פרה טמפורדה 22/23: הדיון המתגלגל - מסיימים את ההכנה עם 3:3 מול הסיטי במשחק צדקה (אובמיאנג, פרנקי, ממפיס)

שעה מחורבנת

2 משחקים לתוך העונה וראפיניה מצטייר כמו כל מה שדמבלה לא (לטובה), פדרי נראה רדום עדיין וכריס (טנסן) נראה טוב ויציב בהגנה.

הזארד מעורר רחמים.

ארוחאו יש משחק טוב אבל וינסיוס הצליח פעם אחת לברוח לו… הדני לא רע אבל בנתיים הוא לא צריך לעבוד הכי קשה שהזארד מתגלגל לידו…

תגידו זה רק אני או שהמריבה בסוף זה סתם היה יח"צ בשביל השואו?

עדיין לא סובל את גאבי… כאילו, שמח שיש כזה ילד עם הרבה אנרגיות, שמח על זה שנותנים לו הזדמנות, אבל חוץ מלהשתולל הוא לא תורם הרבה לא בהעברת הכדור קדימה ולא בלחץ נכון.

מקווה שיתפתח למשהו קצת יותר חכם כי כרגע חוץ מרצון טוב אין הרבה בקופסה.

אני מבין את הצורך המקצועי ברכבת הזו של החילופים אבל זה פשוט מוציא את כל העוקץ מהמשחק.

פרנקי מסתכל על עבודת הקישור של קסייה ושואל: “בשביל זה שמתם אותי בלם?”

עם עוד תפקוד של אראוחו כמגן ימני ועם ההגעה המסתמנת של קונדה, אני תוהה אם צ׳אבי חושב שהוא מכוסה לעמדת המגן הימני.

לא ראיתי את המשחק הבוקר, ות׳אמת שאני לא זוכר באופן מיוחד את התפקוד של אראוחו כמגן בקלאסיקו כשהוא ייבש את ויניסיוס. אבל אני לא זוכר שהוא עשה פאדיחות, והמעט שאני כן זוכר זה שהוא גם הצטרף יפה להתקפות.

עכשיו…
אני שונא תפקוד של ״לא מגינים״ כמגינים. לטעמי מגן צריך להיות אחד שהאוריינטציה שלו למשחק קו היא ברורה. זה לא מספיק להיות מהיר, זה לא מספיק לדעת לסגור שטחים. מגן צריך לדעת לשחק על שטח קטן, להיות מסוגל לשחק עם צד אחד ״מת״ - הוא הצד של קו החוץ. מגן צריך לשחק בתיאום מעולה עם שחקן הכנף שלו ככה שהם יוכלו להחליף מסירות ולהחליף מקומות ולהוות ייתרון בהתקפה על פני ההגנה של היריבה. אני לא יודע אם לאראוחו יש את כל אלה.

אני אוהב את הבאפלו ומחכה כבר ליום שהוא יהיה הקפטן שלנו. כבלם אני רוצה אותו פותח בכל משחק אפשרי, אבל אני לא יודע אם יש לו את מה שצריך בשביל להיות מגן. לא רוצה שהעמדה הזו תמשיך להיות מכוסה ע״י כלבויניק. הספיקו לי שנות רוברטו הבינוני בעמדה.

אני לא חושב שזה אותה חיה, רוברטו ואראוחו. אראוחו יש לו תכונות הגנתיות שאי אפשר להתעלם מהם, בנוסף הוא יכול להיות על תקן האבידל שלנו. מגן חזק, מהיר וגבוה שיותר מתפקד כמגן הגנתי ולא התקפי. זה עבד מעולה עם אבידאל, הוא היה סלע איתן. שווה ניסיון.

הבוקר זה ממש לא עבד. אראוחו אמנם מפצה בדברים מסוימים אבל מגן הוא לא. אולי כמחליף פה ושם זה עוד סבבה אבל זה יהיה בזבוז מוחלט לא להשתמש בו כבלם.

חייבים מגן ימין אחד נורמלי. אין פה בכלל שאלה. אם לא יגיע כזה אנחנו נשלם על זה מחיר. זו תהיה נקודת התורפה שלנו וקבוצות עם מאמנים נורמליים יאכלו אותנו.

דה יונג כבלם זה בכלל שייך כבר עולמות הפארודיה אגב.

אז רגע, רק לראות שאני מבין -
קנו קשר אחורי ובלם רק כדי להזיז את הקשר האחורי הקיים לעמדת הבלם ואת הבלם הקיים לעמדת המגן הימני, כשכל אחד מהם עושה מטבע הדברים את התפקיד החדש בצורה הרבה פחות טובה מקודמו, במקום פשוט לקנות מגן ימני ולסגור את הפינה?

הייתי צוחק, אם לא הייתי רואה איך אצלנו קנו בלם-על בגובה 2 מ’ רק כדי לשים אותו מגן שמאלי בלי רגל שמאל, במקום להזיז את המגן שמאלי הטבעי שיש לנו בסגל ולפתור 2 בעיות במכה אחת.

1. קסייה לא קשר אחורי.
  2. דה-יונג לא בדיוק קשר אחורי.
  3. בגלל שפיקה רק חזר מפציעה, הוא לא כשיר באופן מלא.
  4. כנראה שזה בעיקר סוג של לשדר לפרנקי “אתה רוצה להישאר? אין בעיה. שיהיה בהצלחה בהגנה”.

מתיאו ביקש את הטלפון שלך, הוא לא הצליח למצוא מגן ימני מתאים בשוק ורצה לבדוק אם יש לך ליד חם.

ודסט מוסר ד״ש למתעניינים מבאיירן.

חוץ מזה ששאלו את צ׳אבי אם זו הסיבה והוא אמר ״מה פתאום :roll_eyes: …״, מה עוד גורם לך לחשוב ככה?

המשחק השלם כאן
קצת דחיפות בסוף . ראמוס ודני אלבס היו מתביישים בזה.

זה נראה כמו דחיפות לשם יחסי ציבור… חחח

מחליפים חצי הרכב מהקלאסיקו:
לבנדובסקי, בוסקטס, אלבה, אריק וכריסטיאנסן פותחים.
ראפיניה, פאטי, פדרי, גאבי ואראוחו נשארים בספסל.

כמה אנקדוטות:
כריסטיאנסן ואריק פתחו כבלמים בכל המשחקים בארהב עד כה.
פרנקי ופיקה הם היחידים שלא פתחו באף משחק בקדם העונה.
אלבה ימשיך לפתוח עד המוות.

דמבלה - שחקן שאין לו מוח אבל המון כישרון ברגליים. גול ענק. צמד ענק.

פרנקי נכנס שוב לעמדת הבלם. איזו התנהלות דוחה של צ’אבי.

אתה סתם מלכלך. אין שום קשר לנושא העזיבה/שכר שלו, בכלל. שום סיכוי. נאדה. עובדה - צ’אבי אמר שלא! וצ’אבי לא משקר!

בינתיים סביליה ללא קונדה מקבלת שישייה מארסנל. מעלה ציפיות…

גם ללא דייגו קרלוס (וגם אחרים שלא עזבו, אבל עדיין לא שיחקו).