מחזור 22 :: מאכזבים שוב מול לבאנטה עם 2-2 בחוץ

לקראת לבאנטה

image

חודש פברואר כבר הגיע וריאל נכנסת ל-‘מוד פאריס’, ובדרך היא רוצה לאסוף עוד ניצחון והפעם כשתתארח אצל לבאנטה בשעת צ’מפיונס אמיתית(שבת, 21:45, One). ה-B-B-C יפתחו יחד, גם ראמוס כשיר והמטרה היא לגבות את החוק מהסיבוב הקודם.

זוכרים את המחזור השלישי בברנבאו? בעוד פאנצ’ר נגד ולנסיה המנחוסית, גם בברנבאו, התקבל בהבנה בעונות האחרונות כחלק מהלו"ז, מעין אקסיומה - רבים רואים בתיקו הביתי הכה מיותר נגד לבאנטה(1:1), בהרכב משני אמנם - כמשחק שמסמל את העונה הנוכחית של ריאל מדריד, המאבק בליגה שנגמר לפני שהתחיל והקושי העצום להשיג את התוצאות הרגילות מהברנבאו. כבר במחזור השלישי הפער מבארסה בצמרת תפתח ל-4 נק’ והכל הסתבך. כעת נקווה שריאל מדריד מתחילה לגבות בסיבוב השני את החוב מהסיבוב הראשון, וכפי שטיפה בולנסיה במאסטייה(4:1) - היא תעשה זאת גם נגד לבאנטה…

סטטוס אלופת אירופה::

ריאל מדריד פשוט כבר במוד צ’מפיונס, אין איך להתכחש לזה. כנראה שהחבר’ה מריחים את פאריס ולכן הגיעה התפוצצות בשני מחזורי הליגה האחרונים - עם ה-7:1 בברנבאו ואחר-כך ההמשך המרשים במאסטייה(4:1). אז איך אומרים אצלינו? יאללה - שיגיע כבר! גם השידור הרשמי של הסרט סביב הזכייה בגביע האלופות ה-12, “En el Corazón de la Duodécima” - בהחלט מכניס אותנו לאווירה, ואפילו היום הראיונות של גיבורי הצ’מפיונס מזכיות קודמות בהתייחסות למשחק נגד פאריס. אבל עוד קודם, ריאל רוצה להגיע לפאריס בכושר מעולה ואת המומנטום משיגים דרך הליגה(המשחק האמת גם בשעת צ’מפיונס - תנו בראש), יחד עם האפשרות לעבור לפחות זמנית את ולנסיה בטבלה ולטפס למקום השלישי(העטלפים ישחקו רק בראשון). המטרה המשנית - כמובן - רק בריאות, מספיק עם הפציעות האלה - מישהו אמר בייל?

חודש פברואר כבר כאן וברור שהוא מוגדר כחודש צ’מפיונס, אבל זה הזמן לבצע תיקון גם בליגה. ‘סיוט ינואר מאחורי ריאל מדריד והאם פברואר הוא ברכה?’, תהו במארקה אתמול בכתבה שדיברה גם על כך שהשחקנים יילכו ‘עד המוות’ עם זיזו והם מרגישים לא נעים מהביקורת על המאמן בזמן שהם יודעים שהם איכזבו. מבט על הלו"ז של ריאל מדריד מראה חמישה משחקי ליגה נגד יריבות מהעשירייה התחתונה ואפשרות לצמצם פערים כשולנסיה ואתלטיקו יתקוטטו ביניהן ואתלטיקו גם תצא לפיחואן. השאלה היא האם הלו"ז נגד יריבות מהחתית - לבאנטה(מקום 16), ריאל סוסיאדד(מקום 15), בטיס(מקום 13), אלאבס(מקום 17) ולגאנס עצמה שמדורגת במקום ה-11 - זה טוב או רע. המונח ‘עד המוות’ חזר השבוע לא פעם בתקשורת, והיום בהקשרם של ה-B-B-C. זידאן הולך עד המוות עם שלישיית ההתקפה שלו:

עזבו שלא בוצע שום רכש בינואר. השלישייה ההתקפית תפתח יחד בהרכב פעמיים ברציפות לראשונה מאז אפריל בעונה שעברה, אז ריאל סיימה בתיקו 1:1 מול אתלטיקו בברנבאו במסגרת הליגה והשיגה מהפך במינכן על באיירן ברבע גמר הצ’מפיונס - 2:1(יש לציין שבייל הוחלף בשל פציעה). כריסטיאנו בכושר טוב(והוא כבש בכל ארבעת המשחקים האחרונים בלבאנטה) וכך גם גארת’ בייל וכולם מחכים לקארים בנזמה. זידאן רוצה את השלישייה בכושר מירבי וזה לא יהיה זמן רוטציות. הזמן של סבאיוס(אמור לחזור) ושאר החבר’ה האלה - יגיע נגד ריאל סוסיאדד. אם הפציעה של איסקו במחזור הקודם הקלה על זידאן את ההחלטה אז כעת איסקו כשיר וטפו-טפו-טפו - חוץ מחסוס ואייחו, תחזיקו חזק - כולם בריאים. הקבוצה החלה את ‘טירונות הפרה-טמפורדה’(קדם העונה) עם מאמן הכושר פינטוס וזידאן מפנטז על ניצחון משכנע מחר אולי כדי להתחיל כבר עם שמירת הכוחות למרות שהלו"ז של ריאל די נוח עם מנוחה של שבוע בין משחק למשחק - ככה זה כשעפים מהגביע.

“זה הזמן לתת גז, להיות אש ולעבוד” - אמר המאמן זידאן במסיבת העיתונאים לקראת המשחק. “יש לנו קרב חשוב. עוד משחק בו אנחנו רוצים לנצח. אני סומך על הקבוצה שלי, אני חיי אותה ומרגיש את השחקנים” - הוסיף בנוגע לשאלות על החיזוק שלא בא, שוב. על הטקטיקה וה-B-B-C בהם ‘לא נוגעים’ - “הקבוצה יכולה לשחק בכל מיני דרכים, אני לא המצאתי את הכדורגל. בגמר הצ’מפיונס שיחקנו יהלום וזה היה נהדר. בגדול, כשכולם בריאים - בנזמה באמצע, בייל בימין וכריסטיאנו בשמאל זו ההעדפה שלי”. על איסקו - “אני לא מתייחס אליו אחרת, הוא ואסנסיו שחקנים חשובים מאוד. הוא צריך לעבוד קשה”(ולחזור לכושר טוב). זידאן נשאל לסיום לגבי הדימיון בין העונה הזו לשנת הבכורה שלו בתפקיד, שכן הפער מברצלונה היה גדול וריאל לא הגיעה לשלבים האחרונים בגביע המלך. “יש דמיון - כמו אז - זה הזמן שלנו לתת עבודה. היו לנו אז שלושה שבועות ועבדנו חזק בכל הכוח כדי להשתפר וזה המצב גם הפעם”.

החיוכים חזרו?

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיילור נאבאס| קרבחאל, ראמוס(C) ואראן, מרסלו| קאסמירו, קרוס, מודריץ’| גארת’ בייל, כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

מה המצב לבאנטה?

העונה היא חזרה לליגרה הבכירה ולבאנטה יודעת שמאבק ההישראות יהיה עד הסוף. במחזור האחרון היא רשמה קאמבק יפה וחשוב בריאזור אחרי שפיגרה 2:0 במשחק התחתית מול דפור כשאיבי(נבחר לשחקן המצטיין של המחזור לפי תוכנית הסיכום של ה-לה-ליגה) התעורר עם צמד מגוון ומאוחר בדקות 80 ו-84 ולבאנטה נשארה עם הראש מעל המים כלומר 2 נק’ מעל דפור שמתחת לקו האדום, אבל קשה להגיד שהיא בתקופה טובה. התיקו קטע רצף של שלושה הפסדים רצופים בליגה, אבל שימו לב – לבאנטה לא ניצחה בליגה כבר תשעה משחקים – מאז ה-2:0 בלאס-פלמאס איי-שם ב-19 בנובמבר. מאז המחזור החמישי ניצחה רק פעם אחת. ללבאנטה ההתקפה הרביעית הכי גרועה בליגה בצוותא עם אספניול(18 שערים). רק אלאבס ולאס-פלמאס(16) ומאלגה(14) כבשו פחות ממנה. שלושה שחקנים כבשו העונה 4 שערים לזכות לבאנטה ומחזיקים בתואר מלך שערי הקבוצה בליגה – איבי, חוסה לואיס מוראלס וגם אניס ברדחי.

אולי זו הסיבה שלבאנטה שינסה מותניים ויצאה למסע רכש גדול בינואר במסגרת הכלים האפשריים שברשותה. היא צירפה לא פחות משבעה שחקנים והיום, שישי, היה חגיגה גדולה כשכולם הוצגו רשמית במדי הקבוצה. ממש כמעט הרכב שלם. החלוץ פאהד היה הרכש הראשון, הגיע בהשאלה מאל-איתחאד מערב הסעודית וכבר מת לשחק - “אני בכושר גופני טוב ומרגיש בבית”, אבל השם הגדול יותר הוא ג’מפאולו פאציני(33), עם עבר עשיר בסרייהA בפיורנטינה-אינטר-מילאן ובשנה שעברה גם הפגיז בורונה. גם ארמנדו סאדיקו ורובן רוקינה יינסו להביא את הישועה. הקבוצה ניסתה לצרף גם את קונה מסיבאספור אך ללא הצלחה. הנשיא קיקו שהתראיין באריכות דיבר על האמונה הגדולה שהסגל שופץ כראוי והמאמן מוניוס ישאיר את הקבוצה בליגה. אחרי התמונה הקבוצתית המרגשת החבר’ה שאגו: ‘מתי משחקים נגד ריאל מדריד?’. הקשר רוג’ר שחוזר אט-אט אחרי פציעה ארוכה הוא בהחלט תוספת כוח לסיבוב השני. מנגד, סמו גארסיה, ננו מסה ולארגנק עזבו כמו גם ראול פרננדס.

לצד החיזוק המשמעותי של לבאנטה, ובתקשורת אפילו דיברו על ‘הקבוצה החדשה’ של המאמן מוניוס - היא מגיעה בפלונטר קל לקראת המשחק, זכר לפגיעות מהמשחק נגד דפורטיבו - הבלם צ’מה והקשר ההתקפי קאמפנייה לא ישחקו מחר נגד ריאל מדריד היות וספגו את הכרטיס הצהוב החמישי שלהם. הקשר רוג’ר שחוזר לאט-לאט מפציעה. פיצ’יני ורוקינה התאמנו בעיקר בחדר כושר וספק אם יכללו בסגל כבר עכשיו. החיזוק ההגנתי הוא של קוקה ששיחק בעבר בסביליה וזכה איתה בליגה האירופית. מחר בשעות הבוקר נהיה חכמים יותר לגבי הסגל של לבאנטה לקראת המשחק. קוקה נמצא חזק בתמונת ההרכב והיתר יהיו השחקנים שהגיעו עד הלום, נגדיר זאת כך. בין התוצאות הטובות של לבאנטה, בעיקר בפתיחת העונה - ניצחון על ויאריאל במחזור הפתיחה ותיקו נגד ולנסיה במחזור השלישי.

נראה שלבאנטה תסתפק גם בתיקו, והיא מלכת התיקו בספרד העונה עם 10 תוצאות תיקו. לבאנטה פתחה את העונה חזק ולא הפסידה בחמשת מחזורי הפתיחה - אז דורגה חמישית. אבל עברו הרבה מים מאז. המאמן מוניוס אומר לקראת המשחק - “אצל ריאל מדריד מדברים על משבר אחרי הפסד אחד, הלוואי וגם אצלינו המשבר היה דומה”, והוסיף - “נצטרך לשחק בצורה מושלמת ולנצל כל שגיאה או חצי שגיאה של ריאל מדריד”. “נגד ריאל מדריד צריך לעשות הגנה טובה ולהיות חדים ביציאה להתקפה”, אומר איבי, שנהנה לשחזר את השער שלו מהסיבוב הראשון - “ניצלתי אי-הבנה בהגנה ודחפתי את הכדור לרשת. הם היו בלי כריסטיאנו”. מוראלס, עוד שחקן התקפה, אמר שאם היה יכול לבחור שחקן אחד שלא ישחק מחר - היה בוחר בגארת’ בייל. “נגיע בהתלהבות רבה, אין שחקן שלא אוהב לשחק נגד ריאל מדריד”, סיכם.

‘מתי משחקים נגד ריאל?’ לבאנטה מציגה: קבוצה חדשה לגמרי.

לבאנטה - הרכב משוער: אוייר| קוקה, קאבקו, בואטנג, לונה| ג’יסון, דוקורה(רוג’ר), לרמה, ברדיחי, מוראלס| איבי

היסטוריה ומפגשי עבר::

קודם כל נתחיל ונאמר שהיסטוריית המשחקים נגד לבאנטה מאוד דלה. הקבוצות נפגשו במשך שנתיים בשנות ה-60, אחר-כך המתנה של 40 שנה, לא פחות. בסה"כ 27 משחקים בכל המסגרות, 23 בליגה ועוד 4 בגביע המלך כשזכורה התפוצצות אדירה בשמינית הגמר בעונת המוריניו - עם 8:0 בברנבאו במשחק הראשון בשמינית הגמר. האמת שמוריניו די אכל חצץ מלבאנטה. הוא סיים רק בתיקו מאופס במחזור החמישי ב-2010/11(המשחק והתקרית עם פדרו לאון), נכנע 1:0 בעונת האליפות המטורפת אחרי הרחקה של סמי קדירה בין היתר ומשחק חלש, ורק בביקור השלישי שם, ב-2012/13 - ריאל הצליחה לנצח, ללא כריסטיאנו שנאלץ לצאת במחצית בגלל חתך עמוק והרבה דם(נאבארו, איך לא), ועם שער ניצחון מאוחר וכה מרגש של הילד מוראטה. האמת שמוראטה יכה שוב בלבאנטה, בעונת הדסימה, וזה היה משחק מטורף:

איזה טירוף זה היה, אה?

מסוג המהפכים המדהימים האלה שמוציאים ממך כל-כך הרבה אמוציות ושאגות שמחה. לאחר ההפסד בדרבי לאתלטיקו בברנבאו - ריאל התארחה אצל לבאנטה במשחק בו הייתה חייבת לנצח(מחזור שמיני). הדרמה מהעונה הקודמת היא כאין וכאפס לעומת מה שהיה שם. דיאוור ההעלה את לבאנטה ליתרון וראמוס הגיב מייד(60’) בנגיחה. אל-זהאר עשה ככל העולה על רוחו ברחבה והכניס את דייגו לופז בדקה ה-84 ואז הגיע הזמן של שני המחליפים הצעירים. מוראטה וחסה רודריגס היו על המגרש. בדקה ה-89 מוראטה קיבל מסירה מואראן ובנגיעה אחת בעט לפינה של השוער והשווה. ואז הגיעה הדקה ה-93 האהובה: מוראטה מסר למודריץ’ שהעביר ימינה וכריסטיאנו בעט חזק והכדור איכשהו נחת ברשת. אתם גם הורדתם חולצה בבית יחד עם כריסטיאנו. חלפה שנה, האמת, בדיוק אותו המחזור - והפעם זה היה 5:0 קל בחזרה הגנרלית לקראת הקלאסיקו: כריסטיאנוX2, צ’יצ’ריטו, חאמס ואיסקו.

בקיצור, במבט על משחקי הליגה בלבד בהן לבאנטה היא המארחת, להלן המאזן - 11 משחקים: 9 נצ’ לריאל מדריד(82%), תוצאת תיקו אחת(9%) ו-9 נצ’ ללבאנטה, עם יחס שערים 23:6 לטובת ריאל מדריד. ריאל השיגה פעמיים 1:0 קטן בין 1963 ל-1965 והמשחק הבא היה ב-2004/05 - צמד של רונאלדו ביום עבודה. ב-2007/08 זה היה צמד מאוחר של ואן-ניסטלרוי, ובין-לבין, עונת הקאפלו - אפילו קאסנו כבש באותו 4:1 בו הגיבור היה רוד עם שלושער. ריאל ניצחה בכל חמשת משחקיה הראשונים נגד לבאנטה בחוץ עד שנתקעה עם מוריניו. במשחק האחרון בלבאנטה, איי-שם ב-2015/16, הניצחון הראשון בסריית הנצחונות הרצופים עד סיום העונה(מחזור 27) - ריאל השיגה 3:1 קשה עם שערים של כריסטיאנו בפנדל, שער עצמי של דייגו מרינו ופינאללה של איסקו. ומי פתח בהרכב כתוצאה ממצוקת החלוצים? נכון - בורחה מאיורל.

בעונת הדסימה, שבוע אחרי הדרבי הכושל בברנבאו במהלכו הפסדנו - ריאל מדריד יצאה למשחק חוץ נגד לבאנטה והייתה חייבת לנצח. כבר חזרתי מספרד ואני זוכר את הטירוף בבית בדקות הסיום, ממש מתגעגע. העונה לא חווינו עדיין משחק כזה עם סיום מטורף, וגם בעונות הכי מאכזבות בליגה היו דברים כאלה. תמיד מרגש לנצח ברגע האחרון. ראמוס עם משחק עלוב בהגנה אבל כובש בנגיחה, הילדים מוראטה וחסה עושים את השינוי מהספסל והדקה האחרונה עם הגול של כריסטיאנו והורדת החולצה. היו ימים.

לגבי היום, אין הרבה מה להגיד. הסגל בלי אף פצוע משמעותי, דבר די נדיר - נראה מאוד איכותי ורחב. צריך לנצח ולהמשיך את המומנטום ובעיקר להימנע מפציעות. זה משחק קלאסי לקובא לדעתי, קבוצה שמצופפת ותעשה הגנה בראבאק, הייתי נותן למודריץ’ לנוח ומשחרר את קובא למשימות התקפיות יותר בזמן שקרוס מדי פעם מצטרף ומאיים על השער. חשוב שכריסטיאנו יתן גול, מבייל אני רוצה מהלכים על הקו ופעלתנות, הוא יכול לעבור שחקן עם המהירות והכדרור שלו. בנזמה? כבר כתבנו עליו בת’רד אחר, זה אבוד.

"תתרכז במשחק".

זה מה יש. לא לנצח את לבאנטה ולאבד נגדה 4 נק’ העונה זו בושה. פרצופה של עונה. דמיינו כאן את הדו-שיח של כריסטיאנו עם הצלם כשירד לספסל, זה הרגע הכי אמיתי במשחק הזה. לא מסוגלים לייצר מומנטום, לא מסוגלים אפילו זמנית להעפיל למקום השלישי, ורציתי לכתוב לא מסוגלים לשים את הכדור ברשת אבל איסקו איכשהו עשה את זה - אז לא מסוגלים לא לספוג - כרגיל קיבלנו גול מכלום. לא מסוגלים להיות ריאל מדריד. פרצופה של עונה.
כל השחקנים נותנים כל-כך מעט, כולם בינוניים היום חוץ ממודריץ’ הנפלא שנלחם כמו אריה גם בהתקפות האחרונות ואפילו כמעט כבש בנגיחה.

מיותר לכתוב מקצועית, אבל החילוף של זידאן הרגיז אותי, שיהיה בריא. איסקו אמנם כבש אבל בשום מצב הוא לא צריך לשחק ע"ח בייל, למה לוותר על מסה ברחבה ולהשאיר את קאסמירו שלא נחוץ במשחק כזה? גם החילוף השני הגיע רק בדקה ה-80. בנזמה גם במשחק טוב יחסית לא מסוגל לשים את הכדור ברשת, כמו תמיד. כריסטיאנו(משחק חצי משחק בכלל ברחבה) ובייל כבר לא מסוגלים לחתוך לאמצע ולשגר פצצה לחיבור כמו פעם אז לא יקרה כלום אם לפעמים יחליפו אגפים. אבל זה בכלל לא משנה. העיקר שמחר אומרים עוד עשרה ימים פאריס. לא יהיה כלום, כי אין כלום.

אנחנו פאתטים. כל שבוע עולה קבוצה לא מאומנת למגרש וזידאן מצפה שנאכל את זה עם חיוך. ההגנה המופקרת בדקות האחרונות זה כבר עניין שבשגרה, ידעתי שזה גול עוד בתחילת המהלך. איך זה קורה פעם אחר פעם בקבוצה בסדר גודל כזה? ביזיון שכבר קשה לי למצוא מילים לתאר אותו.

פריז? חוף הים חברים. נכון שעדיין קר אבל זה מה יש.

נ.ב. אם השחקנים וזידאן משחררים עוד קלישאות לתקשורת אחרי המשחק הזה אני אשבור משהו. תודו שאתם אפסים ושהעונה הזאת גמורה.

לא באמת נסיים ב2 המקומות הראשונים,
לא באמת נתחרה על אליפות, וסביר מאוד להניח שנעמוד ונמחא כפיים לברצלונה בקאמפ נואו,
כנראה שניהיה בליגת האלופות גם אם לא נעלה למשחקים, ככה, מכוח האנרציה, ומחולשתה של הליגה המביכה הזאת,
כן, ליגה מביכה, איבוד הנקודות זה נטו ריאל מדריד ולא הליגה.
אבל,
מה יהיה הסוף עם ההתבזויות הללו? מתי זה יגמר?
אולי שכולם יבינו סוף סוף שאין לנו שוער וורלד קלאס (משחק פעם בחודש זה לא זה),
אולי שכולם יבינו סוף סוף שאין לנו מגן שמאלי (מ-ג-ן שמאלי, אחד כזה שעושה הגנה)
אולי שכולם יבינו סוף סוף שאין לנו קשר מרכזי (מה שטוני קרוס עושה במרכז המגרש יכול לעשות גם רועי קהת המחריד, המוניטין של השחקן הזה הורגת את הקבוצה)
אולי שכולם יבינו סוף סוף שגארת בייל לא יכול באמת להצליח בריאל עם האופי הפחדני הזה, אי לקיחת אחריות, כאילו שרונאלדו ובנזמה הם שני קרימינלים הגדולים ממנו ב10 שנים בשכונה, ואבוי לו אם לא ימסור.
אולי שכולם יבינו סוף סוף שאין לנו חלוץ (את זה כולם מבינים, מלבד אדם אחד)
כמו שכבר אמרתי, עוד ניצחון פחות ניצחון, עו תיקו וחלילה עוד הפסד, לא ישנו כלום מהעונה המחרידה הזו, נסיים במקום שמוביל לליגת האלופות וגם נצטרך לסבול פאסיו מביך לברצלונה בקאמפ נואו, אבל איפה הכבוד? למה זה צריך להיות ככה מביך?
מהפכה זו מילה גדולה מדי, מפוצצת,
אבל חייב להיעשות משהו, לחתוך את השבעים, לספסל את המבוגרים, לפתוח דף חדש, גם אם נזכה בטעות במקרה בליגת האלופות, לכל קבוצה יש סוף, לכל דור יש את הסוף שלו,
אין זעקה גדולה יותר לסוף, מהעונה הזאת. אין.

אני אישית לא יכול לראות יותר את קיילור נבאס. דיי, היית גימיק נחמד וחמוד בהתחלה אבל אני מרגיש שההגנה כל כך מנותקת ממנו ואין שם תיאום. בנוסף המיקום שלו נוראי והוא יוצא כל הזמן קדימה מדי, שחקנים מקפיצים מעליו, נותנים לו לפינה, או שבועטים עליו והוא הודף לשער/הכדור קופץ מתחתיו, בקיצור- אני תולה בו חלק לא קטן מאותם איבודי נקודות.

בנתיים בזבזנו אופציה על קאפה (שאני לא מכיר אבל כנראה הוא שוער לא רע) ונצטרך להביא שוער בקיץ.

כל השאר לא ראויים כבר לתגובה, אין לי הסבר למה נראנו היום כמו שאנחנו נראים כל העונה.

• ה-3 בפברואר 2018, י"ט בשבט תשע"ח. לא בגלל פציעה, לא בגלל חשש מצהוב חמישי, לא בדקה ה-95 אחרי שכבש- כריסטיאנו רונאלדו הוחלף במדי ריאל מדריד. לא חשבתי שאזכה לראות זאת בימי חיי. עכשיו אני מבין איך סבא שלי הרגיש בהכרזת העצמאות.

• משחק ראמוס-י טיפוסי: שער בנגיחה, חור בהגנה בגודל של טדי וצהוב רק כי קוראים לך ראמוס.

• חוסר היכולת שלנו לשמור על תוצאה היא מביכה.

• ועוד יש אנשים במדריד שמסוגלים להוציא את המילה “אלופות” מהפה.

@Santi
לא יודע מה אתה רוצה ממרסלו כשהשער הראשון זה בגלל חור של צמד הבלמים, ושער שני פציני עמד שניות ארוכות ברווח בין ווראן לקרבחאל כאשר האחרון שני מטר קדימה מסתכל עליו וכאילו חושב לעצמו “הוא לא יקבל כדור”… ואז החלוץ עושה תנועה פנימה וימינה, גורר איתו את ווראן עוד מטר, קרבחאל מבין מה עומד לקרות ומנסה לרוץ לסגור… אבל פציני מעניש.
בכל המתואר לעיל מרסלו לא היה חלק בשום צורה.

גם על ההתקפה אי אפשר לעצום עין… קרן שרמוס נגח לרשת, וטעות הגנה מפגרת (אם היה עוזב הכדור כדור חוץ) נתנה לאיסקו עמדה נוחה לכיבוש…

נ.ב. מה רונאלדו רצה להגיד? לא הבנתי.

נאבאס האחרון שאפשר להאשים בתיקו הזה, עם הגנה כזאת גם עם שני שוערים היינו סופגים. קראבאחל עם אינספור טעויות, על ראמוס מזמן אי אפשר לסמוך וואראן אחרי כמה משחקים סולידים חוזר להראות כמו טירון שרק עלה לבוגרים. על מרסלו אין צורך להוסיף כלום.

שיחקנו עם גישה ויכולת של קבוצה קטנה. משחקים בהליכה, כל שחקן סומך על שאר הקבוצה. אוי איסקו ואסנסיו, לא האמנתי שיגיע היום שאעדיף את ואסקז על פניהם. הראשון מכדרר את עצמו למוות, והשני רק מגביה כדורים מצד שמאל, יש שחקנים ברחבה אין שחקנים לא חשוב.

נב1 - זידאן עדיין אומר שהליגה לא גמורה.
נב2- 30 שניות לסיום סיכוי להתקפה אחרונה במשחק. ראמוס וואראן מתמסרים בחצי שלהם עד שריקת הסיום. פשוט לא יאמן!

הדבר הכי עצוב במשחק אתמול הוא שהשוויון שלהם הגיע ממש דקות ספורות לאחר אחת מהחמצות העונה. גם אם יעבור מטוס מעל המגרש עם כיתוב “אתם עושים שכונה, הגול שלהם יגיע” הם עדיין לא יצליחו לא לעשות שכונה.
זה הסימן הכי מובהק לכך שהם פשוט לא מסוגלים. זו בעיה הרבה יותר גדולה משובע או רצון. הבעיה היא מקצועית כמעט לגמרי.

ואני רק מנסה להבין, מה השכונה הזאת אמורה בדיוק לעשות מול אמבפה וניימאר?

בעניין הזה אגב - אני עדיין מאמין לסוויץ’ הכמעט בלתי אפשרי שהחבורה הזאת מסוגלת לעשות במשחקים גדולים ובבמה הגדולה מכולם.
וכן, אם בטעות ובמקריות נעבור את שכירי החרב מפאריס זה יהיה הרגע המשמח והמתסכל בעונה בו זמנית.
הוכחה לכך שהם רוצים הם מסוגלים, פשוט הם לא רוצים.

קקורא תמים, ולא בקטע של נאחס, אני מסכים עם ההודעה האחרונה שיש משהו בזירה האירופית שמוציא מהשחקנים ברמה הגבוהה ביותר, את הטוב שיש להם להציע. לא יודע מה מייצר מומנטום בקבוצה שלכם (בקושי בבארסה אני מצליח לתפוס את זה), אבל די ברור שעבור שחקנים שחוו הכל מהכל, אתגר אמיתי מייצר הזדמנות חדשה.
כמאמר המערכת: דחוף חתול אל הקיר, ותהפוך אותו לנמר.

אז אני סתם רוצה להעלות אנקדוטה איך יובה מצליחה לזכות בשש אליפויות רצופות בהנחה שיש כאן גם אלמנט של נחישות והיעדר שובע ולא רק עניין מקצועי, הרי לא בכל שנה הייתה לנו קבוצה טובה מבארסה(אבל בעונת הדסימה זו לחלוטין הייתה בעיטה שלנו בדלי ואולי גם עונה אחר-כך בהתחשב ברצף הנצחונות). איך בארסה של פפ הייתה רעבה למרות המון אליפויות? מדברים מבחינה מנטאלית רק, כן, אני שם בצד את מסי-צ’אבי-אינייסטה. אצל ראמוס ראיתי שובע ראשוני כבר בעונה השנייה של שוסטר והוא היה עדיין ילד.
בעונת הפרידה של פפ בשלב מסוים היה פער מטורף של 10 נק’ והובלנו בביטחה באוגוסט אבל הם עדיין ‘סיימו בכבוד’ ונלחמו, למשל.

שמרנו על אליפות רק פעם אחת מאז 1989 - עונות 2006/07 -> 2007/08.

אני חושב שהשובע היה קיים בעיקר במרבית הסיבוב הראשון. איך אפשר לטפל בשובע? אולי טפטוף מלמעלה? מאמנים הרי התחלפו, אולי לרענן את הסגל, אולי זה אופי מחורבן של השחקנים עצמם? אליפות המדינה זה תואר מדהים ומכובד בכל ליגה ורק בריאל מדריד לא.

לגבי המשחק אתמול - כל העונה אני נותן בראש למרסלו אבל אתמול אני דווקא מנקה אותו. ומרגיז אותי למשל שקרבחאל הגנתית מאוד יציב אבל התקפית לא הופיע לעונה הנוכחית.

נגד פאריס נראה את כל הפרימדונות יורדים לגליצ’ים אבל זו לא רומא או וולפסבורג ונאפולי, הפעם זה ממש לא תלוי בנו. הם עושים גולים מכלום ואנחנו לא מסוגלים. אני לא פוסל משחק לא רע שלנו ושבעיית הרגל המסיימת שוב תגיע.

מה הוא מתבכיין בכלל? לא אהבתי את מה שסימן למצלמות. וואלק אתה אחד השחקנים החלשים במגרש…
אני מאוד מקווה שהשמועות שראיתי בימים האחרונים לגבי שיפור החוזה של כריס הם שגויים, אסור בשום פנים ואופן לתת 30 מיליון יורו לשחקן שלא תורם כלום.

הקבוצה לא גרועה כל כך, היא צריכה רענון וניקוי אורוות, והראשונים לעוף הם רונאלדו ובנזמה.

לדעתי צריך להעיף את כל הפרימדונות בקבוצה, שבנוסף לצמד שציינתי גם קרוס בתמונה.
הקבוצה הזו לא כל כך חלשה, אבל היא בהחלט צריכה רענון בדמות של 3-4 שחקנים. 2 להתקפה, 1 לקישור, 1 להגנה:

וואי כמה שאנחנו גרועים.

מעולם לא היינו קבוצת הגנה טובה, אבל העונה זה שובר שיאים.
לא זכורה לי עונה כזאת, שכל יריבה (סוג ג’) יכולה להגיע לרחבה שלנו בקלילות, בכל רגע שהיא רוצה.
כאילו יש תחרות בין ההגנה וההתקפה, מי יותר גרועים.

אני עדיין מאמין (או רוצה להאמין) שמול פריז נראה קבוצה אחרת.
מצד אחד אני אשמח מאוד אם נעלה לרבע כי… אני אוהד ריאל. מצד שני, באיזשהו מקום אני גם רוצה שכבר נחתום
סופית את העונה הזאת ונודח.

איזה עונה בזיונית אין דברים כאלה.

האמת, אני חצי מרוצה ממה שהיה אתמול. הסנריו הכי גרוע מבחינתי היה שהקבוצה תתעורר על עצמה תתחיל לדפוק מאניטות כשזה לא משנה, תמשוך עד הגמר באלופות ואז בקיץ נשמע מזידאן שהוא מאמין בסגל שלו.
העונה הנוכחית היא תוצאה ישירה של הזכיות באליפות ואלופות עונה שעברה והכי מפחיד אותי שזה יחזור איכשהו בעונה הבאה.

אני קונה כל שנתיים זכייה בדאבל בשנה הראשונה ועונת נפל בשנה השנייה.

הטיעון של תמיכה בכישלון על מנת לזעזע הוא טיעון מטומטם לחלוטין. והרי תחת הלוגיקה שלך “נדפקנו” מההצלחה של השנה שעברה והיה עדיף אילולא קרתה.

מספר הההתקפות המתפרצות ששחקני לבאנטה יצאו אליהם אתמול הוא מטורף. רק תחשבו מה קבוצה עוד יותר מהירה כמו פ.ס.ז’ תעולל לנו עם אמבפה וניימאר. ומצד שני לראות את קרוס או בנזמה מנסים להתחיל התקפה מתפרצת זה מביך. קרוס לבדו הרס מספר התקפות מעבר בגלל שהוא יותר איטי מאבי נמני בשיאו. על הכבדות של בנזמה נאמר כבר הכל.

אחרי שרונאלדו איבד את המהירות המסחררת נשארנו רק עם שלושה שחקנים מהירים בהרכב - בייל, וראן וקרבחאל. קשה מאוד לצאת למתפרצות בצורה כזאת ועוד יותר קשה לעצור מתפרצות. זה רק אספקט אחד של המשחק ואפילו לא הבעיה העיקרית שלנו, אבל זה גם אחת הסיבות למה הפכנו מקבוצה קטלנית לקבוצה שבלונית ולמה ההגנה שלנו כ"כ חדירה.

מהירות היום היא תכונה הכרחית. כשבייל בחוץ ואיסקו משחק במקומו אנחנו בכלל הקבוצה האיטית באירופה.

יש לקבוצה הזאת אינספור בעיות ומאמן שלא מצליח לזהות אף אחת מהן. פשוט דיכאון, לא רואה איך אנחנו יוצאים מהמצב הזה בקיץ אם זידאן נשאר. אפילו אם מחליפים מאמן זה לא יעזור הרבה כל עוד ממשיכים עם הBBC והקישור הנוכחי.