הליגה האירופית 22/23-הדיון המתגלגל:: שוב עפים מאירופה, אחרי הפסד 2:1 ליונייטד בגומלין הנוקאאוט (לבנדובסקי)

בוסקטס מדבר על מזל? מה הוא גנוב? לא היה שום פוקס בגולים של אינטר, הם פשוט לקחו מה שנתנו להם. אם היינו עומדים כמו שצריך הכל היה נראה אחרת.

כן?! נראה אותך בועט לקורה אחת שיפגע משם בקורה שניה ואז ייכנס. אמאמא של הפוקס.

לא שאני מחפש לזרוק את צ’אבי, או לכל הפחות להעביר אותו מחדש דרך בארסה ב’, אבל מה אתה בכל זאת לוקח מהמשחק הזה? למי הכישלון הזה שייך?

הסיומת מזליקית, אבל עצם ההימצאות של לאוטרו במצב בעיטה נוח מול טר שטגן זה פשוט כשל של בוסקטס ואריק.

אי עמידה ביעדים.

אתם מרגישים את התחושה הנוראית הזאת? של הבינוניות? של החוסר-אונים?
זה מה שהופך אותנו לאוהדי כדורגל. בלי חוויות כאלו לעולם לא נהיה שמחים כשההצלחות יגיעו.

אין ספק שמדובר בכישלון מקצועי וצ’אבי במבחן התוצאה הוא נכשל שנה שניה באירופה, הראיון שלו מלמד על כך שהוא כואב ומכיל את הסיטואציה ללא תירוצים.

עם זאת - ליגת האלופות לא היתה ריאלית לעונה הנוכחית וגם לא לזו הקודמת.
המבחן האמיתי של צ’אבי בעיני הוא כרגע, כי מאמן גדול יודע להרים את חדר ההלבשה לאחר כישלון מקצועי משמעותי.

היה משחק מטורף והשחקנים שלנו רצו מאוד את הניצחון הזה, אבל נכשלו. הם צריכים להוכיח שהם קורצו מהחומר הנכון והקלאסיקו הקרוב הוא מבחן אדיר - לא רק מבחינת כדורגל אלא גם מבחינת היכולת להתעלות ברגעי משבר. אם הקבוצה הזאת לא תדע להתאושש מהמכה אז היא פשוט לא מספיק טובה ויידרש ניקוי אורוות נוסף.

קודם כל, ברמת המאקרו וכפי שנאמר כאן לא אחת לפניי - מדובר בכישלון של צ’אבי. צ’אבי קיבל את כל התנאים שהוא רק רצה ויכל לחלום עליהם, תנאים שמאמנים אחרים במצבו בחיים לא היו מקבלים, ולא הצליח להביא את הגרוש ללירה (אפילו בלי להיכנס להשוואות מעוררות אמוציות למאמן הקודם) - לא רק ברמת היכולת, אבל גם ברמת התוצאות.

כשזה קורה פעם אחת מול באיירן בגלל יכולת רעה של לבנדובסקי - ניחא.
כשזה קורה פעם שנייה בגלל טעות שיפוט - פסדר.
אבל כשזה קורה כבר פעם שלישית ברצף - מול קבוצות ברמות שונות, במגרשים שונים ובתנאים שונים - זאת כבר בעיה שיטתית.
פתאום גם המקרים הקודמים נצבעים באור אחר. פתאום מבינים ש’יום רע של לבנדובסקי’ משמעותו תלות בלעדית בפולני לייצור וכיבוש שערים.
פתאום מבינים ש’טעות שיפוט שהכריעה משחק’ משמעותה שבמשך 90 הדקות האחרות של המשחק, בארסה לא הצליחה למצוא שום פתרון מול ההגנה האיטלקית.
ופתאום מבינים שגם הנפילה היום קרתה על-אף ש’תוכנית המשחק הרגילה’ הצליחה - יכולת פנומנלית של טר שטגן ולבנדובסקי, ונאדה מאס.

אם נתעכב בכל זאת על הרמה הטקטית רגע:
על דה יונג דיברנו עוד לפני המשחק, אבל גם במשחק עצמו - נכון שהכניסה שלו נתנה בוסט שהיה מאוד חסר קודם, אבל למה על חשבון בוסקטס? ברצלונה וצ’אבי כבר הוכיחו העונה שהם עוד רחוקים מאוד מ"להיגמל" מבוסקטס ולמצוא לו תחליף ראוי, אז המשחק הזה הוא בוודאי לא הזמן למדבקות ניקוטין, כשאינטר מצידה הוכיחה כאמור שהיא יכולה לעשות גם יותר מבונקר מגעיל כשהיא רוצה.

ואחרי כל זה, נראה שצ’אבי ממשיך להתעקש:

זה לא היה עניין של טעויות. צ’אבי מתאר מצב כאילו אינטר הגיעה למצב אחד מהטעות של פיקה, וחוץ מזה לא עשתה שום דבר אחר.
אינטר הייתה מסוכנת מאוד והגיעה למצבים לאורך כל המשחק כמעט, ומהצד השני בארסה התקשתה מאוד לייצר מצבים ממשיים, גם כששלטה בכדור (ולא בקצב המשחק). זאת תוכנית משחק שלא עובדת באופן סיסטמטי, לא שריקה/טעות אחת גבולית.

ולסיום - אני יודע שאתם קצת נסערים כרגע, אבל לא צריך להגזים:

ואם ננסח אחרת - אני לא זוכר קלאסיקו ששתי הקבוצות מגיעות בכושר כל-כך גרוע. וזה לא שהיו חסרות הזדמנויות כאלה בשנים האחרונות ברוך השם.
התחושה היא שהפעם ההתקפה שלנו וההגנה שלכם יעשו תחרות מי יותר גרועה - תחרות שבה שני הצדדים יפסידו כמובן.

נ.ב. במשך המשחק הרגשתי קצת רע בשביל דימה, שהלך וטרח והשקיע וראה משחקים שלמים (או חצאי משחקים) של אינטר בליגה האיטלקית, כדי לעדכן בכושר המדויק שבו נמצא לאוטורו מרטינז, ומה הוא אכל לארוחת צהריים ומה מצבו החברתי בחדר ההלבשה - רק כדי שברגע האמת לאוטורו יביא משום מקום את משחקו הטוב ביותר מזה 5 שנים בערך.

קומאן יבכה על זה שלא נתנו לו 200 מיליון לבזבז.
הוא יבכה על זה שההתקפה שלו הייתה מורכבת מז’וטגלה, אבדה, דמיר ואחומאש.
אנחנו עם מאמן צעיר ואגדה, ו 200 מיליון אחרי עדיין לא מסוגלים לנצח קבוצה פחות טובה .

לפחות צ’אבי לא בוכה על פציעות. תנו לו לעבוד, התוצאות אולי יגיעו ואולי לא, אבל עם מאמן אחר יש עוד פחות סיכוי לתוצאות .

אני לא חושב שלבארסה מגיע לעלות, אבל גם לאינטר לא. מאחל לאינזאגי את כל הרע שבעולם. בטח מוריניו גאה בו ובסגנון שלו

נו, ברור לגמרי. הייתי ציני.

מצד אחד מעודד שצאבי על הקרקע ולא נשמע לא מחובר כמו קומאן ומאמנים אחרים ויודע שהטעויות והאשמה אצלנו.
מצד שני, נמאס לשמוע שהוא כל פעם מודה שהטעויות אצלנו אבל לא מצליח לתקן.

זה הבעיה שזה משחק אחד, זה מעודד שמאמן מקבל אחריות אבל שזה קורה משחק אחרי משחק… זה די מאבד מהמשמעות של זה.

בנוהל, לילה לבן אחרי עוד הדחה מאירופה. עם כל שנה התאריך הזה מגיע יותר ויותר מוקדם…

נחשו מה החילוף הנפוץ ביותר שלנו העונה? מתוך 12 משחקים: 6 פעמים ראפינייה הוחלף בטווח של הדקה ה60-70, 5 מתוכן על ידי פאטי כמובן. רק ההיעדרות של דה יונג מנעה מהצמד גאבי-דה יונג להופיע במקום השני בסטטיסטיקה הלא מחמיאה הזאת. אם זה לא חילופים מבית והתעלמות ממה שקורה על המגרש אז אני לא יודע מה כן.

כבר ציינו כאן את השינוי שעשה דה יונג אז אני רק אוסיף שזה מדהים לגמרי להסתכל על זה סטטיסטית, ובמיוחד בהשוואה ליקירנו גאבי: בפחות מחצי שעה דה יונג הגיע ל29/31 (94%) מסירות כשגאבי ב80 דקות עשה 29/36 (81% דיוק). דה יונג מסר 6 פעמים לשליש האחרון של המגרש וגאבי 4. מסייג את זה רק עם העובדה שדה יונג החליף הפעם את בוסקטס אבל עם מהלך המשחק בחצי השעה האחרונה לא היה הרבה הבדל בתפקוד שלו ושל גאבי.

קראתי טוקבקים של אוהדים איטלקיים צוחקים על כך שלא ברור אם אינזאגי פתאום התגלה כגאון טקטי או שפשוט צ’אבי עד כדי כך גרוע. והאמת שלא זה ולא זה.

מבחינה התקפית צ’אבי עשה קצת שיעורי בית אחרי השבוע שעבר: 1. ראפינייה נתן משחק מצוין עם מלא הקרבה בעמדה הטבעית שלו סוף סוף. 2. לבאנדובסקי היה מעורב והגיעו אליו כדורים כי ניסינו לשחק גם דרך האמצע וכי היתה הצטרפות נכונה של שחקנים לרחבה שהורידה ממנו חלק מהשמירה. 3. דמבלה תיפקד לגמרי כשחקן חופשי ולא נתקע באגף, לעומת המשחק הקודם בו עשה בדיוק את אותה הפעולה במשך 90 דקות. 4. הלחץ היה הרבה יותר מתואם ויעיל.

אבל חוץ מזה בלאגן. אחרי שנשבר הלחץ שמפעילה ההתקפה, הקישור שלנו אמור לנסות למנוע התקפות מעבר מהירות עם עמידה נכונה וקריאת מסירות אבל אינטר היום הגיעה לשליש האחרון שלנו פשוט בכל פעם שהתחשק לה (ולא עזר גם שבוסקטס רשם היום משחק חלש ועייף במיוחד - 80% דיוק במסירות, כשהממוצע שלו נושק ל90%). הטעות הפטאלית של פיקה לגמרי פתחה להם מחשבתית את הצוהר והזכירה להם ולנו כמה ההגנה שלנו בפאניקה ומאבדת את המשמעת והקשב בקלות מרגיזה. ומשחק המגנים הלא יעיל של צ’אבי רק הוסיף והזמין עוד גלי התקפה.

אפשר להמשיך לחפור עוד שעה על הבעיות ההגנתיות שלנו אבל השורה התחתונה היא שכבר שנים על גבי שנים אין לנו מאמן שנותן דגש טקטי על ההגנה ותוך כדי התאמות ליריבה. להזכירכם גם קונדה ואראוחו הגדולים השתתפו בפאניקה ההגנתית שהיתה מול באיירן; שני אלה המשיכו וימשיכו לכסות על חורים הגנתיים בזכות יכולת אישית כבירה, אבל כל עוד בארסה תגן כיחידים ולא כמכלול, וכל עוד כל מאמן שבא לכאן ימשיך לנקוט בגישה של לא-כזה-משנה-מה-קורה-בהגנה-העיקר-שנבקיע-יותר, אין לנו שום עתיד ברמות הגבוהות באירופה.

ומילה אחרונה בהקשר הזה - הליגה הספרדית פח השנה ובאופן כללי נמצאת בירידה דרסטית. פתיחת העונה ובמיוחד המשחקים הטובים שלנו גרמו לכולם לחשוב שצ’אבי סידר פה דברים ושהקבוצה שוטפת ושיש הגנה. ובנוסף לזה שגם ככה הרמה של הליגה לא גבוהה, עד כה שיחקנו מול כל 3 האחרונות כרגע בטבלה, וללא אף משחק מול ארבע הקבוצות המובילות שאחרינו בטבלה.

ככה ששום דבר שקורה באירופה לא באמת מפתיע. אנחנו עדיין לא שם. לא מבחינת הדומיננטיות, לא מבחינת האיזון, לא מבחינת יכולת השמירה על הקצב, במיוחד לא מבחינה הגנתית אבל הכי הכי לא מבחינה מנטלית.

-הליגה הספרדית לא טובה אבל צ’אבי ניצח את סביליה בפיחואן בזמן שאף אחד לא הניח שזה עד כדי כך קל, את ריאל סוסיאדד בחוץ, שבעה ניצחונות רצופים זה יפה וכמובן אי הספיגה. זו לא בושה אם טר שטגן ‘עושה קורטואה’ העונה. היו מוקשים בלוח המשחקים הזה. אני חושב שהיה די ברור שברצלונה אולי מגרדת את הטופ של אירופה ביום טוב, היא עדיין לא שם, וגם אינטר לא.
-קשה לשפוט את ההגנה או משחק ההגנה כש-3/4 ממנה בחוץ. ז’ול קונדה ורונאלד אראוחו שחקנים עם מהירות ופיזיות ומיקום ויודעים גם לעצור מתפרצות. אולי לריאל מדריד יש את נאצ’ו כבלם שלישי-רביעי אבל עם חסוס ואייחו ואלבארו אודריוסולה גם ריאל מדריד הייתה מתקשה מאוד.
-אם צ’אבי יקח אליפות זו תהיה עונה טובה לדעתי. אין לדעת אם זה ישפיע על ברצלונה בטירוף בקלאסיקו או בכלל לא. ריאל מדריד יודעת ‘לסבול’ בליגת האלופות אבל בקלאסיקוס אנחנו מהר מאוד נכנסים למרה שחורה וחוטפים כהוגן. כמובן שצריך לגבור על אינטר הנוכחית.
-פרנקי דה יונג עם דקות מעולות מהספסל, מסכים. נכנס במצב לא פשוט, לא איבד אף כדור, עשה את הדברים הקטנים. גאבי לא ברמה של פדרי בינתיים אבל כן היו לו חילוצי כדור נהדרים.
-לבנדובסקי מפלצת, לגבי ההתקפה - ראפינייה מאוד נלהב, היה מהלך אדיר בגול אבל הוא כופה על ברצלונה לדעתי סגנון של המון הגבהות וכן מאלץ את דמבלה להיות לא דומיננטי בצד השני. לבנדובסקי מפלצת. משחק שנכנס בקלות לקלאסיקה של ליגת האלופות.

אני רק יכול להגיד לכם להאמין כי המפעל הזה הוכיח שזה לא נגמר עד שזה לא נגמר וגם אתמול היו דברים טובים. ברמה של אינטר, אנסאני או משהו כזה, השחקן שלא מסר שם - זו טעות של בית כלא. וואו

תראו, זה כואב, השחקנים לא מספיק חזקים מנטלית כדי לשרוד את הרגעים הקשים, אפשר היה ממש לראות את הפערים באמונה של השחקנים. יש את גאבי שהוא תופעת טבע מבחינת לחימה, אבל בוסר מבחינת מציאת פתרונות קלים לשמירה על מומנטום (רק דמיינו את אינייסטה מבטל שחקן ומוציא לו את האוויר מהמפרשים), ראפיניה עדיין בוסר, ואפילו פדרי עוד לא יודע למשול ולהיות גיים צ’יינג’ר אמיתי.
זו עדיין בארסה בבנייה, יבול השחקנים החדשים לא יוכל לייצר בגרות וברק בשיא הלחץ.
התחרות שמתאימה לבנייה היא הליגה, שם דברים נבנים לאט וביסודיות.
ליגת האלופות זה סטוץ, פלירטוט… ואנחנו במובן זה עדיין בתולים. לא נורא, יש גם בזה חן.

אגב
התרמוסטט האמיתי שלנו, אבן הבוחן, זה לא הפולני, זה מספר 10. תסתכלו עליו ותדעו מתי נגיע למסיבה עם ניסיון ולא עם גשר בשיניים.

תראו, אני בנאדם פשוט. אני לא מבין בטקטיקה, לא יודע מה זה אומר 92% מסירות מדוייקות, או 37% קידום כדורים לשטחים מסוכנים, שלא לדבר על XG. לא יודע. אני עובד עם מראה עיניים, מה שיכול להטעות לא מעט, ולהחסיר אפילו יותר. אבל אני משלים את זה עם תגובות שכתובות פה, ניתוחי משחק מאוחרים, ושקרים אחרים. אז יכול להיות שאני מפספס לא מעט, אבל זה מה יש.

אגיד פה משהו שאולי יפריע לכמה אנשים - לא מעניין אותי “משחק ברסאי”. לא מעניין אותי “טיקי טאקה”. טוב, אחדד - זה בהחלט מעניין, אבל מבחינתי זה תהליך שלוקח שנים להיבנות ואת השחקנים הנכונים והסביבה המתאימה לבנות איתם ועליהם, מה שאין לנו כרגע. אבל יותר חשוב מזה - מבחינתי יש דברים יותר חשובים, לפחות בבסיס.

אני לא מחזיק מפרנקי דה-יונג. אם זה לא היה ברור עד עכשיו מהודעותיי בפורום הזה, אז הנה - כתבתי את זה לבן על גביי שחור (לפחות אצלי). אשמח להתבדות, הו הו כמה שאשמח, אבל הוא לא בשבילנו. זה לא שהוא לא שחקן טוב, זה לא שהוא לא מוכשר, זה לא שהוא לא יכול לפרוח. אבל לא אצלנו, לא ככה. ולכן הייתי בעד הבאתו של ברנרדו סילבה בקיץ - לא כי אני מכיר אותו הרבה יותר מידי, אלא כי אני תמיד אעדיף שחקן שהמאמן רוצה, ושלדעתו מתאים לשיטה, על פני שחקן במעמד הנוכחי של ההולנדי. וגם כי נקודת הפתיחה שלי לדיון “פרנקי צריך ללכת או לא?” שלי היא זו שבפתיחת הפסקה הזו - הוא לא מתאים, לא יתאים, והמאמן לא רוצה אותו. אז אם הוא לא רוצה אותו, עדיף שיילך, ושנעשה עליו קצת כסף.
אחלה, אבל בעיניים עצומות, וקשורות, ומכוסות - אני לוקח אותו על פני גאבי בכל רגע נתון. זוכרים את מראה העיניים בהתחלה? אז גאבי ילד בן 18, והוא עוד יגדל ויתפתח ובתקווה גם ישתפר. וזה לגיטימי לחלוטין, ואני לא מאשים אותו בכלום. אבל גאבי הוא שחקן “הורס”, ופרנקי הוא שחקן “בונה”. ואתמול, וממש לא רק אתמול, היינו צריכים שחקן בונה. וזה לא שראיתי את זה רק במשחק אמש, או באופן חד פעמי. גאבי יכול לפתוח בהרבה מאוד משחקים, וזה בסדר להעלות אותו כהתאמה טקטית ליריבה, אבל…תקשיבו קטע…בשקט בשקט כדי שצ’אבי לא ישמע - זה בסדר גם שבגיל 18 הוא יתחיל כמחליף.
ההתעקשות של צ’אבי נגד פרנקי היא אולי מובנת בראיה של הקיץ ולדחוף אותו החוצה, אבל די. נגמר חלון ההעברות, והתחיל התכלס. עכשיו שחרר מהאנטי, ותבין שנכון שאולי אתה לא צריך לבחור בין 2 אפשרויות טובות, אבל בין 2 האפשרויות הפחות טובות - ברור איזו עדיפה. אין פה שום דבר מקצועי, שום דבר לוגי. כלום. זה התחיל בשנה שעברה, וזה ממורקר ומודגש השנה פי כמה וכמה. לכל מאמן יש את השחקנים שהוא אוהב, בלי סיבה נראית לעין, לצ’אבי יש גם את אלו שהוא שונא.

וזה אפילו לא רק ההולנדי - אין בעיה לפתוח עם אלונסו. זה בסדר גמור. אבל עלית איתו, וראית שזה לא עבד. אין מצב שלא ראית שזה לא עבד. אז למה לחכות לדקה ה-72? אתה רוצה להשאיר אותו? אחלה. הרי גם ככה בדקה ה-63 (עוד נחזור אליה) היית בפיגור ומה כבר יש לך להפסיד - אז שים אותו בלם שלישי, תוציא את רוברטו, תכניס חלוץ. קשר. משהו.

חטפנו גול בדקה ה-63, נכנסו לפיגור. ומה היו החילופים המיידיים? פרנקי במקום בוסקטס, פאטי במקום ראפינייה. שמעו, אני מבין שבוסקטס היה גמור, אבל מישהו צריך לספר לצ’אבי שמותר להחליף שחקן מעמדה X, עם שחקן מעמדה Y. זה בסדר. לבנדובסקי היה צריך עזרה במרכז, וברצלונה הייתה צריכה את הלחימה של ראפינייה ואת הבלאגן שהוא עשה בצד ימין של ההתקפה - אז בואו לא נעשה כלום כדי לפתור את זה. מעולה.

אני מסכים איתך, אבל לא הפעם. לא עם הקבוצה הזו ובזמן שנשאר. עוד יהיה בסדר, עוד יהיה טוב, ועוד נגדל ונפרח ונהיה טובים יותר, אבל לא בשבועיים-שלושה הקרובים עד לסיום שלב הבתים. זה מפעל מלא ניסים והפתעות, אבל לא מול באיירן, ולא כשאינטר מול פלזן.

ליאור איימאריתו ועוד טובים אחרים;

זה לא שאני מגן על צ’אבי שהוא 100%, ברור שלא.
ההוצאה של ראפיניה, המחדל עם דה יונג, ולהכניס את קייטה המוחלש aka קאסייה, זה באמת טו מאצ’…

אבל אני רואה תהליך שקורה לאורך התקופה שלו אצלנו בכל פראמטר אפשרי, בין אם זה הצורה שבה אנחנו משחקים, ובין אם זה האמונה שיש לקבוצה שהם באמת טובים ויכולים לנצח כל קבוצה. נשמע דבר מה בכך אבל תנסו רגע לזכר בתקופת קומאן לאיזה משחק הגענו ומראש היינו בטוחים שננצח. אין כאלה גם לא מול נמושות הליגה.

וזה קרה אחרי שהיינו לגמרי ההפך המוחלט מזה, אין צורת משחק, אי אפשר היה לראות משחק של ברצלונה בלי להתיאש, ושחקנים בלי אמונה בפרוייקט ובקריסה טוטאלית שגם משחק נגד אלמריה היה בסימן שאלה.
וזה כמובן רק בשני אספקטים אלה, אני לא יכול לפרט כל דבר שהוא שיפר, אבל ברור לכם שזה מלא פרמטרים.

עכשיו אני כאוהד יש לי אמונה בדרך שלו, כי אני רואה את התהליך הגדול שבוצע והוא בהחלט בריא ונכון, כן הוא יטעה הרבה פעמים, אבל הוא לוקח אותנו בדרך ברורה כלפי מעלה.
משהו שאי אפשר היה להגיד על קומאן, אפילו לא על וולוורדה שהמשחק שלו היה כל דבר מלבד משחק ברסאי.

צריך לתת לו זמן ללמוד מטעויות שלו ובכך לשפר אותנו. אני לגמרי מאמין בו שהוא יעשה את זה.

ונק’ אחרונה, לצ’אבי לא היה יכול להיות שליטה על מה שפיקה עשה אתמול, ומרגע שזה קרה המטוס נכנס לסחרור מוות שבנס לא נגמר הרבה לפני דקה 90. היו 10 דק’ אחרי השער שפיקה כמעט השלים בהם שלושער לאיטלקים.
ואז בא בוסקי והראה שהוא בטראומה לא פחות עם מסירה אומללה שהוציאה את אינטר למתפרצת שבסופה גארסיה הראה למה הוא בלם 4 ברוטציה. זה לא היה קורה עם אראוחו או קונדה. גם לא קריסטנסן.

השלדים בארון עדיין רודפים את השלד הנותר מהקבוצה ההיא, וזו כנראה המשוכה הכי גדולה שצ’אבי ידרש לעבור.

נראה אותך בועט למשקוף ושהכדור יקפוץ על הקו ויצא. להזכירך גם זה היה במשחק. אם תחפש בכוח אז גם בעיטה רעה של לבנדובסקי נכנסה פנימה כי פגעה בדרך בשחקן הגנה.

וברצינות, בסופו של דבר לאוטרו, ממצב די נוח, הבקיע. מזל לא היה פה. אם תרצה, המזל של אינטר הוא הטעויות הפרסונליות של שחקני ברסה בשערים הראשון והשני והעובדה שצ׳אבי, משחק אחר משחק, מוותר על הקשר הטוב ביותר שלו לטובת ילדים מוכשרים פחות.
למען ההוגנות, אני גם לא חושב שהגול של לבה הוא מזל כי בסוף תקפתם ובעטתם וזה מה שקורה כשבועטים ותוקפים.

בסופו של דבר, הxg של המשחק היא 2.4 מול 2.3. כלומר, תיקו היא תוצאה מאוד סבירה. היה יותר הגיוני שייגמר 2-2 אך בהחלט תיקו היא תוצאה מוצדקת יותר מניצחון ברסאי.

זכינו לראות משחק כדורגל נהדר ומהנה. בהחלט יש פה בעיות של ברסה שחוזרות על עצמן, אך בסוף לא חושב שכל משחק היריבה תקבל 2 מתנות כאלה מהבלמים וכאלה איבודי כדור של הקשרים.

אבל -

פספסתי את הציניות :joy: מתנצל

כמה נקודות של אור:

1. כבר בשלב ההגרלה ידענו שאנחנו בבית מוות. בשום תרחיש אינטר היא לא קבוצה דרג ג׳ ומי שהיה צריך את ההוכחה לזה קיבל אותה.
  2. ההתקפה חזרה לעבוד והצליחה לרשום 3 גולים. מול אינטר מתבנקרת. במשחק מאוד לא מרשים שלנו. מקווה שסיימנו את הבצורת של אחרי פגרת הנבחרות.
  3. הגנה? איזו הגנה? רק היה חסר לי לנגלה בשביל לזכור את ההבדל העצום בין ההגנה של השנה להגנה של השנה הקודמת… רק שעם שלושה בלמים בפציעות, שיחקנו עם ההגנה של השנה הקודמת וזו לא הגנה שמתאימה לליגת האלופות.
  4. חזרנו מפיגור. פעמיים. אני לא מבטל את זה כי זה הישג שמראה על חוסן מנטאלי. יכולנו גם להישבר סופית בשלישי של אינטר ולהרים ידיים כשאנחנו יודעים שהמשחק נגמר בעוד דקות ספורות. במקום זה יצאנו לשם ושמנו את השלישי והמשכנו לנסות לשים גם את הרביעי ולקחת את הניצחון.

ולגבי החילוף של בוסי - השער השני על שמו כל הדרך למסירה שהביאה לאיבוד הכדור המזעזע הזה.
אין לי טענות לשחקן המדהים הזה ולא רוצה לקטול אותו, אבל אתמול הוא לא היה טוב וחייבים להודות בכך.

כן כן… פרנקי יותר טוב מגאבי…
בינתיים גאבי מראה מגמת שיפור מצויינת, ועם כל האהבה של אייל למכבי ולכרטיסים צהובים, הוא עושה יותר ויותר פעולות חיוביות ולא רק לחץ, חטיפות ונשיכות. לא מצליח לפספס את זה שהשחקן הזה הולך להיות כישרון על ממש עוד מעט.

המצחיק? אותם אלו שרוצים שפרנקי יוריד אותו לספסל הם גם אלה שאח״כ יגידו שצ׳אבי לא מקדם צעירים. אצלנו אומרים שאתה לא יכול לאכול את כל העוגה וגם לצפות שאף אחד לא ישים לב.

ומחוץ לנקודות האור?
חרא של משחק… :man_facepalming:t2:

אוהדי ריאל אמורים לקום בבוקר ולפני השמחה לאיד, להודות שוב ושוב לאנטוניו פינטוס האליל. אנשים לא מבינים עד כמה כושר גופני זה ההבדל מספר אחת בין הצלחה לכישלון, וכמות הפציעות בברצלונה זה בדיוק ההוכחה לכך. בלי תכנית מושלמת לכושר של השחקנים עד סוף העונה, לא נגיע לשום מקום, לא משנה אם הסגל עמוק או לא. קרה פה מחדל בעניין הזה, מחדל בגללו כל הפציעות קרו לשחקנים האלה עם הנבחרות ולא בקבוצה.

דבר נוסף, זו כבר לא חוכמה למצוא איזה פדרי או פבלו טורה בליגות הנמוכות, או לשתף את גאבי. ופה הביקורת שלי על צ’אבי: מעל הכל, כל אלה שציינתי לא קשורים אליו בכלל. פבלו טורה לא נספר, והאחרים היו פה לפניו.
למה אני מציין את זה? כי אם צ’אבי היה יודע לקדם צעירים, אולי מיקה מארמול, או בלם אחר מהמילואים או פוטנציאל שנרכש, היה עולה אתמול במקום פיקה.
אין דבר שאני יותר שונא בקבוצת כדורגל שמאלתרים עם שחקנים לא רצויים/לא מתאימים לעמדה (אדריאנו כבלם, נוסטלגיה) במקום לתת לשחקן צעיר להוכיח את עצמו.

באופן כללי, צ’אבי מתרחק יותר ויותר ממה שפנטזנו/מכרו לנו שיהיה. אבל אני עדיין מוכן לבלוע את הצפרדע של ליגה אירופית אם נראה התקדמות חיובית בדרך, ונניח שהעונה היא גם עונת מעבר שתסתיים איכשהו טוב עם תואר/מאבק רציני כלשהו.

ושיהיה ברור: עדיין מתאו אלמאן קוסם. אני פשוט סקרן לדעת איך היתה נראית הקבוצה אם הוא היה מתכנן את הרכש מבחינת השמות ולא המאמן, יותר כמו בקבוצות של מנהל ספורטיבי (מונצ’י בסביליה) ולא כמו בקבוצות של מאמן (צ’ולו באתלטיקו).

אני מבין את הסלחנות כלפי צ’אבי. הוא משלנו. גדול קשרינו. סמל. אני לא קורא לפיטוריו חלילה. אני פשוט מאוכזב כי הוא לא המאמן שקיויתי שהוא. הבעיה היא שיש לו פוזה של מאמן גדול. של ט’ינקר. של אחד עם רעיונות. ובפועל? הוא לא. הוא אותו דבר. באדיקות. הוא מאמין אדוק של הטעות שלו.

צ’אבי כמאמן הוא קצת כמו גאבי כשחקן. כולם נורא רוצים סיפור אגדה. כולם נורא מפרגנים. מחזיקים אצבעות להצלחה. זה רומנטי. כשהנעל מתאימה. אבל בתאכלס הדבר היחיד שגאבי כביכול מצטיין בו (משחק פיזי) הוא מה שלעולם לא יהיה לו (פיזיות). וצ’אבי כמאמן כל מה שכביכול יש לו זה איזה רעיון של עדיפות מספרית וכל מה שבפועל על המגרש אנחנו מקבלים זה חסרון מספרי.

להיות יותר טוב מקומאן זה לא חוכמה ולא על זה מאמן נמדד.

לא הבנתי. האהבה של אייל למה?

באופן מובהק ו-ודאי זה פשוט לא נכון. רוצה דוגמה אחת?

FixedGleefulDrafthorse-max-1mb

לקדם צעירים זה לא לתת להם לפתוח, לא משנה מה. זה לפתח אותם נכון, וגם להראות להם ספסל מידי פעם, ולתעדף על פניהם שחקן עדיף, לפחות במשחקים בהם זה זועק לשמיים. גם אם פרנקי היה שחקן הרכב, גאבי היה רואה לא מעט דקות העונה, והוא ממש לא היה מסכן.

צ’אבי עוד לא פיתח את גאבי, והיחיד בינתיים שמקבל ממנו הזדמנות להתפתח כמו שצריך, ושלא קיבל מהקודמים שלו, הוא באלדה. ובהחלט מגיע לו על זה שאפו.