מחזור 22: אותה גברת בשינוי אדרת - 2:1 על לבאנטה בבית (צמד לפאטי !!!).

אתה מבין שפיקה בקצב של 50% יותר צהובים מהעונה עם הכי הרבה צהובים שלו?!?
זה לא קצת יותר, זה הרבה יותר.
זה קצב של להחמיץ 4 משחקים בשנה בליגה בגלל צהובים (וכנראה עוד אחד באלופות ועוד אחד בגביע). וזה עוד מבלי להכנס לאדומים (שהוא בקצב של 1 לעונה).
לצורך העניין, ראמוס עם 5 צהובים השנה ב27 משחקים. ראמוס החמום מוח, ראמוס מלך הכרטיסים של הליגה הספרדית (שגם לא נהיה צעיר יותר בדומה לפיקה).
פיקה אשכרה עם פי 3 צהובים ממלך הצהובים של הליגה הספרדית.

גם בואו נסתכל קצת מעבר, לברסה יש 3 בלמים ולא 4 ברוטציה שיש לריאל למשל. אחד הבלמים של ברסה נוטה לפציעות חוזרות (אומטיטי) ככה שהיעדרויות של פיקה לעתים רבות מידי יובילו למצב בו בלמי נוער יאלצו לפתוח.

זה לא סוף העולם עניין הצהובים. אבל בהחלט לא צריך להפוך את זה לבסדר. זה עוד נתון סטטיסטי המתאר את מה שכולכם כבר יודעים, פיקה עבר את שיאו מזמן וצריך למצוא לו מחליף.

עבר את השיא - כן. יותר צהובים מבעבר, אפילו יותר מראמוס - כן.
אם זה מדאיג אותי - לא. אלא אם כן הוא יקבל השעיה מול קבוצה חזקה.
וזה קצב של 3 השעיות בעונה, לא 4.
יש כל כך הרבה דברים אחרים שמדאיגים אותי יותר מההשעיות של פיקה, שזה נתון שולי לגמרי. תקרא לזה קצב מטורף או פסיכי, לי לא אכפת. כל פציעה קטנה מדאיגה אותי יותר כי בגללה מפסידים יותר משחקים.

בסדר 3 השעיות… אל תשכח שזה לא בא במקום אותן פציעות אלא בנוסף. גם זה קורה ספציפית בעמדה בה אתם במחסור של שחקנים.
יש גם את החלק הלא מדובר, שהוא בלם שמשחק עם צהוב מפחד יותר לרדת לתיקולים ולעושת הגנה חזקה מה שמחליש את ההגנה הגם ככה חלשה שלכם עוד יותר

המשחקים שהוא יפסיד בגלל צהוב דווקא לא מפחידים אותי. זה שב14 משחקים שונים עד כה העונה הוא היה צריך להיזהר לא לקבל צהוב שני, ולא יכל לשחק באותה אינטנסיביות הרבה יותר מפריע לי.

ESPN מאשרים את החשדות שלי.
מתוך בארסה מאניה (לא מצליח להפנות ישירות לפוסט):

ב ESPN אומרים שגורמים בבארסה אישרו שמסי לא בכשירות מלאה בגלל כאבים בירך שהחלו להופיע מאז השינוי בשגרת האימונים הרגועה של ואלוורדה לאימונים האינטנסיביים של קיקה סטיין.

לטענתם אין סיבה לדאגה, ומסי מחלק את הכוחות במהלך המשחק. יש ידיעה שהוא צריך להיות בהשגחה כל הזמן.

לקיקה סטיין אין הרבה אופציות לרוטציה עם הסגל הקצר שיש לו, כך ששוב הכל נופל על הכתפיים של מסי.

https://global.espn.com/…/messi-playing-through-pain-barrie…

Lionel Messi has been playing through pain caused by a thigh problem with Barcelona’s attacking options severely depleted, sources have told ESPN.

אם זה נכון, אז למה לעזאזל הוא מסיים כל משחק אחרי 90 דקות? במיוחד חמש אפס על לגאנס בגביע.

זה נראה לי בכיון של בכי ונהי על זה שמגיע מאמן ותכלס מצפה מהם לעבוד טיפה…

אל תפחד קיקה. תמשיך.

אין ספק שיש בעיה של כושר גופני בקבוצה, וגם אין ספק שקיקה קורע אותם. זה בסדר מבחינתי.

פשוט רואים שמסי מאוד לא נמרץ במשחקים האחרונים ושהבעיטות שלו לא מספיק חדות וחזקות.

שוב, הוא לא נראה חסר חשק, הוא לא נראה לא מרוצה, לא נראה לא מתאמץ. רק לא מספיק חזק.

לא יודע אם זו פציעה, אי-נוחות או סתם עייפות.

מה שאני יודע זה שכאשר מסי עם מעל 10 נסיונות הבקעה וללא שער אחד במשחק זה מראה שמשהו לא תקין.

זה יותר סיבה קבוצתית שנובעת מהעובדה שהוא נחשף במערומיו פעם אחר פעם ונאלץ לעשות יותר עבירות כדי להתמודד עם כמות השטחים שהוא צריך לעמוד בפניהם העונה, מאשר נטו ירידה פיזית (שכמובן קיימת גם היא) כל כך דרסטית. גם בעונה שעברה הוא היה איטי ועדיין קיבל לאורך כולה פחות צהובים מאשר הכמות אליה הגיע העונה אחרי חודשיים של כדורגל.

המשחק האחרון שאני זוכר אותו מתאמץ כל כך לכבוש ולא מצליח היה מול דפורטיבו ב-2017.

אני חושב שאתם טועים, מסי צריך לקבל הנחות, הוא לא בן 25 והוא לא יכול לעמוד באותה רמה של פיזיות, בנוסף, אני זוכר שפפ אמר לו לרוץ פחות בגלל משהו עם השרירים שלו שהופך אותו לפציע