הליגה האירופית 22/23-הדיון המתגלגל:: שוב עפים מאירופה, אחרי הפסד 2:1 ליונייטד בגומלין הנוקאאוט (לבנדובסקי)

אני קונה גם את הניצחון בהפרש של שער אחד.
אין לי ספק שבאיירן לא יפתחו רגליים מול אינטר בבית, והם מעשית כבר יבטיחו מקום ראשון כשיגיעו לקאמפ במחזור ה 5.
אם ננצח את אינטר בהפרש של שער, יהיה לנו פער של 4 שערים עליהם. אין להם קבוצה לתת חמישיה גם לפילזן, אז אני רגוע לגבי הפרש השערים.
תן לי לנצח אותם בגומלין, ואני מוכן להמר שנעלה.

מבין מה אתה אומר, אבל לראפינייה מגיעות 2 הנחות:

1. הוא עוד חדש, גם בקבוצה וגם בליגה וגם מבחינת קוף המחיר על הגב.
  2. קשה לשחקן כמו ראפינייה לשחק בסגנון שבארסה שיחקה מול באיירן, למשל, ובלי מגן ימני נורמלי. הכדור הלך רק לצד ימין (כשהוא בצד שמאל, ולצ’אבי לוקח 60 דקות להבין שזה לא עובד), וגם זה בגישת “תנו את הכדור לדמבלה ותקוו שהוא לא ייאבד כדור”.

בעולם מושלם, הייתי מעלה את פאטי כבאנקר, ועושה דברים אחרים לפני שהייתי מביא את ראפינייה, אבל זה לא עולם מושלם ופאטי עוד רחוק מלהיות באנקר אפילו מבחינה כשירותית וכו’.
אני בעיקר חושב שעוד מוקדם לשפוט אותו. יחסית. במיוחד בהקשר למה שאני רואה מהקבוצה.

גם אני לא מרוצה מהמשחקים האחרונים של ראפיניה, אבל לגבי שאלתך- כן, אלף פעמים כן.

חוץ מזה, מראפיניה אני מקווה עוד לשיפור. מפראן- לא.

לגבי המשחק מול באיירן- אי אפשר גם שלא להזכיר את דייוויס המפלץ הזה.
מגן שמאלי מפחיד, בטופ 3 בעולם לדעתי.

האמת שבכלל התכוונתי למשחק נגד אינטר, אבל העיקר הבנת :wink:

לא רק שהוא לא מספק את הסחורה, הנזק העיקרי לדעתי האישית והצנועה זה שהוא מחייב את דמבלה לשחק יותר מדי דקות בכנף שמאל ששם הוא פחות אפקטיבי.
פראן גם אם פחות מסוכן לשער מראפיניה מאפשר משחק יותר מאוזן ויותר מסוכן בסופו של דבר.
ראפיניה חדגוני, כמו אדאמה עובר את המגן בעיקר לכיוון הרגל החזקה, בעוד שאדאמה עושה זאת לכיוון הקו ראפיניה משחק עם רגל הפוכה ולכן יותר מסוכן לשער.
ואם כבר ראפיניה, הרכישה שלו כנראה היא שמנעה את האפשרות שסילבה יגיע.

אני לגמרי עם טיטי פה. עד לנקודה הזאת התרומה של ראפיניה מסתכמת בכך שלקח לדמבלה את המשבצת האהובה עליו.
עם זאת לא מן הנמנע שהוא יעלה הילוך מתישהו. הוא הראה כמה דברים יפים פה ושם ואולי הוא צריך יותר זמן. אולי גם לא וזה השחקן פשוט.

אינטר מנצחת את ססואולו 2-1 מצמד של דז’קו.
ראיתי רק את המחצית השניה. אינטר שוב לא הבריקה, אבל ניצלה טעויות קשות בהגנה של ססואולו.
לאוטרו שוב היה ישנוני ומפוזר, ואלה חדשות טובות. דז’קו אמנם יעיל , חכם ופיזי, אבל פיקה לדעתי יכול עליו. לאוטרו מפחיד אותי יותר ואני שמח שהוא לא בכושר טוב.
אם לא יהיו פציעות נוספות, אני מאמין שסיכוי לנצח הוא 50%. במיוחד עם שיפוט נורמלי.

חייב להגיד שמאוד מדאיג שמול אינטר בבית הסיכוי שלנו הוא רק 50% בעינך. אנחנו אמורים להיות פייבוריטים ברורים גם לאור המשחק שהיה באיטליה.

בהרכב מלא הייתי נותן יותר.

יש לי הרגשה שצ’אבי באמת הולך לשם, אחרי הקריסה של הקישור (ושל אגף ימין, ושל המנטליות) במחצית השנייה מול סלטה.

השאלה האם יהיה מדובר ב-3:4:3 (ואז בהגנה יהיו פיקה, אריק ואלונסו?), או 4:4:2 (ואז נקווה לקסמים של דמבלה, פדרי ולבנדובסקי).

אני בעיקר לא מבין למה הוא לא ניסה את זה מול סלטה. מעבר לעבודה שהטלוויזיה זעקה שאנחנו צריכים להשתלט על מרכז המגרש - עדיף לנסות לראות איך זה הולך לפני המשחק הכי חשוב של העונה.

הסגל למשחק הגורלי מול אינטר -

קסייה חוזר מפציעה ונכנס לסגל.

קסאדו ופבלו טורה משלימים את הרשימה.

קונדה עדיין בחוץ, כמו גם כריסטינסן, ביירין, אראוחו וממפיס.

זה קטע מוזר, שחקן חוזר מפציעה והתחושה שנחלשנו ולא שהתחזקנו.

עד כדי כך הוא דפוק. הכי גרוע בסגל by far

לצערי צריך אותו, אפילו בשביל לתת מנוחה במשחקים מסויימים למישהו מ-4 הקשרים האחרים, ולו לכמה דקות.

דמיין חצי ממכת הפציעות שיש לנו בהגנה, רק בקישור…

בכל מקרה, קצת משוערים -

be4eb059-7379-481c-aa21-184919115bb3_media-libre-aspect-ratio_default_0

אף אחת מ-4 האופציות שלמעלה לא מזכירה את אפשרות 4 הקשרים שהועלתה אתמול, לפחות לא במתכונת של פדרי-גאבי-בוסקטס-פרנקי בעמדת הקישור (לפי ההרכב המשוער העליון פרנקי יצטרף להגנה).

מה כן? רוב מוחלט לתיעדוף של גאבי על פני פרנקי, ולראפינייה על פני פאטי (לצד לבנדובסקי ודמבלה).
בהגנה - פיקה, אריק ואלונסו כנראה יפתחו, כאשר השאלה המשמעותית היא: “אוקיי, ומי עוד?”. כאשר האפשרויות נעות בין רוברטו, באלדה וכאמור - פרנקי.

יש לי דילמה לא פשוטה היום, לגביי מי אני מעדיף שיפתח, ואיפה -

בהתקפה -
מצד אחד, מכיוון שאינטר תבוא להסתגר, ברצלונה חייבת חייבת לרווח את המשחק, כלומר בנוסף לדמבלה וללבנדובסקי (שבטוח יפתחו), ראפינייה צריך לפתוח. מצד שני, יש גבול לריווח הנדרש, בלי לחזור לנושא המרחקים הממש גדולים בין השחקנים, ולזה שעם כל הכבוד לפולני - הוא לא צריך ולא יכול לשחק לבד במשחק כזה.

ולכן אני נוטה יותר לפאטי, שכן מצטרף יותר לאמצע, לפחות בפתיחה.

מה שמוביל אותי להגנה -

צריך מגנים שיצטרפו להתקפה, ושיעשו את זה נכון, אבל שלא יפקירו את העמדה וישאירו חורים שיקברו אותנו מאחורה. צריך לזכור שאנחנו עדיין עם הגנת טלאים, ושמספיקה התקפה אחת, או חוסר תיאום רגעי (גם אם הגיוני, בהתחשב בנסיבות), ומצבנו ידרדר משמעותית.

מה זה אומר מבחינת ההגנה? לא יודע. פיקה ואריק יפתחו בוודאות, השאלה היא מי בנוסף. באלדה, בשביל המהירות, וההצטרפות לפאטי בצד שמאל של ההתקפה (מתאים גם לאלבה), אבל עם חוסר ניסיון במעמדים כאלו? אלונסו, בשביל האחריות וההגנתיות היחסית, והאפשרות לעבור לשחק במערך של 3 בלמים יחד איתו? אלבה, שלפחות התקפית יכול לתרום המון, אבל לכו תדעו איך יקום הגנתית?

לא מקנא בכאב הראש של צ’אבי בנושא הזה, ובכלל. אבל יודע שלמרות שהזכרתי רק את ההגנה וההתקפה, לא מעט (ואולי הכי הרבה) יקום וייפול על הקישור, ועל היכולת של שחקני האמצע להחזיק (בכדור, ומעמד). ובגלל זה, וגם כדי לשחרר את פדרי לעשות קסמים מקדימה - פרנקי חייב לפתוח, שזה על צ’אבי. אבל הוא גם חייב להרשים, וזה לגמרי על ההולנדי.

צריכים גול, וצריכים אותו מהר. גם יפתח את המשחק, ויפתה את אינטר לצאת קדימה, וגם אחרת - ככל שהדקות יעברו הלחץ המנטלי יגבר.

ההנחה היא שאינטר תחנוק את לבנדובסקי בתוך הרחבה, הסבירות שהוא יבקיע קיים אבל יחסית קטן, ממה שראיתי עד עכשיו פאטי חלוד, לכן בניגוד לדעה שלי על ראפיניה אם אני ברצלונה אני פותח איתו בצד ימין ודמבלה בצד שמאל עם הוראה לחתוך כמה שיותר למרכז ולבעוט על סף הרחבה, זה גם הסיכוי הכי טוב להבקיע(גם כדורים חוזרים מהשוער ללבנדובסקי) וגם אולי ישחרר את לבנדובסקי למקרים שהקיצונים חותכים לקו ומגביהים.

בקשר למגינים לא הייתי רוצה שהם יצטרפו להתקפה והייתי פותח עם המגינים הכי טובים הגנתית, שיעמדו במיקום שיאפשר להם ללחוץ ולהשתלט על כדורים חוזרים אבל לא לעלות יותר מדי ולייצור חור הגנתית שההגנה האיטית לא תספיק לסגור, כלומר לא אלבה במחצית הראשונה.

מבין מה אתה אומר, וזה באמת מתחיל מההגנה. אבל הכוונה שלי היא שבהתקפה, בגלל שאינטר כנראה תחנוק את לבנדובסקי, הוא צריך עזרה. השאלה היא איך לעזור לו.

צריך לעצור יתרון מספרי באיזור הרחבה, או לפחות למנוע נחיתות משמעותית. אם לבנדובסקי לבד, זו בעיה, וצריך לצרף אליו מישהו. ואם תצרף את פאטי, כי הוא הכי מתאים לזה חוץ מפראן “לא יפגע בשער גם אם הכדור כבר בפנים” טורס, תוכל לתת לבאלדה את האגף התקפית.

החיסרון? לתת לבאלדה את האגף הגנתית. לא כי הוא לא בסדר, אלא כי לא בטוח שהוא יסתדר לבד (לא סומך על היכולת של פאטי לעלות ולרדת באטרף משחק שלם).

מה שהצעת הגיוני, לגמרי, פשוט לא יודע כמה אני מעדיף את ראפינייה בימין ואת דמבלה בשמאל, על פני דמבלה בימין ופאטי בשמאל.
אפשרות נוספת, היא קישור מרובע, כאשר זה שיצטרף לפולני יהיה פדרי, כאשר הוא “יודע” שמאחוריו יש את המפרק ואת פרנקי, ככה שהוא יכול להיות חופשי יותר להגיע ממש עד לשער.

אין ספק שצריך פשוט לבעוט, לבעוט הרבה, ולבעוט מכל מקום. זה לא הזמן לחשוב על דברים יפים או מיוחדים. לבעוט מכל מקום, על כל אחד, העיקר שייכנס.

אז אלונסו בשמאל ובאלדה בימין?

כמו שכבר כתבת לבעוט הרבה, בגלל שאינטר תתבנקר אתם תחזיקו את הכדור הרבה וקרוב לרחבה גם בלי עזרה של המגינים, ההנחה היא שמכל הניסיונות(גם אם לא מבריקים, ודאבל פסים וטיקי טאקה) אתם תצליחו לייצר שער, מהצד השני בגלל ששני שחקני ההגנה הכי טובים(והכי מהירים, קשוחים, לא מוותרים ונלחמים עד הסוף) שלכם חסרים אתם חשופים מאוד הגנתית, לכן להעלות מגינים להתקפה יכולה לגרום למצב שהם מבקיעים ממתפרצת ואז המצב שלכם הרבה יותר מסובך.
לכן אישית הייתי מעדיף משחק יותר מבוקר לפחות ב 60-70 הדקות הראשונות, לא לקחת סיכונים לקבל מתפרצות ועדיין לייצר מספיק מצבים בצד של היריב, זה יחס עלות-תועלת הכי גבוה שלכם לדעתי.
עם קונדה ואראוחו הייתם יכולים הרבה יותר להעז מבלי להיות חשופים יותר מדי למתפרצות(הדי איטיות של אינטר יש לציין).

ראפיניה בגלל הרגל השמאלית הקטלנית, שחקן מאוד מוגבל אבל למשחק הזה אולי מה שצריך, דמבלה בצד ימין מאוד מסוכן מבחינת לייצר לעצמו את החצי מטר שטח הזה ולתת כדור אלכסוני מסובב בשמאל לראש של לבנדובסקי, אבל הפעם זה יהיה באחוזים נמוכים, לכן עדיף בשמאל ויחתוך למרכז ויבעט.

כדורים יפגעו בשחקנים ויחליפו כיוון, יחזרו מהשוער והמגינים למצבים מסוכנים של הפולני, השוער לא יראה את הכדורים מהבעיטות מאוחר בגלל הצפיפות, בעיטות מחוץ לרחבה יפתחו לאט לאט את הבונקר.

אם לא הולך עד לדקה ה-65 אז אול-אין.

לדעתי כן, לא רואה 2 מגינים יותר טובים הגנתית בסגל הנוכחי למשחק הזה.

אני עוד תוהה לגבי קו ההגנה, המערך ככלל ודה יונג. יכול להיות שנראה מעברים קבועים בין 4-3-3 ל 3-4-3 אם החלפות בין דה יונג למרכוס אלונסו. מה הכוונה?

כשברצלונה בלי הכדור

אלונסו- דה יונג- פיקה- אריק

בוסקטס

גאבי- פדרי

כשבארסה עם הכדור:

אלונסו- פיקה- אריק

בוסקטס- דה יונג

גאבי- פדרי

במצב הזה ברצלונה תהיה בעיקר הגנתית מבחינת התפקוד של המגינים, מעניין אם אולי יהיה ויתור על קשר פרופר בשביל מגן התקפי כדוגמת באלדה

פרנקי- פיקה- אריק

אלונסו- בוסקטס- פדרי- באלדה

עם החלפות בין אלונסו לפרנקי.

איזה כאב ראש, מקווה שזה לא יסתכם בפיצוח בונקר משעמם של אינטר כדי שלפחות לא תהיה סיבה לשבור את הטלויזיה.