מחזור 22: 1:0 קטן על אלאבס בחוץ (פרנקי)

לא לא יקירי, לא פספסתי ואפילו הייתי משועשע.

פשוט הרמת להנתחה במה שרציתי להגיד…

שלא תבין לא נכון, התבאסתי מהמשחק טילים. אני יותר ויותר רואה את מה שליאור חוזר עליו בכל משחק. הקישור שלנו אימפוטנטי (אבל לעומת ליאור אני לא חושב שריקי הוא בהכרח הפיתרון).

אבל עם זאת צריך גם לאמר, זה שיש פה אמירות כמו ״המשחק הכי משעמם שלנו מאז שצ׳אבי הגיע״, אז צריך גם לדעת להעריך ולשמוח שסופסוף אנחנו יכולים להשוות למשהו טוב ולא רק להסתפק בבינוניות אין-סופית.

לא ספרתי אבל אני בכלל לא בטוח שזה נכון.

השינוי היחיד שרואים זה שרמת ההזיה ירדה. הנסיונות המפגרים של קומאן נפסקו. זה הרבה אבל זה ממש מעט. אנחנו יותר מסודרים ב4-3-3 וההיררכיה יותר ברורה (גם אם שגויה) אבל זהו.

אני זה שזרק את 2 האמירות. אז תרגיש חופשי להיכנס בי :slight_smile:

בכל מקרה - רשמתי במקום אחר שאני נותן לצ’אבי את כל הזמן שבעולם, אבל כן חשוב לי לציין שאני לא שופט אותו על האם ניצחנו את אלאבס 1:0 או 7:1. אני לא מצפה שהוא יעשה שינוי של 180 מעלות בחודשיים. אני לא חושב שהוא יכול להעיף את אלבה, פיקה ובוסקטס לספסל בכזו קלות (מבחינת חוקי הליגה, ומבחינת מה האפשרויות התחליפיות) ואני גם לא חושב שזה אפשרי לרוץ על כל התארים רק כי למאמן קוראים צ’אבי.

מה כן? אני חושב שאפשר לראות יותר שיפור בדרך שבה אנחנו משחקים, גם אם זה יוביל לתוצאות מסריחות כמו אתמול, ואני כן בטוח שכל הקלף של צ’אבי (כנראה יותר באשמת התומכים שלו מאשר שלו, אבל עדיין) היה “בואו נחזיר את ברצלונה להיות ברצלונה”, ובינתיים…אני אומנם בערך רואה את הכיוון, בעיקר בנושא המערך, אבל לא רואה יותר מידי צעדים לצורך הגעה ליעד. משחק כמו אתמול היה צריך להיות הרבה יותר חד צדדי, לא בתוצאה, אלא בגישה ובשליטה. גם במצבנו, אלאבס היא לא הקבוצה שאנחנו אמורים לסחוט ממנה 1:0 בדקה 80+, אחרי משחק מזעזע מצידנו.

כל המטרה של המשפט ההוא למעלה, שהיה חצי בדיחה וחצי ברצינות, היה להגיד שלפני 7 שנים צ’אבי השחקן ידע ללכת למאמן ולשים לו מול העיניים את העובדה שמשהו פה לא עובד. השאלה אם צ’אבי המאמן יודע לעשות את אותו הדבר, ובנוסף להבין איך גם אפשר לפתור את זה, לפחות עד סיום העונה הנוכחית.

כנ״ל. לא ספרתי. מי זוכ רמתי צ׳אבי הגיע?
ניתן לבדוק זאת בקלות. לדעתי פתיחת העונה עם קומאן הייתה הכי גרועה שלנו בשני העשורים האחרונים, לא נראה לי שצ׳אבי ירד נמוך יותר מזה.

כן, זה נכון, אני בצד של חצי הכוס המלאה. אבל זה לא משנה.
השינוי שאנחנו מייחלים לו כנראה לא יכול לקרות כל כך מהר כמו שהיינו רוצים.
אבל אפשר להתווכח אם זה נכון או לא. לי יש סבלנות כל עוד שרואים שינוי.

הלכתי לספור - מתחילת העונה קומאן בכל המסגרות (גביע, ליגה וצ’מפיונס) יצא עם 18 נקודות מתוך 39 (46%). צ’אבי יצא עם 22 מתוך 42 אפשריות (52%). צריך משקפיים כדי לראות הבדל.

אני חושב עדיין שיש הבדל.

אנחנו נראים הרבה יותר טוב תחת צאבי וספגנו כמה מהפכים בדקות הסיום ביותר ממשחק אחד.

אצל קומאן היינו נראים חסרי סיכוי וכיוון עוד לפני שריקת הפתיחה ובטח במהלך המשחק.