם. עכשיו אפשר לתת לשחקנים לנוח 10 ימים לפני התרנגולים, מקווה שנשחט אותם.