מחזור 22: תיקו דרמטי 2:2 נגד אלצ'ה אחרי פיגור כפול, סטטוס קוו בצמרת| מודריץ' ומיליטאו

לקראת אלצ’ה| שלושה ימים אחרי הדרמה המטורפת בגביע, ריאל שוב פוגשת את אלצ’ה (ראשון, 17:15) והפעם, בליגה, בברנבאו ובהרכב החזק - הציפייה היא לניצחון הרבה יותר משכנע. קורטואה, בנזמה ואחרים חוזרים, הזאר, הגיבור של יום חמישי, יפתח? הכל לקראת המשחק - רק כאן

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר הדרמה האדירה והניצחון 1:2 בגביע על אותה היריבה. כעת, בהרכב חזק הרבה יותר ובמשחק בית, קרלו אנצ’לוטי מקווה לא רק לנצח אלא גם לשחק טוב יותר. ועל הדרך, במקרה הרע לשמור על פער ארבע הנקודות בפסגה, ואם אפשר להגדילו – מה טוב. המטרה ברורה: הטרבל הספרדי, וכך נכתב גם בשער ה-AS הבוקר. המאמן נשאל איזה ציון היה נותן לעצמו על חצי העונה והגיב כמצופה ממנו – עדיין לא עשינו כלום. “לתת ציון עכשיו זה לא הגיוני, כי כל הקבוצות עלולות לעבור קשיים (כמו שהיה לנו באוקטובר, למשל). צריך לשים את הפתק רק בסוף ואני מקווה שהציון יהיה טוב”. מצד אחד מאזן הבית שלנו נקי מהפסדים בליגה (שבעה ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו), ומצד שני ריאל כבר התקשתה לא פעם נגד הקטנות, גם במקדש.

“האסטרטגיה הולכת להיות זהה. אנחנו מכירים את אלצ’ה והיה לנו קשה לנצח אותה בחמישי. היא מאורגנת, יש לה דינמיקה טובה. צריך לדעת לסבול אבל יש לנו מוטיבציית שיא”, הבהיר אנצ’לוטי. כמובן שבהרכב החזק זה יהיה יותר קל – קארים בנזמה יחזור לחוד (ויחפש את שערו ה-25 העונה) במקומו של לוקה יוביץ’ המאכזב, נראה את שלישיית הקישור הרגילה (לוקה מודריץ’ וקאסמירו עלו רק מהספסל), וגם טיבו קורטואה, אדר מיליטאו (היה מושעה) ופרלאן מנדי חוזרים. דני קרבחאל עדיין לא החלים מהקורונה סופית ועל כן לוקאס ואסקס ימשיך בהרכב. שאר הנעדרים, אם תרצו – מרקו אסנסיו וגם הלא רלוונטים, מריאנו דיאס וחסוס ואייחו.

לשם שינוי, אדן הזאר לא היה מושא ללעג ובספרד מצפים שאחרי שער הניצחון הנפלא – הבלגי יהפוך לשחקן חשוב יותר. נקודת מפנה? האם הוא יחליף את רודריגו בצד ימין? אנצ’לוטי שומר את הקלפים קרוב לחזה. הוא נשאל האם מחר זה יום טוב עבור הזאר לפתוח ואמר: “יכול להיות שזה יום טוב. אני מקווה שזה יהיה יום טוב”. הבלגי לא זכה למספיק המשכיות. כמובן שהעמדה הנוחה לו היא בשמאל אבל הוא יודע מה לעשות גם באגף השני ויכול אולי להצטרף לבנזמה קדימה. מה שכן, קרלו אמר במפתיע שהוא נמצא בתוכניות לעונה הבאה. אנצ’לוטי נשאל האם הוא עצבני ומשועמם מהשאלות וענה: “אם אני עייף - אני נרדם. אם אתה רואה אותי ער, זה אומר שאני לא עייף. אני מבין מצוין ומשתדל להיות כמה שיותר כנה בתשובה”. שני דברים בהחלט הרגיזו אותו – ההרחקה של מרסלו לשלושה משחקים (“זה יותר מדי, צר לי עליו, הוא ימשיך להיות חשוב – בליגה”) ולוח השנה שיימנע מהדרום אמריקאים לשחק בגביע (“לוח השנה מגוחך, ולא רק עבור ריאל מדריד. אנחנו לא נפעיל שום לחץ, נשחק עם מי שיהיה, אך זה מטורף”).

מדבריו אפשר להבין שדני סבאיוס יקבל קצת יותר בולטות. “הוא ישחק תפקיד חשוב בחצי העונה הזה. הוא בסדר, הוא מתחיל להרגיש טוב בפן הפיזי. אני מחבב אותו בשל אופיו – חוסר הפחד שלו לעשות מהלכים גדולים”. הדיווחים אומרים שגארת’ בייל יקבל דקות מחר לראשונה מאז אוגוסט, כשאנצ’לוטי אולי חושב להשתמש בו נגד אתלטיק בילבאו ברבע הגמר הגביע. אנצ’לוטי נשאל על הזאר-בייל-איסקו וענה: “לאיסקו לא היו פציעות. בייל היה הרבה זמן בחוץ, יותר מהזאר. כל אחד הוא נושאר אחר. בייל מתאמן עם הקבוצה כבר כמה ימים”. בקיצור – אמר אבל לא באמת. “לכל מאמן יש קשיים. ההבדל הוא שבריאל מדריד יש שחקנים שבקבוצה אחרת היו פותחים בוודאות וכאן הם בחוץ”. עם כל הכבוד לשיפור שהביאו המחליפים בגביע, הם יצטרכו להוכיח את עצמם. בינתיים התוכנית של אנצ’לוטי עוברת כמו תמיד דרך בנזמה ו-ויניסיוס.

Hazard, en el momento de marcar el gol decisivo ante el Elche.
אחרי שלקח אותנו לרבע הגמר -הזאר יקבל פרס ויפתח בהרכב?

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, דויד אלאבה, אדר מיליטאו, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| רודריגו (אדן הזאר), ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב אלצ’ה?

אלצ’ה מגיעה למשחק עם תחושות מעורבות מאוד. מצד אחד ההפסד הדרמטי לריאל מדריד בגביע היה כואב מאוד והקבוצה נותרה עם המחמאות בלבד (“אלצ’ה ההירואית הייתה ראויה ליותר”, נכתב במארקה), ומצד שני המפעל היוקרתי הוא רק בונוס והקולות מצד המועדון היו: “המשחק הזה דווקא חיזק אותנו”. מי שכן חטף מהתקשורת לאחר ההפסד היה החלוץ גווידו קאריו שרשם החמצה מזעזעת. הקבוצה במומנטום טוב בליגה ומקווה להמשיך אותו, מדורגת במקום ה-15 במרחק חמש נקודות מהקו האדום עם שבע נקודות מתשע האחרונות. מאידך, מאזן החוץ שלה די רע עם שני שערים בממוצע למשחק שהיא סופגת ורק שני ניצחונות. לחזור עם משהו מהברנבאו יהיה נהדר עבורה לפני קרב התחתית החשוב נגד אלאבס לאחר הפגרה.

עוד לפני החלום ‘לחזור עם משהו’ ממשחק החוץ במדריד (זה לא קרה כמעט 50 שנה) – אלצ’ה צריכה לשחזר כמה וכמה שחקנים, לקבל תגבורת. המאמן פרנסיסקו, שנעדר ממשחק הגביע בשל הקורונה – יעבור בדיקה נוספת ואחרונה ביום שבת ובקבוצה מקווים שיהיה נוכח. פאבלו פיאטי כן ייכלל בסגל. פדרו ביגאס עדיין פצוע וגם אנזו רוקו, יחד עם חמישה שחקנים שחולים בקורונה - הנגיף ממש לא ריחם (חאבייר פאסטורה הוא אחד מהם). חדשות טובות? אולי מכיוונו של הסקורר לוקאס בויה. “הוא סיים את האימון עם רגשות טובים, כשאקבע את ה-11 עם המאמן – הוא יחליט האם יפתח בהרכב או לא”, אמר חוסה מנואל אורטגה, עוזר המאמן שהגיע למסיבת העיתונאים שוב (היה זה שניהל את המשחק בגביע כמובן).

הפעם אורטגה לא יהיה על הספסל בשל השעיה, כך דווח. הוא כן מרוצה מהתהליך שהקבוצה עוברת אבל מודאג מהסגל החסר. “מאז שהגענו, המאמן רצה שיהיה סימן היכר – עלינו להישאר תחרותיים בין אם מנצחים ובין אם לא. הקבוצה מרגישה בנוח והיא משתפרת. ריאל הייתה מולנו על החבלים אבל ניצחה. אם נשמור על האינטנסיביות המחויבות – הכל יהיה קל יותר. האידיאל היה שכולם יהיו זמינים אבל זה המצב. יהיה לנו ספסל קצר אבל מי שיישחק ייתן את הכל. אלצ’ה תהיה תחרותית”. הוא בטוח שריאל תשחק אחרת: “היא תהיה רעננה, הם יעשו שינויים רבים ב-11, במשחקי הבית הם לוחצים גבוה יותר ונצטרך לעמוד בגל הזה. כמובן שגם האווירה תהיה שונה, אבל ניתן את כל מה שיש לנו”.

בויה, שלא הצליח להבקיע נגד ריאל בארבעת ניסיונותיו עד עתה (אחד מהם עם סלטה ויגו), עלה מהספסל ל-24 דקות נגד ויאריאל במשחק הליגה האחרון וזה הספיק לו כדי לכבוש. הוא כבש גם נגד ולנסיה וכל ששת שעריו הגיעו מאז חודש אוקטובר כך שביחס לקבוצת תחתית, התפוקה שלו נאה. אם יפתח, הוא יבוא על חשבונו של קאריו כאשר לוקאס פרס ישמור על מקומו. גם קשר הכנף טטה מורנטה ששולב כמחליף בגביע, נמצא בתמונת ה-11 כאשר במקרה כזה יוסאן ייאבד את מקומו. נוכחותו של השוער אדגר באדיה בטוחה, הוא יחליף את אקסל ורנר שמשחק בגביע. פעמיים הוא שמר על שער נקי בתשעת משחקי הליגה שלו והוא מציג יכולת לא רעה בכלל. האקס קיקו קאסייה לא יפתח גם אם יהיה חיובי בבדיקת ה-PCR וישוב לסגל.

שחקני אלצ’ה חוגגים יתרון זמני בגביע.

אלצ’ה – הרכב משוער: אדגר בדיה| הליבלטון פלסיוס, גונסאלו ורדו, דייגו גונזאלס, יוהאן מוחיקה| טטה מורנטו, ראול גוטי, ג’רארד גומבאו, פידל| לוקאס פרס ולוקאס בויה

היסטוריה ומפגשי עבר:

קחו שתי עובדות בומבסטיות על המשחקים נגד אלצ’ה בסנטיאגו ברנבאו – ראשית, ריאל מעולם לא הפסידה ליריבה הזו כמארחת – לא רע בכלל. שנית, הניצחון הכי גבוה של ריאל מדריד הושג נגד אותה אלצ’ה במקדש, במפגש הראשון ביניהן, עם 2:11 מטורף בעונת 1959-60. כבר במחצית התוצאה הייתה 1:5. פושקאש כבש רביעייה אבל פפילו האפיל עליו עם חמישייה היסטורית! מה עם די סטפאנו אתם שואלים? הוא לא שיחק. כעבור שנה הוא כן שיחק והבקיע צמד, ריאל הסתפקה הפעם ב-0:8, ופושקאש כבש חמישה שערים. ריאל ניצחה בכל תשעת משחקי הבית הראשונים נגד אלצ’ה, והיה גם 1:6 בעונת 1962-63. הפאנצ’ר הראשון הגיע במפגש העשירי עם 1:1 בעונת 1967-68.

המאזן ב-22 משחקי הבית נגד אלצ’ה בליגה עומד על 19 ניצחונות לריאל מדריד (86%) ושלוש תוצאות תיקו (14%), יחס שערים מטורף של 20:83 לטובת ריאל כמובן. אבל מספיק עם ההיסטוריה הכה רחוקה. רצף הניצחונות הנוכחי עומד על שבעה ניצחונות רצופים. היו שתי מאניטות רצופות באמצע-סוף שנות ה-70 לדוגמא וגם 1:6 של הקינטה דל בויטרה. היריבה שבה לליגה הבכירה בעונת הדסימה. במחזור ה-25 ריאל ניצחה 0:3 עם שערים של יירמאנדי, איסקו ובייל, כשכריסטיאנו לא משחק. בעונה השנייה של אנצ’לוטי זה נגמר ב-1:5 עם שערים של בייל וכריסטיאנו בגיחה כאשר הפורטוגלי מוסיף גם שני פנדלים ומגיע בסוף לרביעייה. האורחת דווקא הוליכה במשחק הזה. התיקו האחרון של אלצ’ה במקדש היה ב-1975-76 עם 2:2 כאשר צמד של פירי לא עוזר לריאל לנצח. בעונה שעברה היה נראה ששוב יהיה תיקו, אבל בנזמה השלים צמד, כולל שער ניצחון דרמטי בבעיטה מסובבת נהדרת (בדקה ה-90+1) וריאל ניצחה 1:2 במחזור ה-27. המאזן בכל 45 משחקי הליגה? 6:29 לריאל בניצחונות ועוד עשרה משחקים שהסתיימו בתיקו.

Real Madrid vs. Elche - Football Match Report - March 13, 2021 - ESPN
דרמה. בנזמה מנצח את אלצ’ה אשתקד ברגע האחרון

כותרות העיתונאים הבוקר – המשחק נגד אלצ’ה מקבל חשיבות משנית:

image

שער המארקה: מתמקד בפרידה המרגשת המתוכננת מפאקו חנטו ז"ל ועוד נכתב כי ריאל רוצה להגדיל את הפער מסביליה שמעדה אתמול.

הערב ייפרד הסנטיאגו ברנבאו בפעם האחרונה מהאגדה פאקו חנטו, האיש וששת גביעי אירופה. הוא זכה כבר לשלושה משחקי הוקרה ופרידה בעבר. הראשון היה ב-1965 במשחק נגד ריבר פלייט וחנטו קיבל את מדליית הזהב. באותו משחק חזר גם די סטפאנו ללבוש לבן, וכן ריימונד קופה. “זה היה מרגש להרגיש שוב את המחווה של אוהדי ריאל אותם אני כל כך אוהב”, אמר ‘לה סאטה’ – החץ (די סטפאנו). ריאל ניצחה 1:3 כשחנטו כבש ראשון ולאחר מכן היה משתה עם יותר מ-400 איש שהסתיים בשלוש לפנות בוקר.

ב-14 בדצמבר, תאריך היובל לאצטדיון הברנבאו ב-1972 – היה משחק הוקרה נוסף. “הוא שחקן אגדי ומגיע לו שנקדיש לו מחווה בינלאומית ואין תאריך טוב מזה”, פסק הנשיא ברנבאו בקיץ 1972. היריבה הייתה בלנשש הפורטוגלית, אותה יריבה ראשונה נגד ריאל שיחקה בצ’מרטין. השחקן האגדי אאוסביו שיחק בלבן. ב-2007 משחק גביע הברנבאו המסורתי הוקדש גם כן עבורו וריאל ניצחה 0:2 בדצמבר

שער ה-AS: למעלה מימין – “אדן הזאר – יפתח בהרכב”. נכתב כי הבלגי הרוויח את המקום בחלק הקדמי לצד ויניסיוס ובנזמה כשהאחרון לא שיחק בגביע כמובן. אצל היריבה, הסקורר בויה נכלל בסגל אך לא בטוח שיפתח בהרכב| בפריויו למשחק נכתב: “עם עוד שחקני הרכב ועוד אבק שריפה” – ריאל ואלצ’ה חוזרות על הדו קרב מהגביע – בנזמה יפתח מצד אחד וכנראה בויה מהצד השני. גם מיליטאו וקורטואה חוזרים. נכתב כי ריאל ניצחה העונה את אלצ’ה פעמיים במינימום, בשני מפעלים ונגד שני מאמנים עם סגנון שונה. אבל בברנבאו זה צפוי להיות משחק אחר. בעיקר בגלל בנזמה, שחקן העונה, עם 24 שערים, תשעה בישולים ויציבות שלא הייתה לו מעולם. אנצ’לוטי שיחרר אותו מהגביע והרוויח אותו לליגה.

“בייל צריך לגאול את עצמו”, נכתב ב-AS. בלילה ההזוי והמרגש באלצ’ה, בזמן ששחקנים כמו סבאיוס, איסקו והזאר הותירו חותם – הוולשי, לצד מריו גילה, היה שחקן השדה היחיד שלא שיחק. מאז הניצחון על בטיס באוגוסט, הוולשי נכלל בסגל רק פעם אחת – בדרבי נגד אתלטיקו. עם הנבחרת הלאומית הוא דווקא הצליח להיכלל בסגל פעמיים בשלוש הקריאות האחרונות. בייל רוצה לזכות בחסדיו של המאמן שכבר בחר בו בתחילת העונה. יש לו שער בכל 170 דקות ב-254 המשחקים ששיחק בריאל. בייל מבחינתו צריך את הדקות בריאל כדי להגיע בכושר טוב לאתגר המונדיאל של וויילס

כותרת אחרת היא: “הברנבאו – שטח אסור”, עם פירוט על מפגשי העבר נגד אלצ’ה במקדש. היריבה מעולם לא ניצחה בברנבאו כפי שאמרנו, השיגה ארבע תוצאות תיקו ב-24 משחקים בכל המסגרות ולא השיגה נקודה כבר 46 שנה (שבעה הפסדים רצופים יש לה). “רעד עובר בגופה של אלצ’ה, זה מכשול שדור אחר דור מספרים עליו במרטינס ואלרו. גם מאזן הספיגות שלה מפחיד – 89 שערים ב-24 משחקים, כלומר 3.7 בממוצע למשחק”.

קצת טורי דעה: תומאס רונסרו כותב על המטרה – “שש נקודות מסביליה” – לריאל יש הזדמנות ייחודית מול אלצ’ה לפתוח פער גדול על חשבון האנדלוסים. נראה שסביליה נושרת מהמאבק"| פרדריק הרמל כותב על קורטואה: “הוא לא כאן בשביל התמונה” – הוא לא מתעסק במסביב ולא עושה הצלות עם שואו. הוא מסור כדי להרגיע את ההגנה שלו ולגרום לקבוצה לזכות בנקודות. כמו ששוער אמור להיות| פאנצו וארונה כותב על חנטו – “בכל פעם שהכרוז פרסם את ההרכב וסיים עם השם של חנטו – אבי אמר ‘הוא הטוב ביותר והשחקן שרץ הכי הרבה – מספר 11 שלנו’”

לא שחששתי לרגע מסביליה אבל יש לנו הזדמנות פז להגדיל את הפער בצמרת. בשנים האחרונות אם המירוץ היה נגד ברצלונה - סביר להניח שהקבוצה הייתה בועטת בדלי. אלצ’ה בדינמיקה טובה ואין עליה לחץ אבל לדעתי היא קצת שבורה מההדחה בגביע, עם סגל די חסר למעט לוקאס בויה שהוא המתקאמבק הטרי (מלך השערים שלה כפי שכתבתי בפריויו), לא רגילה לעומסים האלה ובקיצור - משחק בית בברנבאו נגד קבוצת תחתית, לא ננצח? האמת, זה בדיוק מה ‘שמפחיד’. מצפה לראות שיפור מינימלי ביכולת שלנו מול האוטובוסים.

אם אי אפשר למצוא מוטיבציה מי יודע מה במשחקים האלה, אז פשוט צריך להבין שלחץ מסוים על שחקני ההגנה, לפתוח את המשחק בטירוף - זה יכול להביא לשער מהיר שיעשה הכל יותר קל וימנע לחץ בהמשך אם נתקרב למחצית חלילה בלי גול, דקות 60-70. העונה יש לנו משחק טוב באמת אחד לארבעה משחקים ואחד שאנחנו ממש-ממש מתקשים בו.

קרלו - תן להזאר לשחק. הוא שחקן כדורגל גם בצד ימין גם אם עמדתו הטבעית תפוסה כרגע. הגול מהגביע לא יכול להוציא אותו מחושך לאור, הוא לא יהיה הזאר של צ’לסי, ועדיין. רודריגו בסדר אבל לא שיכנע מספיק וקרלו צריך להחיות כמה שיותר שחקנים בסגל, שהזאר לא יהיה רק ‘שחקן אימונים’. הוא כבש שער חשוב, מגיע לו לשחק, הוא כן יכול לפתח סוג של מומנטום קטן ובמקרה הכי גרוע אפשר ‘להתחרט’ במחצית ולעלות מהספסל את הברזילאי. אולי עם קצת תמיכה מהברנבאו, דריבלים לא רעים על ההתחלה, איזו קריצה מקרלו לפני המשחק (למרות שברור שהוא לא שחקן שעלה מהנוער) - משהו טוב יקרה, הוא ישחק עם קצת יותר ביטחון.
במקרה ומשהו לא עובד, כמו שאמרתי - לא בושה להחליף את אחד מהשלישייה באמצע, מי שפחות טוב. ה-92% דיוק של קרוס לא מספקים אותי, כלומר אני רוצה יותר לקיחת סיכונים, הצטרפות מקו שני, בעיטות לשער. אולי אפילו מרסלו (“יהיה חשוב בליגה”, לא?) בדקות מסוימות. ויניסיוס שלא יהיה יהיר על אף חצי העונה המצוינת שלו ואני מקווה שהמנוחה בת כמה ימים לבנזמה תעזור לו להיות קצת יותר רענן.

אין מה לעשות, כל ילד נמשך למספרים ומהדברים הראשונים שידעתי על אלצ’ה - זה שהניצחון הכי גבוה של הקבוצה היה ה-2:11 מולה אי שם ב-1959/60. מסקרן מאוד מה המחווה המתוכננת לפאקו חנטו. האללה מדריד!

יש הרכב למשחק נגד אלצ’ה! | מתחילים ב-17:15, הסנטיאגו ברנבאו. גולת הכותרת כמובן: אדן הזאר שהעלה אותנו לרבע גמר הגביע, מקבל את האשראי בצד ימין במקומו של רודריגו ויחבור ל-ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה המתקאמבק. הבלגי פותח בהרכב בפעם התשיעית העונה (שבע פעמים בליגה, פעם אחת בגביע המלך ופעם אחת בצ’מפיונס). השאר? לגמרי כרגיל. שלישיית הקישור הקבועה, טיבו קורטואה בשער. ניצחון=הפרש שש נקודות בפסגה.

קצת יותר מ-1,500 הצביעו בסקר המארקה – 56% חושבים שמגיעה להזאר הזדמנות אחרונה בהחלט; 31% חושבים שזו החלטה טובה; 13% מאוכזבים - זה מסר רע לרודריגו. “השער עזר לו, הוא משחק מעט אבל כשהוא משחק הוא לא רע”, ניתחו במארקה. “זה עכשיו או לעולם לא עבורו”, פוסק לואיס נייטו מה-AS. “הזאר היחיד שיכול לשחק היום. רודריגו ביישן מדי, בייל פצוע תמידי, את לוקאס צריך בכנף ואסנסיו לא כאן. עם הקהל בעדו, בליווי הרכב חזק מאוד, נגד יריבה בינונית – זה היום שלך ואסור לך לבזבז אותו. בכדורגל אתה אף פעם לא יודע מתי תהיה ההזדמנות האחרונה שלך”. האללה מדריד!

נקודה אחרונה, תהיה דקת דומייה מרגשת כרגיל ומעבר לכך בהובלת ארגון האוהדים “Peñas Madridistas” - בדקה ה-11 (זה היה מספר החולצה של חנטו) כל האוהדים יעמדו על הרגליים וימחאו כפיים במשך דקה שלמה. סביר מאוד שגם יוקרן סרטון וידאו מרגש ואולי זה שהיה באתר הרשמי

ההרכב המלא: קורטואה| לוקאס, אלאבה, מיליטאו, מנדי| קאמסירו, קרוס, מודריץ’| הזאר, ויניסיוס ובנזמה

מה שמעצבן זה שאין את מי להאשים בתוצאה הנוכחית. הזאר שורף את הדשא, ויני מייצר מצבים, בנזמה אמנם מחמיץ אותם אבל הוא נמצא במשחק, מעורב, ואין לנו תחליף בשבילו. הפנדל לא היה כשר אז מבחינתי הוא לא קיים. אלאבה איבד את בוז’ה בשער אבל חוץ מזה הוא במשחק טוב. אפילו המגנים במשחק מעולה.

הייתי אומר שנמשיך לשחק בדיוק אותו דבר ויהיה בסדר אבל הקבוצות הקטנות האלה יודעות להקשות עלינו את החיים. וגם סביליה איבדה נקודות, יש לנו טרדישן לאבד נקודות במצבים האלה…

משחקים לא רע, אם כי הקישור קצת איטי ועייף. יצרנו מספיק מצבים כדי להבקיע וגם קיבלנו פנדל (שלא הגיע, כי הייתה עבירה של קרוס קודם). בנזמה לא חד היום. רוב הבעיטות שלנו ישר לשוער. כמובן שנספוג בהתקפה היחידה של אלצ’ה. קלאסי.

מנדי פנטסטי, היה שווה שני בישולים במחצית הזאת.

33.4 קמ"ש המהירות הכי גדולה שנמדדה במחצית הראשונה.

הזארד רשם אותה.

2 בעיטות לשער, 2 שערים. אני לא מאמין בדברים כמו מזל או נאחס אבל אלה משחקים שקורים. כך ניצחנו את בילבאו במשחק הראשון וכך ניצחנו את אינטר במשחק הראשון. אם זה מה שצריך לקרות כדי שנפסיד, שנחמיץ פנדל ועוד כמה מצבים של שער ודאי ונחטוף שני שערים משני מצבים, דיינו.

אגב דור חבל שמחקת :joy:

וינסיוס שחקן מופרע.

פשוט משחק נאחס, מ-3 בעיטות אלצ’ה שמו 2 גולים, לעומת 22 בעיטות שלנו שכללו כמה מצבים מעולים + החטאת פנדל.

יצאו גברים ובמיוחד ויניסיוס, סה"כ כולם שיחקו טוב ואין מה לבוא בטענות לאף אחד, אולי רק למנדי שלמרות שנתן משחק טוב לקח הרבה סיכונים מאוד מיותרים בהגנה.

תיקו זה לא טוב אבל לדעתי סהכ אפשר להיות מרוצים, רמונטדה כזאת נותנת הרבה אנרגיה להמשך.

image

נחמת עניים| בגביע, בהרכב משני ובמשחק חוץ, במספר דקות נמוך משמעותית הצלחנו להביא רמונטדה, הפעם לא השלמנו את המשימה. אני הפעם ‘מפרשן תוצאה’ - כן, שיחקנו טוב, יצרנו מצבים, הפיגור הגיע משום מקום אבל זה לא מנחם אותי. התיקו הזה הוא מבחינתי כמעט כמו הפסד. אני תמיד אוהב לזרוק את משפטי הרוח החואניטו והברנבאו. חמקנו מהפסד בית ראשון העונה בליגה וראשון איי פעם לאלצ’ה במקדש אבל זה איבוד נקודות נוסף ורביעי במספר ב-11 משחקים, אני מסתמך תמיד על זה שהליגה השנה באשפתות, היריבה עייפה, עם ספסל הזוי ובלי חילופים. פאנצ’ר רביעי שלנו בבית, קצת יותר מדי, כל הקאדיס ואוססנות למיניהן, כך שזה לא שווה שאנחנו מסתדרים מעולה עם הצמרת. אני לא בוטח בקבוצה הזו. זה כל הזמן קורה לנו.

הייתי מבסוט מהחילוף של אנצ’לוטי ששיחק עם ארבעה שחקני התקפה וסוף סוף ויתר על קשר אדן הזאר - זה מתקרב אבל זה מרגיש שזה לעולם לא יגיע. תמיד משהו חסר - איחור בשניה, ברגע האחרון עוצרים אותו, לא יודע. גם לפרלאן מנדי אין לי תלונות כי הוא יצר הרבה מצבים בהתקפה.
בגול של אלצ’ה ראיתם הגבהה נפלאה של שחקן הגנה, לוקאס נתן אולי קרוס אחד טוב כל העונה הזו. ויניסיוס היה במצב רוח לכדרר יותר מדי, בנזמה בועט לאמצע כל הזמן והיה יכול למסור להזאר במצב אחד. מדלגים על הזאר, לא משתפים אותו מספיק. על השלישיית באמצע הכל כבר נאמר - לא ממש מסוגלים להגביר קצב (מודריץ’ בורח לקו כל הזמן, למה?) ומרכז ההגנה שלנו חולם בכל משחק לפחות פעם אחת. רודריגו בעונת האליפות היה שם בקלילות את המצב אליו הגיע אבל הוא מחכה, מסתרבל, מהסס, ומפספס.

אותה אלצ’ה הייתה הקבוצה נגדה רשמנו את הניצחון הכי גבוה שלנו - 2:11 בברנבאו ב-1960. הקבוצה של פאקו חנטו. המחווה הייתה נהדרת ומרגשת. הגיע לך ניצחון הערב, חנטו. והנה רגע השיא במשחק

וכמה פעמים כתבת שאתה רוצה גם לראות כדורגל ולא רק ‘סתם’ נצחונות? ריאל נתנו משחק טוב ומחויב היום, יצרו מיליון מצבים לעומת 3 של אלצ’ה. צריך להיות מאוזן עם איך שאתה מציג את הדברים…יש משחקים כאלה.

בדקות האחרונות של משחק כשאתה חייב שערים האחרונים אצלנו שאתה רוצה שינהלו את המשחק הם מנדי וקסמירו, לצערנו שניהם ניהלו הרבה התקפות בדקות האחרונות.

מנדי משחק רק כדי למנוע שערים כמו השער השני שספגנו, אם נספוג שערים כאלה למנדי אין זכות קיום בקבוצה כמו ריאל.

איסקו חייב לקבל יותר דקות.

עם שחקן התקפה עם קילר אינסטינקט היינו כבר אלופים, בנזמה בין הכי טובים בעולם ווניסיוס מדהים, אבל אין לנו את השחקן הזה שמחפש את השער כל שנייה במשחק כאילו שהחיים שלו תלויים בזה.

@Real13, כתבתי את כל ‘הטיעונים’ שלי. גם על כך שכל איבוד נקודות כזה ‘מתקזז’ עם איזה ניצחון יותר ‘מרשים’ כמו מהפך במאסטייה, סביליה בדקה ה-85 או דרבי. למה שלא נפתח חזק את המשחק וננצח 0:4 יריבה מהמקום ה-15 בטבלה במשחק בית, כשהם עייפים וכשאנחנו ב-Once De Gala שלנו למעט קרבחאל, כשהליגה באשפתות? לא ביקשתי שירה בתנועה נגד מנצ’סטר סיטי וליברפול או אפילו במגרשים הבוצים האלה בפרמיירליג כמו סטוק נגד הקבוצות שמרביצות. גם נגד שריף ספגנו מכלום, אז מה?

אי אפשר לסמוך על יוביץ’ (ומריאנו כמובן) שיגיע למצב אפילו גם כשהכדורים שורקים שם ברחבה כל הזמן. רודריגו לא מספיק.

אתה מגזים בתיאור שלך של ‘קבוצה גמורה מקום 15’ ומתעלם מזה שאלצ’ה הבקיעו 2 מ-3, באותה מידה הפנדל של בנזמה, החופשית של קרוס, או הבעיטה של ויניסיוס היו נכנסות במחצית הראשונה והיינו יורדים ב3-1. 3-1 זה לא 4-0 (למרות שכמובן כשהראשון נכנס הכל קל יותר), אבל זה הכדורגל מה לעשות והיום בנזמה אחרי מאזן מושלם של 16/16 החטיא פנדל, ושאר המצבים גם הלכו החוצה.

מה שכן אתה צודק לגמרי לגבי מריאנו רודריגו ויוביץ’, הסיבה לדעתי שלא לקחנו כבר עכשיו אליפות זה כי הספסל חרא, חוץ מבנזמה וויניסיוס אין מי שיבקיע. חוץ מאליפות הקורונה של זידאן לא הייתה אף עונה שהשגנו בה תארים והספסל לא היה משמעותי, ואני אפילו מדבר על הרמות של real madrid A / real madrid B של 2017.

אנחנו קבוצה טובה אבל לא מעולה, קבוצה התקפית אבל לא דורסת, קבוצה עם אופי אבל כזאת שלא יודעת להרוג משחק. אם היה לנו שחקן כמו ציצאריטו על הספסל היינו לוקחים אליפות כבר החודש.

מילה טובה לאנצלוטי שהשתפר מאוד בחילופים שלו, עוד יש כמובן לאיפה להתקדם אבל זה נראה הרבה יותר טוב מלפני חודשיים נגיד.

הפנדל שבנזמה קיבל היה שגוי בשל העבירה של טוני קרוס, זה לא רלוונטי לדבר עליו, לא הגיע לנו. לא באתי בטענות לבנזמה על החמצת הפנדל, זה יכול לקרות לכל אחד, הכל בסדר. קרוס בעט כדור חופשי אדיר מקילומטר. אם כבר ויניסיוס עשה מהלך יפה מאוד בתחילת המשחק. אין מספיק שיפור ביכולת שלנו נגד קבוצות שסוגרות והפעם אלצ’ה עשתה משהו שהיה אמור להקל עלינו את החיים, קו ההגנה היה יחסית גבוה, זה לא כמו חטאפה שעמדה כמעט על הקו של השוער שלה.

לא אמרתי שאנחנו קבוצה מעולה אבל הליגה חלשה מאוד, אולי הכי חלשה שאני זוכר מאז שאני רואה כדורגל, אלצ’ה עייפה ותשושה ובסגל די חסר. יש לה לא מעט חסרים. אמנם פאסטורה שהוא השם הכי מוכר בקבוצה אולי למעט הסקורר בויה, שחקן שלא תרם הרבה, אבל היו חסרים לה עוד שחקני מפתח. לא בכל שבוע אני מבקש לדרוס אבל גם את זה צריך לדעת לעשות. והיינו עושים את זה, כובשים רביעיות בברנבאו גם בעונות שנגמרו בדצמבר כמו 2005/06 וכן הלאה.

ויניסיוס יחמיץ את משחק הליגה הבא בגלל כרטיס צהוב, מקווה מאוד שהזאר ישחק בעמדה המתאימה לו, הוא היה בסדר היום. רודריגו לא משכנע אותי, כשאני רואה את בייל על הספסל אני צוחק. החילוף היה מצוין היום. לא רואה תועלת באיסקו לדוגמא אבל המעבר לארבעה שחקני התקפה היה מרענן.

@SantiagoBernabeu, לא אמרתי שלא ניקח אליפות. היום לא היית צריך לחגוג בבית (אני בטח לא קפצתי ב-2:2, לא יודע מה איתך) תרתי משמע את התיקו הזה אלא לסמן V ולעלות לשש יתרון על חשבון סביליה בתקווה שמתישהו יהיה אפשר אולי כן לעשות רוטציות בעדינות.
לוקאס בלא מעט משחקים בסדר גמור, הפס שלו לא טוב כמו בעונה שעברה לדעתי לפחות. הוא כן נייד, הוא כן משתדל, הוא כן פותח ועושה תנועה, הוא כן מכדרר מעולה. את ויניסיוס אני שופט במשקפיים קצת שונות מ-2020/21 וזה ייאמר לזכותו. מהמצב המצוין שלו במחצית הראשונה הוא היה צריך למסור. ומתוך הרחבה הייתה לו החמצה מזעזעת.

לא צריך להיסחף. אנחנו עדיין במנטליות של ההתמודדות מול בארסה הגדולה, אבל הסיטואציה שונה לחלוטין. אנחנו מתמודדים מול סביליה בינונית אפילו ביחס לעצמה, ובסך הכל הפער נשמר כמות שהוא. לא נחמד שלא לנצח והיה מאוד מתוק להשלים רמונטדה, אבל לא חרב העולם.

אם הזכרת את לוקאס אגיד שהוא הזכיר לי את השחקן שהיה בסיום העונה שעברה. שולט בקו גם בהגנה וגם בהתקפה. עזר המון להזאר. היום הייתה לו הכנסת כדור טובה רגע לפני הפנדל שהוחמץ. הוא לא נותן קרוסים טובים כי כמו שבטח שמת לב, העונה אנחנו לא משחקים על הגובה, הוא בכללי היה בכושר ירוד ולמעשה זה המשחק הראשון שלו העונה שאפשר לומר שהיה טוב בו.

סתם התקטננות מצידי אבל פידל לא שחקן הגנה ולא תופקד כשחקן הגנה. פלאסיוס ומוחיקה היו המגנים… פידל תופקד כשחקן קישור שמאלי.

וואלה הוא האחרון שאפשר לבוא אליו בטענות. הדריבלים שלו הם היחידים שיוצרים רעידות אדמה מתחת לרגליים של היריבות שבאות לעשות בונקר. בלי הדריבלים האלה המשחק שלנו היה שבלוני. הערך שלו הוא עצום מעבר לשערים והבישולים שלו. מעבר לזה, הוא אמנם החמיץ שני שערים בטוחים עם ביצועים לא מדוייקים, אבל היה קרוב מאוד. בנוסף הוא גם סחט פנדל ןבישל את שער השיוויון. אבל אני שמח שבאים אליו בטענות אחרי משחק כזה, מראה כמה גדול הוא.

לגבי קרים אי אפשר להתווכח, משחק לא טוב שלו, והוא אפילו נפצע. אבל לו אני סולח, לו מותר.

בקיצור לא צריך לחפש אשמים. במיוחד בגלל העובדה שבשתי התקפות קיבלנו שני שערים. אלאבה פספס בשער של בוז’ה ומגיע לו נו נו נו על זה, אבל אפשר לעשות לו הנחה אחרי שהוא ביחד עם כל הקבוצה חשב התקפה כי אלצ’ה לא תקפה. שלטנו במשחק. ייצרנו מצבים, השוער שלהם נתן את משחק חייו. צריך לקבל את זה שלפעמים זה לא היום שלנו.

כן, אם זה לפעמים, אבל זה קרה בחודשים האחרונים יותר מדי פעמים מול קבוצות תחתית נחותות, כך שאי אפשר כבר לטעון שזה סתם יום רע או שזה לא היה היוםצשלנו, זאת כבר תבנית שחוזרת על עצמה.

אגב, ואסקז מצויין מאז שהחליף את קרבחאל מול ברצלונה בחצי גמר הסופר קופה.

האלאנד ויפה שעה אחת קודם

מבחינתי האלאנד אפילו לפני אמבפה