מחזור 22: אותה גברת בשינוי אדרת - 2:1 על לבאנטה בבית (צמד לפאטי !!!).

פנייה פוץ וקואידו בפנים וידאל פצוע.

אני מרים ידים לעבר ראקיטיץ. יש לו יותר נשמות מחתול .

ויסקה בארסה!

פאטי בשמאל.

giphy (1)

לבנטה זאת קבוצה הכי טיפשה שראיתי השנה מול בארסה.
לא רק הגנה גבוהה, הם גם נותנים חופש פעולה למסי. כאילו מזמינים שהוא יחלק אסיסטים לשחקנים המהירים מקדימה ולמגנים.

הרגיש לי שואלורדה חזר להיות המאמן … בחיי.

עוד מחצית מביכה. מזל"ט לפאטי. איש המשחק. (גם טר שטגן למרות הטעות)

אני לא מסכים איתך משה, בארסה הגיעה לאינספור הזדמנויות, שיחקה עם המון מסירות ואפילו לעומק ולא רק התמזמזה על האמצע לרוחב, דווקא 5-2 במשחק היה יותר משקף את הלך הרוחות והמצבים לשתי הקבוצות.

לבאנטה קבוצה מסוכנת, הם לא היו מדוייקים בהתקפה אבל יצאו קדימה בצורה טובה מספר פעמים למרות משחק לחץ טוב מאוד (אך ממש לא מושלם) של ברצלונה, אני ממשיך להתעודד ולראות טביעת אצבע של מאמן, זה אולי לא יספיק לתואר מפאת הזמן הקצר אבל אני חוזר להנות מהקבוצה שלי.

נקודה אחרונה, סמדו במשחק הכי טוב שלו בבארסה, נקודה. מקווה לראות גם את דמבלה נמשח על ידי קיקה בשמן המוטיבציה.

אתה מדבר על המחצית השניה או הראשונה? בראשונה היתה מחצית טובה. אני מדבר על השניה.

השנייה הייתה מחצית הרבה פחות טובה, מצד שני סיימנו אותה עם שישה קשרים שכוללים את ראקי (משחק טוב למדי) ורוברטו האגדיים.

אני מקווה שככל שנתקדם במהלך העונה נראה יותר יציבות אבל כרגע אני מרוצה מ3 דברים עיקריים : גולים של שחקן התקפה שהוא לא מסי, משחק מהיר ולעומק וכמובן 3 הנקודות. נקודת בונוס על ביטחון לשחקנים לקראת החודש הקרוב.

אני חושב שהירידה ביכולת במחצית השנייה נובעת מכושר גופני. השחקנים נראו גמורים אחרי מחצית ראשונה עם לא מעט תנועה וריצות (תודה ללבאנטה על השטחים).

1. סמדו במשחק מצוין, מול אלבה שממשיך לדשדש. אין…לא נרווה נחת מ-2 עמדות המגנים בו-זמנית.
  2. אני לא מתבאס מההחמצות של גריזמן, זה רק עניין של זמן ואיפוס. אם ימשיך להגיע למצבים כאלו, זה ייכנס. ולא מעט.
  3. אם כבר צורך באיפוס - מסי היה לא במיטבו (לפחות מהבחינה הכיבושית) אתמול, וגרם לאייטור להיראות כמו קאמני במפגשים מולנו. אבל מסי צריך לא רק איפוס לבעיטה, אלא גם לשנות את ההגדרות של גריזמן מ"בלתי נראה" ל-“הייי…הוא שם!”.
  4. מעניין איך סטיין יעלה בחמישי. מצד אחד - רבע גמר לא פשוט בכלל מול בילבאו (שדי גמורה מעייפות, או לפחות ככה זה נראה במשחק שלה אתמול), מצד שני - משחק חוץ במחזור הבא מול בטיס. אולי דמבלה יפסיק להישבר לרגע וייתן לו עוד אופציה מהספסל.
  5. פעם ראיתי משחק שלא ספגנו בו.

לא אהבתי את הכותרת אותה הגברת בשינוי אדרת.
אני יכול להגיד שמתחיל להראות שיפור במשחק שלנו. נכון שזו רק ההתחלה ורואים שאנחנו עדיין לא שם, אבל אמש לא הרגשתי שאני רואה את הקבוצה של הצנון.

אתמול ראינו הרבה מסירות מהירות יחסית. הרבה לחץ על הכדור להחזיר אותו אלינו אחרי האיבודים. שחקנים עשו תנועה ללא כדור ופתחו אפשרויות מסירה. במקרים רבים לא יכולתי לצפות את המסירה הבאה, כלומר נהיינו מעט פחות שבלוניים. וכמובן, שחקנים נוספים מאיימים על השער חוץ ממסי, ופאטי עם צמד.

מילה על פאטי עם צמד - השחקן הצעיר ביותר שעושה זאת בהיסטוריה של הלה-ליגה. ריספקט.

אז כל האספקטים שציינתי עדיין לא מלוטשים, זה נכון. נכון גם שיש עוד הרבה על מה לעבוד. במיוחד על ההגנה. אבל בכל זאת, מתחילים לראות שינוי. ממש לא אותה הגברת בשבילי. כל זה כמובן צריך להגיע עם ההסתייגות הנדרשת - עוד לא ראינו עקביות וזו הייתה רק לבאנטה בקאמפ-נואו…

מאוד משמח אותי שסופסוף יש פה צוות מקצועי שמתייחס לכושר הגופני. השחקנים שלנו נהיו עגלות, וזה ניכר בהרבה אספקטים. עד עכשיו פיצינו על הכושר הגופני הירוד עם טונות של כישרון. אבל זה הספיק רק בשביל להיות טובים, לא בשביל להצטיין. אני אופטימי שעם החזרה לכושר גופני אנחנו נראה קבוצה מצטיינת, ולא רק טובה.
כושר גופני לא נבנה בשבועיים, וגם לא בחודש. אבל אני מצפה שעד מרץ כבר נראה שחקנים שמצליחים להחזיק משחק לחץ לאורך 90 דקות בקלות.

מילה על השיטה.
אפשר לראות שהחיסורים נהיים פחות משמעותיים כשהשחקנים יודעים מה הם אמורים לעשות. איפה זה היה הכי ניכר? בחילוף של רוברטו. ציפיתי לחושך מוחלט וזה לא היה נראה רע כל כך. גם היה לו כמעט בישול. מהסוג שאם מסי היה עושה היו בוכים שהשחקנים שלנו לא מנצלים את המצבים היפים שמסי מסדר להם.

מילה על השיטה #2 .
למרות מחצית שניה הרבה פחות טובה שלנו, ובתוצאה מאוד לא משכנעת, המאמן מרשה לעצמו להעלות את ריקי לכמעט עשר דקות אחרונות. בעשר הדקות האלו ריקי לא תרם כלום. אצל מאמן אחר לא היה מקום לזה. אבל קיקה ממשיך עם החזון שלו לשילוב צעירים ונותן לריקי המשכיות.

וזה בדיוק מה שאני רוצה לראות. לא הרכב, לא שייכנס להציל את המולדת, רק שיתחיל לצבור דקות גם בליגה ולא רק במשחקי גביע זניחים. בדיוק במצבים האלה יש לו את האפשרות לעלות מהספסל בלי שום לחץ ולהרשים. אם זה קורה כל משחק אז הביטחון נבנה ואפשר לראות את ההברקות. זה לא משהו שיכול היה לקרות כשזורקים שחקן ל- 5 דקות במשחק שאנחנו עומדים להפסיד ואז שלושה חודשים יציע. זה לעולם לא יקרה.

לקינוח אזכיר את מסי.
מסי לא נראה טוב אתמול או בכלל במשחקים האחרונים. הבעיטות שלו חלשות. שוב. הבעיטות חלשות.
אני לא דואג למסי שהוא שכח איך להיות שחקן טוב, או שסוארז חסר לו. אני לא חושב שזה זה.
לי הוא נראה מסתיר פציעה קלה או חולה. כאילו שהוא מפחד לשים את כל הכוח בבעיטות או בדריבלים.
זה מסי. הוא יודע לקום מכל נפילה כמו עוף החול האגדי. הוא יודע גם לשמור כוחות. במילים אחרות, אם הוא רוצה להסתיר משהו הוא יודע איך לעשות את זה ולשמור על עצמו.
אבל אני מודאג קצת. שני משחקים עם מספר דו ספרתי של איומים על השער בלי אף גול. זה לא מתאים לו. וזה לא שכל האיומים נגמרו בקורות. היו שם הרבה בעיטות חלשות, הרבה פריצות אטיות בין שחקנים לפני בעיטה צפויה, הרבה סיבובים על המקום שאחריהם הוא לא נראה חד ויציב.

אני מקווה שמישהו עוקב אחרי זה ונותן שם מענה.

זהו לחפירה הזו.
שבוע טוב ומלא בחלומות סאטיין טובים :slight_smile:

זה לא המשחק הטוב של סמדו בבארסה. הוא נתן הרבה משחקים כאלה, ועדיין וולוורדה העדיף את סרג’י.
אני טוען שסמדו מגן ברמה עולמית כבר עכשיו, אנחנו לא צריכים רכש בעמדה הזאת.
איש המשחק שלי הוא מסי, לא פאטי. מסי הוא זה שיצר את כל ההזדמנויות, לעצמו ולאחרים, והיה טוב מאוד. גם כשהלך ראש בקיר בניסיון להבקיע, (אחרי שכבר היינו ב 2-0 בדקה 70) הוא עשה את זה תוך כדי דריבל ופעולות יפות אחרות.
הכל באדיבות הגנת לבנטה, שהייתה נאיבית ברמה שלא נפגוש הרבה.

דעתי כדעתך. לכן זה מאוד מתמיה אותי כשמדברים עליו בחלונות ההעברות.

בוא נשים דברים על השולחן, דני אלבס הוא לא.
אבל הוא גם לא פיקה (איטי, זרקן ומבוגר), לנגלה (לא נוטה להרבה כישרון), אומטיטי (פציע), או אלבה (מבוגר).

ואם כבר פתרנו את כל הבעיות בהגנה שיש לנו הרבה לפני עמדת המגן הימני, אז יש מה לשפר גם בעמדת החלוץ המאוד בעייתית כבר כמה שנים.

לא מבין איך השם שלו ממשיך להשתחל לכותרות בחלונות העברות… :man_shrugging:t3:

אין לי בעיה שתשנו את הכותרת. זה הדעה שלי.

מחצית ראשונה שיחקנו כדורגל טוב, בשניה , מה לעשות, זה היה מביך. לבנטה כל פעם שעברה את החצי סיימה ליד טר שטגן. הינו רחוקים טר שטגן אחד מלסיים באופן סופי את המרדף לאליפות. ודרך אגב, מרחק של צהוב אחד, במשחק הבא לשחק עם בלם של ברצלונה ב מול בטיס. פיקה מושעה. כמויות הצהובים שלו זה משהו פסיכי.

(אתמול חטף צהוב שלא בצדק)

ותסלחו לי, עכשיו קיבלתי חדשות שרד הוט פאקינג צילי פפרס מגיעים לארץ עם ג’ון פרושיאנטה. וזה בשבילי כמעט החדשות הכי טובות ביי פאר שקיבלתי השנה!!!

הפיטורים של ואלורדה במקום הראשון למי ששואל :slight_smile:

נשבע לך שלרגע הייתי מודאג :flushed: :crazy_face:

מבחינת הנתונים היבשים על הנייר הוא היה מאז ומעולם מגן ברמה עולמית, אני כבר שנה טוען שפפ היה הופך אותו למפלצת כדורגל, ולכן השיפור היחסי שרואים בסמדו (ויש שיפור - המסירות יותר חלקות, העליות קדימה מתוזמנות בצורה טובה יותר) הוא בעיקר טביעת אצבע של מאמן שמסביר סוף סוף איך לבצע את התפקיד.

התפקוד הנוכחי של בוסקטס בעידן סטיין… מה אני אגיד לכם, פחות מעניין אותי גביעים, אליפות, אלופות. התקומה הרעננה הזו של התמנון, הקפיצה הזו בתפקיד-ישיר יותר, אמיץ יותר, חצוף יותר- מבשל, חותך בנגיעה קו הגנה, מהתל גם בחלקים מתקדמים של המגרש, משל היה שחקן נוער צעיר שקפץ אבולוציונית לדרגה הבאה…
ובכן סטיין, זה היה שווה הכל.

אני חושב שזה לא חדש אצל סמדו, הוא היה ככה גם בשנה שעברה.
אני מקווה שכל הדיבורים על מכירה יעלמו כי אצל מאמן חדש הוא יהיה באנקר.

האמת שזה פאק של המאמן. היה צריך לחשוב על זה ולהחליף את לנגלה באומטיטי.

10 צהובים ב 21 משחקים בליגה, כולל לא מוצדקים. זה נראה לי בסדר גמור בשביל בלם לקבל צהוב כל 2 משחקים.

Most Pique yellow cards per season:

2015/16: 18 (58 games, 1 red)
2010/11: 16 (61 games, 1 red)
2017/18: 15 (62 games, 1 red)
2019/20: 14 (ONLY 27 games, 0 red) :warning:
2009/10: 14 (65 games, 1 red)

אז פיקה מקבל יותר צהובים מבעבר, וזה מובן. הוא איטי יותר.
עדיין, צהוב אחד כל 2 משחקים נראה לי בסדר.