הליגה האירופית 22/23-הדיון המתגלגל:: שוב עפים מאירופה, אחרי הפסד 2:1 ליונייטד בגומלין הנוקאאוט (לבנדובסקי)

אני חושב שכל הבתים שיש בהם משחק מוקדם הוא לא חופף למשחק השני בבית למעט המחזור האחרון.
ההנחה אומרת שהמחזור האחרון קובע למרות שרוב הבתים ברוב השנים האחרונות הוכרעו קודם.

זה לא קשור לקונספרציה. זה תכנון לקוי. מחזור לפני סיום זה בהחלט משהו שצריך לקחת בחשבון שהיה קריטי. והיו צריכים לשבץ את זה בשעה אחידה.

אבל אין בזה שום דבר נגד ברצלונה דווקא כמו שטל ניסה להציג.
המשחק של אינטר היה אמור להיות לפרוטוקול בלבד והתוצאה ידוע מראש בערך. כל המשחקים של 19:45 הם משחקים לא מעניינים . הם הוקדמו כדי שגם הם יקבלו קהל וחשיפה בטלויזיה.
דווקא מהלך חכם של אופ"א על מנת להגדיל הכנסות. הספורטיביות ממילא לא קיימת כשקבוצות כמו פילזן או קופנהגן משתתפות במפעל.

ראיתי שהנושא הזה כן עלה. אני לא חושב שבאו לעשות ‘דווקא’ לברצלונה ואי אפשר לשנות דברים שבועיים לפניי. אבל ליגת האלופות שנים על גבי שנים היתה ב-21:45. אין שום סיבה למשחק המוקדם הזה, חד משמעית לא ספורטיבית, והפעם זה משחק גדול גם אם רק בכותרת של שלב הבתים - ברצלונה נגד באיירן מינכן. כל עניין של ‘מתח’ ולזפזפ בשלט - אבד לחלוטין.

מעבר לכך - אני לא ממש חושב שיקרה נס היום (“בואו נחלום” - השער של ‘ספורט’ הבוקר). אני כן חושב שלמשחק נגד באיירן מינכן בכל זאת יש חשיבות ומניח שעל אף עונת מונדיאל והמאזן המושלם - לא נראה הרכב משני מצידם. ברצלונה כן צריכה את הניצחון הזה בתיאוריה על קבוצה גדולה. רוברט לבנדובסקי כבר כבש הרבה שערים בקריירה במעמדים האלה - עוסמאן דמבלה פחות. ניצחון כזה יכול כן לתת עוד פוש בליגה, ואחרי האכזבה באירופה והקלאסיקו - בארסה הגיבה עם שני ניצחונות חלקים על האפס וסגרה עניין בחצי שעה נגד קבוצות שהן בטופ7 של הליגה בערך. במשחק נגד באיירן באליאנץ’ ארנה, ולא משנה אם הגרמנים לא היו שיא האגרסיביים או הנחושים - בארסה הגיעה למצבים, תקפה, אם הייתה עושה 0:1 זה אולי היה מתפתח אחרת…
טקטית, מעניין הניסיון לשחק עם ארבעה קשרים באמצע. אני חושב שבחלום שלו צ’אבי רואה את פדרי מוסר לעומק, את דמבלה מנצח כל בלם מולו עם המהירות ומבקיע לרשת של (מחליפו - נערך) מנואל נוייר.

שמע…אם דמבלה יצליח להבקיע לרשת של של שחקן שלא ישחק היום, זה יהיה חתיכת הישג.

עריכה: אין לך מה לתקן. הוא כל כך סתום, שיש מצב שהוא יצליח.

משוערים -

בכל המקומות משערים שנמשיך עם ההרכב והמערך שהביס את בילבאו, בעל 4 הקשרים + לבנדובסקי ודמבלה.

בהגנה, ההתלבטות הצפויה היא בין אריק ואלונסו בעמדת הבלם לצידו של קונדה, ובין אלבה ובאלדה בעמדת המגן השמאלי, כשביירין יפתח בימין.

אני חושב שבאלדה הולך לפתוח.
גם כי קראתי על כך בבארסהמאניה (איזה עיתונאי שקר כלשהו), אבל גם בגלל ההופעה הבאמת ממש מוצלחת שלו במשחק מול בילבאו. עם 4 קשרים ששלטו היטב במשחק היה לו חופש להראות כמה הוא טכני ולהרשים מאוד.

שוב, בילבאו שיחקו כמו קונוסים, אבל בכל מקרה הוא נתן כמה מהלכים יפים שלא ראינו ממנו קודם גם מול קבוצות נחותות. הוא מעלה את הביטחון שלו וזה לא הזמן לקטוע את המומנטום הזה, גם אם מדובר בבאיירן.

האמת שבעקבות מה שנאמר כאן אחרי המשחק מול בילבאו, לגבי סימן השאלה שנותר עד כמה המשחק ההוא באמת היווה מדד, דווקא המשחק הערב יכול להוות מדד מצויין לטיב ולאיכות מערך 4 הקשרים (אם אכן זהו המערך שייבחר).

מן הסתם בכל מקרה אין לאף-אחד ציפייה שבארסה תשלוט הערב כמו ששלטה מול בילבאו, גם עם מערך הקישור המעובה, אבל ניתן יהיה לראות עד כמה הקישור הזה מצליח להשפיע על קצב המשחק, להשתחרר מול הלחץ שיפעילו שחקני באיירן, לשחרר את שחקני ההתקפה לייצר מצבים מקדימה, ובאופן כללי - ‘להחזיק מעמד’ לאורך זמן.

יכול להיות שזאת קפיצה גבוהה מידיי ברמת הקושי, אבל מבחן ומבדק טוב ללא ספק.

מסכים, ויותר מזה - עם כל הכאב שבדבר, המשחק היום הוא גארבג’. זה הזמן לעשות ניסויים, ולבדוק דברים שהיינו רוצים לראות בעתיד. מערך 4 קשרים, באלדה במשחק גדול, אלונסו כבלם מול קבוצה עם התקפה נורמלית.

או פראן בתור קשר ! ליאור יעשה לזה לייק!

לקח להם 35 דקות בשביל להפוך את המשחק לפרוטקול.

2-0. נגמר.

רק עכשיו הבנת?

:slight_smile:

חזרנו לליגה האירופאית…

אני חושב שדווקא עכשיו בסיטואציה הנוכחית שהם ככל הנראה יעלו לשחק כבר בשביל “כלום” הייתי רוצה לראות את המבחן האמיתי.
לשחק על הסמל והכבוד.
יש קהל שהגיע למשחק…יודע שזה נשמע קיטשי רומנטי אבל וואלה לפני כל טורניר ותואר שחקן בשביל עצמכם ובשביל הקהל שלכם

תודה לאופ"א שהפכה מפגש שהיה יכול להיות פיצוץ לגארבז טיים. ולפני שיוצאו אותי גם פה קונספרציה (חחחח), זה לא קשור לקונספרציה אלא פשוט תכנון לקוי. לא היה צריך להיות גאון בשביל להבין מראש שמחזור לפני הסוף יכול להיות מכריע. במזל פילזן זה קבוצה פח אשפה אבל קבוצה יותר טובה מהם או הגרלה שונה וזה היה יותר גרוע.

ה-11 של צ’אבי:

טר שטגן.
ביירין, קונדה, אלונסו, באלדה.
קסייה, בוסקטס, פרנקי.
דמבלה, לבנדובסקי, פדרי.

טוב צ’אבי התאהב ב-2-4-4 אבל ההגנה והקישור מוזרים

פאטי לא פותח גם לא פראן. גאבי בגלל החבטה מקבל מנוחה.

מאכזב.

ממש לא ברור מה קורה עם פאטי… הבנאדם חייב דקות כדי להשתחרר מהזהירות המוגזמת הזו. לא זוכר כזו חזרה איטית מפציעה. זה נראה לי רק מחריף את הבעיה.

ההגנה פחד אלוהים הערב. שמח שה-2-4-2-2 לא היה הבלחה חד פעמית.

מה שאני לא מבין זה את תגובות האכזבה של אנשים פה “פאטי כבר היה צריך לחזור וזה מספיק זמן” איך מצפים משחקן שיחזור לכושר שלא נותנים לו את הביטחון לזה. גם שהוא היה מעורב בשער מול ריאל וכבש מול ויאריאל אז מכניסים אותו לכמה דקות במשחק הבא. איך הוא אמור לפתח ביטחון בצורה הזאת? אפילו ביחס לפציעה שלו. הוא תמיד יהיה בחשש אם ישימו לו צמר גפן…

אני גם חושב שהיה צריך לדחוף את ראפיניה היום. אין מה להפסיד וצריך להחזיר לו את הביטחון.

האמת שהתחלתי לקרוא התקפות מ"מקורבים" לפאטי על צ’אבי, ועל זה שהוא לא נותן לו מספיק דקות. הם טוענים שמבחינה פיזית פאטי כבר מוכן, והוא היה בטוח שצ’אבי יתן לו לשחק יותר אבל זה לא קורה.