הליגה האירופית 22/23-הדיון המתגלגל:: שוב עפים מאירופה, אחרי הפסד 2:1 ליונייטד בגומלין הנוקאאוט (לבנדובסקי)

אני לא יודע לפי מה החלטתם (או לפחות ככה זה נראה מהניתוחים הטקטיים שהבאתם), שדה יונג הוא איזה סוג של באנקר אצל צ’אבי, או אפילו שחקן מוביל. בעיניי, עד כמה שהצלחתי להבין מההתנהלות של צ’אבי איתו עד עכשיו - החל מקדם העונה ועד השימוש בו במשחקים השונים - מבחינת צ’אבי הוא הרבה יותר סותם חורים מאשר כל דבר אחר. בטח לא גורם טקטי משמעותי במשחק על החיים ועל המוות בצ’מפיונס.

אם אתם מביעים כאן איזה ווישפול ת’ינקינג אז סבבה, אבל חשוב לשים בקונטקסט הנכון. וכמובן תמיד קיימת האופצייה שהבנתי את צ’אבי לגמרי לא נכון ואני טועה לחלוטין.

אמממ…מתי החלטנו את זה?
פרנקי הוא בפירוש (וזה בלט בעונה שעברה, אבל הרבה יותר מתחילת העונה הנוכחית) לא באנקר אצל צ’אבי. ההיפך. אם בשנה שעברה הוא היה המוחלף הראשון הכמעט ודאי בקישור, השנה הוא אפילו לא שחקן הרכב. ומי שתפס את מקומו הוא גאבי, כן? אחלה שחקן, פוטנציאל גדול, אבל הראשון מהקישור הפותח שהייתי מוכן לוותר עליו תמורת שחקן טוב יותר (אההההממממ…ברנרדו סילבה).

זה בהגדרה ווישפול ת’ינקינג. לא כי אני כל כך מחזיק מפרנקי (אם כי צ’אבי כנראה מחזיק ממנו אפילו פחות ממני), אלא נטו בהתאם לסיטואציה הערב ובהתאם לחלופות.

ה-ה-ר-כ-ב -

מתישהו נלמד לקח שלדבר על הרכב לפרנקי, זה גובל כבר בחצי פנטזיה. מילא.

ולאלו שכן פותחים:
הרכב מאוד “קלאסי” של צ’אבי, שמשאיר את עבודת ההגנה ל…בכן…ההגנה, ולא יוצא להרפתקאות של מגינים תוקפים מידי. לפחות לא בהתחלה.

מאטס
אלונסו, אריק, פיקה, רוברטו
פדרי, בוסקטס, גאבי
דמבלה, לבנדובסקי, ראפינייה

אני מקווה שהברזילאי אכן ייפתח בצד ימין של ההתקפה, או לפחות שהפעם צ’אבי לא יחכה 60 דקות כדי להעביר אותו לשם, גם אם רק מידי פעם.

אני מניח שצ’אבי, בנוסף לזה שהוא לא סופר את פרנקי (או שהוא שומר אותו לקל…די…הצחקתי את עצמי), רוצה את הלחץ הגבוה של גאבי ומוכן להמר על זה, ועל החוצפה החיובית של הילד.

הרבה מונח על הכתפיים של פדרי-דמבלה-ראפינייה-לבנדובסקי. היצירתיות ההתקפית, מול בונקר מסתמן, תלויה בהם המון (אם אראוחו ו/או קונדה היו משחקים, לפחות היו יותר כתובות בכדורים נייחים), וביכולת שלהם להשתחרר, גם אם לשנייה, משמירות כפולות ומשולשות.

ההרכב של אינטר -

בסופו של דבר מי שיקבע את התוצאה זה השופט.

שהיה לנו בהצלחה.

אינטר כאמור באים להחנות את האוטובוס
אנחנו צריכים את ראפיניה בימין כי בשמאל הוא היה נעלם אחד גדול והמון המון תמיכה של המגנים.

הייתי מנסה ללכת יותר על האגף של דימרקו ובאסטוני הם שילוב פחות יעיל מדמפריס ושאקרניאר, שזה אומר ראפיניה ורוברטו

אתה יודע, אם כובשים 3 שערים, שום שופט לא יכול לשנות.
בסוף זה תלוי בנו.

לא צריך לעלות בחסרון מספרי על ההתחלה. שני דמבלה אף פעם לא נשמע טוב בקושי בולע אחד…

למה? אם יש 2 דמבלה, יש יותר סיכוי שמישהו מהם יצליח לעבור שחקן של אינטר.

מתמטיקה בסיסית - מינוס ועוד מינוס זה מינוס. ואני ממש לא רוצה לראות איך נראה דמבלה עם מינוס מוח שלם.

2 דמבלה זה מוח אחד שלם
סוף סוף זה יהיה המשחק שלו

אולי זה מינוס כפול מינוס… מה אני מבין בהוד אפסיותו.

האוהדים ביציע יכולים להתלונן על בזבוזי הזמן של אינטר כמה שהם רוצים (וזה בהחלט מרגיז וגם סתם לא נעים לעין), אבל בינתיים זה נראה שבזבוזי הזמן האלה דווקא משחקים לטובת ברצלונה. בדקות שכן משחקים כדורגל, אינטר הרבה-הרבה יותר מסוכנת.

יכול להיות שנפסיד, יכול להיות שנעוף הלילה, ויכול להיות שזה מגיע לנו.

אבל אינטר זו קבוצה עלובה. בזבוז זמן מהדקה ה-2 (כשהשופט לא עושה כלום בנושא, כן?), ו-30 דקות משחק ששליש מהן הלך על השטויות של אוננה. גועל נפש.

וגם - אלונסו נוראי.

צ’אבי יכול לבוא בטענות רק לעצמו.

גם דמבלה וגם ראפיניה מתבזבזים בשמאל. זה לשחק עם 10 שחקנים. פאטי צריך לשחק שם, גם אם הוא רק חצי פאטי. אפילו פראן צריך להמשיך לקבל הזדמנויות עד שיזכר איך לשחק כדורגל.

ההתעלמות משה יונג היא פשע, בטח ובטח כשגאבי עם כל האהבה עדיין לא קראק.

אריק משחק כל העונה כבלם שמאלי, למה דווקא עם פיקה הוא משחק ימני? פיקה לא מסתדר עם ההתקפות שבאות משמאל.

ואם כבר שמאל - באלדה הוכיח שהוא המגן הכי טוב כשלוקחים בחשבון גם התקפה וגם הגנה. למה הוא עוד פעם על הספסל במשחק גדול? אלונסו לא קיים בתקפית.

ובן הזונה באדום - נמאס לי כבר. שחקני אינטר נותנים מכות מול העיניים שלו והוא מתעלם. אי אפשר שלא לחשוב שעושים לנו דווקא.

אני חושב שהמחצית היתה די חושך.
ראפיניה, למרות הבישול למבשל, במחצית מאוד חלשה והגיע הזמן לתת למישהו אחר את הנייחים.
לא חושב שנראה שינוי במחצית השניה, בתקווה שנשיג עוד גול או 2 ונשמור על רשת נקייה.

צריך לזכור שעדיין לא עלינו ויש לנו עוד את באיירן בבית ואיך שאנחנו נראים היום זה ממש לא נצחון בכיס, אפילו לא קרוב.

השער של דמבלה קרה בזכות פעם אחת שבארסה יצאה מהשבלונה שלה, וככה הצליחה להפתיע את ההגנה המסודרת והצפופה של אינטר.
קודם כל הכדור האבוד שראפיניה הצליח להציל, אבל גם ההמשך המצויין שלו, שמתברר באופן מוזר שראפיניה ככל הנראה יותר מסוכן ואפקטיבי כשהוא רחוק מהשער (במאמר מוסגר - עוד לא הצלחתי להבין את הסגנון של צ’אבי המאמן, אבל דבר אחד שכן הצלחתי לקלוט בינתיים - הטייפקאסט שלו זה שחקני אגף שלא יודעים להבקיע, במחירים מופקעים).
ואח"כ סרג’י רוברטו שגם כמגן ועם כל השנאה של איל אליו, יודע לעשות את הפעולה האחרונה יותר טוב מחצי מהסגל שלכם.
וכמובן סוף המהלך, כשבאופן מפתיע מי שסיים אותו היה דמבלה שנכנס לאמצע ולא לבנדובסקי שנשאר בחוץ, וככה הצליח להביך את ההגנה של אינטר.

ולסיום - אינטר לפני ואחרי השער, אילוסטרציה:
immobile-ciro-immobile
בחיי שצריך להעמיד לדין קבוצות על רמות כאלה של ציניות.

בינתיים זה עובד. במזל (כי היינו סנטימטרים מספיגה, אבל גם מכיבוש), בשיניים, אבל עובד.

הבעיה היא שצ’אבי עקשן, פשוט עקשן. אל תתעצבן על הגבהה עקומה של גאבי, זה לא השחקן לדברים האלו. אתה רוצה לחימה, כיסוחים ואי ראייה בעיניים? גאבי הוא האיש שלך. אתה רוצה הגבהות יותר מדוייקות? יש הולנדי בספסל. אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר כוס שלמה של סנגרייה.

הלאה - חוץ מללכת עם שלט, עם ניאונים זוהרים, אלונסו עושה הכל כדי להגיד לצ’אבי “עזוב, בוא שים במקומי את אלבה או באלדה”. גם ההחלפה בין פיקה לאריק, כמו שטל ציין, לא ברורה.

אני אוהב את ראפיניה, דווקא בגלל החילוץ המטומטם שלו שהוביל לקרן, וגם בלי קשר למהלך שהוביל לגול. מעדיף חילוץ גרוע של שחקן שנלחם, תמיד.

צ’אבי חייב להחליט מה הוא רוצה במחצית השנייה, ולהבין מי יכול לתת לו את זה. אתה שומר על התוצאה או מחפש עוד? הרפתקנות או הססנות?

אינטר פותחת שטחים עכשיו, אז צריך להיזהר בהגנה. אבל, וזה אבל גדול - שטחים זה הלחם והחמאה של דמבלה וראפינייה. אבל גם של אלבה ובאלדה.

פה אתה מפספס - מעולם לא שנאתי אותו. אם כבר אז הערכתי אותו ממש.

כתבתי גם במקום אחר - בישול מצוין שלו. כשצריך להחמיא, אני מחמיא.

לא הראו לנו שידור חוזר של הפנדל על פדרי, אבדוק בסוף המשחק.

מה שכן, תפיסה בחולצה של לבנדובסקי ברחבה היא פנדל משחק שלישי רצוף בליגת האלופות שאנחנו לא מקבלים.

טוב, אז פיקה מוכר את המשחק. אוקיי.

באלדה לשמאל, אלונסו בלם ופיקה לארהב. מספיק.

עד מתי החוזה של פיקה?