הליגה האירופית 22/23-הדיון המתגלגל:: שוב עפים מאירופה, אחרי הפסד 2:1 ליונייטד בגומלין הנוקאאוט (לבנדובסקי)

צ’אבי היה חלק מהירידה

נו באמת.
בלי צ’אבי היית יושב היום בשלב הבתים של האירופית, וזה במקרה הטוב שבו לא סיימת אחרי חטאפה ובטיס.

איזה זיכרון קצר של דג זהב יש לכם לפעמים…

בדיוק כמו שאתם לא מצליחים להזכר שרוב הכסף של המנופים שהפעלנו הלך לכיסוי החובות של ברתומיאו ורק חלק מאוד קטן ממנו הגיע באמת לרכש שעשינו השנה.
אתם מדברים כאילו הוצאנו על רכש 500-600 מיליון יורו ולא בקושי 200.
כאילו קומאן איבד את מסי מיד כשהגיע ולא קיבל אותו לעונה שלמה שבה הוא סיים בכלל במקום השלישי.
כאילו צ’אבי עלה ממקום 9 למקום שני עם לבנדובסקי, קונדה וראפיניה בסגל שלו.

יאללה יאללה… תתעוררו על עצמכם, אתם לא משווים תפוזים לתפוזים.
קומאן לא היה מגיע אפילו לאירופית גם אם הייתם נותנים לו את פראן, אלבס, אובה ואדאמה.
יא גנובים… הוא בכלל לא היה מבקש אותם - אף אחד מהם לא הולנדי והוא לא מכיר אותם מהנבחרת.

אני אצטט את עצמי.

בדקתי אחוזי הצלחה בליגה אשתקד:
45% הצלחה אצל קומאן
33% הצלחה אצל ברג’ואן
52% הצלחה אצל צ’אבי

לא נשמע לי הצלחה מסחררת. מה שקרה בפועל זה שקבוצות שהתחילו עם קצת צבירת נקודות היסטורי קרסו בחצי השני של העונה, ואנחנו עם קצת יותר עקביות בקצב צבירת הנקודות טסנו למעלה.

ברור שלא, ואתה יודע כמה אני שונא את התפוז המכני. אבל מה צ’אבי עשה בינתיים כדי להצדיק אמונה בו אחרי 3 כשלונות אירופיים מחפירים אחד אחרי השני?

אנחנו התחלנו את הליגה כפייבוריטים לזכייה באליפות מבחינת סגל, ולכן אני לא מתלהב מהמקום הראשון בינתיים. גם אנחנו וגם הם נאבד נקודות. את הכסף נספור במדרגות, ואחרי הבושות באירופה לצ’אבי יש רק מה להפסיד בזירה המקומית. נראה מה הוא יעשה באירופה.

אני לא מצליח לעקוב אחרי הדיון פה, אם המטרה שלנו היא בלקבל מאמן יותר טוב מקומאן אז וואלה המטרה הושגה. אבל 95 אחוז מהמאמנים באירופה הם יותר טובים ממנו. אז מה הנקודה פה.

אני הייתי יכול לסלוח על הרבה דברים לצאבי. אבל זה ברור שניהול המשחק שלו הוא שערוריתי, הוא מגיע עם חילופים שבאים מהבית (סאשה היקר שלנו הוכיח את זה הודעה מושלמת @Sasha ) והכי חמור זה באלדה ודה יונג. מצטער על זה אין תירוצים.

ופעם נוספת, אף אחד לא רוצה את הראש של צאבי או לפטר אותו בשלב הזה, בטח לא אני, אבל לספר לי פה סיפורים על התקדמות אחרי שמאז סיום הפגרה אנחנו משחקים כדורגל בדיוק כמו בימים של קומאן זה לעבוד על כולנו פה.

ואחרי שכתבתי את זה , והדגשתי אינספור פעמים שהאחריות על ההדחה היא על צאבי וברצלונה. אני כן רוצה לחזור לשופט. יכול להיות שבסופו של דבר האי פנדל ההוא יגרום לזה שלא נגיע לשלב הזה. אני לא מתרץ ולא שום דבר, אבל מעצבן אותי הצביעות המסריחה , אם ברצלונה היתה עולה לשלב הבא בגלל פנדל שלא נשרק ואינטר היתה מודחת בגלל זה או אה איזה רעש היה גם פה וגם בעולם. אופלאונה השחקנים של ברצלונה מסוממים. לאפורטה עם מיזדות של כסף היו מראינים את מוריניו על המשחק ההוא השם של השופט של צלסי היה נכנס לפה וכל הבלה בלה בלה המוכר לכולנו, האוהדים של ריאל בפורום פה ובכללי גם בשנת 2222 היו מזכירים לנו את זה. אבל ברצלונה נדפקה וזה בסדר וצריך לקבל את זה . ואיזה שקט ואסור להזכיר את זה. והשופטים טועים וכל הבלה בלה הבלה.

אני מצד אחד, מרגיש שאנחנו בתור אוהדים התבגרנו והפסקנו עם השטויות (כי אנחנו לא מתרצים את זה) אבל מצד שני עדיין אוכל אותי הצביעות והמוסר הכפול של עולם הכדורגל. סתם רציתי להוציא קיטור…

באמת לא הבנתי מה זה אומר. יש על הספסל שחקנים שלא ידעתי עליהם? יש רכש חדש בכל משחק ואפשר לעשות חילופים שונים ממה שהיה במשחקים הקודמים? ההיררכיה של השחקנים נקבעת לפי שיטת הכדורים בהגרלה? מה? מה זה אומר מגיע עם חילופים מהבית? מאיפה הוא אמור להביא אותם בכלל?
(אגב, אני מגיב לך רק כי במקרה עכשיו יש לי זמן לכתוב ולשאול על המשפט התמוה הזה)

על באלדה אני מסכים, על דה יונג לא. מה גם שהשמועה אומרת שהוא עלה לשחק עם זריקות - וזה לא נשמע לי מופרח לאור זה שהוא בקושי נכנס לסגל אחרי הפציעה בנבחרת.

נו באמת כאילו אם לא היה זריקות הוא היה פותח. באמת. אני גם מהמר שנגד ריאל הוא גם לא יפתח.

שיש לך את אותם חילופים ובאותם דקות כל משחק זה להגיע עם חילופים מהבית…

צאבי הוא אגדה וקשה לכולנו פה לבקר אותו אבל אני מציע לשתות כוס מים קרים ולקבל את זה שיש לו אחריות. ומצטער ההדחה בשלב הבתים זה כישלון , אתם רוצים לספר לעצמכם סיפורים? לשקר ולקבור את הראש בחול על סיפורים שאינטר היא איזה אימפריה למרות שצמד המשחקים רק הוכיח לי כמה הם מוגבלים ובינונים שנתיים רצוף הדחה בשלב הבתים לקבוצה כמו ברצלונה זה כישלון. זה לא אומר פיטורים או שהוא זהו נכשל באופן סופי, אבל עכשיו רק הליגה נשארה לנו. ואי זכיה בליגה זה כישלון אדיר שלנו. תאהב את זה או לא. זה המצב.

הבעיה העיקרית היא לא בהדחה ולא בחילופים ולא בניהול המשחק מהקוים ולא בבחירת השחקנים. הבעיה האמיתית היא שבארסה משחקת לא נכון. זה לא משנה אם גאבי או פרנקי משחקים.

מה שמשנה זה שהמערך של צ’אבי שהבסיס שלו הוא 2-3-2-3 פשוט כושל פעם אחר פעם. זה מערך מופקר הגנתית מול קבוצה שטובה בהתקפות מעבר (אין הרבה כאלה בספרד כרגע) ומאוד בעייתי התקפית (המרחק בין בוסי ושני המגינים לבין גאבי-פדרי והשלישיה הקדמית פשוט לא ניתן לגישור).

יכול להיות שתיאורטית זה מערך גאוני דינמי וורסטילי. בפועל בארסה מאבדת את הדבר היחיד שהיא טובה בו (ניהול משחק).

בינתיים מאז שצ’אבי הגיע היה לנו משחק אחד פנטסטי (בקלאסיקו הקודם). על סמך משחק אחד לא מחזיקים מערך טקטי כושל לשנה שלמה. העובדה שעדיין לא נעשה שם שינוי (והירידה דל פדרי פה ושם למטה היא קוסמטית ותו לא) מעידה על חוסר הבנה בסיסי.

אם לפפ היה את קייטה כנקודת העיוורון שלו אז לצ’אבי יש מערך שלם כנקודת עיוורון. אין לי מושג איך הוא יכול לתקן את זה.

לא יודע אם היית יכול לומר את זה במקרה שבהגנה במקום רוברטו פיקה וגרסייה היו משחקים אראוחו, קונדה וכריסטנסן. אני לא יודע איך היה נגמר המשחק עם חוליית ההגנה הבכירה שלנו, אני כן יודע איך הוא נגמר כשלמשחק עלו השאריות שעוד לא הצלחנו להפטר מהם (גארסיה אגב בלם טוב למשחקים אחרים ואני מעריך אותו, אבל הוא לא מתאים למשחק מול אינטר ואני חושב שצ’אבי לא היה מרכיב אותו למשחק הזה אם היו לו ברירות).

כבר כתבו פה (נדמה לי) שצ’אבי לא עשה מספיק בשביל לייצב את ההגנה. אני חושב שזו אמירה מנותקת מהמציאות. להביא את ביירין, קונדה, כריסטנסן ואלונסו זה להביא חוליית הגנה שלמה שאפשר לעבוד איתה. כששלושה מתוך ארבעתם נפצעים באותו זמן, ביחד עם RFA שהפך בשנה הזו לכוכב של ההגנה, אתה בבעיה.

רוצים לא להאשים את הפציעות בהדחה המסתמנת? סבבה. אני לא רוצה להתבלבל ולהפנות אצבע מאשימה לשיטה של צ’אבי רק כי ספגנו שלושה שערים בבית עם הגנה שכבר שנים מחרבנת במכנסיים במעמדים גדולים.

אבל המערך המאוד בעייתי התקפית שם שלושה גולים מול אינטר שהיא קבוצה הגנתית מובהקת ונתנה משחק הרואי של בזבוזי זמן ובונקר. אז אולי בכל זאת יש לערך הזה סיכוי (למען הסר ספק, אומר שוב ששיחקנו חרא והייתי רוצה שנבקיע במשחק מסודר וטוב יותר, אבל כרגע לוקח את מה שיש).

וקיבלת לייק להודעה כי אני מסכים איתך על רוח הדברים. יש לנו הרבה לאן להשתפר, ויש לצ’אבי עצמו הרבה לאן להשתפר. אני חושב שכמאמן הוא עוד לא מוצר מוגמר, ואין ספק שבנקודה הנוכחית הוא גם בא להתגלח על הזקן שלנו.

עם זאת, לא ראיתי שיש בשוק מאמנים פנויים שהיינו יכולים להביא במקומו והיו מטיסים אותנו לפסגה. ובנוגע לשכר הלימוד שלו, אני מוכן לשלם אותו כי צ’אבי הוא אגדה ויש לו נשמה של בלאוגרנה. הוא בא לעבוד והוא נותן עבודה.
השוויתם לתפוז המכני שמבחינתי כל מה שיש לו ברזומה מסתכם בבעיטה חופשית אחת מוצלחת ומזליקית שבלעדיה הוא כבר היה נשכח. רמות האימון לפני ואחרי צ’אבי הן שונות שמיים וארץ. ואני מדבר על כל השלושה שהיו פה לפניו, ולא רק על קומאן.

הייתי רוצה שנהיה יותר טובים, הייתי רוצה לראות סרגל מאמצים יותר ממוקד ויותר אפקטיבי, הייתי רוצה לראות שיטת משחק יותר כיפית ויעילה. עם זאת, אני עוד לא במקום של לבקר אותו כי אני חושב שהוא נותן את הנשמה ומצליח להוציא את המיטב מהמאמן העדיין בינוני שהוא והקבוצה הלא כזו חזקה שלנו. ולא, אין מה להשוות את הקבוצה הזו לקבוצה שקיבל פפ, ולא מדובר רק בהבדל של מסי מודל 2008 מול אין מסי בכלל, אלא תן לצ’אבי גם את צ’אבי ואינייסטה מודל 2008 ביחד עם מסי ותחזור לדבר איתי על דרך ותוצאות.

בוא בבקשה ותספר לי איך צ’אבי הצליח להנחית פה את האלאנד ולמה אני לא רואה אותו בקבוצה. פטמורגנה? שכחתי את המשקפיים שלי בחדר שינה? הלכתי לישון עם ברנרדו סילבה במנצ’סטר ולא התעוררתי בזמן? :man_facepalming:t2:

בחיי שאין גבול לזחיחות ולכישרון לשכוח את מה שלא נוח לזכור…

אתה מתכוון להגנה שהפסידה לבאירן? הנפילה של פיקה היא תוצאה של היחס אליו העונה. חוסר ההתפתחות של אריק זה גם תוצאה של עבודת (או היעדר עבודת) מאמן עם שחקנים. נורא קל לעשות פרסוניפיקציה למשחק. קבוצה מאומנת משחקת טוב גם עם שחקני ספסל. לייבא הגנה בקיץ זה לא משהו שזוקפים לזכות מאמן. ואל תשכח שבארסה לא עפה בגלל משחק אחד אלא בגלל קמפיין באמת עלוב. תיקו ושני הפסדים בארבעה משחקים.

לכל מאמן בעולם יש נקודות חולשה, ועל כן הוא מייבא שחקנים מבחוץ.

ההבדל בין ליברפול מדהימה לאחת שחוטפת גולים חדשות לבקרים זו יכולת אישית של ואן דייק. כנ"ל לגבי פפ שלא יודע לעבוד עם חלוצי מטרה ובלמים. מנגד מאמן מרגיז כמו מוריניו יודע לגדל חלוצי מטרה ובלמים, אבל שחקנים יצירתיים סובלים אצלו.

לכל מאמן יש נקודות תורפה והוא לרוב יעדיף “לייבא כשרונות”. בברצלונה זה יותר בולט בגלל הבלאגן בלה מאסיה שרק מהשנה בנו תוכנית אמיתית של עבודה מהנוער, ולא סתם מאמנים כמו ביילסה ופפ מתחילים מחריש עמוק ממחלקות הנוער כדי שיצליחו לייצר פתרונות להמשך.

צ’אבי מאמן צעיר שעושה ערימה של שטויות ברמה הפרקטית, עם רעיונות תאורטיים לא רעים. אידאלית היה עדיף שיתחיל מהנוער כדי ללמוד במה זה כרוך להעמיד שיטה “עם מה שיש” ולא עם תקציב בלתי מוגבל בקטאר ללא תחרות. עכשיו הוא כבר פה ונראה לאיפה הרוח נושבת עם צ’אבי, והאם הוא יצליח לגדול מזה. אי העפלה הזאת תעלה הרבה שאלות לגביי צ’אבי, וההודעה הרשמית לסיום החוזה של גז’ארדו על שום מה גורמת לי להרגיש שצ’אבי גם לא עומד בסטנדרט שההנהלה הציבה לו.

לאבד גובה כבר באוקטובר זה משהו שהוא בעייתי מבחינת ההייפ שניסו לייצר למשקיעים. קשה להגיד מה יקרה כרגע.

לסיכום פה של כמות לא מובטלת של הודעות -

השחקנים פה בשלב פיתוח וגדילה לא פחות מצ’אבי המאמן. ברור שיש לו לאן להתפתח בטח לפי המוח שניהל את קבוצת הכדורגל של פפ על המגרש. עם זאת, כששחקן באמצע התפתחות דופק תקופה שחורה מורידים אותו לספסל לקירור ולכיוונון מחדש, אצל מאמן אי אפשר לעשות את זה, וצ’אבי כבר תקופה לא מתפקד ואין ברירה אלא לבלוע את כאבי הגדילה הללו. בתקווה לעתיד קצת יותר מוצלח למרות היותי פסימי מטבעי.

MediumBetterBorzoi-size_restricted

[למתקשים - ההשוואה הנכונה היא בין תפוז למאפרה].

צ’אבי מצטייר בעיניי כמאמן מאוד אמוציונאלי. כזה שגורם לשחקנים שלו לתת הכל על המגרש בכל רגע נתון וזה בא בחשבון על אולי ארגון במשחק. הדרך שבה הוא סוחף את השחקנים אחריו, וכל הסיפור עם דמבלה לדוגמה. התרגלנו לראות את ברצלונה וריאל מדריד מגיעות למפגשים מול היריבות כשהן משחקות על הילוך שני והיריבות באות בשיא המוטיבציה להשיג משהו מולן. בארסה של צ’אבי לא כזאת. בארסה של צ’אבי רוצה לא פחות מהיריבות שלה את הניצחון.
אני חושב שנקודת החוזקה הזאת של צ’אבי לפעמים גם באה בעוכריו, כמו במפגש הזה. המשחק הפך לאמוציונאלי בשלב מאוד מוקדם של המשחק. בחצי השעה הראשונה של המשחק ברצלונה תקפה אבל הפקירה את ההגנה ומי שהגיעה למצבים הטובים הייתה דווקא אינטר. דווקא בארסה הייתה אמורה להרגיע את המשחק, ולוודאות קודם שהיא לא סופגת.

צ’אבי אולי לא ייחשב בקרוב למאמן הטוב בעולם, ואולי הוא אף פעם לא יהיה מאמן נוקאאוט טוב, אבל לנקודת הזמן הנוכחית הוא כנראה המושלם ביותר. המשחק האמוציונלי שלו יעלה לכם בעוד כמה פציעות וכנראה גם בהפקרות הגנתית ברגעים מכריעים אבל עדיין, הוא המתאים ביותר לקחת ברצלונה דיי בינונית ביחס למה שהתרגלנו לראות ממנה, ולהפוך אותה לאחת הקבוצות המרתקות ביותר בעולם.

אווייי מסכן! הוא קיבל רק את פראן טורס,אדאמה,אובמיאנג,קסייה,כריסטנסן,קונדה,ביירין,אלונסו,ראפיניה ואיזה אחד לבאנדובסקי,ממש פשע שהוא לא קיבל גם את ברנרדו סילבה ואת הלאנד,לאפורטה צריך להתבייש שהוא לא עשה מספיק בשביל המאמן שלו.
היה צריך לפנק אותו עם ממפיס דפאי ופראן זוטגלה כמו את קומאן.
בחיי שאין גבול לעצימת עיניים ולהערצה העיוורת לאגדת מועדון,מביך.

הוא חייב גם להפסיק לחגוג כל גול כאילו זה השער של אינייסטה מהגמר ב 2010,יש בזה משהו קצת מביך מהצד,חסר קלאס בעיקר.

אתה מבין למה אתה מביך? כי אתה לא טורח לבדוק ולסנן את העובדות למעשים.
מתוך עשרה שחקנים שמנית שילמנו רק על ארבעה וכל השאר בהעברות חופשיות או השאלות בשכר נמוך. אתה לא רציני לבוא עם טענות כאלה ולהגיד שצ׳אבי קיבל כל מה שרצה. צ׳אבי קיבל את כל מה שיכלו להשיג בשבילו בהזדמנויות שמצאו בשוק.

ואם את לא מבין את ההבדל בין חלוץ צעיר שעתידו לפניו ומחורר רשתות לחלוץ מעולה בן 34 בשלהיי הקריירה שלו אז אין לי איך לעזור לך.

קיבלת לייק על התגובה הקודמת, אבל פה אני חולק עליך - אני מעדיף, בכל יום, מאמן אמוציונלי שחוגג כשהקבוצה שלו כובשת/מצליחה ומבואס כשהקבוצה שלו סופגת/נכשלת, על פני אדישות. אין שום בעיה עם מאמן שחי את הקבוצה שלו ואת המשחק, גם אם זה גול נגד אלצ’ה בגארבג’ טיים של העונה.

אם אמנה את בעיותיי עם צ’אבי וניהול הסגל והמשחק שלו, זו אפילו לא תהיה הבעיה האחרונה ברשימה.

למקרה שלא הבנת - זה שאנחנו קוראים פה אחד לשני ניגר לא אומר שגם אתה יכול.

שמע זה שתקרא לי מביך לא יעזור לך לא להיות מביך,מישהו דיבר על סכומי העברה איפשהו? מה אתה רוצה? לפחות תענה לעניין במקום לחפש מתחת לאדמה סיבות לצאת צודק.
דובר פה על ההבדל בין הסגלים של קומאן שהכוכב הראשי שלו היה ממפיס לעומת הסגל של צ׳אבי שמינואר מקבל רכש וכמעט כל שחקן שביקש הגיע בסופו של דבר,בין אם בחינם או בדמי העברה גבוהים,אצלו ממפיס הוא מחליף בקצה הספסל וגם זה במקרה הטוב.
אני מבין בין חלוץ צעיר למבוגר אני לא טיפש ולא צריך שתלמד אותי,הבעיה שזה לא היה הדיון,הדיון הוא הסגל דל קומאן מול הסגל של צ׳אבי.
אז תשווה את לבאנדובסקי לממפיס או ללוק דה יונג,לא להלאנד.

אני לא ממש מקשיב לחוקי ה pc.