הליגה האירופית 22/23-הדיון המתגלגל:: שוב עפים מאירופה, אחרי הפסד 2:1 ליונייטד בגומלין הנוקאאוט (לבנדובסקי)

בדיוק! באלדה הוא גם האימאימא של הדוגמה של פיתוח צעירים. לא פותח כל משחק, מוחלף/מחליף מדי פעם, לא בכל המשחקים הגדולים, פשוט צועד בקצב שלו.

גאבי פותח תמיד. בכל משחק, אימון או real-time, בכל נבחרת, בכל הרכב, בגדול הוא מסי בארון ואנחנו המטומטמים שלא רואים.

סקירה טקטית מעניינת על מה צ’אבי ניסה לעשות ואיפה הוא היה מוגבל בגישה שלו למשחק. כמה נקודות בעיניין הזה:

1. האס הפעם היה רוברטו שתפקד באופן בו צ’אבי השתמש באלבס שנה שעברה. מין הסתם שיש הבדל עצום בין השניים, אבל זה הצליח לייצר את היתרון המספרי שצ’אבי חיפש בימין ובהמשך הוביל לשער.

2. השימוש באלונסו לא עבד בצד שמאל, כי הספרדי היה לטעמי במשחק חלש ברמה האישית. אומנם זה הספיק לייצר לעיתים ריבוי שחקנים בצד שמאל כדי לשחרר את גאבי או פדרי.

3. צ’אבי בא עם תכנית אחת, והוא עדיין לא מצא דרך להתמודד עם היציאות קדימה של אינטר. יכול להיות שבתאוריה הוא עלה עם תכנית משחק בה הוא מנסה לגרום לאינטר לצאת מהארץ ההגנתי שלה, אבל לפעמים מספיקה טעות אחת בשביל לפרק את התכניות שנעשו.

4. אחרי הספיגה ברצלונה ניסתה לחזור לתכנית המקורית שעבדה לה קודם, רק שהפעם זה היה בליווי של לחץ היסטרי ועוד טעויות לא מחוייבות של בוסקטס ואריק, מפה דברים התחילו להתבלגן.

5. ראפיניה עם מספר הרמות, גם דמבלה, וצ’אבי ניסה להפעיל עוד לחץ על מרכז הרחבה תוך שימוש בפאטי. כל זה הוא תוצר ישיר של בילבול ולחץ. לא תכנית ממשית. רק לקחת את הכדור ולשלוח אותו להרחבה, אולי משהו יפגע. כשיש את לוונדובסקי זה יכול לעבוד לפעמים כי הוא באמת טופ קלאס, אבל גם לו יש גבול.

בשורה התחתונה, לא רק הסגל שלנו צעיר, אלא גם המאמן שלנו שבא עם רעיונות תאורטיים יפים, אבל גם הוא מתקשה בפתרונות דינאמיים, שלא לדבר על הקצב של המשחק שלא הצליח להביא לידי ביטוי את היתרון המספרי של בארסה כפי שצ’אבי רצה. יתרון מספרי לא תמיד מתקיים אם הכדור לא מגיע לאותו איזור מהר מספיק.

מקווה שנצליח להתקדם מפה.

עוד לילה של מחשבות ובאסה.
שנה שנייה ברציפות שבארסה פוגשת את הקיר ב-200 קמ״ש ומקבלת כאפה שמזכירה שאנחנו לא שם.
מול אינטר הנוכחית, דרג ג׳ או לא זה בכלל לא מעניין, במשחק של הכול או כלום, בקאמפ נואו, בארסה הייתה חייבת לנצח ולצערי היו פה כמה נקודות שצפות כל פעם מחדש.

בין אם זה גאבי על חשבון דה יונג, פאטי שמצופף עוד את האמצע על חשבון ראפיניה שלא הבריק אבל נתן 200% והצליח לחטוף כדורים באזורים מסוכנים או אפילו ההכנסה המאוחרת לטעמי של באלדה.

אבל הבעיות הרבה יותר עמוקות-

1. המנטאליות הלוזרית של הקפטן שלנו שמצהיר בסיום המשחק אחרי שנשאל אם זה ישפיע על הקלאסיקו ועונה ״ברור שכן״.
  2. פיקה שרק אמר שיעזוב לפני 3 שנים ולא עשו עם זה כלום.
  3. העקשנות של צ׳אבי על שחקנים מסויימים והחולשה הבלתי נתפסת של הקישור שלנו, בקבוצה שהמאמן שלה הוא אחד הקשרים הגדולים בהיסטוריית המועדון (ולדעתי בהיסטוריית הכדורגל בכלל) והחילופים המאוחרים מאוד שכל פעם מרגיש כאילו הוא ״בא איתם מהבית״.
    האמירה של ״אנחנו באים לשחק את המשחק שלנו״ תקפה לבארסה של העשור הקודם. אני לא רואה מספיק אדפטציה בבארסה של צ׳אבי ליריבות בהרבה משחקים. אנחנו עוד לא ברמה לכפות את סגנון המשחק והדומיננטיות שלנו על כל קבוצה ובזה לצערי צ׳אבי הרבה פעמים חוטא והולך עם הראש בקיר.

דמבלה כפרי לאנסר זה טוב ויפה אבל קבלת ההחלטות הגרועה שלו לא באמת מוציאה מזה את המיטב וכשהמאמן רואה שהקבוצה מאבדת את זה חשובה השיטה ומה עושים כשלא הולך.

כדי להתגבר על הבעיה המנטאלית אני לא רואה פתרון אחר חוץ מלהגיד יפה שלום לקפטנים שלנו, אגדות של המועדון שכבר לא ברמה.
עצוב שצריך להיפרד מהם ושבשונה מקפטנים מהעבר דוגמת צ׳אבי, אינייסטה ופויול הם לא מבינים בעצמם שהם כבר לא לרמה.

ואולי זה הזמן להתרכז בליגה. לבנות מחדש מה שצריך ולבצע תהליך נכון עבור הקבוצה הזו שעם כל הכבוד לכל הרכש והפציעות לא הייתה צריכה לסיים את דרכה באלופות אתמול.

נקווה לטוב…

בעיני יש כאן טיפה אובר-דיכי. כן, זו לא בארסה של 2009 וצ’אבי (בינתיים) לא פפ. אבל יש כאן קבוצה מסוכנת בטירוף, עם סקורר על בחוד, משחק לחץ טוב+++ וכמה שחקנים סופר מוכשרים.

אם משווים לריאל ברמה המקומית אתם לכל הפחות באיזור החיוג שלנו(ואצלכם, בניגוד למדריד, יש שחקנים מוכשרים בכמה עמדות ולא רק ווינגרים שמאליים וקשרי 50-50),
ואם משווים לרמה האירופאית אז לא נפלתם מבאיירן ואינטר והמצב בטח שיותר טוב מכל מני צ’לסי, ליברפול, מילאן, יובה ואפילו פריז שנראת בדרך למטה. יותר מזה? כל עונה אתם משריצים איזה בן 17 שנכנס ישר לרשימת 100 הכשרוניים בעולם. אני די בטוח שאם יקחו כלב שימצאו בלה מסיה תהיה לו יותר טכניקה מכל שחקן באתלטיקו מדריד.

רוצה לומר- כמעט כל הטופ העולמי נמצא בתקופת מעבר ואתם לא היוצאים מהכלל. עם קצת יותר דיוק ומזל(פאקינג לבנדובסקי החמיץ איזה 100 מצבים מול באיירן) אתם במקום הראשון בבית.

ואם לקחת משהו חיובי- בדקות הסיום כשישבתם על אינטר ובמחצית הראשונה מול באיירן יצרתם מצבים בקלות מצחיקה קצת, עוד שחקן שיודע לסיים ליד לבנדובסקי וגם מזל לא היה יכול להציל את אינטר.

אתה יודע מה הבעיה אצלך? שכל מה שכתבת מדויק להפליא.

אנחנו מייצרים כשרונות כל שנה שנמצאחם ברשימה ה 100 כשרונות בכל העולם, אנחנו שולטים ומגיעים מול באיירן למיליון מצבים, אנחנו בבית עם קאמפ נואו מלא ועדיין מתוך 4 משחקים יש לנו 4 נקודות מתוכם 3 מול פלזן.

אז כן, אנחנו באובר דיכי. כי הקבוצה שלנו לא נופלת מבאיירן (במשחק נתון) או ריאל ועדיין במאני טיים בטוח נחרבן במכנסיים. פעם זה השחקנים, פעם זה קומאן ופעם זה צ’אבי. כבר לא משנה הסיבה… ריאל לעומת זאת בעונה מחורבנת מגיעה לחצי גמר צ’מפיונס אז כנראה משהו צריך תיקון מאסיבי בגישה.

בהנחה שצ’אבי לא הולך לשום מקום ושבראיה של ה20 שנה האחרונות, בארסה קבוצה די חזקה מנטלית(ועוד יש כמה שאריות מהקבוצה האחרונה שהייתה כזו) אני מניח שזה עניין של זמן עד שיהיה קמפיין מכובד באלופות. העניין היחיד שהייתי דואג לגביו הוא כלכלי אבל ממה שקראתי כאן עושה רושם שזו לא בעיה ענקית כמו שזה נראה בהתחלה.

אגב, משחקים גדולים וריאל- בפעם שעברה שהיה משחק כזה רמסתם אותנו. זה יכל להגמר גם 6-7 וזה בעונה שבאמת היינו קבוצה ברמה מנטלית אלוהית ובפיק של איזה 6 שחקנים במקביל. אם להתבסס על העונה הזו- אני חושב שלבארסה של צ’אבי יש תקרה גבוהה בהרבה מריאל של אנצ’לוטי, גם אם הרצפה נמוכה יותר.

תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר ובלה בלה.

תיקנתי לך

@jese אתה מגזים לצד השני.

נכון שאנחנו לא הקבוצה היחידה באירופה שנמצאת עכשיו בשלב כזה או אחר של חילופי המשמרות שלה, ונכון שלי אישית יש הרבה סבלנות לעניין הזה ואני הרבה יותר אופטימיי מרוב החברים פה ונוטה להסתכל על חצי הכוס המלאה, אבל אנחנו רחוקים מלהיות במצב טוב.

אני כן נוטה להאשים את החיסורים בהגנה בחלק מהסיבות למקום שבו אנחנו נמצאים בבית, אבל זה לא רק זה וזה ברור גם לך.

בול!

ואפילו כשלמראית עין יש את באלדה שצ’אבי מקדם, עדיין ב3 משחקי ליגת האלופות הכי חשובים שהיו לנו עד עכשיו, צ’אבי התקפל ושם את הפלסטר מרקוס אלונסו. איזה מסר של קידום זה מעביר לבאלדה שהוא ממשיך לפתוח רק בליגה? את הילד גאבי הוא זורק לאש בכל הזדמנות אבל עם הילד באלדה הוא לא לוקח שום סיכון? אני פשוט לא מצליח להבין עפ איזה קו מחשבה צ’אבי מתנהל.

אגב שחקני רכש שלא התאקלמו, יש כאן איזה עליהום מוגזם על קסייה והפיכה לשעיר לעזאזל על באמת שום דבר. הבחור מקבל פירורי דקות!! רק פעמיים שיחק יותר מ45 דקות, עוד לא השלים אף משחק, הרבה פעמים גם לא מקבל תיפקוד מוגדר מצ’אבי אלא נזרק לעזור להתקפה כשצריך שכולם יהיו למעלה.

אם אפילו דה יונג מקבל מעט דקות וצ’אבי ממשיך לטחון את פדרי-גאבי-בוסקטס אז איך בדיוק אתם מצפים שקסייה יצליח להראות משהו? להזכירכם מודריץ’ נבחר על ידי האוהדים שלהם לרכש הכושל ביותר אחרי חצי עונה ונראה לי שהוא טיפהלה השתפר מאז הבחירה ההיא. אני לא מעמיד את קסייה באותו לבל אבל לסקול אותו כאן אחרי 150 דקות ליגה ו116 בליגת האלופות זה פשוט חבל.

וואלה, אני פשוט לא חושב שהבית הזה הוא תמונה כזו מייצגת. בליגה ספגתם כמה, שני שערים בינתיים?

הרי כשהגעתם עם וואלורדה לחצאי גמר זה היה ברור שגם אם תעפילו ותזכו זה עניין של זמן עד שתפלו, ובסוף הנפילה הזו לא רק שהייתה קצרה אלא גם ניקתה אתכם מכל הברותמיאים למיניהם.

אני לא אומר שהעתיד ורוד- אם מחר פדרי ולבה שוברים את הרגל גם פפ והרוח של קרויף לא יעזרו לכם אך בנקודה הנוכחית אתם קבוצה לא רעה עם הרבה חומר גולמי שיכול לצמוח, זה העיקר בעיני.

הדבר היחידי שלאפורטה ואלמני חטאו בו לדעתי זה הרכש- חוץ מלבה וקונדה המצוינים נשפך יותר מדי כסף על שחקנים בינוניים, אבל בסוף זה מראה די שכיח אצל כל הקבוצות הגדולות, אפילו ה"חכמות" יותר. באיירן שמה 80M על לוקאס הרננדז ו60 על אומפקנו ועדיין ההגנה שלהם זוועה, אנחנו שמנו 200 על יוביץ’ והאזר ויש להם ביחד 10 גולים ועל יונייטד לא אתחיל לדבר. למזלכם (ובניגוד ליונייטד, נגיד) הייתם מספיק חכמים להביא מציאות כמו פדרי, אראוחו וגידלתם כשרונות על כמו פאטי וגאבי.

כשאני מתחיל לראות השוואות של צ’אבי לקומאן, סטיין וואלורדה אני מבין שהופעל טיימר, וזמנו של צ’אבי במועדון יגמר במוקדם ולא במאוחר.

כל דבר שהוא פחות מאליפות או ליגה אירופית השנה, ואני לא רואה אותו ממשיך שנה הבאה. אם שנה שעברה הוא הודח מהאלופות אחרי שלא ניצח את בנפיקה אמרנו שאין לו סגל, ואחרי שהוא הודח מהאירופית האשמנו את הקהל אז הביזיון הנוכחי הוא 100% צ’אבי ולא 1% של מישהו אחר.

אפשר לקבל תירוצים של תהליך כשהסגל שלך הוא הסגל שהיה לקומאן. אי אפשר לקבל תירוצים של תהליך, כשאתה מחליט לספסל שחקן של 80 מיליון אירו כי השיטה שלך גרועה.

לא מבין מה מדברים איתי על סגל. הסגל שלנו מגרד את הטופ 5 האירופאי.

על מה מדברים כל האופטימיסטים? זה לא ‘הגיוני’ שנבעט באינטר שבכל פרמטר לא ברמה שלנו? אין זאת אלא כי צ’אבי פישל ביג טיים. אני אוהב אותו וככל שאני אוהב אותו גדולה האכזבה. איך הגאון הזה מסרס קבוצה כשרונית כל כך על הנייר. כמה הגבהות אללה יוסטור, כמה כדורגל ישיר ואיבוד במקום לבנות התקפות מסודרות, אשכרה כמו האוכל רחוב/אינסטנט המוגש היום, חצי אפוי חצי מבושל העיקר תוך חמש דקות אצלך עם שליח של וולט.

אין לי בעיה עם כדורגל ישיר, זה יכול להיות כלי נהדר בארסנל. אבל זה לא המקרה אצלנו.

הסיבה העיקרית שאני ככ כועס על צ’אבי מתחילת העונה, היא ששנה שעברה קיבלנו ממנו חודשיים של כדורגל נהדר עם קישור של פרנקי, פדרי ובוסקטס. הוא גרם לי להגיד שאני מוכן לאכול את הכובע, ובשנייה שאמרתי את זה הוא חזר לכדורגל האפור והמשמים של לפני החודשיים ההם.

השנה הוא החליט ללכת על גאבי בכל הכוח, ואנחנו לא מזכירים את הכדורגל הנהדר שהוביל לרביעייה בברנבאו. ועם זאת, בכל פעם שפרנקי נכנס המשחק נרגע, אנחנו משתלטים על מרכז המגרש ומצליחים להוציא התקפות מסודרות. ובמשחק שלאחר מכן פרנקי שוב נזנח על הספסל.

עכשיו, אם הוא היה עושה את זה בשביל להרכיב את ברנרדו סילבה, הייתי מתבאס בשקט. בניגוד לאייל, אני חושב שפרנקי שחקן עם פוטנציאל מפחיד ובשנייה שמשהו ישתחרר שם הוא יהיה הקשר הכי טוב בעולם. אבל ברנרדו סילבה שחקן לא פחות טוב, וסביר להניח שכל עבודת הקישור שלנו לא הייתה נראית ככה. אבל וואלה, גאבי הוא לא ברנרדו סילבה והקישור שלנו נראה חרא. אז למה?

md מעריך שהכישלון של אי העפלה לשלב הבא יהיה בסביבות 20 מיליון אירו וגם זכיה בליגה האירופאית לא תכסה את ההפסדים.

אני מקווה שפיקה אלבה ובוסקטס בכל הכבוד, יגיעו למסקנה ההכרחית שהם חיבים לסיים את הקרירה שלהם השנה בברצלונה. אפשר לאהוב את זה או לא, אבל אם הם יתעקשו להשאר זה יגמר מאוד מלוכלך. לפיקה ובוסקטס עדיין יש בי אהבה ואני מאוד מקווה שזה יגמר בצורה יפה. אבל הגיע הזמן שהם גם יבינו את זה.

איך אתה אומר דבר כזה? ריאל מדריד, באיירן, ליברפול, סיטי, פריס. אלה הטופ 5 מבחינת סגל, והם לדעתי בפער ניכר מהשאר, אף אחת לא באמת מגרדת אותם. אחריהם כל השאר. אני לא רואה יתרון עצום בסגל של ברסה סתם לדוגמא כל את’ או אינטר. אני לא יודע למה החלטנו שאנחנו פייבוריטים על אינטר, כאילו משחק אצלנו לאו מסי ופיקה לפני 7 שנים. השחקנים שלנו לא כאלה שהוכיחו את עצמם. אלה שהוכיחו מעבר לשיאם מזמן.

קראתי כמה תגובות פה אחרי המשחק וכרגיל אני אהיה המרגיע הלאומי-פרופורציות. אף אחד מאיתנו לא באמת חושב שאנחנו מתמודדים לליגת האלופות, אז על מה כל הרעש? לא, בעיניי זה לא היה כזה תלוש לא לעבור את אינטר. היא קבוצה חזקה שרצה כבר תקופה, לקחה אליפות לפני שנה, יש לה שחקנים חזקים ולא יודע מאיפה האובר ביטחון. תוסיפו לזה שוד משחק קודם ועוד 3 בלמים פצועים, זה מתאים כמו כפפה. אז נשחק בליגה האירופית, זה כבר קרה פעם אחת, אולי הפעם אשכרה ניקח אותה…

ועכשיו למשחק.
אני רותח על פיקה וגרסיה. על פיקה אני רותח כי מחצית ראשונה הוא היה טוב. כל כדור בראש הוא היה ראשון, סגר יפה חורים, היה תחנה אחרונה מעולה. ואז מחצית שניה הוא פשוט חירבן הכל עם החוסר הבנה שלו שיש רגעים המשחקים שאתה לא יכול לנוח או לחשוב שהתיאום יהיה מושלם, ופשוט תרחיק כדור. אלונסו/גאבי היו צריכים להיות שם, ממה שראיתי אלונסו היה שם ופשוט ברח לצד במקום לראות את התנועה, וגאבי שהיה מצויין הגנתית פשוט איחר לסגירה. רוב האשמה היא על פיקה שלא קרא נכון את הסיטואציה ובעיקר ניסה לשדר ביטחון שעלה לנו בגול. חבל שעם כל הניסיון שלו והזמן שלו לצד פויול ומסצ’רנו, שחקנים שלא אוהבים להשאיר מקום למזל או ל"תיאום" הוא לא פשוט הרחיק וסגר את האירוע ללא נפגעים. עוד יותר כעסתי שאחרי הטעות הוא גם לא התאפס והיה המנהיג שהוא רגיל להיות, הוא התחפש למסי והיה עם פנים נפולות והכל התחרבן לו. הוא לא עשה כלום כמו שצריך משם.
גרסיה זה בכלל הזייה של נערים ג’. איך כדור עולה ככה לגובה ואתה אפילו לא מסתכל עליו? איך תגיע ראשון לכדור אם אתה לא מסתכל עליו? באיזה עולם החלוץ שלך יכול לעצור ככה כדור סמוך לרחבה שלך? שהייתי שחקן אם זה היה קורה הייתי מבקש בעצמי חילוף מרוב הבושה. זה לא גול רציני, לא לרמות האלה, והבנאדם צריך לעשות עם עצמו חושבים. זה נחמד והכל שאתה יודע ללחוץ גבוה, שאתה חכם ויש לך משחק רגל מעולה. זה פתאטי שאתה לא יודע לתקוף כדור שנמצא באוויר 2-3 שניות ואתה משחק בליגת האלופות. יש גם גבול לחוסר ביטחון, זה לפחד מהצל של עצמך. זאת תכונה שבלם לא יכול להכיל.

צ’אבי טעה שפתח עם גאבי. לא היינו צריכים לחימה, היינו צריכים לשחק על הקרקע ודחיפה קדימה. דה יונג עושה את זה מצויין, גאבי כרגע פחות. ראפיניה לא היה צריך לצאת, זה היה חילוף מפגר. גם סרג’י רוברטו לא היה צריך לשחק.

ברצלונה צריכה לעבוד על איומים מרחוק. סמוך לרחבה צריכים להניף רגל ולבעוט לצדדים כוסעמק. כל בעיטה שלהם הלכה למרכז, הם שחקני כדורגל או עוזרי מאמן שמחממים את השוער?

ההשוואה היא לא לקומאן, אלא למצב הקבוצה בזמן שצ’אבי לקח אותה.
הצמיחה והשיפור בין הקבוצה ההיא לקבוצה הזו הוא חסר תקדים בעיניי.
תנו לו להמשיך לעבוד, ודיי לדרמה ו"צ’אבי איכזב אותי".

כתבתי שדה יונג היה צריך להיות במקום גאבי, אבל מתברר שהוא בכלל עלה עם זריקות.
אין הגנה בגלל וירוס פיפא, מה נשארו הטענות? שהו ציא את ראפיניה?

נ.ב. אינטר קבוצה מצויינת עם מאמן מצויין.

אתם משווים את המצב של צ׳אבי למצב של ברצלונה של קומאן כאילו מדובר באותו הסגל,צ׳אבי מינואר 22 מקבל כל שחקן שהוא רצה כמעט והסגל שיש לו איכותי בעשרות רמות מהסגל שהיה לקומאן,לא מצליח להבין איך אתם שופטים אותם באותם תנאים.
צ׳אבי מאמן טוב יותר,אבל כמו שאמרו פה לפניי המבחן שלו זה לא להיות טוב יותר מקומאן אלא להחזיר את ברצלונה לפסגה,בינתיים הוא נכשל,במיוחד באירופה.

ב"ריקוד האחרון", מייקל ג’ורדן מדבר על ההבדל בין קבוצה טובה עם אוסף שחקנים טובים לקבוצה מנצחת.
למייקל לקח 6 שנים לבנות קבוצה כזו, שיודעת להיות מספיק חזקה מנטלית כדי לצלוח דקות לא טובות של הקבוצה, שיודעת להריח דם ולזהות מתי היריב חלש ואפשר להכיש אותו ולדעת תוך כמה דקות לכתוש את היריבה ולשבור אותה מנטלית.

ריאל מדריד היא כנראה הקבוצה הכי מזוהה היום כקבוצה המנצחת הזו- לא קבוצה מבריקה יותר מידי אבל אחת כזו שיודעת לסבול ושקשה מאד לשבור את הרוח שלה אבל זה קרה אחרי שנים של כשלונות.
במשך שנים הקבוצה הזו של כוכבי העל כריסטיאנו, אלונסו, בנזמה, ראמוס, די מאריה ואוזיל נכשלו פעם אחר פעם בצ’מפיונס ובטח שמול ברצלונה, היו כמה אבני דרך בעליה למעלה עם הזכיה בגביע ב2011 בהארכה, הכשלונות בפנדלים מול באיירן עד הרגע שהדסימה הגיעה ופתחה את הדרך לעוד תארים.

גם החבורה הגרמנית של באיירן מינכן של מולר, להאם, שוונשטייגר והאחרים נחשבו במשך שנים ללוזרים עם ההפסדים לאינטר וצ’לסי בגמרים ובטח שבנבחרת עד הרגע שלקחו את הצ’מפיונס ואת המונדיאל וגם החבורה של פויול, צ’אבי ואינייסטה נכשלו במשך שנים עד שהתפוצצו עם ברצלונה והנבחרת.

ברצלונה אמנם נכשלה בצ’מפיונס אבל הדרך הייתה שונה לגמרי מהתבוסות מול באיירן או נגד ליברפול, זה לגמרי נראה כמו עוד אבן דרך בהתהוות שלה כקבוצה.

זה יכול לקחת עוד שנה ושנתיים וכנראה שהתקרה פחות גבוהה מהקבוצה ההיא של פפ אבל אם אני צריך להמר- החבורה הזו של פדרי, גאבי, אראוחו וקונדה יבנו בסופו של דבר קבוצה מנצחת שתיקח תארים.

הפיסטונס ההיא הייתה האנטיתזה של שיקאגו. הם ניצחו את שיקאגו בחצי הגמר של 88, והפסידו ללייקרס בפיינלס, ניצחו את שיקאגו בגמרים של 89 ו90 וניצחו את שני הפיינלס באותן עונות.

ועם זאת ניתן היה לראות התדקדמות סיסטמית: 4-1 בחצי 88, 4-2 בגמר 89 ו-4-3 בגמר 90.

ב91 אכן הגיעה ההתפוצצות עם 4-0 מול אותה דטרויט, ואז הניצחון בפיינלס מול הלייקרס, מה שהתחיל שושלת של אליפויות. אבל אפשר היה לראות התקדמות בכל עונה, וגם נקודה קטנה ששיקאגו נהנו ממנה - הם לא פגשו את דטרויט ההיא בפלייאוף יותר.

צ’אבי בינתיים בליגת האלופות:
0-0 מול בנפיקה
0-3 לבאיירן
5-1 על פלזן
0-2 לבאיירן
0-1 לאינטר
3-3 מול אינטר

אז אולי אתם רואים התקדמות, @Legendary-T @Blancosasi, כי המשחק האחרון הייתה פעם ראשונה בעידן צ’אבי שאנחנו כובשים באלופות מול קבוצה שהיא לא ויקטוריה פאקינג פילזן - אבל אני רואה מאמן שמאז ינואר קיבל את: אלבס, פראן, אדאמה, אובמיאנג, פנייה, טורה, קסייה, כריסטיאנסן, ראפיניה, דמבלה, לבנדובסקי, קונדה, ביירין ואלונסו.

יודע מה קומאן קיבל? אגוארו לשבועיים, אריק, ממפיס ודה יונג. והוא גם קצת איבד את מסי באותו קיץ.

אז וואלה, אם התוצאות של צ’אבי זהות לזה של התפוז המכני, אני לא רואה פה שום התקדמות. אני רואה שוער גרמני שמציל את כל מה שבועטים לעברו בליגה, וחלוץ פולני שלא מפסיק להבקיע במשחקים לא טובים שלנו. ובליגת האלופות פתאום אוסרים עליהם להפעיל god mode, והקבוצה שלנו נלחמת עם ויקטוריה פלזן על המקום בליגה האירופית.

מה עוד אני רואה? אני רואה שניקו עזב כי הוא לא האמין שצ’אבי באמת יתן לו דקות על חשבון בוסקטס, והספרדי שהוא באמת אחד הקשרים הגדולים בהיסטוריה מפקשש בשני משחקים שונים מול אינטר בדרך לשערי היתרון שלהם שהשאירו אותנו מחוץ לצ’מפיונס. אני רואה שפרנקי יושב על הספסל בזמן שהקישור שלנו לא יודע מה אמורה לעשות חוליית קישור. אני רואה שבאלדה מצטיין בליגה אבל מאבד את מקומו בליגת האלופות רק כדי שבאיירן ינגחו גול קל על אלונסו. אני רואה שאף שחקן הגנה של בארסה ב’ לא מקבל הזדמנות ואז פיקה מחרב לנו את המשחק הכי חשוב של העונה. אני רואה שבאותו משחק הכי חשוב של העונה אריק פותח פתאום כבלם ימני, אחרי שכל העונה שיחק בלם שמאלי, ועושה טעות קטלנית אחרי פתיחת עונה שהוא היה אחד המצטיינים בה.

אני רואה המון טעויות של צ’אבי, שכבר שילמנו שכר לימוד על חוסר הניסיון שלו בעונה שעברה, כי הוא לא הסכים לאמן בבארסה ב’ וטען שהוא מוכן לקבוצה הראשונה. אז לא, הוא לא מוכן. ואנחנו ממשיכים לשלם על הטעויות וחוסר הניסיון שלו, והכי גרוע - על העקשנות שלו.

נכון לעכשיו צ’אבי הוא לא מאמן טוב. הוא הקשר הכי גדול בהיסטוריה, הוא היה הקפטן האחרון שהרים את הגביע עם האוזניים והוא דמות שכולנו פה אוהבים וישבר לנו הלב אם לא יהיה שינוי ביכולת של הקבוצה והפרק שלו במועדון יגמר בלי שכל התקוות שהיו לנו יתגשמו. אבל בינתיים זה נראה בדרך לשם, וזה רק בגללו. הוא שיפור עצום מהתפוז המכני, אבל כל ההשוואות רק מבהירות עד כמה הוא מאמן בינוני.

בכל אופן, אני כבר הקאתי את הכובע של אחרי החודשיים ההם. הם היו אנומליה, והם לא מה שצ’אבי יכול לעשות כמאמן. היכולת של הקבוצה בשאר החודשים היא היכולת האמיתית של קבוצה שלו.

בלי להעליב, אבל מה זה ההימור הזה לעזאזל? רוצה גם להמר שפריז יקחו אליפות בצרפת? שבמונדיאל בקטאר תזכה נבחרת מאירופה או דרום אמריקה? שביידן ופוטין לא יעשו שוטים ביחד כדי לחגוג את סיום המלחמה באוקראינה?

מתי בדיוק זה יקרה? אילו תארים? האם זה יקרה רק אחרי שיחזירו את מסי והוא יקח לבד גביע מלך כמו שהוא עשה יותר מדי פעמים בעבר? או שאתה מתכוון שיהיה פה חיבור קוסמי שיצליח לעבור את שלב הבתים סוף סוף ואנחנו נצטרך לראות בזה כתואר?

כל הדיבורים האלה על תהליך מזכיר לי את הכדורגל הישראלי. רק פה בארץ תהליך הפך להיות מילה נרדפת לכישלון. מה שפפ עשה בסיטי זה תהליך. לקח קבוצה שקרסה לו באמצע העונה הראשונה, החליף כמה שחקנים ורץ ל2 אליפויות רצופות תוך כדי שהוא שובר כל שיא אפשרי באנגליה. ואז הפסיד עוד אליפות, עשה עוד שינויים בקבוצה ורץ לעוד 2 אליפויות לא פחות מרשימות.

אם התהליך הוא להיות מודח שנה שעברה ע"י בנפיקה ופרנקפורט והשנה ע"י אינטר וארסנל/יונייטד אז לא תודה.

פפ ירש בזמנו קבוצה שהגיעה לשלבים האחרונים בליגת האלופות, צ’אבי ירש קבוצה שירדה לליגה האירופית. הרף התחתון של הסגל היה שונה.