מחזור 22: 1:0 קטן על אלאבס בחוץ (פרנקי)

הסגל שנוסע לוויטוריה -

דמבלה ממשיך להישאר מחוץ לסגל בגלל נושאים חוזיים.

גאבי בחוץ עקב השעייה.

פאטי, רוברטו, ממפיס ואומטיטי - פצועים.

ההרכב -

אלבס זוכה למנוחה, ודסט עולה במקומו.

ההרכב של אלאבס -

הזדמנות נדירה של דסט להראות לצ’אבי שהוא שווה משהו.
יהיה מצחיק אם לוק דה יונג ימשיך להבקיע. שחקן שהיה בחוץ לגמרי פתאום באנקר בהרכב.

די נמאס לי! כל דקה שפדרי/גאבי מבזבזים על המגרש כשריקי על הספסל זה פשע נגד הכדורגל.

אחד המשחקים המשעממים ביותר שראיתי בשנים האחרונות. כל כך משעמם, שתהיתי איך פתאום היה לנו כסף לפטר את צ’אבי ולהביא את ואלוורדה, ומתי זה קרה בלי ששמתי לב.

מה יש למאמנים בברצלונה נגד חילופים…

בושה וחרפה החיבוקים של צ’אבי בסוף המגרש. משחק עלוב מול קבוצה חלשה ועלובה. בארסה עלובה. בלם כדי לשמור על יתרון עלוב. כלום מבארסה לא היה פה. עולב מוחלט.

משחק נורא ו 3 נקודות.
זה לא מה שאני רוצה לראות, ונראה לי אף אחד לא רוצה לראות.
מקווה שספונסרים פוטנציאליים לא ראו את זה.

אני ממש מרגיש טמבל שחשבתי שצ’אבי ישחק כמו ברסה באמת. כשצ’אבי ביקר את השחקנים שלנו ואמר שהמצב קטסטרופה ויש שחקנים שלא מבינים דברים בסיסיים, הוא לא לקח בחשבון שזה אותו דבר אצלו רק כפול 5 בכל מה שקשור לאימון. זה המשחק הכי מביך שראיתי תחתיו, ואני מודה לאלוהים שאלבה הצליח להוציא משהו אחד טוב מהרגל שלו.

צ’אבי היה נעול על לוק בתור חלוץ כי הוא פחדן. כי אין לו דרך. הדרך שלו זה מה שהולך, ככה יש לו תירוץ או לא הולך-המשכתי פשוט מה שעבד מקודם, הפעם לא עבד. הוא לא באמת מנסה ליצור כלום. ז’וטגלה חלוץ הרבה יותר ברסאי, למה לחכות עם החילוף הזה עד לדקה 82?! יותר מזה, באיזשהו שלב הוא אשכרה התחפש לואלוורדה עם 4-4-2 שהיה כואב לראות. ממש כואב. ברמה של בכי. תשחק כמו ברסה אלוהים, חלוץ חוד שלא מתמחה בנגיחות אלא בתנועה חכמה ומשחק רגל טוב, אנרגטי שמחפש את השער, וקיצוניים. ככה פשוט.

כמה קיללתי את ג’ורדי אלבה בנגיחה המסוכנת על דסט. באמת. כי דסט לא אשם, הכדור עלה לגובה וזה כבר עניין פיזי שאין לו מה למכור בו. אבל ג’ורדי אלבה הוא המלווה מס’ 1 בהיסטוריה של המשחק. הוא לא יתקוף את הכדור גם אם הבן שרמוטה הכלב הזה (תסלחו לי אני חייב לקלל אותו באיזה פלטפורמה ואת האמא שהביאה אותו) גם אם הכדור מול הפרצוף שלו הוא יתן לו לרדת לרגליים של השחקן היריב. ואז הוא גם לא תוקף אותו, נותן לו להרים בחופשיות. אצל פפ דברים כאלה לא עוברים, אבל העיקר שצ’אבי מזיין את המוח שהוא “מבין את הביקורת”…שמעו, אני בכנות אומר, יותר רע מבחינה הגנתית לא יכול להיות. נגיד ובאלדה עושה חורים, מה זה שונה מאלבה?! כל המשחק אראוחו עושה הכל בצד הזה מבחינה הגנתית.

פרנקי דה יונג כאילו שמע את המבקרים. משחק ענק שלו, היחיד שתפקד.

כרגיל משחק קשה לצפייה. קשה לצפייה כמו הסרט של יגאל שילון על עצמו, שבו הסתבר שהוא אוהד בארסה מושבע*.
קרן האור במשחק ללא ספק היה פרנקי וממש שמחתי שהוא זה שהבקיע. הוא היה מעל כולם בהשתחררויות מלחץ והעברה של הכדור קדימה. לדעתי הוא חייב לקחת על עצמו יותר בניהול המשחק, לבוא לקבל את הכדור ולשלוט בקצב. הוא גם היחידי שאני סומך עליו לקחת פיקוד על השחקנים במגרש, לתת להם הוראות ולעשות סדר במשחק בהיעדר קפטן נורמלי בקבוצה.
הדברים הלא טובים ברורים לעין - טעויות פרסונליות, פזיזות, זריקת זין יו ניים איט. אני חושב שהכל נובע מעמידה לקויה של שחקנים במגרש. בלמים שנשארים לבד עם הכדור בזמן שהקשרים רצים קדימה בלי להסתכל, קרוסים ארוכים על כל המגרש, ניהול משחק של הבלמים.
במעט הפעמים ששחקני בארסה היו קרובים אחד לשני ונתנו אופציות מסירה היו סוף סוף מהלכים. בוסקטס מעורב ישיר בגול והכל בזכות הקירבה שלו לכדור. עד אותה נקודה הוא היה חור שחור כמו הרבה אחרים.

*הארוע שלו קרה ממש אחרי משחק שבארסה ניצחה 5-2. הוא אמר שהגוף שלו מרגיש מת אבל הנפש חיה והוא בכלל לא בדכאון. שכל אחד יעשה איזה הקבלה שהוא רוצה לעצמו

אבויה כל מילה מדויקת חוץ מעל בוסקטס. לבוא אליו בטענות זה כמו לבוא בטענות לטבח היחיד שעובד על הפס החם של 100 כסאות בהגשה כשמסביבו כולם מתחפשים לפס קר ומשחקים עם הפינצטה.

האמת שאני אפילו לא הבנתי מה הייתה הכוונה של צ’אבי. זה אולי היה משחק שמעל חצי מההרכב היו ביום רע ברמה האישית, או יריבה שלא הייתה מעוניינת לשחק כדורגל ורצתה להרדים את המשחק, אבל אני אפילו לא הבנתי מה צ’אבי ניסה להשיג. לא בפתיחת המשחק, לא בחילופים לא בשום דבר שהוא עשה.

שער לחלוטין מקרי בניצחון שקרי. היה חתום על המשחק הזה 0-0 מייבש. הקבוצה לא מראה כלום, שום דבר מיוחד. זה הסגל? זה המאמן? זה כולם? איכשהו לא ציפיתי לכלום מהמשחק היום והצלחתי להתאכזב.

אתה יודע מה, המשחק באמת היה דומה לפרק של מטבחי הגיהינום :grin:
מקבל על בוסקטס. וזה בדיוק העניין, שבארסה משחקת כמו בארסה אז בוסקטס הוא תותח על. אבל בחיאת, תשמיע קול ותדבר עם המאמן שלך, אי אפשר שהפרטייה הזאת תמשיך. מרגיש שהם כל היום עסוקים בלהרים אחד לשני. וזה רק אומר שכולם אשמים.
פעם היינו סופרים כמה מסירות רצוף עד הגול וכמה אחוזי דיוק יש לבוסי כל משחק. וגם אז התעצבנו כשקבוצות היו עוקצות אותנו במתפרצות. אבל אז יכלנו להתנחם שלפחות שלטנו במגרש ורק המזל והקורה מנעו מאיתנו ניצחון. היום פשוט מכניסים את לנגלה לשמור על תוצאה :nauseated_face:

אז מתי מגיע הקטע הזה שבו צ’אבי הולך למאמן ואומר לו “שמע…לא ככה אנחנו משחקים”?

המשפט שמגדיר הכי טוב את התקופה הזו.

דפקו יעדים לא ברורים בלי כיסוי, עפו מהאלופות? המטרה להביא את הגביע של האירופית, אבדו את הקשר למאבק האליפות? נאבק על מקום רביעי. כאילו כל היעד זה כסף וספונסרים כשבתווך שכחו את מקור ההכנסות הכי גדול - לשחק יפה, לשחק טוב, לגרום לאוהדים להצמד למסכים.

מה יקרה אם לא נגיע לאלופות שנה הבאה? מה יקרה אם נעוף מול נאפולי (ונעוף על טיל)? כלום, נפסיד קצת כסף ונחזור לאט לאט תוך בניה נכונה.

אני מתחיל לחשוב שאני בכלל לא רוצה אלופות אם מה שיש לנו להציע זה 1-0 מקרי מול אלצ’ה. ושום הולאנד אחד לא ישנה את המשוואה…

מדד

ג’ורדי אלבה צריך לנחות על כדור הארץ:
Alba: “We weren’t good against Athletic, but I think we played well today, although we could have
generated more chances.”
Alba: “We are going to try to win La Liga. It is clear that it is very difficult, but we are going to try.”

וקצת רחמים עצמיים:
Alba: “If I play well they won’t talk about me, if I play normal they will criticize me for not giving two assists and if I play badly they will kill me.”
אתה טועה ג’ורדי. יהרגו אותך בכל מקרה.
ordi Alba: “Im lucky that I have the respect from my teammates and the technical staff. I’ve been here for 10 years. When you lose, it’s always the veterans that get criticized. There are veterans everywhere, but it looks like only the ones in here get pointed at.”

צ’אבי לא חיפש תירוצים יותר מדי, רק אמר שהיה קשה כי הדשא היה קפוא. יש בזה משהו.
צ’אבי גם נתן מחמאות לפדרי. אני באמת לא מבין את הביקורת כלפי פדרי במשחק הזה.

אגב, ליאור, לפני כמה משחקים אמרת שצ’אבי לא מעודד מהקווים . אז אתמול המצלמה הייתה ממוקמת ככה שהיה אפשר לראות את המאמנים. צ’אבי כל הזמן צועק ומסמן עם הידיים. שמתי לב לזה כי זה היה יותר מעניין מהמשחק עצמו.

ההצהרות של אלבה מביכות, באמת. אפשר לראות מנטאלית למשל את ההבדל בינו לבין פרנקי. פרנקי שהיה המצטיין אומר שלא היה לו משחק טוב ולא רע, ושהגול שלו לא הפך את המשחק שלו לטוב. אלבה עם 33 איבודי כדור נגד בילבאו טוען שלא היה לו משחק רע נגד בילבאו!

ועוד המטומטם אומר שאנחנו מתחרים על האליפות. זה כבר פתאטי. הוא רואה איך הקבוצה משחקת?

בסוף, התקדמות היא תהליך.
אתם לא תקבלו את בארסה שאתם רוצים רק כי צ׳אבי התחיל לאמן פה אחרי כמעט חמש שנים של סאבוטאז׳ מצד מאמנים בינוניים והנהלה הרסנית.

אם זה היה כל כך קל לשחק בשיטת המשחק הזו, עוד מאמנים היו מאמצים אותה. בטח בימים הגדולים של בארסה של פפ שדרסה כל דבר שהיא פגשה.

על זה אפשר להוסיף את חוסר הניסיון של צ׳אבי. אנחנו משלמים ביחד איתו את שכר הלימוד שלו. אנחנו לא נראה תוצאות מושלמות וכדורגל בארסאי מ day one.

אז תבואו ותגידו לי ״אז מה ההבדל בינו לבין קומאן״?
אתם אמיתיים איתי? רוצים עוד קצת מקומאן ״הקבוצה שיחקה טוב״ אחרי כל הפסד? צ׳אבי מצליח להוציא את הנקודות עם מאזן הרבה יותר טוב עד עכשיו, אבל לא זו הנקודה. רואים שינוי. רואים שינוי בסגנון המשחק ורואים שינוי בעמידה של השחקנים על המגרש.

נכון, זה יותר מזכיר את בארסה של לוצו׳ מאשר את בארסה של פפ. הקישור עדיין רך מדי, ומפליא כי שם לכאורה נמצאים השחקנים היותר איכותיים שלנו. אפשר לבוא בטענות, אבל אי-אפשר להתעלם מכך שיש דרך ויש התקדמות.

אי-אפשר להסתפק בזה שצ׳אבי אומר אחרי ניצחון ״שיחקנו גרוע, חייבים להשתפר״. אבל לעומת קומאן שניצחון או הפסד היו היינו אך אצלו (aka השחקנים חרא או שיחקנו נהדר), צ׳אבי לוקח אחריות ואומר בפה מלא שאנחנו רחוקים מהתוצר שהוא שואף אליו.

אז…

במסיבת העיתונאים אחרי המשחק מסתבר. לא?

אני חושב שפספסת את הבדיחה.